"Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 201 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 57 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 сәуірде № 22671 болып тіркелді
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 201 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17419 болып тіркелген, 2018 жылғы 8 қазанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргізу қағидалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2021 жылғы 27 сәуірдегі
№ 57 қаулыға қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 27 тамыздағы
№ 201 қаулысымен
бекітілген
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін қалыптастыру қағидалары

О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 201 "Об утверждении Правил формирования Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 27 апреля 2021 года № 57. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2021 года № 22671
В соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 201 "Об утверждении Правил формирования Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 17419, опубликовано 8 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
Правила формирования Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 27 апреля 2021 года № 57
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2018 года № 201
Правила формирования Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік тізілімді қалыптастыруды қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеуді, бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) электрондық нысанда жүзеге асырады және уәкілетті орган енгізген тіркелген эмиссиялық бағалы қағаздар және олардың эмитенттері туралы мәліметтер және басқа да орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының дерекқорлары негізінде қалыптастырылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) коды – халықаралық стандартқа сәйкес заңды тұлғаларға тағайындалатын, қаржы нарығында операцияларға тартылған барлық заңды тұлғаларды халықаралық сәйкестендіруге арналған әріптік-цифрлық код;
2) әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды (ӘҚНМК) – электрондық құжатқа рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі тағайындайтын нөмір.
2-тарау. Мемлекеттік тізілімді қалыптастыру тәртібі
4. Мемлекеттік тізілімде мыналар туралы мәліметтер қалыптасады:
1) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымдарын (облигациялық бағдарламаларды) мемлекеттік тіркеу;
2) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы проспектiсiне (облигациялық бағдарламалар проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу;
3) акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекіту;
4) акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекіту туралы жазбаларды заңды күшіне енген соттың шешімі негізінде күшін жою;
5) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есептерді бекіту;
6) исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекіту;
7) исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есептерді бекіту;
8) қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекіту;
9) қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу қорытындылары туралы есептерді бекіту;
10) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымдарының күшін жою;
11) инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін тоқтату туралы ақпаратты қарау қорытындылары бойынша пайларды өтеу;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и определяют порядок формирования Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг (далее - Государственный реестр).
2. Формирование Государственного реестра осуществляется уполномоченным органом, осуществляющим регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган), в электронной форме на основании сведений о зарегистрированных эмиссионных ценных бумагах и их эмитентах, внесенных уполномоченным органом, и баз данных других центральных государственных органов, а также Государственной корпорации "Правительство для граждан".
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) код Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) - буквенно-цифровой код, присваиваемый юридическим лицам в соответствии с международным стандартом, предназначенный для международной идентификации всех юридических лиц, вовлеченных в операции на финансовом рынке;
2) номер и код административного документа (НИКАД) - номер, присваиваемый электронному документу государственной информационной системой разрешений и уведомлений.
Глава 2. Порядок формирования Государственного реестра
4. В Государственном реестре формируются сведения о (об):
1) государственной регистрации выпусков негосударственных эмиссионных ценных бумаг (облигационных программ);
2) государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг (проспект облигационных программ);
3) утверждении отчетов об итогах размещения акций акционерного общества;
4) аннулировании записи об утверждении отчета об итогах размещения акций акционерного общества на основании решения суда, вступившего в законную силу;
5) утверждении отчетов об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида;
6) утверждении отчетов об итогах размещения исламских ценных бумаг;
7) утверждении отчетов об итогах погашения исламских ценных бумаг;
8) утверждении отчетов об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок;
9) утверждении отчетов об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок;
10) аннулировании выпусков негосударственных эмиссионных ценных бумаг;
11) погашении паев по итогам рассмотрения информации о прекращении существования паевого инвестиционного фонда;

12) мемлекеттік емес облигацияларды өтеу туралы;
13) инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды келісу;
14) эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру;
15) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруды және (немесе) айналысын тоқтата тұру және жаңарту.
Уәкілетті орган эмитенттің осы тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда ұсынған құжаттарды қараудан бас тартқан кезде эмитент аталған құжаттарды ұсыну күндері туралы, уәкілетті органның эмитентке жіберген дәлелді бас тартулары бар хаттардың күндері мен нөмірлері туралы ақпараттан, сондай-ақ бар болса эмитенттің пысықталған құжаттарды ұсыну мерзімдері өткен күндер туралы ақпараттан тұратын бас тартулар туралы мәліметтер Мемлекеттік тізілімнің тиісті бөлімінде қалыптастырылады.
5. Мемлекеттік тізілім мынадай бөлімдерден тұрады:
1) акциялар тізілімі;
2) мемлекеттік емес облигациялар тізілімі;
3) пайлар тізілімі;
4) исламдық бағалы қағаздар тізілімі;
5) қазақстан депозитарлық қолхаттары тізілімі;
6) шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру тізілімі.
6. Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген мәліметтер (бұдан әрі – Мәліметтер) Мемлекеттік тізілімге:
1) эмитент Қағидалардың 4-тармағының бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда ұсынған құжаттардағы деректер;
2) Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміндегі эмитентті тарату немесе қайта ұйымдастыру (басқа заңды тұлғаның осы эмитентке біріктіру немесе осы эмитенттен жаңа заңды тұлғаны бөліп шығару жағдайларын қоспағанда) туралы мәліметтер;
3) акционерлік қоғамды мәжбүрлеп тарату туралы заңды күшіне енген сот шешімі;
4) уәкілетті орган бекіткен акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті не акцияларды орналастыру бойынша мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы соттың шешімі;
5) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуді жарамсыз деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі;
6) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының, басқа да орталық мемлекеттік органдардың, "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – орталық депозитарий) ақпараттық жүйелерімен және дерекқорларымен өзара іс-қимылы, оның ішінде Орталық депозитарийдің оларға тағайындалған халықаралық сәйкестендіру нөмірлері (ISIN (АЙСИН) кодтары) туралы мәліметтері негізінде енгізіледі.

12) о погашении негосударственных облигаций;
13) согласовании изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда;
14) выдаче разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства;
15) приостановлении и возобновлении размещения и (или) обращения негосударственных эмиссионных ценных бумаг.
При отказе уполномоченным органом в рассмотрении документов, представленных эмитентом в случаях, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) части первой настоящего пункта, сведения об отказах, содержащих информацию о датах представления эмитентом документов, о датах и номерах писем с мотивированными отказами уполномоченного органа, направленных в адрес эмитента, формируются в соответствующем разделе Государственного реестра.
5. Государственный реестр состоит из следующих разделов:
1) реестр акций;
2) реестр негосударственных облигаций;
3) реестр паев;
4) реестр исламских ценных бумаг;
5) реестр казахстанских депозитарных расписок;
6) реестр разрешений на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства.
6. Сведения, указанные в пункте 5 Правил (далее – Сведения), формируются и актуализируются в Государственном реестре на основании:
1) данных, содержащихся в документах, представленных эмитентом в случаях, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) и 13) части первой пункта 4 Правил;
2) сведений о ликвидации или реорганизации эмитента (за исключением случаев присоединения к данному эмитенту другого юридического лица или выделения из данного эмитента нового юридического лица), содержащихся в Национальном реестре бизнес-идентификационных номеров;
3) решения суда о принудительной ликвидации акционерного общества, вступившего в законную силу;
4) решения суда о признании недействительными отчета об итогах размещения акций акционерного общества, утвержденного уполномоченным органом либо сделок по размещению акций;
5) решения суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг, вступившего в законную силу;
6) информационного взаимодействия с информационными системами и базами данных Государственной корпорации "Правительство для граждан", других центральных государственных органов, акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" (далее – Центральный депозитарий), в том числе сведений Центрального депозитария о присвоенных им международных идентификационных номерах (кодах ISIN(АЙСИН)).

