"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттiк тiркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 248 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 9 ақпандағы № 16 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 12 ақпанда № 22198 болып тіркелді
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 248 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17884 болып тіркелген, 2018 жылғы 14 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 9 февраля 2021 года № 16. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2021 года № 22198
В соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17884, опубликовано 14 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций";

1-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары;
2) осы қаулыға 2 -қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптар;";
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі "Бағалы қағаздар рыногы туралы" (бұдан әрі - Бағалы қағаздар нарығы туралы заң), 2003 жылғы 4 шілдедегі "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) заңдарына сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар (бұдан әрі - облигациялар) (облигациялық бағдарлама) шығарылымын мемлекеттік тіркеу, облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтыруларды тіркеу, облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, облигациялар шығарылымының күшін жою талаптары мен тәртібін айқындайды.

подпункты 1) и 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций согласно приложению 2 к настоящему постановлению;";
в Правилах государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, утвержденных указанным постановлением (далее – Правила):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций (далее − Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг), от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют условия и порядок государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее - облигаций) (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения облигаций, аннулирования выпуска облигаций.

2. Қағидалар инфрақұрылымдық облигацияларды, жеке орналастыруға жататын облигацияларды, айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигацияларды, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері- эмитенттердің облигацияларын (облигациялық бағдарламасын), халықаралық қаржы ұйымдарының облигацияларын (облигациялық бағдарламасын) және облигациялық бағдарлама шегіндегі облигацияларды қоса алғанда, облигациялар (облигациялық бағдарлама) шығарылымын мемлекеттік тіркеу ерекшеліктерін белгілейді.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Заңды тұлға-эмитент (бұдан әрі – эмитент) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде еркін нысанда жасалған өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ өзге де мәліметтер мен мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) стандартында келтірілген.
Эмитент өтінішті портал арқылы "жеке кабинетте" жіберген кезде нәтижені алу күні мен уақытын көрсетумен сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматтық түрде көрінеді.";
3-2 және 3-3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3-2. Уәкілетті органның хат- хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері эмитенттің өтінішін қабылдауды, оны тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты уәкілетті органның бөлімшесіне (бұдан әрі-жауапты бөлімше) оның келіп түскен күні орындауға жіберуді жүзеге асырады. Эмитент жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттардың қолданыс мерзімін тексеруді:
мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
эмитент бір мезгілде ұсынған облигациялық бағдарламаны және облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың бірінші шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

2. Правила устанавливают особенности государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы), включая инфраструктурные облигации, облигации, подлежащие частному размещению, облигации со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев, облигации (облигационную программу) эмитентов - нерезидентов Республики Казахстан, облигации (облигационную программу) международных финансовых организаций и облигации в пределах облигационной программы.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Юридическое лицо-эмитент (далее – эмитент) для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций направляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление в электронном виде, составленное в произвольной форме.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, оснований для отказа в оказании государственной услуги, основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги и срок оказания государственной услуги приведены в стандарте государственной услуги "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций" (далее – государственная услуга) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При направлении эмитентом заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.";
пункты 3-2 и 3-3 изложить в следующей редакции:
"3-2. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, осуществляет прием заявления эмитента, его регистрацию и направление на исполнение в подразделение уполномоченного органа, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение) в день его поступления. При обращении эмитента после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения осуществляет проверку полноты представленного пакета документов и срока действия документов в течение:
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации облигационной программы;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленных эмитентом одновременно;
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы зарегистрированной уполномоченным органом;

айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы және (немесе) қолданыс мерзімінің аяқталуы фактісі анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері осы тармақта белгіленген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және эмитентке жібереді.
Уәкілетті органның уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту эмитентке электрондық құжат нысанында портал арқылы жіберіледі.
3-3. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі және (немесе) қолданыс мерзімі аяқталмағаны анықталған жағдайда жауапты бөлімшенің қызметкері құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, хат жобасын (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту дайындайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне:
облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
эмитент облигациялық бағдарлама шеңберінде бірмезгілде ұсынған облигациялық бағдарламаны және облигациялардың бірінші шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның уәкілетті адамының қолын қойдырады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында эмитентке "жеке кабинетке" жібереді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуі осы эмитент мынадай талаптарды сақтаған жағдайда жүзеге асырылады:
1) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге құжаттар берілген күні бағалы қағаздардың қайталама нарығында айналыста болған облигациялар бойынша сыйақы төлеу жөніндегі уақытылы орындалмаған және орындалмаған міндеттемелердің болмауы;

1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению.
В случае установления факта неполноты и (или) истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения в сроки, установленные настоящим пунктом, готовит и направляет эмитенту мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица уполномоченного органа, направляется эмитенту через портал в форме электронного документа.
3-3. При установлении факта полноты и (или) отсутствия истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения рассматривает документы на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, подготавливает проект письма (свидетельства) либо отказа в оказании государственной услуги, подписывает результат оказания государственной услуги у уполномоченного лица уполномоченного органа в течение:
12 (двенадцати) рабочих дней при государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации облигационной программы;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленных эмитентом одновременно;
3 (трех) рабочих дней при государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы зарегистрированной уполномоченным органом;
1 (одного) рабочего дня при государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
1 (одного) рабочего дня при государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению.
Работник ответственного подразделения в течение одного рабочего дня после подписания результата оказания государственной услуги направляет его эмитенту в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Государственная регистрация выпуска облигаций (облигационной программы) банка или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, осуществляется при условии соблюдения эмитентом следующих требований:
1) отсутствие на дату подачи документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) несвоевременно исполненных и неисполненных обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, находящимся в обращении на вторичном рынке ценных бумаг;

2) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар беру күніне дейін соңғы аяқталған екі қаржы жылының біреуінің қорытындысы бойынша эмитенттің зиянсыз қызметі немесе соңғы аяқталған екі қаржы жылының біреуінде эмитенттің қызметінен алынған, аудиторлық есеппен расталған оның қаржылық есептілігінің негізінде есептелген ақшаның таза ағындары оң болып табылады;
3) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар берілетін айдың алдындағы айдың соңындағы жағдай бойынша пруденциялық нормативтерді және уәкілетті орган белгілеген өзге нормалар мен лимиттерді сақтамау фактілерінің болмауы.
Облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар берілетін айдың алдындағы айдың соңындағы жағдай бойынша пруденциялық нормативтерді және уәкілетті орган белгілеген өзге нормалар мен лимиттер жөнінде ақпарат болмаған жағдайда уәкілетті орган алдыңғы есепті күнгі жағдай бойынша пруденциялық нормативтер және өзге де нормалар мен лимиттер жөніндегі ақпаратты назарға алады;
4) эмитенттің және ол шығаратын облигациялардың Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысымен бекітілген Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарға және қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес келуі (егер эмитенттің облигациялар шығарылымының проспектісінде осы облигациялардың қор биржасының сауда жүйесіндегі айналымы көзделген жағдайда).
Осы тармақтың бірінші бөлігінің талаптары:
эмитенттің қайта құрылымдауды жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес бұрын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді қайта құрылымдауын жүргізген;
уәкілетті органның "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы заңының 61-10-бабында көзделген негізде және тәртіпте төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банктің міндеттемелеріне мәжбүрлі қайта құрылымдау жүргізу туралы шешіміне сәйкес бұрын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді қайта құрылымдауын жүргізген жағдайда қолданылмайды;
дауыс беруші акцияларының кемінде елу пайызы мемлекетке не ұлттық басқарушы холдингке тиесілі эмитентті қайта құрылымдау жүргізген жағдайларда;
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымына қолданылмайды.

