"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 415 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 12 тамыздағы № 277/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 тамызда № 23981 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 415 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17437 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Технопарктің функцияларына:
1) Технопарк қатысушыларына акселерация, технологиялық бизнес-инкубациялау қызметін көрсету;
2) Технопарк қатысушылары үшін маркетинг және өзге де іс-шараларды өткізу бойынша қызметтер ұсыну;
3) Технопарк қатысушыларын дамытуды ынталандыру үшін консультациялық, ақпараттық, талдамалық, білім беру іс-шараларын өткізу бойынша қызметтер көрсету;
4) Технопарк қатысушыларын дамытуды ынталандыру үшін ақпараттық, білім беру және қаржылық ресурстарды тарту, халықаралық тәжірибені зерделеу және білім алмасу мақсатында халықаралық ұйымдармен, шетелдік серіктестермен ынтымақтасу;
5) Технопарк қатысушыларының ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыруы үшін әлеуетті инвесторларды іздеу;
6) шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың Технопарк бағдарламалары бойынша оқудан өтуі үшін Технопаркке қатысушы жұмыскерлерге визалар алуға шақырулар, өтініш хаттар жіберу;
7) Қазақстан Республикасының резиденттері мен бейрезиденттерін Технопаркқа қатысуға тарту;
8) Технопарк қатысушыларын тіркеу және тиісті растайтын құжаттарды беру;
9) Технопаркте акселерациядан өтетін адамдарға тұрғын жай беру және тұруға жағдай жасау;
10) Технопарк қатысушыларының ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы индустриялық-инновациялық жобаларын қаржыландыру;
11) инвестициялық қорларды құру немесе инвестициялық қорларға қатысу үлесін қабылдау;
12) білікті кадрларды даярлау мақсатында ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында оны алуға үміткер жеке тұлғаларды оқытуды қаржыландыру жатады.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында оқуға үміткер жеке тұлғаларды оқытуды қаржыландыру тәртібі Технопарктің ішкі құжаттарына сәйкес жүзеге асырылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 415 "Об утверждении Правил деятельности международного технологического парка "Астана Хаб"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 августа 2021 года № 277/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2021 года № 23981
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 415 "Об утверждении Правил деятельности международного технологического парка "Астана Хаб" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17437), следующие изменения и дополнения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. К функциям Технопарка относятся:
1) оказание услуг акселерации, технологического бизнес-инкубирования участникам Технопарка;
2) предоставление услуг по проведению маркетинговых и иных мероприятий для участников Технопарка;
3) оказание услуг по проведению консультационных, информационных, аналитических, образовательных мероприятий для стимулирования развития участников Технопарка;
4) сотрудничество с международными организациями, иностранными партнерами с целью привлечения информационных, образовательных и финансовых ресурсов для стимулирования развития участников Технопарка, изучения международного опыта и обмена знаниями;
5) поиск потенциальных инвесторов для реализации индустриально-инновационных проектов в области информационно-коммуникационных технологий участников Технопарка;
6) направление приглашений, ходатайств на получение иностранцами и лицами без гражданства виз для прохождения обучения по программам Технопарка, работников участника Технопарка;
7) привлечение нерезидентов и резидентов Республики Казахстан для участия в Технопарке;
8) регистрация участников Технопарка и выдача соответствующих подтверждающих документов;
9) предоставление жилья и создание условий для проживания лицам, проходящим акселерацию в Технопарке;
10) финансирование индустриально-инновационных проектов участников Технопарка в области информационно-коммуникационных технологий;
11) создание инвестиционных фондов или принятие долевого участия в инвестиционных фондах;
12) финансирование обучения физических лиц, претендующих на его получение в области информационно-коммуникационных технологий, в целях подготовки квалифицированных кадров.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Финансирование обучения физических лиц, претендующих на обучение в области информационно-коммуникационных технологий, осуществляется в соответствии с внутренними документами Технопарка.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Технопарк қатысушысы ретінде тіркелу үшін өтініш беруші мынадай талаптарға сәйкес келуі тиіс:
заңды тұлға болуы;
өтініш беру кезінде, өкілдіктерді қоспағанда, филиалдардың, сондай-ақ оқшауланған құрылымдық бөлімшелердің болмауы;
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 284-бабына сәйкес инвестициялық басым жобаны, сондай-ақ 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған инвестициялық келісімшарттар бойынша инвестициялық стратегиялық жобаны іске асыратын (іске асырған) ұйымдарға кірмеуі;
акцияларының (жарғылық капиталындағы үлестерінің) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама түрде мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге және ұлттық компанияларға немесе олардың еншілес ұйымдарына тиесілі заңды тұлғалар қатарында болмау;
жер қойнауын пайдаланушы немесе арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы болып табылмау;
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 461-бабына сәйкес кіші акцизделетін тауарлардың төлеушісі болмауы;
ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы қызметтің бір және (немесе) бірнеше басым түрлерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 37/НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18523 болып тіркелген) бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы басым қызмет түрлерінің тізбесіне (бұдан әрі - Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы басым қызмет түрлерінің тізбесі) сәйкес бір басым қызмет түрі шеңберінде онда көзделген бір және (немесе) бірнеше жұмыстарды жүзеге асыру.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Технопарктің қатысушысы ретінде тіркеу үшін өтінішті ұсыну, оны одан әрі Технопарктің қарауы, өтініштің мәртебесін өзгерту туралы хабарлама Технопарктің интернет-ресурсы арқылы жүзеге асырылады.
Мүдделі тұлға Технопарктің қатысушысы ретінде тіркелу үшін осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса тіркей отырып, технопаркке қатысуға арналған электрондық өтінішті (бұдан әрі – қатысуға өтініш) Технопарктің интернет-ресурсында толтырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қатысуға арналған өтінішке мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
резидент заңды тұлғалар үшін-заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
бейрезидент заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу нөмірін (немесе оның баламасын) көрсете отырып, бейрезиденттің инкорпорация елінде мемлекеттік тіркелуін растайтын құжат);

"7. Для регистрации в качестве участника Технопарка заявитель должен соответствовать следующим требованиям:
являться юридическим лицом;
отсутствие на момент подачи заявления филиалов, а также иных обособленных структурных подразделений, за исключением представительств;
не относиться к организациям, реализующим (реализовавшим) инвестиционный приоритетный проект в соответствии со статьей 284 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, а также инвестиционный стратегический проект по инвестиционным контрактам, заключенным до 1 января 2015 года;
не являться юридическим лицом, пятьдесят и более процентов акций (доли участия в уставном капитале) которого прямо или косвенно принадлежат государству, национальным управляющим холдингам, национальным холдингам и национальным компаниям или их дочерним организациям;
не являться недропользователем или участником специальной экономической зоны;
не являться плательщиком акцизов в соответствии со статьей 461 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее - Кодекс);
осуществлять один и (или) несколько приоритетных видов деятельности в в области информационно-коммуникационных технологий, а также в рамках одного приоритетного вида деятельности осуществлять одну и (или) несколько предусмотренных в нем работ в соответствии с Перечнем приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий, утвержденным приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 37/НҚ (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18523) (далее - Перечень приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Представление заявления для регистрации в качестве участника Технопарка, его дальнейшее рассмотрение Технопарком, уведомление об изменении статуса заявления осуществляется посредством интернет-ресурса Технопарка.
Для регистрации в качестве участника Технопарка заинтересованное лицо направляет электронное заявление на участие в Технопарке с прикреплением документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил (далее - заявление на участие), заполняемое на интернет-ресурсе Технопарка.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. К заявлению на участие прикрепляются следующие документы:
для юридических лиц-резидентов - справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
для юридических лиц-нерезидентов - документ, подтверждающий государственную регистрацию в стране инкорпорации нерезидента, с указанием номера государственной регистрации (или его аналога);

1) өтініш берген кезде өтініш берушінің атынан әрекет ететін тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері, егер мұндай тұлғаны өтініш беруші тағайындаған болса;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген қажетті мәліметтерді қамтитын жобаның бизнес-жоспары;
3) салық органдарында есепке алынатын, өтiнiш республикалық бюджет туралы заңда тиiстi қаржы жылына белгiленген айлық есептiк көрсеткiштiң алты еселенген мөлшерiнен асатын борыштардың болмауы (болуы) туралы өтініш берiлген күнге дейiн күнтiзбелiк он күннен кешiктiрiлмей берiлген мәлiметтер. Бұл құжаттарды Қазақстан Республикасының бейрезиденттері ұсынбайды;
4) өтініш беруші өз қызметін жүзеге асыратын мекенжай туралы мәліметтер. Мекенжайы өзгерген жағдайда өтініш беруші жедел түрде ол туралы Технопаркті хабардар етеді;
5) жобаны іске асыру үшін тартуға жаспарланатын бейрезиденттердің және резиденттердің саны туралы мәліметтер (болжамдалған саны және мерзімі).";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы қызметтің басым түрлерінің тізбесі шеңберінде технопаркке қатысушы жүзеге асыратын Қызмет түрі өзгерген және (немесе) толықтырылған жағдайда өтініш беруші технопаркті қатысушының технопаркте тіркелуі туралы куәлікке тиісті өзгерістер енгізбестен қызметті жүзеге асырған кезден бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабардар етеді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Технопарк қатысуға өтініш жіберілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны осы Қағидалардың 9-тармағының 1), 3), 4), 5) тармақшаларына сәйкес өтініште қамтылған мәліметтердің толықтығына қарайды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Қатысуға арналған өтініште қамтылған мәліметтер толық болған жағдайда, Технопарк оны Технопарк қатысушыларын іріктеу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына жібереді. Комиссияның ережесі мен құрамын Технопарк айқындайды.
Комиссия мемлекеттік органдардың өкілдерінен және (немесе) тиісті біліктілігі бар IT-технологиялар саласындағы мамандардан тұрады, сондай-ақ Комиссияның құрамына халықаралық сарапшылар тартылуы мүмкін.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Осы Қағидалардың 9-тармағының 1), 3), 4), 5) тармақшаларында көзделген қатысуға арналған өтініште қамтылған мәліметтер толық болмаған жағдайда, Технопарк қатысуға арналған өтініш жіберілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушіге ескертулерді көрсете отырып хабарлама жібереді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Ескертулерді жоюды өтініш беруші оларды алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жүзеге асырады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) электронные копии документов, подтверждающие полномочия лица, действующего от имени заявителя при подаче заявления, если такое лицо назначено заявителем;
2) бизнес-план проекта, содержащий необходимые сведения, указанные в приложении 3 к настоящим Правилам;
3) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в налоговых органах, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, выданная не ранее чем за десять календарных дней, предшествующих дате подачи заявления. Данные документы не предоставляются нерезидентами Республики Казахстан;
4) сведения о местонахождении, где заявитель планирует осуществлять деятельность. При изменении местонахождения заявителя незамедлительно уведомляет об этом Технопарк;
5) сведения о количестве планируемых к привлечению нерезидентов и резидентов для реализации проекта (предполагаемое количество и срок).";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. В случае изменения и (или) дополнения вида деятельности, осуществляемого участником Технопарка в рамках Перечня приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий заявитель уведомляет Технопарк в срок не позднее 5 рабочих дней с момента осуществления деятельности без внесения соответствующих изменений в свидетельство о регистрации участника в Технопарке.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Технопарк в течение пяти рабочих дней со дня направления заявления на участие, рассматривает его на полноту сведений, содержащихся в заявлении согласно подпунктам 1), 3), 4), 5) пункта 9 настоящих Правил.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В случае полноты сведений, содержащихся в заявлении на участие, Технопарк направляет его на рассмотрение Комиссии по отбору участников Технопарка (далее - Комиссия). Положение и состав Комиссии определяется Технопарком.
Комиссия состоит из представителей государственных органов и (или) специалистов в области IT-технологий с соответствующей квалификацией, а также в состав Комиссии могут привлекаться международные эксперты.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. В случае неполноты сведений, содержащихся в заявлении на участие, предусмотренным подпунктами 1), 3), 4), 5) пункта 9 настоящих Правил, Технопарк не позднее пяти рабочих дней со дня направления заявления на участие направляет заявителю уведомление, с указанием замечаний.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Устранение замечаний осуществляется заявителем в срок не позднее десяти рабочих дней со дня их получения.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Технопарк ескертулерді жойған сәттен бастап қатысуға арналған өтінішті Комиссияға қарауға жібереді.
Комиссия он жұмыс күні ішінде қарайды және өтініш берушіні қатысушы ретінде тіркеу туралы немесе мұндай тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Комиссия өтініш берушіні қатысушы ретінде тіркеуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
бизнес-жоспардың осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген мәліметтерге сәйкес келмеуі;
өтініш берушінің жобасы ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы басым қызмет түрлерінің бір немесе бірнеше бағытына, сондай-ақ қызметтің бір басым түрі шеңберінде ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы басым қызмет түрлерінің тізбесіне сәйкес онда көзделген бір және (немесе) бірнеше жұмысты жүзеге асыруға сәйкес келмеуі.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Технопаркке қатысуды мерзімінен бұрын тоқтату мынадай:
1) Технопарк осы тараудың 9-параграфына сәйкес жүргізілетін мониторинг нәтижелері бойынша жобаны одан әрі іске асырудың орынсыздығы туралы анықтаған;
2) жоспарланған нәтижелерге қол жеткізген;
3) қатысушы Технопарк бағдарламалары шеңберінде жобаны одан әрі іске асырудан бас тартқан;
4) қатысушы заңды тұлға таратылған;
5) қатысушының орналасқан жерінің өзгергені, Қызмет түрінің өзгергені және (немесе) толықтырылғаны туралы хабарланбаған, сондай-ақ қатысушының орналасқан жерін анықтау мүмкін болмаған;
6) осы Қағидалардың 24 және 64-тармақтарында көзделген мәліметтер мен есептіліктер уақтылы берілмеген немесе берілмеген жағдайларда жүзеге асырылады.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. Қатысушы технопаркке өзі жүзеге асыратын қызмет туралы тоқсан сайынғы есепті есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.";
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"67. Қатысушы Технопаркке өзі жүзеге асыратын қызмет туралы жыл сайынғы есепті есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
Жүзеге асырылатын қызмет туралы жыл сайынғы есепке өзгерістер енгізу қажет болған кезде жаңартылған есепті ұсыну 10 сәуірден кешіктірілмейтін мерзімде жүзеге асырылады.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Ақпараттық және ақпараттық-коммуникациялық технологияларды дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

"16. Технопарк с момента устранения замечаний направляет заявление на участие на рассмотрение в Комиссию.
Комиссия в течение десяти рабочих дней рассматривает и принимает решение о регистрации заявителя в качестве участника или об отказе такой регистрации.
Комиссия отказывает в регистрации заявителя в качестве участника по следующим основаниям:
несоответствие бизнес-плана сведениям, предусмотренным приложением 3 настоящих Правил;
несоответствие проекта заявителя одному или нескольким направлениям приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий, а также в рамках одного приоритетного вида деятельности осуществлять одну и (или) несколько предусмотренных в нем работ в соответствии с Перечнем приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Досрочное прекращение участия в Технопарке осуществляется в следующих случаях:
1) выявления Технопарком о нецелесообразности дальнейшей реализации проекта по результатам мониторинга проводимого в соответствии с параграфом 9 настоящей главы;
2) достижения запланированных результатов;
3) отказа участника от дальнейшей реализации проекта в рамках программ Технопарка;
4) ликвидации юридического лица-участника;
5) не уведомления участником об изменении местонахождения, изменении и (или) дополнении вида деятельности, а также в случае невозможности установить местонахождение участника;
6) несвоевременного предоставления либо не предоставления сведений и отчетов, предусмотренных пунктом 24 и 64 настоящих Правил.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Участник представляет в Технопарк ежеквартальный отчет об осуществляемой им деятельности, в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.";
пункт 67 изложить в следующей редакции:
"67. Участник представляет в Технопарк ежегодный отчет об осуществляемой им деятельности в срок не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом.
При необходимости внесения изменений в ежегодный отчет об осуществляемой деятельности представление обновленного отчета осуществляется в срок не позднее 10 апреля.";
дополнить приложением 3 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития информационных и информационно-коммуникационных технологий Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2021 жылғы 12 тамыздағы
№ 277/НҚ бұйрығына
қосымша
"Астана Хаб" халықаралық
технологиялық паркі
қызметінің қағидаларына
3-қосымша
Жобаның бизнес-жоспарында сипаттауға қажетті мәліметтер
р/с № Жобаның бизнес-жоспарында сипаттауға қажетті мәліметтер тізбесі
1.
Жобаның атауы және оның сипаттамасы
2.
Жобаны іске асыру орны
3.
Жобаны иелену үшін негіздеме (өзінің әзірлемесі, лицензиясы)
4.
Әзірлеуші / жоба авторы туралы мәліметтер
5.
Жобаның мақсаты мен міндеттері
6.
Жобаның дайындық сатысы
7.
Жобаның негізгі тиімділік көрсеткіштері (KPI)
8.
Жобаның техникалық сипаттамасы (архитектура, құрылым, қолданылатын шешімдер)
9.
Жобаны іске асыруға жоспарланған шығыстар сметасы
10.
Сату тәсілі және күтілетін түсім (кіріс)
11.
Клиенттер / әлеуетті клиенттер
12.
Жобаны іске асыру үшін қажетті іс-шаралар жоспары (жобаны іске асыру және дамыту үшін қажетті нақты іс-шаралардың (қадамдардың) сипаттамасы).
13.
Жоба шеңберінде ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің түрлері, мүліктік құқықтар және болжамды сатудың жыл сайынғы көлемі
14.
Жобаны іске асыру қажеттілігінің негіздемесі (қоғамдық маңыздылығы және табысты іске асырудың әсері)
15.
Патенттік-лицензиялық қорғау, авторлық құқықтар, сауда белгілері және басқа да зияткерлік меншік объектілері (бар болса) туралы мәліметтер.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 12 августа 2021 года № 277/НҚ
Приложение 3 к Правилам
деятельности международного
технологического парка "Астана Хаб"
Сведения, необходимые к описанию в бизнес-плане проекта
№ п/п
Перечень сведений, необходимых к описанию в бизнес-плане проекта
1.
Наименование проекта и его описание
2.
Место реализации проекта
3.
Основание для владения проекта (собственная разработка, лицензия)
4.
Сведения о разработчике / авторе проекта
5.
Цель и задачи проекта
6.
Стадия готовности проекта
7.
Ключевые показатели эффективности (KPI) проекта
8.
Техническое описание проекта (архитектура, структура, применяемые решения)
9.
Смета планируемых расходов на реализацию проекта
10.
Способ продаж и ожидаемая выручка (доход)
11.
Клиенты/потенциальные клиенты
12.
План мероприятий, необходимый для реализации проекта (описание конкретных мероприятий (шагов) необходимых для реализации и развития проекта)
13.
Виды предлагаемых в рамках проекта товаров, работ, услуг, имущественных прав и ежегодный объем предполагаемых продаж
14.
Обоснование необходимости реализации проекта (общественная значимость и эффект от успешной реализации)
15.
Сведения о патентно-лицензионной защите, авторских правах, торговых знаках и других объектах интеллектуальной собственности (при наличии).