Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 14 қазандағы № 632 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 қазанда № 24865 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеудің қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қазандағы
№ 632 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 830 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында жұмыс стандарттарын (қызметкердің нақты жұмыс учаскесіндегі қызмет нәтижелеріне қойылатын алгоритм, қағидалар және талаптар) белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 969 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12471 болып тіркелген):
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында жұмыс стандарттарын (қызметкердің нақты жұмыс учаскесіндегі қызмет нәтижелеріне қойылатын алгоритм, қағидалар және талаптар) белгілеу қағидаларында:
6-тармақтың бесінші, алтыншы абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің штабына, сондай-ақ Әкімшілік полиция комитетінің аналитикалық бөлінісіне комитеттер басшылығының, аумақтық органдар, оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің бастықтары мен олардың орынбасарларының лауазымдары бойынша Жұмыс стандарттарын белгілеу жүктеледі.
Өңірлік Полиция департаменттері, Қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің аппараттарындағы штабтарға қалалық, аудандық бөліністердің бастықтары мен олардың орынбасарларының лауазымдары бойынша Жұмыс стандарттарын белгілеу жүктеледі.".

О внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 октября 2021 года № 632. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 октября 2021 года № 24865.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 октября 2021 года № 632
Перечень некоторых приказов в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 969 "Об утверждении Правил установления стандартов работ (алгоритм, правила и требования к результатам деятельности сотрудников на конкретном участке работы) в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12471):
в Правилах установления стандартов работ (алгоритм, правила и требования к результатам деятельности сотрудников на конкретном участке работы) в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденным настоящим приказом:
абзацы пятый и шестой пункта 6 изложить в следующей редакции:
"На Штаб Комитета уголовно-исполнительной системы, а также аналитическое подразделение Комитета административной полиции возлагается установление Стандартов работ по должностям руководства комитетов, начальников территориальных органов, подведомственных им государственных учреждений и их заместителей.
На Штабы аппаратов региональных Департаментов полиции, Департаментов уголовно-исполнительной системы возлагается установление Стандартов работ по должностям начальников городских, районных подразделений и их заместителей.".

3. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының бөлімшелеріндегі моральдық-психологиялық ахуалдың жай-күйіне жыл сайынғы социологиялық мониторинг жүргізудің қағидалары мен әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1094 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12713 болып тіркелген):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің комитеттерінің төрағалары, департаменттері мен дербес басқармаларының бастықтары, полиция, қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің, ІІМ білім беру ұйымдарының бастықтары қоса беріліп отырған Қағидалардың талаптарын зерделеуді және орындауды қамтамасыз етуді ұйымдастырсын.".
4. "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнаулы оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 24 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13134 болып тіркелген):
осы бұйрықпен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнаулы оқу орындарына оқуға қабылдау қағидалары Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарында білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидалары" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 80 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13202 болып тіркелген):
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарында білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидаларында:
1-қосымша Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 830 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. "Ішкі істер органдарына қабылданатын адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидалары және одан өту шарттары, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздері" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 наурыздағы № 211 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20123 болып тіркелген):
осы бекітілген Ішкі істер органдарына қабылданатын адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидалары және одан өту шарттары, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерінде:

3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1094 "Об утверждении Правил и методики проведения ежегодного социологического мониторинга состояния морально-психологического климата в подразделениях органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12713):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Председателям комитетов, начальникам департаментов и самостоятельных управлений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, начальникам департаментов полиции, уголовно-исполнительной системы, организаций образования Министерства внутренних дел организовать изучение и обеспечение исполнения требований прилагаемых Правил.".
4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 января 2016 года № 24 "Об утверждении Правил приема на обучение в специальные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие образовательные программы послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13134):
Правила приема на обучение в специальные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие образовательные программы послевузовского образования, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к Перечню некоторых приказов в которые вносятся изменения.
5. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 80 "Об утверждении Правил организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13202):
в Правилах организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом:
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к Перечню некоторых приказов в которые вносятся изменения.
6. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 марта 2020 года № 211 "Об утверждении Правил отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы внутренних дел, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20123):
в Правилах отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы внутренних дел, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки, утвержденным указанным приказом:

