Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 1 наурыздағы № 45 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 наурызда № 22290 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 4 тамыздағы № 87 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 04.08.2021 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 72-1-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидалары бекітілсін.
2. Сақтандыру нарығы және актуарлық есеп айырысу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2021 жылғы 1 наурыздағы
№ 45 Қаулымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидалары

Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан либо отказа в выдаче указанного разрешения
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 1 марта 2021 года № 45. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2021 года № 22290. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 4 августа 2021 года № 87.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 04.08.2021 № 87 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и пунктом 1 статьи 72-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан либо отказа в выдаче указанного разрешения.
2. Департаменту страхового рынка и актуарных расчетов в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Утверждены
постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 1 марта 2021 года № 45
Правила выдачи разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан либо отказа в выдаче указанного разрешения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 72-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға не көрсетілген рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) беруден бас тарту тәртібін айқындайды.
2-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту тәртібі
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы Заңның 72-1-бабының 3-тармағында көрсетілген талаптарды орындау кезінде рұқсат алу үшін уәкілетті органға жүгінеді.
Рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы (бұдан әрі – өтініш беруші) уәкілетті органға Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру туралы өтінішті (бұдан әрі – өтінішхат) мынадай құжаттарды қоса бере отырып ұсынады:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиісті басқару органының қызметті тоқтату себептерін міндетті түрде көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтату туралы шешімі;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының өзі жасаған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша міндеттемелерінен тұратын сақтандыру портфелін басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына немесе Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының берілетін сақтандыру сыныптары бойынша лицензиясы бар және сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын филиалына беру туралы шарттың көшірмелері;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан либо отказа в выдаче указанного разрешения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", с пунктом 1 статьи 72-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан либо отказа в выдаче указанного разрешения (далее - разрешение).
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан либо отказа в выдаче указанного разрешения
2. Страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан обращается в уполномоченный орган для получения разрешения при выполнении условий, указанных в пункте 3 статьи 72-1 Закона.
Для получения разрешения страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан (далее – заявитель) представляет в уполномоченный орган ходатайство о выдаче разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к Правилам (далее – ходатайство) с приложением следующих документов:
1) решение соответствующего органа управления страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан о добровольном прекращении деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан с обязательным указанием причин прекращения деятельности;
2) копии договора о передаче страхового портфеля, состоящего из обязательств филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по заключенным им договорам страхования (перестрахования) в другую страховую (перестраховочную) организацию или филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, имеющие лицензию по передаваемым классам страхования и являющиеся участником системы гарантирования страховых выплат;

3) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиісті басқару органының шешімімен бекітілген Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін тоқтатуға дайындық мерзімдері мен кезеңдері көрсетілген іс-шаралар тізбесі (Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін тоқтату жөніндегі негізгі іс-шаралар жоспары).
3. Өтінішке қоса берілген Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттар қағаз тасымалдағышта беріледі. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шет тілде берілетін құжаттары қазақ және орыс тілдеріне аударылады және "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес нотариалды куәландырылған түрде уәкілетті органға беріледі. Қаржылық қадағалау органы, шет мемлекеттердің құзыретті органдары немесе лауазымды тұлғалары берген құжаттар Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес заңдастырылуға не апостильдеуге жатады.
Өтінішхатты уәкілетті орган барлық қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап екі ай ішінде қарайды.
4. Өтініш беруші ұсынған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, уәкілетті орган оларды алған күннен бастап екі жұмыс күннің ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
5. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі белгіленген кезде уәкілетті орган оларды қарайды және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру (беруден бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
Уәкілетті орган тазартылған, қосып жазған жерлері не сызылған сөздері бар Қағидаларда көзделген құжаттарды қарауға қабылдамайды.
6. Ұсынылған құжаттар заңның 72-1-бабының және Қағидалардың 2 және 3-тармақтарының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган өтініш берушіге оларды жою және Заңның және Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулері бар хат жібереді.
7. Уәкілетті органның рұқсат беру туралы (беруден бас тарту туралы) шешімімен қоса хабарламаны уәкілетті орган өтініш берушіге шешім қабылданған күннен кейінгі 4 (төрт) жұмыс күні ішінде (Заңның 67-бабының 3-тармағында белгіленген мерзім шегінде) жібереді.
8. Уәкілетті органның Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру (беруден бас тарту) туралы шешімі өтініш беруші оны алған күннен бастап күшіне енеді.

3) перечень мероприятий с указанием сроков и этапов подготовки к прекращению деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (плана основных мероприятий по прекращению деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан), утвержденный решением соответствующего органа управления страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
3. Ходатайство с прилагаемыми к нему документами, указанными в пункте 2 Правил, представляются на бумажном носителе. Документы страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, предоставляемые на иностранном языке, переводятся на казахский и русский языки и предоставляются в уполномоченный орган нотариально засвидетельствованными в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате". Документы, выданные органом финансового надзора, компетентными органами или должностными лицами иностранных государств, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Ходатайство рассматривается уполномоченным органом в течение двух месяцев со дня поступления всех необходимых документов.
4. При установлении факта неполноты представленных заявителем документов, уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента их получения направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении ходатайства.
5. При установлении факта полноты представленных документов, уполномоченный орган рассматривает их и принимает решение о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Уполномоченный орган не принимает к рассмотрению документы, предусмотренные Правилами, имеющие подчистки, приписки либо зачеркнутые слова.
6. При несоответствии представленных документов требованиям пункте 3 Закона и пунктов 2 и 3 Правил, уполномоченный орган направляет заявителю письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям Закона и Правил.
7. Уведомление с приложением решения уполномоченного органа о выдаче (об отказе в выдаче) разрешения направляется уполномоченным органом заявителю в течение 4 (четырех) рабочих дней следующих за днем принятия указанного решения (в пределах срока, установленного пунктом 3 статьи 67 Закона).
8. Решение уполномоченного органа о выдаче (отказе в выдаче) разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан вступает в силу со дня его получения заявителем.

9. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беруден бас тарту Заңның 68-бабында көзделген негіздемелер бойынша жүргізіледі.
10. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру туралы шешімді алғаннан кейін Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы уәкілетті органға сақтандыру қызметін жүзеге асыруға арналған лицензиялардың бұрын берілген түпнұсқаларын және (немесе) көшірмелерін уәкілетті органның осы шешімі күшіне енген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қайтарады.
11. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға берілген рұқсаттар тізілімін Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізеді.
3-тарау. Уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беруден бас тарту бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасау тәртібі
12. Уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беруден бас тарту бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым уәкілетті органның басшысына немесе сотқа жіберіледі.
13. Уәкілетті органның басшысына жіберілетін шағымда:
1) тегі, аты, сондай-ақ әкесінің аты (ол бар болса), почталық мекенжайы (жеке тұлға үшін);
2) атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні (заңды тұлға үшін).
Уәкілетті орган басшысының шағымды қабылдағанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетіле отырып, оны уәкілетті органның кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының қызметін ерiктi
түрде тоқтатуға рұқсат беру не
көрсетілген рұқсатты беруден
бас тарту қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру туралы ӨТІНІШХАТ _______________________________________________________________________________ (Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
________________________
(өткiзiлетiн орны)
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тиісті басқару органының _____ жылғы "____" _______________ № ____ шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беруді сұрайды.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы (филиал тарапынан орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған жағдайда) кредиторлардың талаптарын толығымен қанағаттандыруға міндеттенеді.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының лауазымды адамы не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының құжаттарға қол қоюға уәкілетті адамы өтінішхатқа қоса берілген құжаттар мен ақпараттың дәйектілігін, сондай-ақ өтінішхатты қарауға байланысты сұралатын ақпараттың және құжаттардың уәкілетті органға уақтылы берілуін растайды.
Қоса берілген құжаттар:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының лауазымды адамының не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының құжаттарға қол қоюға уәкілетті адамының қолы, күні)
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының қызметін ерiктi
түрдетоқтатуға рұқсат беру не
көрсетілген рұқсатты беруден
бас тарту қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалдарының қызметін ерiктi түрде тоқтатуға берілген рұқсаттар тізілімі
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы шешімінің күні және нөмірі
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат күні және нөмірі
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясында Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуды тіркеу туралы ақпарат
1
2
3
4
5

9. Отказ в выдаче разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан производится по основаниям, предусмотренным статьей 68 Закона.
10. После получения решения о выдаче разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан возвращает уполномоченному органу ранее выданные подлинники лицензий и (или) приложение к лицензии на право осуществления страховой деятельности в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты вступления в силу данного решения уполномоченного органа.
11. Уполномоченный орган ведет реестр выданных разрешений на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к Правилам.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по отказу
в выдаче разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
12. Жалоба на решения, действия (бездействие) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по отказу в выдаче разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан направляется руководителю уполномоченного органа или в суд.
13. В жалобе, направляемой руководителю уполномоченного органа, указываются:
1) фамилия, имя, а также по желанию отчество (при его наличии), почтовый адрес (для физического лица);
2) наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата (для юридического лица).
Подтверждением принятия жалобы руководителем уполномоченного органа является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Приложение 1
к Правилам выдачи
разрешения на добровольное
прекращение деятельности
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
либо отказа в выдаче
указанного разрешения
Форма
В ________________________
_________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
ХОДАТАЙСТВО о выдаче разрешения
на добровольное прекращение деятельности филиала
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
(наименование филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
просит в соответствии с решением соответствующего органа управления страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
№ __ от "__" ____________ ______ года, __________________ (место проведения)
выдать разрешение на добровольное прекращение деятельности филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики.
Страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан
(при неисполнении или ненадлежащем исполнении со стороны филиала или ненадлежащего
исполнения со стороны филиала) обязуется удовлетворить требования кредиторов в полном
объеме.
Должностное лицо страховой (перестраховочной) организации-нерезидента
Республики Казахстан либо лицо, уполномоченное страховой (перестраховочной)
организацией-нерезидента Республики Казахстан на подписание документов, подтверждает
достоверность прилагаемых к ходатайству документов и информации, а также
своевременное представление уполномоченному органу информации и документов,
запрашиваемых в связи с рассмотрением ходатайства.
Прилагаемые документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись должностного лица страховой (перестраховочной) организации-нерезидента
Республики Казахстан либо лица, уполномоченного страховой (перестраховочной)
организацией-нерезидента Республики Казахстан на подписание документов, дата)
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на добровольное прекращение
деятельности филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
либо отказа в выдаче
указанного разрешения
Форма
Реестр выданных разрешений на добровольное прекращение деятельности филиалов
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Наименование филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Дата и номер решения страховой (перестраховочной) организацией-нерезидента Республики Казахстан
Дата и номер разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Информация о регистрации добровольного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в Государственной корпорации "Правительство для граждан"
1
2
3
4
5