2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған санақ парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2021 жылғы 28 шілдедегі № 11 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 тамызда № 23813 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қазандағы № 1049 қаулысымен бекітілген Ұлттық санақтарды жүргізу қағидалары мен мерзімдерінің 7-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 427 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі туралы ереженің 17-тармағының 48) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар тізімі" (индексі 1-СЖ, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағы осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) (индексі 4-В, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағы осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ұлттық санақтар департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ұлттық санақтар департаменті осы бұйрықты мүдделі мемлекеттік органдарға, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық мен аумақтық бөлімшелеріне жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.

Об утверждении переписных листов для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 28 июля 2021 года № 11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2021 года № 23813
В соответствии с подпунктом 2) пункта 7 Правил и сроков проведения национальных переписей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2010 года № 1049, подпунктом 48) пункта 17 Положения об Агентстве по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 427, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) переписной лист для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений" (индекс 1-СЖ, периодичность: единовременная) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) переписной лист для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) переписной лист для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность: единовременная) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) переписной лист для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность: единовременная) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) переписной лист для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранцы, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность: единовременная) согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту национальных переписей совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
3. Департаменту национальных переписей Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до заинтересованных государственных органов, структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының орынбасарына (Н.Ж. Көшкімбаев) жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Басшы Н. Айдапкелов
Басшысының
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 11 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
2021 жылы Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын өткізуге
арналған санақ парағының нысаны
Аумақтық статистика бөлімшесіне ұсынылады
Санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Санақ парағы www.sanaq.gov.kz
интернет-ресурсына орналастырылған
"Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер
(тұрғын ғимараттар) және
тұрғын емес үй-жайлар тізімі"
Индексі 1-СЖ
Кезеңділігі: біржолғы
Санақ парақтары үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттерге толтырады*

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (Кошкимбаев Н.Ж.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Руководитель Н. Айдапкелов
Приложение 1
к приказу руководителя
от 28 июля 2021 года № 11
Конфиденциальность гарантируется органами
государственной статистики
Форма переписного листа для проведения национальной переписи
населения Республики Казахстан в 2021 году
Представляется территориальному подразделению статистики
Время, затраченное на заполнение переписного листа, в часах
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Переписной лист размещен
на интернет-ресурсе "www.sanaq.gov.kz"
"Список жилищ, жилых
домов (жилых зданий) и
нежилых помещений"
Индекс 1-СЖ Периодичность: единовременная
Переписные листы заполняются на респондентов, входящих в состав домашнего хозяйства*

* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23) тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды1
Нұсқаушылық учаскенің нөмірі 2
Тіркеу учаскесінің нөмірі 3
Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар тізімі (тіркеу учаскесіне жасалады) 1-бөлім. Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар туралы мәліметтер
Жол коды
Объекттің белгілері
Объект бойынша мәліметтер
А
Б
1
1.1
Әкімшілік-аумақтық бірліктің коды және атауы
1.2
Көшенің типі
1.3
Мекенжай
1.4
Объектінің типі
1.5
Объектінің мәртебесі
1.6
Ғимараттың немесе үйдің (корпустың, блоктың) нөмірі
1.7
Құқық иеленушінің деректері
1.8
Әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, балалар үйінде, демалыс үйлерінде, жетім балаларға арналған және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттарда, пансионаттарда, санаторийлерде, сәбилер үйінде және басқа да мекемелерде, ұйымдарда тұрақты тұратындардың саны
1.9
Ауруханаларда, санаторийлерде, қонақүйлерде, демалыс үйлерінде және басқа да мекемелерде, ұйымдарда уақытша тұратындардың және (немесе) келушілердің төсек орын саны;
1.10
Ескертпе4
2-бөлім. Халық тұрып жатқан тұрғынжайлар мен тұрғын емес үй-жайлар туралы мәліметтер
Жол коды
(Пәтердің, бөлменің, жеке тұрғын үйдің) нөмірі
(Пәтердің, бөлменің, жеке тұрғын үйдің)
типі
Тұратын халықтың саны
Құқық иеленушінің деректері
Ескертпе
А
1
2
3
4
5
2.1
2.2
2.3

* Согласно подпункту 23) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство – экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
Код населенного пункта по КАТО1
Номер инструкторского участка2
Номер регистрационного участка3
Список жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений (составляется на регистрационный участок)
Раздел 1. Сведения о жилищах, жилых домах (жилых зданиях) и нежилых помещениях
Код строки
Признаки
Сведения
А
Б
1
1.1
Код и наименование административно-территориальной единицы
1.2
Тип улицы
1.3
Адрес
1.4
Тип
1.5
Статус
1.6
Номер здания или дома (корпуса, блока)
1.7
Данные правообладателя
1.8
Число постоянно проживающих: в центрах социального обслуживания, детских домах, домах отдыха, школах-интернатах для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, пансионатах, санаториях, домах ребенка и других учреждениях, организациях, где проживает постоянное население
1.9
Число койко-мест в больницах, санаториях, гостиницах, домах отдыха и других, где проживает и (или) пребывает временное население
1.10
Примечание4
Раздел 2. Сведения о жилищах и нежилых помещениях, в которых проживает население
Код строки
Номер (квартиры комнаты, индивидуального жилого дома)
Тип (квартиры, комнаты, индивидуального жилого дома)
Число проживающего населения
Данные правообладателя
Примечание
А
1
2
3
4
5
2.1
2.2
2.3

2.45
Ескертпе:
1 ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық обьектілер жіктеуіші;
2,3 Нұсқаушылық, тіркеу учаскелерінің нөмірлерін Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының аумақтық бөлімшелері береді және планшеттегі мобильдік қосымшаға мекенжай тізілімін жүктегеннен кейін автоматты түрде көрсетіледі;
4 ескертпеде әрбір объекті бойынша кез келген өзгерістер мен ескертулер көрсетіледі;
5 жолдарды қажеттілігіне қарай қосу. 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар тізімі" (индексі 1-СЖ, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар тізімі" (индексі 1-СЖ, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағына қосымшада келтірілген
2021 жылы
Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын
өткізуге арналған
"Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер
(тұрғын ғимараттар) және
тұрғын емес үй-жайлар тізімі"
(индексі 1-СЖ, кезеңділігі:
біржолғы) санақ парағына
қосымша
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар тізімі" (индексі 1-СЖ, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар тізімі" (индексі 1-СЖ, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағына (бұдан әрі – санақ парағы) халық тұрып жатқан немесе тұруы мүмкін барлық тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар жазылады;
2. Әрбір тұрғынжай, тұрғын үй (тұрғын ғимарат) және тұрғын емес үй-жай санақ парағына жеке және олардың орналасу тәртібімен рет-ретімен жазылады.
3. Санақ парағының 1-бөлімнің 1-бағанында:
1.1-жолда әкімшілік-аумақтық бірліктің коды мен атауы;
1.2-жолда "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "е-Статистика" ИАЖ) анықтамалығына сәйкес көшенің типі;
1.3-жолда осы даңғыл, көше, алаң, тұйық көше, өтпе жол бойынша бірінші болып жазылған тұрғынжайдың, тұрғын үйдің (тұрғын ғимараттың) және тұрғын емес үй-жайдың мекенжайы, басқа тұрғынжайға, тұрғын үйге (тұрғын ғимаратқа) және тұрғын емес үй-жайға қарама-қарсы жолда "-u-" белгісі;
1.4-жолда "е-Статистика" ИАЖ анықтамалығына сәйкес тұрғынжайдың, тұрғын үйдің (тұрғын ғимараттың) және тұрғын емес үй-жайдың типі;

2.45
Примечание:
1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009;
2,3Номера инструкторского, регистрационного участков присваиваются территориальными подразделениями Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и отображаются автоматически после загрузки реестра адресов в мобильное приложение на планшете;
4 В примечании указываются любые изменения и замечания по каждому объекту;
5 Добавить строки по необходимости. Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений" (индекс 1-СЖ, периодичность: единовременная) приведено в приложении к переписному листу для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений" (индекс 1-СЖ, периодичность: единовременная).
Приложение
к переписному листу для
проведения национальной
переписи населения
Республики Казахстан в 2021 году
"Список жилищ, жилых домов
(жилых зданий) и нежилых помещений"
(индекс 1-СЖ, периодичность:
единовременная)
Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений" (индекс 1-СЖ, периодичность: единовременная)
1. В переписном листе для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений" (индекс 1-СЖ, периодичность: единовременная) (далее – переписной лист) записываются все жилища, жилые дома (жилые здания) и нежилые помещения, где живет или возможно проживает население.
2. Каждое жилище, жилой дом (жилое здание) и нежилое помещение записывается в переписном листе отдельно и последовательно, в порядке их расположения.
3. В графе 1 раздела 1 переписного листа указываются:
в строке 1.1 код и наименование административно-территориальной единицы;
в строке 1.2 тип улицы согласно справочника интегрированной информационной системы "е-Статистика" (далее – ИИС "е-Статистика");
в строке 1.3 адрес жилища, жилого дома (жилого здания) и нежилого помещения, записанного первым по данному проспекту, улице, площади, переулку, проезду, напротив других жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений проставляется символ – "-ii-";
в строке 1.4 тип жилища, жилого дома (жилого здания) и нежилого помещения согласно справочника в ИИС "е-Статистика";

1.5-жолда "е-Статистика" ИАЖ объектілер мәртебесінің анықтамалығына сәйкес тұрғынжайдың, тұрғын үйдің (тұрғын ғимараттың) және тұрғын емес үй-жайдың мәртебесі;
1.6-жолда тұрғынжайдың, тұрғын үйдің (тұрғын ғимараттың) және тұрғын емес үй-жайдың нөмірі көрсетіледі. Нөмірлері қосымша санмен немесе әріптік нөмірлеумен белгіленетін тұрғынжай, тұрғын үй (тұрғын ғимараттың) және тұрғын емес үй-жай үшін негізгі, сонымен қатар қосымша белгілері де жазылады (мысалы, 8а, 5/1).
Егер тұрғынжай, тұрғын үй (тұрғын ғимараттың) және тұрғын емес үй-жай қосымша нөмірлеумен (мысалы, А корпусы (блогы), Б корпусы (блогы) немесе 1-корпус (блогы), 2-корпус және т.с.с.) белгіленетін бірнеше ірі көппәтерлі корпустардан тұрса, онда осындай әрбір корпус (блогы) жалпы нөмірі және корпустың нөмірі (мысалы, 5 корпус (блогы) А, Б корпусы (блогы), 1/18 корпус (блогы) 2 және тағы сол сияқты) көрсетіле отырып, санақ парағында жеке жолда жазылады.
Тұрғынжайдың, тұрғын үйдің (тұрғын ғимараттың) және тұрғын емес үй-жайдың қатарында олардың конструктивтік ерекшеліктерінің (мысалы, гараждар) себебінен халық тұрмайтын шаруашылық құрылыстары ескерілмейді, тұрған жағдайда оларды санақ парағына енгізеді.
Тұратын тұрғындардың санын көрсете отырып, картада барлық бар жаңа тұрғынжайлар, тұрғын үйлер (тұрғын ғимараттар) және тұрғын емес үй-жайлар белгіленеді.
1.7-жолда егер құқық иеленуші заңды тұлға болып табылса, онда оның атауы, егер заңды тұлға (соның ішінде дара кәсіпкер) болса, оның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса). Бірнеше құқық иеленуші болса, олардың әрқайсысы көрсетіледі;
Тұрғынжайлардың, тұрғын үйлердің (тұрғын ғимараттардың) және тұрғын емес үй-жайлардың құрылысы жүргізіліп жатқан учаскелер бойынша (егер оларда ешкім тұрмаса) санақ парағының 1-бөлімінің 1.7-жолында салынып жатқан тұрғынжай, тұрғын үй (тұрғын ғимарат) және тұрғын емес үй-жай тиесілі құқық иеленушінің деректері көрсетіледі және 1.10-жолда "тұрғынжай, тұрғын үй (тұрғын ғимарат) және тұрғын емес үй-жай салынып жатыр" белгісі қойылады.
1.8-жолда әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, балалар үйінде, демалыс үйлерінде, жетім балаларға арналған және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттарда, пансионаттарда, санаторийлерде, сәбилер үйінде және басқа да мекемелерде, ұйымдарда халық тұрақты тұратын жерлердегі тұрақты тұратындардың саны;
1.9-жолда ауруханаларда, санаторийлерде, қонақүйлерде, демалыс үйлерінде және басқа да жерлерде уақытша тұратындардың және (немесе) келушілердің төсек орын саны;
1.10-жолда осы тұрғынжай, тұрғын үй (тұрғын ғимарат) және тұрғын емес үй-жай бойынша кез келген өзгерістер мен ескертулер көрсетіледі.

в строке 1.5 статус жилища, жилого дома (жилого здания) и нежилого помещения согласно справочника статуса объектов в ИИС "е-Статистика";
в строке 1.6 номер жилища, жилого дома (жилого здания) и нежилого помещения. Для жилища, жилого дома (жилого здания) и нежилого помещения, номера которых обозначаются дополнительной цифрой или буквенной нумерацией, указываются как основные, так и дополнительные обозначения (например, 8а, 5/1).
Если жилище, жилой дом (жилое здание) и нежилое помещение состоит из нескольких крупных многоквартирных корпусов (блоков), обозначаемых дополнительной нумерацией (например, корпус А, корпус Б или корпус 1, корпус 2), то каждый такой корпус (блок) записывается в переписном листе отдельной строкой с указанием общего номера и номера корпуса (блока) (например, 5 корпус (блок) А, корпус (блок) Б, 1/18 корпус (блок) 2).
В числе жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений не учитываются хозяйственные постройки, в которых население не проживает по причине их конструктивных особенностей (например, гаражи), в случае проживания, их вносят в переписной лист.
На карте отмечаются все имеющиеся новые жилища, жилые дома (жилые здания) и нежилые помещения, с указанием численности проживающего в них населения;
в строке 1.7 если правообладателем является юридическое лицо, то его наименование, если физическое лицо (в том числе индивидуальный предприниматель) его фамилия, имя и отчество (при его наличии). При наличии нескольких правообладателей указывается каждый из них.
По участкам, на которых ведется строительство жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений (если в них никто не живет), в строке 1.7 раздела 1 переписного листа указываются данные правообладателя, которому принадлежит строящееся жилище, жилой дом (жилое здание) и нежилое помещение и в строке 1.10 отмечается "жилище, жилой дом (жилое здание) и нежилое помещение строится";
в строке 1.8 число постоянно проживающих: в центрах социального обслуживания, детских домах, домах отдыха, школах-интернатах для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, пансионатах, санаториях, домах ребенка и других учреждениях, организациях, где проживает постоянное население;
в строке 1.9 число койко-мест в больницах, санаториях, гостиницах, домах отдыха и других, где проживает и (или) пребывает временное население;
в строке 1.10 любые изменения и замечания по данному жилищу, жилому дому (жилому зданию) и нежилому помещению.

4. Санақ парағының 2-бөлімі халық тұрып жатқан барлық тұрғынжайлар мен тұрғын емес үй-жайлар бойынша толтырылады.
Санақ парағының 2-бөлімінде:
1-бағанда пәтердің, жатақханадағы бөлменің, жеке тұрғын үйдің нөмірі;
нөмір қосымша цифрмен немесе әріптік нөмірлеумен белгіленсе, негізгі, сол сияқты қосымша белгілері де (мысалы, 8а, 5/1 ) жазылады;
2-бағанда пәтердің, бөлменің, жеке тұрғын үйдің типі "е-Статистика" ИАЖ анықтамалығына сәйкес;
3-бағанда тұрақты тұратын халықтың саны көрсетіледі.
Бұл ретте санақ парағының 2-бөлімнің 3-бағанында уақытша болмағандарды (12 айдан кем) қоса алғанда, тұрақты тұратын халық туралы деректер жазылады. 12 айдан артық болмаған, сондай-ақ әскери қызметке немесе оқуға (оқу мерзімі 12 ай және одан артық) кеткен адамдар олардың кету мерзіміне қарамастан 3-бағанға қосылмайды;
4-бағанда құқық иеленушінің деректері, халық тұрып жатқан тұрғынжай мен тұрғын емес үй-жай бірнеше құқық иеленушіге тиесілі болса, онда олардың әрқайсысы көрсетіледі;
5-бағанда халық тұрып жатқан осы тұрғынжай мен тұрғын емес үй-жай бойынша кез келген өзгерістер мен ескертулер көрсетіледі.
5. Учаске тұрғынжайларының, тұрғын үйлерінің (тұрғын ғимараттарының) және тұрғын емес үй-жайларының барлығын аралауды аяқтап және қажетті мәліметтерді санақ парағына енгізгеннен кейін интервьюер олардың санақ парағында жазылған санын оның учаскесінің картасында көрсетілген мәліметтермен салыстырады.
Егер интервьюер аралау кезінде учаскенің картасында жоқ тұрғынжайды, тұрғын үйді (тұрғын ғимараттарының) және тұрғын емес үй-жайды анықтаған жағдайда, интервьюер оны санақ парағына енгізеді және электрондық және (немесе) қағаз жеткізгіштерде белгілейді.
Басшысының
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 11 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
2021 жылы Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын өткізуге
арналған санақ парағының нысаны
Аумақтық статистика бөлімшесіне ұсынылады
Санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Санақ парағы www.sanaq.gov.kz
интернет-ресурсына орналастырылған
"Тұратындар және (немесе)
келушілер тізімі"
Индексі 1-ПП Кезеңділігі: біржолғы
Санақ парақтары үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттерге толтырады*
* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23) тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды1
Нұсқаушылық учаскенің нөмірі 2
Есеп учаскесінің нөмірі 2
Есеп учаскесі шегіндегі үй-жайдың нөмірі 2
1. Әкімшілік-аумақтық бірліктің атауы ______________________________________________

4. Раздел 2 переписного листа заполняется по всем жилищам и нежилым помещениям, в которых проживает население.
В разделе 2 переписного листа указываются:
в графе 1 номер квартиры, комнаты в общежитии, индивидуального жилого дома;
в случае, если номер обозначается дополнительной цифрой или буквенной нумерацией, записываются как основные, так и дополнительные обозначения (например, 8а, 5/1);
в графе 2 тип квартиры, комнаты, индивидуального жилого дома согласно справочника ИИС "е-Статистика";
в графе 3 численность постоянно проживающего населения.
При этом в графе 3 раздела 2 переписного листа записываются данные о постоянно проживающем населении (без учета временно проживающих), включая временно (менее 12 месяцев) отсутствующих. Лица, отсутствующие более 12 месяцев, а также выбывшие на военную службу или на учебу (со сроком обучения 12 месяцев и более) независимо от срока их выбытия в графу 3 не включаются;
в графе 4 данные правообладателя, в случае, если жилище и нежилое помещение, в которых проживает население принадлежит нескольким правообладателям, то указывается каждый из них;
в графе 5 любые изменения и замечания по данному жилищу и нежилому помещению, в которых проживает население.
5. По окончании обхода всех жилищ, жилых домов (жилых зданий) и нежилых помещений участка и занесения в переписной лист необходимых сведений интервьюер сверяет их число, записанное в переписной лист, со сведениями, указанными на карте его участка.
В случае, если при обходе интервьюер обнаружит жилище, жилой дом (жилое здание) и нежилое помещение, отсутствующее на карте участка, интервьюер заносит его в переписной лист и обозначает на электронном и (или) бумажном носителях.
Приложение 2
к приказу руководителя
от 28 июля 2021 года № 11
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Форма переписного листа для проведения
национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
Представляется территориальному подразделению статистики
Время, затраченное на заполнение переписного листа, в часах
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Переписной лист размещен
на интернет-ресурсе "www.sanaq.gov.kz"
"Список проживающих
и (или) пребывающих"
Индекс 1-ПП Периодичность: единовременная
Переписные листы заполняются на респондентов, входящих в состав домашнего хозяйства** Согласно подпункту 23) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство – экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
Код населенного пункта по КАТО1
Номер инструкторского участка2
Номер счетного участка2
Номер помещения в пределах счетного участка2
1.Наименование административно-территориальной единицы_____________________

2. Даңғыл, шағын аудан, көше, алаң, тұйық көше, өтпе жол ____________________________
3. Үйдің (корпустың, блогтың) нөмірі …………………………………………………
4. Пәтердің нөмірі ………………………………………………………………………
5. Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адам ……………………………………………………....
6. Мекеме, ұйым3 …………………….……………………………………………………
7. Қонақүй ...................................................................................................................................
8. Осы үй-жайда тұрақты тұратын, егер олар қазіргі уақытта болмаса, сонымен қатар осы үй-жайда уақытша тұратын және (немесе) 12 айдан кем уақытқа келген барлық адамдарды атап өтіңіз:
Бөлменің нөмірі4
Үй шаруашылығының реттік нөмірі
Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі
Аты
Әкесінің аты
(болған жағдайда)

2. Проспект, микрорайон, улица, площадь, переулок, проезд______________________
3. Номер дома(корпуса, блока)………………………………………………
4. Номер квартиры…………………………………………………………………
5. Лицо,не имеющее определенного места жительства…………………………………
6. Учреждение, организация3……………….………………………………
7. Гостиница…………………………………………………………………
8.Перечислите, пожалуйста, всех лиц, постоянно проживающих в данном помещении, даже если они в данное время отсутствуют, а также тех, кто временно проживает и (или) пребывает в данном помещении менее 12 месяцев:
№ комна ты4
Порядковый номер домашнего хозяйства
Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)

Уақытша тұру (12 айдан кем)5
Осы елді мекенде уақытша жүрген, бірақ Қазақстан Республикасының басқа елді мекенінде тұрақты тұратын респондент
Шетелде тұрақты тұратын, Қазақстан Республикасында уақытша жүрген респондент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
1 ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық обьектілер жіктеуіші;
2 Нұсқаушылық, есеп учаскелерінің және есеп учаскесі шегіндегі үй-жайдың нөмірлерін Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының аумақтық бөлімшелері береді және планшеттегі мобильдік қосымшаға мекенжай тізілімін жүктегеннен кейін автоматты түрде көрсетіледі;

Временно проживающие (менее 12 месяцев)5
Респондент, временно находящийся в данном населенном пункте, но постоянно проживающий в другом населенном пункте Республики Казахстан
Респондент, постоянно проживающий за границей, временно находящийся в Республике Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009;
2 Номера инструкторского, счетного участков и номер помещения в пределах счетного участка присваиваются территориальными подразделениями Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и отображаются автоматически после загрузки реестра адресов в мобильное приложение на планшете;

3 "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі біржолғы) 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмеге қосымшада келтірілген мекемелерде және ұйымдарда тұратындар және (немесе) келушілер үшін ғана көрсетіледі;
4 Тұрғынжайларда, тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) және тұрғын емес үй-жайларда тұратындар және (немесе) келушілер үшін ғана көрсетіледі;
5 Осы үй шаруашылығының құрамына уақытша тұратындар (12 айдан кем) кірмейді және оларға үй шаруашылығының келесі нөмірі беріледі (егер олар қандас туыстар болып табылса да). 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағына қосымшада келітірілген.
2021 жылы
Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын
өткізуге арналған "Тұратындар
және (немесе) келушілер тізімі"
(индексі 1-ПП, кезеңділігі:
біржолғы) санақ парағына
қосымша
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде халықты есепке алу Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша 2021 жылғы 31 тамыздан 1 кыркүйекке қараған түні 00:00 сағат сәтіндегі жағдай бойынша жүзеге асырылады.
Халықты есепке алу сәтінен кейін қайтыс болғандар 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағында (бұдан әрі – санақ парағы) есепке алынады. Халықты есепке алу сәтінен кейін туғандар санақ парағында есепке алынбайды.
2. Санақ парағын толтыру кезінде көрсетілген жауап нұсқаларында тиісті белгілер қойылады, қажет болған жағдайда цифрлар және (немесе) мәтін енгізіледі.
3. Санақ парағына уақытша болмағандар және уақытша тұратындар және (немесе) келушілерді қоса алғанда, үй шаруашылығының құрамына кіретін, елде тұрақты тұратын респонденттер (бұдан әрі – респондент) (Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар) енгізіледі.
Сондай-ақ шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында 12 айдан кем уақытша тұратындар.
Респондент 12 ай және одан артық уақыт тұратын елді мекен тұрғылықты жері болып саналады.
Уақытша болмағандарға осы елді мекенде тұрақты тұратын, бірақ халықты есепке алу сәтінде, егер олардың болмауы 12 айдан аспаса осы елді мекеннің аумағынан тыс жерде болған респонденттер жатады.

3 Указывается только для проживающих и (или) пребывающих в учреждениях и организациях, приведенных в приложении к пояснению по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная);
4 Указывается только для проживающих и (или) пребывающих в жилищах, жилых домах (жилых зданиях) и нежилых помещениях, принадлежащих юридическим лицам;
5 Временно проживающие (менее 12 месяцев) не входят в состав данного домашнего хозяйства, и им присваивается следующий номер домашнего хозяйства (даже если они являются кровными родственниками). Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная) приведено в приложении к переписному листу для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или)пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная).
Приложение
к переписному листу для
проведения национальной
переписи населения
Республики Казахстан в 2021 году
"Список проживающих и (или)
пребывающих" (индекс 1-ПП,
периодичность: единовременная)
Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная)
1. Учет населения при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году осуществляется по состоянию на момент 00:00 часов по времени города Нур-Султана с 31 августа на 1 сентября 2021 года.
Умершие после момента учета населения учитываются в переписном листе для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная) (далее – переписной лист). Родившиеся после момента учета населения в переписном листе не учитываются.
2. При заполнении переписного листа вносятся соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов, при необходимости вводятся цифры и (или) текст.
3. В переписной лист вносятся постоянно проживающие в стране респонденты, входящие в состав домашнего хозяйства (далее – респондент) (граждане Республики Казахстан, иностранцы, лица без гражданства), включая временно отсутствующих и временно проживающих, и (или) пребывающих.
А также иностранцы, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом, временно находящиеся на территории Республики Казахстан менее 12 месяцев.
Постоянным местом жительства считается тот населенный пункт, где респондент проживает 12 месяцев и более.
К временно отсутствующим относятся респонденты, которые постоянно проживают в данном населенном пункте, но на момент учета населения находились за пределами территории данного населенного пункта, если их отсутствие не превысило 12 месяцев.

4. Үй-жайда тұратындар және (немесе) келушілерді жазу әрбір жеке үй шаруашылығы бойынша жүргізіледі. Егер үй-жайда бірнеше үй шаруашылығы тұрса, онда алдымен бір үй шаруашылығындағы барлық респонденттердің деректері, одан кейін басқа үй шаруашылығы респонденттерінің деректері толтырылады.
Санақтан өтетін үй шаруашылығы шегінде уақытша болмаған, кәмелеттік жасқа толмағандар, әрекетке қабілетсіз респонденттер үшін санақ парақтарын басқа кәмелеттік жасқа толған респонденттер немесе осы респонденттердің қорғанышы немесе қамқоршылары толтырады.
Егер халықты есепке алу сәтінде әрекетке қабілетсіз респондент үйде болса, онда ол үшін санақ парағын қорғанышы толтырады.
5. Санақ парағының 1-тармағында облыс, қала, аудан, ауылдық округ, елді мекеннің атауы көрсетіледі.
6. Егер үй шаруашылығының мекенжайы анықталмаса, санақ парағының 2, 3, 4-тармақтары толтырылмайды.
7. Санақ парағының 3-тармағында үйдің (корпустың, блоктың) нөмірі көрсетіледі.
8. Санақ парағының 4-тармағында пәтердің нөмірі көрсетіледі.
9. Санақ парағының 5-тармағында белгілі бір тұрғылықты жері жоқтарға тұру үшін көзделмеген орындарға келген белгілі бір тұрғылықты жері жоқ респонденттер жатады. Егер "Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адам" деп белгіленсе, "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын толтыруға көшу керек.
10. Санақ парағының 6-тармағын осы санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмеге қосымшада келтірілген мекемелерде, ұйымдарда тұратын және (немесе) келуші респонденттер үшін интервьюерлер толтырады.
11. Санақ парағының 7-тармағын егер респонденттер қонақүйлерде тұратын және (немесе) қонақүйлерге келген болса толтырады.
12. Санақ парағының 8-тармағының 1-бағаны заңды немесе жеке тұлғаларға (соның ішінде дара кәсіпкерлерге) тиесілі тұрғынжайларда, тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) және тұрғын емес үй-жайларда тұратындар және (немесе) келушілер үшін толтырылады, онда бөлменің, палатаның, бөлімшенің нөмірі тиісті заңды немесе жеке тұлғалардың (мысалы, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, балалар үйінде, демалыс үйлерінде, жетім балаларға арналған және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттарда, пансионаттарда, санаторийлерде, сәбилер үйінде және басқа да мекемелерде, ұйымдарда тұратындар) есеп кітапшасындағы жазбалардың қалай жүргізілетініне байланысты көрсетіледі.
13. "Үй шаруашылығының реттік нөмірі" санақ парағының 8-тармағының 2-бағанында – әрбір жеке үй шаруашылығына берілетін нөмір (нөмірлеу өсу реті бойынша жүргізіледі).
14. "Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір" санақ парағының 8-тармағының 3-бағанында – өз үй шаруашылығы шегіндегі бір үй шаруашылығының респонденттеріне "01" бастап одан әрі өсу реті бойынша берілетін нөмір. Одан кейінгі басқа үй шаруашылығының респонденттеріне де "01" нөмірінен бастап одан әрі өсу реті бойынша толтырылады.

4. Запись проживающих и (или) пребывающих в помещении производится по каждому отдельному домашнему хозяйству. Если в помещении проживает несколько домашних хозяйств, то сначала заполняются данные всех респондентов одного домашнего хозяйства, затем респондентов другого домашнего хозяйства.
За временно отсутствующих в пределах переписываемого домашнего хозяйства, несовершеннолетних, недееспособных респондентов, переписные листы заполняют другие совершеннолетние респонденты, опекуны или попечители этих респондентов.
Если на момент учета населения недееспособный респондент находится дома, за него заполняет переписной лист опекун.
5. В пункте 1 переписного листа указывается наименование области, города, района, сельского округа, населенного пункта.
6. Пункты 2, 3, 4 переписного листа не заполняются, если адрес домашнего хозяйства не определен.
7. В пункте 3 переписного листа указывается номер дома (корпуса, блока).
8. В пункте 4 переписного листа указывается номер квартиры.
9. В пункте 5 переписного листа к лицам, не имеющим определенного места жительства относятся респонденты без определенного места жительства, пребывающие в местах, не предусмотренных для проживания. Если отмечается "лицо, не имеющее определенного места жительства", следует переход к заполнению переписного листа "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность единовременная).
10. Пункт 6 переписного листа заполняется интервьюерами для респондентов, проживающих и (или) пребывающих в учреждениях, организациях, приведенных в приложении к настоящему пояснению по заполнению переписного листа.
11. Пункт 7 переписного листа заполняется, если респонденты проживают и (или) пребывают в гостиницах.
12. Графа 1 пункта 8 переписного листа заполняется для проживающих и (или) пребывающих в жилищах, жилых домах (жилых зданиях) и нежилых помещениях, принадлежащих юридическим или физическим лицам (в том числе индивидуальным предпринимателям), где указывается номер комнаты, палаты, отделения в зависимости от того, как ведутся записи в книгах учета соответствующих юридических или физических лиц (например, проживающих в центрах социального обслуживания, детских домах, домах отдыха, школах-интернатах для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, пансионатах, санаториях, домах ребенка и других учреждениях, организациях).
13. В графе 2 пункта 8 переписного листа "Порядковый номер домашнего хозяйства" – номер, присваиваемый каждому отдельному домашнему хозяйству (нумерация производится по порядку возрастания).
14. В графе 3 пункта 8 переписного листа "Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства" – номер, присваиваемый респондентам одного домашнего хозяйства в пределах своего домашнего хозяйства, начиная с "01" и далее по порядку возрастания. Следующим за ним респондентам другого домашнего хозяйства заполняются также с номера "01" и далее по порядку возрастания.

Респонденттерді жазу санақ парағының 8-тармағының 3-бағанында "01" реттік нөмірі берілетін ересектердің біреуінен басталады.
Респонденттерді жазудың келесі тәртібін сақтау қажет:
1) жұбайы мен зайыбы бірінен кейін бірі толтырылады;
2) некеде тұрмайтын ересек балаларды қоса алғанда, балалар өз ата-аналарынан кейін, одан әрі еркін тәртіпте басқа туыстары толтырылады;
3) үй шаруашылығында бірнеше ерлі-зайыптылар жұбы болған жағдайда, алдымен бір ерлі-зайыпты жұп және олардың тұрмыс құрмаған, үйленбеген балалары, одан кейін екінші ерлі-зайыпты жұп және олардың тұрмыс құрмаған, үйленбеген балалары жазылады;
4) үй шаруашылығының басқа респонденттерімен туыстық (немерелес) байланысы жоқ үй шаруашылығының респонденттері еркін тәртіпте соңғы болып толтырылады.
Үй-жайда тұратындар тізіміне жазу "Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөміріндегі" палаталар, бөлмелер немесе нөмірлер бойынша жүргізілетін әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, балалар үйінде, демалыс үйлерінде, жетім балаларға арналған және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттарда, пансионаттарда, санаторийлерде, сәбилер үйінде және басқа да мекемелерде, ұйымдарда тұратындардың біріне "01" нөмірі, қалғандарына – келесі реттік нөмірлер қойылады. Мекемелер, ұйымдар тізбесі осы санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмеге қосымшада келтірілген.
Егер мұндай тұрғынжайларда, тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) және тұрғын емес үй-жайларда (палатада, бөлмеде, нөмірде) туыстық қатынастары бар (мысалы, жұбайы мен зайыбы әлеуметтік қызмет көрсету орталығында тұрады немесе ағасы мен әпкесі – нәрестелер үйінде немесе ерлі-зайыптылар қонақүйдің бір нөмірінде тұрады) респонденттер тұрса, онда олар бір үй шаруашылығының мүшелері ретінде жазылады және үй шаруашылығы шегінде олардың біреуі-бірінші, екіншісі – екінші болып жазылады, ал осы үй-жайда тұратын қалған адамдар нөмірлердің өсу тәртібінде рет-ретімен жазылатын болады.
Мына респонденттер санаты жеке үй шаруашылықтары болып саналады:
1) уақытша тұратын және (немесе) келетін респонденттер санақ парағында жеке үй шаруашылығы ретінде көрсетіледі;
2) тұрғын үй-жай иесінің үй шаруашылығы құрамына жеке азаматтардан тұрғын үй-жайды жалдайтындар кірмейді;
3) қызмет көрсететін персонал болып табылатын және өздері жұмыс істейтін тұрғынжайларда, тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) және тұрғын емес үй-жайларда (мысалы, нәрестелер үйінде, балалар үйінде, қонақүйлерде және басқа да мекемелерде, ұйымдарда) тұратындар.

Запись респондентов начинается с одного из взрослых, которому в графе 3 пункта 8 переписного листа присваивается порядковый номер "01".
Необходимо соблюдать следующий порядок записи респондентов:
1) супруг и супруга заполняются друг за другом;
2) дети, включая не состоящих в браке взрослых детей, заполняются после своих родителей, затем в произвольном порядке другие родственники;
3) при наличии в домашнем хозяйстве нескольких супружеских пар сначала записываются одна супружеская пара и их дети, не состоящие в браке, затем вторая супружеская пара и их дети, не состоящие в браке;
4) респонденты домашнего хозяйства, не имеющие родственных (свойственных) связей с другими респондентами домашнего хозяйства, заполняются последними в произвольном порядке.
В центрах социального обслуживания, детских домах, домах отдыха, школах-интернатах для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, пансионатах, санаториях, домах ребенка и других учреждениях, организациях, где запись в списки проживающих в помещении производится по палатам, комнатам или номерам в "Порядковом номере в пределах домашнего хозяйства" одному из проживающих проставляется номер "01", всем остальным – следующие порядковые номера. Перечень учреждений, организаций приведен в приложении к настоящему пояснению по заполнению переписного листа.
Если же в таких в жилищах, жилых домах (жилых зданиях) и нежилых помещениях, принадлежащих юридическим лицам (в палате, комнате, номере) проживают респонденты, имеющие родственные отношения (например, супруг и супруга проживают в центре социального обслуживания или брат и сестра – в доме ребенка или супруги проживают в одном номере гостиницы), то они записываются как члены одного домашнего хозяйства, и один из них записывается первым, второй – вторым в пределах домашнего хозяйства, а остальные лица, проживающие в данном помещении записываются последовательно в порядке возрастания номеров.
Следующие категории респондентов считаются отдельными домашними хозяйствами:
1) временно проживающие и (или) пребывающие респонденты указываются в переписном листе как отдельное домашнее хозяйство;
2) снимающие жилое помещение у отдельных граждан, в состав домашнего хозяйства владельца жилого помещения не входят;
3) являющиеся обслуживающим персоналом и проживающие в жилищах, жилых домах (жилых зданиях) и нежилых помещениях, принадлежащих юридическим или физическим лицам (в том числе индивидуальным предпринимателям), в которых они работают (например, в домах ребенка, детских домах, гостиницах и других).

1. Кірпіш, тас
2. Ірі панельді
3. Қаңқа-панельді
4. Көлемді-блокты
5. Ірі блокты
6. Ағаш, шпалдар
7. Монолитті бетон (темір бетон)
8. Ұялы бетон
9. Саман
10. Қаңқа-қамысты
11. Басқа қабырға материалдары
5
5.
Сіз орналасқан тұрғын үйде абаттандырудың қандай түрлері бар?
1. Электр қуаты
2. Электр плитасы (еденге қоятын)
3. Газ
3.1. желілік газ (табиғи)
3.2. сұйытылған газ (баллондағы)
4. Жылыту
4.1. Орталықтан жылыту
4.2. Дербес жылыту (жеке
қондырғылардан, қазандықтардан
жылыту)
4.2.1. Пешпен жылыту:
4.2.1.1. Қатты отынмен
4.2.1.2. Сұйық отынмен
4.2.1.3. Газбен
4.2.1.4. Электрмен
4.2.2. Басқа жылыту
4.3. Жаңартылатын энергия көздерінен
4.3.1. Күн сәулесінің энергиясы
4.3.2. Жел энергиясы
4.3.3. Органикалық қалдықтардан
алынатын отын
5. Сумен жабдықтау
5.1. Үйдегі (ғимараттағы немесе
пәтердегі) су құбыры
5.2. Үйден (ғимараттан немесе пәтерден) тыс су құбыры
5.3. Құдық, колонка немесе сумен жабдықтаудың ұқсас көздері
5.4. Ауыз су жеткізу
6. Санитарлық торап (сумен шайылатын дәретхана)
7. Кәріз
7.1. Орталық кәріз
7.2. Нық кәріз
8. Стационарлық ванна немесе сусебезгі
9. Орталықтан ыстық сумен жабдықтау
10. Жеке су жылытқыштардан ыстық сумен жабдықтау
11. Қоқысты жинау және әкету
12. Байланыс қызметтері
12.1 Тіркелген телефон байланысы
12.2 Тіркелген интернет
12.3 Ұтқыр телефон интернеті

1. Кирпич, камень
2. Крупнопанельный
3. Каркасно-панельный
4. Объемно-блочный
5. Крупноблочный
6. Дерево, шпалы
7. Монолитный бетон (железобетон)
8. Ячеистый бетон
9. Саман
10. Каркасно-камышитовый
11. Другие стеновые материалы
5
5.
Какие виды благоустройств имеете в занимаемом Вами жилище?
1. Электричество
2. Электроплита (напольная)
3. Газ
3.1. Газ сетевой (природный)
3.2. Газ сжиженный (в баллонах)
4. Отопление
4.1. Центральное отопление
4.2. Автономное отопление (отопление
от индивидуальных установок, котлов)
4.2.1. Печное отопление:
4.2.1.1. На твердом топливе
4.2.1.2. На жидком топливе
4.2.1.3. На газу
4.2.1.4. От электричества
4.2.2. Прочее отопление
4.3. От возобновляемых источников
энергии
4.3.1. Энергия солнечного излучения
4.3.2. Энергия ветра
4.3.3. Топливо из органических
отходов
5. Водоснабжение
5.1. Водопровод в доме (здании или
квартире)
5.2. Водопровод вне дома (здания или
квартиры)
5.3. Колодец, колонка или идентичный
источник водоснабжения
5.4. Доставка питьевой воды
6. Санузел (туалет со смывом)
7. Канализация
7.1. Центральная канализация
7.2. Прочая канализация
8. Стационарная ванна или душ
9. Центральное горячее водоснабжение
10. Горячее водоснабжение от индивидуальных водонагревателей
11. Сбор и вывоз мусора
12. Услуги связи
12.1. Фиксированная телефонная связь
12.2. Фиксированный интернет
12.3. Мобильный интернет

5) 5 және одан да көп бөлме
7.1
7.1
Неше тұрғын бөлме Сіздің үй шаруашылығыңызды құрайды (ас үй, ванна, дәретхана, дәліз, қоймадан басқа)?
1. Бөлмелер саны
2. Бөлме бөлігі
☐ ☐
8
8.
Сіз тұрып жатқан тұрғын үй кімге тиесілі?
1. Жеке меншік
1.1. Үй шаруашылығының құрамына кіретін респондентке
1.2. Үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттерге
1.3. Жеке тұлғаға
1.3.1. Жеке тұлғаға ақы төлеусіз
1.3.2. Жеке тұлғаға ақы төлеумен
1.4. Заңды тұлғаға
1.4.1. Заңды тұлғаға ақы төлеусіз
1.4.2. Заңды тұлғаға ақы төлеумен
2. Мемлекеттік меншік
☐ ☐
3-И санақ парағы
Ескертпе:
1 ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық обьектілер жіктеуіші 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағынан автоматты түрде көшіріледі;
2 Нұсқаушылық, есеп учаскелерінің және есеп учаскесі шегіндегі үй-жайдың нөмірлерін Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының аумақтық бөлімшелері береді және планшеттегі мобильдік қосымшаға мекенжай тізілімін жүктегеннен кейін автоматты түрде көрсетіледі;
3 "Үй шаруашылығының реттік нөмірі" 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағынан автоматты түрде көшіріледі.
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағына қсыомшада келтірілген.
2021 жылы
Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын
өткізуге арналған "Тұрғын үй
жағдайлары" (индексі 2-Ж,
кезеңділігі: біржолғы)
санақ парағына қосымша
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын (бұдан әрі – санақ парағы) толтыру кезінде көрсетілген жауап нұсқаларында тиісті белгілер қойылады, сондай-ақ қажет болған жағдайда цифрлар және (немесе) мәтін енгізіледі.

5) 5 комнат и более
7.1
7.1
Сколько жилых комнат занимает Ваше домашнее хозяйство (кроме кухни, ванны, туалета, прихожей, кладовых)?
1. Количество комнат
2. Часть комнаты
8
8.
Кому принадлежит жилище, в котором Вы проживаете?
1. Частная собственность
1.1. Респонденту, входящему в состав домашнего хозяйства
1.2. Респондентам, входящим в состав домашнего хозяйства
1.3. Физическому лицу
1.3.1. Физическому лицу без оплаты
1.3.2. Физическому лицу с оплатой
1.4. Юридическому лицу
1.4.1. Юридическому лицу без оплаты
1.4.2. Юридическому лицу с оплатой
2. Государственная собственность
переписной лист 3-И
Примечание:
1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009 автоматически переносится с переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная).
2 Номера инструкторского, счетного участков и номер помещения в пределах счетного участка присваиваются территориальными подразделениями Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и отображаются автоматически после загрузки реестра адресов в мобильное приложение на планшете;
3 "Порядковый номер домашнего хозяйства" автоматически переносится с переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная). Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность: единовременная) приведено в приложении к переписному листу для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность: единовременная).
Приложение
к переписному листу
для проведения национальной
переписи населения
Республики Казахстан в 2021 году
"Жилищные условия"
(индекс 2-Ж, периодичность: единовременная)
Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность: единовременная)
1. При заполнении переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность: единовременная) (далее – переписной лист) вносятся соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов, также при необходимости вводятся цифры и (или) текст.

2. Санақ парағын әр үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттердің біреуі толтырады. Санақ парағының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-сұрақтары үй шаруашылықтары тұратын тұрғын үйге қатысты. Санақ парағының 7.1 және 8-сұрақтары осы тұрғын үйде тұратын әр үй шаруашылығына қатысты.
3. Санақ парағының 1-сұрағына келесі түсіндірмелер пайдаланылады:
1) егер үй шаруашылығы меншік нысанына қарамастан жеке үйде, коттедж типіндегі тұрғын үйде тұрса, онда "бір пәтерлі (жеке үй)" белгіленеді;
2) егер үй шаруашылығы көппәтерлі үйде тұрса, онда "екі пәтерлі үй" немесе "үш және одан да көппәтерлі үй" жауаптарының бір нұсқасы белгіленеді;
3) егер еңбек шарты бойынша жұмыс істейтін, студенттер (курсанттар, аспиранттар) және оқу кезеңінде оқушылардың тұруы үшін, сондай-ақ меншік иесімен немесе жатақхана иесімен еңбек шарты бар басқа да адамдар үшін арнайы салынған немесе қайта жабдықталған болса, онда "Жатақхана" белгіленеді.
"Басқа (мысалы, киіз үй, күзетші үйі, шағын вагон, контейнер)" жауап болған жағдайда санақ парағы одан әрі толтырылмайды.
4. Егер үй шаруашылығының құрамына кіретін респондентте (бұдан әрі – респондент) тұрғын үйлердің (тұрғын ғимараттардың) салынған жылы туралы мәліметтер болмаса, санақ парағының 2-сұрағына жауап толтырылмайды.
5. Санақ парағының 4-сұрағында егер қабырғалар бірнеше материалдардан салынған болса, аталған құрылыстағы басым материалды көрсеткен жөн. Егер респондентте сыртқы қабырғалардың материалдары туралы мәліметтер болмаса, сұраққа жауап толтырылмайды.
6. Санақ парағының 5-сұрағында мына жағдайларда:
егер үйде электр сымдары болса, электрмен;
егер (еденүсті) электр плитасы немесе (еденүсті) электр плитасы орнатылған бөлек тұрған ас үйі бар үй (асүйге арналған арнаулы күрделі ғимарат) болса, (еденге қойылатын) электр плитамен;
егер желілік табиғи газбен жабдықталған газ плитасы болса, желілік (табиғи) газбен;
егер сұйытылған газбен жабдықталған еденге қойылатын газ плитасы болса, сұйытылған газбен (газ тәрізді заттарды сақтауға арналған баллондағы немесе газгольдерлердегі-резевуарлардағы), сондай-ақ сұйытылған газбен жабдықталған газ плитасы орнатылған бөлек тұрған ас үйі бар үй газдандырылған деп саналады;
егер өзінің үй қазандығынан, орамдық немесе аудандық қазандығынан, жылу электр орталықтарынан орталықтан жылыту бар болса, сондай-ақ автоматты газды су жылытқыштар қондырғылары орнатылса, орталықтан жылыту;
дербес жылытумен (жеке қондырғылардан, қазандықтардан жылытумен): егер жылу қондырғыларынан немесе дәстүрлі тұрғын үйдің ішінде тұрған немесе үлкен жеке үйлердің немесе коттедждердің және уақытша шағын үйлердің иелерінде айрықша жағдайлар үшін қосымша нұсқа ретінде газбен, қатты немесе сұйық отынмен жағылатын жабдықтан жылытылатын болса, пешпен жылытумен;
жаңартылатын энергия көздерімен – күн сәулесінің энергиясы, жел энергиясы, гидродинамикалық су энергиясы; геотермальдық энергия: топырақтың, жерасты суларының, өзендердің, су қоймаларының жылуы, сондай-ақ бастапқы энергия ресурстарының антропогендік көздері: биомасса, биогаз және электр және (немесе) жылу энергиясының өндірісі үшін пайдаланылатын органикалық қалдықтардан алынатын өзге де отын түрлері кіретін табиғи жаратылыс процестері есебінен үздіксіз жаңартылатын энергия көздерімен;
егер жылыту қондырғыларынан немесе дәстүрлі тұрғын үйдің ішінде тұрған немесе үлкен жеке үйлердің немесе коттедждердің иелерінде айрықша жағдайлар үшін резервтік нұсқа ретінде газбен, электрден, қатты және сұйық отынмен жағылатын жабдықтан жылытылатын болса, пешпен жылытумен;
егер үйдің ішінде су орталықтандырылған су құбырынан немесе артезиандық ұңғымадан келетін тарату желісі болса, үйдегі (ғимараттағы немесе пәтердегі) су құбырымен;
егер үйден тыс (бөлек тұрған ас үй немесе үйден тыс ұқсас үй-жайлар) су орталықтандырылған су құбырынан немесе артезиандық ұңғымадан келетін тарату желісі болса, үйден (ғимараттан немесе пәтерден) тыс су құбырымен;
егер үй ауласында құдық не су тартқыш шүмек (колонка) немесе сумен жабдықтаудың ұқсас көздері болса, құдықпен, колонкамен немесе сумен жабдықтаудың ұқсас көздерімен;
егер үйде жоғарыда көрсетілген сумен жабдықтау көздері болмаса, басқа өңірлерден, алыс орналасқан су көздерінен немесе сумен жабдықтаудың ұқсас көздерінен ауыз суды жеткізу көлікпен жүзеге асырылса, ауыз суды жеткізумен;
егер тұрғын үйде дәретхана (сумен шайылатын санитарлық торап) және шаруашылық нәжіс суларының көшедегі кәріз желісіне ағуына арналған кәріз құрылғысы немесе су сіңіретін құдықтар болса, санитарлық тораппен (сумен шайылатын дәретхана);
егер үйдің ішінде көшедегі кәріз желісіне шаруашылық нәжіс суларының ағуына арналған кәріз құрылғысы немесе су сіңіретін құдықтар болса, орталық кәрізбен. Су құбыры жоқ, сондай-ақ биодәретханасы бар болған жағдайда тұрғын үй кәрізбен жабдықталған деп есептелмейді;
басқа да кәрізбен, субұру жүйесіне косылмаған елді мекеннің тұрғын үйлерден (тұрғын ғимараттар) шыққан тұрмыстық сұйық қоқыстар, су өтпейтін сақтау қоймаларына кейінгі арнайы шығару автокөлігіне және ағызу станцияларына берілуі тиіс, құрылғының орындарын халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері қоршаған ортаны қорғау және сумен жабдықтау және (немесе) су бұруды ұйымдастыру саласындағы уәкілетті органның аумақтық органы анықтайды.
егер ванна немесе себезгі жеке ванна бөлмесінде де, сондай-ақ ыстық судың келу тәсіліне қарамастан, осы мақсат үшін арнайы жабдықталған бөлмеде орнатылса, тұрақты ванна немесе себезгімен, бұл ретте ванна (себезгі) орнатылған, ал кәрізі жоқ тұрғын үй ваннамен немесе себезгімен жабдықталған деп есептелмейді;
егер тұрғындардың тұрмыстық мұқтаждығы үшін ыстық суды орталықтан беретін арнайы су құбыры болса, орталық ыстық сумен жабдықтаумен;
егер газды (отынды) колонкалардан, пәтерлер бойынша су жылытқыштардан, шағын жылу қазандықтарын қоса алғанда, ыстық су беретін арнайы су құбыры болса, жеке су жылытқыштардан ыстық сумен жабдықтаумен;
егер тұрғын үйден қоқысты стационарлық жинау және әкету жүзеге асырылса, қоқысты жинау және әкету;
байланыс қызметтері
егер стационарлық телефон аппараты, соның ішінде радиотелефон орнатылған болса және байланыс операторымен ("Қазақтелеком" АҚ немесе басқа да операторлармен) жасалған шарт болса, тіркелген телефон байланысымен;
егер модем, соның ішінде wi-fi орнатылған болса және байланыс операторымен ("Қазақтелеком" АҚ немесе басқа да операторлармен) жасалған шарт болса, тіркелген интернетпен;
егер тұрғын үйде ұтқыр байланыс сигналы болса және браузерлер арқылы веб-парақшалар ашылса, ұтқыр интернетпен (өз ұялы телефоныңыздың көмегімен тексере аласыз);
егер респондент телевизиялық каналдарды көру үшін теледидарды, көшедегі жерсеріктік антеннаны (тұрғын үйдің сыртқы қабырғасында, шатырда немесе аула іргесіндегі телімде орнатылған "табақша" түрінде), конвертер және телевизиялық жерсеріктік жалғаманы пайдаланатын болса, жерсеріктік телекөрсетіліммен;
егер респондент телевизиялық каналдарды көру үшін кабельдік оператор қызметтеріне қосылған теледидарды және белгілі бір кабельдік оператормен шарт жасасқан болса ("Алма ТВ" және басқа да кабельдік телевидение операторлары), кабельді телекөрсетіліммен;

2. Переписной лист заполняет один из респондентов, входящий в состав каждого домашнего хозяйства. Вопросы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 переписного листа относятся к жилищу, в котором проживают домашние хозяйства. Вопросы 7.1 и 8 переписного листа относятся к каждому домашнему хозяйству, проживающему в этом жилище.
3. В вопросе 1 переписного листа используются следующие пояснения:
1) если домашнее хозяйство проживает в индивидуальном доме, жилом доме коттеджного типа, независимо от формы собственности, отмечается "одноквартирный (индивидуальный дом)";
2) если домашнее хозяйство проживает в многоквартирном доме, отмечается один из вариантов ответа: "двухквартирный дом" или "трех и более квартирный дом";
3) если в специально построенном или переоборудованном для проживания лиц, работающих по трудовому договору, студентов (курсантов, аспирантов) и учащихся в период учебы, а также других лиц, имеющих трудовой договор с собственником или владельцем общежития, отмечается "Общежитие".
В случае ответа "Другое (например, юрта, сторожка, вагончик, контейнер)" переписной лист далее не заполняется.
4. В вопросе 2 переписного листа ответ не заполняется, если респондент, входящий в состав домашнего хозяйства (далее – респондент), не имеет сведений о годе постройке жилых домов (жилых зданий).
5. В вопросе 4 переписного листа, если стены построены из нескольких материалов, следует указать тот материал, который преобладает в данном строении. Если респондент не имеет сведений о материале наружных стен, ответ на вопрос не заполняется.
6. В вопросе 5 переписного листа жилище считается оборудованным:
электричеством, если имеется электропроводка в доме;
электроплитой (напольной), если имеется электрическая плита (напольная), или дом с отдельно стоящей кухней (специально предназначенное для кухни капитальное здание), в которой установлена электрическая плита (напольная);
газом сетевым (природным), если имеется газовая плита, снабженная сетевым природным газом;
газом сжиженным (в баллонах или в газгольдерах – резервуарах для хранения газообразных веществ), если имеется напольная газовая плита, снабженная сжиженным газом, также газифицированным считается дом с отдельно стоящей кухней, в которой установлена газовая плита, снабженная сжиженным газом;
центральным отоплением, если имеется отопление от своей домовой котельной, квартальной или районной котельной, теплоэлектроцентрали, а также установки автоматического газового водонагревателя;
автономным отоплением (отопление от индивидуальных установок, котлов): печным отоплением, если имеется отопление от тепловых установок или оборудований на газовом, твердом или жидком топливе, находящихся внутри занятого традиционного жилища или как резервного варианта для исключительных случаев у владельцев больших частных домов или коттеджей и во времянках;
возобновляемыми источниками энергии – источники энергии, непрерывно возобновляемые за счет естественно протекающих природных процессов, включающие в себя следующие виды: энергия солнечного излучения, энергия ветра, гидродинамическая энергия воды; геотермальная энергия: тепло грунта, подземных вод, рек, водоемов, а также антропогенные источники первичных энергоресурсов: биомасса, биогаз и иное топливо из органических отходов, используемые для производства электрической и (или) тепловой энергии;
водопроводом в доме (здании или квартире), если внутри дома имеется распределительная сеть, в которую вода поступает централизованно из водопровода или артезианской скважины;
водопроводом вне дома (здания или квартиры), если вне дома (отдельно стоящая кухня или идентичные помещения вне дома) имеется распределительная сеть, в которую вода поступает централизованно из водопровода или артезианской скважины;
колодцем, колонкой или идентичным источником водоснабжения, если во дворе дома имеется колодец или водоразборный кран (колонка) или идентичный источник водоснабжения;
доставкой питьевой воды, если в доме нет вышеуказанных источников водоснабжения, и доставка питьевой воды осуществляется транспортом из других регионов, отдаленных источников или из идентичных источников водоснабжения;
санузлом (туалет со смывом), если имеется туалет (санузел со смывом) в жилище и канализационное устройство для стока хозяйственно-фекальных вод в уличную канализационную сеть или поглощающие колодцы;
центральной канализацией, если внутри дома имеется канализационное устройство для стока хозяйственно-фекальных вод в уличную канализационную сеть или поглощающие колодцы. Не является оборудованным канализацией жилище, в котором отсутствует водопровод, а также при наличии биотуалета;
прочей канализацией, жидкие бытовые отходы от жилых домов (жилых зданий), не подключенных к системе водоотведения населенного пункта, должны отводиться в водонепроницаемые емкости-выгребы с последующим вывозом специальным автотранспортом и сливом на сливных станциях, места устройства которых определяются территориальными подразделениями уполномоченного органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения, территориальным органом уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды и организацией по водоснабжению и (или) водоотведению;
стационарными ванной или душем, если установлена ванна или душ, как в отдельной ванной комнате, так и другом приспособленном для этой цели помещении, независимо от способа поступления горячей воды, при этом не считается оборудованным ванной или душем жилище, в котором ванна (душ) установлены, а канализация отсутствует;
центральным горячим водоснабжением, если имеется специальный водопровод, подающий горячую воду централизованно, для бытовых нужд проживающих;
горячим водоснабжением от индивидуальных водонагревателей, если имеется специальный водопровод, подающий горячую воду от газовой (дровяной) колонки, поквартирных водонагревателей, включая и малометражные отопительные котлы;
сбор и вывоз мусора, если из жилища осуществляется стационарный сбор и вывоз мусора;
услугами связи:
фиксированной телефонной связью, если установлен стационарный телефонный аппарат, в том числе радиотелефон, и имеется договор с операторами связи;
фиксированным доступом к интернету, если установлен модем, в том числе wi-fi, и имеется договор с операторами связи;
мобильным интернетом, если в жилище имеется сигнал мобильной связи и открываются веб-страницы посредством браузеров (можно проверить с помощью сотового телефона);
телевидением:
спутниковым телевидением, если респондент для просмотра телевизионных каналов использует телевизор, спутниковую уличную антенну (в виде "тарелки", установленной снаружи жилища на стене, крыше или приусадебном участке), конвертер и спутниковую телевизионную приставку;
кабельным телевидением, если респондент для просмотра телевизионных каналов использует телевизор, подключенный к услугам кабельного оператора и заключил договор с определенными кабельными операторами;

егер телевизиялық каналдарды көру үшін теледидарды, телевизиялық жалғаманы және қарапайым дицеметрлік бөлмеге арналған немесе көшедегі антеннаны пайдаланса, эфирлік телекөрсетіліммен жабдықталған болып саналады, бұл ретте Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары және облыс орталықтары үшін 30 телеканал, ал облыс орталығынан төмен елді мекендер үшін 15 телеканалға дейін қолжетімді.
7. Санақ парағының 6 және 6.1-сұрақтарында тұрғын үйдің жалпы және тұрғын аудандарының көлемдері ондық белгілер мен үтірлерсіз тұтас сандармен көрсетіледі.
Жалпы ауданға мына аудандар кірмейді:
1) баспалдақ алаңдары, лифт холлдары, тамбурлар, дәліздер (пәтердің ішіндегілерден басқа), вестибюльдер;
2) шығыңқы конструкциялық элементтер мен жылыту пеші тұрған;
3) жеке тұрған ас үйлер, моншалар, сарайлар, күркелер.
Егер респондентте жалпы және тұрғын аудандарының көлемдері туралы деректер болмаса, санақ парағының 6 және 6.1-сұрақтарына жауаптар толтырылмайды.
8. Санақ парағының 7-сұрағында тұрғын үй-жайда барлығы неше тұрғын бөлме бары (ас үй, ванна, дәретхана, дәліз, қоймадан басқа) көрсетіледі.
9. Санақ парағының 7.1-сұрағында үй шаруашылығы алатын тұрғын бөлмелердің саны цифрмен көрсетіледі. Егер үй шаруашылығы толық бөлмені емес, тек оның бөлігін ғана алса, онда "бөлме бөлігі" белгіленеді.
10. Санақ парағының 8- сұрағында:
егер тұрғын үй үй шаруашылығының құрамына кіретін бір респонденттің меншігінде болса, "үй шаруашылығының респондентіне" деп белгіленеді;
егер тұрғын үй осы үй шаруашылығының құрамына кіретін бірнеше немесе барлық респонденттердің меншігінде болса, "үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттерге" деп белгіленеді;
егер үй шаруашылығы туыстарының, жақындарының, таныстарының меншігіндегі тұрғын үйде тұрып жатса, жеке тұлғаға "ақы төлеумен" немесе "ақы төлеусіз" деп белгіленеді;
егер үй шаруашылығы жеке меншік құқығындағы заңды тұлғаға тиесілі тұрғын үйде тұрып жатса, заңды тұлғаға "ақы төлеумен" немесе "ақы төлеусіз" деп белгіленеді;
егер үй шаруашылығы мемлекеттік тұрғын үй қорына меншік құқығында тиесілі тұрғын үйде тұрып жатса, "Мемлекеттік меншік" деп белгіленеді.
Басшысының
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 11 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
2021 жылы Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын өткізуге
арналған санақ парағының нысаны
Аумақтық статистика бөлімшесіне ұсынылады
Санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Санақ парағы "www.stat.gov.kz"
интернет-ресурсына орналастырылған
"Жеке"
Индексі 3-И
Кезеңділігі: біржолғы
Санақ парақтары үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттерге толтырады*

эфирным телевидением, если для просмотра телевизионных каналов используют телевизор, телевизионную приставку и обычную дециметровую комнатную или уличную антенну, при этом для городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент и областных центров доступно до 30 телеканалов, а для населенных пунктов ниже областного центра до 15 телеканалов.
7. В вопросах 6 и 6.1 переписного листа указываются размеры общей и жилой площадей жилища в целых числах, без десятичных знаков и запятых.
В общую площадь не включается площадь:
1) лестничных клеток, лифтовых холлов, тамбуров, коридоров (кроме внутриквартирных), вестибюлей;
2) занятая выступающими конструктивными элементами и отопительными печами;
3) отдельно стоящих летних кухонь, бань, сараев, беседок.
В вопросах 6 и 6.1 переписного листа ответы не заполняются, если респондент не имеет данных о размерах общей и жилой площадях.
8. В вопросе 7 переписного листа указывается, сколько всего жилых комнат в жилом помещении (кроме кухни, ванны, туалета, прихожей, кладовых).
9. В вопросе 7.1 переписного листа указывается цифрами количество занимаемых домашним хозяйством жилых комнат. Если домашнее хозяйство занимает не всю комнату, а только ее часть, отмечается "часть комнаты".
10. В вопросе 8 переписного листа:
если жилище находится в собственности одного респондента, входящего в состав домашнего хозяйства, отмечается "респонденту домашнего хозяйства";
если жилище находится в собственности нескольких или всех респондентов, входящих в состав данного домашнего хозяйства, отмечается "респондентам, входящих в состав домашнего хозяйства";
если домашнее хозяйство проживает в жилище, находящемся в собственности родных, близких, знакомых отмечается физическому лицу "с оплатой" или "без оплаты";
если домашнее хозяйство проживает в жилище, принадлежащем юридическому лицу на правах частной собственности, отмечается юридическому лицу "с оплатой" или "без оплаты";
если домашнее хозяйство проживает в жилище, принадлежащем на праве собственности государственному жилищному фонду, отмечается "Государственная собственность".
Приложение 4
к приказу руководителя
от 28 июля 2021 года № 11
Конфиденциальность гарантируется органами
государственной статистики
Форма переписного листа для проведения национальной переписи
населения Республики Казахстан в 2021 году
Представляется территориальному подразделению статистики
Время, затраченное на заполнение переписного листа, в часах
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Переписной лист размещен на интернет-ресурсе "www.sanaq.gov.kz"
"Индивидуальный"
Индекс 3-И
Периодичность: единовременная
Переписные листы заполняются на респондентов, входящих в состав домашнего хозяйства*

* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23) тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды 1
Нұсқаушылық учаскенің
нөмірі 2
Есеп учаскесінің нөмірі 2
Есеп учаскесі шегіндегі үй-жайдың нөмірі 2
Үй шаруашылы ғының реттік нөмірі 3
Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір 3
1.Жалпы сипаттамалар
Сұраққа көшу
1.
Тегі
Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________
__________________________
2
2.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
3
3.
Жынысыңызды көрсетіңіз
1. Ер
2. Әйел
4
4.
Туған күніңізді көрсетіңіз
Күні
Айы
Жылы
Жасы
☐☐
☐☐ ☐☐☐☐
☐☐☐
5
5.
Осы үй шаруашылығы шегінде бірінші жазылған респондентке Сіздің қатысыңызды көрсетіңіз
1. Үй шаруашылығында бірінші жазылған респондент
2. Жұбайы, зайыбы
3. Ұлы, қызы
4. Әкесі, анасы
5. Ағасы, інісі, әпкесі,сіңлісі, қарындасы
6. Қайын атасы, енесі (қайын енесі)
7. Күйеу бала, келін
8. Атасы, әжесі
9. Немере ұл, немере қызы
10. Туыстықтың басқа деңгейі
11. Туыс емес (туыстық жоқ)
Үй шаруашылығы шегіндегі 1-ПП парағына сәйкес анаңыздың (әкеңіздің) нөмірін көрсетіңіз
☐☐
6
6.
Туған жеріңізді көрсетіңіз
1. Қазақстан Республикасы
(облыс, қала, ауданды көрсетіңіз)
2. Басқа ел
(көрсетіңіз)
_____________
_____________
☐ _____________
7
7.
Азаматтығыңызды көрсетіңіз
1. Қазақстан Республикасы
2. Басқа ел
(көрсетіңіз)
3. Азаматтығы жоқ
_____________
8
8.
Тұрғылықты жеріңізді көрсетіңіз
1. Облыс, қала, аудан, ауылдық округ, елді мекенді көрсетіңіз
2. Даңғыл, көше, алаң, тұйық көше, өтпе жол, үйдің нөмірі, пәтердің нөмірін көрсетіңіз
_____________
_____________
9
9.
Халықты есепке алу сәтіндегі Сіздің орналасқан жеріңізді (2021 жылғы 31 тамыздан 1 қыркүйекке қараған түнгі сағат 00-де) көрсетіңіз
1. Осы елді мекенде
2. Басқа елді мекенде
(облыс, қала, аудан, ауылдық округ, елді мекенді көрсетіңіз)
3. Қазақстан Республикасының шегінен тыс (елді көрсетіңіз)
☐ _____________
_____________
10
9.1
9.1
9.1
Уақытша тұру немесе тұрмауыңыздың себептерін көрсетіңіз
1. Жұмысқа байланысты
2. Оқуға байланысты
3. Отбасылық (жеке) жағдайлар бойынша
4. Туризм
5. Қарулы Күштердегі мерзімді әскери қызмет
5. Басқа
☐ ☐ ☐
9.2.
9.2
Уақытша тұру немесе тұрмауыңыздың ұзақтығын көрсетіңіз
Айлар
(егер бір айдан кем болса, онда "00" көрсету)
☐ ☐
10
2. Этномәдени сипаттамалар
10.
Ұлтыңызды (этникалық тиістілігіңізді) көрсетіңіз
1. Қазақ
2. Орыс
3. Басқа
(көрсетіңіз)
4. Ұлтын көрсетпегендер
__________
11
11.
Діни сеніміңізді (дініңізді) көрсетіңіз

* Согласно подпункту 23) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство – экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
Код населенного пункта по КАТО1
Номер инструкторского участка2
Номер счетного участка2
Номер помещения в пределах счетного участка2
Порядковый номер домашнего хозяйства3
Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства3
1.Общие характеристики
Переход к вопросу
1.
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
___________
___________
___________
2
2.
Индивидуальный идентификационный номер
3
3.
Укажите Ваш пол
1. Мужской
2. Женский
4
4.
Укажите дату Вашего рождения
Число
Месяц
Год
Возраст
5
5.
Укажите Ваше отношение к респонденту, записанному первым в пределах данного домашнего хозяйства
1. Респондент, записанный первым в домашнем хозяйстве
2. Супруг, супруга
3. Сын, дочь
4. Отец, мать
5. Брат, сестра
6. Свекор (тесть), свекровь (тҰща)
7. Зять, сноха
8. Дедушка, бабушка
9. Внук, внучка
10. Другая степень родства
11. Не родственник (нет родства)
Укажите номер матери (отца) согласно листу 1-ПП в пределах домашнего хозяйства
6
6.
Укажите Ваше место рождения
1. Республика Казахстан
(укажите область, город, район)
2. Другая страна
(укажите)
_________
__________
__________
7
7.
Укажите Ваше гражданство
1. Республика Казахстан
2. Другая страна
(укажите)
3. Без гражданства
__________
8
8.
Укажите Ваше место постоянного жительства
1. Укажите область, город, район, сельский округ, населенный пункт
2. Укажите проспект, улицу, площадь, переулок, проезд, номер дома, номер квартиры
__________
__________
__________
9
9.
Укажите Ваше местонахождение на момент учета населения (00 часов ночи с 31 августа на 1 сентября 2021 года)
1. В данном населенном пункте
2. В другом населенном пункте
(укажите область, город, район, сельский округ, населенный пункт)
3. За пределами Республики Казахстан (укажите страну)
_________
__________
10
9.1
9.1
9.1
Укажите причину Вашего временного проживания или отсутствия
1. В связи с работой
2. В связи с учебой
3. По семейным (личным) обстоятельствам
4. Туризм
5. Срочная воинская служба в Вооруженных Силах
6. Другое
9.2.
9.2
Укажите продолжительность Вашего временного проживания или отсутствия
Месяцев (если менее месяца, то указать "00")
10
2. Этнокультурные характеристики
10.
Укажите Вашу национальность (этническую принадлежность)
1. Казах (шка)
2. Русский (ая)
3. Другая
(укажите)
4. Не указавшие
_________
11
11.
Укажите Ваше вероисповедание (религию)

1. Ислам
2. Христиан
2.1 Православие
2.2 Католицизм
2.3 Протестантизм
3. Иудаизм
4. Буддизм
5. Басқа
(көрсетіңіз)
6.Жауап беруден бас тартамын
7. Дінге сенбейтін
__________
12
12.
Ана тіліңізді көрсетіңіз
1. Қазақ
2. Орыс
3. Басқа
(көрсетіңіз)
____________
13
13.
Сіз қай тілдерді меңгергенсіз?
(5 жастағы және одан үлкен)
(жауап нұсқалары 7-ден көп емес)
1. Қазақ
2. Орыс
3. Өзбек
4. Ұйғыр
5. Украин
6. Татар
7. Неміс
8. Әзербайжан
9. Қырғыз
10. Белорус
11. Шешен

1. Ислам
2. Христианство
2.1 Православие
2.2 Католицизм
2.3 Протестантизм
3. Иудаизм
4. Буддизм
5. Другое
(укажите)
6. Отказываюсь указать
7. Неверующий
_________
12
12.
Укажите Ваш родной язык
1. Казахский
2. Русский
3. Другой
(укажите)
_________
13
13.
Какими языками
Вы владеете?
(5 лет и старше)
(вариантов ответа не более 7)
1. Казахский
2. Русский
3. Узбекский
4. Уйгурский
5. Украинский
6. Татарский
7. Немецкий
8. Азербайджанский
9. Кыргызский
10. Белорусский
11. Чеченский

12. Ағылшын
13. Қытай
14. Түрік
15. Француз
16. Корей
17. Араб
18. Испан
19. Жапон
20. Итальян
21. Басқа
14
14.
Сіз мемлекеттік тілді меңгергенсіз бе?
1. Иә
Егер "Иә" деген жауап болса, онда сіз оны күнделікті өмірде қолданасыз ба?
1. Иә
2. Жоқ
2. Жоқ
15
15.
Сіздің келесі тілдерді меңгеру деңгейіңіз:
1.
ауызша түсінемін
2.
еркін оқимын
3.
еркін сөйлеймін
4.
еркін жазамын
5.
меңгер мегенмін
15.1
1.қазақ
2. орыс
3. ағылшын
15.1
Келесі тілдерді үйренуді жоспарлайсыз ба:
1.иә
2.жоқ
3.үйренудемін
16
1.қазақ

12. Английский
13. Китайский
14. Турецкий
15. Французский
16. Корейский
17. Арабский
18. Испанский
19. Японский
20. Итальянский
21. Другой
14
14.
Владеете ли Вы государственным языком?
1.Да
Если "ДА", то используете ли вы его в повседневной жизни?
1. Да
2. Нет
2. Нет
15
15.
Степень Вашего владения следующими языками:
1.
понимаю устную речь
2.
свободно читаю
3.
свободно говорю
4.
свободно пишу
5.
не владею
15.1
1.казахский
2. русский
3. английский
15.1
Планируете ли Вы изучение следующих языков:
1.Да
2.Нет
3.Изучаю
16
1.казахский

7. Жұмыспен қамтылу (15 жастағы және одан үлкен респонденттер үшін)
28.
2021 жылғы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағы басталғанға дейін Сіз соңғы аптада (2021 жылғы 25 тамыздан бастап 31 тамыз аралығында), тым болмаса бір сағат жұмыс істедіңіз бе? (кез келген ақы төленетін жұмыс немесе әртүрлі көрсетілетін қызметтерді, біржолғы жұмысты, отбасылық кәсіпорында, шаруа немесе фермер шаруашылығында, жеке қосалқы шаруашылықтағы ақы төленбейтін жұмысты қосқанда заттай немесе ақшалай табыс әкелетін кәсіп)?
1. Иә

7. Занятость (для респондентов 15 лет и старше)
28.
Работали ли Вы, хотя бы 1 час в последнюю неделю (с 25 августа по 31 августа 2021 года) до начала национальной переписи населения Республики Казахстан 2021 года (любая оплачиваемая работа или занятие, приносящее натуральный или денежный доход, включая оказание различного рода услуг, разовая работа, неоплачиваемая работа в семейном предприятии, крестьянском или фермерском хозяйстве, личном подсобном хозяйстве)?
1. Да

6. Өндірістік кооператив мүшелері
7. Шаруа немесе фермер қожалықтарының, отбасылық ұйымдардың көмектесетін (ақы төленбейтін) қызметкерлері
8. Еңбек қызметінің басқа түрі
☐ ☐ ☐ ☐
31
30.
Сіздің негізі жұмысыңыз қызметтің қандай саласына жатады?
1. Ауыл, орман және балық шаруашылығы
2. Тау-кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді қазу
3. Өңдеу өнеркәсібі
4. Электр энергиясымен, газбен, бумен, ыстық сумен және ауаны кондициялаумен жабдықтау
5 Сумен жабдықтау; қалдықтарды жинау, өңдеу және жою, ластануды жою бойынша қызмет
6. Құрылыс
7. Көтерме және бөлшек саудада сату; автомобильдерді және мотоциклдерді жөндеу
8. Көлік және жинақтау
9. Тұру және тамақтану бойынша қызмет көрсету
10. Ақпарат және байланыс
11. Қаржы және сақтандыру қызметі
12. Жылжымайтын мүлікпен операциялар
13. Кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
14. Әкімшілік және қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет
15. Мемлекеттік басқару және қорғаныс; міндетті әлеуметтік қамсыздандыру
16. Білім беру
17. Денсаулық сақтау және халыққа әлеуметтік қызмет көрсету
18. Өнер, ойын-сауық және демалыс
19. Көрсетілетін қызметтердің өзге де түрлерін ұсыну
20. Аумақтан тыс ұйымдар мен органдардың қызметі
31
31.
Сіздің негізгі жұмысыңыздың орналасқан жерін көрсетіңіз
1.Осы елді мекенде
2. Басқа елді мекенде
(облыс, қала, аудан, ауылдық округ, елді мекенді көрсетіңіз)

6. Члены производственного кооператива
7. Помогающие (неоплачиваемые) работники семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств
8. Другой вид трудовой деятельности
31
30.
К какой сфере деятельности относится Ваша основная работа?
1. Сельское, лесное и рыбное хозяйство
2. Горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
3. Обрабатывающая промышленность
4. Снабжение электроэнергией, газом, паром, горячей водой и кондиционированным воздухом
5. Водоснабжение; сбор, обработка и удаление отходов, деятельность по ликвидации загрязнений
6. Строительство
7. Оптовая и розничная торговля; ремонт автомобилей и мотоциклов
8. Транспорт и складирование
9. Предоставление услуг по проживанию и питанию
10. Информация и связь
11. Финансовая и страховая деятельность
12. Операции с недвижимым имуществом
13. Профессиональная, научная и техническая деятельность
14. Деятельность в области административного и вспомогательного обслуживания
15. Государственное управление и оборона; обязательное социальное обеспечение
16. Образование
17. Здравоохранение и социальное обслуживание населения
18. Искусство, развлечения и отдых
19. Предоставление прочих видов услуг
20. Деятельность экстерриториальных организаций и органов
31
31.
Укажите местонахождение Вашей основной работы
1. В данном населенном пункте
2. В другом населенном пункте
(укажите область, город, район, сельский округ, населенный пункт)

1. Иә
2. Жоқ
35
34.1
34.1
Егер жұмысқа кірісе алмаса, неге?
1. Науқастану немесе жарақат алу, науқасты күтіп бағу
2. Оқуды, дайындалуды немесе кәсіптік қайта даярлауды аяқтау қажет
3. Отбасылық (жеке) жағдайлар бойынша
4. Басқа
35
8. Күнкөрістің негізгі қаражат көзі
35.
Сіздің күнкөрісіңіздің негізгі қаражат көзін көрсетіңіз
(жауаптың бірнеше нұсқасы болуы мүмкін)
1. Жалдамалы жұмыс (жалақы)
2. Өзін өзі жұмыспен қамту (кәсіпкерлік табыс)
3. Зейнетақы
4. Стипендия
5. Мүгедектігі бойынша жәрдемақы
6. Жүктілік және босану, бала күтімі бойынша жәрдемақы
7. Әлеуметтік көмектің басқа да түрлері
8. Жеке ауласынан (жеке жайының жанындағы, саяжай учаскесінен) түсетін табыстар
9. Меншіктен түсетін табыс (тұрғын үйді және басқа жылжымайтын мүлікті жалға беру, құнды қағаздар, дивидендтер, пайыздар және тағы басқа)
10. Шетелде тұратын немесе жұмыс істейтін отбасы мүшелерінен ақша аударымдары
11. Туған-туысқандардан немесе жақындардан (солардың асырауында) басқа материалдық көмек
12. Басқа
Негізгі көздің нөмірін көрсетіңіз
(бірнеше көздерді көрсеткен кезде)
☐☐
35.1
35.1
Сіздің бір айдағы шамамен алғандағы табысыңызды (теңгемен) көрсетіңіз
1. Табыс жоқ
2. 10 000 теңгеден кем
3. 10 001 теңгеден 50 000 теңгеге дейін
4. 50 001 теңгеден 100 000 теңгеге дейін
5. 100 001 теңгеден 150 000 теңгеге дейін
6. 150 001 теңгеден 200 000 теңгеге дейін
7. 200 001 теңгеден 250 000 теңгеге дейін
8. 250 001 теңгеден 300 000 теңгеге дейін
9. 300 001 теңгеден 500 000 теңгеге дейін
10. 500 001-ден 1 млн. теңгеге дейін

1. Да
2. Нет
35
34.1
34.1
Если не можете приступить к работе, то почему?
1. Болезнь или травма, уход за больным
2. Надо закончить обучение, подготовку или профессиональную переподготовку
3. По семейным (личным) обстоятельствам
4. Другое
35
8. Источники средств существования
35.
Укажите источники Ваших средств существования (возможно несколько вариантов ответа)
1. Работа по найму (заработная плата)
2. Самостоятельная занятость (предпринимательский доход)
3. Пенсия
4. Стипендия
5. Пособие по инвалидности
6. Пособие по беременности и родам, по уходу за ребенком
7. Другие виды социальной помощи
8. Доходы с личного подворья (приусадебного, дачного участка)
9. Доход от собственности (сдача жилья и другой недвижимости в наем, ценные бумаги, дивиденды, проценты и другое)
10. Денежные переводы от членов семьи, живущих или работающих за рубежом
11. Другая материальная помощь от родных или близких (на иждивении)
12. Другое
Укажите номер основного источника
(при указании нескольких источников)
35.1
35.1
Укажите Ваш примерный доход за месяц (в тенге)
1. Нет дохода
2. Менее 10 000 тенге
3. От 10 001 до 50 000 тенге
4. От 50 001 до 100 000 тенге
5. От 100 001 до 150 000 тенге
6. От 150 001 до 200 000 тенге
7. От 200 001 до 250 000 тенге
8. От 250 001 до 300 000 тенге
9. От 300 001 до 500 000 тенге
10. От 500 001 до 1 млн. тенге

11. 1 млн. теңгеден жоғары
35.2
35.2
Сіздің табысыңыздың деңгейі COVID-19 пандемиясына байланысты қалай өзгерді?
1. Артты
1.1 Айтарлықтай
1.2 Шамалы
2. Азайды
2.1 Айтарлықтай
2.2 Шамалы
3. Өзгерген жоқ
4. Табыстан айырылдым
5. Табыс пайда болды
36
9. Тұрмыс-тіршіліктің шектеулері
1. жоқ, қиындықтар жоқ
2. иә, шамалы қиындықтар бар
3. иә, үлкен қиындықтар бар
40
иә, іс-әрекетте толықтай шектелген мін
40
36.
Сіз көзілдірік, линза кисеңіз де, Сізде көрумен қиындықтар бар ма?
(5 жастағы және одан үлкен респонденттер үшін)

11. Свыше 1 млн. тенге
35.2
35.2
Как изменился Ваш уровень доходов в связи с пандемией COVID-19?
1. Увеличился
1.1 Значительно
1.2 Незначительно
2. Уменьшился
2.1 Значительно
2.2 Незначительно
3. Не изменился
4. Лишился (лась) дохода
5. Появился доход
36
9. Ограничения жизнедеятельности
1. Нет, не испытываю трудности
2. Да, испытываю незначительные трудности
3. Да, испытываю большие трудности
40
4. да, полностью ограничен (а) в действиях
40
36.
Испытываете ли Вы трудности со зрением, даже если Вы носите очки, линзы? (для респондентов 5 лет и старше)

3 және 4 бағандарының "Иә" жауаптарында
40
37.
Сіз есту аппаратын кисеңіз де, Сізде естумен қиындықтар бар ма?
(5 жастағы және одан үлкен респонденттер үшін)
38.
Сізде жүру немесе баспалдақпен көтерілу кезінде қиындақтар бар ма?
(5 жастағы және одан үлкен респонденттер үшін)
39.
Сізде есте сақтау және (немесе) зейінді шоғырландырумен қиындықтар бар ма?
(5 жастағы және одан үлкен респонденттер үшін)
40.
Сізге қандай да бір адам көмектесе ме?
(5 жастағы және одан үлкен респонденттер үшін)

при ответе "ДА" в графах 3 и 4
40
37.
Испытываете ли Вы трудности со слухом, даже если Вы пользуетесь слуховым аппаратом? (для респондентов 5 лет и старше)
38.
Испытываете ли Вы трудности при ходьбе или поднимаясь по ступенькам? (для респондентов 5 лет и старше)
39.
Испытываете ли Вы трудности с памятью и (или) с концентрацией внимания? (для респондентов 5 лет и старше)
40.
Помогает ли Вам какое-либо лицо? (для респондентов 5 лет и старше)

1. Иә
2. Жоқ
41
41.
Сіз COVID-19 коронавирус инфекциясымен ауырдыңыз ба?
1. Иә, ауырдым. Медициналық тесттермен расталады
2. Иә, ауырмадым. Өз сезінуім бойынша (симптомдарына қарағанда), бірақ медициналық көмекке жүгінбедім
3. Иә, ауырдым. Емделуге жаттым
4. Жоқ, ауырмадым
42
42
Сіз COVID-19 коронавирус инфекциясына қарсы вакцина алдыңыз ба?
(18 жастағы және одан үлкен респонденттер үшін)
1. Иә
2. Жоқ
2.1. Медициналық қарсы көрсетілімдер
бойынша жоспарламаймын
2.2. Жеке сенімім бойынша
жоспарламаймын
2.3. Жоспарлаудамын
Сауал салудың соңы
Ескертпе:
1 ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық обьектілер жіктеуіші 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұрғын үйлер, ғимараттар және тұрғын емес үй-жайлар тізімі" (индексі 1-СЖ, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағынан автоматты түрде көшіріледі;
2 Нұсқаушылық, есеп учаскелерінің және есеп учаскесі шегіндегі үй-жайдың нөмірлерін Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының аумақтық бөлімшелері береді және планшеттегі мобильдік қосымшаға мекенжай тізілімін жүктегеннен кейін автоматты түрде көрсетіледі;
3 "Үй шаруашылығының реттік нөмірі" және "Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір" 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағынан автоматты түрде көшіріледі. 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағына қосымшада келтірілген.
2021 жылы
Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын
өткізуге арналған "Жеке"
(индексі 3-И, кезеңділігі:
біржолғы) санақ парағына
қосымша
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде халықты есепке алу Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша 2021 жылғы 31 тамыздан 1 қыркүйекке қараған түні 00:00 сағат сәтіндегі жағдай бойынша жүзеге асырылады.
Халықты есепке алу сәтінен кейін қайтыс болғандар 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағында (бұдан әрі – санақ парағы) есепке алынады. Халықты есепке алу сәтінен кейін туғандар санақ парағында есепке алынбайды.

1. Да
2. Нет
41
41.
Болели ли Вы коронавирусной инфекцией COVID-19?
1. Да, болел (а). Подтверждается медицинскими тестами
2. Да, болел (а). По собственным ощущениям (судя по симптомам), но за медицинской помощью не обращался (лась)
3. Да, болел (а). Был (а) госпитализирован (а)
4. Нет, не болел (а)
42
42.
Вакцинировались ли Вы против коронавирусной инфекции COVID-19? (для респондентов 18 лет и старше)
1. Да
2. Нет
2.1. Не планирую, по медицинским
противопоказаниям
2.2. Не планирую, по личным убеждениям
2.3. Планирую
Конец опроса
Примечание:
1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009 автоматически переносится с переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная);
2 Номера инструкторского, счетного участков и номер помещения в пределах счетного участка присваиваются территориальными подразделениями Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и отображаются автоматически после загрузки реестра адресов в мобильное приложение на планшете;
3 "Порядковый номер домашнего хозяйства" и "Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства" автоматически переносятся с переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная). Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность: единовременная) приведено в приложении к переписному листу для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность: единовременная).
Приложение
к переписному листу
для проведения национальной
переписи населения
Республики Казахстан в 2021 году
"Индивидуальный" (индекс 3-И,
периодичность: единовременная)
Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность: единовременная)
1. Учет населения при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году осуществляется по состоянию на момент 00:00 часов по времени города Нур-Султана с 31 августа на 1 сентября 2021 года.
Умершие после момента учета населения учитываются в переписном листе для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность: единовременная) (далее – переписной лист). Родившиеся после момента учета населения в переписном листе не учитываются.

2. Санақ парағын толтыру кезінде көрсетілген жауап нұсқаларында тиісті белгілер қойылады, қажет болған жағдайда цифрлар және (немесе) мәтін енгізіледі.
3. Қазақстан Республикасының аумағында тұратын үй шаруашылығының құрамына кіретін әрбір респондентке (бұдан әрі – респондент) жеке санақ парағы толтырылады.
Санақтан өтетін үй шаруашылығы шегінде уақытша болмаған кәмелеттік жасқа толмағандар, әрекетке қабілетсіз респонденттер үшін санақ парақтарын басқа кәмелеттік жасқа толған респонденттер, осы респонденттердің қорғанышы немесе қамқоршылары толтырады.
Егер халықты есепке алу сәтінде әрекетке қабілетсіз респондент үйде болса, онда ол үшін санақ парағын қорғанышы, егер мамандандырылған мекемеде болса қамқоршы толтырады.
4. Санақ парағының 1,2,3,4- сұрақтарында респонденттің дербес деректері толтырылады.
5. Санақ парағының 5-сұрағында 1-тармаққа 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағында үй шаруашылығы шегінде бірінші жазылған респондент жатады.
Бір үй шаруашылығында ата-ананың екеуі немесе біреуімен тұратын респондентке 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағынның 8-тармағының 3-бағанында әкесі не анасы көрсетілген реттік нөмір толтырылады.
Егер респондент бір үй шаруашылығында ата-анасымен немесе екеуінің біреуімен тұрмаса, анасының (әкесінің) нөмірі толтырылмайды.
6. Санақ парағының 16-сұрағында "Бастауыш білім" 1-тармағы және "Негізгі орта білім" 2-тармағы бойынша осы санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмеге 1-қосымшаға сәйкес сынып санына сәйкес жалпы орта (толық) білім алмаған респонденттердің білім деңгейін анықтау үшін кестеде келтірілген.
Жалпы орта білімді бермейтін оқу орындарын (мысалы, қолөнерлік, салалық кәсіптік училище (СКУ), фабрикалық-зауыттық оқыту мектебін (ФЗМ), фабрикалық-зауыттық шәкірттік мектебін (ФЗШ), оқу-курстық комбинат (пункт), оқу-өндірістік орталық, қайта даярлау және біліктілікті көтеру курстарын, оқу мекемелері жанындағы дайындық курстарын, (техникалық училище (ТУ), кәсіби-техникалық училище (КТУ), қалалық кәсіби-техникалық училище (ҚКТУ) және ауылдық кәсіби-техникалық училище (АКТУ), мамандандырылған мектеп (ММ), кәсіби лицей (КЛ),училище) бітірген респонденттердің осы оқу орындарына түскенге дейінгі алған білімдері белгіленеді.

2. При заполнении переписного листа вносятся соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов, при необходимости вводятся цифры и (или) текст.
3. Переписной лист заполняется отдельно на каждого респондента, входящего в состав домашнего хозяйства (далее – респондент), проживающего на территории Республики Казахстан.
За временно отсутствующих в пределах переписываемого домашнего хозяйства, несовершеннолетних, недееспособных респондентов, переписные листы заполняют другие совершеннолетние респонденты, опекуны или попечители этих респондентов.
Если на момент учета населения недееспособный респондент находится дома, за него заполняет переписной лист опекун.
4. В вопросах 1, 2, 3, 4 переписного листа заполняются персональные данные респондента.
5. В вопросе 5 переписного листа к пункту 1 относится респондент, записанный первым в пределах домашнего хозяйства в переписном листе для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная).
Респонденту, проживающему в одном домашнем хозяйстве с обоими родителями или одним из них, заполняется порядковый номер, под которым указаны мать или отец в графе 3 пункта 8 переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная).
Если респондент, не проживает в одном домашнем хозяйстве с обоими родителями или одним из них, номер матери (отца) не заполняется.
6. В вопросе 16 переписного листа по пункту 1 "Начальное образование" и пункту 2 "Основное среднее образование" приведены в Таблице для определения уровня образования респондентов, не получивших среднего (полного) общего образования, в сочетании с числом классов согласно Приложению 1 к настоящему пояснению по заполнению переписного листа.
Респондентам, окончившим учебные заведения, которые не дают общего среднего образования (например, ремесленное, отраслевое профессиональное училище (ОПУ), школу фабрично-заводского обучения (ФЗО), школу фабрично-заводского ученичества (ФЗУ), учебно-курсовой комбинат, учебно-производственный центр, курсы переподготовки и повышения квалификации, подготовительные курсы при учебных заведениях, техническое училище (ТУ), профессионально-техническое училище (ПТУ), городское профессионально-техническое училище (ГПТУ) и сельское профессионально-техническое училище (СПТУ), профессиональную школу (ПШ), профессиональный лицей (ПЛ), училище, отмечается образование, полученное ими до поступления в эти учебные заведения.

Санақ парағының 3-тармағы бойынша "Жалпы орта білім" жалпы білім беру мектептерінде, лицейлерде, гимназияларда және дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектептерде 10-11 (12) сыныптарды бітірген және жалпы орта білім туралы аттестат алған респонденттер үшін белгіленеді.
Санақ парағының 4-тармағы бойынша "Бастауыш кәсіптік білім":
1) бастауыш кәсіптік білім беру ұйымдарында (мысалы, кәсіптік училище, кәсіптік лицей – үздіксіз білім беру орталығы, техникалық мектеп (тау-кен механикалық, теңізде жүзу, ормантехникалық)) оқуын аяқтауы бойынша жұмысшы кәсібін алған;
2) кәсіптік-техникалық училище (КТУ) немесе техникалық училищені бітірген;
3) кәсіптік-техникалық оқу орнын бітірген және кәсібімен бірге орта білім туралы аттестат немесе орта білім базасында кәсіп алған респонденттер үшін белгіленеді.
Санақ парағының 5-тармағы бойынша "Орта кәсіптік (арнайы) білім" техникум бітірген респонденттер үшін белгіленеді.
Санақ парағының 6-тармағы бойынша "Техникалық және кәсіптік білім" негізгі орта және (немесе) жалпы орта білім беру базасында училищелерді, колледждерді және жоғары колледждерді бітірген респонденттер үшін белгіленеді.
Санақ парағының 7-тармағы бойынша "Аяқталмаған жоғары білім" жоғары оқу орындарында (ЖОО) оқып жатқан және оқу мерзімінің жартысын немесе жартысынан артық мерзімі өткен респонденттерге белгіленеді. Жоғары оқу орнында оқу мерзімінің жартысынан аз уақыт оқыған респонденттерге түскенге дейінгі білім деңгейі ("Техникалық және кәсіптік білім", "Орта кәсіптік білім" немесе "Жалпы орта білім") белгіленеді.
Санақ парағының 8-тармағы бойынша "Жоғары білім" жоғары оқу орындарында оқуын аяқтаған респонденттер үшін белгіленеді.
Санақ парағының 9-тармағы бойынша "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім" халықты есепке алу сәтінде магистратура, аспирантура, резидентура, докторантура бағдарламалары бойынша жоғары оқу орындарында өзінің оқуын аяқтаған респонденттер үшін белгіленеді.
7. Санақ парағының 22, 23, 24-сұрақтары 15 жас және одан үлкен респонденттер үшін толтырылады. 15 жастан жас респонденттер шын мәнінде некеде тұрса, тиісті жауапты таңдағаны дұрыс.
8. Санақ парағының 25, 26, 27-сұрақтарын көрсетілген жас тобындағы әйелдер, олардың отбасы жағдайына қарамастан толтырады.
9. Санақ парағының 29-сұрағында:
1-тармақ бойынша жалданып жұмыс істеушіге айлықақы, сыйлықақы, үстемақы және сол сияқтылар түрінде не заттай нысанда ақы төлеуді (сыйақыны) көздейтін еңбек шарты бойынша жұмыс істейтін, сондай-ақ ақы төленетін лауазымға сайланған, тағайындалған немесе бекітілген, Қарулы Күштерде, басқа әскерлерде және әскери құралымдарда, құқық қорғау мен арнайы мемлекеттік органдарда қызметін өткеретін респондент жатады;
2-тармақ бойынша жұмыс берушіге өзінің жеке кәсіпорнын басқаратын немесе дербес негізде кәсіптік, коммерциялық қызметпен айналысатын және бір немесе бірнеше жұмыскерлерді жалдайтын респондент жатады;
3-тармақ бойынша жеке негізде жұмыспен қамтылғанға жеке негізде жұмыс істейтін (салық органдарында тіркелгені де, салық органдарында тіркелмегені де) және жалдамалы жұмыскерлерді жалдамайтын респондент жатады;
4-тармақ бойынша ауыл шаруашылығы өнімін ішінара тұтыну, айырбастау (сату) үшін өндірумен жеке қосалқы шаруашылықта (жеке аулада) қамтылғанға тек жеке өзінің қосалқы шаруашылығында (ауыл шаруашылығы жұмыстарымен және (немесе) мал күтімі) ғана қамтылған және ішінара өзінің тұтынуы, айырбастауы (сатуы) үшін өндірілген өнімдерді пайдаланатын респондент жатады;
5-тармақ бойынша өзінің тұтынуы үшін жеке қосалқы шаруашылықта (жеке ауласында) қамтылғанға жеке өзінің қосалқы шаруашылығында (ауыл шаруашылығы жұмыстарымен және (немесе) мал күтімі) қамтылған және өзінің тұтынуы үшін қосалқы шаруашылықта өндірілген өнімді пайдаланатын респондент жатады;
6-тармақ бойынша өндірістік кооператив мүшесіне меншік иелері ұжымының әрбір мүшесі өндірісті, өнімді өткізуді, инвестициялауды ұйымдастыру және кәсіпорын мен кооператив мүшелері арасындағы кірістерді бөлу мәселелерін шешу кезінде тең құқылы болатын, тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді өндіретін меншікті кәсіпорнында (кооперативінде) жұмыс істейтін респондент;
7-тармақ бойынша шаруа немесе фермер қожалықтарының, отбасылық ұйымдардың көмектесетін (ақы төленбейтін) жұмыскеріне жеке меншік кәсіпорында (жеке, отбасылық), шаруа (фермер) қожалығында, туыстарға тиесілі өндірістік кооперативте ақы төлеусіз жұмыс істейтін (көмектесетін) респондент жатады.
8-тармақ бойынша сот шешімімен бас бостандығынан айыру орындарында жүрген адамдар, сондай-ақ ақы төленбейтін әскери немесе баламалы азаматтық қызметті өткеретін адамдар белгіленеді.

По пункту 3 переписного листа "Общее среднее образование" отмечается для респондентов, окончивших 10-11 (12) классов в общеобразовательных школах, лицеях, гимназиях и специализированных школах для одаренных детей, получивших аттестат о среднем общем образовании.
По пункту 4 переписного листа "Начальное профессиональное образование" отмечается для респондентов:
1) получивших рабочую профессию по завершению обучения в организациях начального профессионального образования (например, профессиональное училище, профессиональный лицей – центр непрерывного образования, техническая школа (горно-механическая, мореходная, лесотехническая));
2) окончивших профессионально-техническое училище (ПТУ) или техническое училище;
3) окончивших профессионально-техническое учебное заведение и получивших, наряду с профессией, аттестат о среднем образовании или получивших профессию на базе среднего образования.
По пункту 5 переписного листа "Среднее профессиональное (специальное) образование" отмечается для респондентов, окончивших техникумы.
По пункту 6 переписного листа "Техническое и профессиональное образование" отмечается для респондентов, окончивших училища, колледжи и высшие колледжи на базе основного среднего и (или) общего среднего образования.
По пункту 7 переписного листа "Незаконченное высшее образование" отмечается для респондентов, учащихся в высших учебных заведениях (ВУЗ), и, прошедших половину или более половины срока обучения. Респондентам, проучившимся в высшем учебном заведении менее половины срока обучения, отмечается тот уровень образования, который они имели до поступления ("Техническое и профессиональное образование", "Среднее профессиональное образование" либо "Общее среднее образование").
По пункту 8 переписного листа "Высшее образование" отмечается для респондентов, завершивших обучение в высших учебных заведениях.
По пункту 9 переписного листа "Послевузовское образование" отмечается для респондентов, на момент учета населения завершивших свое обучение в высших учебных заведениях по программе: магистратура, аспирантура, резидентура, докторантура.
7. Вопросы 22, 23, 24 переписного листа заполняются для респондентов 15 лет и старше. Респондентам моложе 15 лет, действительно состоящим в браке, следует выбрать соответствующий ответ.
8. Вопросы 25, 26, 27 переписного листа заполняются женщинами указанной возрастной группы, вне зависимости от их семейного положения.
9. В вопросе 29 переписного листа:
по пункту 1 к работающему по найму относится респондент, работающий по трудовому договору, предусматривающему оплату (вознаграждение) в виде оклада, премии, надбавок и тому подобное, либо в натуральной форме, а также избранные, назначенные или утвержденные на оплачиваемую должность, проходящие службу в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях, правоохранительных и специальных государственных органах;
по пункту 2 к работодателю относится респондент, управляющий своим собственным предприятием или занимающийся на самостоятельной основе профессиональной, коммерческой деятельностью и нанимающий одного или более работников;
по пункту 3 к занятому на индивидуальной основе относится респондент, работающий на индивидуальной основе (как зарегистрированный в налоговых органах, так и не зарегистрированный в налоговых органах) и не нанимающий наемных работников;
по пункту 4 к занятому в личном подсобном хозяйстве (личное подворье) производством сельскохозяйственной продукции для частичного потребления, обмена (продажи) относится респондент, занятый только в своем личном подсобном хозяйстве (сельскохозяйственными работами и (или) уходом за скотом) и использующий произведенные продукты для частичного собственного потребления, обмена (продажи);
по пункту 5 к занятому в личном подсобном хозяйстве (личное подворье) для собственного потребления относится респондент, занятый в своем личном подсобном хозяйстве (сельскохозяйственными работами и (или) уходом за скотом) и использующий продукты, произведенные в подсобном хозяйстве для собственного потребления;
по пункту 6 к члену производственного кооператива относится респондент, работающий на собственном предприятии (кооперативе), производящем товары и услуги, где каждый член коллектива собственников имеет равные права при решении вопросов организации производства, сбыта продукции, инвестирования и распределения доходов между членами предприятия (кооператива);
по пункту 7 к помогающему (неоплачиваемому) работнику семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств относится респондент, работающий (помогающий) без оплаты на частном предприятии (индивидуальном, семейном), в крестьянском (фермерском) хозяйстве, производственном кооперативе, принадлежащем родственникам;
по пункту 8 отмечаются лица, находящиеся в местах лишения свободы по решению суда, а также лица, проходящие неоплачиваемую военную или альтернативную гражданскую службу.

10. Санақ парағының 30-сұрағында негізгі қызметтің саласы көрсетіледі. Экономикалық қызмет түрлері бойынша түсіндірме осы санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмеге 2-қосымшада келтірілген.
11. Санақ парағының 36, 37, 38, 39-сұрақтарында денсаулыққа байланысты (көру, есту, қозғалыс жүйесі, есте сақтау және (немесе) зейінді шоғырландыру) белгілі бір әрекеттерді орындау кезінде респонденттің күнделікті өмірде кездесетін қиындықтары көрсетіледі. Денсаулыққа байланысты уақытша қиындықтар, мысалы, суық тию, жарақаттар, сынықтар және басқалар енгізілмейді.
12. Санақ парағының 40-сұрағы 3-бағанда "Иә, үлкен қиындықтарға тап боламын" және санақ парағының 36, 37, 38, 39-сұрақтарының 4-бағанында "Иә, іс-әрекеттерде толықтай шектелгенмін" деп жауап берген респонденттерге қойылады.
"Жеке" (индексі 3-И,
кезеңділігі: біржолғы)
2021 жылы
Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын
өткізуге арналған санақ парағын
толтыру жөніндегі түсіндірмеге
1-қосымша
Сынып санына сәйкес жалпы орта (толық) білім алмаған респонденттердің білім деңгейін анықтау үшін кесте
Респондент білім ұйымының неше сыныбын аяқтады немесе нешінші сыныпта оқиды
Аталған сынып санына сәйкес келетін білім деңгейі
1961 жылы және одан бұрын толық емес орта мектепті (жеті жылдық) немесе 7 сыныпты бітірді
Негізгі орта
1963 – 1989 жылдары сегіз жылдық мектепті немесе 8 сыныпты бітірді
-"-
1990-1992 жылдары тоғыз жылдық мектепті немесе 9 сыныпты бітірді
-"-
1993 жылы және одан кейін негізгі жалпы білім беру мектебін бітірді
-"-
Он бір жылдық немесе он екі жылдық орта мектептің 10 сыныбын бітірді
-"-
Он екі жылдық орта мектептің 11 сыныбын бітірді
-"-
10-11 (12) сыныптарда оқиды
-"-
Жалпы орта білімі бар адамдардан басқа, бастауыш кәсіптік білім ұйымында оқиды
-"-
1961/62 оқу жылдары және одан бұрын 8 сыныптан кеткендер
-"-
1988/89 оқу жылдары және одан бұрын 9 сыныптан кеткендер
-"-
10-11 (12) сыныптан кеткендер
-"-
Жалпы орта білімі бар адамдардан басқа, бастауыш кәсіптік білім ұйымдарынан кеткендер
-"-
Жалпы бастауыш мектепті бітірді
Бастауыш
1972 жылы және одан кейін үш жылдық бастауыш жалпы білім беретін мектептің 3 сыныбын бітірді
-"-
Кез келген жылы 4-6 сыныпты бітірді
-"-
1962 жылы және одан кейін 7 сыныпты бітірді
-"-
1990 жылы және одан кейін 8 сыныпты бітірді
-"-
5-9 сыныптарда оқып жүр
-"-
1972/73–1988/89 оқу жылдарында 4 сыныптан кеткен
-"-
Кез келген жылы 5-7 сыныптан кеткен
-"-
1962/63 оқу жылдары және одан кейін 8 сыныптан кеткен
-"-
1989/90 оқу жылдары және одан кейін 9 сыныптан кеткен
-"-
Бастауыш жалпы білім беру мектебін бітірмеген
Бастауыш білімі жоқ

10. В вопросе 30 переписного листа указывается отрасль основной работы. Пояснение по видам экономической деятельности приведено в Приложении 2 к настоящему пояснению по заполнению переписного листа.
11. В вопросах 36, 37, 38, 39 переписного листа указываются трудности, с которыми респондент сталкивается в повседневной жизни при выполнении определенных действий из-за проблем со здоровьем (зрение, слух, двигательная система, память и (или) концентрация внимания). Временные трудности, связанные со здоровьем, например, простуда, травмы, переломы и другое, не включаются.
12. Вопрос 40 переписного листа задается респондентам, ответившим "Да, испытываю большие трудности" в графе 3 и "Да, полностью ограничен (а) в действиях" в графе 4 вопросов 36, 37, 38, 39 переписного листа.
Приложение 1 к пояснению по
заполнению переписного листа
для проведения национальной
переписи населения Республики Казахстан
в 2021 году "Индивидуальный"
(индекс 3-И, периодичность: единовременная)
Таблица для определения уровня образования респондентов, не получивших среднего (полного) общего образования, в сочетании с числом классов
Сколько классов организации образования окончил респондент или в каком классе учится
Уровень образования, соответствующий данному числу классов
Окончил неполную среднюю школу (семилетнюю) в 1961 году и ранее или 7 классов
Основное среднее
Окончил восьмилетнюю школу в 1963-1989 годах или 8 классов
-"-
Окончил девятилетнюю школу в 1990-1992 годах или 9 классов
-"-
Окончил основную общеобразовательную школу в 1993 году и позднее
-"-
Окончил 10 классов одиннадцатилетней или двенадцатилетней средней школы
-"-
Окончил 11 классов двенадцатилетней средней школы
-"-
Учится в 10-11 (12) классах
-"-
Учится в организации начального профессионального образования, кроме лиц с общим средним образованием
-"-
Выбыл из 8 класса в 1961/62 учебном году и ранее
-"-
Выбыл из 9 класса в 1988/89 учебном году и ранее
-"-
Выбыл из 10-11 (12) классов
-"-
Выбыл из организации начального профессионального образования, кроме лиц с общим средним образованием
-"-
Окончил начальную общеобразовательную школу,
Начальное
Окончил 3 класса трехлетней начальной общеобразовательной школы в 1972 году и позднее
-"-
Окончил 4-6 классов в любом году
-"-
Окончил 7 классов в 1962 году и позднее
-"-
Окончил 8 классов в 1990 году и позднее
-"-
Учится в 5-9 классах
-"-
Выбыл из 4 класса в 1972/73–1988/89 учебные годы
-"-
Выбыл из 5-7 классов в любом году
-"-
Выбыл из 8 класса в 1962/63 учебном году и позднее
-"-
Выбыл из 9 класса в 1989/90 учебном году и позднее
-"-
Не окончил начальную общеобразовательную школу
Не имеет начального

1, 2 сыныпты бітірді
-"-
1972 жылы және одан бұрын үш жылдық бастауыш жалпы білім беретін мектептің 3 сыныбын бітірді
-"-
1-4 сыныптарда оқып жүр
-"-
Кез келген жылы 1-3 сыныптардан кеткен
-"-
1971/72 оқу жылы және одан бұрын, 1989/90 оқу жылы және одан кейін 4 сыныптан кеткен
-"-
Мектепте оқымаған, бірақ оқи және жаза біледі.
-"-
"Жеке" (индексі 3-И,
кезеңділігі: біржолғы)
2021 жылы
Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын
өткізуге арналған санақ парағын
толтыру жөніндегі түсіндірмеге
2-қосымша
Экономикалық қызмет түрлері бойынша түсіндірме
Экономикалық қызметтің негізгі түрінің атауы
Қызмет түрлері және олардың құрамына кіретін көрсетілетін қызметтер
1. Ауыл, орман және балық шаруашылығы
Бір- немесе екіжылдық дақылдарды өсіру
Көпжылдық дақылдарды өсіру
Өсімдіктердің ұдайы өндірісі
Мал шаруашылығы
Аралас ауыл шаруашылығы
Астықты өңдеу жөніндегі қызмет және ауылшаруашылық дақылдарын өсіру және мал басын көбейтуге мүмкіндік беретін қызмет
Аңшылық пен аулау, осы салаларда көрсетілетін қызметтерді ұсынуды қоса алғанда
Орман шаруашылығы және өзге де орман шаруашылығы қызметі
Ағаш дайындау
Жабайы өсетін ағаш емес өнімді жинау
Орман шаруашылығы және ағаш дайындаумен байланысты көрсетілетін қызметтер
Балық аулау
Балық өсіру
2. Тау-кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді қазу
Тас көмірді өндіру
Лигнитті (қоңыр көмірді) өндіру
Шикі мұнайды өндіру
Табиғи газды өндіру
Темір кендерін өндіру
Темірден қоспағанда, кендерді өндіру
Тас, саз және құм өндіру
Басқа топтамаларға енгізілмеген пайдалы қазбаларды өндіру
Мұнай мен табиғи газды өндіруге ықпал ететін қызметтерді көрсету
Басқа пайдалы қазбаларды өндіруге ықпал ететін қызметтер көрсету
3. Өңдеу өнеркәсібі
Етті қайта өңдеу және консервілеу және ет өнімдерін өндіру
Балықты, шаян тәрізділерді және моллюскаларды өңдеу және консервілеу
Жемістерді және көкөністерді қайта өңдеу және консервілеу
Өсімдік және мал майы мен тоң майын өндіру
Сүт өнімдерін өндіру
Ұн жарма өнімдерін, крахмал және крахмал өнімдерін өндіру
Нан-тоқаш, макарон және ұннан жасалған кондитерлік өнімдерді өндіру
Өзге де тамақ өнімдерін өндіру
Жануарларға арналған дайын азықтар өндіру
Сусындар өндіру
Темекі өнімдерін өндіру
Тоқыма талшықтарын дайындау және иіру
Тоқу өндірісі
Маталарды және тоқыма бұйымдарын өңдеу
Өзге де тоқыма бұйымдарын өндіру
Үлбірден тігілген киімнен басқа, киім өндіру
Үлбір бұйымдар өндіру
Тоқылған және трикотаж киімдер өндіру
Былғарыны илеу және өңдеу; жол керек-жарақтарын, қайыс-ертоқым бұйымдарын өндіру; үлбірді илеу және өңдеу
Аяқкиім өндіру
Ағаш кесу және сүргілеу өндірісі
Сүректен, тоздан, сабаннан және өруге арналған ағаш материалдардан бұйымдар өндіру
Ағаш массасы мен целлюлозаны, қағаз және картон өндіру
Қағаз бен картоннан жасалған бұйымдар өндіру
Полиграфиялық қызмет және осы саладағы көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Жазылған ақпарат жеткізгіштер жаңғырту
Кокс пештерінің өнімдерін өндіру
Мұнайдың өңделген өнімдерін, шымтезек пен көмірден брикеттер өндіру
Негізгі химиялық заттарды, тыңайтқыштарды және азот қоспаларын, алғашқы нысандардағы пластмассалар мен синтетикалық каучукты өндіру
Пестицидтер мен өзге де агрохимиялық өнімдер өндіру
Бояулар, лактар және осыған ұқсас бояғыш жабындылар, баспаханалық бояулар мен мастикалар өндіру
Сабын, жуушы, тазалағыш, жылтыратқыш, парфюмерлік және косметикалық құралдар өндіру
Өзге де химиялық өнімдер өндіру
Жасанды және синтетикалық талшықтар өндіру
Негізгі фармацевтикалық өнімдер өндіру Фармацевтикалық препараттар мен медициналық материалдар өндіру
Резеңке бұйымдар өндіру
Пластмасса бұйымдарын өндіру
Шыны және шыныдан жасалған бұйымдар өндіру Отқа төзімді бұйымдар өндіру
Саздан құрылыс материалдарын өндіру
Өзге де фарфор және қыш бұйымдар өндіру
Цемент, әктас және құрылыс гипсін өндіру
Бетоннан, құрылыс гипсінен және цементтен құрылыс бұйымдарын өндіру
Тасты кесу, өңдеу және әрлеу
Түрпілі бұйымдар және өзге бейметалл минералды өнімдер өндіру
Шойын, болат және ферроқорытпалар өндіру
Болаттан құбырлар, түтіктер, қуыс профильдер, фитингтер өндіру
Бастапқы өңдеу арқылы өзге болат бұйымдарын өндіру
Негізгі асыл және түсті металдар өндіру
Металдарды құю
Құрылыс металл конструкциялары мен бұйымдарын өндіру
Металл цистерналар, резервуарлар және контейнерлер өндіру
Орталық жылыту қазандықтарынан басқа, бу қазандықтарын өндіру
Қару-жарақ және оқ-дәрілер өндіру
Металды соққылап өңдеу, сығымдау, қалыптау, бейіндеу; ұнтақтық металлургия
Металдарды өңдеу және металдарға қаптамалар жалату; машина жасаудың негізгі технологиялық процестері
Пышақ бұйымдары, аспаптары және темірден жасалған бұйымдар өндіру
Басқа дайын металл бұйымдар өндіру
Электрондық элементтер және платалар өндіру Компьютерлер мен перифериялық жабдықтар өндіру Коммуникациялық жабдықтар өндіру
Электронды тұрмыстық техниканы өндіру
Өлшеуге, тестілеуге және навигацияға арналған құралдар мен аспаптар өндіру; сағаттар өндіру
Сәулесоққыш, электромедициналық және электротерапевтік жабдықтар өндіру
Оптикалық құралдар, фото- және киножабдықтар өндіру
Магнитті және оптикалық ақпарат жеткізгіштер өндіру
Электр қозғалтқыштар, генераторлар, трансформаторлар және электр тарату және реттеуші аппаратура өндіру
Батареялар және аккумуляторлар өндіру
Электр өткізгіштер мен электрмонтаждық құралдар өндіру
Электр жарықтандыру жабдықтарын өндіру
Тұрмыстық техниканы өндіру
Басқа электрлік жабдықтар өндіру
Жалпы мақсаттағы жабдықтар өндіру
Жалпы мақсаттағы өзге де машиналар және жабдықтар өндіру
Ауылшаруашылық және орманшаруашылық техникасын өндіру
Металдарды өңдеуге арналған станоктар және басқа да станоктарды өндіру
Арнайы мақсатқа арналған өзге де машиналар мен жабдықтар өндіру
Автомобильдер өндіру
Автомобильдерге арналған шанақтарды өндіру; тіркемелер және жартылай тіркемелер өндіру
Автомобильдердің бөлшектері мен керек–жарақтар өндіру
Кемелерді және қайықтарды құрылысы
Теміржол локомотивтерін және жылжымалы құрамаларды өндіру
Әуе және ғарыштық ұшу аппараттарын және олармен байланысты жабдықтарды өндіру
Әскери жауынгерлік көлік құралдарын өндіру
Басқа топтамаларға енгізілмеген көлік құралдарын өндіру
Жиһаз өндіру
Зергерлік бұйымдар, бижутерия және ұқсас бұйымдар өндіру
Музыкалық аспаптарды өндіру і
Спорттық тауарлар өндіру
Ойындар және ойыншықтар өндіру
Медициналық және стоматологиялық құралдар мен керек-жарақтарды өндіру
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де дайын бұйымдарды өндіру
Дайын металл бұйымдарды, машиналарды және жабдықты жөндеу
Өнеркәсіптік машиналарды және жабдық монтажы, орнату

Окончил 1, 2 класса
-"-
Окончил 3 класса трехлетней начальной общеобразовательной школы в 1972 году и ранее
-"-
Учится в 1-4 классах
-"-
Выбыл из 1-3 классов в любом году
-"-
Выбыл из 4 класса в 1971/72 учебном году и ранее, в 1989/90 учебном году и позднее
-"-
Не обучавшимся в школе, но умеющим читать и писать
-"-
Приложение 2 к пояснению по
заполнению переписного листа
для проведения национальной
переписи населения Республики Казахстан
в 2021 году "Индивидуальный"
(индекс 3-И, периодичность: единовременная)
Пояснение по видам экономической деятельности
Наименование основного вида экономической деятельности
Виды деятельности и услуги, входящие в их состав
1. Сельское, лесное и рыбное хозяйство
Выращивание одно- или двухлетних культур
Выращивание многолетних культур
Воспроизводство растений
Животноводство
Смешанное сельское хозяйство
Деятельность, способствующая выращиванию сельскохозяйственных культур и разведению животных и деятельность по обработке урожая
Охота и отлов, включая предоставление услуг в этих областях
Лесоводство и прочая лесохозяйственная деятельность
Лесозаготовки
Сбор дикорастущей недревесной продукции
Услуги, связанные с лесоводством и лесозаготовками
Рыболовство
Рыбоводство
2. Горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
Добыча каменного угля
Добыча лигнита (бурого угля)
Добыча сырой нефти
Добыча природного газа
Добыча железных руд
Добыча руд, кроме железных
Добыча камня, песка и глины
Добыча полезных ископаемых, не включенных в другие группировки
Предоставление услуг, способствующих добыче нефти и природного газа
Предоставление услуг, способствующих добыче других полезных ископаемых
3. Обрабатывающая промышленность
Переработка и консервирование мяса и производство мясной продукции
Переработка и консервирование рыбы, ракообразных и моллюсков
Переработка и консервирование фруктов и овощей
Производство растительных и животных масел и жиров
Производство молочных продуктов
Производство мукомольно-крупяных продуктов, крахмалов и крахмальных продуктов
Производство хлебобулочных, макаронных и мучных кондитерских изделий
Производство прочих продуктов питания
Производство готовых кормов для животных
Производство напитков
Производство табачных изделий
Подготовка и прядение текстильных волокон
Ткацкое производство
Отделка тканей и текстильных изделий
Производство прочих текстильных изделий
Производство одежды, кроме одежды из меха
Производство меховых изделий
Производство вязаной и трикотажной одежды
Дубление и выделка кожи; производство дорожных принадлежностей, шорно-седельных изделий; выделка и крашение меха
Производство обуви
Лесопильное и строгальное производство
Производство изделий из древесины, пробки, соломки и материалов для плетения
Производство древесной массы и целлюлозы, бумаги и картона
Производство изделий из бумаги и картона
Полиграфическая деятельность и предоставление услуг в этой области
Воспроизведение записанных носителей информации
Производство продукции коксовых печей
Производство продуктов нефтепереработки, брикетов из торфа и угля
Производство основных химических веществ, удобрений и азотных соединений, пластмасс и синтетического каучука в первичных формах
Производство пестицидов и прочей агрохимической продукции
Производство красок, лаков и аналогичных покрытий, типографской краски и мастик
Производство мыла, моющих, чистящих, полирующих, парфюмерных и косметических средств
Производство прочих химических продуктов
Производство искусственных и синтетических волокон
Производство основных фармацевтических продуктов
Производство фармацевтических препаратов и медицинских материалов
Производство резиновых изделий
Производство пластмассовых изделий
Производство стекла и изделий из стекла
Производство огнеупорных изделий
Производство строительных материалов из глины
Производство прочих фарфоровых и керамических изделий
Производство цемента, извести и строительного гипса
Производство изделий из бетона, цемента и строительного гипса
Резка, обработка и отделка камня
Производство абразивных изделий и прочей неметаллической минеральной продукции
Производство чугуна, стали и ферросплавов
Производство труб, трубок, полых профилей, фитингов из стали
Производство прочих стальных изделий путем первичной обработки
Производство основных благородных и цветных металлов
Литье металлов
Производство строительных металлических конструкций и изделий
Производство металлических цистерн, резервуаров и контейнеров
Производство паровых котлов, кроме котлов центрального отопления
Производство оружия и боеприпасов
Ковка, прессование, штамповка, профилирование металла; порошковая металлургия
Обработка металлов и нанесение покрытий на металлы; основные технологические процессы машиностроения
Производство ножевых изделий, инструментов и скобяных изделий
Производство прочих готовых металлических изделий
Производство электронных элементов и плат
Производство компьютеров и периферийного оборудования
Производство коммуникационного оборудования
Производство электронной бытовой техники
Производство инструментов и приборов для измерения, тестирования и навигации; производство часов
Производство облучающего, электромедицинского и электротерапевтического оборудования
Производство оптических приборов, фото- и кинооборудования
Производство магнитных и оптических носителей информации
Производство электродвигателей, генераторов, трансформаторов и электрораспределительной и регулирующей аппаратуры
Производство батарей и аккумуляторов
Производство электропроводки и электромонтажных устройств
Производство электроосветительного оборудования
Производство бытовых приборов
Производство прочего электрического оборудования
Производство оборудования общего назначения
Производство прочих машин и оборудования общего назначения
Производство сельскохозяйственной и лесохозяйственной техники
Производство станков для обработки металлов и прочих станков
Производство прочих машин и оборудования специального назначения
Производство автомобилей
Производство кузовов для автомобилей; производство прицепов и полуприцепов
Производство частей и принадлежностей автомобилей
Строительство судов и лодок
Производство железнодорожных локомотивов и подвижного состава
Производство воздушных и космических летательных аппаратов и связанного с ними оборудования
Производство военных боевых транспортных средств
Производство транспортных средств, не включенных в другие группировки
Производство мебели
Производство ювелирных изделий, бижутерии и аналогичных изделий
Производство музыкальных инструментов
Производство спортивных товаров
Производство игр и игрушек
Производство медицинских и стоматологических инструментов и принадлежностей
Производство прочих готовых изделий, не включенных в другие группировки
Ремонт готовых металлических изделий, машин и оборудования
Монтаж, установка промышленных машин и оборудования

4. Электр энергиясымен, газбен, бумен, ыстық сумен және ауаны кондициялаумен жабдықтау
Электр энергиясын өндіру, беру және тарату
Құбыржолдар бойынша газды тәрізді отын өндіру және тарату
Бумен, ыстық сумен және ауаны кондициялаумен қамтамасыз ету
5. Сумен жабдықтау; қалдықтарды жинау, өңдеу және жою, ластануды жою бойынша қызмет
Суды жинау, өңдеу және тарату
Ақаба суларды жинау және өңдеу
Қалдықтарды жинау
Қалдықтарды өңдеу және жою
Материалдарды кәдеге жарату (қалпына келтіру)
Ластануды жою жөніндегі қызмет және қалдықтарды жою саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
6. Құрылыс
Құрылыс жобаларын әзірлеу
Тұрғын үй және тұрғын емес ғимараттар құрылысы
Автомобильдік жолдар мен темір жолдар құрылысы Үлестіруші инженерлік имараттардың құрылысы
Өзге де инженерлік имараттар құрылысы
Ғимараттар мен имараттарды бұзу, құрылыс учаскесін дайындау
Электрлік, суөткізгіштік және басқа жабдықтарын монтаждау және орнату
Әрлеу жұмыстары
Өзге де мамандандырылған құрылыс жұмыстары
7. Көтерме және бөлшек саудада сату; автомобильдерді және мотоциклдерді жөндеу
Автомобильдерді сату
Автомобильдерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Автомобильдер тетіктерін, желілерін және құрал-саймандарын сату
Мотоциклдерді, олардың тетіктерін, желілерін және құрал-саймандарын сату; мотоциклдерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Сыйақы үшін немесе келісім-шарттық негізде көтерме саудада сату
Ауыл шаруашылығы шикізатын және тірі малды көтерме саудада сату
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі бұйымдарын көтерме саудада сату
Тұрмыстық тауарларды көтерме саудада сату
Коммуникациялық жабдықтарды және компьютерлерді көтерме саудада сату
Басқа машиналарды, жабдықтарды және олардың тетіктерді және құрал - саймандарын көтерме сату
Өзге де мамандырылған көтерме саудада сату Мамандандырылмаған көтерме саудада сату Мамандандырылмаған дүкендердегі бөлшек саудада сату
Мамандандырылған дүкендерде сусындарды тамақ өнімдерін және темекі өнімдерін бөлшек саудада сату
Мамандандырылған дүкендерде жанармайды бөлшек саудада сату
Мамандандырылған дүкендерде компьютерлер және коммуникациялық жабдықтарды бөлшек саудада сату
Мамандандырылған дүкендерде басқа тұрмыстық тауарларды бөлшек саудада сату
Мамандандырылған дүкендерде мәдени ойын-сауық сипатындағы тауарларды бөлшек саудада сату
Мамандандырылған дүкендерде басқа тауарларды бөлшек саудада сату
Палаткалар дүңгіршектер мен базарлар арқылы бөлшек саудада сату
Дүкендер, палаткалар, дүңгіршектер және базарлардан тыс емес бөлшек саудада сату
8. Көлік және жинақтау
Қалааралық қатынаста жолаушыларға арналған теміржол көлігінің қызметі
Жүк теміржол көлігінің қызметі
Басқа құрлықтағы жолаушылар көлігінің қызметі
Жүк автомобиль көлігінің қызметі және көшіру жөніндегі қызмет көрсету
Құбыр көлігінің қызметі
Теңіз және су жағасындағы жолаушылар көлігінің қызметі
Теңіз және су жағасындағы жүк көлігінің қызметі
Өзендегі жолаушылар көлігінің қызметі
Өзендегі жүк көлігінің қызметі
Жолаушылар әуе көлігінің қызметі
Жүк әуе көлігі және ғарыш көлігінің қызметі
Жүктерді қоймаға қою және сақтау
Қосалқы көлік қызметі
Жалпыға қызмет көрсету шегіндегі пошталық қызмет
Өзге де пошталық және курьерлік қызмет

4. Снабжение электроэнергией, газом, паром, горячей водой и кондиционированным воздухом
Производство, передача и распределение электроэнергии
Производство и распределение газообразного топлива по трубопроводам
Снабжение паром, горячей водой и кондиционированным воздухом
5. Водоснабжение; сбор, обработка и удаление отходов, деятельность по ликвидации загрязнений
Сбор, обработка и распределение воды
Сбор и обработка сточных вод
Сбор отходов
Обработка и удаление отходов
Утилизация (восстановление) материалов
Деятельность по ликвидации загрязнений и прочие услуги в области удаления отходов
6. Строительство
Разработка строительных проектов
Строительство жилых и нежилых зданий
Строительство автомобильных и железных дорог
Строительство распределительных инженерных сооружений
Строительство прочих инженерных сооружений
Снос зданий и сооружений, подготовка строительного участка
Монтаж и установка электрического, водопроводного и прочего оборудования
Отделочные работы
Прочие специализированные строительные работы
7. Оптовая и розничная торговля, ремонт автомобилей и мотоциклов
Торговля автомобилями
Техобслуживание и ремонт автомобилей
Торговля автомобильными деталями, узлами и принадлежностями
Торговля мотоциклами, их деталями, узлами и принадлежностями; техническое обслуживание и ремонт мотоциклов
Оптовая торговля за вознаграждение или на договорной основе
Оптовая торговля сельскохозяйственным сырьем и живыми животными
Оптовая торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями
Оптовая торговля непродовольственными товарами потребительского назначения
Оптовая торговля компьютерами и коммуникационным оборудованием
Оптовая торговля прочими машинами, оборудованием и деталями и принадлежностями к ним
Прочая специализированная оптовая торговля
Неспециализированная оптовая торговля
Розничная торговля в неспециализированных магазинах
Розничная торговля продуктами питания, включая напитки, и табачными изделиями в
специализированных магазинах
Розничная торговля топливом в специализированных магазинах
Розничная торговля компьютерами и коммуникационным оборудованием в специализированных магазинах
Розничная торговля прочим бытовыми товарами в специализированных магазинах
Розничная торговля товарами культурно-развлекательного характера в специализированных магазинах
Розничная торговля прочими товарами в специализированных магазинах
Розничная торговля в палатках, киосках и на рынках
Розничная торговля вне магазинов, палаток, киосков или рынков
8. Транспорт и складирование
Деятельность пассажирского железнодорожного транспорта в междугородном сообщении
Деятельность грузового железнодорожного транспорта
Деятельность прочего пассажирского сухопутного транспорта
Деятельность грузового автомобильного транспорта и предоставление услуг по переезду
Деятельность трубопроводного транспорта
Деятельность морского и прибрежного пассажирского транспорта
Деятельность морского и прибрежного грузового транспорта
Деятельность речного пассажирского транспорта
Деятельность речного грузового транспорта
Деятельность воздушного пассажирского транспорта
Деятельность воздушного грузового транспорта и космического транспорта
Складирование и хранение грузов
Вспомогательная транспортная деятельность
Почтовая деятельность в рамках предоставления услуг общего пользования
Прочая почтовая и курьерская деятельность

9. Тұру және тамақтану бойынша қызмет көрсету
Қонақ үйлердің және тұруға арналған ұқсас орындардың қызмет көрсетуі
Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру
Кемпингтер, автофургондарға арналған тұрақтар және тұруға арналған автотіркемелермен қызмет көрсету
Тұруға арналған өзге де орындар көрсетілетін қызметтер
Мейрамханалардың қызметі және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша корсетілетін қызметтер
Тапсырысқа дайын тамақ жеткізу және тамақтандырумен қамтамасыз ету бойынша басқа қызметтер
Сусындарды ұсыну
10. Ақпарат және байланыс
Кітаптар, мерзімдік басылымдар жариялау және баспа қызметінің басқа түрлері
Бағдарламалық қамтамасыз етуді шығару
Кино-, бейнефильмдер және теледидар бағдарламаларын өндіру жөніндегі қызмет
Дыбыс жазбалары және музыкалық шығармаларды шығару саласындағы қызмет
Радиохабарлар
Телевизиялық бағдарламалар жасау және тарату қызметі
Сымды телекоммуникациялық байланыс
Сымсыз телекоммуникациялық байланыс
Спутниктік телекоммуникациялар саласындағы қызмет
Телекоммуникация саласындағы өзге де қызмет
Компьютерлік бағдарламалау, консультациялық және басқа ілеспе көрсетілетін қызметтер
Деректерді өңдеу, қосымшаларды (қолданбалы бағдармаларды) орналастыру және осымен байланысты қызметтер; веб-порталдардың қызметі
Ақпараттық қызмет көрсету саласындағы өзге қызмет
11. Қаржы және сақтандыру қызметі
Ақшалай делдалдығы
Холдингтік компаниялар қызметі
Трастық компаниялардың, инвестициялық қорлар мен ұқсас қаржылық ұйымдардың қызметі
Сақтандыру және зейнетақымен қамсыздандырудан басқа, өзге де қаржылық делдалдық
Сақтандыру
Қайта сақтандыру
Зейнетақымен қамсыздандыру
Сақтандыру мен зейнетақымен қамсыздандырудан басқа, қаржылық көрсетілетін қызметтер саласындағы қосалқы қызмет
Сақтандыру және зейнетақымен қамсыздандыру бойынша қосалқы қызмет
Қорларды басқару бойынша қызмет
12. Жылжымайтын мүлікпен операциялар
Жеке меншік жылжымайтын мүлікті сатып алу және сату
Жеке меншік немесе жалданатын жылжымайтын мүлікті жалдау және басқару
Сыйақы үшін немесе шарт негізінде жылжымайтын мүлікпен операциялар
13. Кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
Құқық саласындағы қызмет
Бухгалтерлік есеп және аудит саласындағы қызмет; салық салу бойынша консультация беру
Бас компаниялардың қызметі
Басқару мәселелері бойынша консультация жөнінде қызмет
Сәулет, инженерлік ізденістер саласындағы қызмет және осы салаларда техникалық консультациялар ұсыну
Техникалық сынақтар мен талдаулар
Жаратылыстану мен техникалық ғылымдар саласындағы ғылыми зерттеулер мен эксперименттік әзірлемелер
Қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласындағы зерттеулер мен эксперименттік әзірлемелер
Жарнамалық қызмет
Нарық конъюнктурасын зерттеу және қоғамдық пікірді зерделеу
Мамандандырылған дизайнерлік қызмет
Фотография саласындағы қызмет
Ауызша және жазбаша аударма қызметі
Басқа топтамаларға енгізілмеген кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
Ветеринариялық қызмет

9. Предоставление услуг по проживанию и питанию
Предоставление услуг гостиницами и аналогичными местами для проживания
Предоставление жилья на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания
Предоставление услуг кемпингами, стоянками для автофургонов и автоприцепов для жилья
Предоставление услуг прочими местами для проживания
Деятельность ресторанов и предоставление услуг по доставке продуктов питания
Доставка готовой пищи на заказ и прочая деятельность по обеспечению питанием
Подача напитков
10. Информация и связь
Издание книг, периодических публикаций и другие виды издательской деятельности
Издание программного обеспечения
Деятельность по производству кино-, видеофильмов и телевизионных программ
Деятельность в сфере звукозаписи и издания музыкальных произведений
Радиовещание
Деятельность по созданию и трансляции телевизионных программ
Проводная телекоммуникационная связь
Беспроводная телекоммуникационная связь
Деятельность в области спутниковых телекоммуникаций
Прочая деятельность в области телекоммуникаций
Компьютерное программирование, консультационные и другие
Обработка данных, размещение приложений (прикладных программ) и связанная с этим деятельность; деятельность веб-порталов
Прочая деятельность в области информационного обслуживания
11. Финансовая и страховая деятельность
Денежное посредничество
Деятельность холдинговых компаний
Деятельность трастовых компаний, инвестиционных фондов и аналогичных финансовых организаций
Прочее финансовое посредничество, кроме страхования и пенсионного обеспечения
Страхование
Перестрахование
Пенсионное обеспечение
Вспомогательная деятельность по предоставлению финансовых услуг, кроме страхования и пенсионного обеспечения
Вспомогательная деятельность по страхованию и пенсионному обеспечению
Деятельность по управлению фондами
12. Операции с недвижимым имуществом
Покупка и продажа собственного недвижимого имущества
Аренда и управление собственной или арендуемой недвижимостью
Операции с недвижимым имуществом за вознаграждение или на договорной основе
13. Профессиональная, научная и техническая деятельность
Деятельность в области права
Деятельность в области бухгалтерского учета и аудита; консультирование по налогообложению
Деятельность головных компаний
Деятельность по консультированию по вопросам управления
Деятельность в области архитектуры, инженерных изысканий и предоставление технических консультаций в этих областях
Технические испытания и анализы
Научные исследования и экспериментальные разработки в области естественных и технических наук
Исследования и экспериментальные разработки в области общественных и гуманитарных наук
Рекламная деятельность
Исследование конъюнктуры рынка и изучение общественного мнения
Специализированная дизайнерская деятельность
Деятельность в области фотографии
Деятельность по устному и письменному переводу
Прочая профессиональная, научная и техническая деятельность, не включенная в другие группировки
Ветеринарная деятельность

14. Әкімшілік және қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет
Автомобильдерді жалдау және лизинг
Жеке тұтынатын заттарды және тұрмыстық тауарларды жалдау және лизинг
Өзге де машиналарды, жабдықтар мен материалдық активтерді жалдау және лизинг
Авторлық құқықпен қорғалған жұмыстардан басқа, зияткерлік меншік пен ұқсас өнімдердің лизингі
Жұмысқа орналастыру жөніндегі агенттіктердің
қызметі
Уақытша жұмысқа орналастыру жөніндегі агенттіктердің қызметі
Еңбек ресурстарымен (персоналмен) қамтамасыз ету бойынша өзге де қызмет
Туристік агенттіктер мен операторлардың қызметі Брондау бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер және ілеспе қызмет
Жеке адамдардың және мүліктердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызмет
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету жүйелері саласындағы қызмет
Тергеу жүргізу бойынша қызмет
Объектілерге кешенді қызмет көрсету
Жинастыру бойынша қызмет
Аумақтарды абаттандыру бойынша қызмет
Офистік әкімшілік және қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет
Телефонды анықтамалық - ақпараттық қызметтердің қызметі
Конференциялар мен сауда көрмелерін ұйымдастыру
Басқа топтамаларға енгізілмеген коммерциялық қосалқы көрсетілетін қызметтерді ұсыну бойынша қызмет
15. Мемлекеттік басқару және қорғаныс; міндетті әлеуметтік қамсыздандыру
Жалпы сипатты мемлекеттік басқару және қоғамның әлеуметтік-экономикалық саясатын басқару
Мемлекеттің қоғамға тұтастай көрсетілетін қызметтерді ұсынуы
Міндетті әлеуметтік сақтандыру саласындағы қызмет
16. Білім беру
Мектепке дейінгі білім беру
Бастауыш білім (1-ші деңгей)
Орта білім беру (2-ші және 3-ші деңгейлер)
Жоғары білім беру (5-ші, 6-ші, 7-ші, 8-ші деңгейлер)
Білім берудің өзге де түрлері
Білім беру саласындағы қосалқы қызмет
17. Денсаулық сақтау және халыққа әлеуметтік қызмет көрсету
Аурухана ұйымдарының қызметі
Дәрігерлік практика және стоматология саласындағы қызмет
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызмет
Тұруды қамтамасыз етумен орта медициналық қызметкерлердің көрсететін қызметтерімен бірге әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Психикасының бұзылуы (сырқаттармен), ақыл-ой және дене кемістіктері, маскүнемдік пен есірткіге тәуелділікке ұшыраған адамдарға тұруды қамтамасыз етумен әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Тұруды қамтамасыз етумен егде азаматтар мен мүгедектерге әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсы
Тұруды қамтамасыз етумен озге де әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Егде азаматтар мен мүгедектер үшін тұруды қамтамасыз етусіз әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Тұруды қамтамасыз етусіз өзге әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну
18. Өнер, ойын-сауық және демалыс
Шығармашылық, өнер және ойын-сауық саласындағы қызмет
Кітапханалардың, архивтердің, музейлердің және өзге де мәдениет саласындағы қызметтер
Құмар ойындар және бәс тігуді ұйымдастыру бойынша қызметі
Спорт саласындағы қызмет
Демалыс пен ойын-сауықты ұйымдастыру бойынша қызмет

14. Деятельность в области административного и вспомогательного обслуживания
Аренда и лизинг автомобилей
Аренда и лизинг предметов личного потребления и бытовых товаров
Аренда и лизинг прочих машин, оборудования и материальных активов
Лизинг продуктов интеллектуальной собственности и аналогичных продуктов, кроме работ, защищенных авторским правом
Деятельность агентств по трудоустройству
Деятельность агентств по временному трудоустройству
Прочая деятельность по обеспечению трудовыми ресурсами (персоналом)
Деятельность туристских агентств и операторов
Прочие услуги по бронированию и сопутствующая деятельность
Деятельность по обеспечению безопасности частных лиц и имущества
Деятельность в области систем обеспечения безопасности
Деятельность по проведению расследований
Комплексное обслуживание объектов
Деятельность по уборке
Деятельность по благоустройству территорий
Деятельность в области офисного административного и вспомогательного обслуживания
Деятельность телефонных справочно-информационных служб
Организация конференций и торговых выставок
Деятельность по предоставлению вспомогательных коммерческих услуг, не включенная в другие группировки
15. Государственное управление и оборона;
обязательное социальное обеспечение
Государственное управление общего характера, и управление социально-экономическое политикой общества
Предоставление государством услуг обществу в целом
Деятельность в области обязательного социального страхования
16. Образование
Дошкольное образование
Начальное образование (1-й уровень)
Среднее образование (2-й и 3-й уровни)
Высшее образование (5-й, 6-й, 7-й, 8-й уровни)
Прочие виды образования
Вспомогательная деятельность в области образования
17. Здравоохранение и социальное обслуживание населения
Деятельность больничных организаций
Деятельность в области врачебной практики и стоматологии
Прочая деятельность в области здравоохранения
Предоставление социальных услуг с услугами средних медицинских работников с обеспечением проживания
Предоставление социальных услуг с обеспечением проживания лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями), с умственными и физическими недостатками, алкогольной или наркотической зависимостью
Предоставление социальных услуг пожилым гражданам и инвалидам с обеспечением проживания
Предоставление прочих социальных услуг с обеспечением проживания
Предоставление социальных услуг без обеспечения проживания пожилым гражданам и инвалидам
Предоставление прочих социальных услуг без обеспечения проживания
18. Искусство, развлечения и отдых
Деятельность в области творчества, искусства и развлечений
Деятельность библиотек, архивов, музеев и прочая деятельность в области культуры
Деятельность по организации азартных игр и заключению пари
Деятельность в области спорта
Деятельность по организации отдыха и развлечений

19. Көрсетілетін қызметтердің өзге де түрлерін ұсыну
Коммерциялық, кәсіпкерлік және қоғамдық кәсіптік ұйымдар қызметі
Кәсіптік одақтар қызмет
Өзге де қоғамдық бірлестіктердің қызметі
Компьютерлер мен коммуникациялық жабдықтарды жөндеу
Жеке пайдаланатын заттар мен тұрмыстық тауарларды жөндеу
Өзге де жеке көрсетілетін қызметтерді ұсыну
20. Аумақтан тыс ұйымдар мен органдардың қызметі
Аумақтан тыс ұйымдардың қызметі
Бұл ішкі класқа мыналар кіреді:
- Біріккен Ұлттар Ұйымы және оның мамандандырылған мекемелері, өңірлік органдар және тағы басқа, халықаралық ұйымдардың, Халықаралық валюта қоры, Әлемдік банк, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы, Мұнай өндіруші елдер мен экспорттаушылардың ұйымы, Еуропалық қоғамдастықтардың, Еуропалық еркін сауда қауымдастығы және тағы басқа қызметі
Бұл ішкі класқа сондай-ақ мыналар кіреді:
- егер олар мүддесін білдіретін ел бойынша емес, орналасқан ел бойынша ескерілген жағдайларда дипломатиялық және консулдық қызметтер мен миссиялар қызметі
Басшысының
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 11 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
2021 жылы Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын өткізуге
арналған санақ парағының нысаны
Аумақтық статистика бөлімшесіне ұсынылады
Санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Санақ парағы www.sanaq.gov.kz
интернет-ресурсына орналастырылған
"Қазақстан Республикасының
аумағында уақытша, 12 айдан
кем жүргендер" (шетелдіктер,
азаматтығы жоқ адамдар,
тұрақты негізде шетелде
тұратын
Қазақстан Республикасының
азаматтары)
Индексі 4-В
Кезеңділігі: біржолғы
Санақ парақтары үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттерге толтырады*
* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23) тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды 1
Нұсқаушылық учаскенің нөмірі 2
Есеп учаскесінің нөмірі 2
Есеп учаскесі шегіндегі үй-жайдың нөмірі 2
Үй шаруашылы ғының реттік нөмірі 3
Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір 3
Сұраққа көшу
1.
Тегі
Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
____________
____________
____________
2
2.
Жынысыңызды көрсетіңіз

19. Предоставление прочих видов услуг
Деятельность коммерческих, предпринимательских и профессиональных общественных организаций
Деятельность профессиональных союзов
Деятельность прочих общественных объединений
Ремонт компьютеров и коммуникационного оборудования
Ремонт предметов личного потребления и бытовых товаров
Предоставление прочих индивидуальных услуг
20. Деятельность экстерриториальных организаций и органов
Деятельность экстерриториальных организаций
Этот подкласс включает:
– деятельность международных организаций, таких как Организация Объединенных Наций и ее специализированные учреждения, региональные органы, Международный валютный фонд, Мировой банк, Всемирная торговая организация, Организация экономического сотрудничества и развития, Организация стран производителей и экспортеров нефти, Европейское сообщество, Европейская ассоциация свободной торговли и так далее.
Этот подкласс также включает:
– деятельность дипломатических и консульских служб и миссий, в тех случаях, если они учитываются по месту их размещения, а не по стране, которую они представляют
Приложение 5
к приказу руководителя
от 28 июля 2021 года № 11
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Форма переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
территориальному подразделению статистики
Время, затраченное на заполнение переписного листа, в часах
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Переписной лист размещен на интернет-ресурсе "www.sanaq.gov.kz"
"Временно, менее 12 месяцев,
находящиеся на территории
Республики Казахстан"
(иностранцы, лица без гражданства,
граждане Республики Казахстан, на
постоянной основе проживающие за рубежом)
Индекс 4-В Периодичность: единовременная
Переписные листы заполняются на респондентов, входящих в состав домашнего хозяйства*
* Согласно подпункту 23) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство – экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
Код населенного пункта по КАТО1
Номер инструкторского участка2
Номер счетного участка2
Номер помещения в пределах счетного участка2
Порядковый номер домашнего хозяйства3
Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства3
Переход к вопросу
1.
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
____________
____________
____________
2
2.
Укажите Ваш пол

4. Қызметтік сапар
5. Туризм
6. Баспана табу (босқындар)
7. Транзитті мигрант
8. Басқа
11
11
11
11
11
10
10
11
10.
Сізде босқын мәртебесі болған жағдайда оны көрсетіңіз
1. Иә
2. Жоқ
11
11.
Қазақстан Республикасының аумағында болуының жоспарлы ұзақтығы
Күндер
Айлар
Жыл
☐☐
☐☐
☐☐
Пікіртерімнің соны
Ескертпе:
1 ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық обьектілер жіктеуіші 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағынан автоматты түрде көшіріледі;
2 Нұсқаушылық, есеп учаскелерінің және есеп учаскесі шегіндегі үй-жайдың нөмірлерін Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының аумақтық бөлімшелері береді және планшеттегі мобильдік қосымшаға мекенжай тізілімін жүктегеннен кейін автоматты түрде көрсетіледі;

4. Служебная поездка
5. Туризм
6. Поиск убежища (беженцы)
7. Транзитный мигрант
8. Другое
11
11
11
11
11
10
10
11
10.
Укажите Ваш статус беженца при его наличии
1. Да
2. Нет
11
11.
Планируемая продолжительность нахождения на территории Республики Казахстан
Дней
Месяцев
Лет
Конец опроса
Примечание:
1Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009 автоматически переносится с переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная);
2Номера инструкторского, счетного участков и номер помещения в пределах счетного участка присваиваются территориальными подразделениями Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и отображаются автоматически после загрузки реестра адресов в мобильное приложение на планшете;

3 "Үй шаруашылығының реттік нөмірі" және "Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір" 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-ПП, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағынан автоматты түрде көшіріледі. 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) (индексі 4-В, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) (индексі 4-В, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағына қосымшада келтірілген.
2021 жылы
Қазақстан Республикасы
халқының ұлттық санағын
өткізуге арналған
"Қазақстан Республикасының
аумағында уақытша, 12 айдан
кем жүргендер" (шетелдіктер,
азаматтығы жоқ адамдар,
тұрақты негізде шетелде
тұратын
Қазақстан Республикасының
азаматтары) (индексі 4-В,
кезеңділігі: біржолғы) санақ
парағына қосымша
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) (индексі 4-В, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде халықты есепке алу Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша 2021 жылғы 30 қыркүйектен 1 қазанға қараған түні 00:00 сағат сәтіндегі жағдай бойынша жүзеге асырылады.
Халықты есепке алу сәтінен кейін қайтыс болғандар 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) (индексі 4-В, кезеңділігі: біржолғы) санақ парағында (бұдан әрі – санақ парағы) есепке алынады. Халықты есепке алу сәтінен кейін туғандар санақ парағында есепке алынбайды.
2. Санақ парағын толтыру кезінде көрсетілген жауап нұсқаларында тиісті белгілер қойылады, қажет болған жағдайда цифрлар және (немесе) мәтін енгізіледі.
Санақтан өтетін үй шаруашылығы шегінде уақытша болмаған, үй шаруашылығының құрамына кіретін кәмелеттік жасқа толмағандар, іс-әрекетке қабілетсіз респонденттер үшін санақ парақтарын басқа кәмелеттік жасқа толған респонденттер немесе осы респонденттердің қорғанышы не қамқоршылары толтырады.
Егер халықты есепке алу сәтінде әрекетке қабілетсіз респондент үйде болса, онда ол үшін санақ парағын қорғанышы, егер мамандандырылған мекемеде болса қамқоршы толтырады.

3 "Порядковый номер домашнего хозяйства" и "Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства" автоматически переносятся с переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-ПП, периодичность: единовременная). Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранцы, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность: единовременная) приведено в приложении к переписному листу для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранцы, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность: единовременная).
Приложение
к переписному листу для
проведения национальной
переписи населения
Республики Казахстан в 2021 году
"Временно, менее 12 месяцев,
находящиеся на территории
Республики Казахстан"
иностранцы, лица без
гражданства, граждане
Республики Казахстан, на
постоянной основе
проживающие за рубежом)
(индекс 4-В, периодичность:
единовременная)
Пояснение по заполнению переписного листа для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранцы, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность: единовременная)
1. Учет населения при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году осуществляется по состоянию на момент 00:00 часов по времени города Нур-Султана с 31 августа на 1 сентября 2021 года.
Умершие после момента учета населения учитываются в переписном листе для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранцы, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность: единовременная) (далее – переписной лист). Родившиеся после момента учета населения в переписном листе не учитываются.
2. При заполнении переписного листа вносятся соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов, при необходимости вводятся цифры и (или) текст.
За временно отсутствующих в пределах переписываемого домашнего хозяйства, несовершеннолетних, недееспособных респондентов, входящих в состав домашнего хозяйства (далее – респондент), переписные листы заполняют другие совершеннолетние респонденты, опекуны или попечители этих респондентов.
Если на момент учета населения недееспособный респондент находится дома, за него заполняет переписной лист опекун.

3. Санақ парағының 1,2,3-сұрақтарында респонденттің дербес деректері толтырылады.
4. Санақ парағының 9-сұрағында:
1-тармақ бойынша егер келу мақсаты жұмысқа байланысты болса "Жұмысқа байланысты" деп белгіленеді;
2-тармақ бойынша егер респондент Қазақстан Республикасына оқуы бойынша, оқу практикасынан өту үшін, оқу жобаларын дайындауға ақпарат жинау үшін уақытша келген болса "Оқуға байланысты" деп белгіленеді;
3-тармақ бойынша отбасылық мәселелерді шешу, көмек көрсету үшін қысқа мерзімге келу жағдайларында "Отбасылық (жеке) жағдайлар бойынша" деп белгіленеді;
4-тармақ бойынша "Қызметтік сапар" респонденттің Қазақстан Республикасының аумағында қызметтік кездесулерге, келіссөздерге, конференцияларға қатысу үшін уақытша орналасқан жерін пайымдайды.
6-тармақ бойынша "Пана іздеушілер (босқындар)" Қазақстан Республикасына пана іздеп келген, сондай-ақ босқынның ресми мәртебесі бар респонденттер үшін белгіленеді;
7-тармақ бойынша "Транзиттік көшіп-қонушы" басқа елге бара жатқан жолын жалғастыру үшін мемлекеттің шекарасынан уақытша өтетін, бірақ халықты есепке алу сәтінде Қазақстан Республикасының аумағында болған респонденттер үшін белгіленеді;
5. Санақ парағының 10-сұрағында респондентте босқынның ресми мәртебесі бар болғанда "Иә", мәртебесі болмағанда "Жоқ" жауабы белгіленеді.

3. В вопросах 1, 2, 3 переписного листа заполняются персональные данные респондента.
4. В вопросе 9 переписного листа:
по пункту 1 "В связи с работой" отмечается, если цель приезда связана с работой;
по пункту 2 "В связи с учебой" отмечается, если респондент временно прибыл в Республику Казахстан по учебе, для прохождения учебной практики, сбора информации для подготовки учебных проектов;
по пункту 3 "По семейным (личным) обстоятельствам" отмечается в случаях краткосрочного прибытия для решения семейных вопросов, оказания помощи;
по пункту 4 "Служебная поездка" подразумевает временное местонахождение респондента на территории Республики Казахстан для участия в служебных встречах, переговорах, конференциях;
по пункту 6 "Поиск убежища (беженцы)" отмечается для респондентов, прибывших в Республику Казахстан в поисках убежища, а также, имеющих официальный статус беженца;
по пункту 7 "Транзитный мигрант" отмечается для респондентов, временно пересекающих границы государства для продолжения пути следования в другие страны, но на момент учета населения находящихся на территории Республики Казахстана;
5. В вопросе 10 переписного листа отмечается ответ "Да", при наличии у респондента официального статуса беженца, при отсутствии статуса отмечается "Нет".