Жануарлардың аса қауіпті ауруларының диагностикасымен және жануарлардың энзоотиялық ауруларының диагностикасымен технологиялық тұрғыдан байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 3 шілдедегі № 201 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 12 шілдеде № 23462 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 193-бабының 9-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 03.05.2022 № 135 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жануарлардың аса қауіпті ауруларының диагностикасымен және жануарлардың энзоотиялық ауруларының диагностикасымен технологиялық тұрғыдан байланысты қызмет түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 3 шілдедегі
№ 201 бұйрығымен
бекітілген
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының диагностикасымен және жануарлардың энзоотиялық ауруларының диагностикасымен технологиялық тұрғыдан байланысты қызмет түрлерінің тізбесі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) бекітілген Профилактикасы, диагностикасы мен жойылуы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауiптi ауруларының тiзбесiне қосылған жануарлардың аса қауіпті ауруларының диагностикасымен және "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1-тармағының 17-3) тармақшасына және 1-1-тармағының 32-2) тармақшасына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы бекітетін профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесіне қосылған жануарлардың энзоотиялық ауруларының диагностикасымен технологиялық тұрғыда байланысты қызметке мыналар жатады:

Об утверждении Перечня видов деятельности, технологически связанных с услугами по диагностике особо опасных болезней животных и диагностике энзоотических болезней животных
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июля 2021 года № 201. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2021 года № 23462.
В соответствии с пунктом 9 статьи 193 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 03.05.2022 № 135 (вводится в действие с 01.07.2022).
1. Утвердить прилагаемый Перечень видов деятельности, технологически связанных с услугами по диагностике особо опасных болезней животных и диагностике энзоотических болезней животных.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 июля 2021 года № 201
Перечень видов деятельности, технологически связанных с услугами по диагностике
особо опасных болезней животных и диагностике энзоотических болезней животных
К деятельности, технологически связанной с диагностикой особо опасных болезней животных, включенных в Перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация которых осуществляются за счет бюджетных средств, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891), и диагностикой энзоотических болезней животных, включенных в перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств, утверждаемый местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы в соответствии с подпунктом 17-3) пункта 1 и подпунктом 32-2) пункта 1-1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон), относятся:

1) мыналарға:
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 10 қарашадағы № 80 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде зертханалық зерттеулер (сынақтар) жүргізуді ұйымдастыру қағидаларына 6-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша жануарлар ауруларының қоздырғыштарын диагностикалау әдістерін пайдалана отырып, жануардың организміне инфекцияның (инвазияның) өзіне тән қоздырғышын енгізу салдарынан туындайтын және жануардан жануарға және адамға берілетін жануарлардың жұқпалы ауруларына;
былғары, қой терісі, құрама елтірі және түбіт-тері шикізатына "Жануарлар. Сібір жарасын зертханалық диагностикалау әдістері" 3511 ҚР СТ-ға сәйкес Асколи әдісімен сібір жарасына;
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалаудың бақылауына жататын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілер мен биологиялық материалға зертханалық зерттеулер жүргізу;
2) мыналарға:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 7-1/587 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11940 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес сауда объектілерінде ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханалары жүргізетін міндетті және қосымша зерттеулердің тізбесі бойынша жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа;
жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың, азықтар мен азықтық қоспалардың қауіпсіздік көрсеткіштерін айқындау бойынша ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу;
3) Заңның 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген функцияларды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорынның ветеринариялық зертханаларының, сондай-ақ облыстар мен аудандарда құрылатын оның филиалдарының өлшем құралдарын тексеру және сынақ жабдығын аттестаттау;
4) жануарлар өсіруді, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды дезинфекциялау сапасын бактериологиялық зерттеу;
5) Заңның 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген функцияларды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорынның ветеринариялық зертханаларының, сондай-ақ облыстар мен аудандарда құрылатын оның филиалдарының биологиялық қалдықтарын кәдеге жарату және жою.

1) проведение лабораторных исследований:
заразных болезней животных, возникающих вследствие внедрения в организм животного специфического возбудителя инфекции (инвазии) и передающихся от животного к животному и человеку, с использованием методов диагностики возбудителей болезней животных по перечню согласно приложению № 6 к Правилам организации проведения лабораторных исследований (испытаний) при осуществлении ветеринарного контроля (надзора), утвержденным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 10 ноября 2017 года № 80;
кожевенного, овчинно-мехового, сборного мерлушкового и пушно-мехового сырья на сибирскую язву методом Асколи согласно СТ РК 3511 "Животные. Методы лабораторной диагностики сибирской язвы";
подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала;
2) проведение ветеринарно-санитарной экспертизы:
продукции и сырья животного происхождения по перечню обязательных и дополнительных исследований, проводимых лабораториями ветеринарно-санитарной экспертизы на торговых объектах согласно приложению 3 к Ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 7-1/587 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11940);
по определению показателей безопасности продукции и сырья животного происхождения, кормов и кормовых добавок;
3) поверка средств измерений и аттестация испытательного оборудования ветеринарных лабораторий республиканского государственного предприятия, осуществляющего функции, указанные в подпункте 2) пункта 1 статьи 11 Закона, а также в его филиалах, создаваемых в областях и районах;
4) бактериологические исследования качества дезинфекции объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
5) утилизация и уничтожение биологических отходов ветеринарных лабораторий республиканского государственного предприятия, осуществляющего функции, указанные в подпункте 2) пункта 1 статьи 11 Закона, а также в его филиалах, создаваемых в областях и районах.