"Әскери міндеттілерге кезекті әскери атақтар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 206 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 11 қаңтарда № 22056 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әскери міндеттілерге кезекті әскери атақтар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 206 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16841 болып тіркелген, 2018 жылғы 5 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әскери міндеттілерге кезекті әскери атақтар беру қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Офицерлер құрамының әскери міндеттілеріне әскери атақтар және жоғары сержанттар құрамына "шебер-сержант" әскери атағы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрықтарымен, жоғары сержанттар құрамының "штаб-сержант" әскери атағы және аға сержанттар құрамына – Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының бұйрықтарымен, қатардағы жауынгерлер және кіші сержанттар құрамдарына – олардың базасында әскери жиындар өткізілетін әскери бөлімдер мен мекемелер командирлерінің (бастықтарының) бұйрықтарымен беріледі.";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Әскери міндеттілерге офицерлер құрамының кезекті әскери атақтарын және офицерлер құрамының алғашқы "лейтенант" әскери атағын беру туралы шешім қабылдау үшін осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес құжаттар Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің кадр органына жолданады.
10. Жоғары және аға сержанттар құрамдарының әскери міндеттілеріне кезекті әскери атақтар беру туралы шешім қабылдау үшін осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес құжаттар Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің кадр органына жолданады.";
11-тармақ алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 12 апреля 2018 года № 206 "Об утверждении Правил присвоения очередных воинских званий военнообязанным"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 8 января 2021 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 января 2021 года № 22056
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 12 апреля 2018 года № 206 "Об утверждении Правил присвоения очередных воинских званий военнообязанным" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16841, опубликован 5 мая 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах присвоения очередных воинских званий военнообязанным, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Воинские звания военнообязанным офицерского состава и воинское звание высшего сержантского состава "мастер-сержант" присваиваются приказами Министра обороны Республики Казахстан, воинское звание высшего сержантского состава "штаб-сержант" и старшего сержантского состава – приказами первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан, рядового и младшего сержантского составов – приказами командиров (начальников) воинских частей и учреждений, на базе которых проводятся воинские сборы.";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Для принятия решения о присвоении очередных воинских званий офицерского состава военнообязанным и первого воинского звания офицерского состава "лейтенант" документы согласно пункту 6 настоящих Правил направляются в кадровый орган Министерства обороны Республики Казахстан.
10. Для принятия решения о присвоении очередных воинских званий военнообязанным высшего и старшего сержантского составов документы согласно пункту 6 настоящих Правил направляются в кадровый орган Министерства обороны Республики Казахстан.";
пункт 11 исключить.
2. Департаменту кадров Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев