Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 2 шілдедегі № 233/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шілдеде № 23374 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Цифрлық майнингті дамытуға инвестициялар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Стартап жобаларға инвестициялар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Халықаралық ынтымақтастық департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар
агенттігінің Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2021 жылғы 2 шілдедегі
№ 233/НҚ Бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан "Цифрлық майнингті дамытудағы инвестициялар туралы мәліметтер" Есепті кезең ____________ (тоқсан) 20____жыл (ай)
Индексі: 1-ЦМИМ
Мерзімділігі: тоқсандық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі.
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.mdai.gov.kz.
р/с №
Ұсынылатын мәліметтердің атауы
Саны
1
2
3
1
Майнингтік деректерді өңдеу орталығының орналасқан жері (объектінің мекенжайы)
2
Заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
3
Инвестор (ел, компания)
4
Жобаның сипаттамасы
5
Майнингтік деректерді өңдеу орталығының құрылысының басталу-аяқталу кезеңі
6
Майнингтік деректерді өңдеу орталығының пайдалануға енгізу
7
Ағымдағы тұтыну (МВт)
8
Қуат әлеуеті (МВт)
9
Жобаның жалпы құны, теңге
10
Қаржыландыру көздері заңды тұлғаның өз қаражаты, басқа да қарыз қаражаты (Қазақстан Республикасы резиденттерінің және (немесе) резидент еместердің қаражаты), бюджет қаражаты
11

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 2 июля 2021 года № 233/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23374.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения об инвестициях в развитие цифрового майнинга", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения об инвестициях в стартап-проекты", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту международного сотрудничества Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 2 июля 2021 года № 233/НҚ
Форма,
предназначенная для сбора административных данных
"Сведения об инвестициях в развитие цифрового майнинга"
Отчетный период ____________ (квартал) 20____год
Индекс: 1-СИЦМ
Периодичность: квартальная
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица, осуществляющие деятельность
по цифровому майнингу.
Куда представляется форма: в Министерство цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных: до 5 числа месяца, следующего за
отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.mdai.gov.kz.
№ п/п
Наименование сведений
Сведения
1
2
3
1
Месторасположение майнингового центра обработки данных (адрес объекта)
2
Бизнес идентификационный номер юридического лица (далее – БИН)
3
Инвестор (страна, компания)
4
Описание проекта
5
Период начала-завершения строительства майнингового центра обработки данных
6
Ввод в эксплуатацию майнингового центра обработки данных
7
Текущее потребление (МВт)
8
Потенциал мощности (МВт)
9
Общая стоимость проекта, тенге
10
Источники финансирования счет собственных средств юридического лица, других заемных средств (средств резидентов Республики Казахстан и (или) нерезидентов), бюджетных средств
11

2021-2025 жылдарға жоспарланған инвестициялар, теңге
11.1
2021 жылға жоспарланған инвестициялар, теңге
11.2
2022 жылға жоспарланған инвестициялар, теңге
11.3
2023 жылға жоспарланған инвестициялар, теңге
11.4
2024 жылға жоспарланған инвестициялар, теңге
11.5
2025 жылға жоспарланған инвестициялар, теңге
12
Есепті кезеңде тартылған инвестициялар, теңге
13
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрінің коды (ЭҚЖЖ)
Атауы (респонденттің)_____________________________________________
Мекенжайы (респонденттің) ______________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
_______________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Орындаушы:_____________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекен-жайы _____________
Күні "____" ___________ 20__ жыл
М.О.
Ескертпе: "Цифрлық майнингті дамытуға инвестициялар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген.
"Цифрлық майнингті
дамытуға инвестициялар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
Арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинау үшін "Цифрлық майнингті дамытуға инвестициялар туралы мәліметтер" (Индексі: 1-ЦМИМ, кезеңділігі: тоқсандық)
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Цифрлық майнингті дамытуға инвестициялар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар толтырады және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне ұсынады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы тұлға тегі және аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-тармақта майнингтік деректерді өңдеу орталығының орналасқан жері (объектінің мекенжайы) көрсетіледі.
2. 2-тармақта цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның БСН көрсетіледі .
3. 3-тармақта инвестор (ел, компанияның атауы) көрсетіледі.
4. 4-тармақта жобаның сипаттамасы көрсетіледі.

Инвестиции, запланированные на 2021-2025 годы, тенге
11.1
Инвестиции, запланированные на 2021 г., тенге
11.2
Инвестиции, запланированные на 2022 г., тенге
11.3
Инвестиции, запланированные на 2023 г., тенге
11.4
Инвестиции, запланированные на 2024 г., тенге
11.5
Инвестиции, запланированные на 2025 г., тенге
12
Привлеченные инвестиции за отчетный период, тенге
13
Код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД)
Наименование (респондента) ______________________________________________________
Адрес (респондента)______________________________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
____________________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель:________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________
Дата "____" ___________ 20__ год
М. П.
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об инвестициях в развитие цифрового майнинга", приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Сведения об инвестициях
в развитие цифрового майнинга"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об инвестициях в развитие цифрового майнинга" (Индекс: 1-СИЦМ, периодичность: квартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Сведения об инвестициях в развитие цифрового майнинга" (далее – Форма).
2. Форма заполняется юридическими лицами, осуществляющими деятельность по цифровому майнингу, и предоставляется в Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В пункте 1 указывается месторасположение майнингового центра обработки данных (адрес объекта).
2. В пункте 2 указывается БИН юридического лица, осуществляющего деятельность по цифровому майнингу.
3. В пункте 3 указывается инвестор (страна, наименование компании).
4. В пункте 4 указывается описание проекта.

5. 5-тармақта майнингтік деректерді өндеу орталығы құрылысының басталу және аяқталу кезеңі көрсетіледі.
6. 6-тармақта майнингтік деректерді өндеу орталығын пайдалануға енгізу көрсетіледі.
7. 7-тармақта электр энергиясын ағымдағы тұтыну (МВт) көрсетіледі.
8. 8-тармақта қуат әлеуеті (МВт) көрсетіледі.
9. 9-тармақта жобаның жалпы құны теңгемен көрсетіледі.
10. 10-тармақта қаржыландыру көздері, оның ішінде заңды тұлғаның өз қаражаты, басқа да қарыз қаражаты (Қазақстан Республикасы резиденттерінің және (немесе) резидент еместердің қаражаты), қаржыландыру сомалары көрсетілген бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру көздеріне қарай теңгемен көрсетіледі.
Инвестицияларға Қазақстан Республикасының резиденті/бейрезиденті майнингтік деректерді өндеу орталығының жабдығы мен инфрақұрылымына салатын мүліктік құндылықтардың барлық түрлері жатады.

5. В пункте 5 указывается период начала и завершения строительства майнингового центра обработки данных.
6. В пункте 6 указывается ввод в эксплуатацию майнингового центра обработки данных.
7. В пункте 7 указывается текущее потребление электроэнергии (МВт).
8. В пункте 8 указывается потенциал мощности (МВт).
9. В пункте 9 указывается общая стоимость проекта в тенге.
10. В пункте 10 указываются источники финансирования, в том числе за счет собственных средств юридического лица, других заемных средств (средств резидентов Республики Казахстан и (или) нерезидентов), бюджетных средств с указанием сумм финансирования в зависимости от источников в тенге.
К инвестициям относятся все виды имущественных ценностей, вкладываемых резидентом/нерезидентом Республики Казахстан в оборудование и инфраструктуру майнингового центра обработки данных.

11. 11.1-11.5-тармақшаларда 2021 жылдан бастап 2025 жылға дейін жоспарланған инвестициялар теңгемен көрсетіледі.
11-тармақта 11.1-11.5-тармақшалардан қосылатын деректер көрсетіледі.
12. 12-тармақта есепті кезеңде теңгемен майнингтік деректерді өндеу орталығының жабдықтары мен инфрақұрылымына нақты тартылған инвестициялар көрсетіледі.
13. 13-тармақта Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет түрінің коды көрсетіледі.
Бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Стартап-жобаларға инвестициялар туралы мәліметтер Есепті кезең ____________ (тоқсан) 20____жыл (ай)
Индексі: 2-СИМ
Кезеңділігі: тоқсандық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінің қатысушылары.
Нысан қайда ұсынылады: "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркіне.
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 20 ақпанға (қоса алғанда) дейін.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.mdai.gov.kz.
р/с №
Ұсынылатын мәліметтердің атауы
Саны
1
2
3
1
Стартап-жобаның атауы
2
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – заңды тұлғаның БСН/ жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –ЖСН)
3
Инвестор (ел, компания)
4
Жобаның сипаттамасы
5
Қаржыландыру көздері заңды тұлғаның өз қаражаты, басқа да қарыз қаражаты (Қазақстан Республикасы резиденттерінің және (немесе) резидент еместердің қаражаты), бюджет қаражаты есебінен
6
Есепті кезеңде тартылған инвестициялар, теңге
7
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрінің коды (ЭҚЖЖ)
Атауы (респонденттің)_____________________________________________
Мекенжайы (респонденттің) ______________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
_______________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Орындаушы:_____________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекен-жайы _____________
Күні "____" ___________ 20__ жыл
М.О. (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе: "Стартап-жобаларға инвестициялар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген.
"Стартап-жобаларға
инвестициялар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
Арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинау үшін "Стартап-жобаларға салынған инвестициялар туралы мәліметтер" (Индексі: 2-СИМ, кезеңділігі: тоқсандық)
1 тарау. Жалпы ережелер

11. В подпунктах 11.1-11.5 указываются инвестиции, запланированные с 2021 по 2025 годы, в тенге.
В пункте 11 указываются данные, суммируемые из подпунктов 11.1-11.5.
12. В пункте 12 указываются фактические привлеченные инвестиции в оборудование и инфраструктуру майнингового центра обработки данных за отчетный период в тенге.
13. В пункте 13 указывается код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД).
Приложение 2 к приказу
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Сведения об инвестициях в стартап-проекты"
Отчетный период ____________ (квартал) 20____год
Индекс: 2-СИС
Периодичность: квартальная
Круг лиц, представляющих информацию: участники Международного технологического
парка "Астана Хаб".
Куда представляется форма: в Международный технологический парк "Астана Хаб".
Срок представления формы административных данных: до 5 числа месяца, следующего за
отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.mdai.gov.kz.
№ п/п
Наименование сведений
Сведения
1
2
3
1
Наименование стартап-проекта
2
Бизнес идентификационный номер (далее – БИН юридического лица/ индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) физического лица
3
Инвестор (страна, компания)
4
Описание проекта
5
Источники финансирования счет за собственных средств юридического лица, других заемных средств (средств резидентов Республики Казахстан и (или) нерезидентов), бюджетных средств
6
Привлеченные инвестиции за отчетный период, тенге
7
Код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД)
Наименование (респондента) ______________________________________
Адрес (респондента)______________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель:____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________
Дата "____" ___________ 20__ год
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных "Сведения об инвестициях в стартап-проекты", приведено в
приложении к настоящей Форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Сведения об инвестициях
в стартап-проекты"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об инвестициях в стартап-проекты" (Индекс: 2-СИС, периодичность: квартальная)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "стартаптарға инвестициялар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінің қатысушылары толтырады және "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркіне ұсынады.
3. Нысанға компания басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-тармақта стартап-жобаның атауы көрсетіледі.
2. 2-тармақта стартап-жобаның меншік иесі болып табылатын заңды тұлғаның БСН/жеке тұлғаның ЖСН көрсетіледі.
3. 3-тармақта инвестор (ел, шетелдік компания) көрсетіледі.
4. 4-тармақта жобаның сипаттамасы көрсетіледі.
5. 5-тармақта қаржыландыру көздері заңды тұлғаның меншікті қаражаты, басқа да қарыз қаражаты (Қазақстан Республикасы резиденттерінің және (немесе) резидент еместердің қаражаты), қаржыландыру сомалары теңгемен көрсетілген бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
6. 6-тармақта есепті кезеңде стартап-жобаға нақты теңгемен тартылған инвестициялар көрсетіледі.
7. 7-тармақта Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет түрінің коды көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Сведения об инвестициях в стартап-проекты" (далее – Форма).
2. Форма заполняется участниками Международного технологического парка "Астана Хаб" и предоставляется в Международный технологический парк "Астана Хаб".
3. Форма подписывается руководителем компании либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В пункте 1 указывается наименование стартап-проекта.
2. В пункте 2 указывается БИН юридического лица/ИИН физического лица, являющегося собственником стартап-проекта.
3. В пункте 3 указывается инвестор (страна, иностранная компания).
4. В пункте 4 указывается описание проекта.
5. В пункте 5 указываются источники финансирования счет собственных средств юридического лица, других заемных средств (средств резидентов Республики Казахстан и (или) нерезидентов), бюджетных средств с указанием сумм финансирования в зависимости от источников в тенге. 6. В пункте 6 указываются фактические привлеченные инвестиции в стартап-проект за отчетный период в тенге.
7. В пункте 7 указывается код вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД).