"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы №19 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 144 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 сәуірде № 22668 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 6-4) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы №19 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13197 болып тіркелген, "Әділет" Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 14 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларында:
1, 2, 3, 4, 5, 30, 40, 41-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес 44-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек саясатын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 19 "Об утверждении Правил предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 апреля 2021 года № 144. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2021 года № 22668
В соответствии с подпунктом 6-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 19 "Об утверждении Правил предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13197, опубликован 14 марта 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорации "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения, утвержденных указанным приказом:
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 30, 40, 41 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу;
дополнить приложением 44 согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития политики социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.М.Әукеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Шапкенов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
1-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есептік ақпаратты ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы есеп
Есепті кезең 20__жылғы ____ жартылық
Индексі: 3-соц
Кезеңділігі: жартыжылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Аукенова Е.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Шапкенов
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 1 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" в
сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https: //www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Отчет о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий
Отчетный период: ___ полугодие 20__года
Индекс: 3-Соц
Периодичность: полугодовая
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Кому представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

05 59/63 жасқа дейінгі әйелдер
06 жасы 59/63-ден асқан әйелдер
07 63 жасқа дейінгі ер адамдар
08 жасы 63-тен асқан ер адамдар
09 59/63 жасқа дейінгі әйелдер
10 жасы 59/63-ден асқан әйелдер
11 63 жасқа дейінгі ер адамдар
12 жасы 63-тен асқан ер адамдар
13 59/63 жасқа дейінгі әйелдер
14 жасы 59/63-ден асқан әйелдер
15 63 жасқа дейінгі ер адамдар
16 жасы 63-тен асқан ер адамдар
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы___________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
_______________________
"Зейнетақылар мен
жәрдемақыларды алушылардың
саны және оларға тағайындалған
айлық зейнетақылар мен
жәрдемақылардың сомасы
туралы есеп әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға
қосымша"
"Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: 3-соц, кезеңділігі: жартыжылдық)
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және 30 қаңтарға және 30 шілдеге дейін ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Есептің 1-бағанында Мемлекеттік корпорацияда есепте тұрған зейнеткерлердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомалары туралы көрсеткіштерде алушыларға, оның ішінде қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемелерде тұратын адамдарға тағайындалған зейнетақылар мен жәрдемақылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомалары туралы мәліметтер есепте 0,1 дейінгі дәлдікпен мың теңге түрінде көрсетіледі.
4 және 5-бағандарда зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға есепті кезеңде тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы көрсетіледі. Жаңа тағайындау зейнетақы мен жәрдемақыны алғаш тағайындаған күнге сәйкес айқындалады.

05 женщины в возрасте до 59/63 лет
06 женщины в возрасте старше 59/63 лет
07 мужчины в возрасте до 63 лет
08 мужчины в возрасте старше 63 лет
09 женщины в возрасте до 59/63 лет
10 женщины в возрасте старше 59/63 лет
11 мужчины в возрасте до 63 лет
12 мужчины в возрасте старше 63 лет
13 женщины в возрасте до 59/63 лет
14 женщины в возрасте старше 59/63 лет
15 мужчины в возрасте до 63 лет
16 мужчины в возрасте старше 63 лет
Наименование: ________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет о численности
получателей пенсий и пособий
и суммах назначенных им
месячных пенсий и пособий"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Отчет о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий"
(Индекс: 3-Соц, периодичность: полугодовая)
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) до 30 января и 30 июля.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия – лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 отчета указываются сведения о численности пенсионеров, состоящих на учете в Государственной корпорации.
В показателях о суммах назначенных месячных пенсий и пособий отражаются сведения о назначенных пенсиях и пособиях получателей, в том числе и проживающим в медико-социальных учреждениях для престарелых и инвалидов.
Сведения о суммах назначенных месячных пенсий и пособий в отчете показываются в тысячах тенге с точностью до 0,1.
В графах 4 и 5 показывается численность получателей пенсий и пособий и суммы месячных пенсий и пособий, назначенных им в отчетном периоде. Новое назначение определяется по дате первичного назначения пенсии и пособия.

5. 1-бөлімде зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындаған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы № 105 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер ескеріледі.
01-а жолда базалық зейнетақы төлемін алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
02-жолда зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдердің мәліметтері көрсетіледі.
05-жолда жасына байланысты зейнетақы тағайындалған зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
06-жолда тиісті жылға арналған Республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
06-а жолда базалық зейнетақы төлемін алушылар, тиісті жылға арналған Республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
07-жолда ең төмен мөлшерде зейнетақы алатындар қатарындағы әйелдердің мәліметтері көрсетіледі.
08-28-жолдарда жаңа тағайындауды есепке алмай, 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі (жасына байланысты, еңбек сіңірген жылдары үшін және ерекше еңбегі үшін) зейнеткерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
08-16-жолдарда ҰОС ардагерлері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
17-27 жолдарда жеңілдікті шарттарда зейнетақы алатын адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
28-жолда жасына байланысты зейнеткерлердің жалпы санынан балалары бар мүгедек әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
29-40-жолдарда жасына байланысты зейнеткерлердің жалпы санынан толық және толық емес өтілі бар адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
41-жолда "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы №1788-XІІ Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып, төтенше және ең жоғары радиациялық қауіпті аймақтарда тұратын адамдар ретінде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
42-43-жолдарда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
44-46-жолдарда ҰОС мүгедектері мен интернационалист жауынгерлерден басқа, ерекше еңбегі үшін зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
47-53-жолдарда зейнеткерлердің жалпы санындағы зейнетақы төлемдерін алушылардың өзге санаттары көрсетіледі.

5. В разделе 1 учитывается численность получателей пенсий и пособий и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий.
В строке 01 учитываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 105 "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
В строке 01-а указывается всего получателей государственной базовой пенсионной выплаты.
В строке 02 указываются сведения о женщинах из общего числа пенсионеров.
В строке 03 указываются сведения по пенсионерам, проживающим в сельской местности.
В строке 04 указываются сведения женщин из общего числа пенсионеров, проживающих в сельской местности.
В строке 05 указываются сведения по пенсионерам, которым назначены пенсии по возрасту.
В строке 06 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии в минимальном размере, установленном Законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
В строке 06-а указываются сведения по получателям базовой пенсионной выплаты, пенсионерам, получающим пенсии в минимальном размере, установленном Законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
В строке 07 указываются сведения женщин из числа получателей пенсии в минимальном размере.
В строках 08-28 указываются сведения о состоявшихся на 1 января 1998 года пенсионерах (по возрасту, за выслугу лет и за особые заслуги) без учета нового назначения.
В строках 08-16 указываются сведения по пенсионерам – ветеранам ВОВ.
В строках 17-27 указываются сведения о лицах, получающих пенсии на льготных условиях.
В строке 28 указываются сведения о женщинах инвалидах, имеющих детей, из общего числа пенсионеров по возрасту.
В строках 29-40 указываются сведения о лицах с полным и неполным стажем из общего числа пенсионеров по возрасту.
В строке 41 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии с учетом Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года № 1788-XII"О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", как проживающие в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска.
В строках 42-43 указываются сведения по пенсионерам за выслугу лет.
В строках 44-46 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии за особые заслуги, кроме инвалидов ВОВ и воинов интернационалистов.
В строках 47-53 указываются иные категории получателей пенсионных выплат из общего числа пенсионеров.

54-56-жолдарда есепті кезеңдегі жерлеуге арналған жәрдемақы алушылар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 2-бөлімде мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
02-жолда әйелдер қатарынан мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда ауылдық жерде тұратын мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар қатарындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
07-жолда барлық санаттағы мүгедектік бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
07-а жолда барлық санаттағы мүгедектік бойынша базалық зейнетақы төлемін алушылардың барлығы көрсетіледі.
08-жолда мүгедек әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
09-жолда ауылдық жерде тұратын мүгедектер көрсетіледі.
10-42, 56-67-жолдарда мүгедектіктің түрлері мен топтары бойынша жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
43-58-жолдарда әскери қызметшілердің отбасыларын ескере отырып, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
71-82-жолдарда төлемнің аралас түрлері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
83-86-жолдарда есепті кезең үшін жәрдемақылардың түрлері бойынша жерлеуге арналған төлем көрсетіледі.
7. 3-бөлімде ауылдық жерде тұратын алушылар мен әйелдерді бөліп көрсете отырып, әлеуетті құрылымдар желісі бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы туралы мәліметтер көрсетіледі.
01-а жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.
02-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда мүгедектік бойынша жәрдемақы туралы мәліметтер көрсетіледі.
05-жолда ауылдық жерде тұратын, мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
06-жолда мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
06-а-09-жолдарда мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.
10-17-жолдарда асыраушысынан айырылуы бойынша жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
18-жолдарда еңбек сіңірген жылдары үшін, мүгедектігі және асыраушысынан айырылуы бойынша зейнетақы мен жәрдемақы алушылардың барлығы көрсетіледі.

В строках 54-56 указываются сведения по получателям пособия на погребение за отчетный период.
6. В разделе 2 учитывается численность получателей государственных социальных пособий и сумма назначенных им месячных пособий.
В строке 01 указывается всего получателей государственных социальных пособий.
В строке 02 указываются сведения получателей государственных социальных пособий из числа женщин.
В строке 03 указываются сведения о получателях государственных социальных пособий, проживающие в сельской местности.
В строке 04 указываются женщины, из числа получателей государственных социальных пособий, проживающих в сельской местности.
В строке 07 указываются сведения о получателях пособий по инвалидности всех категорий.
В строке 07-а указывается всего получателей базовой пенсионной выплаты по инвалидности всех категорий.
В строке 08 указываются сведения о женщинах-инвалидах.
В строке 09 указываются инвалиды, проживающие в сельской местности.
В строках 10-42, 59-70 указываются получатели пособий по видам и группам инвалидности.
В строках 43-58 указываются сведения о получателях пособия по случаю потери кормильца с учетом семей военнослужащих.
В строках 71-82 указываются сведения по смешанным видам выплат.
В строках 83-86 указываются выплаты на погребение по видам пособий за отчетный период.
7. В разделе 3 учитывается численность получателей пенсий и пособий по линии силовых структур и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий, отражаются с выделением получателей, проживающих в сельской местности и женщин.
В строке 01 указываются сведения о пенсии за выслугу лет.
В строке 01-а указывается базовая пенсионная выплата получателей пенсии по выслуге лет.
В строке 02 указываются сведения о пенсионерах, проживающих в сельской местности.
В строке 03 указываются сведения о женщинах из общего числа пенсионеров за выслугу лет.
В строке 04 указываются сведения о пособий по инвалидности.
В строке 05 указываются сведения о получателях пособии по инвалидности, проживающих в сельской местности.
В строке 06 указываются сведения о женщинах из общего числа получателей пособия по инвалидности.
В строках 06-а–09 указывается базовая пенсионная выплата получателей пособия по инвалидности.
В строках 10-17 указываются получатели пособий по потере кормильца.
В строке 18 указывается всего получателей пенсии по выслуге лет, по инвалидности и потере кормильца.

19-22-жолдарда есепті кезеңге түрлері бойынша жерлеуге арналған төлемді алушылар көрсетіледі.
23-25-жолдарда жерлеуге арналған біржолғы өтемақы бойынша мәліметтер көрсетіледі.
8. 4-бөлімде азаматтық халық пен әлеуетті құрылымдардағы алушылардың жәрдемақысын, сондай-ақ ауылдық жерде тұратын алушылардың жәрдемақысын бөле отырып, арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-26-жолдарда азаматтық халық арасындағы алушылар қатарынан арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылар ескеріледі.
27-52-жолдарда әлуетті құрылымдар арасындағы алушылар қатарынан арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылар ескеріледі.
9. 5-бөлімде жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың саны және ауылдық жерде тұратындар мен әйелдерді бөліп көрсете отырып, оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылар ескеріледі.
01-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
02-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын, № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
04-жолда № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
05-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтері көрсетіледі.
06-жолда ауылдық жерде тұратын, № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
07-08-жолдарда № 1, № 2 тізімдер бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін төлемдер көрсетіледі.10. 6-бөлімде жас санаттары бойынша әйелдер мен ерлер жөнінде мәліметтер ескеріледі.
01-04-жолдарда зейнетақы алатын зейнеткерлер қатарындағы зейнеткерлік жасқа дейінгі әйелдер мен ерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
05-16-жолдарда І, ІІ, ІІІ топ мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылар қатарынан зейнеткерлік жасқа дейінгі және одан жоғары жастағы әйелдер мен ерлер көрсетіледі.
11. Осы түсіндірменің 1-4-тармақтарында көрсетілген мәліметтер облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары бөлінісіндегі нысан бойынша ұқсас түрде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
2-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы есеп
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы ___ тоқсан
Индексі: 1-собес
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күні

В строках 19-22 указываются получатели пособий на погребение по видам за отчетный период.
В строках 23-25 указываются сведения по единовременной компенсации на погребение.
8. В разделе 4 учитывается численность получателей специальных государственных пособий и сумма назначенных им месячных пособий, с выделением пособия получателей гражданского населения и силовых структур, а также получателей, проживающих в сельской местности.
В строках 01-26 учитываются получатели специальных государственных пособий из числа получателей гражданского населения.
В строках 27-52 учитываются получатели специальных государственных пособий из числа получателей силовых структур.
9. В разделе 5 учитывается численность получателей государственных специальных пособий лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий, с выделением проживающих в сельской местности и женщин.
В строке 01 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
В строке 02 указываются сведения о женщинах из общего числа получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
В строке 03 указываются сведения получатели государственных специальных пособий по Списку № 1, проживающие в сельской местности.
В строке 04 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 2.
В строке 05 указываются сведения о женщинах из общего числа получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
В строке 06 указываются сведения получатели государственных специальных пособий по Списку № 1, проживающие в сельской местности.
В строках 07-08 указываются выплаты на погребение получателей государственных специальных пособий по Спискам № 1, № 2.
10. В разделе 6 учитываются сведения по женщинам и мужчинам по возрастным категориям.
В строках 01-04 указываются сведения о женщинах и мужчинах до пенсионного возраста из числа пенсионеров, получающих пенсии.
В строках 05-16 указываются женщины и мужчины до пенсионного возраста и старше из числа получателей пособий по инвалидности І, ІІ, ІІІ групп.
11. Аналогичным образом заполняются сведения, указанные в пунктах 1-4 настоящего пояснения, по форме в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
Приложение 2 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 2 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
в сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Отчет о назначении и выплате пенсий и пособий
Отчетный период: ___ кварталь 20__года
Индекс: 1-собес
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және тоқсан сайын, төлеу айынан кейінгі айдың 30-күні ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-баған бойынша "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылары, "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік арнайы жәрдемақылары және "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар алушылардың саны көрсетіледі.
5. 2-бағанда есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша тағайындалған зейнетақылар мен жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті күнге қалыптасқан, тағайындалған (айлық) зейнетақылар мен жәрдемақылардың орташа мөлшері көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті тоқсанда төленген зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың орташа саны көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті тоқсанда төленген зейнетақылар мен жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда есепті тоқсанда төленген зейнетақылар мен жәрдемақылардың орташа айлық мөлшері көрсетіледі.
10. 7-бағанда төленген зейнетақылар мен жәрдемақылардың жалпы сомасы жыл басынан бергі өспелі қорытындысымен көрсетіледі.
11. 1-бөлімде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып зейнетақыларды тағайындау және төлеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
01-жолда – жасына байланысты зейнетақы алатын барлық зейнеткерлер ескеріледі.
01-а жолда – базалық зейнетақы төлемін алушылардың барлығы ескеріледі.
02-жолда – жасына байланысты зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдер көрсетіледі.
03-жолда – ауылдық жерде тұратын зейнеткерлер бойынша деректер ескеріледі.
04-жолда – ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер.
04-а жолда – ең төмен мөлшерде зейнетақы алушылардың төлемі ескеріледі.

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы о назначении и выплате пенсий и пособий (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежеквартально – 30 числа месяца, следующего после месяца выплаты.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. По графе 1 показывается численность получателей пенсий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца согласно Закону Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан", государственных специальных пособий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" и специальных государственных пособий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан".
5. По графе 2 указывается общая сумма пенсий и пособий, назначенных по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
6. По графе 3 показывается средний размер назначенных (месячных) пенсий и пособий, сложившийся на отчетную дату.
7. По графе 4 указывается средняя численность получателей выплаченных пенсий и пособий за отчетный квартал.
8. По графе 5 указывается общая сумма пенсий и пособий, выплаченных за отчетный квартал.
9. По графе 6 указывается среднемесячный размер пенсий и пособий, выплаченных за отчетный квартал.
10. По графе 7 указывается общая сумма выплаченных пенсий и пособий нарастающим итогом с начала года.
11. В разделе 1 указываются данные по назначению и выплате пенсий с учетом Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 105 "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
По строке 01 - учитываются все пенсионеры, получающие пенсии по возрасту.
По строке 01-а – учитываются все получатели базовой пенсионной выплаты.
По строке 02 - указываются женщины из общего числа пенсионеров по возрасту.
По строке 03 – учитываются данные по пенсионерам, проживающим в сельской местности.
По строке 04 – пенсионеры, получающие пенсии в минимальном размере.
По строке 04-а – учитывается выплата получателей пенсии в минимальном размере.

05-жолда – 5 және одан көп бала туған және оларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеген көп балалы аналар туралы деректер ескеріледі.
06-жолда зейнетақы 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік қызметшілер көрсетіледі.
07-жолда – жұмыс өтілі толық болмаған кезде жағдайында зейнетақы алатын зейнеткерлер туралы деректер көрсетіледі.
08-жолда – "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы №17788-И Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып, төтенше және ең жоғары радиациялық қауіпті аймақтарда тұрған адамдар ретінде зейнетақы алатын зейнеткерлер туралы деректер көрсетіледі.
09-жолда - ҰОС ардагерлері бойынша деректер көрсетіледі.
10-жолда – жерлеуге арналған төлемдер жалпы, оның ішінде 11-жол бойынша зейнеткерлерге, 12-жол бойынша ҰОС ардагерлеріне төленетін төлемдер көрсетіледі
12. 2-бөлімде "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
1-7-бағандарда тағайындау және төлеу туралы деректер "Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы есеп" 1-Собес нысанының 1-бөлімінің бағандарына ұқсас толтырылады.
05-45-жолдарда – мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың санаттары мен тағайындалған айлық жәрдемақылардың мөлшері көрсетіледі.
46-49-жолдарда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша жәрдемақы алушылар қатарындағы бейбіт уақытта, әскери ұрыс-қимылдарда, ҰОС кезеңінде қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылары бойынша деректер көрсетіледі.
50-52-жолдарда – жәрдемақы алушылардың жалпы санынан: қаза тапқан жауынгерлердің қайтадан некеге тұрмаған жесірлері қайтыс болған соғыс мүгедектерінің, соғысқа қатысушылардың және соларға теңестірілген адамдардың қайтадан некеге тұрмаған, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған, жалпы аурудың, еңбек жарақатының салдарынан және басқа да себептерден мүгедек деп танылған азаматтардың жесірлері, соғысқа қатысушылардың жалғызілікті жесірлері бөлінді.
53-56-жолдарда – мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының түрлері бойынша алушыларды жерлеуге берілетін төлемдер.
13. 3-бөлімде әлуетті құрылымдар желісі бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың деректері көрсетіледі.
01-жолда – еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы алатын барлық зейнеткерлер ескеріледі.
01-а жолда – еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы алатын алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.

По строке 05 – учитываются данные по многодетным матерям, родившим 5 и более детей и воспитавшим их до восьмилетнего возраста.
По строке 06 – указываются государственные служащие, пенсия которым назначена до 1 января 1998 года.
По строке 07 – указываются данные по пенсионерам, получающим пенсии при неполном стаже работы.
По строкам 08 – указываются данные по пенсионерам, получающим пенсии с учетом Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года № 1788-XII "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", как проживавшие в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска.
По строкам 09 – указываются данные по ветеранам ВОВ.
По строкам 10 указываются выплаты на погребение всего, в том числе по строке 11 – за пенсионеров, по строке 12 – за ветеранов ВОВ.
12. В раздел 2 указываются данные по назначению и выплате государственных социальных пособий с учетом Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан".
Данные о назначении и выплате по графам 1-7 заполняются аналогично графам раздела 1 формы 1-Собес "Отчет о назначении и выплате пенсий и пособий".
По строкам 05-45 указываются получатели государственных социальных пособий по категориям и размерам назначенных месячных пособий.
По строкам 46-49 указываются данные по семьям погибших военнослужащих в мирное время, во время боевых действий, во время ВОВ из числа получателей пособий по случаю потери кормильца.
По строкам 50-52 выделены из общего числа получателей пособий: не вступившие в повторный брак вдовы погибших воинов, не вступившие в повторный брак вдовы инвалидов войны, участников войны и лиц, приравненных к ним, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признанных инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин, одинокие вдовы участников войны.
По строкам 53-56 выплаты на погребение получателей государственных социальных пособий по видам.
13. В разделе 3 указываются данные по выплате пенсий и пособий получателей по линии силовых структур.
По строке 01 – учитываются все пенсионеры, получающие пенсии по выслуге лет.
По строке 1-а указывается базовая пенсионная выплата получателей пенсии по выслуге лет.

02-05 жолдарда – мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар мүгедектік топтарды бойынша көрсетіледі.
02-а – жолда мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.
06-11-жолдарда – асыраушысынан айрылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар туралы деректер көрсетіледі.
12-жолда – әлеуетті құрылымдар желісі бойынша зейнетақы мен жәрдемақы алушылардың барлығының деректері көрсетіледі.
13-16-жолдарда – әлеуетті құрылымдар желісі бойынша түрлеріне қарай алушыларды жерлеуге берілетін төлемді алушылар көрсетіледі.
17-19-жолдарда –жерлеуге арналған біржолғы өтемақы төлемін алушылар көрсетіледі.
14. 4-бөлімде арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
01-23-жолдарда – арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылар ескеріледі.
24-жолда 01-жолдан 23-жолға дейінгі деректер ескеріледі.
15. 5-бөлімде мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және төлеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
01- жолда – № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақыны алушылар ескеріледі.
02-жолда – № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер.
03-жолда –ауылдық жерде тұратын, № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ескеріледі.
04-жолда –№ 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ескеріледі.
05-жолда – № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақылар алушылар қатарындағы әйелдер.
06-жолда – ауылдық жерде тұратын, № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ескеріледі.
07-08-жолдарда – № 1, № 2 тізімдер бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін төлемдер көрсетіледі.
16. Осы түсіндірменің 1-4-тармақтарында көрсетілген деректер облыстар, республикалық мәні бар қалалар және астананың бөлінісіндегі нысан бойынша ұқсас түрде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
3-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
Зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдерді алушылар санының динамикасы туралы мәліметтер
Есепті кезең: __________ 20__жыл
Индексі: 3-ДС
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай
(адам)
Р/с №
Санаттар атауы
Өткен айдағы саны
Есепті айдағы саны
оның ішінде
тағайындау
өлім-жітім
Келгендер саны
Барлығы
оның ішінде
ҚР-дан тыс жерлерден
ҚР бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Зейнетақы:
1
Зейнетақы
Барлығы
2
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
1
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (бұдан әрі - МӘЖ)
2
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша МӘЖ
МӘЖ
3
Барлығы
1
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы:
2
ҰОС қатысушылары
3
Ауған соғысының ардагерлері
4
Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері
5
Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері
6
Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары
7
ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдар
8
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар
9
ҰОС-да жылдары қаза болған (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің жесірлері
10
Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасылары
11
Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері (күйеулері)
12
Тылдың наградталған еңбеккерлері, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдар
13
І және ІІ топ мүгедектері
14
ІІІ топ мүгедектері
15
Байқоңыр қаласында тұратын, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
16

По строкам 02-05 указываются получатели государственных социальных пособий по инвалидности по группам.
По строке 02-а – указывается базовая пенсионная выплата получателей государственных социальных пособий по инвалидности.
По строке 06-11 указываются данные по получателям государственных социальных пособий по потере кормильца.
По строке 12 указываются данные всех получателей пенсий и пособий по линии силовых структур.
По строкам 13-16 указываются получатели выплаты на погребение получателей по линии силовых структур по видам.
По строкам 17-19 указываются получатели выплаты единовременной компенсации на погребение.
14. В разделе 4 указываются данные по назначению и выплате специальных государственных пособий.
По строкам 01-23 учитываются получатели специальных государственных пособий.
По строке 24 учитываются данные со строки 01 по строке 23.
15. В разделе 5 указываются данные по назначению и выплате государственных специальных пособий.
По строке 01 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
По строке 02 из общего числа получателей государственных специальных пособий по Списку № 1 – женщины.
По строке 03 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 1, проживающие в сельской местности.
По строке 04 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 2.
По строке 05 числа получателей государственных специальных пособий по Списку № 2 – женщины.
По строке 06 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 2, проживающие в сельской местности.
По строкам 07-08 указываются выплаты на погребение получателей государственных специальных пособий по Спискам № 1, № 2.
16. Аналогичным образом заполняются данные, указанные в пунктах 1-4 настоящего Пояснения, по форме в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
Приложение 3 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 3 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
в сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности состоявшихся получателей пенсионных и социальных выплат
Отчетный период: __________ 20__г.
Индекс: 3-ДС
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
(человек)
№ п/п
Наименование категорий
Численность за предыдущий месяц
Численность за отчетный месяц
в том числе
назначение
смертность
Количество прибывших
Всего
в том числе
из-за пределов РК
по РК
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Пенсии:
1
Пенсия
Всего
2
Государственные социальные пособия:
1
Государственное социальное пособие (далее - ГСП) по инвалидности
2
ГСП по случаю утери кормильца
Всего
3
Специальные государственные пособия:
1
Участники ВОВ
2
Инвалиды ВОВ
3
Участники Афганской войны
4
Военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке
5
Военнослужащие Республики Казахстан, принимавшие участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке
6
Военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе
7
Лица, приравненные к инвалидам ВОВ
8
Лица, приравненные к участникам ВОВ
9
Вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ
10
Семьи погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС
11
Жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ
12
Награжденные труженики тыла, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев в годы ВОВ
13
Инвалиды I и II групп
14
Инвалиды III группы
15
Дети-инвалиды до 16 лет, проживающие в городе Байконыр
16

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді жаңадан тағайындалған алушылар санының динамикасы туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Өткен айдағы саны" бағанында өткен айға жаңадан тағайындалған зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны көрсетіледі.
5. "Есепті айдағы саны" бағанында есепті айға жаңадан тағайындалған зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны көрсетіледі.
6. "Тағайындау" бағанында жаңадан тағайындалған зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны көрсетіледі.
7. "Өлім-жітім" бағанында қайтыс болған зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны көрсетіледі.
8. "Келгендердің саны" бағанында Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден және Қазақстан Республикасы бойынша келген зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны көрсетіледі.
9. "Шығып кеткендердің саны" бағанында Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге және Қазақстан Республикасы бойынша шығып кеткен зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны көрсетіледі.
10. "Ауысу (келгендер)" бағанында зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың бір санатынан басқа санатына өткен алушылардың саны көрсетіледі.
11. "Ауысу (шығып кеткендер)" бағанында зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың бір санатынан басқа санатына шығып кеткен алушылардың саны көрсетіледі.
12. "Қалыпқа келтірілгендер" бағанында қалыпқа келтірілген зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны көрсетіледі
13. "Шығарылғандар" бағанында зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылардың шығарылған саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
4-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
Зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдер жаңадан тағайындалған алушылар санының динамикасы туралы мәліметтер
Есепті кезең: __________ 20__жыл
Индексі: 4-ДВН
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай
(адам)
Р/с №
Санаттар атауы
өткен айдағы саны
есепті айдағы саны
оның ішінде
тағайындау
өлім-жітім
келгендер саны
Барлығы
оның ішінде
ҚР-дан тыс жерлерден
ҚР бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Зейнетақы:
Зейнетақы
Барлығы
2
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
1
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (бұдан әрі - МӘЖ)
2
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша МӘЖ
Барлығы
3
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы:
1
ҰОС қатысушылары
2
ҰОС мүгедектері
3
Ауған соғысына қатысушылар
4
Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері
5
Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері
6
Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары
7
ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдар
8
ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдар
9
ҰОС-да жылдары қаза болған (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің жесірлері
10
Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасылары
11
Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері (күйеулері)
12
Тылдың наградталған еңбеккерлері, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдар
13
І және ІІ топ мүгедектері
14
ІІІ топ мүгедектері
15
Байқоңыр қаласында тұратын, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
16

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы о динамике численности состоявшихся получателей пенсионных и социальных выплат (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия – лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе "численность за предыдущий месяц" указывается численность получателей пенсионных и социальных выплат за предыдущий месяц.
5. В графе "численность за отчетный месяц" указывается численность получателей пенсионных и социальных выплат за отчетный месяц.
6. В графе "назначение" указывается численность назначенных получателей пенсионных и социальных выплат.
7. В графе "смертность" указывается численность умерших получателей пенсионных и социальных выплат.
8. В графе "количество прибывших" указывается численность прибывших из-за пределов РК и прибывших по РК получателей пенсионных и социальных выплат.
9. В графе "количество выбывших" указывается численность выбывших из-за пределов РК и выбывших по РК получателей пенсионных и социальных выплат.
10. В графе "переход (прибывшие)" указывается численность прибывших из одной категории получателей в другую категорию получателей пенсионных и социальных выплат.
11. В графе "переход (убывшие)" указывается численность убывших из одной категории получателей в другую категорию получателей пенсионных и социальных выплат.
12. В графе "восстановленные" указывается численность восстановленных получателей пенсионных и социальных выплат.
13. В графе "снятые" указывается численность снятых получателей пенсионных и социальных выплат.
Приложение 4 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 4 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" в
сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Отчетный период: ________ 20__г.
Индекс: 4-ДВН
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
№ п/п
Наименование категорий
Численность за предыдущий месяц
Численность за отчетный месяц
в том числе
назначение
смертность
Количество прибывших
Всего
в том числе
из-за пределов РК
по РК
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Пенсии:
Пенсия
Всего
2
Государственные социальные пособия:
1
Государственное социальное пособие (далее - ГСП) по инвалидности
2
ГСП по случаю утери кормильца
Всего
3
Специальные государственные пособия:
1
Участники ВОВ
2
Инвалиды ВОВ
3
Участники Афганской войны
4
Военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке
5
Военнослужащие Республики Казахстан, принимавшие участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке
6
Военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе
7
Лица, приравненные к инвалидам ВОВ
8
Лица, приравненные к участникам ВОВ
9
Вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести)в ВОВ
10
Семьи погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС
11
Жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ
12
Награжденные труженики тыла, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев в годы ВОВ
13
Инвалиды I и II групп
14
Инвалиды III группы
15
Дети-инвалиды до 16 лет
16

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме облыстар бөлінісінде зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу жөніндегі мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Ынтымақты зейнетақы төлемдер" деген жолда Мемлекеттік корпорациядағы зейнетақы төлемдері бойынша деректер көрсетіледі;
"базалық зейнетақы төлемі" деген жолда базалық зейнетақы төлемдері бойынша деректер көрсетіледі;
"бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді төлеу" деген жолда жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді төлеу деректері көрсетіледі;
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемелер" деген жолда Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемелер бойынша деректер көрсетіледі;
"Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы" деген жолда мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы" деген жолда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы" деген жолда жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы деректері көрсетіледі.
"Еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр (№ 1 тізім) жұмыстарда істеген адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр (№ 1 тізім бойынша) жұмыстарда істеген адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы бойынша деректері көрсетіледі;
"Еңбек жағдайлары зиянды және ауыр (№ 2 тізім) жұмыстарда істеген адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда еңбек жағдайлары зиянды және ауыр (№ 2 тізім бойынша) жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы бойынша деректер көрсетіледі;
"ҰОС-ның мүгедектері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС-ның мүгедектеріне берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ҰОС-ның қатысушылары (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС-ның қатысушыларына берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Ауған соғысына қатысушылар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Ауған соғысына қатысушыларға берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ҰОС-ның мүгедектеріне теңестірілген адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ҰОС-ның қатысушыларына теңестірілген адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ҰОС-да қаза тапқан (қайтыс болған, іс-түссіз жоғалған) жауынгерлердің жесірлері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері (күйеулері) (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне) төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Кеңес Одағының Батырлары, үш дәрежелі Даңқ орденінің иегелері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Кеңес Одағының Батырлары, үш дәрежелі Даңқ орденінің иегерлеріне төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлеріне төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда "Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда "Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по выплате пенсий и пособий в разрезе областей (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. По строке "солидарная пенсия" указываются данные по пенсионным выплатам из Государственной корпорации;
по строке "базовая пенсионная выплата" указываются данные по базовым пенсионным выплатам;
по строке "выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде" указываются данные по выплатам обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде;
по строке "надбавки к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" указываются данные по надбавкам к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
по строке "Государственное социальное пособие (далее – ГСП) по инвалидности" указываются данные по государственным социальным пособиям по инвалидности;
по строке "ГСП по случаю потери кормильца" указываются данные по государственным социальным пособиям по случаю потери кормильца;
по строке "Государственное специальное пособие лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжкими условиями труда (Список 1)" указываются данные по государственным специальным пособиям лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжкими условиями труда (Список 1);
по строке "Государственное специальное пособие лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда (по списку № 2)" указываются данные по государственным социальным пособиям лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда (по списку № 2);
по строке "Инвалиды ВОВ (специальное государственное пособие – (далее - СГП))" указываются данные по специальным государственным пособиям инвалидам ВОВ;
по строке "Участники ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям участникам ВОВ;
по строке "Участники Афганской войны (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям участникам Афганской войны;
по строке "Военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке;
по строке "Военнослужащие Республики Казахстан, принимавшие участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке;
по строке "Военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе;
по строке "Лица, приравненные к инвалидам ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям лицам, приравненным к инвалидам ВОВ;
по строке "Лица, приравненные к участникам ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям лицам, приравненным к участникам ВОВ;
по строке "Вдовы воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ;
по строке "Жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ;
по строке "Герои Советского Союза, кавалеры орденов Славы трех степеней (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям Героям Советского Союза, кавалерам орденов Славы трех степеней;
по строке "Лица, удостоенные звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" указываются данные по специальным государственным пособиям лицам, удостоенным звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы";
по строке "Герои Социалистического труда, кавалеры орденов Трудовой Славы трех степеней (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Трудовой Славы трех степеней;
по строке "Лица, удостоенные звания "Қазақстанның Еңбек Ері" указываются данные по специальным государственным пособиям лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Қазақстанның Еңбек Ері";
по строке "Лица, удостоенные звания "Халық қаһарманы" указываются данные по специальным государственным пособиям лицам, удостоенным звания "Халық қаһарманы";

