"Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 шiлдедегi № 249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 8 шілдедегі № 209 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шілдеде № 23413 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 249 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11948 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағының 7-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысаны;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілік нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Есептілікті жинауды жүзеге асыру тәртібі";
5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. Есептілік мынадай ақпаратты қамтиды:
1) ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы мәліметтер;
2) бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер;
3) ойын автоматына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы туралы мәлімет;
4) лицензия алған кезде көрсетілген ойын үстелдері санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер;
5) кассалар тізімі мен қызметкерлер саны туралы мәліметтер;
6) қызмет түрінен төленген жалпы салық сомасы туралы мәліметтер;
7) букмекерлік кеңселердің және (немесе) тотализаторлардың кассалары (болған жағдайда) металл есікпен, брондалған шынымен және жеке күзет ұйымының немесе аумақтық ішкі істер органы кезекші бөлімінің орталықтандырылған пультіне қосылған дабыл сигнализациясымен жарақтандырылу туралы мәліметтер.";
3-тараудың тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Есептілікті талдауды жүзеге асыру тәртібі".

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249 "Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2021 года № 209. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23413
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249 "Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11948) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", подпунктом 7-2) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) форму представления отчетности организатора игорного бизнеса, согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
форму отчетности организатора игорного бизнеса, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок осуществления сбора отчетности";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Отчетность содержит следующую информацию:
1) cведения о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов;
2) сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем;
3) сведения об установленном проценте выигрыша, технологически заложенном в игровой автомат;
4) сведения об изменении количества игровых столов, замены оборудования, указанного при получении лицензии;
5) сведения о списке касс и численности работников;
6) сведения об общей сумме уплаченного налога от вида деятельности;
7) сведения об оснащении касс букмекерских контор и (или) тотализаторов (при наличии) металлической дверью, бронированным стеклом и тревожной сигнализацией, подключенной к централизованному пульту частной охранной организации или дежурной части территориального органа внутренних дел.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок осуществления анализа отчетности".

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты қолданысқа енгізілгеннен кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 8 шілдедегі
№ 209 бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 249 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны
интернет-ресурста орналастырылған: www.msm.gov.kz
Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысаны Есепті кезең ________20__жыл
Индекс: 1-(ОИБ)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, тоқсанына бір рет.
Ойын жабдығының атауы және түрі
Ойын жабдықтарының саны
Сериялық нөмірі
Ел және өндіруші зауыт
Ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі
Жабдықты тестілеу күні
Бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер
Ойын автоматына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы (ойын автоматтары залы үшін)
Бейне жазу жүйесінің атауы
Саны
Техникалық жағдайы
Жабдықты тестілеу күні
дана
дана
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер
Ауыстырылған жабдықтың сериялық нөмірі
Лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны
Ойын үстелдері санының ұлғайтылғаны және қысқартылғаны туралы ақпарат
дана
13
14
15
кестенің жалғасы
Кассалар және қызметкерлер саны туралы мәліметтер
Қызмет түрінен төленген салықтың жалпы сомасы
Букмекерлік кеңселердің және (немесе) тотализаторлардың кассалары (болған жағдайда) металл есікпен, брондалған шынымен және жеке күзет ұйымының немесе аумақтық ішкі істер органы кезекші бөлімінің орталықтандырылған пультіне қосылған дабыл сигнализациясымен жарақтандырылу туралы мәліметтер
Елді мекен (облыс, қала)
Кассаның орналасқан жері (мекенжайы)
Қызметкерлер саны
адам
теңге
16
17
18
19
20
Ұйымның атауы: _________________________________________________________________
Қызмет түрі _____________________________________________________________________
Заңды мекен-жайы _______________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
Интернет-ресурс (болған жағдайда) _________________________________________________
Телефон: _______________________________________________________________________
Берілген лицензияның нөмірі мен күні_______________________________________________
Жауапты тұлға _________________________________ қолы _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________________ қолы _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілік нысаны (Индекс: 1 - (ОИБ), кезеңділігі: тоқсан сайын)

2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после введения в действие размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 8 июля 2021 года № 209
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 249
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
Представляется:
в Комитет индустрии туризма
Министерства культуры и
спорта Республики Казахстан
Форма
административных данных
размещена на интернет ресурсе:
www.msm.gov.kz
Форма представления отчетности организатора игорного бизнеса
Отчетный период ________20__года
Индекс: 1-(ОИБ)
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию: организаторы игорного бизнеса
(юридические лица, осуществляющие организацию и проведение азартных игр
и (или) пари)
Срок представления формы административных данных: один раз в квартал,
не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование и вид игорного оборудования
Количество игорного оборудования
Сери й ны й номе р
Страна и завод изготовитель
Техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов
Дата тестирования оборудования
Сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем
Установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов)
Наименование видеозаписывающей системы
Количество
Техническое состояние
Дата тестирования оборудования
штук
штук
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Сведения об изменении количества столов, замены оборудования
Серийный номер заменившего оборудования
Количество игровых столов, указанных при получении лицензии
Информация об увеличении и сокращении количества игровых столов
штук
13
14
15
продолжение таблицы
Сведения о количестве касс и численности работников
Общая сумма уплаченного налога от вида деятельности
Сведения об оснащении касс букмекерских контор и (или) тотализаторов (при наличии) металлической дверью, бронированным стеклом и тревожной сигнализацией, подключенной к централизованному пульту частной охранной организации или дежурной части территориального органа внутренних дел
Населенный пункт (область, город)
Месторасположение кассы (адреc)
Численность работников
человек
тенге
16
17
18
19
20
Наименование организации: _________________________________________________
Вид деятельности __________________________________________________________
Юридический адрес ________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер ___________________________________________
Интернет-ресурс (при наличии) ______________________________________________
Телефон: _________________________________________________________________
Номер и дата выданной лицензии ____________________________________________
Ответственное лицо ________________________________________________ подпись
_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_________________________________________________________________ подпись
_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Форма отчетности организатора игорного бизнеса
(Индекс: 1 - (ОИБ), периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар) толтырады және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне ұсынады.
3. Нысан ойын бизнесін ұйымдастырушы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның қолымен (міндеттерді жүктеу туралы бұйрықтың көшірмесін қоса бере отырып), сондай-ақ ұйымның мөрімен (болған жағдайда) расталады.
4. Нысан тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бағанда реттік нөмірі толтырылады;
2. 2-бағанда ойын жабдығының атауы мен түрі көрсетіледі;
3. 3-бағанда ойын жабдығының саны көрсетіледі;
4. 4-бағанда ойын жабдығының сериялық нөмірі көрсетіледі;
5. 5-бағанда ойын жабдығын дайындаушы ел және өндіруші зауыт көрсетіледі;
6. 6-бағанда ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі көрсетіледі;
7. 7-бағанда ойын жабдығын тестілеу күні көрсетіледі;
8. 8, 9, 10, 11-бағандарда бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер, оның ішінде бейне жазу жүйесінің атауы, жабдықтың саны, техникалық жай-күйі, тестілеу күні көрсетіледі;
9. 12-бағанда ойын автоматтарына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы көрсетіледі (ойын автоматтары залдар үшін);
10. 13, 14, 15-бағандарда үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер, оның ішінде ауыстырылған жабдықтың сериялық нөмірі, лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны, ойын үстелдерінің санын ұлғайту және қысқарту туралы ақпарат көрсетіледі;
11. 16, 17, 18-бағандарда кассалар және жұмыскерлер саны, оның ішінде елді мекен (облыс, қала), кассаның орналасқан жері (мекенжайы), жұмыскерлер саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
12. 19-бағанда қызмет түрінен төленген салықтың жалпы сомасы көрсетіледі;
13. 20-бағанда букмекерлік кеңселердің және (немесе) тотализаторлардың кассалары (болған жағдайда) металл есікпен, брондалған шынымен және жеке күзет ұйымының немесе аумақтық ішкі істер органы кезекші бөлімінің орталықтандырылған пультіне қосылған дабыл сигнализациясымен жарақтандырылу туралы мәліметтер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы представления отчетности организатора игорного бизнеса.
2. Форма заполняется организаторами игорного бизнеса (юридическими лицами, осуществляющие организацию и проведение азартных игр и (или) пари) и представляется в Комитет индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Форма заверяется подписью руководителя организатора игорного бизнеса, либо лица его заменяющего (с приложением копии приказа о возложении обязанностей), а также печатью организации (при наличии).
4. Форма предоставляется ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В графе 1 заполняется номер по порядку;
2. В графе 2 указывается наименование и вид игорного оборудования;
3. В графе 3 указывается количество игорного оборудования;
4. В графе 4 указывается серийный номер игорного оборудования;
5. В графе 5 указывается страна и завод изготовитель игорного оборудования;
6. В графе 6 указывается техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов;
7. В графе 7 указывается дата тестирования игорного оборудования;
8. В графах 8, 9, 10, 11 указывается сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем, в том числе наименование видеозаписывающей системы, количество, техническое состояние, дата тестирования оборудования;
9. В графе 12 указывается установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов);
10. В графах 13, 14, 15 указываются сведения об изменении количества столов, замены оборудования, в том числе серийный номер заменившего оборудования, количество игровых столов, указанных при получении лицензии, информация об увеличении и сокращении количества игровых столов;
11. В графах 16, 17, 18 указываются сведения о количестве касс и численности работников, в том числе населенный пункт (область, город), месторасположение кассы (адрес), численность работников;
12. В графе 19 указывается общая сумма уплаченного налога от вида деятельности;
13. В графе 20 указываются сведения об оснащении касс букмекерских контор и (или) тотализаторов (при наличии) металлической дверью, бронированным стеклом и тревожной сигнализацией, подключенной к централизованному пульту частной охранной организации или дежурной части территориального органа внутренних дел.