2) безубыточная деятельность эмитента по итогам одного из последних двух завершенных финансовых лет до даты подачи документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) или чистые потоки денег, полученные от деятельности эмитента, за один из двух последних завершенных финансовых года, рассчитанные на основании его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, являются положительными;
3) отсутствие фактов несоблюдения пруденциальных нормативов и иных установленных уполномоченным органом норм и лимитов по состоянию на конец месяца, предшествующего месяцу, в котором подаются документы для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
В случае отсутствия информации о пруденциальных нормативах и иных установленных уполномоченным органом нормах и лимитах по состоянию на конец месяца, предшествующего месяцу, в котором подаются документы для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы), уполномоченным органом принимается во внимание информация о пруденциальных нормативах и иных нормах и лимитах по состоянию на предыдущую отчетную дату;
4) соответствие эмитента и выпускаемых им облигаций Требованиям к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175, и внутренним документам фондовой биржи (в случае, если проспектом выпуска облигаций эмитента предусматривается обращение данных облигаций в торговой системе фондовой биржи).
Требования части первой настоящего пункта не распространяются на случаи:
проведения эмитентом реструктуризации обязательств по ранее выпущенным облигациям в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации;
проведения эмитентом реструктуризации обязательств по ранее выпущенным облигациям в соответствии с решением уполномоченного органа о проведении принудительной реструктуризации обязательств банка, отнесенного к категории неплатежеспособных банков, на основании и в порядке, предусмотренных статьей 61-10 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан";
проведения реорганизации эмитента, не менее пятидесяти процентов голосующих акций которого принадлежат государству либо национальному управляющему холдингу;
выпуска облигаций, подлежащих частному размещению.

Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2) және 3) тармақшаларының талаптары банктің облигацияларын акцияға айырбасталатын реттелген облигациялар түрінде шығаруда қолданылмайды.";
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Эмитент жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган эмитенттің "жеке кабинетіне" және орталық депозитарийге электрондық форматта жеке меморандумын және электрондық құжат нысанында мыналарды жібереді:
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті - жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті – облигациялық бағдарлама шегіндегі жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тараумен толықтырылсын:
"3-1-тарау. Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу тәртібі
30-1. Эмитент мыналар өзгерген жағдайда жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін уәкілетті органға ұсынады:
1) осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарға (бұдан әрі – Талаптар) қосымшаның 1-тармағында көрсетілген мәліметтер - эмитенттің атауының өзгергендігін растайтын құжаттарды эмитент алған күннен кейін 30 (отыз) күнтізбелік күннің ішінде;
2) Талаптарға қосымшалардың 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтарында көрсетілген мәліметтер - егер осы шығарылымның ешбір облигациясы орналастырылмаған не осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент бағалы қағаздардың қайталама нарығында немесе облигация ұстаушылардың жалпы жиналысында сатып алған жағдайда, эмитенттің тиісті органдары шешім қабылдаған күннен кейін 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде.
30-2. Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін эмитент уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысанда жасалған өтініш;
2) жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар;

Требования подпунктов 2) и 3) части первой настоящего пункта не распространяются на выпуск облигаций банка в виде субординированных облигаций, конвертируемых в акции.";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. При соответствии документов, представленных эмитентом для государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, требованиям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг уполномоченный орган направляет в "личный кабинет" эмитента и центральному депозитарию в электронном формате частный меморандум и в форме электронного документа:
свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам – в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы по форме согласно приложению 4 к Правилам – в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы.";
дополнить главой 3-1 следующего содержания:
"Глава 3-1. Порядок регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум
30-1. Эмитент представляет в уполномоченный орган изменения и (или) дополнения в частный меморандум для их регистрации в случае изменения:
1) сведений, указанных в пункте 1 приложения к Требованиям к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, утвержденных настоящим постановлением (далее – Требования) - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты получения эмитентом документов, подтверждающих изменение наименования эмитента;
2) сведений, указанных в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 приложения к Требованиям - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты принятия решения соответствующими органами эмитента, в случае, если ни одна облигация данного выпуска не была размещена либо все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг, или общим собранием держателей облигаций.
30-2. Для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) изменения и (или) дополнения в частный меморандум;

3) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып электрондық түрдегі жеке меморандум;
4) шешімнің (хаттаманың) көшірмесі, оның негізінде жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі;
5) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің түпнұсқасы (облигациялар саны азайған, мемлекеттік емес облигациялардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген, эмитенттің тұрған жері өзгерген кезде) (оларды қағаз тасымалдағышта алған жағдайда);
6) сот бекіткен және облигациялар шығарылымының талаптарын өзгерту қамтылатын қайта құрылымдау жоспарының көшірмесі (эмитент қайта құрылымдауды жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес қайта құрылымдау жүргізген жағдайда).
30-3. Уәкілетті орган жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде оларды қарайды.
Уәкілетті орган жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін эмитент ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнаманың талаптарына сәйкес келген жағдайда жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу туралы ілеспе хатпен бірге мыналарды эмитентке жібереді:
1) мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы өзгертілген куәлік (мемлекеттік емес облигациялар саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген, эмитенттің тұрған жері өзгерген кезде);
2) егер енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы бұрын берілген куәлікте көрсетілген мәліметтерді өзгертуді көздемейтін жағдайда жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама;
3) жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар.
30-4. Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу осы өзгерістер және (немесе) толықтырулар жарияланған облигациялар санының өсуіне алып келмейтін жағдайда жүзеге асырылады.
30-5. Талаптарға қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтарында көзделген облигацияларды шығару талаптарын өзгерту туралы шешім қабылданған жағдайда облигацияларды орналастыру және айналысы жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар тіркелген күннен кейінгі күнге дейін тоқтатыла тұрады.
30-6. Эмитент осы Қағидалардың 30-2-тармағында белгіленген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және құжаттарды қарау процесінде олардың Талаптарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеуден бас тартады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3) частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений в электронном виде;
4) копию решения (протокола), на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в частный меморандум;
5) оригинал свидетельства о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы) (при уменьшении количества облигаций, изменении вида негосударственных облигаций, срока обращения, изменении наименования эмитента, изменении места нахождения эмитента) (в случае получения их на бумажном носителе);
6) копию плана реструктуризации, утвержденного судом и содержащего, в том числе изменение условий выпуска облигаций (в случае проведения эмитентом реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации).
30-3. Уполномоченный орган рассматривает изменения и (или) дополнения в частный меморандум в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты их получения.
При соответствии документов, представленных эмитентом для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум, требованиям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, уполномоченный орган с сопроводительным письмом о регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум направляет эмитенту:
1) измененное свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента, изменении места нахождения эмитента);
2) уведомление о государственной регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум в случае, если внесенные изменения и (или) дополнения не предусматривают изменения сведений, указанных в ранее выданном свидетельстве о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций;
3) изменения и (или) дополнения в частный меморандум.
30-4. Регистрация изменений и (или) дополнений в частный меморандум осуществляется при условии, что данные изменения и (или) дополнения не приведут к увеличению количества объявленных облигаций.
30-5. В случае принятия решения об изменении условий выпуска облигаций, предусмотренных пунктами 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 приложения к Требованиям, размещение и обращение облигаций приостанавливается до дня, следующего за датой регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
30-6. Уполномоченный орган отказывает в регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум в случае представления эмитентом неполного пакета документов, установленных пунктом 30-2 настоящих Правил, и выявления в процессе рассмотрения документов их несоответствия Требованиям.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:

"31. Эмитент немесе төлем агенті (эмитентте төлем агентімен шарт болған жағдайда) уәкілетті органға қарау және назарға алу үшін облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны облигациялар шығарылымының проспектісінде (жеке меморандумда) белгіленген өтеу мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) ай ішінде ұсынады.";
Қағидаларға 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жазылсын:
Қағидаларға 1-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
1-қосымша";
Қағидаларға 2-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
2-қосымша";
Қағидаларға 3-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
3-қосымша";
Қағидаларға 4-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
4-қосымша";
Қағидаларға 5-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
5-қосымша";
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптар";

"31. Эмитент или платежный агент (в случае наличия у эмитента договора с платежным агентом) представляет в уполномоченный орган для рассмотрения и принятия к сведению уведомление об итогах погашения облигаций в течение 1 (одного) месяца после окончания срока погашения, установленного проспектом выпуска облигаций (частным меморандумом).";
приложение 1 к Правилам изложить согласно приложению 1 к настоящему постановлению:
в приложении 1-1 к Правилам:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 1-1 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска негосударственных
облигаций (проспект
облигационной программы),
частный меморандум,
представления и рассмотрения
уведомления об итогах
погашения негосударственных
облигаций, аннулирования
выпуска негосударственных облигаций";
в приложении 2 к Правилам:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска негосударственных
облигаций (проспект
облигационной программы),
частный меморандум,
представления и рассмотрения
уведомления об итогах
погашения негосударственных
облигаций, аннулирования
выпуска негосударственных облигаций";
в приложении 3 к Правилам:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска негосударственных
облигаций (проспект
облигационной программы),
частный меморандум,
представления и рассмотрения
уведомления об итогах
погашения негосударственных
облигаций, аннулирования
выпуска негосударственных облигаций";
в приложении 4 к Правилам:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска негосударственных
облигаций (проспект
облигационной программы),
частный меморандум,
представления и рассмотрения
уведомления об итогах
погашения негосударственных
облигаций, аннулирования
выпуска негосударственных облигаций";
в приложении 5 к Правилам:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 5 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска негосударственных
облигаций (проспект
облигационной программы),
частный меморандум,
представления и рассмотрения
уведомления об итогах
погашения негосударственных
облигаций, аннулирования
выпуска негосударственных облигаций";
в Требованиях к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций";

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Бағалы қағаздар нарығы туралы заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар (бұдан әрі - облигациялар) шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге, облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеуге, облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарауға арналған құжаттарға қойылатын талаптарды белгілейді.
2. Эмитенттің облигациялар шығарылымының проспектіне (облигациялық бағдарламаның проспектіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу өтінішіне, сондай-ақ облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаға эмитенттің атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) не қол қоюға уәкілетті адам (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Жеке меморандум Талаптарға қосымшаға сәйкес жеке меморандумның құрылымына сай жасалады.
Жеке меморандум қазақ және орыс тілдерінде жасалады.
Номиналы шетел валютасымен көрсетілген облигациялар шығарылған жағдайда жеке меморандум қазақ, орыс тілдерінде және эмитенттің қалауы бойынша ағылшын тілінде жасалады.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Талаптарға қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтарында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда, эмитент жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін мыналарды ұсынады:
1) облигацияларды ұстаушылар болған жағдайда жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы облигацияларды ұстаушылардың жалпы жиналысы шешімінің (облигацияларды жалғыз ұстаушы шешімінің) көшірмесі (соттың шешіміне сәйкес немесе Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда жүргізілетін эмитентті қайта құрылымдау жағдайларын қоспағанда);
2) егер осы шығарылымның бірде-бір облигациясы орналастырылмаған немесе осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент сатып алған жағдайда, эмитенттің тиісті органының жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы көшірмесі.
Эмитент қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсынатын қағаз тасымалдағыштағы жеке меморандумға өзгерістерге және (немесе) толықтыруларға эмитенттің атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) не қол қоюға уәкілетті тұлға (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды.
Жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қағаз тасымалдағышта қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада жасалады. Қазақ және орыс тілдерінде жасалған, өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескерілген жеке меморандум *pdf форматындағы электрондық көшірме түрінде ұсынылады.";

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций (далее – Требования) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и устанавливают требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее – облигации) (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения облигаций.
2. Заявление эмитента для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, а также уведомление об итогах погашения облигаций подписываются руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) эмитента либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа).";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Частный меморандум составляется в соответствии со структурой частного меморандума согласно приложению к Требованиям.
Частный меморандум составляется на казахском и русском языках.
Частный меморандум в случае выпуска облигаций, номинал которых выражен в иностранной валюте, составляется на казахском, русском и по усмотрению эмитента английском языках.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В случае изменения сведений, указанных в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 приложения к Требованиям,, эмитент для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум представляет:
1) в случае наличия держателей облигаций копию решения общего собрания держателей облигаций (решения единственного держателя облигаций) о внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум (за исключением случаев реструктуризации эмитента, проводимой в соответствии с решением суда или в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан);
2) в случае, если ни одна облигация данного выпуска не размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом, копию соответствующего органа эмитента о внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
Изменения и (или) дополнения в частный меморандум на бумажном носителе, представляемые эмитентом в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган), подписываются руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) эмитента либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа).
Изменения и (или) дополнения в частный меморандум составляются в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках на бумажном носителе. Частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений, составленный на казахском и русском языках, представляется в виде электронной копии в формате *pdf.";

7 және 8-тармақтар мынадай редакциясы жазылсын:
"7. Хаттама немесе одан үзінді көшірме нысанында жасалған, облигациялар шығарылымы проспектісіне, жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін көшірмесі уәкілетті органға ұсынылатын облигациялар ұстаушылардың (жалғыз облигация ұстаушының) жалпы жиналысының облигациялар шығарылымы проспектісіне, жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешімінде мынадай мәліметтер қамтылады:
1) эмитенттің атауы;
2) проспектісіне немесе жеке меморандумына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні, осы шығарылымның облигацияларына берілген халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды);
3) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысын өткізу күні, уақыты және орны;
4) ұстаушылары облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысына қатысатын облигациялардың саны;
5) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының кворумы;
6) осы шығарылым облигацияларының 10 (оннан) астам пайызына ие облигациялар ұстаушылардың саны;
7) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының күн тәртібі;
8) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының күн тәртібіндегі мәселелер бойынша облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысында дауыс беру тәртібі;
9) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (олар бар болса);
10) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының күн тәртібіндегі әрбір мәселе бойынша дауыс беру нәтижелері;
11) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының күн тәртібіндегі әрбір мәселе бойынша қабылданған шешім.
8. Хаттама немесе одан үзінді көшірме нысанында жасалған, облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін көшірмесі уәкілетті органға ұсынылатын эмитент органының облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешімінде мынадай мәліметтер қамтылады:
1) эмитенттің атқарушы органының атауы мен орналасқан жері;
2) отырыс өткізілетін күні, уақыты мен орны (отырыс қатысып дауыс беру жолымен өткізілген жағдайда) немесе отырыс күні (сырттай дауыс берілетін жағдайда);
3) отырысқа қатысқан адамдар туралы мәліметтер (сырттай дауыс беру жолымен шешім қабылдаған);
4) отырыс кворумы;
5) отырыстың күн тәртібіндегі облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге қатысты мәселелер;

пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Решение общего собрания держателей облигаций (единственного держателя облигаций) о внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций, частный меморандум, копия которого представляется в уполномоченный орган для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций, частный меморандум, составленное в форме протокола или выписки из него, содержит следующие сведения:
1) наименование эмитента;
2) дата государственной регистрации выпуска облигаций, в проспект или частный меморандум которого вносятся изменения и (или) дополнения, международный идентификационный номер (код ISIN), присвоенный облигациям данного выпуска;
3) дата, время и место проведения общего собрания держателей облигаций;
4) количество облигаций, держатели которых присутствуют на общем собрании держателей облигаций;
5) кворум общего собрания держателей облигаций;
6) количество держателей облигаций, владеющих более 10 (десятью) процентами облигаций данного выпуска;
7) повестка дня общего собрания держателей облигаций;
8) порядок голосования на общем собрании держателей облигаций по вопросам повестки дня общего собрания держателей облигаций;
9) фамилии, имена, отчества (при их наличии) председателя и секретаря общего собрания держателей облигаций;
10) результаты голосования по каждому вопросу повестки дня общего собрания держателей облигаций;
11) решение, принятое по каждому вопросу повестки дня общего собрания держателей облигаций.
8. Решение органа эмитента о внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, копия которого представляется в уполномоченный орган для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), составленное в форме протокола или выписки из него, содержит следующие сведения:
1) наименование и место нахождения исполнительного органа эмитента;
2) дата, время и место проведения заседания (в случае проведения заседания путем очного голосования) или дата заседания (в случае заочного голосования);
3) сведения о лицах, принимавших участие в заседании (принимавших решение путем заочного голосования);
4) кворум заседания;
5) вопросы повестки дня заседания, касающиеся внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум;

6) отырыстың күн тәртібіндегі облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге қатысты әрбір мәселе бойынша дауыс беру нәтижелері;
7) облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге қатысты мәселе бойынша қабылданған шешім;
8) отырыстың төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (олар бар болса).";
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес мынадай редакциядағы қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою үшін құжаттар тізбесінде және оларға қойылатын талаптарда:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) қағаз тасымалдағышта мынадай құжаттарды ұсынады:
1) облигациялардың күшін жою негізін көрсете отырып, эмитенттің атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын адам) не қол қоюға уәкілетті адам (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қойған облигациялар шығарылымының күшін жою туралы өтініш;
2) облигациялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған эмитенттің органы шешімінің көшірмесі;
3) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын), облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісін), облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқалары (оларды қағаз тасымалдағышта алған жағдайда) (жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жойылған жағдайды қоспағанда);
4) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқалары (оларды қағаз тасымалдағышта алған жағдайда) (жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жойылған жағдайды қоспағанда);
5) эмитенттің органы облигациялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған күні орталық депозитарийдің облигациялар ұстаушылардың жоқ екені туралы хабарламасы (егер осы шығарылымның бір де бір облигациясы орналастырылмаған немесе осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент бағалы қағаздардың қайталама нарығында сатып алған жағдайда);

6) результаты голосования по каждому вопросу повестки дня заседания, касающегося внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум;
7) решение, принятое по вопросу, касающемуся внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум;
8) фамилии, имена, отчества (при их наличии) председателя и секретаря заседания.";
дополнить приложением в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в Перечне документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требованиях к ним, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Для аннулирования выпуска облигаций эмитент представляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) следующие документы на бумажном носителе:
1) заявление об аннулировании выпуска облигаций с указанием основания для аннулирования облигаций, подписанное руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) эмитента либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа);
2) копия решения органа эмитента, принявшего решение об аннулировании выпуска облигаций;
3) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (выпуска облигаций в пределах облигационной программы), проспекта выпуска облигаций (проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) (в случае получения их на бумажном носителе) (за исключением случая аннулирования выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
4) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (выпуска облигаций в пределах облигационной программы), изменений и (или) дополнений в частный меморандум) (в случае получения их на бумажном носителе) (в случае аннулирования выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
5) уведомление центрального депозитария об отсутствии держателей облигаций на дату принятия решения органа эмитента об аннулировании выпуска облигаций (в случае, если ни одна облигация данного выпуска не была размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг);

6) сот бекіткен эмитентті қайта құрылымдау жоспарының көшірмелері (қаржы ұйымдарының, сондай-ақ бас ұйым ретінде банк конгломератына кіретін және қаржы ұйымы болып табылмайтын ұйымдардың қайта құрылымдау рәсімдері жүзеге асырылған жағдайда);
7) эмитентті мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің және сот бекіткен тарату балансының көшірмелері (эмитент мәжбүрлеп таратылған жағдайда).
Облигациялар шығарылымын олардың айналыс мерзімі өткеннен кейін жою үшін эмитент уәкілетті органға Тізбенің 2-тармағының 1) тармақшасында көзделген құжатты ұсынады.".
2. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2021 жылғы 9 ақпандағы
№ 16 Қаулыға
1-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік
емес облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
Мыналарды мемлекеттік тіркеу кезінде:
мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге ұсынылған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарлама – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарлама және көрсетілетін қызметті алушы бірмезгілде ұсынған облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялардың бірінші шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге ұсынылған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде;
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге ұсынылған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
12 (он екі) айдан аспайтын айналыс мерзімімен облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге алынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге алынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық форматта облигациялар шығарылымының проспектісі;
облигациялық бағдарлама мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық форматта облигациялық бағдарлама шығарылымының проспектісі;
облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық форматта облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісінің мәліметтері;

6) копия плана реструктуризации эмитента, утвержденного судом (в случае осуществления процедур реструктуризации финансовых организаций, а также организаций, входящих в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющихся финансовой организацией);
7) копии решения суда о принудительной ликвидации эмитента и ликвидационного баланса, утвержденного судом (в случае принудительной ликвидации эмитента).
Для аннулирования выпуска облигаций по истечении срока их обращения эмитент представляет в уполномоченный орган документ, предусмотренный подпунктом 1) пункта 2 Перечня.".
2. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства Республики Казахстан
по регулированию и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 9 февраля 2021 года № 16
Приложение 1 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска негосударственных
облигаций (проспект
облигационной программы),
частный меморандум,
представления и рассмотрения
уведомления об итогах
погашения негосударственных
облигаций, аннулирования
выпуска негосударственных облигаций
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций"
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3.
Сроки оказания государственной услуги
При государственной регистрации:
выпуска негосударственных облигаций - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня представления документов на государственную регистрацию;
облигационной программы - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно - в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций в пределах облигационной программы зарегистрированной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций - в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию; выпуска облигаций, подлежащих частному размещению - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронном формате проспект выпуска облигаций в случае государственной регистрации выпуска облигаций;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигационной программы по форме согласно приложению 3 к Правилам и в электронном формате проспект выпуска облигационной программы в случае государственной регистрации облигационной программы;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы по форме согласно приложению 4 к Правилам и в электронном формате сведения проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы - в случае государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы;

12 (он екі) айдан аспайтын айналыс мерзімімен облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық форматта жеке меморандум не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына көзделген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Жұмыс кестесі
1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) демалыс және мереке күндері өтініш білдірген кезде, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) уәкілетті орган – Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі мен жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі
1) ақпараттық жүйелерде қамтылған, көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім бар еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы органының облигациялар шығарылымы, орналастыру, айналысы мен өтеу, облигацияларды орналастыру салдарынан көрсетілетін қызметті алушы алған қаражатты пайдалану тәртібі, облигациялар шығарылымының көлемі, саны және түрі, облигациялардың н құны, облигациялар ұстаушылардың құқықтары туралы мәліметтер қамтылған мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы туралы шешімінің электрондық көшірмесі не көрсетілетін қызметті алушы органының облигациялық бағдарлама шығарылымының көлемі туралы мәліметтер қамтылған облигациялық бағдарлама шығарылымы туралы шешімінің көшірмесі;
3) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің) электрондық көшірмесі (жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылған жағдайды қоспағанда);

свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам – в случае государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронном формате частный меморандум в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс), прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
2) уполномоченного органа – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом.
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) электронная копия решения органа услугополучателя о выпуске негосударственных облигаций, содержащего сведения о порядке выпуска, размещения, обращения и погашения облигаций, использования средств, полученных услугополучателем в результате размещения облигаций, объеме выпуска, количестве и виде облигаций, номинальной стоимости облигаций, правах держателей облигаций, либо копию решения органа услугополучателя о выпуске облигационной программы, содержащего сведения об объеме выпуска облигационной программы;
3) электронная копия проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы) (за исключением случая выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);

4) жеке меморандумның электрондық көшірмесі (жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылған жағдайды қоспағанда);
5) көрсетілетін қызметті алушының жарғысының электрондық көшірмесі (бар болса);
6) банктің кепілдігімен қамтамасыз етілген инфрақұрылымдық, сондай-ақ мемлекеттік емес облигациялар шығарылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз етудің бар екендігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
7) эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісінде қор биржасының сауда жүйесінде осы облигациялар айналысы көзделген жағдайда, қор биржасының көрсетілетін қызметті алушының және олар шығаратын мемлекеттік емес облигациялардың көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік емес облигацияларын қор биржасының тізіміне енгізуге және онда болуына қатысты талаптарға сәйкес келу туралы қорытындысының электрондық көшірмесі, сондай-ақ қор биржасы листинг комиссиясының көрсетілетін қызметті алушының бағалы қағаздар шығарылымы проспектісіне инвесторлардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамасыз етуге қажетті қосымша шектеулер енгізу бойынша ұсынымдарының электрондық көшірмесі (жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылған жағдайды қоспағанда);
8) облигациялар ұстаушылардың өкілімен жасалған шарттың электрондық көшірмесі (егер облигациялар ұстаушылардың өкілімен шарт жасау міндеті "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) талаптарында көзделген және (немесе) оны жасауға көрсетілетін қызметті алушы бастама жасаған жағдайда);
9) облигацияларды ұйымдастырылған нарықта орналастыруды жоспарлайтын көрсетілетін қызметті алушылар үшін эмиссиялық бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізіміне енгізу және онда болу мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсететін ұйыммен жасалған шарттың электрондық көшірмесі (егер мұндай ұйыммен шарт жасау міндеті Бағалы қағаздар рыногы туралы заң талаптарында көзделген жағдайда) (жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылған жағдайды қоспағанда);
10) көрсетілетін қызметті алушының кірісін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық құқықтық нысанында құрылған көрсетілетін қызметті алушылар үшін олардың қатысушылары арасында бөлу тәртібінің электрондық көшірмесі;
11) көрсетілетін қызметті алушының соңғы екі қаржы жылындағы аудиторлық есептермен расталған жылдық қаржылық есептіліктің электрондық көшірмелері, сондай-ақ аудиторлық есептердің электрондық көшірмелері (қайта құрылған көрсетілетін қызметті алушыларды қоспағанда) (жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымын қоспаған жағдайда;

4) электронная копия частного меморандума (в случае выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
5) электронная копия устава услугополучателя (при наличии);
6) в случае выпуска инфраструктурных, а также негосударственных облигаций, обеспеченных гарантией банка, электронные копии документов, подтверждающих наличие обеспечения исполнения обязательств услугополучателя;
7) в случае, если проспектом выпуска негосударственных облигаций эмитента предусматривается обращение данных облигаций в торговой системе фондовой биржи, электронная копия заключения фондовой биржи о соответствии услугополучателя и выпускаемых им негосударственных облигаций требованиям к включению и нахождению негосударственных облигаций услугополучателя в списке фондовой биржи, а также электронную копию рекомендаций листинговой комиссии фондовой биржи по включению в проспект выпуска ценных бумаг услугополучателя дополнительных ограничений, необходимых для обеспечения защиты прав и интересов инвесторов (за исключением случая выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
8) электронная копия договора, заключенного с представителем держателей облигаций (в случае, если обязанность заключения договора с представителем держателей облигаций предусмотрена требованиями Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг) и (или) его заключение инициировано услугополучателем);
9) электронная копия договора, заключенного с организацией, оказывающей консультационные услуги по вопросам включения и нахождения эмиссионных ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи, для услугополучателей, планирующих размещение облигаций на организованном рынке (в случае, если обязанность заключения договора с такой организацией предусмотрена требованиями Закона о рынке ценных бумаг) (за исключением случая выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
10) электронная копия порядка распределения дохода услугополучателя между его участниками для услугополучателей, созданных в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью;
11) электронные копии годовой финансовой отчетности услугополучателя за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также электронные копии аудиторских отчетов (за исключением вновь созданных услугополучателей) (за исключением случая выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);

12) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша не мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар беру алдындағы соңғы тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін ұсынылған жағдайда, соңғы тоқсанның алдындағы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша көрсетілетін қызметті алушының қаржылық есептілігінің электрондық көшірмесі. Аяқталған қаржы жылы үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебі болмаған жағдайда, ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап 1 маусым аралығы кезеңінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге аяқталған соңғы жылдың алдындағы екі жыл үшін қаржылық есептіліктің электрондық көшірмесін және көрсетілген кезең үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебінің электрондық көшірмесін береді. Көрсетілетін қызметті алушы аяқталған қаржылық жыл үшін аудиторлық есепті және қаржылық есептілікті жылдық қаржылық есептілік бекітілген күннен бастап бір ай ішінде Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен ұсынады (жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымын қоспаған жағдайда).
Егер осы тармақтың 5), 11) және 12) тармақшаларында көрсетілген құжаттар қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар ұсынылған күнге дейін орналастырылған болса, бұл құжаттарды көрсетілетін қызметті алушы ұсынбайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан басқа, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу үшін қосымша мына құжаттарды ұсынуға міндетті:
1) Қазақстан Республикасының бейрезиденті- көрсетілетін қызметті алушыны Қазақстан Республикасының бейрезиденті- мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жеріндегі мемлекет заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде тіркелгенін куәландыратын құжаттың дұрыстығын нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасын қоса бере отырып электрондық көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасының бейрезиденті- көрсетілетін қызметті алушының құрылтай құжаттарының дұрыстығын нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасын қоса бере отырып электрондық көшірмелері;
3) шет мемлекеттің қаржы нарығын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының Қазақстан Республикасының бейрезиденті- көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік тіркеуге өтініш берілген күнге дейінгі үш айдағы кезеңде пруденциялық нормативтерді және бейрезиденттің уәкілетті органы белгілеген өзге де нормалар мен лимиттерді облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) сақтауы туралы хаттың электрондық көшірмесі (Қазақстан Республикасының бейрезиденті- көрсетілетін қызметті алушы қаржы ұйымы болып табылса).
Көрсетілетін қызметті алушы соттың қайта құрылымдау жүргізу туралы шешіміне сәйкес қайта құрылымдау жүргізген жағдайда, облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан бөлек сот бекіткен қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесін береді.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) тіркеу туралы мәліметтерді уәкілетті орган "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар ұсыну талаптары мен тәртібін бұзуы және құжаттарды қарау барысында олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі анықталуы.
Көрсетілген негіздемеден бөлек көрсетілетін қызметті беруші мына жағдайларда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға облигациялық бағдарлама шегіндегі мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуден бас тартуға құқылы:

12) электронная копия финансовой отчетности услугополучателя по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг либо на конец предпоследнего квартала в случае представления документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг до 25 числа месяца, следующего за последним кварталом перед подачей. В случае отсутствия аудиторского отчета финансовой отчетности за завершенный финансовый год в период с 1 января по 1 июня текущего года услугополучатель представляет услугодателю электронную копию финансовой отчетности за два года, предшествующих последнему завершенному году, и электронную копию аудиторского отчета финансовой отчетности за указанный период. Аудиторский отчет и финансовая отчетность за завершенный финансовый год представляются услугополучателем в течение месяца с даты утверждения годовой финансовой отчетности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан (за исключением случая выпуска облигаций, подлежащих частному размещению).
Документы, указанные в подпунктах 5), 11) и 12) настоящего пункта не представляются услугополучателем, в случае, если данные документы были размещены на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности до даты представления документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
Для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы) услугополучатель-нерезидент Республики Казахстан кроме документов, указанных в части первой настоящего пункта, обязан представить дополнительно следующие документы:
1) электронная копия документа, подтверждающего регистрацию услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан в качестве юридического лица в соответствии с законодательством государства места нахождения услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан, с приложением перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом;
2) электронные копии учредительных документов услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан с приложением переводов на казахский и русский языки, верность которых засвидетельствована нотариусом;
3) электронная копия письма уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка иностранного государства о соблюдении услугополучателем-нерезидентом Республики Казахстан пруденциальных нормативов и иных установленных уполномоченным органом нерезидента норм и лимитов в период за три месяца до даты подачи заявления на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы) (если услугополучатель-нерезидент Республики Казахстан является финансовой организацией).
В случае проведения услугополучателем реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации, для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) услугополучатель помимо документов, указанных в части первой настоящего пункта, представляет электронную копию плана реструктуризации, утвержденного судом.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Нарушение услугополучателем условий и порядка представления документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций и выявления в процессе рассмотрения документов их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Помимо указанного основания услугодатель вправе отказать услугополучателю в государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы в случае, если:

1) көрсетілетін қызметті алушының бастамасы бойынша ерікті делистингті қоспағанда, осы облигациялық бағдарлама шегінде жүзеге асырылған мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының делистингі жүргізілсе;
2) облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу нәтижесінде айналыстағы мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының жалпы сомасы осындай облигациялық бағдарламаның тіркелген көлемінен асқан жағдайда;
3) облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар ұсыну күніне көрсетілетін қызметті алушы ол шығарған, қор биржасы тізімінде тұрған борыштық бағалы қағаздары жоқ және Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15-бабының 1-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмейді.
Осы тармақтың екінші бөлігі қаржы ұйымына немесе Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда ол қайта құрылымдауды жүргізген кезде бас ұйым ретінде банк конгломератына кіретін және қаржы ұйымы болып табылмайтын ұйымға қолданылмайды.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қолжеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығынан алу мүмкіндігіне ие.
Порталда іркілістер не техникалық қателер анықталған жағдайда Бірыңғай байланыс орталығына жүгіну қажет.Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777 немесе 1414.
Қаулысына
2-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік
емес облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны қарау үшін
құжаттарға қойылатын
талаптарға
қосымша
Жеке меморандумның құрылымы Құжаттың атауы: "Жеке меморандум"
Жазба: "Уәкілетті органның мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекетті тіркеуі инвесторларға мемлекеттік емес облигацияларды сатып алуға қатысты, жеке меморандумда сипатталған қандай да болсын ұсынымдар беруді білдірмейді және осы құжатта қамтылған ақпараттың дәйектілігін растамайды.
Эмитенттің лауазымды тұлғалары онда берілген барлық ақпараттың дәйектілігін және эмитент пен оның орналастырылатын мемлекеттік емес облигацияларына қатысты инвесторларды жаңылдыруға әкеп соқтырмайтынын растайды.
Мемлекеттік емес облигациялар айналысының кезеңінде эмитент Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында бағалы қағаздар нарығындағы ақпаратты ашуды қамтамасыз етеді.".

1) произведен делистинг выпуска негосударственных облигаций, осуществленного в пределах данной облигационной программы, за исключением добровольного делистинга по инициативе услугопоучателя;
2) в результате государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы общая сумма выпусков негосударственных облигаций, находящихся в обращении, превысит зарегистрированный объем такой облигационной программы;
3) на дату представления документов для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы услугополучатель не имеет выпущенных им долговых ценных бумаг, находящихся в списке фондовой биржи, и не соответствует требованиям, установленным пунктом 1 статьи 15 Закона о рынке ценных бумаг.
Действие части второй настоящего пункта не распространяется на финансовую организацию или организацию, входящую в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющуюся финансовой организацией, при проведении ею реструктуризации в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в Единый контакт-центр.
Единый контакт-центр: 8-800-080-7777 или 1414.
Приложение 2
к постановлению
Приложение к Требованиям к
документам для государственной регистрации
выпуска негосударственных облигаций
(облигационной программы),
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной программы),
частный меморандум, рассмотрения
уведомления об итогах погашения
негосударственных
облигаций
Структура частного меморандума
Наименование документа: "Частный меморандум"
Запись: "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения негосударственных облигаций, описанных в частном меморандуме, и не подтверждает достоверность информации, содержащейся в данном документе.
Должностные лица эмитента подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно эмитента и его размещаемых негосударственных облигаций.
В период обращения негосударственных облигаций эмитент обеспечивает раскрытие информации на рынке ценных бумаг на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.".

1. Эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын (болған жағдайда) тілдеріндегі толық және қысқаша атауы;
2. Эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі;
2) бір облигацияның нақтылы құны (егер бір облигацияның нақтылы құны индекстелген шама болса, онда бір облигацияның нақтылы құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
3) облигациялардың саны;
4) облигациялар шығарылымның жалпы көлемі;
5) облигацияның нақтылы құнының валютасы, облигациялар бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы.
4. Облигациялар бойынша кіріс алу:
1) облигациялар бойынша сыйақы мөлшерлемесі (егер облигациялар бойынша сыйақы мөлшерлемесі индекстелген шама болса, онда облигациялар бойынша сыйақы мөлшерлемесін есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
2) сыйақыны төлеу кезеңділігі және (немесе) облигациялар бойынша сыйақы төлеу күні;
3) облигациялар бойынша сыйақы есептеу басталатын күн;
4) облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары, облигациялар бойынша сыйақы алу тәсілі;
5) облигациялар бойынша сыйақы есептеу үшін қолданылатын уақыт кезеңі.
5. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде жобалық қаржыландыру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) ақшалай талаптардың сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары және болжанатын мерзімдері;
2) облигациялар ұстаушыларға негізгі шарт бойынша жасалған мүліктің меншік иесінің ауысуы туралы, кредиторлар өкілдерінің арнайы қаржы компаниясының органдарына енгізілуі және олардың өкілеттіктері туралы ақпаратты ұсыну тәртібі;
3) арнайы қаржы компаниясының жобалық қаржыландыру және активтерді инвестициялық басқару мәмілесіне қызмет көрсетуге байланысты, бөлінген активтер есебінен жүзеге асырылатын шығыстарының тізбесі.
6. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде секьюритилендіру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) оригинатордың, кастодиан-банктің, инвестициялық портфельді басқарушының, арнайы қаржы компаниясының және басқаға берілген талап ету құқықтары бойынша төлемдерді жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жері;
2) секьюритилендіру мәмілесіндегі оригинатордың қызметінің мәні, құқықтары мен міндеттері;
3) талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары, тәртібі мен мерзімдері және олардың орындалуына бақылау жасау тәртібі;
4) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау тәртібі;
5) секьюритилендіру мәмілесі бойынша қызметке ақы төлеуге байланысты шығыстар және оларға сәйкес арнайы қаржы компаниясы осы шығыстарды бөлінген активтерден шегеруге құқылы талаптар;

1. Полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском (при наличии) языках;
2. Бизнес-идентификационный номер эмитента;
3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);
3) количество облигаций;
4) общий объем выпуска облигаций;
5) валюта номинальной стоимости облигации, валюта платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям.
4. Получение дохода по облигациям:
1) ставка вознаграждения по облигациям (если ставка вознаграждения по облигациям является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета ставки вознаграждения по облигациям);
2) периодичность выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения по облигациям;
3) дата, с которой начинается начисление вознаграждения по облигациям;
4) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям, способ получения вознаграждения по облигациям;
5) период времени, применяемый для расчета вознаграждения по облигациям.
5. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при проектном финансировании дополнительно указываются:
1) характеристика денежных требований, условия и прогнозируемые сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов;
2) порядок предоставления информации держателям облигаций о смене собственника на имущество, созданное по базовому договору, о введении представителей кредиторов в органы специальной финансовой компании и их полномочиях;
3) перечень расходов специальной финансовой компании, связанных с обслуживанием сделки проектного финансирования и инвестиционного управления активами, осуществляемых за счет выделенных активов.
6. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при секьюритизации дополнительно указываются:
1) наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего инвестиционным портфелем, специальной финансовой компании и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования;
2) предмет деятельности, права и обязанности оригинатора в сделке секьюритизации;
3) характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
4) порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам;
5) расходы, связанные с оплатой услуг по сделке секьюритизации, и условия, согласно которым специальная финансовая компания вправе вычитать данные расходы из выделенных активов;

6) оригинатордың және секьюритилендіру мәмілесіне қатысатын тұлғалардың секьюритилендіруді қолдану тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер;
7) секьюритилендіру мәмілесін қамтамасыз ететін бөлінген активтер өсімінің мөлшері, құрамы мен болжамдық талдауы;
8) талап ету құқықтары біртектілігінің өлшемшарттары.
7. Облигацияларды орналастыру талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды орналастыру басталған күн;
2) облигацияларды орналастыру аяқталған күн;
3) облигацияларды орналастыру жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
8. Облигацияларды айналысқа жіберу талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды айналысқа жіберу басталған күн;
2) облигацияларды айналысқа жіберу аяқталған күн;
3) облигациялардың айналыс мерзімі;
4) облигацияларды айналысқа жіберу жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
9. Облигацияларды өтеу талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды өтеу күні;
2) облигацияларды өтеу тәсілі;
3) егер облигацияларды өтеу кезінде сыйақыны және нақтылы құнын төлеу облигациялар шығарылымы проспектісіне сәйкес өзге мүліктік құқықтармен жүргізілетін болса, осы құқықтардың, оларды сақтау тәсілдерінің, бағалау тәртібінің сипаттамасы және көрсетілген құқықтарды жүзеге асыруға құзыретті тұлғалар, сондай-ақ осы құқықтарға өтуді іске асыру тәртібі келтіріледі.
10. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 18-4-бабында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша талаптары болған жағдайда:
1) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру тәртібі, талаптары;
2) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру мерзімі көрсетіледі.
11. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген қосымша ковенанттар (шектеулер) белгіленген жағдайда:
1) эмитент қабылдайтын және бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген ковенанттардың (шектеулердің) сипаттамасы;
2) ковенанттар (шектеулер) бұзылған кезде эмитент іс-әрекетінің тәртібі;
3) ковенанттар бұзылған кезде облигация ұстаушылар іс-әрекетінің тәртібі көрсетіледі.
12. Айырбасталатын облигациялар шығарылған кезде мынадай мәліметтер қосымша көрсетіледі:
1) облигациялар айырбасталатын акциялардың түрі, саны және орналастыру бағасын белгілеу тәртібі, осындай акциялар бойынша құқықтар;
2) облигацияларды айырбастау тәртібі мен талаптары (егер облигациялардың шығарылымы толығымен айырбасталатын болса, айырбастаудың аяқталу күнінен бастап 1 (бір) ай ішінде облигациялардың шығарылымы жойылуға жататыны көрсетіледі, егер облигациялардың шығарылымы толығымен айырбасталмайтын болса, осы шығарылымның сатып алынған облигациялары одан әрі орналастырылуға жатпайтыны, айналыс мерзімінің соңында өтелетіні көрсетіледі).

6) сведения о наличии опыта применения секьюритизации оригинатором и лицами, участвующими в сделке секьюритизации;
7) размер, состав и прогнозный анализ роста выделенных активов, обеспечивающих сделку секьюритизации;
8) критерии однородности прав требований.
7. Условия и порядок размещения облигаций:
1) дата начала размещения облигаций;
2) дата окончания размещения облигаций;
3) рынок, на котором планируется размещение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
8. Условия и порядок обращения облигаций:
1) дата начала обращения облигаций;
2) дата окончания обращения облигаций;
3) срок обращения облигаций;
4) рынок, на котором планируется обращение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
9. Условия и порядок погашения облигаций:
1) дата погашения облигаций;
2) способ погашения облигаций;
3) если выплата вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций будет производиться в соответствии с частным меморандумом иными имущественными правами, приводятся описания этих прав, способов их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка реализации перехода этих прав.
10. В случае наличия дополнительных условий выкупа облигаций, не установленных статьей 18-4 Закона о рынке ценных бумаг, указывается:
1) порядок, условия реализации права выкупа облигаций;
2) сроки реализации права выкупа облигаций.
11. В случае, если устанавливаются дополнительные ковенанты (ограничения), не предусмотренные Законом о рынке ценных бумаг, указываются:
1) описание ковенантов (ограничений), принимаемых эмитентом и не предусмотренных о рынке ценных бумаг;
2) порядок действий эмитента при нарушении ковенантов (ограничений);
3) порядок действий держателей облигаций при нарушении ковенантов.
12. При выпуске конвертируемых облигаций дополнительно указываются следующие сведения:
1) вид, количество и порядок определения цены размещения акций, в которые будут конвертироваться облигации, права по таким акциям;
2) порядок и условия конвертирования облигаций (в случае, если выпуск облигаций полностью конвертируется, указывается, что выпуск облигаций подлежит аннулированию в течение 1 (одного) месяца с даты завершения конвертирования, если выпуск облигаций конвертируется не полностью, указывается, что выкупленные облигации данного выпуска не подлежат дальнейшему размещению, а погашаются в конце срока обращения).

"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 61-10-тармағында көзделген негізде және тәртіппен төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банк уәкілетті органның шешіміне сәйкес облигацияларды акцияларға айырбастау талаптарын көрсетеді.
13. Эмитенттің шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара қамтамасыз ету болып табылатын мүлкі туралы мәліметтер:
1) осы мүліктің құнын көрсете отырып шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз етудің сипаттамасы;
2) қамтамасыз ету құнының облигациялар шығарылымының жиынтық көлеміне пайыздық арақатынасы;
3) кепіл затын өндіріп алу тәртібі.
14. Атауын, орналасқан жерін, кепіл шартының деректемелерін, кепілдік мерзімі мен талаптарын көрсете отырып, кепілдік берген банктің деректері (егер облигациялар банктің кепілдігімен қамтамасыз етілсе).
15. Инфрақұрылымдық облигациялар шығарылған кезде - концессия шартының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттің кепілдемесін беру туралы қаулысының деректемелері.
16. Эмитент бұрын орналастырған, айналыста болу мерзімі аяқталған облигациялар (эмитент сатып алған облигацияларды шегергенде) бойынша талап ету құқықтарымен ақы төленетін облигацияларды шығару кезінде осы облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі, олардың түрі мен саны, сондай-ақ облигациялар шығару көлемі, облигациялар бойынша жинақталған және төленбеген сыйақы сомасы қосымша көрсетіледі.
17. Облигацияларды ұстаушыға ұсынылатын құқықтар:
1) эмитенттен облигациялар шығарылымы проспектісінде көзделген облигацияның нақтылы құнының мерзімін алу немесе өзге мүліктік баламасын алу құқығы, сондай-ақ ол бойынша белгіленген облигациялардың нақтылы құнының пайызын немесе жеке меморандумда белгіленген өзге де мүліктік құқықты алу құқықтары;
2) эмитенттің облигацияларды, оның ішінде жеке меморандумда көзделген ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде жүзеге асыру шарттары, тәртібі және мерзімі көрсетілген сатып алу талабының құқықтары;
3) өзге құқықтар.
18. Басталған кезде эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар туралы мәлімет:
1) басталған кезде эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар тізбесі;
2) облигацияларды ұстаушылардың сыйақы төлемі бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған кезде құқықтарын қорғау рәсімін, оның ішінде міндеттеме тәртібі және қайта құрылымдау талаптарын қоса алғанда, облигациялар бойынша дефолт туындаған жағдайда эмитент қабылдайтын шаралар;

Банк, отнесенный к категории неплатежеспособных банков, на основании и в порядке, предусмотренных статьей 61-10 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), указывает условия конвертирования облигаций в акции в соответствии с решением уполномоченного органа.
13. Сведения об имуществе эмитента, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям:
1) описание обеспечения по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества;
2) процентное соотношение стоимости обеспечения к совокупному объему выпуска облигаций;
3) порядок обращения взыскания на предмет залога.
14. Данные банка, предоставившего гарантию, с указанием его наименования, места нахождения, реквизитов договора гарантии, срока и условий гарантии (если облигации обеспечены гарантией банка).
15. Реквизиты договора концессии и постановления Правительства Республики Казахстан о предоставлении поручительства государства – при выпуске инфраструктурных облигаций.
16. При выпуске облигаций, оплата которых будет произведена правами требования по облигациям, ранее размещенным эмитентом (за вычетом выкупленных эмитентом облигаций), срок обращения которых истек, дополнительно указываются дата и номер государственной регистрации выпуска данных облигаций, их вид и количество, а также объем выпуска облигаций, сумма накопленного и невыплаченного вознаграждения по облигациям.
17. Права, предоставляемые держателю облигаций:
1) право получения от эмитента в предусмотренный частным меморандумом срок номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также право на получение фиксированного по ней процента от номинальной стоимости облигации либо иных имущественных прав, установленных частным меморандумом;
2) право требования выкупа эмитентом облигаций с указанием условий, порядка и сроков реализации данного права, в том числе при нарушении ковенантов (ограничений), предусмотренных частным меморандумом;
3) иные права.
18. Сведения о событиях, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента:
1) перечень событий, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента;
2) меры, которые будут предприняты эмитентом в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств;

3) эмитенттің орындалмаған міндеттемелердің көлемі, міндеттемелердің орындалмау себебі, облигацияларды ұстаушылардың өз талаптарын қанағаттандыру жөніндегі мүмкін болатын іс-әрекеттері, облигацияларды ұстаушылардың эмитентке, эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғаларға талап қою өтінішінің тәртібі туралы мәліметтерден тұратын дефолт фактісі туралы ақпаратты облигацияларды ұстаушыларға жеткізу тәртібі, мерзімі және тәсілі;
4) эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғалармен шарт жасалған күні мен нөмірі, осы тұлғалардың толық атауы, сондай-ақ оларды (осындай тұлғалар бар болса) мемлекеттік тіркеу күні.
19. Эмитенттің облигацияларын ұстаушылардың өкілі туралы мәліметтер (қамтамасыз етілген, инфрақұрылымдық немесе ипотекалық облигациялар шығарылған жағдайда):
1) облигацияларды ұстаушылар өкілінің толық және қысқартылған атауы;
2) облигацияларды ұстаушылар өкілінің орналасқан жері, байланыс телефондарының нөмірлері;
3) эмитенттің облигациялар ұстаушылардың өкілімен жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
20. Эмитенттің төлем агенті туралы мәліметтер (бар болса):
1) төлем агентінің толық атауы;
2) төлем агентінің және оның бағалы қағаздар бойынша кірістерді (облигациялардың нақтылы құнын) төлейтін барлық филиалдарының орналасқан жері, байланыс телефондарының нөмірлері, деректемелері;
3) эмитенттің төлем агентімен жасасқан шарттың күні мен нөмірі.

3) порядок, срок и способы доведения эмитентом до сведения держателей облигаций информации о фактах дефолта, включающей сведения об (о) объеме неисполненных обязательств, причине неисполнения обязательств, перечислении возможных действий держателей облигаций по удовлетворению своих требований, порядке обращения держателей облигаций с требованием к эмитенту, лицам, несущим солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям;
4) дата и номер договора с лицами, несущими солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям, полное наименование данных лиц, а также дата их государственной регистрации (при наличии таких лиц).
19. Сведения о представителе держателей облигаций эмитента (в случае выпуска обеспеченных, инфраструктурных или ипотечных облигаций):
1) полное и сокращенное наименование представителя держателей облигаций;
2) место нахождения, номера контактных телефонов представителя держателей облигаций;
3) дата и номер договора эмитента с представителем держателей облигаций.
20. Сведения о платежном агенте эмитента (при наличии):
1) полное наименование платежного агента;
2) место нахождения, номера контактных телефонов, реквизиты платежного агента и всех его филиалов, которые будут осуществлять выплату дохода (номинальной стоимости облигаций) по ценным бумагам;
3) дата и номер договора эмитента с платежным агентом.