Бәйтерек ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, шекті толтырылу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қазандағы № 55-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қазанда № 6418 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес Бәйтерек ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және оларды шекті толтырылу нормалары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес Бәйтерек ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 - қосымшасына сәйкес Бәйтерек ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары айқындалсын.
4. Осы шешімнің 4 - қосымшасына сәйкес Бәйтерек ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
5. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
сессия төрағасы В. Козин
мәслихат хатшысы Р. Исмагулов
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2020 жылғы 6 қазандағы № 55-3
шешіміне 1-қосымша
Бәйтерек ауданында бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және олардың шекті толтырылу нормалары
Елді мекен
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Шекті толтырылу нормалары
1
Переметный ауылы
"Бейбітшілік - Келісім" саябағы - Жеңіс көшесі (Жеңіс көшесі)
350 адамнан аспайтын
2
Калининское ауылы
Достық үйінің алаңы - Фрунзе көшесі (Фрунзе көшесінен бастап Придорожная көшесінің қиылысына дейін)
300 адамнан аспайтын
3
Зеленый ауылы
Орталық саябақ алаңы - Кооперативная көшесі (Кооперативная көшесі)
150 адамнан аспайтын
4
Егіндібұлақ ауылы
Орталық алаң - Мектеп көшесі (Мектеп көшесі)
120 адамнан аспайтын
5
Железнов ауылы
Орталық алаң - Қазақстан көшесі (Қазақстан көшесі)
200 адамнан аспайтын
6
Шалғай ауылы
Орталық саябақ - Чамчиян көшесі (Чамчиян көшесі)
150 адамнан аспайтын
7
Белес ауылы
Орталық алаң – М.Маметова көшесі (М.Маметова көшесі)
250 адамнан аспайтын
8
Щапов ауылы
Орталық стадион - Абылай хан көшесі (Абылай хан көшесі)
110 адамнан аспайтын
9
Көшім ауылы
Орталық алаң - Абай көшесі (Достық көшесінен Абай көшесіне дейін)
250 адамнан аспайтын
10
Янайкин ауылы
Орталық алаң - Парковая көшесі (Парковая көшесі)
200 адамнан аспайтын
11
Дариян ауылы
Орталық алаң - Балдырған көшесі (Балдырған көшесінен бастап Шолохов көшесінің қиылысына дейін)
250 адамнан аспайтын
12
Трекин ауылы
Орталық саябақ - Жиберин көшесі (Жиберин көшесінен бастап Құрманғазы көшесіне дейін)
250 адамнан аспайтын
13
Январцево ауылы
Орталық алаң - Советская көшесі (Советская көшесі)
150 адамнан аспайтын
14
Рубежин ауылы
Мәдени-демалыс саябағы - Сарайшық көшесі (Сарайшық көшесі)
100 адамнан аспайтын
15
Достық ауылы
Орталық алаң – Бостандық көшесі (Бостандық көшесі)
200 адамнан аспайтын
16
Чеботарев ауылы
Орталық алаң - Абай көшесі (Школьная көшесінен бастап Абай көшесіне дейін)
80 адамнан аспайтын
17
Сұлукөл ауылы
Орталық алаң - Достық көшесі (Школьная көшесінен бастап Достық көшесіне дейін)
90 адамнан аспайтын
18
Раздольный ауылы
Орталық саябақ - Школьная көшесі (Школьная көшесі)
80 адамнан аспайтын
19
Чиров ауылы
Орталық алаң - Мирная көшесі (Мирная көшесі)
100 адамнан аспайтын
20
Макаров ауылы
Орталық алаң - Школьная көшесі (Школьная көшесінен бастап Петрова көшесіне дейін)
120 адамнан аспайтын
21
Мичурин ауылы
Орталық алаң - Ленин көшесі (Магистральная көшесінен бастап Садовая көшесі арқылы Ленин көшесіне дейін)
250 адамнан аспайтын
22
Махамбет ауылы
Орталық алаң - Абай Құнанбаев көшесі (Сырым Датұлы көшесінен бастап А.Құнанбаев көшесіне дейін)
150 адамнан аспайтын
23
Краснов ауылы
Орталық алаң - Жеңіс көшесі (Жеңіс көшесі)
120 адамнан аспайтын
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2020 жылғы 6 қазандағы № 55-3
шешіміне 2-қосымша
Бәйтерек ауданы бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындарды пайдалану тәртібі

