"Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына немесе терминалды жүйесіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 25 қарашадағы № 322/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 13 мамырдағы № 165/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 18 мамырда № 22765 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына немесе терминалды жүйесіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 25 қарашадағы 322/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19656 болып тіркелген, 2019 жылғы 4 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына немесе терминалды жүйесіне, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің компоненттеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы";
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына немесе терминалды жүйесіне, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің компоненттеріне қойылатын талаптар бекітілсін.";
қөрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына немесе терминалды жүйесіне қойылатын талаптар осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Электрондық өнеркәсіпті дамыту департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 ноября 2019 года №322/НҚ "Об утверждении требований к унифицированному рабочему месту или терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 мая 2021 года № 165/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2021 года № 22765
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра цифрового развития инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 ноября 2019 года 322/НҚ "Об утверждении требований к унифицированному рабочему месту или терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19656, опубликован 4 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении требований к унифицированному рабочему месту или терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов, а также компонентам объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Требования к унифицированному рабочему месту или терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов, а также компонентам объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры.";
Требования к унифицированному рабочему месту или терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития электронной промышленности Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2021 жылғы 13 мамырдағы
№ 165/НҚ Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 25 қарашадағы
№ 322/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына немесе терминалды жүйесіне, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің компоненттеріне қойылатын талаптар
1. Жалпы талаптар
Осы Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына немесе терминалды жүйесіне, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің компоненттеріне қойылатын талаптар мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына немесе терминалды жүйесіне, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің компоненттеріне қойылатын талаптарды айқындайды.
2. Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың үйлестірілген жұмыс орнына қойылатын талаптар.
Үйлестірілген жұмыс орнының аппараттық сипаттамалары:
Атауы
Қолданбалы бағдарламалы қамтылыммен жұмыс істеуге арналған жұмыс станциясы
Графикалық пакеттермен, үлгілеудің бағдарламалы қамтылым пакеттерімен және өзгелермен жұмыс істеуге арналған қуаты жоғары жұмыс станциясы
Ноутбук
1. Монитор
Экран өлшемі
1920х1080
1920х1080 немесе одан да көп
1920х1080
Диагональ
21.5 – 23.8 дюйм
23.8 – 27 дюйм
15,6 дюйм
Порттар
HDMI және VGA, DVI және/немесе Display Port
HDMI және VGA, DVI және/немесе Display Port
HDMI
Энергияны ақылды үнемдеу
Иә
Иә
Батарея сыйымдылығы кемінде 40 ватт/сағ
Қауіпсіз жарқылрежимі
Иә
Иә
Оқу режимі
Иә
Иә
Әрекетті динамикалық синхрондау
Иә
Иә
Салмағы
Ноутбуктің салмағы 2.0 кг артық емес
2. Процессор
Процессор
Базалық тактілік жиілігі:
2.4 ГГц – 3.6 ГГц;
Ядро саны: 2 – 4;
Кэш жады: 6 Мб – 8 Мб;
Өнімділігі:
Passmark-та кемінде 4000 балл
(https:// www. pas smar k. com/ pro duct s/ per form ance test/ dow nloa d. php);
Технологиялық процесс: 14 нм артық емес
Базалық тактілік жиілігі:
2.8 ГГц – 4.0 ГГц;
Ядро саны: 6 – 10;
Кэш жады: 8 Мб – 16 Мб;
Өнімділігі:
Passmark-та кемінде 6000 балл
(https:// www. pas smar k. com/ pro duct s/ per form ance test/ dow nloa d. php);
Технологиялық процесс: 14 нм артық емес
Ядро саны 2-ден кем емес;
Өнімділігі:
Passmark-та кемінде 5000 балл
(cpubenchmark.net/laptop.html);
Технологиялық процесс: 14 нм артық емес
Бейнекарта
Орнатылған
және/немесе дискретті, бейнежад көлемі: 2 Гб-тан көп емес
Дискретті
Бейнежад көлемі:

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Первого вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
Приложение к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 мая 2021 года № 165/НҚ
Утвержден приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 25 ноября 2019 года № 322/НҚ
Требования к унифицированному рабочему месту или терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов, а также компонентам объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры
1. Общие требования
Настоящие требования к унифицированному рабочему месту или терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов определяют требования к унифицированному рабочему месту или терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов, а также компонентам объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры.
2. Требования к унифицированному рабочему месту государственных органов и местных исполнительных органов.
Аппаратные характеристики для унифицированных рабочих мест:
Наименование
Рабочая станция для работы с прикладным программным обеспечением
Рабочая станция повышенной мощности для работы с графическими пакетами, пакетами программного обеспечения моделирования и прочими
Ноутбук
1. Монитор
Разрешение экрана
1920х1080
1920х1080 или более
1920х1080
Диагональ
21.5 – 23.8 дюймов
23.8 – 27 дюймов
15,6 дюймов
Порты
HDMI и VGA, DVI и/или Display Port
HDMI и VGA, DVI и/или Display Port
HDMI
Умное энергосбережение
Да
Да
Батарея емкостью не менее 40 ватт/час
Безопасный режим мерцания
Да
Да
Режим чтения
Да
Да
Динамическая синхронизация действий
Да
Да
Вес
Вес ноутбука не более 2.0 кг
2. Процессор
Процессор
Базовая тактовая частота:
2.4 ГГц – 3.6 ГГц;
Количество ядер: 2-4;
Кэш память: 6 Мб – 8 Мб;
Производительность:
не менее 4000 баллов в passmark (https://www.passmark.com/products/performancetest/download.php);
Технологический процесс не более 14 нм
Базовая тактовая частота:
2.8 ГГц – 4.0 ГГц;
Количество ядер: 6-10;
Кэш память: 8 Мб – 16 Мб;
Производительность:
не менее 6000 баллов в passmark (https://www.passmark.com/products/​performancetest/download.php);
Технологический процесс не более 14 нм
Количество ядер не менее 2;
Производительность:
не менее 5000 баллов в passmark (cpubenchmark.net/laptop.html);
Технологический процесс не более 14 нм
Видеокарта
Встроенная и/или дискретная с объемом видеопамяти: не менее 2 Гб
Дискретная,
Объем видеопамяти:

4 Гб – 8 Гб кем дегенде GDDR5 (кем дегенде 640 шейдерлік блок / процессор);
Өнімділігі:
Passmark-та кемінде 6000 балл
(https:// www. pas smar k. com/ pro duct s/ per form ance test/ dow nloa d. php)
Орнатылған және/немесе дискретті
Операциялық жүйе
Мемлекеттік тілде графикалық интерфейсі бар
Мемлекеттік тілде графикалық интерфейсі бар
Мемлекеттік тілде графикалық интерфейсі бар
Жедел жад
DDR4 кемінде 8 Гб
DDR4 кемінде 8 Гб
LPDDR4 немесе DDR4 кемінде 8 Гбайт
Деректерді сақтау құрылғысы
120 – 512 Гб SSD немесе 120 Гб SSD және 1 Тб HDD
120 – 512 Гб SSD немесе 120 Гб SSD және 1 – 4 Тб HDD
250 Гбайт SSD
Порттар және сымсыз деректерді беру жүйесі
Кемінде 5 порты бар:
4 USB (оның ішінде 2 корпустың алдында, кемінде 3.0);
1 аудио / микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы өлшемдерден жоғары;
Ethernet-жылдамдығы – 1 Гбит/сек кем емес
Кемінде 5 порты бар:
4 USB (оның ішінде 2 корпустың алдында, кемінде 3.0);
1 аудио / микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы өлшемдерден жоғары;
Ethernet-жылдамдығы – 1 Гбит/сек кем емес
Кемінде 3 порты бар:
2 USB (3.0-ден кем емес және бір Type-C форматынан кем емес);
1 аудио / микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы өлшемдерден жоғары;
Ethernet-жылдамдығы – 1 Гбит/сек кем емес;
Bluetooth 4.2 және Wi-fi AC пернесі мен BIOS арқылы өшіру мүмкіндігі бар
3. Пернетақта
Пернетақта
Сымды; тілдер: қазақша (кириллица)/орысша/ағылшынша әріптерді зауыттық орнатумен
Сымды; тілдер: қазақша (кириллица)/орысша/ағылшынша әріптерді зауыттық орнатумен
Тілдер: қазақша (кириллица)/орысша/ағылшынша әріптерді зауыттық орнатумен;
Цифрлық пернелер блогы (Numpad)
4. Тінтуір
Тінтуір
Сымды, оптикалық, USB
Сымды, оптикалық, USB
Сымды, оптикалық, USB
5. Web-камера
Web-камера
Түсіру рұқсаты кем дегенде 1280x720 нүктесі және бейне түсіру үшін кемінде 720PHD ажыратымдылығы бар
Түсіру рұқсаты кем дегенде 1280x720 нүктесі және бейне түсіру үшін кемінде 720PHD ажыратымдылығы бар
Түсіру рұқсаты кем дегенде 1280x720 нүктесі және бейне түсіру үшін кемінде 720PHD ажыратымдылығы бар
6. Құлаққап / микрофон
Құлаққап / микрофон
Орнатылған микрофоны бар құлаққаптар
Орнатылған микрофоны бар құлаққаптар
Орнатылған микрофоны бар құлаққаптар
3. Мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың терминалды жүйесіне қойылатын талаптар
Терминалды жүйе – қосымшалармен терминалды ортада немесе жіңішке клиент бағдарламаларымен клиенттік-серверлік архитектурада жұмыс істеуге арналған жіңішке немесе нөлдік клиент.
Терминалды жүйеге арналған аппараттық сипаттамалар:
Атауы
Сипаттамалары
Процессор
Тактілік жиілігі:

4 Гб – 8 Гб не менее GDDR5 (не менее 640 шейдерных блоков/процессоров);
Производительность:
не менее 6000 баллов в passmark (https://www.passmark.com/products/performancetest/download. php)
Встроенная и/или дискретная
Операционная система
С наличием графического интерфейса на государственном языке
С наличием графического интерфейса на государственном языке
С наличием графического интерфейса на государственном языке
Оперативная память
DDR4
не менее 8 Гб
DDR4
не менее 8 Гб
LPDDR4 или DDR4
не менее 8 Гбайт
Устройство хранения данных
120 – 512 Гб SSD или 120 Гб SSD и 1 Тб HDD
120 – 512 Гб SSD или 120 Гб SSD и 1 – 4 Тб HDD
250 Гбайт SSD
Порты и системы беспроводной передачи данных
Наличие не менее 5 портов:
4 USB (из них 2 впереди корпуса, не менее 3.0);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры;
Ethernet-скорость – не менее
1 Гбит/сек
Наличие не менее 5 портов:
4 USB (из них 2 впереди корпуса, не менее 3.0);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры;
Ethernet-скорость – не менее
1 Гбит/сек
Наличие не менее 3 портов:
2 USB (не менее 3.0 и не менее одного формате Type-C);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры;
Ethernet-скорость – не менее1 Гбит/сек;
Bluetooth 4.2 and WI-FI AC с возможностью отключения через клавишу и BIOS
3. Клавиатура
Клавиатура
Проводная; языки: казахский(кириллица)/русский/английский с заводским нанесением букв
Проводная; языки: казахский (кириллица)/русский/английский с заводским нанесением букв
Языки: казахский (кириллица)/ русский/английский с заводским нанесением букв;
Блок цифровых клавиш (Numpad)
4. Мышь
Мышь
Проводная, оптическая, USB
Проводная, оптическая, USB
Проводная, оптическая, USB
5. Web-камера
Web-камера
С разрешением съемки не ниже 1280х720 точек и разрешением не ниже 720 HD для записи видео
С разрешением съемки не ниже 1280х720 точек и разрешением не ниже 720 HD для записи видео
С разрешением съемки не ниже 1280х720 точек и разрешением не ниже 720 HD для записи видео
6. Наушники/микрофон
Наушники/микрофон
Наушники со встроенным микрофоном
Наушники со встроенным микрофоном
Наушники со встроенным микрофоном
3. Требования к терминальной системе государственных органов и местных исполнительных органов.
Терминальная система – тонкий или нулевой клиент для работы с приложениями в терминальной среде либо программами-тонкими клиентами в клиент-серверной архитектуре.
Аппаратные характеристики для терминальной системы:
Наименование
Характеристики
Процессор
Тактовая частота:

1.2 ГГц – 2.8 ГГц;
Ядролардың саны: 2 – 8
Бейнекарта
Орнатылған
Операциялық жүйе
Мемлекеттік тілде графикалық интерфейсі бар
Порттар және сымсыз деректерді беру жүйесі
USB – кемінде 4 портты (2.0, 3.1);
Ethernet-жылдамдығы:
100 Мбит/сек – 1 Гбит/сек;
HDMI – 1 портты
4. Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің компоненттеріне қойылатын талаптар.
Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісінің компоненті – ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісі сыныптауышының санаттарына сәйкес жиынтығында тұтастай бір, өзара байланысты элементтер құрамында белгілі бір функцияны немесе функциялар жиынтығын орындайтын бағдарламалық немесе техникалық құрал.
1) Планшеттерге арналған аппараттық сипаттамалар:
Атауы
Сипаттамалары
Экран өлшемі
1920х1200 немесе одан да көп
Диагональ
10 дюймнан кем емес
Энергияны ақылды үнемдеу
Батарея сыйымдылығы:
6000 мАч кем емес
Қауіпсіз жарқыл режимі
Иә
Оқу режимі
Иә
Әрекетті динамикалық синхрондау
Иә
Процессор
Базалық тактілік жиілігі:
1.8 ГГц – 2,8 ГГц;
Ядро саны: 8-ден кем емес;
Технологиялық процесс 11 нм артық емес
Бейнекарта
Орнатылған, бейне жады көлемі-кемінде 2 Гб
Операциялық жүйе
Мемлекеттік тілде графикалық интерфейсі бар
Жедел жады
4 Гб-тан кем емес
Деректерді сақтау құрылғысы
64 Гб-тан кем емес
Порттар және сымсыз деректер жүйелері
USB Type-C
Micro-SD, 3G,4G (LTE) ұялы байланыс модулі
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 + 5ГГц;
Bluetooth v5;
Зарядтау/құлаққап порты (құлаққап үшін мүмкін
бөлек қосқыш (3.5 мм))
Пернетақта
Пернетақта-қаб (қажет болған жағдайда)
Web-камера
Алдынғы камера – 5 Мп, артқы камера – 8 Мп
Құлаққап/микрофон
Орнатылған динамиктер,
микрофон
Стилус
Иә
2) Моноблоктарға арналған аппараттық сипаттамалар:
Атауы
Кеңсе қосымшаларымен жұмыс істеуге арналған орташа қуатты моноблок
Графикалық пакеттермен, үлгілеудің бағдарламалық қамтамасыз ету пакеттерімен және басқаларымен жұмыс істеуге арналған қуаты жоғары моноблок
Экран өлшемі
1920х1080
1920х1080 немесе одан да көп
Диагональ
21.5 – 23.8 дюйм
23.8 – 27 дюйм
Порттар
HDMI
HDMI және VGA, DVI және/немесе Display Port
Энергияны ақылды үнемдеу
Иә
Иә
Қауіпсіз жарқыл режимі
Иә
Иә
Оқу режимі
Иә
Иә
Әрекетті динамикалық синхрондау
Иә
Иә
Процессор
Базалық тактілік жиілігі:
2.4 ГГц – 3.6 ГГц;
Ядро саны: 2 – 4; Кэш жады: 6 Мб – 8 Мб
Өнімділігі:
Passmark-та кемінде 4000 балл;
Технологиялық процесс 14 нм артық емес
Базалық тактілік жиілігі:
2.8 ГГц – 4.0 ГГц;
Ядро саны: 6– 10; Кэш жады: 8 Мб – 16 Мб
Өнімділігі:
Passmark-та кемінде 6000 балл;
Технологиялық процесс 14 нм артық емес
Бейнекарта
Орнатылған және/немесе дискретті бейне жады көлемі-кемінде 2 Гб
Дискретті, Бейне жады көлемі:
4 Гб – 8 Гб
GDDR5 кем емес (640 шейдерлік блоктардан/процессорлардан кем емес);
Өнімділігі:
passmark-та кемінде 6000 балл
Операциялық жүйе
Мемлекеттік тілде графикалық интерфейсі бар
Мемлекеттік тілде графикалық интерфейсі бар
Жедел жады
DDR4
8 Гб кем емес
DDR4
8 Гб кем емес
Деректерді сақтау құрылғысы

1.2 ГГц – 2.8 ГГц;
Количество ядер: 2 – 8
Видеокарта
Встроенная
Операционная система
С наличием графического интерфейса на государственном языке
Порты и системы беспроводной передачи данных
USB – не менее 4 портов (2.0, 3.1);
Ethernet-скорость:
100 Мбит/сек – 1 Гбит/сек;
HDMI – 1 порт
4. Требования к компонентам объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры.
Компонент объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры – программное или техническое средство, согласно категориям классификатора объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры, выполняющее определенную функцию или набор функций в составе взаимосвязанных элементов, образующих в совокупности единое целое.
1) Аппаратные характеристики для планшетов:
Наименование
Характеристики
Разрешение экрана
1920х1200 или более
Диагональ
Не менее 10 дюймов
Умное энергосбережение
Емкость батареи:
не менее 6000 мАч
Безопасный режим мерцания
Да
Режим чтения
Да
Динамическая синхронизация действий
Да
Процессор
Базовая тактовая частота:
1.8 ГГц – 2.8 ГГц;
Количество ядер: не менее 8;
Технологический процесс не более 11 нм
Видеокарта
Встроенная с объемом видеопамяти не менее 2 Гб
Операционная система
С наличием графического интерфейса на государственном языке
Оперативная память
не менее 4 Гб
Устройство хранения данных
не менее 64 Гб
Порты и системы беспроводной передачи данных
USB Type-C,
Micro-SD, модуль сотовой связи-3G,4G (LTE),
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 + 5ГГц
Bluetooth v5
Порт для зарядки/наушника (для наушника возможен
отдельный разъем (3.5 мм))
Клавиатура
Чехол-клавиатура (при необходимости)
Web-камера
Фронтальная камера не менее 5 Мп, тыловая камера не менее 8 Мп
Наушники/микрофон
Встроенные динамики,
микрофон
Стилус
Да
2) Аппаратные характеристики для моноблоков:
Наименование
Моноблок средней мощности для работы с офисными приложениями
Моноблок повышенной мощности для работы с графическими пакетами, пакетами программного обеспечения моделирования и прочими
Разрешение экрана
1920х1080
1920х1080 или более
Диагональ
21.5 – 23.8 дюймов
23.8 – 27 дюймов
Порты
HDMI
HDMI и VGA, DVI и/или Display Port
Умное энергосбережение
Да
Да
Безопасный режим мерцания
Да
Да
Режим чтения
Да
Да
Динамическая синхронизация действий
Да
Да
Процессор
Базовая тактовая частота:
2.4 ГГц – 3.6 ГГц;
Количество ядер: 2 – 4; Кэш память: 6 Мб – 8 Мб
Производительность:
не менее 4000 баллов в passmark;
Технологический процесс не более 14 нм
Базовая тактовая частота:
2.8 ГГц – 4.0 ГГц;
Количество ядер: 6 – 10; Кэш память: 8 Мб – 16 Мб
Производительность:
не менее 6000 баллов в passmark;
Технологический процесс не более 14 нм
Видеокарта
Встроенная и/или дискретная с объемом видеопамяти: не менее 2 Гб
Дискретная, Объем видеопамяти:
4 Гб – 8 Гб не менее GDDR5 (не менее 640 шейдерных блоков/процессоров);
Производительность:
не менее 6000 баллов в passmark
Операционная система
С наличием графического интерфейса на государственном языке
С наличием графического интерфейса на государственном языке
Оперативная память
DDR4 не менее 8 Гб
DDR4 не менее 8 Гб
Устройство хранения данных

120 – 512 Гб SSD немесе 120 Гб SSD немесе 1 Тб HDD
120 – 512 Гб SSD немесе 120 Гб SSD және 1 – 4 Тб HDD
Порттар және сымсыз деректер жүйелері
Кемінде 4 порттың болуы:
3 USB (3.0 кем емес);
1 аудио / микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы параметрлерден жоғары;
Ethernet - жылдамдық – 1 Гбит/сек кем емес
Кемінде 4 порттың болуы:
3 USB (3.0 кем емес);
1 аудио / микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы параметрлерден жоғары;
Ethernet -жылдамдық – 1 Гбит/сек кем емес
Пернетақта
Сымды; тілдер: қазақша (кириллица)/орысша/ағылшынша әріптерді зауыттық орнатумен
Сымды; тілдер: қазақша (кириллица)/орысша/ағылшынша әріптерді зауыттық орнатумен
Тінтуір
Сымды, оптикалық, USB
Сымды, оптикалық, USB
Web-камера
Түсіру рұқсаты кем дегенде 1280x720 нүктесі және бейне түсіру үшін кемінде 720 HD ажыратымдылығы бар
Түсіру рұқсаты кем дегенде 1280x720 нүктесі және бейне түсіру үшін кемінде 720 HD ажыратымдылығы бар
Құлаққап / микрофон
Орнатылған микрофоны бар құлаққаптар
Орнатылған микрофоны бар құлаққаптар
Ескертулер:
Гб – гигабайт;
Гбит /сек – секундына гигабиттер;
ГГц – гигагерц;
Кг – килограмм;
мАч – миллиампер сағатына;
Мб – мегабайт;
Мбит/сек – секундына мегабиттер;
Мм – миллиметр;
Мп – мегапиксель;
Нм – нанометр;
Тб – терабайт;
BIOS – Basic Input/Output System;
DDR4 – double-data-rate four synchronous dynamic random access memory;
DVI – Digital Visual Interface;
GDDR5 – Graphics Double Data Rate;
HD – High Definition;
HDD – hard (magnetic) disk drive;
HDMI – High Definition Multimedia Interface;
LPDDR4 – Low Power Double Data Rate;
SD – Secure Digital Memory Card;
SSD – Solid-State Drive;
USB – Universal Serial Bus;
VGA – Video Graphics Array;
WI-FI – Wireless Fidelity;
3G – third generation;
4G (LTE) – fourth generation.

120 – 512 Гб SSD или120 Гб SSD и 1Тб HDD
120 – 512 Гб SSD или 120 Гб SSD и 1 – 4 Тб HDD
Порты и системы беспроводной передачи данных
Наличие не менее 4 портов:
3 USB (не менее 3.0);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры
Ethernet-скорость – не менее
1 Гбит/сек
Наличие не менее 4 портов:
3 USB (не менее 3.0);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры
Ethernet-скорость – не менее
1 Гбит/сек
Клавиатура
Проводная; языки: казахский (кириллица)/русский/английский с заводским нанесением букв
Проводная; языки: казахский (кириллица)/русский/английский с заводским нанесением букв
Мышь
Проводная, оптическая, USB
Проводная, оптическая, USB
Web-камера
С разрешением съемки не ниже 1280х720 точек и разрешением не ниже 720 HDдля записи видео
С разрешением съемки не ниже 1280х720 точек и разрешением не ниже 720 HD для записи видео
Наушники/микрофон
Наушники со встроенным микрофоном
Наушники со встроенным микрофоном
Примечания: Гб – гигабайт; Гбит /сек – секундына гигабиттер; ГГц – гигагерц; Кг – килограмм; мАч – миллиампер-час; Мб – мегабайт; Мбит/сек – секундына мегабиттер; Мм – миллиметр; Мп – мегапиксель; Нм – нанометр; Тб – терабайт; BIOS – Basic Input/Output System; DDR4 – double-data-rate four synchronous dynamic random access memory; DVI – Digital Visual Interface; GDDR5 – Graphics Double Data Rate; HD – High Definition; HDD – hard (magnetic) disk drive; HDMI – High Definition Multimedia Interface; LPDDR4 – Low Power Double Data Rate; SD – Secure Digital Memory Card; SSD – Solid-State Drive; USB – Universal Serial Bus; VGA – Video Graphics Array; WI-FI – Wireless Fidelity; 3G – third generation; 4G (LTE) – fourth generation.