Сырым ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, шекті толтырылу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы № 59-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 қазанда № 6422 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес Сырым ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және оларды шекті толтырылу нормалары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес Сырым ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 - қосымшасына сәйкес Сырым ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары айқындалсын.
4. Осы шешімнің 4 - қосымшасына сәйкес Сырым ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
5. Аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
сессия төрайымы Р. Ихсанова
Мәслихат хатшысы Ш. Дуйсенгалиева
Сырым аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 қыркүйектегі
№59-2 шешіміне 1-қосымша
Сырым ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және олардың шекті толтырылу нормалары
Елдiмекен
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Шекті толтырылу нормалары
1.
Жымпиты ауылы
"Сырым саябағы" алаңы - Абай көшесі (Сейфуллин және Абай көшелерінің қиылысынан бастап Абай көшесінің бойымен, С.Датұлы және Абай көшелерінің қиылысына дейін)
70 адамнан аспайтын
2.
Жымпиты ауылы
"Ауған саябағы" алаңы - Сейфуллин көшесі (Сейфуллин және Қаратаев көшелерінің қиылысынан бастап Сейфуллин көшесінің бойымен, Сейфуллин және Абай көшелерінің қиылысына дейін)
70 адамнан аспайтын
3.
Алғабас ауылы
Ауыл саябағы – С.Датұлы көшесі (Абылай хан көшесі және С.Датұлы көшесі бойымен)
50 адамнан аспайтын
4.
Аралтөбе ауылы
Ауыл саябағы - Иманов көшесі (Қазақстан көшесінен бастап Иманов көшесіне дейін)
50 адамнан аспайтын
5.
Бұлан ауылы
Ауыл саябағы - Мектеп көшесі (Датов және Шідерті көшелерінің қиылысынан Мектеп көшесіне дейін)
50 адамнан аспайтын
6.
Бұлдырты ауылы
Ауыл саябағы – С.Датұлы көшесі (Оңғарбеков көшесінен бастап С.Датұлы көшесіне дейін)
50 адамнан аспайтын
7.
Елтай ауылы
Ауыл саябағы – С.Датұлы көшесі (С.Датұлы және Майданов көшелерінің қиылысына дейін)
50 адамнан аспайтын
8.
Жосалы ауылы
Ауыл саябағы – М.Есләмғалиев көшесі (М.Есләмғалиев көшесінен бастап А.Жұмағалиев көшесіне дейін)
50 адамнан аспайтын
9.
Жетікөл ауылы
Ауыл саябағы - С.Датұлы көшесі (С.Датұлы және Қолғанатов көшелерінің қиылысына дейін)
50 адамнан аспайтын
10.
Қособа ауылы
Ауыл саябағы – С.Датұлы көшесі (Ә.Молдағұлова көшесінен бастап С.Датұлы көшесінің бойымен)
50 адамнан аспайтын
11.
Сарой ауылы
Ауыл саябағы – А.Құнанбаев көшесі (А.Құнанбаев көшесінен бастап Ә.Молдағұлова көшесінің қиылысына дейін)
50 адамнан аспайтын
12.
Талдыбұлақ ауылы
Ауыл саябағы – М.Ихсанов көшесі (С.Датұлы және М.Ихсанов көшелерінің қиылысынан, М.Ихсанов көшесінің бойымен)
50 адамнан аспайтын
13.
Шолақаңқаты ауылы
Ауыл саябағы - Қ.Қайсенов көшесі (Қ.Қайсенов көшесінен бастап Шубин көшесіне дейін)
50 адамнан аспайтын
Сырым аудандық мәслихатыны
2020 жылғы 28 қыркүйектегі
№59-2 шешіміне 2-қосымша
Сырым ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындарды пайдалану тәртібі