"1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару Қазақстан Республикасына қоныс аударған адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару Қазақстан Республикасына қоныс аударған адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Тылдың марапатталған еңбеккерлері, сонымен қатар ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда тылдың марапатталған еңбеккерлері, сонымен қатар Ұлы Отан соғысы жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) әскери қызметкерлердің, ішкі істер органдарының қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасылары (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) әскери қызметкерлердің, ішкі істер органдарының қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасыларына төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"І және ІІ топтағы мүгедектер (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда І және ІІ топтағы мүгедектерге төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ІІІ топтағы мүгедектер (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ІІІ топтағы мүгедектерге төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"16 жасқа дейінгі мүгедек балалар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зйенеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен азаматтар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зйенеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен азаматтарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Зейнеткерлер және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ішінен Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар" деген жолда зейнеткерлер және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ішінен Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар деректері көрсетіледі;
"Жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар ішінен Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар" деген жолда жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар ішінен Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар деректері көрсетіледі;
"Ақталған азаматтарға, жаппай саяси қуғын-сүргіндердің құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы" деген ақталған азаматтарға жаппай саяси қуғын-сүргіндердің құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы деректері көрсетіледі;
"Бала туғанда берілетін жәрдемақы" деген жолда бала туғанда берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Бала бір жасқа толық толғанға дейін оның күтіміне байланысты жәрдемақы" деген жолда бір жасқа толғанға дейін бала күтімі жөніндегі жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға жәрдемақы" деген жолда мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне жәрдемақы" деген жолда бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ І-ІІ дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналар (жәрдемақы)" деген жолда "Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ І-ІІ дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға төленетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалары бар отбасылар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалары бар отбасыларға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу" деген жолда заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу бойынша деректер көрсетіледі;
"Зейнеткерлерді, ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда зейнеткерлерді, ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда мүгедектігі бойынша алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша жәрдемақы алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Жасына байланысты жәрдемақы алушыларға, жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда жасына байланысты алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;

по строке "Участники ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1988-1989 г.г., эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям выплаченным участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии (СГП);
по строке "Награжденные труженики тыла, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев в годы ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям награжденным труженикам тыла, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в годы ВОВ;
по строке "Семьи погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
по строке "Инвалиды I и II групп (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям инвалидам I и II групп;
по строке "Инвалиды III группы (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям инвалидам III группы;
по строке "Дети-инвалиды до 16 лет (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям детям-инвалидам до 16 лет;
по строке "Жертвы политических репрессий, лица, пострадавшие от политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами;
по строке "Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособием лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
по строке "Единовременная денежная компенсация пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне из числа пенсионеров и получателей ГСП" указываются данные по единовременной денежной компенсации пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне из числа пенсионеров и получателей ГСП;
по строке "Единовременная денежная компенсация пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне из числа работающих и неработающих граждан" указываются данные по единовременной денежной компенсации пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне из числа работающих и неработающих граждан;
по строке "Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий" указываются данные по единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий;
по строке "Пособие на рождение ребенка" указываются данные по пособию на рождение ребенка;
по строке "Пособие по уходу за ребенком по достижении им возраста до одного года" указываются данные по пособию по уходу за ребенком до года;
по строке "Пособие родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов" указываются данные по пособию родителям, воспитывающим детей-инвалидов;
по строке "Пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства" указываются данные по пособию родителям, осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства;
по строке "Пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава" I-II степени" указываются данные по пособию, многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава" I-II степени;
по строке "Многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей" указываются данные по специальным государственным пособием многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
по строке "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения функционирования юридического лица" указываются данные по возмещению за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения функционирования юридического лица;
по строке "Пособие на погребение пенсионеров, участников и инвалидов ВОВ" указываются данные по пособию на погребение пенсионеров, участников и инвалидов ВОВ;
по строке "Пособие на погребение получателей инвалидности" указываются данные по пособию на погребение получателей инвалидности;
по строке "Пособие на погребение получателей пособия по случаю потери кормильца" указываются данные по пособию на погребение получателей пособия по случаю потери кормильца;
на строке "Пособие на погребение получателей пособий по возрасту" указываются данные по пособию на погребение получателей пособий по возрасту;

"№ 1, 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда № 1, 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау" деген жолда Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау деректері көрсетіледі.
5. "Қаңтар" - "Желтоқсан" деген жолдарда айлар бойынша есепті кезеңге деректері көрсетіледі.
6. "Сомасы" деген бағанда есепті кезеңге төленген сомалар көрсетіледі.
7. "Саны" деген бағанда есепті кезеңге төленген зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
6-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
29-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
Бірінші бөлім бойынша 20___жылға мәліметтер
Есепті кезең: ________ 20__жыл
Индексі: 1-бөлім
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай
айлардың саны, ол үшін 1 бөлімінде сома тағайындалады
атаулар айлар бөлісінде
алушылардың барлығы, саны
соманың барлығы, теңге
оның ішінде, әлуетті құрылымдарының алушылары
саны
сомасы, теңге
1-ге дейін
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
жиыны
* келесі әлеуметтік төлемдердің түрі бойынша
1. зейнетақы және базалық зейнетақы төлемі;
2. мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы;
3. балалары бар отбасыларға мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы - бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты берілетін жәрдемақы, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырғандарға берілетін жәрдемақы, бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімін жүзеге асыратын адамға берілетін жәрдемақы, көпбалалы отбасыларға берілетін жәрдемақы.
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы___________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
_______________________
"Бірінші бөлім бойынша
20___жылға мәліметтер"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Бірінші бөлім бойынша 20___жылға мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: 1-бөлім, кезеңділігі: ай сайын)