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к их материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по району Бәйтерек
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 6 октября 2020 года № 55-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 октября 2020 года № 6418
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний по району Бәйтерек и нормы их предельной заполняемости согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по району Бәйтерек согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по району Бәйтерек согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по району Бәйтерек, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
председатель сессии В. Козин
секретарь маслихата Р. Исмагулов
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
№ 55-3 от 6 октября 2020 год
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний по району Бәйтерек и нормы их предельной заполняемости
Населенный пункт
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Нормы предельной заполняемости
1
село Переметное
Парк "Бейбітшілік Келісім" - улица Женис (улица Женис)
Не более 350 человек
2
село Калининское
Площадь дома Дружбы - улица Фрунзе (от улицы Фрунзе до пересечения улицы Придорожная)
Не более 300 человек
3
село Зеленое
Площадь центрального парка - улица Кооперативная (улица Кооперативная)
Не более 150 человек
4
село Егиндібұлақ
Центральная площадь - улица Школьная (улица Школьная)
Не более 120 человек
5
село Железново
Центральная площадь - улица Казахстан (улица Казахстан)
Не более 200 человек
6
село Шалғай
Центральный парк - улица Чамчияна (улица Чамчияна)
Не более 150 человек
7
село Белес
Центральная площадь - улица М.Маметова (улица М.Маметова)
Не более 250 человек
8
село Щапово
Центральный стадион - улица Абылай хана (улица Абылай хана)
Не более 110 человек
9
село Кушум
Центральная площадь - улица Абая (от улицы Достык до улицы Абая)
Не более 250 человек
10
село Янайкино
Центральная площадь – улица Парковая (улица Парковая)
Не более 200 человек
11
село Даринск
Центральная площадь - улица Балдырган (от улицы Балдырган до пересечения улицы Шолохова)
Не более 250 человек
12
село Трекино
Центральный парк - улица Жиберина (от улицы Жиберина до улицы Курмангазы)
Не более 250 человек
13
село Январцево
Центральная площадь - улица Советская (улица Советская)
Не более 150 человек
14
село Рубежинское
Культурно-развлекательный парк - улица Сарайшық (улица Сарайшық)
Не более 100 человек
15
село Достык
Центральная площадь - улица Бостандык (улица Бостандық)
Не более 200 человек
16
село Чеботарево
Центральная площадь - улица Абая (от улицы Школьная до улицы Абая)
Не более 80 человек
17
село Сұлу көл
Центральная площадь - улица Достык (от улицы Школьная до улицы Достык)
Не более 90 человек
18
село Раздольное
Центральный парк - улица Школьная (улица Школьная)
Не более 80 человек
19
село Чирово
Центральная площадь - улица Мирная (улица Мирная)
Не более 100 человек
20
село Макарово
Центральная площадь - улица Школьная (от улицы Школьная до улицы Петрова)
Не более 120 человек
21
село Мичурина
Центральная площадь - улица Ленина (от улицы Магистральная по пересечению улицы Садовая до улицы Ленина)
Не более 250 человек
22
село Махамбет
Центральная площадь - улица Абая Кунанбаева (от улицы Сырым Датова до улицы А.Кунанбаева)
Не более 150 человек
23
село Краснов
Центральная площадь - улица Жеңіс (улица Жеңіс)
Не более 120 человек
Приложение 2
к решению маслихата
района Бәйтерек
№ 55-3 от 6 октября 2020 год
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по району Бәйтерек

1. Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
2. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда, жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша, бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұруға немесе тоқтатуға міндетті.
Бәйтерек ауданы мәслихатының 2020 жылғы 6 қазандағы № 55-3
шешіміне 3-қосымша
Бәйтерек ауданы бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруды және өткізуді:
жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың;
қызметі Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тоқтатыла тұрған немесе оған тыйым салынған заңды тұлғаның;
шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың және шетелдік заңды тұлғалардың қаржыландыруына тыйым салынады.

1. Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
2. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени административно-территориальной единицы в день проведения мирных собраний.
4. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать 2-х часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
5. Организатор мирных собраний по требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов обязан приостанавливать или прекращать мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее -Закон), с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 3
к решению маслихата
района Бәйтерек
№ 55-3 от 6 октября 2020 год
Требования к материально – техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по району Бәйтерек
1. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
2. Запрещается финансирование организации и проведения мирных собраний:
физическими лицами и (или) юридическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
юридическим лицом, деятельность которого приостановлена или запрещена в установленном законом Республики Казахстан порядке;
иностранцами, лицами без гражданства и иностранными юридическими лицами.

3. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2020 жылғы 6 қазандағы № 55-3
шешіміне 4-қосымша
Бәйтерек ауданы бойынша пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
1. Бәйтерек ауданы бойынша келесі объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері және оларға іргелес жатқан аумақтар;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтар;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтар;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері және оларға іргелес жатқан аумақтар.

3. Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 4
к решению маслихата
района Бәйтерек
№ 55-3 от 6 октября 2020 год
Границы прилегающих территорий по району Бәйтерек, в которых запрещено проведение пикетирования
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий следующих объектов по району Бәйтерек:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи.