"Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 27 мамырдағы № 492 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 22 ақпандағы № 132 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 ақпанда № 22247 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 14 мамырдағы № 225 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 14.05.2025 № 225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 61-1-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 27 мамырдағы № 492 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 18750 болып тіркелген, 2019 жылғы 5 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларында:
10-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қалыптастыру кезінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі "бағалау" және "болжам" деген бағандар үшін мынадай кестелер пайдаланылады:";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Осы Қағидалардың ережелері "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында және "Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1196 қаулысында белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып қолданылады.";
14-тармақтың екінші бөлігінің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
""бағалау" деген баған қаржыландыру жоспары мен ағымдағы қаржы жылының бюджеттік бағдарламаларының деректері бойынша толтырылады;";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігіне орталық атқарушы органның аппарат басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның аппарат басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал ондайлар болмаған жағдайларда – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға, мемлекеттік мекеменің есептілікті жасауға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ал соңғылары болмаған кезде міндеттерді атқару тиісті бұйрықтармен жүктелген тұлғалар қол қояды.

О внесении изменений и дополнения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 27 мая 2019 года № 492 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2021 года № 132. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2021 года № 22247. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 14 мая 2025 года № 225.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 14.05.2025 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 61-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 27 мая 2019 года № 492 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18750, опубликован 5 июня 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Правилах составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ, утвержденных указанным приказом:
абзац первый части первой пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. При формировании прогнозной консолидированной финансовой отчетности для граф "оценка" и "прогноз" администратором бюджетных программ используются следующие таблицы:";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Положения настоящих Правил применяются с учетом особенностей, установленных Законом Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1196 "Об утверждении Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней".";
абзац третий части второй пункта 14 изложить в следующей редакции:
"графа "оценка" заполняется по данным плана финансирования и бюджетных программ текущего финансового года;";
пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. Прогнозная консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ, представляемая в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, подписывается руководителем аппарата центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которое в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, руководителем структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних – лицами, на которых соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей.

16. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МЖАЖ) арқылы электрондық түрде нысандардың толық көлемінде енгізеді. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті МЖАЖ арқылы беру күні оны ұсыну күні болып есептеледі.
Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қарау нәтижелері бойынша ескертулер болған кезде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісін болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті пысықтау қажеттігі туралы хабардар етеді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі пысықталған болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.";
1, 2, 3, 4, 5 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 22 ақпандағы
№ 132 Бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________ Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі _____________ ЖЫЛДАРҒА АРНАЛҒАН
БОЛЖАМДЫ ШОҒЫРЛАНДЫРЫЛҒАН ҚАРЖЫЛЫҚ ЕСЕПТІЛІК
___________________________________________
(орталық атқарушы органның аппарат басшысының/
мемлекеттік мекеме басшысының қолы)
________________________________
(жауапты орындаушының деректері)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 22 ақпандағы
№ 132 Бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
2-қосымша
1-БШҚЕ нысан
Қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есеп
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі _________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
факті
бағалау
болжам
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
1
2
3
4
5
6
7
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақша қаражаты және олардың баламалары

16. Администратор республиканских бюджетных программ вносит прогнозную консолидированную финансовую отчетность в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в полном объеме форм в электронном виде посредством информационной системы государственного планирования (далее – ИСГП). Датой представления прогнозной консолидированной финансовой отчетности считается дата его передачи через ИСГП.
При наличии замечаний по результатам рассмотрения прогнозной консолидированной финансовой отчетности центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию уведомляет администратора республиканских бюджетных программ о необходимости доработки прогнозной консолидированной финансовой отчетности.
Администратор республиканских бюджетных программ представляет доработанную прогнозную консолидированную финансовую отчетность в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение двух рабочих дней с даты получения уведомления.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 10 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 февраля 2021 года № 132
Приложение 1 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Форма
_____________________________________________________________
Администратор бюджетных программ
ПРОГНОЗНАЯ КОНСОЛИДИРОВАННАЯ ФИНАНСОВАЯ ОТЧЕТНСТЬ
НА _____________ ГОДЫ
________________________________________________________
(подпись руководителя аппарата центрального исполнительного органа/
руководителя государственного учреждения)
________________________________________________________
(данные ответственного исполнителя)
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 февраля 2021 года № 132
Приложение 2 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Форма ПКФО-1
Прогнозный консолидированный отчет о финансовом положении
Администратор бюджетных программ ______________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
АКТИВЫ
Код строки
факт
оценка
прогноз
20хх год
20хх год
20хх год
20хх год
20хх год
1
2
3
4
5
6
7
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

060
есепті / жоспарлы кезеңдегі қаржылық нәтиже
061
Орталық атқарушы органның
аппарат басшысы/мемлекеттік
мекеменің басшысы __________ ________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Қаржы-экономика бөлімінің
бас бухгалтер/бастығы ________ ________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты) (бар болса)
_______ жыл "_____" ____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 22 ақпандағы
№ 132 Бұйрығына
6-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
10-қосымша
№ 4 кесте Ұзақ мерзімді активтер бойынша амортизация сомасының есебі __________ жыл
Ұзақ мерзімді активтердің атауы
Бастапқы құны бойынша бағалау/болжамды жылдың басындағы сальдо
Бағалау / болжамды жылға түсімдер сомасы
Бағалау/болжамды жылға ұзақ мерзімді активтердің шығу сомасы

060
финансовый результат за отчетный/плановый период
061
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ _____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
Место печати
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
__________________ ____________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
"___" _______________ года
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 февраля 2021 года № 132
Приложение 10 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Таблица № 4 Расчет сумм амортизации по долгосрочным активам за __________год
Наименование долгосрочных активов
Сальдо на начало оценочного/прогнозного года по первоначальной стоимости
Сумма поступления на оценочный/прогнозный год
Сумма выбытия долгосрочных активов на оценочный/прогнозный год