на строке "Пособие на погребение получателей госспецпособия по Списку № 1, 2" указываются данные по пособию на погребение получателей спецгоспособия по Списку № 1, 2;
на строке "Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижению им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования" указываются данные по субсидированию обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижению им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования;
5. По строкам "Январь" - "Декабрь" указываются данные за отчетный период по месяцам.
6. В графе "Сумма" указываются выплаченные суммы за отчетный период.
7. В графе "Численность" указывается численность получателей выплаченных пенсий и пособий за отчетный период.
Приложение 6 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 29 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" в
сфере пенсионного и социального обеспечения
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения по первому разделу за _____________20___г.
Отчетный период: ________ 20__г.
Индекс: 1-раздел
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Количество месяцев, за которые назначается сумма 1 раздела
всего получателей, человек
всего сумма, тенге
В том числе получателей силовых структур
численность, человек
сумма, тенге
до 1 месяца
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
итого
* по следующим видам социальных выплат:
1. пенсия и базовая пенсионная выплата;
2. государственное социальное пособие по инвалидности, по случаю утери кормильца
3. государственные пособия семьям, имеющим детей - пособия по уходу за ребенком до года, пособия, воспитывающим ребенка-инвалида, пособия, осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства, пособия многодетным семьям
Наименование: _____________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по первому разделу*
за _________ 20__г."
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения по первому разделу* за _________ 20__г."
(Индекс: 1-раздел, периодичность: ежемесячно)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме зейнетақы және базалық зейнетақы төлемі; мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы; балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар - бір жасқа толғанға дейінгі бала күтімі бойынша жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеушілерге берілетін жәрдемақы түрлері бойынша бірінші бөлім ақпараты жөніндегі нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Бірінші бөлімнің сомасы тағайындалатын айлар саны" бағанында айлар саны көрсетіледі.
5. "Барлық алушылар, адамдар" бағанында есепті кезеңге алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
6. "Барлық сома, теңге" бағанында есепті кезеңге теңгемен жалпы алатын сомасы көрсетіледі.
7. "Оның ішінде әлуетті құрылымдардың алушылары" бағанында есепті кезеңге әлеуетті құрылымдар алушылары бойынша саны мен төлем сомасы көрсетіледі.
8. "Барлығы" жолында есепті кезеңде бірінші бөлім бойынша қорытынды деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
7-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты
ұсыну қағидаларына
30-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
Төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім бойынша 20___жылға (күні) мәліметтер
Есепті кезең: __________ 20__жыл
Индексі: бірінші бөлім облыстар бөлінісінде
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілерінің жіктеуіші
Зейнетақы төлемдері
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар
базалық
ынтымақты
мүгедектігі бойынша
асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Батыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша жиыны
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Мемлекеттік арнаулы жәрдемақы
Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар
№ 1 тізім бойынша
№2 тізім бойынша
бала бір жасқа толық толғанға дейін оның күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Батыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша жиыны
жалғасы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Балалары бар отбасыларға берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
Төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көпбалалы отбасылар
берешек сомасы, тг
саны, адам
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Батыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша жиыны
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы___________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
_______________________
"Төлемдер түрлері бойынша
облыстар бөлінісінде бірінші
бөлім жөнінде 20___жылға
(күні) мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына қосымша
"Төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім бойынша 20___жылға (күні) мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: бірінші бөлім облыстар бөлінісінде, кезеңділігі: ай сайын)

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по информации по первому разделу по следующим видам социальных выплат пенсия и базовая пенсионная выплата; государственные социальные пособия по инвалидности, по случаю потери кормильца; государственные пособия семьям, имеющим детей – пособия по уходу за ребенком до года, пособия, воспитывающим ребенка-инвалида (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графах "Количество месяцев, за которые назначается сумма 1 раздела" указывается количество месяцев.
5. В графе "Всего получателей, человек" указывается количество получателей за отчетный период.
6. В графе "Всего сумма, тенге" указывается общая получаемая сумма в тенге за отчетный период.
7. В графе "в том числе получателей силовых структур" указывается численность и сумма выплат по получателям силовых структур за отчетный период.
8. В строке "Итого" указываются итоговые сведения по первому разделу в отчетный период.
Приложение 7 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 30 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" в
сфере пенсионного и социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения по первому разделу в разрезе областей по видам выплат за___________(дата)
Отчетный период: ________ 20__г.
Индекс: 1-раздел
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Классификатор административно-территориальных объектов
Пенсионные выплаты
Государственные социальные пособия
базовая
Солидарная
по инвалидности
по случаю потери кормильца
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Туркестанская
Восточно-Казахстанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Государственные специальные пособия
Государственные пособия семьям, имеющим детей
по Списку 1
по Списку 2
пособия по уходу за ребенком по достижению им возраста одного года
пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида (детей-инвалидов)
пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава" I и II степени
пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Туркестанская
Восточно-Казахстанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
продолжение
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Государственные пособия семьям, имеющим детей
Многодетные семьи, имеющие 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
сумма задолженности, тенге
численность, человек
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Туркестанская
Восточно-Казахстанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование: _____________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по первому разделу в
разрезе областей по видам
выплат за___________(дата)"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения по первому разделу в разрезе областей по видам выплат за___________(дата)"
(Индекс: 1-раздел, периодичность: ежемесячно)

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы" деген бағанда республикалық маңызы бар қалалардың және облыстардың атаулары көрсетіледі.
5. "Зейнетақы төлемдері" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде базалық және ынтымақты зейнетақылар бойынша берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
6. "Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар" деген бағанда мүгедектігі, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша есепті кезеңге облыстар бойынша берешек сомасы және саны көрсетіледі.
7. "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде № 1 және № 2 тізімдер бойынша берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
8. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде бала бір жасқа толық толғанға дейін оның күтіміне байланысты жәрдемақы, мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін жәрдемақы, "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналарға берілетін жәрдемақы және төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көпбалалы отбасыларға берілетін және бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақы бойынша берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
9. "Республика бойынша жиынтығы" деген жолда есепті кезеңге бірінші бөлім бойынша облыстар бөлінісіндегі қорытынды деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
8-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
40-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
20__ жылғы ______ (айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігі туралы мәліметтер
Есепті кезең: ____________20__ жыл
Индексі: қажеттілік
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: төлем айының алдындағы айдың 25-күніне қарай
мың теңге
Мекеме
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Төлемнің атауы
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
Барлығы
213
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по первому разделу в разрезе областей по видам выплат (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе "Наименование" указывается наименование областей и городов республиканского значения.
5. В графе "Пенсионные выплаты" указывается сумма задолженности и численность по областям по базовой и солидарной пенсиям за отчетный период.
6. В графе "Государственные социальные пособия" указывается сумма задолженности и численность по областям по инвалидности, по случаю потери кормильца за отчетный период.
7. В графе "Государственные специальные пособия" указывается сумма задолженности и численность по областям по Списку № 1 и по Списку № 2 за отчетный период.
8. В графе "Государственные пособия семьям, имеющим детей" указывается сумма задолженности и численность по областям по пособиям по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года, пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка-инвалида (детей-инвалидов), пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"I и II степени, пособия многодетным семьям, имеющим 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей и пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства за отчетный месяц.
9. В строке "Итого по республике" указываются итоговые сведения по первому разделу в разрезе областей за отчетный период.
Приложение 8 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 40 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
некоммерческим акционерным обществом
"Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
в сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о потребности в трансфертах на выплату пенсий и пособий по видам выплат за _________ (месяц) 20__ года
Отчетный период: ________ 20__г.
Индекс: потребность
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты
тыс. тенге
Учреждение 213
Программа 027
Подпрограмма
Специфика
Вид выплаты
__ __ 20__г.
__ __ 20__г.
….
….
Итого
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам

100
323
Ынтымақты зейнетақыларды төлеу
101
323
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері
103
323
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттік кепілдігі бойынша міндеттемелерді төлеу
104
322
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
105
322
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
107
322
Зейнеткерлерді, ҰОС ардагерлерін жерлеуге берілетін жәрдемақы
107
322
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы (№ 1, 2 тізім)
108
322
Еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда жұмыс істеген № 1 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы
108
322
Еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда жұмыс істеген № 2 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы
109
323
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
322
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
114
322
ҰОС мүгедектеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
115
322
ҰОС қатысушыларына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
115-1
322
Ауған соғысының қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
115-2
322
Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
115-3
322
Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
115-4
322
Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
116
322
ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
117
322
ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
118
322
ҰОС қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
119
322
ҰОС қайтыс болған мүгедектерінің әйелдері (күйеулері)
120
322
Кеңес Одағының Батырлары, үш дәрежелі Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
120
322
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы

100
323
Выплаты солидарных пенсий
101
323
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
323
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
322
Государственное базовое пособие по инвалидности
105
322
Государственное базовое пособие по случаю потери кормильца
107
322
Пособие на погребение пенсионеров, ветеранов ВОВ
107
322
Пособие на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2)
108
322
Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1
108
322
Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2
109
323
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
322
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
114
322
Специальные государственные пособия инвалидам ВОВ
115
322
Специальные государственные пособия участникам ВОВ
115-1
322
Специальные государственные пособия участникам Афганской войны
115-2
322
Специальные государственные пособия военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке
115-3
322
Специальные государственные пособия военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке
115-4
322
Специальные государственные пособия военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе
116
322
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к инвалидам ВОВ
117
322
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к участникам ВОВ
118
322
Специальные государственные пособия вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ
119
322
Специальные государственные пособия женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ
120
322
Специальные государственные пособия Героям Советского Союза, кавалерам орденов Славы трех степеней
120
322
Специальные государственные пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы"

120-1
Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
120-2
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
120-3
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
121
322
Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
122
322
Тылдың наградталған еңбеккерлеріне, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
123
322
Қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, 1988 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдар
124
322
І және ІІ топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
125
322
ІІІ топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
126
322
16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
129
322
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен азаматтарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
130
322
Ерекше сіңірген еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған азаматтарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
131
322
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
133
322
Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
322
Бір жасқа дейінгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар

120-1
Специальные государственные пособия Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Трудовой Славы трех степеней
120-2
Специальные государственные пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Ері"
120-3
Специальные государственные пособия лицам, удостоенным звания "Халық қаһарманы"
121
322
Специальные государственные пособия семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС
122
322
Специальные государственные пособия награжденным труженикам тыла, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в годы ВОВ
123
322
Специальные государственные пособия участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1988-1989 г.г., эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
124
322
Специальные государственные пособия инвалидам I и II групп
125
322
Специальные государственные пособия инвалидам III группы
126
322
Специальные государственные пособия детям-инвалидам до 16 лет
129
322
Специальные государственные пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами
130
322
Специальные государственные пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
131
322
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
133
322
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
322
Государственное пособие по уходу за ребенком по достижении им одного года

135
322
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
138
322
Бала жасынан бірінші топ мүгедектеріне мемлекеттік жәрдемақы
140
322
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақы
128
322
Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
Барлығы
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы___________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
_______________________
"20__ жылғы ______ (айға)
төлем түрлері бойынша
зейнетақылар мен
жәрдемақыларды төлеуге
трансферттер қажеттілігі
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына қосымша
"20__ жылғы ______ (айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: қажеттілік, кезеңділігі: ай сайын)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме республикалық бюджеттен 20__ жылғы ______(айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігін қаржыландыру жөніндегі нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және төлемдер бойынша оларды сүйемелдеу" деген жолда Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінен зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге берілетін трансферттер қажеттілігінің барлық сомасы көрсетіледі;
"Ынтымақты зейнетақыларды төлеу" деген жолда ынтымақты зейнетақы төлемін төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері" деген жолда мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді төлеу" деген жолда бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда мүгедектігі бойынша мемлекеттік базалық жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Зейнеткерлерді, ҰОС мүгедектері мен қатысушыларын жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген бағанда зейнеткерлерді, ҰОС мүгедектерін және қатысушыларын жерлеуге берілетін жәрдемақыны төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

135
322
Государственное пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка-инвалида (детей-инвалидов)
138
322
Государственные пособия инвалидам первой группы с детства
140
322
Государственные пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" I и II степени
128
322
Государственные пособия многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
Всего
Наименование: _____________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Потребность в трансфертах на
выплату пенсий и пособий по
видам выплат за _________
(месяц) 20__ года"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о потребность в трансфертах на выплату пенсий и пособий по видам выплат за _________ (месяц) 20__ года"
(Индекс: потребность, периодичность: ежемесячно)
1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы для финансирования потребности в трансфертах (график) на выплату пенсий и пособий по видам выплат за ______ (месяц) 20__ года (далее – Форма) из республиканского бюджета.
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. По строке "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам" указывается всего сумма потребности в трансфертах на выплату пенсий и пособий из Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
по строке "Выплаты солидарных пенсий" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату солидарной пенсий;
по строке "Государственные базовые пенсионные выплаты" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственной базовой пенсионной выплаты;
по строке "Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде;
по строке "Государственное базовое социальное пособие по инвалидности" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных социальных пособий по инвалидности;
по строке "Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных социальных пособий по случаю потери кормильца;
по строке "Пособие на погребение пенсионеров, участников и инвалидов ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий на погребение пенсионеров, участников и инвалидов ВОВ;

"Мемлекеттік арнайы жәрдемақы (№ 1, № 2 тізім) және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды жерлеуге жәрдемақы" деген бағанда мемлекеттік арнайы жәрдемақы (№ 1, 2 тізім) мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды жерлеуге жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"№ 1 тізім бойынша еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда № 1 тізім бойынша еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"№ 2 тізім бойынша еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда № 2 тізім бойынша еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайға төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау" деген жолда бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялауға трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу" деген жолда (таратылған кәсіпорындар бойынша) 70-жасқа жеткен азаматтарға өтемақы төлемдері бөлігінде заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда ҰОС мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қатысуларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда ҰОС қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Ауған соғысының қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Ауған соғысының қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы әлеуметтік жәрдемақы" деген жолда Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеу ге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеу ге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлерінің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС қаза тапқан жауынгерлерінің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне) арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне) арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Кеңес Одағының Батырларына, үш дәрежелі Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Кеңес Одағының Батырларына, үш дәрежелі Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда "Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда "Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Чернобыль АЭС-тегі апат салдарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ЧАЭС-тегі апат салдарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Тылдың наградталған еңбеккерлері, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда тылдың наградталған еңбеккерлеріне, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

по строке "Пособие на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2)" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2);
по строке "Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных специальных пособий лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1;
по строке "Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных специальных пособий лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2;
по строке "Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года" указываются суммы потребности в трансфертах на субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года;
по строке "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату возмещения за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения функционирования юридического лица, в части компенсационных выплат гражданам, достигшим 70-летнего возраста (по ликвидированным предприятиям);
по строке "Специальные государственные пособия инвалидам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий инвалидам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия участникам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий участникам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия участникам Афганской войны" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий участникам Афганской войны;
по строке "Специальные государственные пособия военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке;
по строке "Специальные государственные пособия военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке;
по строке "Специальные государственные пособия военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, приравненным к инвалидам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, приравненным к инвалидам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, приравненным к участникам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, приравненным к участникам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий вдовам воинов, погибших в ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия Героям Советского Союза, кавалерам орденов Славы трех степеней, указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий Героям Советского Союза, кавалерам орденов Славы трех степеней;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы";
по строке "Специальные государственные пособия Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Трудовой Славы трех степеней" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Трудовой Славы трех степеней;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Ері" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Ері";
по строке "Специальные государственные пособия лицам, удостоенным звания "Халық қаһарманы" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, удостоенным звания "Халық қаһарманы";
по строке "Специальные государственные пособия семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
по строке "Специальные государственные пособия награжденным труженикам тыла, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в годы ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий награжденным труженикам тыла, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в годы ВОВ;

"Қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, 1988 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, 1988 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"І және ІІ топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда І және ІІ топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ІІІ топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ІІІ топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен азаматтарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен азаматтарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар" деген жолда Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар деректері көрсетіледі;
"Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолдарда "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көпбалалары бар көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

по строке "Специальные государственные пособия участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1988-1989 г.г., эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1988-1989 г.г., эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
по строке "Специальные государственные пособия инвалидам I и II групп" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий инвалидам I и II групп;
по строке "Специальные государственные пособия инвалидам III группы" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий инвалидам III группы;
по строке "Специальные государственные пособия детям-инвалидам до 16 лет" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий детям-инвалидам до 16 лет;
по строке "Специальные государственные пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
по строке "Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату единовременных государственных денежных компенсаций гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
по строке "Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка;
по строке "Пособия по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий по уходу за ребенком до одного года;
по строке "Пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка-инвалида (детей-инвалидов)" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий родителям, опекунам, усыновителям воспитывающим детей-инвалидов;
по строке "Пособия по уходу за инвалидами первой группы с детства" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий для родителей, осуществляющих уход за инвалидами первой группы с детства;
по строке "Государственные пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" I и II степени;
по строке "Государственные пособия многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.

5. "__ ___ 20__ж." деген жолдарда Мемлекеттік корпорацияға республикалық бюджеттен трансферттер қажеттілігін қаржыландыру күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6. "Жиынтығы" деген бағанда есепті кезеңге төлем түрлері бойынша трансферттерге қажеттіліктің жиынтық сомасы көрсетіледі;
7. "Барлығы" деген бағанында республикалық бюджеттен белгілі бір қаржыландыру күніне трансферттерге қажеттіліктің жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
9-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты
ұсыну қағидаларына
41- қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
20__ жылғы _____ (айға) әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерді ескере отырып, артық төленген зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді қайтару туралы мәліметтер
Есепті кезең: 20__жылғы ____ тоқсан
Индексі: 41- қайтару
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне қарай
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Зейнетақы төлемдері
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
Ынтымақты
Базалық
Мүгедектігі бойынша
Асыраушысынан айырылу бойынша
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанда
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттік кепілдігі бойынша міндеттеме төлеу
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
№1 тізім
№2 тізім
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанда
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша барлығы
Атауы
Балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар
Бала туғанда берілетін біржолғы жәрдемақылар
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты жәрдемақылар
Мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-анаға, қамқоршыларға жәрдемақылар
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ І-ІІ дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға жәрдемақылар
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне жәрдемақылар
Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасылар
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанда
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі- ҰОС) қатысушылары
ҰОС мүгедектері
Ауған соғысына қатысушылар
Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері
Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанда
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары
ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдар
ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдар
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанда
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
ҰОС жылдарында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің жесірлері
Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері (күйеулері)
Кеңес Одағының Батырлары, үш дәрежелі Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанда
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан облысы
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдар
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдар
Чернобыль АЭС-індегі апат салдарын зардаптарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдарының қызметкерлері отбасылары
Тылдың наградталған еңбеккерлері, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдар

5. По строкам " " 20__г." указывается дата финансирования потребности в трансфертах из республиканского бюджета (число, месяц, год) в Государственную корпорацию.
6. В графе "Итого" указываются итоговые суммы потребности в трансфертах по видам выплат за отчетный период.
7. В строке "Всего" указываются итоговые суммы потребности в трансфертах на определенные даты финансирования из республиканского бюджета.
Приложение 9 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 41 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" в
сфере пенсионного и социального
обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных"
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о возврате излишне выплаченных сумм пенсий и социальных выплат с учетом пенсионеров силовых структур_ (месяц) 20__ года
Отчетный период: ___ квартал 20__года
Индекс: 41-возврат
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 20 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Пенсионные выплаты
Государственные социальные пособия
Солидарная
Базовая
По инвалидности
По случаю потери кормильца
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Государственные специальные пособия
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
Список № 1
Список № 2
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Государственные пособия семьям имеющим детей
Единовременные пособия в связи с рождением ребенка
Пособия по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года
Пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов
Пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", или ранее получившие звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава"I и II степени
Пособия по уходу за инвалидами первой группы с детства
Многодетные семьи, имеющие 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Специальные государственные пособия
Инвалиды ВОВ
Участники ВОВ
Участники Афганской войны
Военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке
Военнослужащие Республики Казахстан, принимавшие участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Специальные государственные пособия
Военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе
Лица, приравненные к инвалидам ВОВ
Лица, приравненные к участникам ВОВ
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Специальные государственные пособия
Вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ
Жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ
Герои Советского Союза, кавалеры орденов Славы трех степеней
Лица, удостоенные почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы"
Герои Социалистического Труда, кавалеры орденов Трудовой Славы трех степеней
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Специальные государственные пособия
Лица, удостоенные звания "Қазақстанның Еңбек Ері"
Лица, удостоенные звания "Халық қаһарманы"
Семьи погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС
Награжденные труженики тыла, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев в годы ВОВ

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерлерді ескере отырып, артық төленген зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді қайтару туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Алушылар саны" деген бағанда "0-ден және жоғары" әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерлерді ескергенде алушылар саны көрсетіледі.
5. "Қайтару сомасы" деген бағанда әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерлерді ескергенде қайтару сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 144 бұйрығына
10-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есептік ақпаратты
ұсыну қағидаларына
44-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға және "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналарға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы (бірінші бөлімді ескере отырып) 20__ жылға нақты төлемдер бойынша мәліметтер
Есепті кезең: __________ 20__жыл
Индексі: 44-балалар
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне
Жәрдемақының атауы
Алушылар саны (адам)
Тағайындалған жәрдемақының жалпы сомасы (мың теңге)
Жәрдемақының орташа мөлшері теңге
Жәрдемақының нақты төлемі
Есепті кезеңде төленген жәрдемақы алушылардың орташа саны, саны
Есепті кезеңде төленген жәрдемақының сомасы, мың теңге
Есепті кезеңде бірінші бөлімнің сомасы
Жәрдемақының орташа мөлшері, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
4 балалы
5 балалы
6 балалы
7 балалы
8 балалы
9 балалы
10 балалы
11 балалы
12 балалы
13 балалы
14 балалы
15 балалы
16 балалы
17 балалы
18 балалы
Мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналар
"Алтын Алқа" алқасымен наградталған аналар
"Күміс Алқа" алқасымен наградталған аналар
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы___________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
_______________________
"20_ жылғы ___________ бірге
тұратын кәмелетке толмаған
төрт және одан көп балалары
бар көпбалалы отбасыларға
берілетін мемлекеттік
жәрдемақы алушылардың
градациясы туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға және "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналарға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы (бірінші бөлімді ескере отырып) 20__ жылға нақты төлемдер бойынша мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 44-балалар, кезеңділігі: ай сайын)

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по возврату излишне выплаченных сумм пенсий и социальных получателей с учетом пенсионеров силовых структур (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), по запросу 1 раз в квартал, 20 числа следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графах "Количество получателей" указывается количество получателей "от 1 и выше" с учетом пенсионеров силовых структур.
5. В графах "Сумма возврата" указывается сумма возврата по получателям пенсионных и социальных выплат с учетом пенсионеров силовых структур.
Приложение 10 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 144
Приложение 44 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" в
сфере пенсионного и социального
обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных"
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о выплатах пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, семьям, воспитывающим ребенка-инвалида и многодетным матерям, награжденные "Алтын алқа", "Күміс алқа" (с учетом первого раздела), по фактическим выплатам на ____ 20__года
Отчетный период: _________ 20__г.
Индекс: 44-дети
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляют: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Вид пособия
Численность получателей (человек)
Общая сумма назначенных пособий (тысяч тенге)
Средний размер пособий тенге
Фактическая выплата пособий
Средняя численность получателей выплаченных пособий за отчетный период, человек
Общая сумма выплаченных пособий за отчетный период, тысяч тенге
Сумма первого раздела за отчетный период
средний размер пособия, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Государственные пособие многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
с 4 детьми
с 5 детьми
с 6 детьми
с 7 детьми
с 8 детьми
с 9 детьми
с 10 детьми
с 11 детьми
с 12 детьми
с 13 детьми
с 14 детьми
с 15 детьми
с 16 детьми
с 17 детьми
с 18 детьми
Пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему ребенка-инвалида
Многодетные матери, награжденные "Алтын алқа", "Күміс алқа"
матери, награжденные "Алтын алқа"
матери, награжденные "Күміс алқа"
Наименование: _____________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о градации
получателей государственного
пособия многодетным семьям,
имеющие четырех и более
совместно проживающих
несовершеннолетних детей за
____________20__г."
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о выплатах пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, семьям, воспитывающим ребенка-инвалида и многодетным матерям, награжденные "Алтын алқа", "Күміс алқа" (с учетом первого раздела), по фактическим выплатам на ____ 20__года"
(Индекс: 44-дети, периодичность: ежемесячно)

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға және "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналарға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
4. "1"-бағанда жәрдемақы түрлері көрсетіледі.
5. "2"-бағанда алушылардың саны көрсетіледі.
6. "3"-бағанда тағайындалған жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі.
7. "4"-бағанда жәрдемақының орташа мөлшері көрсетіледі.
8. "5"-бағанда есепті кезеңде төленген жәрдемақы алушылардың орташа саны көрсетіледі.
9. "6"-бағанда есепті кезеңде төленген жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі.
10. "7"-бағанда есепті кезеңде бірінші бөлімнің сомасы көрсетіледі.
11. "8"-бағанда жәрдемақының орташа мөлшері көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы о выплатах пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, семьям, воспитывающим ребенка-инвалида и многодетным матерям, награжденные "Алтын алқа", "Күміс алқа" (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе "1" указываются виды пособия.
5. В графе "2" указывается численность получателей пособий.
6. В графе "3" указывается общая сумма назначенных пособий.
7. В графе "4" указывается средний размер пособия.
8. В графе "5" средняя численность получателей выплаченных пособий за отчетный период, человек.
9. В графе "6" указывается общая сумма пособий, выплаченных пособий за отчетный период.
10. В графе "7" указывается сумма первого раздела за отчетный период.
11. В графе "8" указывается средний размер пособия.