10-тармақтың 1-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Осы бұйрықтың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырғаннан кейін кандидатқа:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығымен (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелді) бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарында әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери-дәрігерлік комиссияларға (бұдан әрі – ӘДК) медициналық және психофизиологиялық куәландырудан өту үшін жолдама беріледі.
Кандидаттың медициналық куәландыру нәтижелері туралы ӘДК үш күндік мерзімде ІІМ ведомстволарының, ІІМ және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың, ІІМ және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің кадр қызметіне хабарлайды;";
20-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 13 қаңтардағы
№ 24 бұйрығына
қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнаулы оқу орындарына оқуға қабылдау қағидалары
1-тарау. Негізгі ережелер
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнаулы оқу орындарына оқуға қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Білім туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Ішкі істер органдары туралы" заңдарына және Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнаулы оқу орындарының (бұдан әрі – ІІМ жоғары оқу орындары) магистратурасына және докторантурасына оқуға қабылдау тәртібін айқындайды.
3. ІІМ жоғары оқу орындарының магистранттары мен докторанттарының контингентін қалыптастыру жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру арқылы жүзеге асырылады.
4. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына, докторантурасына оқуға кандидаттарды қабылдау түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
5. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және докторантурасына қабылдау даярлау бағыттарын көрсете отырып, құжаттарды қабылдау күнінен күнтізбелік он бес күн бұрын жоғары оқу орындарының Интернет-ресурстары, республикалық және облыстық мерзімді баспасөз басылымдары, теле-радио арналары арқылы жарияланады.

подпункт 1) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"1) медицинского и психофизиологического освидетельствования в военно-врачебные комиссии (далее – ВВК) по форме, согласно приложению 1 к Правилам проведения военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21580).
О результатах медицинского освидетельствования кандидата, ВВК информирует кадровую службу ведомств МВД, территориальных органов, находящихся в ведении МВД, государственных учреждений, находящихся в ведении МВД и его ведомств в трехдневный срок;";
абзац второй пункта 20 исключить.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 13 января 2016 года № 24
Правила приема на обучение в специальные учебные заведения Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, реализующие образовательные программы послевузовского образования
Глава 1. Основные положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в специальные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие образовательные программы послевузовского образования (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан "Об образовании", "О правоохранительной службе", "Об органах внутренних дел" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
2. Правила определяют порядок приема кандидатов на учебу в магистратуру и докторантуру специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие образовательные программы послевузовского образования (далее – высшие учебные заведения МВД).
3. Формирование контингента магистрантов и докторантов высших учебных заведений МВД осуществляется посредством размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с послевузовским образованием.
4. Прием кандидатов на учебу в магистратуру, докторантуру высших учебных заведений МВД осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов.
5. Прием в магистратуру и докторантуру высших учебных заведений МВД с указанием направлений подготовки объявляется через Интернет-ресурсы высших учебных заведений, республиканские и областные периодические печатные издания, теле-радио каналы не позднее пятнадцати календарных дней до даты начала приема документов.

6. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және докторантурасына түсушілердің құжаттарын қабылдау қабылдау комиссиясымен және (немесе) ақпараттық жүйе арқылы күнтізбелік жылдың 3 шілдесінен 3 тамызына дейін жүргізіледі.
ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және докторантурасына түсу емтихандары күнтізбелік жылдың 4 тамызынан 20 тамызына дейін жүргізіледі, оқуға қабылдау - күнтізбелік жылдың 28 тамызына дейін.
2-тарау. Магистратураға және докторантураға түсу үшін құжаттарды қабылдау тәртібі
7. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына жоғары білім беру бағдарламаларын игерген оқуға кандидаттар қабылданады.
Бұл ретте бейіндік бағыт бойынша магистратура қажетті іскерлік қабілетке ие және жоғары тұрған лауазымдарға жылжыту үшін резервте тұрған ішкі істер органдары қызметкерлерімен, әскери қызметшілерімен жасақталады.
Ғылыми және педагогикалық бағыт бойынша магистратураға ішкі істер органдарындағы практикалық жұмыс өтілі 1 жылдан кем емес ішкі істер органдарының қызметкерлері, әскери қызметшілер қабылданады.
8. Докторантураға ғылыми-педагогикалық магистратураны бітірген (бейінді магистратураның түлектері педагогикалық бейіннің білім беру бағдарламаларын меңгергені туралы куәлігі болған жағдайда) және "7М12301 – Құқық қорғау қызметі" білім беру бағдарламасы бойынша "ұлттық қауіпсіздік және әскери іс магистрі", "заң ғылымдарының магистрі" дәрежесі бар, құқық қорғау органдарындағы практикалық жұмыс өтілі бар немесе ғылыми-педагогикалық өтілі 3 жылдан кем емес ішкі істер органдарының қызметкерлері, әскери қызметшілері қабылданады.
9. ІІМ жоғары оқу орындарында құжаттарды қабылдау және түсу емтихандарын өткізуді ұйымдастыру үшін қабылдау комиссиясы құрылады. Қабылдау комиссиясының төрағасы қабылдау комиссиясының қызметін басқаратын ІІМ жоғары оқу орнының бастығы болып табылады.
Қабылдау комиссиясының құрамы және оның хатшысы ІІМ жоғары оқу орны бастығының бұйрығымен бекітіледі және тақ санды құрайды.
Қабылдау комиссиясы төрағадан, хатшыдан және кемінде үш комиссия мүшесінен құралады.
Қабылдау комиссиясының хатшысы ретінде ІІМ жоғары оқу орнының қызметкері тағайындалады.
Қабылдау комиссиясының қызметі жұмыс жоспарына сәйкес жүзеге асырылады. Қабылдау комиссиясының отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
Қабылдау комиссиясының шешімдері еркін нысандағы хаттамамен ресімделеді және бекітілген құрамның кем дегенде үштен екі бөлігі болған жағдайда көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.

6. Прием документов поступающих в магистратуру и докторантуру высших учебных заведений МВД проводится приемными комиссиями и (или) через информационную систему с 3 июля по 3 августа календарного года.
Вступительные экзамены в магистратуру и докторантуру высших учебных заведений МВД проводятся с 4 до 20 августа календарного года, зачисление – до 28 августа календарного года.
Глава 2. Порядок приема документов для поступления в магистратуру и докторантуру
7. В магистратуру высших учебных заведений МВД принимаются кандидаты на учебу, освоившие образовательные программы высшего образования.
При этом магистратура по профильному направлению комплектуется сотрудниками, военнослужащими органов внутренних дел, обладающими необходимыми деловыми качествами и состоящими в кадровом резерве на выдвижение на вышестоящие руководящие должности.
В магистратуру по научному и педагогическому направлению принимаются сотрудники, военнослужащие органов внутренних дел, имеющие стаж практической работы в органах внутренних дел не менее одного года.
8. В докторантуру принимаются сотрудники, военнослужащие органов внутренних дел, окончившие научно-педагогическую магистратуру (выпускники профильной магистратуры при наличии свидетельства об освоении образовательной программы педагогического профиля) и имеющие степень "магистр национальной безопасности и военного дела по образовательной программе "7М12301 – Правоохранительная деятельность", "магистр юридических наук", практический стаж работы в правоохранительных органах или научно-педагогический стаж не менее трех лет.
9. Для приема документов и организации проведения вступительных экзаменов в высших учебных заведениях МВД создается приемная комиссия. Председателем приемной комиссии является начальник высшего учебного заведения МВД, который руководит деятельностью приемной комиссии.
Состав приемной комиссии и ее секретарь утверждается приказом начальника высшего учебного заведения МВД и состоит из нечетного числа.
Приемная комиссия формируется в составе председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии.
Секретарем приемной комиссии назначается сотрудник высшего учебного заведения МВД.
Деятельность приемной комиссии осуществляется в соответствии с планом работы. Заседания приемной комиссии проводятся по мере необходимости.
Решения приемной комиссии оформляются протоколом в произвольной форме и принимаются простым большинством голосов при наличии не менее двух третей утвержденного состава. При равенстве голосов мнение председателя приемной комиссии является решающим.

10. Магистратураға немесе докторантураға оқуға кандидаттар ішкі істер министрінің орынбасары (бұдан әрі – Министрдің орынбасары), аумақтық ІІО, ІІМ оқу орны басшысының атына еркін нысанда баянат береді.
11. Магистратураға және докторантураға оқуға кандидаттарды іріктеу үшін Ішкі істер министрінің, аумақтық ІІО және ІІМ оқу орны басшысының бұйрығымен іріктеу комиссиялары құрылады.
Іріктеу комиссиясы мүшелерінің жалпы саны тақ саннан құралады. Комиссияны төраға басқарады. Іріктеу комиссиясының төрағасы болып Министрдің орынбасары, аумақтық ІІО, ІІМ оқу орны бастығының орынбасары тағайындалады.
Іріктеу комиссиясының хатшысы болып кадр қызметінің қызметкері тағайындалады.
Іріктеу комиссиясы ІІМ, аумақтық ІІО қызметтерінің және оқу және ғылыми қызметті жүзеге асыратын ІІМ жоғары оқу орнының құрылымдық бөліністерінің бастықтарынан және конкурстық комиссия төрағасының шешімі бойынша штаттық қызметкерлерден тұрады.
12. Іріктеу комиссиясы осы Қағидаларды, сондай-ақ магистратураға және докторантураға қабылдау жоспарын басшылыққа ала отырып, күнтізбелік жылдың 3 шілдеге дейін оқуға кандидаттарға ұсынылған құжаттарды зерделейді, кандидаттардың қабылдау шарттарына сәйкестігін анықтайды.
13. Іріктеу комиссиясының нәтижелері осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда іріктеу комиссиясы отырысының хаттамасымен ресімделеді және бекітілген құрамның кем дегенде үштен екі бөлігі болған жағдайда көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
14. Кадр қызметтері ІІМ жоғары оқу орындарына магистратураға оқуға кандидаттардың мынадай құжаттарын жолдайды:
оқу ісі, ол:
оқуға кандидаттың еркін нысандағы баянатынан;
қызметтің соңғы кезеңі бойынша қызметтік мінездеме және аттестаттау парағынан;
іріктеу комиссиясының оқуға жіберу туралы хаттамасының көшірмесінен;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесінен;
осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тесттерді тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесінен (бар болса);
кадрларды есепке алу бойынша жеке іс парағынан;
өлшемі 3х4 сантиметр алты фотосуреттен;
ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімінен (бар болса) тұрады.
15. Кадр қызметтері ІІМ жоғары оқу орындарына докторантураға оқуға кандидаттардың мынадай құжаттарын жолдайды:
оқу ісі, ол:
оқуға кандидаттың еркін нысандағы баянатынан;
қызметтің соңғы кезеңі бойынша қызметтік мінездемеден және аттестаттау парағынан;
іріктеу комиссиясының оқуға жіберу туралы хаттамасының көшірмесінен;
кадрларды есепке алу бойынша жеке іс парағынан;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесінен;
білімі туралы құжаттың көшірмесінен;

10. Кандидаты на учебу в магистратуре или докторантуре подают рапорта в произвольной форме на имя заместителя министра внутренних дел (далее – заместитель министра), руководителей территориальных ОВД, учебного заведения МВД.
11. Для отбора кандидатов на учебу в магистратуру и докторантуру приказом Министра внутренних дел, руководителя территориального ОВД и учебного заведения МВД создаются отборочные комиссии.
Общее количество членов отборочной комиссии состоит из нечетного числа. Комиссию возглавляет председатель. Председателем отборочной комиссии назначается заместитель министра, заместитель начальника территориального ОВД, учебного заведения МВД.
Секретарем отборочной комиссии назначается сотрудник кадровой службы.
Отборочная комиссия состоит из начальников служб МВД, территориального ОВД и структурных подразделений высшего учебного заведения МВД, осуществляющих учебную и научную деятельность, и штатные сотрудники по решению председателя конкурсной комиссии.
12. Отборочная комиссия руководствуясь планом приема в магистратуру и докторантуру до 3 июля календарного года изучает представленные на кандидатов на учебу документы, определяет соответствие кандидатов условиям приема.
13. Результаты отборочной комиссии оформляются протоколом заседания отборочной комиссии по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и принимаются простым большинством голосов при наличии не менее двух третей утвержденного состава. При равенстве голосов мнение председателя отборочной комиссии является решающим.
14. На кандидатов на учебу в магистратуру кадровые службы направляют в высшие учебные заведения МВД следующие документы:
учебное дело, которое содержит:
рапорт кандидата на учебу в произвольной форме;
служебную характеристику и аттестационный лист за последний период службы
копию протокола отборочной комиссии о направлении на учебу;
копию документа, удостоверяющего личность;
копию сертификата о сдаче тестов по программам, указанным в пункте 17 настоящих Правил (в случае их наличия);
личный листок по учету кадров;
шесть фотографий размером 3х4 сантиметров;
список научных и научно-методических работ (в случае их наличия).
15. На кандидатов на учебу в докторантуру кадровые службы направляют в высшие учебные заведения МВД следующие документы:
учебное дело, которое содержит:
рапорт кандидата на учебу в произвольной форме;
служебную характеристику и аттестационный лист за последний период службы;
копию протокола отборочной комиссии о направлении на учебу;
личный листок по учету кадров;
копию документа, удостоверяющего личность;
копию документа об образовании;

өлшемі 3х4 сантиметр алты фотосуреттен;
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша болжамды отандық немесе шетелдік ғылыми консультанттармен келісілген жоспарланған диссертациялық зерттеулер негіздемесінен;
осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тесттерді тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесінен (бар болса);
ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімінен (бар болса) тұрады.
3-тарау. Түсу емтихандарын өткізу тәртібі
16. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және докторантурасына оқуға түсетін оқуға кандидаттар:
1) шет тілінен (таңдауы бойынша ағылшын, неміс, француз);
2) білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша түсу емтихандарын тапсырады.
Білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша емтиханға шет тілінен кемінде 30 балл алған үміткерлер жіберіледі.
17. Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын бір халықаралық сертификатқа ие магистратураға оқуға кандидаттар мынадай шет тілі бойынша тестіден босатылады:
ағылшын тілі: International English Language Tests System (Интернашнал Инглиш Лангудж Тестс Систем (IELTS (АЙЛТС), шекті балл – кемінде 6,0;
IELTS INDICATOR (АЙТЛС Индикатор), шекті балл – кемінде 6,0;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг программ) (TOEFL ITP (ТОЙФЛ АйТиПи), шекті балл – кемінде 543;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг програм) Internet-based Test (Интернет бейзид тест) (TOEFL IBT (ТОЙФЛ АйБиТи), шекті балл – кемінде 60;
Test of English as a Foreign Language Paper-based testing (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер бэйсед тэстинг), TOEFL PBT (ТОЙФЛ ПиБиТи) шекті балл – кемінде 498;
неміс тілі: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (дойче щпрахпрюфун фюр дейн хохшулцуган) (DSH, NiveauC1/С1 деңгейі), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (NiveauC1/С1 деңгейі);
француз тілі: Test de Franзais International™ (Тест де франсэ Интернасиональ) (TFI (ТФИ) – оқу және тыңдалым секциялары бойынша B1 деңгейінен төмен емес), Diplome d’Etudes en Langue franзaise (Диплом дэтюд ан Ланг франсэз) (DELF (ДЭЛФ), B2 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue franзaise – (Диплом Аппрофонди де Ланг Франсэз) (DALF (ДАЛФ), C1 деңгейі), Test de connaissance du franзais – (Тест де коннэссанс дю франсэ) (TCF (ТСФ) – кемінде 50 балл).
Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын бір халықаралық сертификатқа ие докторантураға мынадай шет тілі бойынша тестіден босатылады:
ағылшын тілі: International English Language Tests System (Интернашнал Инглиш Лангудж Тестс Систем (IELTS (АЙЛТС), шекті балл – кемінде 5,5;
IELTS INDICATOR (АЙТЛС Индикатор), шекті балл – кемінде 5,5;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг программ) (TOEFL ITP (ТОЙФЛ АйТиПи), шекті балл – кемінде 460;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг програм) Internet-based Test (Интернет бейзид тест) (TOEFL IBT (ТОЙФЛ АйБиТи), шекті балл – кемінде 46);
Test of English as a Foreign Language Paper-based testing (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер бэйсед тэстинг)) (TOEFL PBT (ТОЙФЛ ПиБиТи) шекті балл – кемінде 453;

шесть фотографий размером 3х4 сантиметров;
обоснование планируемого диссертационного исследования, согласованное с предполагаемым отечественным или зарубежным научным консультантом по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
копию сертификата о сдаче тестов по программам, указанным в пункте 17 настоящих Правил (в случае их наличия);
список научных и научно-методических работ (в случае их наличия).
Глава 3. Порядок проведения вступительных экзаменов
16. Кандидаты на учебу, поступающие в магистратуру и докторантуру высших учебных заведений МВД, сдают вступительные экзамены:
1) по иностранному языку (по выбору английский, немецкий, французский);
2) по профилю группы образовательных программ.
К экзамену по профилю группы образовательных программ допускаются кандидаты, набравшие не менее 30 баллов по иностранному языку.
17. Кандидаты на учебу, имеющие один из международных сертификатов, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от теста по иностранному языку в магистратуру по следующим языкам:
английский язык: IELTS (АЙЛТС)/International English Language Tests System (Интернашнал Инглиш Лангудж Тестс Систем), пороговый балл – не менее 6,0;
IELTS INDICATOR (АЙТЛС Индикатор), пороговый балл – не менее 6,0;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг программ) (TOEFL ITP (ТОЙФЛ АйТиПи), пороговый балл – не менее 543 баллов;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг програм) Internet-based Test (Интернет бейзид тест) (TOEFL IBT (ТОЙФЛ АйБИиТи), пороговый балл – не менее 60;
TOEFL PBT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер бэйсед тэстинг) Test of English as a Foreign Language Paper-based testing, пороговый балл – не менее 498;
немецкий язык: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (дойче щпрахпрю фун фюр дейн хохшулцуган) (DSH, Niveau С1/уровень C1), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (NiveauC1/уровень C1);
французский язык: Test de Fransais International™ – Тест де франсэ Интернасиональ (TFI (ТФИ) – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования), Diplome d’Etudes en Langue fransaise – Диплом дэтюд ан Ланг франсэз (DELF (ДЭЛФ), уровень B2), Diplome Approfondi de Langue fransaise – Диплом Аппрофонди де Ланг Франсэз (DALF (ДАЛФ), уровень C1), Test de connaissance du fransais – Тест де коннэссанс дю франсэ (TCF (ТСФ) – не менее 50 баллов).
Кандидаты на учебу, имеющие один из международных сертификатов, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от теста по иностранному языку в докторантуру по следующим языкам:
английский язык: IELTS (АЙЛТС)/International English Language Tests System (Интернашнал Инглиш Лангудж Тестс Систем) пороговый балл – не менее 5,5;
IELTS INDICATOR (АЙТЛС Индикатор), пороговый балл – не менее 5,5;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг программ) (TOEFL ITP (ТОЙФЛ АйТиПи), пороговый балл – не менее 460 баллов;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг програм) Internet-based Test (Интернет бейзид тест) (TOEFL IBT (ТОЙФЛ АйБИиТи), пороговый балл – не менее 46;
TOEFL PBT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер бэйсед тэстинг) Test of English as a Foreign Language Paper-based testing, пороговый балл – не менее 453;

неміс тілі: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (дойче щпрахпрюфун фюр дейн хохшулцуган) (DSH, Niveau В2/В2 деңгейі), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau В2/В2 деңгейі);
француз тілі: Test de Franзais International™ (Тест де франсэ Интернасиональ) (TFI (ТФИ) – оқу және тыңдалым секциялары бойынша B1 деңгейінен төмен емес), Diplome d’Etudes en Langue franзaise (Диплом дэтюд ан Ланг франсэз) (DELF (ДЭЛФ), B2 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue franзaise (Диплом Аппрофонди де Ланг Франсэз) (DALF (ДАЛФ), C1 деңгейі), Test de connaissance du franзais (Тест де коннэссанс дю франсэ) (TCF (ТСФ) – кемінде 50 балл).
18. Шет тілдері бойынша түсу емтихандарын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі айқындайтын шет тілдері бойынша түсу емтихандарын өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ұлттық тестілеу орталығы өткізеді.
19. Магистратураға және докторантураға түсушілер үшін білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша түсу емтиханы білімінің алдыңғы білім деңгейінің білім беру бағдарламалары көлемінде өткізіледі. Білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша түсу емтиханын өткізу нысанын жоғары оқу орны дербес айқындайды.
20. Білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша емтихан комиссиясы ІІМ жоғары оқу орындарының доктор немесе ғылым кандидаты ғылыми дәрежесі, немесе тиісті бейін бойынша философия докторы (PhD) дәрежесі бар қызметкерлері қатарынан құрылады және төрағадан, хатшыдан және үш мүшеден тұрады.
Білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша емтихан комиссиясының құрамы және емтиханды өткізу нысаны ІІМ жоғары оқу орны бастығының бұйрығымен бекітіледі.
21. Түсу емтихандарын қайта тапсыруға жол берілмейді.
22. Магистратураға және докторантураға түсу емтихандарының нәтижелерімен келіспегендердің өтініштерін қарастыру үшін апелляциялық комиссиялар құрылады.
Апелляциялық комиссиялардың құрамы төрағадан, хатшыдан, екі комиссия мүшесінен тұрады және ІІМ жоғары оқу орнының қабылдау комиссиясы төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссиялар ІІМ жоғары оқу орындарының, сондай-ақ басқа да жоғары оқу орындары мен ғылыми ұйымдардың қызметкерлері қатарынан құрылады.
23. Апелляциялық комиссия магистратураға және докторантураға түсетін оқуға кандидаттардан емтихан материалдарының мазмұны мен техникалық себептер бойынша түскен өтініштерді қабылдайды және қарайды.
24. Апелляцияға берілетін өтінішті магистратураға және докторантураға түсуші адам апелляциялық комиссия төрағасының атына береді. Емтихан материалдарының мазмұны мен техникалық себептер бойынша өтініштер қабылдау емтиханының нәтижелері жарияланғаннан кейінгі келесі күні сағат 13.00-ге дейін қабылданады және апелляциялық комиссия өтініш берілген күннен бастап бір күнтізбелік күн ішінде қарайды.
Апелляциялық комиссия әрбір кандидатпен жеке тәртіпте жұмыс істейді. Кандидат апелляциялық комиссияның отырысына келмеген жағдайда, оның апелляцияға берген өтініші қаралмайды.

немецкий язык: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (дойче щпрахпрюфун фюр дейн хохшулцуган) (DSH, NiveauВ2/уровень В2), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau В2/уровень В2);
французский язык: Test de Fransais International™ – Тест де франсэ Интернасиональ (TFI (ТФИ) – не ниже уровня В2 по секциям чтения и аудирования), Diplome d’Etudes en Langue fransaise – Диплом дэтюд ан Ланг франсэз (DELF (ДЭЛФ), уровень B2), Diplome Approfondi de Langue franзaise – Диплом Аппрофонди де Ланг Франсэз (DALF (ДАЛФ), уровень В2), Test de connaissance du fransais – Тест де коннэссанс дю франсэ (TCF (ТСФ) – не менее 50 баллов).
18. Вступительные экзамены по иностранному языку проводятся Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан в пунктах проведения вступительных экзаменов по иностранному языку, определяемых Министерством образования и науки Республики Казахстан.
19. Вступительный экзамен по профилю группы образовательных программ для поступающих в магистратуру и докторантуру проводится в объеме образовательных программ предыдущего уровня образования. Форма проведения вступительного экзамена по профилю группы образовательных программ определяется высшим учебным заведением самостоятельно.
20. Экзаменационная комиссия по профилю группы образовательных программ формируется из числа сотрудников высших учебных заведений МВД, имеющих ученую степень доктора или кандидата наук, или степень доктора философии (PhD) по соответствующему профилю и включает председателя, секретаря и трех членов.
Состав экзаменационной комиссии и форма проведения экзамена по профилю группы образовательных программ утверждается приказом начальника высшего учебного заведения МВД.
21. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
22. Для рассмотрения заявлений лиц, не согласных с результатами вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру, создаются апелляционные комиссии.
Состав апелляционных комиссий состоит из председателя, секретаря, двух членов комиссии и утверждается приказом председателя приемной комиссии высшего учебного заведения МВД.
Апелляционные комиссии формируются из числа сотрудников высших учебных заведений МВД, а также других высших учебных заведений и научных организаций.
23. Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от кандидатов, поступающих в магистратуру и докторантуру по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам.
24. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии лицом, поступающим в магистратуру и докторантуру. Заявления по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам принимаются до 13.00 часов следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматриваются апелляционной комиссией в течение одного календарного дня со дня подачи заявления.
Апелляционная комиссия работает с каждым кандидатом в индивидуальном порядке. При неявке кандидата на заседание апелляционной комиссии, его заявление на апелляцию не рассматривается.

25. Апелляциялық комиссия өтінішті қарау кезінде апелляцияға берген кандидат жеке басын куәландыратын құжатты ұсынады.
26. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссиялардың жұмысы төраға және барлық комиссия мүшелері қол қойған хаттамамен ресімделеді (еркін нысанда).
4-тарау. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және докторантурасына қабылдау
27. Магистранттар және докторанттар қатарына қабылдауды ІІМ жоғары оқу орындарының қабылдау комиссиясы жүзеге асырады.
28. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және докторантурасына мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша екі түсу емтиханы бойынша 130 балдан кем емес балл жинаған кандидаттар қабылданады.
Осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген шет тілі (ағылшын, француз, неміс) бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаты бар оқуға кандидаттарға бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша ең жоғары балл қосылады.
29. Конкурстық балдардың көрсеткіштері бірдей болған жағдайда қабылдау кезінде басым құқық білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша түсу емтиханынан ең жоғары баға алған оқуға кандидаттарға беріледі, егер білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша түсу емтихандарының көрсеткіштері бірдей болған жағдайда басым құқық шет тілі бойынша ең жоғары баға алған кандидаттарға беріледі. Содан кейін таңдаған мамандығының бейініне сәйкес ғылыми жетістіктері ескеріледі.
30. Қабылдау комиссиясының шешімі негізінде ІІМ жоғары оқу орнының бастығы оқуға кандидаттарды аумақтық ІІО-дан жоғары оқу орнының қарамағына жіберу үшін негіз болып табылатын магистратураға және докторантураға қабылдау туралы бұйрық шығарады.
31. ІІМ жоғары оқу орындары бастығының оқуға қабылдау туралы бұйрығынан үзінді көшірмелер оған қол қойылғаннан кейін күнтізбелік бес күннен кешіктірілмей оқуға кандидатты жіберген аумақтық ІІО-ға жіберіледі.
Аумақтық ІІО күнтізбелік он күн ішінде оқуға түскен қызметкерлердің жеке істерін білім беру ұйымдарына жолдайды.
32. Магистратураға және докторантураға оқуға қабылданбаған оқуға кандидаттардың оқу істері және басқа да құжаттары жасақтау орны бойынша кері қайтарылады.
33. ІІМ жоғары оқу орындары күнтізбелік он күн ішінде ІІМ-нің кадр қызметіне қабылдауды ұйымдастыру және өткізу бойынша қорытынды есепті, сондай-ақ магистратураға және докторантураға қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне ұсыну үшін ұсынады.
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру бағдарламаларын
іске асырып жатқан
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
арнаулы оқу орындарына оқуға
қабылдау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Іріктеу комиссиясы отырысының хаттамасы
Орны                   №____                   Күні_____
Қатысқандар: төраға, іріктеу комиссиясы мүшелері
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
____________________________________________________________________
аумақтық ІІО атауы, атқаратын лауазымы)
Комиссия мүшелері:_____________________________________________
Күн тәртібі: ІІМ жоғары оқу орындары магистратурасына,
докторантурасына түсетін кандидаттардың құжаттарын қарау

25. При рассмотрении заявления апелляционной комиссией, кандидат, подавший апелляцию, предоставляет документ, удостоверяющий личность.
26. Решения апелляционными комиссиями принимаются большинством голосов от общего числа членов комиссии. При равенстве голосов, голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционных комиссий оформляется протоколом (в произвольной форме), подписанным председателем и всеми членами комиссии.
Глава 4. Зачисление в магистратуру и докторантуру высших учебных заведений МВД
27. Зачисление в число магистрантов и докторантов осуществляется приемной комиссией высшего учебного заведения МВД.
28. На обучение в магистратуру и докторантуру высших учебных заведений МВД по государственному образовательному заказу зачисляются кандидаты на учебу, набравшие по сумме двух вступительных экзаменов не менее 130 баллов по 100-балльной шкале оценок согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Кандидатам на учебу, имеющим сертификаты о сдаче теста по иностранному языку (английский, французский, немецкий), указанных пункте 17 настоящих Правил, начисляется наивысший балл по 100-балльной шкале оценок.
29. В случае одинаковых показателей конкурсных баллов преимущественное право при зачислении получают кандидаты на учебу, имеющие наиболее высокую оценку по вступительному экзамену по профилю группы образовательных программ, в случае одинаковых показателей вступительного экзамена по профилю группы образовательных программ, преимущественное право получают кандидаты, имеющие наиболее высокую оценку по иностранному языку. Затем учитываются научные достижения, соответствующие профилю избранной специальности.
30. На основании решения приемной комиссии начальник высшего учебного заведения МВД издает приказ о зачислении в магистратуру и докторантуру, который является основанием для откомандирования кандидатов на учебу в распоряжение высшего учебного заведения из территориального ОВД.
31. Выписки из приказов начальников высших учебных заведений МВД о зачислении на учебу не позднее пяти календарных дней после его подписания высылаются в территориальные ОВД, направивший кандидатов на учебу.
После чего территориальные ОВД в течении десяти календарных дней направляют личные дела поступивших сотрудников в организации образования.
32. Учебные дела и другие документы кандидатов, не зачисленных на учебу в магистратуру и докторантуру, возвращаются по месту комплектования.
33. Высшие учебные заведения МВД представляют в кадровую службу МВД в течение десяти календарных дней итоговый отчет по организации и проведению приема, а также копии приказов о зачислении в магистратуру и докторантуру, для представления в Министерство образования и науки Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам приема на обучение
в специальные учебные заведения
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы послевузовского
образования
Форма
Протокол заседания отборочной комиссии
Место №_____ Дата ______________
Присутствовали: председатель, члены отборочной комиссии
____________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии))
____________________________________________________________________
наименование территориального ОВД, занимаемая должность)
Члены комиссии:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Повестка дня: Рассмотрение документов кандидатов, поступающих в магистратуру,
докторантуру высших учебных заведений МВД

1. Кандидат _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
2. Сұрақтар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Кандидат _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
дауыс беру нәтижелері бойынша ІІМ жоғары оқу орындары _________________
(керектің астын сызыңыз)
магистратурасына, докторантурасына оқуға жіберуге ұсынылады/ұсынылмайды.
Төраға _________________________ (қолы)
Комиссия мүшелері ______________(қолы)
____________________(қолы)
Хатшы _________________________(қолы)
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру бағдарламаларын
іске асырып жатқан
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
арнаулы оқу орындарына оқуға
қабылдау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жоспарланған диссертациялық зерттеулер бойынша негіздеме
1. Оқуға кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), арнайы атағы, лауазымы.
2. Болжамды отандық немесе шетелдік консультанттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, лауазымы, жұмыс істейтін жоғары оқу орны.
3. Жоспарланған диссертациялық зерттеудің тақырыбы.
4. Жоспарланған диссертациялық зерттеу тақырыбының өзектілігі.
5. Ғылыми проблеманың әзірлену деңгейі.
6. Жоспарланған диссертациялық зерттеудің мақсаттары және міндеттері.
7. Жоспарланған диссертациялық зерттеу объектісі мен мәні.
8. Жоспарланған диссертациялық зерттеу әдіснамасы.
9. Диссертациялық зерттеулерден күтілетін нәтижелер, олардың теориялық және практикалық маңыздылығы. Оларды енгізудің және апробация жасаудың болжамды бағыттары.
_________________________________________
(оқуға кандидаттың қолы, тегі, аты-жөні, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Келісілді ____________________________________
(ғылыми консультанттың қолы, тегі, аты-жөні, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру бағдарламаларын
іске асырып жатқан
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
арнаулы оқу орындарына оқуға
қабылдау қағидаларына
3-қосымша
Бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша бағаларды ауыстыру жүйесі
Әріптік жүйе бойынша баға
Сандық эквиваленті
Балдар (%-дық құрамы)
Дәстүрлі жүйе
бойынша баға
А
4,0

1. Кандидат
________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии))
2. Вопросы:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
4. По итогам голосования кандидат
________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии)) рекомендуется к /не рекомендуется
к направлению на обучение в магистратуру, докторантуру высших учебных заведений
МВД _______________________ (нужное подчеркнуть)
Председатель __________________________ (подпись)
Члены комиссии __________________________ (подпись)
__________________________ (подпись)
Секретарь ___________________________ (подпись)
Приложение 2
к Правилам приема на обучение
в специальные учебные заведения
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы послевузовского
образования
Форма
Обоснование по планируемому диссертационному исследованию
1. Фамилия, имя и отчество (при наличии), специальное звание, должность кандидата на учебу.
2. Фамилия, имя и отчество (при наличии), ученая степень, ученое звание, должность,
высшее учебное заведение, в котором работает предполагаемый отечественный
или зарубежный консультант.
3. Тема планируемого диссертационного исследования.
4. Актуальность планируемой темы диссертационного исследования.
5. Степень разработанности научной проблемы.
6. Цель и задачи планируемого диссертационного исследования.
7. Объект и предмет планируемого диссертационного исследования.
8. Методология планируемого диссертационного исследования.
9. Ожидаемые результаты диссертационного исследования, их теоретическая и
практическая значимость. Предполагаемые направления их внедрения и апробации.
________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии), кандидата на учебу)
Согласован ______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) научного консультанта)
Приложение 3
к Правилам приема на обучение
в специальные учебные заведения
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы послевузовского
образования
Система перевода оценок по 100-балльной шкале оценок
Оценка по буквенной системе
Цифровой эквивалент
Баллы (%-ное содержание)
Оценка по
традиционной системе
А
4,0