7. Уәкілетті органның мемлекеттік органдар, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арасында ақпарат алмасуын қор биржасы және орталық депозитарий ықпалдасқан ақпараттық жүйелердің және дерекқорлардың өзара іс-қимылы арқылы электрондық нысанда жүзеге асырады.
8. Уәкілетті орган оларды енгізу негізі туындаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Мәліметтерді Мемлекеттік тізілімге енгізеді.
9. Мыналар:
1) 10-тармақтың 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15) және 27) тармақшаларындағы, 16-тармақтың 1), 2), 3), 5), 6), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14) және 15) тармақшаларындағы, 17-тармақтың 1), 2), 3), 5), 6), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларындағы, 31-тармақтың 1), 2) 3), 4), 5), 6) тармақшаларындағы, 18-тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларындағы, 22-тармақтың 1), 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9) және 10) тармақшаларындағы, 26-тармақтың 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларындағы мәліметтер "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйенің деректер қорынан эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі бойынша автоматты түрде Мемлекеттік тізілімде қалыптастырылады;
2) 10-тармақтың 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26) және 27) тармақшаларындағы 11-тармақтың 1) тармақшасындағы, 16-тармақтың 7), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38), 39) тармақшаларындағы, 17-тармақтың 7), 13), 14), 15), 16), 17) тармақшаларындағы, 18-тармақтың 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38), 39) тармақшаларындағы, 19-тармақтың 1) тармақшасындағы, 20 және 21-тармақтардың 1) және 3) тармақшаларындағы, 22-тармақтың 21, 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22) тармақшаларындағы, 23-тармақтың 1) тармақшасындағы, 24-тармақтың 1) және 2) тармақшаларындағы, 25-тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларындағы, 26-тармақтың 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30) тармақшаларындағы, 27-тармақтың 1) тармақшасындағы, 30-тармақтың 1) және 3) тармақшаларындағы, 15-тармақтың 1), 3) және 4) тармақшаларындағы, 31-тармақтың 7), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19) тармақшаларындағы мәліметтер эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымдарының проспектілерінен Мемлекеттік тізілімде қалыптастырылады;
3) Қағидалардың 12-тармағының 1), 2), 3), 6), 7) және 10) тармақшаларындағы, 14-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларындағы, 28-тармағының 7), 8), 9), 10), 11) тармақшаларындағы, 29-тармағының 3), 4), 5), 6), 7), 8) тармақшаларындағы, 32-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларындағы, 33-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларындағы мәліметтер бағалы қағаздарды орналастыру және (немесе) өтеу қорытындылары туралы есептерден Мемлекеттік тізілімде қалыптастырылады;

7. Обмен информацией между уполномоченным органом и государственными органами, Государственной корпорацией "Правительство для граждан", фондовой биржей и Центральным депозитарием осуществляется в электронной форме путем взаимодействия интегрируемых информационных систем и баз данных.
8. Уполномоченный орган вносит Сведения в Государственный реестр не позднее 3 (трех) рабочих дней с даты возникновения основания их внесения.
9. Сведения, указанные в:
1) подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15) и 27) пункта 10, подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14) и 15) пункта 16, подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 17, подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 18, подпунктах 1), 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 22, подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 26 и подпунктах 1), 2) 3), 4), 5) и 6) пункта 31 Правил формируются в Государственном реестре автоматически из базы данных информационной системы "Государственная база данных "Юридические лица" по бизнес-идентификационному номеру эмитента;
2) подпунктах 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26) и 27) пункта 10, подпункте 1) пункта 11, подпунктах 1), 3) и 4) пункта 15, подпунктах 7), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38) и 39) пункта 16, подпунктах 7), 13), 14), 15), 16) и 17) пункта 17, подпунктах 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38) и 39) пункта 18, подпункте 1) пункта 19, подпунктах 1) и 3) пунктов 20 и 21, подпунктах 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21) и 22) пункта 22, подпункте 1) пункта 23, подпунктах 1) и 2) пункта 24, подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) и 9) пункта 25 подпунктах 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29) и 30) пункта 26, подпункте 1) пункта 27, подпунктах 1) и 3) пункта 30, подпунктах 7), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18) и 19) пункта 31 Правил формируются в Государственном реестре на основании сведений и документов, представленных эмитентом;
3) подпунктах 1), 2), 3), 6), 7) и 10) пункта 12, подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 14, подпунктах 7), 8), 9), 10) и 11) пункта 28, подпунктах 3), 4), 5), 6), 7) и 8) пункта 29, подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 32, подпунктах 1), 2), 3), 4) и 5) пункта 33 Правил формируются в Государственном реестре из отчетов об итогах размещения и (или) погашения ценных бумаг;

4) Қағидалардың 12-тармағының 1) және 3) тармақшаларындағы, сондай-ақ ISIN (АЙСИН) кодтары туралы мәліметтер Орталық депозитарийдің деректер қорынан автоматты түрде Мемлекеттік тізілімде қалыптастырылады;
5) 10, 16, 17, 26-тармақтарының 4) тармақшасындағы және 22-тармақтың 3) тармақшасындағы Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) кодтары туралы мәліметтер эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылымдарының және инвестициялық пай қоры қағидаларының талаптарынан Мемлекеттік тізілімде қалыптастырылады.
10. Жарияланған акциялар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі толық және қысқартылған атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
4) Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) коды;
5) эмитент қызметінің негізгі түрі;
6) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, эмитент түрі туралы ақпарат: "коммерциялық ұйым" немесе "коммерциялық емес ұйым";
7) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысуы: "иә" немесе "жоқ";
8) эмитенттің орналасқан жері (Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізіліміне енгізілген);
9) эмитенттің нақты мекенжайы;
10) эмитенттің пошталық мекенжайы;
11) эмитенттің байланыс телефондарының, факсының нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
12) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, эмитенттің құрылу тарихы: "қосу", "бөлініп шығу", "қайта құру", "біріктіру", "бөлу" белгісімен "жаңадан құрылған", "қайта ұйымдастыру";
13) эмитентті мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
14) эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні;
15) эмитентті алғашқы мемлекеттік тіркеу күні;
16) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіле отырып, эмитенттің атынан жарияланған акциялар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарға қол қоюға уәкілетті лауазымды немесе басқа тұлға туралы мәліметтер;
17) төлем агентінің атауы (бар болса);
18) кастодианның атауы (бар болса);
19) жарғылық капиталының мөлшері;
20) халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN (АЙСИН) коды) туралы мәліметтер;
21) акциялардың түрі;
22) акцияларды айырбастау талаптары, мерзімі және тәртібі;
23) акционерлік қоғамның құрылтайшылары төлейтін акциялардың номиналды құны;
24) жарияланған акциялардың түрлері бойынша саны;
25) артықшылықты акциялар бойынша дивидендтер мөлшері;
26) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, алтын акцияның болуы: "иә" немесе "жоқ";

4) в подпунктах 1) и 3) пункта 13 Правил, а также сведения о кодах ISIN (АЙСИН) формируются в Государственном реестре автоматически из базы данных Центрального депозитария;
5) в подпункте 4) пунктов 10, 16, 17 и 26 и в подпункте 3) пункта 22 формируются в Государственном реестре из условий выпусков эмиссионных ценных бумаг и правил паевого инвестиционного фонда.
10. При государственной регистрации выпусков объявленных акций в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском языках;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) эмитента;
4) код Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) при наличии;
5) основной вид деятельности эмитента;
6) информация о виде эмитента с указанием одной из записей: "коммерческая организация" или "некоммерческая организация";
7) участие нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале эмитента с указанием одной из записей: "да" или "нет";
8) место нахождения эмитента (внесенное в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
9) фактический адрес эмитента;
10) почтовый адрес эмитента;
11) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента;
12) история создания эмитента с указанием одной из записей: "вновь созданное", "реорганизация" с отметкой "присоединение", "выделение", "преобразование", "слияние", "разделение";
13) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) эмитента;
14) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
15) дата первичной государственной регистрации эмитента;
16) сведения о должностном или ином лице, уполномоченном подписывать от имени эмитента документы для государственной регистрации выпусков объявленных акций, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) и должности;
17) наименование платежного агента (при наличии);
18) наименование кастодиана (при наличии);
19) размер уставного капитала;
20) сведения о международном идентификационном номере (коде ISIN (АЙСИН));
21) вид акций;
22) условия, сроки и порядок обмена акций;
23) номинальная стоимость акций, оплачиваемая учредителями акционерного общества;
24) количество объявленных акций по видам;
25) размер дивидендов по привилегированным акциям;
26) наличие золотой акции с указанием одной из записей: "да" или "нет";

27) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның (тұлғалардың) атауы (атаулары) және БСН көрсетіле отырып, сондай-ақ құрылтайшылар сатып алатын акциялар саны және үлесі көрсетіле отырып, акционерлік қоғамның құрылтайшылары туралы мәліметтер;
28) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні;
29) уәкілетті органның әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды (ӘҚНМК) бойынша жарияланған акцияларды мемлекеттік тіркеу шығарылымы туралы мәліметтерді эмитенттің атына жіберген күні;
30) жарияланған акциялар шығарылымының қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық нысандағы проспектісі;
31) ескертпе (бар болса).
11. Акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) акциялар шығарылымы проспектісіне енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы қысқаша ақпарат;
2) акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу күні;
3) уәкілетті органның жарияланған акциялардың проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді эмитенттің атына жіберген күні;
4) өзгерістерін және (немесе) толықтыруларын ескере отырып жарияланған акциялар шығарылымының қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық нысандағы проспектісі.
12. Акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекіту кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептің түрі: "түпкілікті" немесе "аралық";
2) акционерлік қоғамның акцияларын орналастырудың есепті кезеңінің басталған күні;
3) акционерлік қоғамның акцияларын орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні;
4) акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсыну күні;
5) акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту күні;
6) акцияларды түрлері бойынша орналастырудың есепті кезеңінде орналастырылған акциялар саны;
7) есепті кезеңде акцияларды түрлері бойынша орналастырудың көлемі;
8) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, акцияларды орналастыру тәсілі: "құрылтайшылар арасында", "артықшылықпен сатып алу құқығы", "аукцион", "жазылу", "өзге";
9) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, акцияларды орналастыруды өткізу орны: "ұйымдастырылған нарық" немесе "ұйымдастырылмаған нарық";
10) әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды немесе өтініші (ӘҚНМК) бойынша акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекіту туралы мәліметтерді эмитенттің атына жіберген күні;

27) сведения об учредителях акционерного общества с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) или наименования (наименований) юридического (юридических) лица (лиц) и БИН, а также количества и доли акций, приобретаемых учредителями;
28) дата государственной регистрации выпуска объявленных акций;
29) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента сведений о государственной регистрации выпуска объявленных акций по номеру и коду административного документа или заявления (НИКАД);
30) проспект выпуска объявленных акций на казахском и русском языках в электронной форме;
31) примечание (при наличии).
11. При государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) краткая информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в проспект выпуска акций;
2) дата государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций;
3) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента сведений о государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций;
4) проспект выпуска объявленных акций с учетом изменений и (или) дополнений на казахском и русском языках в электронной форме.
12. При утверждении отчетов об итогах размещения акций акционерного общества в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) вид отчета об итогах размещения акций акционерного общества с указанием одной из записей: "окончательный" или "промежуточный";
2) дата начала отчетного периода размещения акций акционерного общества;
3) дата окончания отчетного периода размещения акций акционерного общества;
4) дата представления отчета об итогах размещения акций акционерного общества;
5) дата утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества;
6) количество размещенных акций за отчетный период размещения акций по видам;
7) объем размещения акций за отчетный период по видам;
8) способ размещения акций с указанием одной из записей: "среди учредителей", "право преимущественной покупки", "аукцион", "подписка", "иное";
9) место проведения размещения акций с указанием одной из следующих записей: "организованный рынок" или "неорганизованный рынок";
10) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента сведений об утверждении отчета об итогах размещения акций по номеру и коду административного документа или заявления (НИКАД);

11) акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық нысандағы есеп.
13. Акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту туралы жазбаның күшін соттың заңды күшіне енгізілген шешімінің негізінде жою кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) эмитенттің орналастырылған бағалы қағаздары туралы, соттың шешімі орындалғаннан кейін орталық депозитарийден алынған;
2) эмитенттің соттың тиісті шешімі ескеріле отырып түзетілген жарғылық капиталы;
3) есептің соттың шешімі бойынша жойылғаны туралы жазба (соттың атауы, заңды күшіне енгізілген шешімнің күні және нөмірі)
4) ескертпе (бар болса).
14. Акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) акционерлердің жалпы жиналысының (жалғыз акционердің) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы шешімінің күні;
2) акционерлік қоғамның бір түріндегі айырбасталатын бір орналастырылған акциясының осы қоғамның айырбасталуға тиіс басқа түріндегі акциялары санына арақатынасы;
3) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау мерзімі;
4) айырбасталуға тиіс акциялардың түрлері бойынша саны;
5) айырбасталуға тиіс емес акциялардың түрлері бойынша саны;
6) айырбасталуы ескеріле отырып орналастырылған акциялар саны;
7) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есептің бекітілген күні;
8) электрондық нысандағы акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есеп;
9) ескертпе (бар болса).
15. Акциялар шығарылымдарының күшін жою кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) акциялар шығарылымының күшін жоюға құжаттарды ұсыну күні;
2) акциялар шығарылымының күшін жою күні;
3) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, акциялар шығарылымының күшін жою себебі: "қайта ұйымдастыру (бірігу, қосылу, бөліну, жеке бөлініп шығу, қайта құрылу)", "акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жарамсыз деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі", "ерікті тарату", "акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жарамсыз де тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі", "Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлері тізілімінің деректері бойынша тарату", "Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлері тізілімінің деректері бойынша қайта ұйымдастыру";

11) отчет об итогах размещения акций акционерного общества на казахском и русском языках в электронной форме.
13. При аннулировании записи об утверждении отчета об итогах размещения акций акционерного общества на основании решения суда, вступившего в законную силу, в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) о количестве размещенных ценных бумаг эмитента, полученные от Центрального депозитария после исполнения решения суда;
2) уставный капитал эмитента, скорректированный с учетом решения суда;
3) запись о том, что отчет был аннулирован по решению суда (наименование суда, дата и номер решения, вступившего в законную силу);
4) примечание (при наличии).
14. При утверждении отчетов об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата решения общего собрания акционеров (единственного акционера) об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида;
2) соотношение одной обмениваемой размещенной акции акционерного общества одного вида к количеству акций данного общества другого вида, подлежащих обмену;
3) срок обмена размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида;
4) количество акций по видам, которые подлежали обмену;
5) количество акций по видам, которые не подлежали обмену;
6) количество размещенных акций по видам с учетом обмена;
7) дата утверждения отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида;
8) отчет об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида в электронной форме;
9) примечание (при наличии).
15. При аннулировании выпусков акций в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата представления документов на аннулирование выпуска акций;
2) дата аннулирования выпуска акций;
3) причина аннулирования выпуска акций с указанием одной из записей: "реорганизация (слияние, присоединение, разделение, выделение, преобразование)", "решение суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска акций, вступившее в законную силу", "добровольная ликвидация", "решение суда о принудительной ликвидации акционерного общества, вступившее в законную силу", "ликвидация по данным Национального реестра бизнес-идентификационных номеров", "реорганизация по данным Национального реестра бизнес-идентификационных номеров";

4) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, уәкілетті органның талап-арызына сәйкес сот шешімі туралы ақпарат: "иә" немесе "жоқ" (сот шешімінің негізінде күшін жойған кезде);
5) ескертпе (бар болса).
16. Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі толық және қысқартылған атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің БСН-і;
4) Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) коды;
5) эмитент қызметінің негізгі түрі;
6) мынадай: "иә" немесе "жоқ" жазбаларының бірін көрсете отырып, Қазақстан Республикасы-бейрезиденттерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысуы;
7) рейтинг туралы мәліметтер (бар болса);
8) эмитенттің орналасқан жері (Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізілген);
9) эмитенттің нақты мекенжайы;
10) эмитенттің пошталық мекенжайы;
11) эмитенттің байланыс телефондарының, факсінің нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
12) мынадай: "жаңадан құрылған", "қосылу" белгісімен "қайта құру", "бөлініп шығу", "қайта құру", "бірігу", "бөліну" жазбалардың бірін көрсетумен эмитенттің құрылу тарихы
13) эмитентті мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
14) эмитенттің мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні;
15) эмитенттің бастапқы мемлекеттік тіркелген күні;
16) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның (заңды тұлғалардың) атауы (атаулары) және БСН көрсетілген эмитенттің қатысушылары немесе ірі акционерлері туралы мәліметтер;
17) тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) және лауазымын көрсете отырып, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу үшін эмитенттің атынан құжаттарға қол қоюға уәкілетті лауазымды немесе өзге тұлға туралы мәліметтер;
18) төлем агентінің атауы (бар болса);
19) облигацияларды ұстаушылар өкілінің атауы (бар болса);
20) халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN (АЙСИН) коды) туралы мәліметтер;
21) мемлекеттік емес облигациялардың түрі;
22) нақтылы құнын білдіретін валютаны көрсете отырып, мемлекеттік емес облигациялардың нақтылы құны;
23) жария етілген мемлекеттік емес облигациялардың саны;
24) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының көлемі;
25) мемлекеттік емес облигациялардың айналыс мерзімі;
26) мынадай: "мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күнінен бастап", "қор биржасында мемлекеттік емес облигациялармен алғашқы сауда-саттық күнінен бастап", "мемлекеттік емес облигацияларды қор биржасының листингіне енгізу күнінен бастап", "өзгесі" жазбалардың бірін көрсете отырып, орналастырудың басталу күнінің түрі";

4) информация о решении суда согласно иску уполномоченного органа, с указанием одной из записей: "да" или "нет" (при аннулировании на основании решения суда);
5) примечание (при наличии).
16. При государственной регистрации выпусков негосударственных облигаций в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском языках;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) БИН эмитента;
4) код Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) при наличии;
5) основной вид деятельности эмитента;
6) участие нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале эмитента, с указанием одной из записей: "да" или "нет";
7) сведения о рейтинге (при наличии);
8) место нахождения эмитента (внесенное в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
9) фактический адрес эмитента;
10) почтовый адрес эмитента;
11) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента;
12) история создания эмитента с указанием одной из записей: "вновь созданное", "реорганизация" с отметкой "присоединение", "выделение", "преобразование", "слияние", "разделение";
13) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) эмитента;
14) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
15) дата первичной государственной регистрации эмитента;
16) сведения об участниках или крупных акционерах эмитента с указанием фамилий, имен, отчеств (при наличии) или наименования (наименований) юридического (юридических) лица (лиц) и БИН;
17) сведения о должностном или ином лице, уполномоченном подписывать от имени эмитента документы для государственной регистрации выпусков негосударственных облигаций, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) и должности;
18) наименование платежного агента (при наличии);
19) наименование представителя держателей облигаций (при наличии);
20) сведения о международном идентификационном номере (коде ISIN (АЙСИН));
21) вид негосударственных облигаций;
22) номинальная стоимость негосударственных облигаций с указанием валюты, в которой выражается номинальная стоимость;
23) количество объявленных негосударственных облигаций;
24) объем выпуска негосударственных облигаций;
25) срок обращения негосударственных облигаций;
26) тип даты начала размещения с указанием одной из записей: "с даты государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций", "с даты первых торгов негосударственными облигациями на фондовой бирже", "с даты включения негосударственных облигаций в листинг фондовой биржи", "иное";

27) мемлекеттік емес облигацияларды орналастыруды бастау күні (бар болса);
28) болжамды өтеу күні;
29) сыйақы мөлшерін көрсетумен мынадай: "дисконт", "белгіленген кірістілік мөлшерлемесі", "құбылмалы кірістілік мөлшерлемесі", "өзгесі" жазбалардың бірін көрсете отырып, мемлекеттік емес облигациялар бойынша сыйақы көрсеткіші;
30) мемлекеттік емес облигациялар бойынша купондық сыйақы төлеу кезеңділігі (бар болса);
31) мынадай: "айырбасталмайтын", "айырбасталатын" және "деректер жоқ" жазбаларының бірін көрсете отырып, мемлекеттік емес облигацияларды айырбастау туралы мәліметтер";
32) мынадай: "көзделген" және "көзделмеген" жазбалардың бірін көрсете отырып, мемлекеттік емес облигацияларды мерзімінен бұрын сатып алу мүмкіндігі туралы мәліметтер";
33) ол басталған кезде эмитенттің мемлекеттік емес облигациялары бойынша дефолт жариялау ықтималдығы бар оқиғалар;
34) оригинатор туралы мәліметтер (арнайы қаржы компаниясының мемлекеттік емес облигациялар шығаруы кезінде);
35) мынадай|: "иә" немесе "жоқ" жазбаларының бірін көрсете отырып, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының қайта құрылымдаумен байланыстылығы не байланыссыздығы туралы ақпарат";
36) мынадай: "ұйымдасқан нарық" немесе "ұйымдаспаған нарық" жазбаларының бірін көрсетумен, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне сәйкес мемлекеттік емес облигацияларды орналастыру орны";
37) мынадай: "ұйымдасқан нарық", "ұйымдаспаған нарық" немесе "ұйымдасқан және ұйымдаспаған нарықтар" жазбаларының бірін көрсетумен, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне сәйкес мемлекеттік емес облигациялар айналысының орны";
38) мынадай: "кепілмен және (немесе) мемлекет кепілгерлігімен қамтамасыз етілген", "банк кепілімен қамтамасыз етілген", "эмитенттің мүлкімен қамтамасыз етілген", "қамтамасыз етілмеген" жазбаларының бірін көрсетумен, мемлекеттік емес облигациялардың болуы және қамтамасыз ету түрі туралы ақпарат;
39) мемлекеттік емес облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсаты;
40) ескертпе (бар болса);
41) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні;
42) уәкілетті органның әкімшілік құжаттың немесе өтініштің нөмірі мен коды (ӘҚНМК) бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді эмитенттің атына жіберу күні;
43) мемлекеттік емес облигацияларды қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда шығару талаптары.
17. Облигациялық бағдарламалардың шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:

27) дата начала размещения негосударственных облигаций (при наличии);
28) предполагаемая дата погашения;
29) показатель вознаграждения по негосударственным облигациям с указанием одной из записей: "дисконт", "фиксированная ставка доходности", "плавающая ставка доходности", "иное" с указанием размера вознаграждения;
30) периодичность выплаты купонного вознаграждения по негосударственным облигациям (при наличии);
31) сведения о конвертировании негосударственных облигаций с указанием одной из записей: "неконвертируемые", "конвертируемые" и "нет данных";
32) сведения о возможности досрочного выкупа негосударственных облигаций с указанием одной из записей: "предусмотрено" и "не предусмотрено";
33) события, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по негосударственным облигациям эмитента;
34) сведения об оригинаторе (при выпуске негосударственных облигаций специальной финансовой компании);
35) информация о том, связан ли выпуск негосударственных облигаций с реструктуризацией с указанием одной из записей: "да" или "нет";
36) место размещения негосударственных облигаций согласно проспекту выпуска негосударственных облигаций, с указанием одной из записей: "организованный рынок" или "неорганизованный рынок";
37) место обращения негосударственных облигаций согласно проспекту выпуска негосударственных облигаций, с указанием одной из записей: "организованный рынок", "неорганизованный рынок" или "организованный и неорганизованный рынки";
38) информация о наличии и виде обеспечения негосударственных облигаций, с указанием одной из записей: "обеспеченная гарантией и (или) поручительством государства, "обеспеченная гарантией банка", "обеспеченная имуществом эмитента", "без обеспечения";
39) целевое назначение использования денег, полученных от размещения негосударственных облигаций;
40) примечание (при наличии);
41) дата государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций;
42) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента сведений о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по номеру и коду административного документа или заявления (НИКАД);
43) условия выпуска негосударственных облигаций на казахском и русском языках в электронной форме.
17. При государственной регистрации выпусков облигационных программ в Государственном реестре формируются следующие сведения:

1) эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі толық және қысқартылған атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің БСН-і;
4) Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) коды;
5) эмитент қызметінің негізгі түрі;
6) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысуы: "иә" немесе "жоқ";
7) рейтинг туралы мәліметтер (бар болса);
8) эмитенттің орналасқан жері (Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізіліміне енгізілген);
9) эмитенттің байланыс телефондарының, факс нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
10) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, эмитенттің құрылу тарихы: "қосу", "бөлініп шығу", "қайта құру", "біріктіру", "бөлу" белгісімен "жаңадан құрылған", "қайта ұйымдастыру";
11) эмитентті мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
12) эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні;
13) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның (тұлғалардың) атауы (атаулары) мен БСН көрсетіле отырып, эмитенттің қатысушылары немесе ірі акционерлері туралы мәліметтер;
14) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіле отырып, эмитенттің атынан облигациялық бағдарламалар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарға қол қоюға уәкілетті лауазымды немесе басқа тұлға туралы мәліметтер;
15) "иә" немесе "жоқ" жазбаларын көрсете отырып, облигациялық бағдарламаны шығара отырып, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын бір мезгілде тіркеу жүргізілетіні туралы ақпарат;
16) облигациялық бағдарламаның реттік нөмірі;
17) ескертпе (бар болса);
18) облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу күні;
19) уәкілетті органның әкімшілік құжаттың немесе өтініштің нөмірі мен коды бойынша облигациялық бағдарлама шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді эмитенттің атына жіберген күні (ӘҚНМК);
20) облигациялық бағдарламаны электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде шығару шарттары.
18. Облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі толық және қысқартылған атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің БСН-і;
4) эмитент қызметінің негізгі түрі;
5) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысуы: "иә" немесе "жоқ";
6) рейтинг туралы мәліметтер (бар болса);
7) эмитенттің орналасқан жері (Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізіліміне енгізілген);

1) полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском языках;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) БИН эмитента
4) код Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) при наличии;
5) основной вид деятельности эмитента;
6) участие нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале эмитента с указанием одной из записей: "да" или "нет";
7) сведения о рейтинге (при наличии);
8) место нахождения эмитента (внесенное в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
9) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента;
10) история создания эмитента с указанием одной из записей: "вновь созданное", "реорганизация" с отметкой "присоединение", "выделение", "преобразование", "слияние", "разделение";
11) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) эмитента;
12) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
13) сведения об участниках или крупных акционерах эмитента с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) или наименования (наименований) юридического (юридических) лица (лиц) и БИН;
14) сведения о должностном или ином лице, уполномоченном подписывать от имени эмитента документы для государственной регистрации выпуска облигационных программ, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) и должности;
15) информация о том, проводится ли одновременная регистрация выпуска негосударственных облигаций с выпуском облигационной программы с указанием записей "да" или "нет";
16) порядковый номер облигационной программы;
17) примечание (при наличии);
18) дата государственной регистрации облигационной программы;
19) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента сведений о государственной регистрации выпуска облигационной программы по номеру и коду административного документа или заявления (НИКАД);
20) условия выпуска облигационной программы на казахском и русском языках в электронной форме.
18. При государственной регистрации выпусков негосударственных облигаций в пределах облигационной программы в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском языках;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) БИН эмитента;
4) основной вид деятельности эмитента;
5) участие нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале эмитента с указанием одной из записей: "да" или "нет";
6) сведения о рейтинге (при наличии);
7) место нахождения эмитента (внесенное в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);

8) эмитенттің нақты мекенжайы;
9) эмитенттің пошталық мекенжайы;
10) эмитенттің байланыс телефондарының, факс нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
11) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, эмитенттің құрылу тарихы: "қосу", "бөлініп шығу", "қайта құру", "біріктіру", "бөлу" белгісімен "жаңадан құрылған", "қайта ұйымдастыру";
12) эмитентті мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
13) эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні;
14) эмитентті алғашқы мемлекеттік тіркеу күні;
15) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның (тұлғалардың) атауы (атаулары) мен БСН көрсетіле отырып, эмитенттің қатысушылары немесе ірі акционерлері туралы мәліметтер;
16) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіле отырып, эмитенттің атынан облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарға қол қоюға уәкілетті лауазымды немесе басқа тұлға туралы мәліметтер;
17) төлем агентінің атауы (бар болса);
18) облигацияларды ұстаушылар өкілінің атауы (бар болса);
19) халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN (АЙСИН) коды) туралы мәліметтер;
20) мемлекеттік емес облигациялар түрі;
21) номиналды құны білдірілетін валюта көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигациялардың номиналды құны;
22) жарияланған мемлекеттік емес облигациялар саны;
23) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының көлемі;
24) мемлекеттік емес облигациялардың айналыс мерзімі;
25) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, орналастыру басталған күн түрі: "мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген күннен бастап", "қор биржасында мемлекеттік емес облигациялармен алғашқы сауда-саттық жасалған күннен бастап", "мемлекеттік емес облигациялар қор биржасының листингіне енгізілген күннен бастап", "басқасы";
26) мемлекеттік емес облигацияларды орналастыру басталған күн (бар болса);
27) болжанған өтеу күні;
28) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигациялар бойынша сыйақы көрсеткіші: сыйақы мөлшері көрсетіле отырып "дисконт", "кірістіліктің белгіленген мөлшерлемесі", "кірістіліктің өзгермелі мөлшерлемесі", "басқасы";
29) мемлекеттік емес облигациялар бойынша купондық сыйақы төлеу кезеңділігі (бар болса);
30) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигацияларды айырбастау туралы мәліметтер: "айырбасталмайтын", "айырбасталатын" және "деректер жоқ";
31) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигацияларды сатып алу мүмкіндігі туралы мәліметтер: "көзделген" және "көзделмеген";

8) фактический адрес эмитента;
9) почтовый адрес эмитента;
10) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента;
11) история создания эмитента с указанием одной из записей: "вновь созданное", "реорганизация" с отметкой "присоединение", "выделение", "преобразование", "слияние", "разделение";
12) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) эмитента;
13) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
14) дата первичной государственной регистрации эмитента;
15) сведения об участниках или крупных акционерах эмитента с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) или наименования (наименований) юридического (юридических) лица (лиц) и БИН;
16) сведения о должностном или ином лице, уполномоченном подписывать от имени эмитента документы для государственной регистрации выпусков негосударственных облигаций в пределах облигационной программы, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) и должности;
17) наименование платежного агента (при наличии);
18) наименование представителя держателей облигаций (при наличии);
19) сведения о международном идентификационном номере (коде ISIN (АЙСИН));
20) вид негосударственных облигаций;
21) номинальная стоимость негосударственных облигаций с указанием валюты, в которой выражается номинальная стоимость;
22) количество объявленных негосударственных облигаций;
23) объем выпуска негосударственных облигаций;
24) срок обращения негосударственных облигаций;
25) тип даты начала размещения с указанием одной из записей: "с даты государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций", "с даты первых торгов негосударственными облигациями на фондовой бирже", "с даты включения негосударственных облигаций в листинг фондовой биржи", "иное";
26) дата начала размещения негосударственных облигаций (при наличии);
27) предполагаемая дата погашения;
28) показатель вознаграждения по негосударственным облигациям, с указанием одной из записей: "дисконт", "фиксированная ставка доходности", "плавающая ставка доходности", "иное" с указанием размера вознаграждения;
29) периодичность выплаты купонного вознаграждения по негосударственным облигациям (при наличии);
30) сведения о конвертировании негосударственных облигаций с указанием одной из записей: "неконвертируемые", "конвертируемые" и "нет данных";
31) сведения о возможности досрочного выкупа негосударственных облигаций с указанием одной из записей: "предусмотрено" и "не предусмотрено";

32) басталған соң эмитенттің мемлекеттік емес облигациялары бойынша дефолт жариялануы мүмкін оқиғалар;
33) оригинатор туралы мәліметтер (арнайы қаржы компаниясының мемлекеттік емес облигациялары шығарылған кезде);
34) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигацияларды шығару қайта құрылымдауға байланысты болатыны туралы ақпарат: "иә" немесе "жоқ";
35) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне сәйкес мемлекеттік емес облигациялар орналастырылатын жер: "ұйымдастырылған нарық" немесе "ұйымдастырылмаған нарық";
36) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне сәйкес мемлекеттік емес облигациялардың айналыста болу жері: "ұйымдастырылған нарық", "ұйымдастырылмаған нарық" немесе "ұйымдастырылған және ұйымдастырылмаған нарықтар";
37) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигацияларды қамтамасыз ету туралы ақпарат: "мемлекеттің кепілдігімен және (немесе) кепілдемесімен қамтамасыз етілген", "үшінші тұлғаның кепілдігімен қамтамасыз етілген (мемлекеттен басқа)", "мүлік кепілімен қамтамасыз етілген", "қамтамасыз етусіз";
38) мемлекеттік емес облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдалану мақсаты;
39) облигациялық бағдарламаның реттік нөмірі;
40) ескертпе (бар болса);
41) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні;
42) уәкілетті органның әкімшілік құжаттың немесе өтініштің нөмірі мен коды бойынша облигациялық бағдарлама шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді эмитенттің атына жіберген күні (ӘҚНМК);
43) облигациялық бағдарлама шегінде электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде мемлекеттік емес облигацияларды шығару шарттары.
19. Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы қысқаша ақпарат;
2) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу күні;
3) уәкілетті органның эмитенттің атына мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді әкімшілік құжаттың тиісті нөмірі және коды немесе өтініш (ӘҚНМК) бойынша ол бар болса жіберуі туралы ақпарат;

32) события, по наступлению которых может быть объявлен дефолт по негосударственным облигациям;
33) сведения об оригинаторе (при выпуске негосударственных облигаций специальной финансовой компании);
34) информация о том, связан ли выпуск негосударственных облигаций с реструктуризацией с указанием одной из записей: "да" или "нет";
35) место размещения негосударственных облигаций согласно проспекту выпуска негосударственных облигаций с указанием одной из записей: "организованный рынок" или "неорганизованный рынок";
36) место обращения негосударственных облигаций согласно проспекту выпуска негосударственных облигаций с указанием одной из записей: "организованный рынок", "неорганизованный рынок" или "организованный и неорганизованный рынки";
37) информация о наличии и виде обеспечения негосударственных облигаций, с указанием одной из записей: "обеспеченная гарантией и (или) поручительством государства", "обеспеченная гарантией банка", "обеспеченная залогом имущества", "без обеспечения";
38) целевое назначение использования денег, полученных от размещения негосударственных облигаций;
39) порядковый номер облигационной программы;
40) примечание (при наличии);
41) дата государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций;
42) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента сведений о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по номеру и коду административного документа или заявления (НИКАД);
43) условия выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы на казахском и русском языках в электронной форме.
19. При государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) краткая информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы);
2) дата государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы);
3) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента сведений о государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы);

4) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, қазақ және орыс тілдеріндегі мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы (облигациялық бағдарлама) шарттары электрондық нысанда.
20. Мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны назарға алу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну күні;
2) мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны назарға алу күні;
3) мемлекеттік емес облигацияларды өтеу күні;
4) ескертпе (бар болса).
21. Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымдарының күшін жою кезінде Мемлекеттік тізілімге мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға құжаттарды ұсыну күні;
2) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою күні;
3) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою себебі: "осы шығарылымның бір де бір мемлекеттік емес облигациясы орналастырылмаған", "осы шығарылымның барлық мемлекеттік емес облигациясын эмитент бағалы қағаздардың қайталама нарығында сатып алған", "осы шығарылымның мемлекеттік емес облигацияларының айналыс мерзімі өткен";
4) ескертпе (бар болса).
22. Пайлар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) басқарушы компанияның қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі толық және қысқартылған атауы;
2) басқарушы компанияның БСН-і;
3) басқарушы компанияның Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) коды (бар болса);
4) басқарушы компания қызметінің негізгі түрі;
5) басқарушы компанияның орналасқан жері (Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлерінің тізіліміне енгізілген);
6) басқарушы компанияның нақты мекенжайы;
7) басқарушы компанияның пошталық мекенжайы;
8) басқарушы компанияның байланыс телефондарының, факс нөмірлері және электрондық пошта мекенжайы;
9) басқарушы компанияны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні;
10) басқарушы компанияны алғашқы мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні;
11) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіле отырып, басқарушы компанияның атынан пайлар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарға қол қоюға уәкілетті лауазымды немесе басқа тұлға туралы мәліметтер;
12) басқарушы компанияның бағалы қағаздар нарығында инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыруға арналған лицензиясының нөмірі және күні;
13) инвестициялық пай қорының қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі атауы;
14) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, инвестициялық пай қорының түрі: "ашық", "интервалды", "жабық";

4) условия выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы) с учетом изменений и (или) дополнений на казахском и русском языках в электронной форме.
20. При принятии к сведению уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата представления уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций;
2) дата принятия к сведению уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций;
3) дата погашения негосударственных облигаций;
4) примечание (при наличии).
21. При аннулировании выпусков негосударственных облигаций в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата представления документов на аннулирование выпуска негосударственных облигаций;
2) дата аннулирования выпуска негосударственных облигаций;
3) причина аннулирования выпуска негосударственных облигаций с указанием одной из записей: "ни одна негосударственная облигация данного выпуска не была размещена", "все негосударственные облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг", "истек срок обращения негосударственных облигаций данного выпуска";
4) примечание (при наличии).
22. При государственной регистрации выпусков паев в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) полное и сокращенное наименование управляющей компании на казахском, русском и английском языках;
2) БИН управляющей компании;
3) код Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) управляющей компании (при наличии);
4) основной вид деятельности управляющей компании;
5) место нахождения управляющей компании (внесенное в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
6) фактический адрес управляющей компании;
7) почтовый адрес управляющей компании;
8) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты управляющей компании;
9) дата государственной регистрации (перерегистрации) управляющей компании;
10) дата первичной государственной регистрации управляющей компании;
11) сведения о должностном или ином лице, уполномоченном подписывать от имени управляющей компании документы для государственной регистрации выпусков паев, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) и должности;
12) номер и дата лицензии управляющей компании на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем на рынке ценных бумаг;
13) наименование паевого инвестиционного фонда на казахском, русском и английском языках;
14) вид паевого инвестиционного фонда с указанием одной из записей "открытый", "интервальный", "закрытый";

15) халықаралық сәйкестендiру нөмiрi (ISIN коды) туралы мәліметтер;
16) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, айналыстың басталған күн түрі: "пайлар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күнінен бастап", "қор биржасында пайлармен алғашқы сауда-саттық жасалған күннен бастап", "пайлар қор биржасының листингіне енгізілген күннен бастап", "басқасы";
17) пайлар айналысының басталу күні (бар болса);
18) пайларды орналастыруды бастау шарттары;
19) пайдың номиналды құны;
20) пайлардың номиналды құны білдірілетін валюта;
21) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, инвестициялық пай қоры активтерінің құрамы: "жылжымайтын мүлік", "бағалы қағаздар және қаржы құралдары", "аралас активтер", "туынды қаржы құралдары", "жоғарыда аталғандардың ешқайсысы";
22) кастодианның атауы;
23) ескертпе (бар болса);
24) пайлар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні;
25) уәкілетті органның басқарушы компанияның атына пайлар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініш (ӘҚНМК) бойынша ол бар болса жіберуі туралы ақпарат;
26) инвестициялық пай қорының қағидалары электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде.
23. Инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды келісу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) инвестициялық пай қорының қағидаларына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы қысқаша ақпарат;
2) инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды келісу күні;
3) уәкілетті органның басқарушы компанияға жіберген инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды келісу туралы хатының нөмірі мен күні;
4) электрондық нысанда қазақ және орыс тілдеріндегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, инвестициялық пай қорының қағидалары.
24. Инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін тоқтату туралы ақпаратты қарау қорытындылары бойынша пайларды өтеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін тоқтату туралы шешім қабылдау күні;
2) пайларды өтеу күні.
25. Шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) заңнамасы бойынша бағалы қағаздар шығырылымы жүзеге асырылатын мемлекеттің атауы;
2) аумағында эмиссиялық бағалы қағаз орналастырылатын шет мемлекеттің атауы (бұл ақпарат эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру кезінде көрсетіледі);

15) сведения о международном идентификационном номере (коде ISIN (ИСИН));
16) тип даты начала обращения с указанием одной из записей: "с даты государственной регистрации выпуска паев", "с даты первых торгов паями на фондовой бирже", "с даты включения паев в листинг фондовой биржи", "иное";
17) дата начала обращения паев (при наличии);
18) условия начала размещения паев;
19) номинальная стоимость пая;
20) валюта, в которой выражается номинальная стоимость паев;
21) состав активов паевого инвестиционного фонда с указанием одной из записей "недвижимость", "ценные бумаги и финансовые инструменты", "смешанные активы", "производные финансовые инструменты", "ничего из вышеперечисленного";
22) наименование кастодиана;
23) примечание (при наличии);
24) дата государственной регистрации выпуска паев;
25) информация о направлении уполномоченным органом в адрес управляющей компании, сведений о государственной регистрации выпуска паев по номеру и коду административного документа или заявления (НИКАД) при его наличии;
26) правила паевого инвестиционного фонда на казахском и русском языках в электронной форме.
23. При согласовании изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) краткая информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в правила паевого инвестиционного фонда;
2) дата согласования изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда;
3) номер и дата письма уполномоченного органа, направленного в адрес управляющей компании, о согласовании изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда;
4) правила паевого инвестиционного фонда с учетом изменений и (или) дополнений на казахском и русском языках в электронной форме.
24. При погашении паев по итогам рассмотрения информации о прекращении существования паевого инвестиционного фонда в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата принятия решения о прекращении существования паевого инвестиционного фонда;
2) дата погашения паев.
25. При выдаче разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) наименование государства, по законодательству которого осуществляется выпуск ценных бумаг;
2) наименование иностранного государства, на территории которого будет размещаться эмиссионная ценная бумага (данная информация указывается при выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг);

3) бағалы қағаздың түрі;
4) шығарылым валютасы;
5) шығарылым көлемі;
6) бағалы қағаздар саны;
7) номиналды құны;
8) орналастыру бағасы;
9) базалық активке арақатынасы (депозитарлық қолхаттарды немесе туынды бағалы қағаздарды шығару кезінде);
10) рұқсат беру күні;
11) ескертпе (бар болса);
12) уәкілетті органның эмитенттің атына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру туралы мәліметтерді әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды (ӘҚНМК) бойынша немесе өтініш жіберген күні.
26. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) эмитенттің және оригинатордың қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі толық және қысқартылған атауы;
2) эмитенттің және оригинатордың ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің БСН-і;
4) Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) коды;
5) эмитент және оригинатор қызметінің негізгі түрі;
6) эмитенттің және оригинатордың орналасқан жері (Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізіліміне енгізілген);
7) эмитенттің нақты мекенжайы;
8) эмитенттің пошталық мекенжайы;
9) эмитенттің және оригинатордың байланыс телефондарының, факс нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
10) эмитентті және оригинаторды мемлекеттік тіркеуді (қайта тірукеуді) жүзеге асыратын уәкілетті органның атауы;
11) эмитентті және оригинаторды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні;
12) эмитентті және оригинаторды алғашқы мемлекеттік тіркеу күні;
13) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның (тұлғалардың) атауы (атаулары) мен БСН көрсетіле отырып, эмитенттің ірі акционерлері туралы мәліметтер;
14) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіле отырып, эмитенттің атынан исламдық бағалы қағаздар шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарға қол қоюға уәкілетті лауазымды немесе басқа тұлға және исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің уәкілетті лауазымды немесе басқа тұлға туралы мәліметтер;
15) исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар өкілінің атауы (бар болса);
16) төлем агентінің атауы (бар болса);
17) халықаралық сәйкестендiру нөмiрi (ISIN (АЙСИН) коды) туралы мәліметтер;
18) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, исламдық бағалы қағаздардың түрі: "исламдық жалдау сертификаттары", "исламдық қатысу сертификаттары", "Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес исламдық бағалы қағаздар деп танылған бағалы қағаздар";
19) жарияланған исламдық бағалы қағаздардың саны;
20) исламдық бағалы қағаздардың номиналды құны (бар болса);

3) вид ценной бумаги;
4) валюта выпуска;
5) объем выпуска;
6) количество ценных бумаг;
7) номинальная стоимость;
8) цена размещения;
9) соотношение к базовому активу (при выпуске депозитарных расписок или производных ценных бумаг);
10) дата выдача разрешения;
11) примечание (при наличии);
12) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента сведений о выдаче разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства по номеру и коду административного документа или заявления (НИКАД).
26. При государственной регистрации выпусков исламских ценных бумаг в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) полное и сокращенное наименование эмитента и оригинатора на казахском, русском и английском языках;
2) организационно-правовая форма эмитента и оригинатора;
3) БИН эмитента;
4) код Legal Entity Identifier (Лигал Энтити Айдэнтифайер) при наличии;
5) основной вид деятельности эмитента и оригинатора;
6) место нахождения эмитента и оригинатора (внесенные в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
7) фактический адрес эмитента;
8) почтовый адрес эмитента;
9) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента и оригинатора;
10) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) эмитента и оригинатора;
11) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора;
12) дата первичной государственной регистрации эмитента и оригинатора;
13) сведения о крупных акционерах эмитента с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) или наименования (наименований) юридического (юридических) лица (лиц) и БИН;
14) сведения о должностном лице эмитента, уполномоченном подписывать от имени эмитента документы для государственной регистрации выпусков исламских ценных бумаг, и должностном лице совете по принципам исламского финансирования, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) и должности;
15) наименование представителя держателей исламских ценных бумаг (при наличии);
16) наименование платежного агента (при наличии);
17) сведения о международном идентификационном номере (коде ISIN (АЙСИН));
18) вид исламских ценных бумаг с указыванием одной из записей: "исламские арендные сертификаты", "исламские сертификаты участия", ценные бумаги, признанные исламскими ценными бумагами в соответствии с законодательством Республики Казахстан";
19) количество объявленных исламских ценных бумаг;
20) номинальная стоимость исламской ценной бумаги (при наличии);

21) исламдық бағалы қағаздардың номиналды құнының (орналастыру бағасының) валютасы;
22) исламдық бағалы қағаздар шығарылымының көлемі;
23) исламдық бағалы қағаздардың айналыс мерзімі (бар болса);
24) болжанған өтеу күні;
25) орналастырудың басталу және аяқталу күні;
26) айналыстың басталған күні;
27) исламдық бағалы қағаздар бойынша кірісті төлеу талаптары (бар болса);
28) исламдық бағалы қағаздарды өтеу туралы мәліметтер: күні, тәсілі (бар болса);
29) исламдық бағалы қағаздарды орналастырудан алынған ақшаны пайдалану мақсаты;
30) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, мемлекеттік емес облигацияларды қамтамасыз ету туралы ақпарат: "мемлекеттің кепілдігімен және (немесе) кепілдемесімен қамтамасыз етілген", "үшінші тұлғаның кепілдігімен қамтамасыз етілген (мемлекеттен басқа)", "мүлік кепілімен қамтамасыз етілген", "қамтамасыз етусіз";
31) ескертпе (бар болса);
32) исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні;
33) уәкілетті органның эмитенттің атына исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді әкімшілік құжаттың тиісті нөмірі мен коды (ӘҚНМК) бойынша немесе өтініш жіберген күні;
34) қазақ және орыс тілдеріндегі исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісі электрондық түрде.
27. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) акциялар шығарылымы проспектісіне енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы қысқаша ақпарат;
2) акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу күні;
3) уәкілетті органның эмитенттің атына исламдық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді әкімшілік құжаттың тиісті нөмірі мен коды (ӘҚНМК) бойынша немесе өтініш бар болса оны жіберуі туралы ақпарат.
4) қазақ және орыс тілдеріндегі өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып исламдық бағалы қағаздар проспектісі электрондық түрде.
28. Исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекіту кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) мынадай жазбалардың бірі көрсетіле отырып, есеп түрі: "түпкілікті" немесе "аралық";
2) исламдық бағалы қағаздар орналастырудың есепті кезеңінің басталған күні;
3) исламдық бағалы қағаздар орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні;
4) исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсыну күні;

21) валюта номинальной стоимости (цены размещения) исламских ценных бумаг;
22) объем выпуска исламских ценных бумаг;
23) срок обращении исламских ценных бумаг (при наличии);
24) предполагаемая дата погашения;
25) дата начала и окончания размещения;
26) дата начала обращения;
27) условия выплаты дохода по исламским ценным бумагам (при наличии);
28) сведения о погашении исламских ценных бумаг: дата, способ (при наличии);
29) целевое назначение использования денег, полученных от размещения исламских ценных бумаг;
30) информация о виде обеспечения исламских ценных бумаг, с указанием одной из записей: "обеспеченная гарантией и (или) поручительством государства", "обеспеченная гарантией банка", "обеспеченная залогом имущества", "без обеспечения";
31) примечание (при наличии);
32) дата государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг;
33) дата направления уполномоченным органом в адрес эмитента, сведений о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг;
34) проспект выпуска исламских ценных бумаг на казахском и русском языках в электронной форме.
27. При государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) краткая информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в проспект выпуска исламских ценных бумаг;
2) дата государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг;
3) информация о направлении уполномоченным органом в адрес эмитента, сведений о государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг;
4) проспект выпуска исламских ценных бумаг с учетом изменений и (или) дополнений на казахском и русском языках в электронной форме.
28. При утверждении отчетов об итогах размещения исламских ценных бумаг в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) вид отчета с указанием одной из записей: "окончательный" или "промежуточный";
2) дата начала отчетного периода размещения исламских ценных бумаг;
3) дата окончания отчетного периода размещения исламских ценных бумаг;
4) дата представления отчета об итогах размещения исламских ценных бумаг;

5) исламдық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту күні;
6) есепті кезеңде орналастырылған исламдық бағалы қағаздардың саны;
7) есепті кезеңде тартылған қаражат сомасы;
8) есепті кезең аяқталған күні сатып алынған исламдық бағалы қағаздардың саны;
9) исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар туралы мәліметтер;
10) андеррайтердың атауы (бар болса);
11) оригинатордың атауы (бар болса);
12) ескертпе (бар болса).
29. Исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есептерді бекіту кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есепті ұсыну күні;
2) исламдық бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есепті бекіту күні;
3) исламдық бағалы қағаздарды өтеу күні;
4) мерзімінен бұрын өтелген исламдық бағалы қағаздардың саны;
5) оригинатор исламдық бағалы қағаздарды өтеу үшін эмитентке аударған ақша сомасы (бар болса);
6) исламдық бағалы қағаздарды өтеу үшін резервтік қордан тартылған ақша сомасы (бар болса);
7) исламдық бағалы қағаздар бойынша төленген кірістің жинақтық мөлшері;
8) исламдық бағалы қағаздарды өтеу сомасы;
9) ескертпе (бар болса).
30. Исламдық бағалы қағаздар шығарылымдарының күшін жою кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күшін жоюға құжаттарды ұсыну күні;
2) исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күші жойылған күн;
3) исламдық бағалы қағаздар шығарылымының күшін жою себебі;
4) ескертпе (бар болса).
31. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі толық және қысқартылған атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің БСН-і;
4) эмитенттің орналасқан жері (Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізіліміне енгізілген);
5) эмитентті мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
6) эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні;
7) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіле отырып, қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу үшін эмитенттің атынан құжаттарға қол қоюға уәкілетті лауазымды немесе өзге тұлға туралы мәліметтер;
8) халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN (АЙСИН) коды) туралы мәліметтер;
9) жарияланған қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны;
10) бір қазақстан депозитарлық қолхатына шаққандағы бағалы қағаздардың саны;
11) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар эмитентінің атауы;

5) дата утверждения отчета об итогах размещения исламских ценных бумаг;
6) количество размещенных исламских ценных бумаг за отчетный период;
7) сумма привлеченных средств за отчетный период;
8) количество выкупленных исламских ценных бумаг на дату окончания отчетного периода;
9) сведения о держателях исламских ценных бумаг;
10) наименование андеррайтера (при наличии);
11) наименование оригинатора (при наличии);
12) примечание (при наличии).
29. При утверждении отчетов об итогах погашения исламских ценных бумаг в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата представления отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг;
2) дата утверждения отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг;
3) дата погашения исламских ценных бумаг;
4) количество досрочно погашенных исламских ценных бумаг;
5) сумма денег, перечисленных оригинатором эмитенту для погашения исламских ценных бумаг (при наличии);
6) сумма денег, привлеченных из резервного фонда для погашения исламских ценных бумаг (при наличии);
7) суммарный размер выплаченного дохода по исламским ценным бумагам;
8) сумма погашения исламских ценных бумаг;
9) примечание (при наличии).
30. При аннулировании выпусков исламских ценных бумаг в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата представления документов на аннулирование выпуска исламских ценных бумаг;
2) дата аннулирования выпуска исламских ценных бумаг;
3) причина аннулирования выпуска исламских ценных бумаг;
4) примечание (при наличии).
31. При государственной регистрации выпусков казахстанских депозитарных расписок в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском языках;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) БИН эмитента;
4) место нахождения эмитента (внесенное в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
5) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) эмитента;
6) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
7) сведения о должностном или ином лице, уполномоченном подписывать от имени эмитента документы для государственной регистрации выпусков казахстанских депозитарных расписок, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) и должности;
8) сведения о международном идентификационном номере (коде ISIN (АЙСИН));
9) количество объявленных казахстанских депозитарных расписок;
10) количество ценных бумаг, приходящихся на одну казахстанскую депозитарную расписку;
11) наименование эмитента эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;

12) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар эмитентінің орналасқан елі;
13) қазақстан депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздың атауы, халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) туралы мәліметтер (бар болса);
14) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздарды өтеу күні (бар болса);
15) мынадай: "тіркелген кірістілік мөлшерлемесі", "өзгермелі кірістілік мөлшерлемесі", "дисконт" (бар болса) жазбаларының бірін көрсете отырып, қазақстан депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар сыйақысының түрі;
16) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша дивидендтердің мөлшері немесе сыйақы мөлшерлемесі (бар болса);
17) қазақстан депозитарлық қолхаттары құнының валютасы;
18) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша құқықтарды есепке алуды және растауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент- ұйымының атауы;
19) листинг санатын көрсете отырып, қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың листингі жүргізілген қор биржасының атауы (бар болса);
20) қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні;
21) қазақстандық депозитарлық қолхаттар шығарылымының электрондық нысанда қазақ және орыс тілдеріндегі проспектісі;
22) ескертпе (бар болса).
32. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекіту кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) мынадай: "түпкілікті" немесе "аралық" жазбаларының бірін көрсете отырып, қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру қорытындылары туралы есеп түрі;
2) қазақстан депозитарлық қолхаттарды орналастырудың есепті кезеңінің басталған күні;
3) қазақстан депозитарлық қолхаттарды орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні;
4) қазақстан депозитарлық қолхаттарды орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсыну күні;
5) қазақстан депозитарлық қолхаттарды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту күні;
6) қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастырудың есепті кезеңінің аяқталу күніне орналастырылған қазақстан депозитарлық қолхаттардың саны;
7) қазақстан депозитарлық қолхаттарды орналастыру қорытындылары туралы электрондық нысанда қазақ және орыс тілдеріндегі есеп.
33. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу қорытындылары туралы есептерді бекіту кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:

12) страна местонахождения эмитента эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
13) наименование эмиссионной ценной бумаги, являющейся базовым активом казахстанских депозитарных расписок, сведения о международном идентификационном номере (коде ISIN (АЙСИН)) при наличии;
14) дата погашения эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок (при наличии);
15) вид вознаграждения эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок, с указанием одной из записей: "фиксированная ставка доходности", "плавающая ставка доходности", "дисконт" (при наличии);
16) размер дивидендов или ставка вознаграждения по эмиссионным ценным бумагам, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок (при наличии);
17) валюта стоимости казахстанских депозитарных расписок;
18) наименование организации-нерезидента Республики Казахстан, осуществляющей учет и подтверждение прав по эмиссионным ценным бумагам, являющимся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
19) наименование фондовой биржи, на которой произведен листинг эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок, с указанием категории листинга (при наличии);
20) дата государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок;
21) проспект выпуска казахстанских депозитарных расписок на казахском и русском языках в электронной форме;
22) примечание (при наличии).
32. При утверждении отчетов об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) вид отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок с указанием одной из записей: "окончательный" или "промежуточный";
2) дата начала отчетного периода размещения казахстанских депозитарных расписок;
3) дата окончания отчетного периода размещения казахстанских депозитарных расписок;
4) дата представления отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок;
5) дата утверждения отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок;
6) количество размещенных казахстанских депозитарных расписок на дату окончания отчетного периода размещения казахстанских депозитарных расписок;
7) отчет об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок на казахском и русском языках в электронной форме.
33. При утверждении отчетов об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок в Государственном реестре формируются следующие сведения:

1) қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу қорытындылары туралы есепті ұсыну күні;
2) қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу күні;
3) қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу қорытындылары туралы есепті бекіту күні;
4) есепті кезеңнің аяқталу күніне өтелген қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны;
5) айналым басталған күннен бастап өтелген қазақстан депозитарлық қолхаттарының жалпы саны;
6) ескертпе (бар болса).
34. Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруды тоқтата тұру және жаңарту кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) уәкілетті органның эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруды тоқтата тұру туралы шешімінің күні мен нөмірі;
2) мынадай: "қоғамның акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсынбауы", "акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепте көрсетілген мәліметтердің жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылған құжаттарға сәйкес келмеуінің болуы", "эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару, орналастыру және өтеу талаптарын бұзу", "сыйақы төлеу немесе бұрын шығарылған облигацияларды өтеу жөніндегі міндеттемелерді уақтылы орындамау немесе орындамау фактілерінің болуы" жазбаларының бірін көрсете отырып, акцияларды орналастыруды тоқтата тұру себебі;
3) эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруды тоқтата тұру күні;
4) эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруды тоқтата тұру мерзімінің өту күні немесе ол басталғанда тоқтата тұру мерзімі аяқталатын оқиға (бар болса);
5) уәкілетті органның эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруды жаңарту туралы хабарламасының күні мен нөмірі;
6) эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруды жаңарту күні;
7) ескертпе (бар болса).
35. Эмиссиялық бағалы қағаздардың айналысын тоқтата тұру және жаңарту кезінде Мемлекеттік тізілімде мынадай мәліметтер қалыптасады:
1) эмиссиялық бағалы қағаздардың айналысын тоқтата тұру туралы шешімнің күні мен нөмірі;
2) мынадай: "мемлекеттік емес облигацияларды сатып алу процесінде инвесторлардың құқықтары мен мүдделерін белгілейтін Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптары бұзылған" немесе "мемлекеттік емес облигациялармен мәмілелер жасасу талаптары мен тәртібін белгілейтін Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптары бұзылған" жазбалардың бірін көрсете отырып, мемлекеттік емес облигациялардың айналысын тоқтата тұру себебі;
3) эмиссиялық бағалы қағаздардың айналысын тоқтата тұру күні;
4) мемлекеттік емес облигациялардың айналысын жаңартудың белгіленген күні;

1) дата представления отчета об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок;
2) дата погашения казахстанских депозитарных расписок;
3) дата утверждения отчета об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок;
4) количество погашенных казахстанских депозитарных расписок на дату окончания отчетного периода;
5) общее количество погашенных казахстанских депозитарных расписок с даты начала обращения;
6) примечание (при наличии).
34. При приостановлении и возобновлении размещения эмиссионных ценных бумаг в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата и номер решения уполномоченного органа о приостановлении размещения эмиссионных ценных бумаг;
2) причина приостановления размещения акций с указанием одной из записей: "непредставление обществом отчета об итогах размещения акций акционерного общества", "наличие несоответствия сведений, указанных в отчете об итогах размещения акций акционерного общества, документам, представленным для государственной регистрации выпуска объявленных акций", "нарушения условий выпуска, размещения и погашения эмиссионных ценных бумаг", "наличие фактов несвоевременного исполнения или неисполнения обязательств по выплате вознаграждения или погашению ранее выпущенных облигаций";
3) дата приостановления размещения эмиссионных ценных бумаг;
4) дата истечения срока приостановления размещения эмиссионных ценных бумаг или событие, при котором истекает срок приостановления (при наличии);
5) дата и номер уведомления уполномоченного органа о возобновлении размещения эмиссионных ценных бумаг;
6) дата возобновления размещения эмиссионных ценных бумаг;
4) примечание (при наличии).
35. При приостановлении и возобновлении обращения эмиссионных ценных бумаг в Государственном реестре формируются следующие сведения:
1) дата и номер решения о приостановлении обращения эмиссионных ценных бумаг;
2) причина приостановления обращения негосударственных облигаций с указанием одной из записей: "нарушены требования законодательства Республики Казахстан, устанавливающие права и интересы инвесторов в процессе приобретения ими негосударственных облигаций" или "нарушены требования законодательства Республики Казахстан, устанавливающие условия и порядок совершения сделок с негосударственными облигациями";
3) дата приостановления обращения эмиссионных ценных бумаг;
3) установленная дата возобновления обращения негосударственных облигаций;
4) дата истечения срока приостановления обращения эмиссионных ценных бумаг или событие, при котором истекает срок приостановления (при наличии);