"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 16 ақпандағы № 58/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 ақпанда № 22243 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізімінде № 10029 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2021 жылғы 16 ақпандағы
№ 58/НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 20 қарашадағы
№ 98 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.

О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 февраля 2021 года № 58/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2021 года № 22243
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 10029, опубликован 16 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующее изменение:
Правила ведения реестра государственных услуг, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Б. Мусин
Приложение к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики
Казахстан
от 16 февраля 2021 года
№ 58/НҚ
Утверждены приказом
Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 20 ноября 2014 года № 98
Правила ведения реестра государственных услуг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра государственных услуг (далее – Правила) определяют порядок ведения реестра государственных услуг.

2. Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) ақпараттық қызмет – пайдаланушыға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
2) "бір өтініш" қағидаты – бір өтініш негізінде көрсетілетін бірнеше мемлекеттік қызметтер жиынтығын көздейтін мемлекеттік қызметті көрсету нысаны;
3) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
4) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
5) мемлекеттік қызметті көрсетудің қағаз нысаны – мемлекеттік қызметті алуға өтінішті берген сәттен бастап, оның нәтижесін бергенге дейін қағаз құжат айналымының процесін қамтитын қызмет көрсету нысаны;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
7) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сыныпталған тізбесі;
8) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;
9) проактивті көрсетілетін қызмет – қызмет көрсету субъектісінің бастамасы бойынша берілетін, қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алу субъектісінің ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы берілген келісімі міндетті түрде қажет болатын, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
10) толық автоматтандырылған қызмет – оны көрсету процесінде қағаз құжат айналымын жүргізілмейтін қызмет;
11) ішінара автоматтандырылған қызмет – оны көрсету процесінде қағаз және электрондық құжат айналымының реттілігін қамтитын қызмет.

2. В Правилах используются следующие определения:
1) информационная услуга – услуга по предоставлению пользователю электронных информационных ресурсов;
2) принцип "одного заявления" – форма оказания государственной услуги, предусматривающая совокупность нескольких государственных услуг, оказываемых на основании одного заявления;
3) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
4) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) бумажная форма оказания государственной услуги - форма оказания, при которой процесс содержит бумажный документооборот с момента подачи заявления на получение государственной услуги до момента выдачи ее результата;
6) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
7) реестр государственных услуг (далее – реестр) – классифицированный перечень государственных услуг;
8) уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг (далее – уполномоченный орган) – центральный государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере оказания государственных услуг;
9) проактивная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме, предоставляемая по инициативе субъекта оказания услуг, для оказания которой необходимо обязательное согласие субъекта получения услуги, предоставленное посредством абонентского устройства сотовой связи;
10) полностью автоматизированная услуга – услуга, исключающая в процессе ее оказания бумажный документооборот;
11) частично автоматизированная услуга – услуга, содержащая в процессе ее оказания последовательность бумажного и электронного документооборота.

3. Тізілімді жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау, енгізу және есепке алу, көрсетілетін қызметті алушылар үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы негізгі мәліметтерге қол жеткізуді қамтамасыз ету болып табылады.
4. Тізілім мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.
2-тарау. Тізілімді жүргізу тәртібі
5. Тізілімді жүргізу тәртібі мынадай кезеңдерді қамтиды:
1) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау тұрғысынан талдау;
2) жүргізілген талдау негізінде тізілімге енгізуге немесе тізілімнен шығаруға жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесін айқындау;
3) анықталған мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді тізілімге енгізу немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінен алып тастау;
4) тізілімнің мазмұнын өзектілендіру (жаңарту) мәніне мониторинг жүргізу;
5) тізілімге енгізілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді өзектендіру (жаңарту).
6. Тізілімді жүргізуді уәкілетті орган жүзеге асырады.
7. Тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін орталық мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар:
1) жыл сайын тізілімдегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерге түгендеу жүргізеді;
2) Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімге мемлекеттік және орыс тілдерінде өзгерістерді және (немесе) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімге мемлекеттік және орыс тілдерінде толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстарды күнтізбелік жылдың 1 наурызынан және 1 қыркүйегінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
8. Күнтізбелік жылдың 1 наурызынан немесе 1 қыркүйегінен кейін ұсынылған ұсыныстар өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың келесі жобасында қаралады.
9. Осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша ұсынылмаған тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстар қаралмайды, бұл туралы хабарлама жіберіледі.
10. Уәкілетті орган ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 маусымынан және 1 желтоқсанынан кешіктірмей тізілімді басшының не оның міндетін атқарушы адамның бұйрығымен бекітеді немесе оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді.
11. Тізілім мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органмен және мемлекеттік басқару жүйесін дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекітіледі немесе оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі.
3-тарау. Тізілім құрылымы

3. Основной задачей ведения реестра является выявление, включение и учет государственных услуг, обеспечение доступа к основным сведениям о государственных услугах для услугополучателей.
4. Реестр ведется на государственном и русском языках.
Глава 2. Порядок ведения реестра
5. Порядок ведения реестра включает в себя следующие этапы:
1) анализ нормативных правовых актов Республики Казахстан на предмет выявления государственных услуг;
2) определение на основе проведенного анализа перечня государственных услуг, подлежащих к включению в реестр или исключению из реестра;
3) включение выявленных государственных услуг, сведений о государственных услугах в реестр или исключение из реестра государственных услуг;
4) проведение мониторинга реестра на предмет актуализации (обновления) его содержания;
5) актуализация (обновление) сведений о государственных услугах, включенных в реестр.
6. Ведение реестра осуществляется уполномоченным органом.
7. Для внесения изменений и (или) дополнений в реестр центральные государственные органы и местные исполнительные органы:
1) ежегодно проводят инвентаризацию сведений о государственных услугах в реестре;
2) представляют в уполномоченный орган предложения по внесению в реестр изменений на государственном и русском языках по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и (или) сведения по внесению в реестр дополнений на государственном и русском языках по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам не позднее 1 марта и 1 сентября календарного года.
8. Предложения, предоставленные после 1 марта или 1 сентября календарного года рассматриваются в следующем проекте изменений и (или) дополнений.
9. Предложения по внесению изменений и (или) дополнений в реестр предоставленные не по форме, установленной согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам, не рассматриваются, о чем направляется уведомление.
10. Уполномоченный орган не позднее 1 июня и 1 декабря текущего календарного года утверждает реестр приказом руководителя либо лицом, исполняющим его обязанности, или вносит в него изменения и (или) дополнения.
11. Реестр утверждается или в него вносится изменения и (или) дополнения по согласованию с уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг и уполномоченным органом в сфере развития системы государственного управления.
Глава 3. Структура реестра

12. Тізілім осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құрылым бойынша әзірленеді.
13. Тізілім мыналарды көздейді:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы;
2) көрсетілетін қызметті алушы (жеке және (немесе) заңды тұлға) туралы мәліметтер; мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы; көрсетілетін қызметті берушінің атауы;
3) өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атауы және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызмет электрондық нысанда көрсетілген жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы мен ұялы байланыстың абоненттік құрылғысын, стационарлық абоненттік құрылғыны, ақпараттандыру объектілерін көрсету;
4) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нысаны (электрондық (толық немесе ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті/ ақпараттық);
5) мемлекеттік қызметті көрсетудің ақылы немесе тегін болуы;
6) мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы.
14. Тізілімнің сыныпталуы мыналардан тұрады:
1) қоғамдық қатынастар салаларына байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді топтастыру болып табылатын бөлімдер;
2) көрсетілетін қызметті алушының өмірлік жағдайларына байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді топтастыру болып табылатын кіші бөлімдер;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің реттік нөмірлері арқылы жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке тізілім сыныптамасының барлық деңгейлерінің кодтарынан қалыптастырылатын цифрлық белгі түріндегі сегіз таңбалы жеке жіктелген код беріледі.
Сыныпталған код үш бөліктен тұрады:
1) бірінші бөлім – 3 цифрдан тұрады және қоғамдық қатынастар саласының бөлімін білдіреді;
2) екінші бөлім – 2 цифрдан тұрады және көрсетілетін қызметті алушының өмірлік жағдайына байланысты кіші бөлімді білдіреді;
3) үшінші бөлім – 3 цифрдан тұрады және кіші бөлім ішіндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтің реттік нөмірін білдіреді.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сыныпталған кодын уәкілетті орган береді.
17. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің сыныптамасы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес құрылым бойынша жасалады.
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстар нысаны
Р/с №
Құрылымдық элемент
Қолданыстағы редакция
Ұсынылып отырған редакция
Негіздеме (нормативтік құқықтық актіге және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасына сілтеме (болған жағдайда)
1
2
3
4
5
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстар нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Көрсетілетін қызметті алушылардың санаты
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштерді қабылдауды және ресімделген құжаттарды беруді жүзеге асыратын ұйымдар
Ақылы болуы
оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерінің нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі (болжанатын мерзімдер, құжаттар тізілімі және тағыда басқа)
Тізілімге толықтырулар енгізу негіздемесі (нормативтік құқықтық актіге және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасына сілтеме (болған жағдайда)
Құқықтық негіздеме
төлем мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің құрылымы
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Көрсетілетін қызметті алушы
(жеке және (немесе) заңды тұлға) туралы мәлімет
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні
әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атаулары және (немесе) "электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысын, стационарлық абоненттік құрылғыны, ақпараттандыру объектілерін* көрсету
Ақылы не тегін болуы
Мемлекеттік қызметті көрсету нысанын (электрондық (толық немесе ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін, ақпараттық)
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* ақпараттандыру объектілері - "электрондық үкіметтің" шлюзінде, "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзінде орналастырылған сервистермен интеграцияланған ақпараттандыру объектілер
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің сыныптамасы
Бөлім
Ішкі бөлім
Атауы

12. Реестр разрабатывается по структуре согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
13. Реестр предусматривает:
1) наименование государственной услуги;
2) сведения об услугополучателе (физическое и (или) юридическое лицо); наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги; наименование услугодателя;
3) наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства" и абонентское устройство сотовой связи, стационарное абонентское устройство, объекты информатизации в случае оказания государственной услуги в электронной форме;
4) форму оказания государственной услуги (электронная (полностью или частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления", информационная);
5) платность либо бесплатность оказания государственной услуги;
6) наименование подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги.
14. Классификация реестра состоит из:
1) разделов, которые представляют собой группировку государственных услуг в зависимости от сфер общественных отношений;
2) подразделов, которые представляют собой группировку государственных услуг в зависимости от жизненных ситуаций услугополучателя;
3) порядковых номеров государственных услуг.
15. Государственной услуге присваивается восьмизначный индивидуальный классифицированный код в виде цифрового обозначения, который формируется из кодов всех уровней классификации реестра.
Классифицированный код состоит из трех частей:
1) первая часть – состоит из 3 цифр и обозначает раздел сферы общественных отношений;
2) вторая часть – состоит из 2 цифр и обозначает подраздел в зависимости от жизненной ситуации услугополучателя;
3) третья часть – состоит из 3 цифр и обозначает порядковый номер государственной услуги внутри подраздела.
16. Классифицированный код государственной услуге присваивается уполномоченным органом.
17. Классификация реестра государственных услуг составляется по структуре согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам ведения
реестра государственных услуг
Форма предложений по внесению изменений в реестр государственных услуг
№ п/п
Структурный элемент
Действующая редакция
Предлагаемая редакция
Обоснование (ссылка на нормативный правовой акт и (или) поручение Правительства Республики Казахстан (при наличии)
1
2
3
4
5
Приложение 2
к Правилам ведения
реестра государственных услуг
Форма сведений по внесению дополнений в реестр государственных услуг
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Категория услугополучателей
Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование услугодателя
Организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу оформленных документов
Платность
в том числе:
Форма результата оказания государственной услуги
Порядок оказания государственной услуги (предполагаемые сроки, перечень документов и так далее)
Основание для внесения дополнений в реестр(ссылка на нормативный правовой акт и (или) поручение Правительства Республики Казахстан (при наличии)
Правовое основание
размер платы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 3
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
Структура реестра государственных услуг
№ п/п
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Сведения об услугополучателе (физическое и (или) юридическое лицо)
Наименование центра льного государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование услугодателя
Наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства" и абонентское устройство сотовой связи, стационарное абонентское устройство, объекты информатизации*
Платность/бесплатность
Форма оказания государственной услуги (электронная (полностью или частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления", информационная)
Наименование подзаконного нормативногоправового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* объекты информатизации - объекты информатизации, интегрированные с сервисами, размещенными на шлюзе "электронного правительства", внешнем шлюзе "электронного правительства"
Приложение 4
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
Классификация реестра государственных услуг
Раздел
Подраздел
Наименование