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к их материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Сырымскому району
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 октября 2020 года № 59-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 13 октября 2020 года № 6422
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Сырымскому району и нормы их предельной заполняемости согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Сырымскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Сырымскому району согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Сырымскому району, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Главному специалисту аппарата районного маслихата (Орашева.А) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
председатель сессии Р. Ихсанова
Секретарь маслихата Ш. Дуйсенгалиева
Приложение 1
к решению Сырымского
районного маслихата
от 28 сентября 2020 года №59-2
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Сырымскому району и нормы их предельной заполняемости
Населенный пункт
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Нормы предельной заполняемости
1.
село Жымпиты
Площадь "Сырымского парка" - улица Абая (от пересечения улиц Абая и Сейфуллина, по улицам Абая до пересечения улиц Абая и С.Датова)
не более 70 человек
2.
село Жымпиты
Площадь Авганского парка - улица Сейфуллина (от пересечения улиц Каратаева и Сейфуллина, по улицам Сейфуллина до пересечения улиц Абая и Сейфуллина)
не более 70 человек
3.
село Алгабас
Площадь сельского парка - улица С.Датова (по улице Абылай хана и С. Датулы)
не более 50 человек
4.
село Аралтюба
Площадь сельского парка - улица Иманова (от улицы Казахстана до улицы Иманова)
не более 50 человек
5.
село Булан
Площадь сельского парка - улица Мектеп (от пересечения улиц Датова и Шидерти до улицы Мектеп)
не более 50 человек
6.
село Булдурта
Площадь сельского парка - улица С.Датова (от улицы Онгарбекова до улицы С.Датова)
не более 50 человек
7.
село Елтай
Площадь сельского парка - улица С.Датова (до пересечения улиц С.Датова и Майданова)
не более 50 человек
8.
село Жусалы
Площадь сельского парка - улица М.Еслямгалиева (от улицы М.Еслямгалиева до улицы А.Жумагалиева)
не более 50 человек
9.
село Жетиколь
Площадь сельского парка - улица С.Датова (до пересечения улиц С.Датова и Колганатова)
не более 50 человек
10.
село Кособа
Площадь сельского парка - улица С.Датова (от улицы А.Мулдагулова до улицы С. Датова)
не более 50 человек
11.
село Сарой
Площадь сельского парка – улица А.Кунанбаева (от улицы А.Кунанбаева до пересечения улицы А.Мулдагулова)
не более 50 человек
12.
село Талдыбулак
Площадь сельского парка – улица М.Ихсанова (от пересечения улиц Датова и М.Ихсанова, по улице М.Ихсанова)
не более 50 человек
13.
село Шолаканкаты
Площадь сельского парка – улица К.Кайсенова (от улицы Кайсенова до улицы Шубина)
не более 50 человек
Приложение 2
к решению Сырымского
районного маслихата
от 28 сентября 2020 года №59-2
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Сырымскому району

1. Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
2. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда, жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша, бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұруға немесе тоқтатуға міндетті.
Сырым аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 қыркүйектегі
№59-2 шешіміне 3-қосымша
Сырым ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруды және өткізуді:
жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың;
қызметі Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тоқтатыла тұрған немесе оған тыйым салынған заңды тұлғаның;
шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың және шетелдік заңды тұлғалардың қаржыландыруына тыйым салынады.

1. Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
2. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени административно-территориальной единицы в день проведения мирных собраний.
4. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
5. Организатор мирных собраний по требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов обязан приостанавливать или прекращать мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон), с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 3
к решению Сырымского
районного маслихата
от 28 сентября 2020 года №59-2
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Сырымскому району
1. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
2. Запрещается финансирование организации и проведения мирных собраний:
физическими лицами и (или) юридическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
юридическим лицом, деятельность которого приостановлена или запрещена в установленном законом Республики Казахстан порядке;
иностранцами, лицами без гражданства и иностранными юридическими лицами.

3. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Сырым аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 қыркүйектегі
№59-2 шешіміне 4-қосымша
Сырым ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Сырым ауданында келесі объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері және оларға іргелес жатқан аумақтар;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтар;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтар;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері және оларға іргелес жатқан аумақтарда;

3. Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 4
к решению Сырымского
районного маслихата
от 28 сентября 2020 года №59-2
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено к проведению пикетирования по Сырымскому району
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий следующих объектов по Сырымскому району:
1) места массовых захоронений;
2) объекты железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) территории, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территории, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральные железнодорожные сети, магистральные трубопроводы, национальное электрические сети, магистральные линии связи.