Шыңғырлау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, шекті толтырылу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 7 қазандағы № 60-5 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қазанда № 6417 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес Шыңғырлау аудандық мәслихатыШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес Шыңғырлау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және оларды шекті толтырылу нормалары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес Шыңғырлау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 - қосымшасына сәйкес Шыңғырлау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары айқындалсын.
4. Осы шешімнің 4 - қосымшасына сәйкес Шыңғырлау ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
5. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Шагиров) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Жазыкбаев
Шыңғырлау аудандық мәслихат хатшысы Г. Волкогон
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
7 қазандағы №60-5 шешіміне
1-қосымша
Шыңғырлау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және олардың шекті толтырылу нормалары
Елдi мекен
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Шекті толтырылу нормалары
1
Шынғырлау ауылы
"Стелла" алаңы - Л.Қылышев көшесі (Победа көшесінің қиылысынан - Қуантаев көшесінің қиылысына дейін)
500 адамнан аспайтын
2
Шынғырлау ауылы
"Асан қайғы" алаңы - Л. Қылышев көшесі (С. Датов көшесінің қиылысынан "Асан қайғы" алаңына дейін)
500 адамнан аспайтын
3
Ақтау ауылы
Орталық саябақ алды - Тәуелсіздік көшесі (Тәуелсіздік көшесіндегі саябақтың алдынан бастап - Алматы көшесінің қиылысына дейін)
100 адамнан аспайтын
4
Ақбұлақ ауылы
Орталық саябақ алды - Сағырбаев көшесі (Сағырбаев көшесіндегі саябақтың алдынан бастап - Сейфуллин көшесінің қыйлысына дейін)
100 адамнан аспайтын
5
Алмаз ауылы
Орталық саябақ алды - С.Есқалиев көшесі (Тленшиева көшесінен бастап - С.Есқалиев көшесінің қиылысына дейін)
100 адамнан аспайтын
6
Ардақ ауылы
АТС- тың (Казахтелеком) алды - Жастар көшесі (Жастар көшесінен бастап - Достық көшесінің қиылысына дейін)
100 адамнан аспайтын
7
Ақшат ауылы
Орталық саябақ алды - Б.Мұхамбетов көшесі (Б.Мұхамбетов көшесіндегі саябақтың алдынан бастап - Н.Азовсков көшесінің қиылысына дейін)
100 адамнан аспайтын
8
Ащысай ауылы
Орталық саябақ алды - Бейбітшілік көшесі (Қ.Байғалиев көшесінен бастап - Бейбітшілік көшесінің қиылысына дейін)
100 адамнан аспайтын
9
Қарағаш ауылы
Орталық саябақ алды - Абай көшесі (Абай көшесіндегі саябақтың алдынан бастап - Абай көшесінің соңына дейін)
100 адамнан аспайтын
Ескерту: аббревиатуралардың шешуі:
АТС (Казахтелеком) – Автоматтындырылған телефондық станциясы (Казахтелеком).
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
7 қазандағы №60-5 шешіміне
2-қосымша
Шыңғырлау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындарды пайдалану тәртібі

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к их материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Чингирлаускому району
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 7 октября 2020 года № 60-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 октября 2020 года № 6417
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Чингирлаускому району и нормы их предельной заполняемости согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Чингирлаускому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Чингирлаускому району согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Чингирлаукому району, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Руководителю аппарата районного маслихата (Шагиров С.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Жазыкбаев
Секретарь Чингирлауского районного маслихата Г. Волкогон
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 7 октября 2020 года №60-5
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Чингирлаускому району и нормы их предельной заполняемости
Населенный пункт
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Норма предельной заполняемости
1
село Шынгырлау
Плошадь "Стелла" - улица Л.Кылышева ( с пересечения улицы Победы - до пересечения улицы Куантаева)
не более 500 человек
2
село Шынгырлау
Площадь "Асан қайғы" - улица Л.Кылышева (с пересечения улицы С.Датова до площади "Асан қайғы")
не более 500 человек
3
село Актау
Перед центральным парком - улица Тауелсиздик. (начиная от парка по улице Тауелсиздик - до пересечения с улицей Алматы)
не более 100 человек
4
село Акбулак
Перед центральным парком - улица Сагырбаева (начиная от парка по улице Сагырбаева - до пересечения с улицей Сейфуллина)
не более 100 человек
5
село Алмаз
Перед центральным парком - улица С.Ескалиева (начиная с улицы Тленшиева - до пересечения с улицей С.Ескалиева)
не более 100 человек
6
село Ардак
Перед АТС (Казахтелеком) - улица Жастар (начиная с улицы Жастар - до пересечения с улицей Достык)
не более 100 человек
7
село Акшат
Перед центральным парком - улица Б.Мухамбетова (начиная от парка по улице Б.Мухамбетова - до пересечения с улицей Н.Азовскова)
не более 100 человек
8
село Ащысай
Перед центральным парком - улица Бейбитшилик (начиная с улицы К.Байгалиева - до пересечения с улицей Бейбитшилик).
не более 100 человек
9
село Карагаш
Перед центральным парком - улица Абая (начиная от парка по улице Абая - до края улицы Абая)
не более 100 человек
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АТС (Казахтелеком) - Автоматическая телефонная станция (Казахтелеком).
Приложение 2
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 7 октября 2020 года №60-5
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Чингирлаускому району

1. Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
2. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда, жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша, бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұруға немесе тоқтатуға міндетті.
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
7 қазандағы №60-5 шешіміне
3-қосымша
Шыңғырлау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруды және өткізуді:
жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың;
қызметі Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тоқтатыла тұрған немесе оған тыйым салынған заңды тұлғаның;
шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың және шетелдік заңды тұлғалардың қаржыландыруына тыйым салынады.

1. Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
2. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени административно-территориальной единицы в день проведения мирных собраний.
4. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
5. Организатор мирных собраний по требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов обязан приостанавливать или прекращать мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон), с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 3
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 7 октября 2020 года №60-5
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Чингирлаускому району
1. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
2. Запрещается финансирование организации и проведения мирных собраний:
физическими лицами и (или) юридическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
юридическим лицом, деятельность которого приостановлена или запрещена в установленном законом Республики Казахстан порядке;
иностранцами, лицами без гражданства и иностранными юридическими лицами.

3. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
7 қазандағы №60-5 шешіміне
4-қосымша
Шыңғырлау ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Шыңғырлау ауданында келесі объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері және оларға іргелес жатқан аумақтар;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтар;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтар;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері және оларға іргелес жатқан аумақтар.

3. Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 4
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 7 октября 2020 года №60-5
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено к проведение пикетирования по Чингирлаускому району
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий следующих объектов по Чингирлаускому району:
1) места массовых захоронений;
2) объекты железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) территории, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территории, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральные железнодорожные сети, магистральные трубопроводы, национальное электрические сети, магистральные линии связи.