"Музейдің сақтау қоймасындағы музей заттары мен музей коллекцияларына қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 25 мамырдағы № 154 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 413 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26383 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Музейдің сақтау қоймасындағы музей заттары мен музей коллекцияларына қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 25 мамырдағы № 154 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4725 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Музейдің сақтау қоймасындағы музей заттары мен музей коллекцияларына қол жеткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 1-қосымшасы осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қағидалардың 2-қосымшасы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 413 бұйрығына
1-қосымша
Музейдің сақтау қоймасындағы
музей заттары мен музей
коллекцияларына қол жеткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(музейдің толық атауы)
№ ____ Тапсыру актісі
Осы акт " " ___________ 20 __ жылы _____________________________________ _______________________________________________________________ __________ (музейдің бас қор сақтаушысының аты, жөні, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
_______________________________________________________________ ___________ (музейдің қор сақтаушысының аты, жөні, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
құрамымен төмендегі музей заттарын және (немесе) музей коллекцияларын: " " ________ 20 __ жылға дейін тапсырғандығы, ал ________________________
_______________________________________________________________ ___________ (аты, жөні, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы) қолы
уақытша пайдалануға ______________________________________ мақсатында қабылдағаны туралы жасалды:
№ р/с
Музей затының және (немесе) музей коллекциясының атауы және олардың қысқаша сипаттамасы
Музей затының және (немесе) музей коллекциясының саны
Музей затының және (немесе) музей коллекциясының шифрі
Музей затының және (немесе) музей коллекциясының сақталуы
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Мен,________________________________________________________________ (көрсетілген музей заттарын және (немесе) музей коллекцияларын қабылдаған ____________________________________________________________________ тұлғаның аты, жөні, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, лауазымы)
көрсетілген музей заттарын және (немесе) музей коллекцияларын қабылдаймын, және олардың сақталуын қамтамасыз етемін және осы актіде белгіленген мерзімде қайтарамын.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 413 бұйрығына
2-қосымша
Музейдің сақтау қоймасындағы
музей заттары мен музей
коллекцияларына қол жеткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(музейдің толық атауы)
№ ____ Қайтару актісі
Осы акт " " ___________ 20 __ жылы _____________________________________
_______________________________________________________________ ___________ (музейдің бас қор сақтаушысының аты, жөні, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
_______________________________________________________________ ___________ (музейдің қор сақтаушысының аты, жөні, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
құрамымен төмендегі музей заттарын және (немесе) музей коллекцияларын:
" " ________ 20 __ жылға дейін тапсырғандығы, ал ________________________
_______________________________________________________________ ___________ (аты, жөні, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы) қолы
" " ________ 20 __ жылы қайтарғаны туралы жасалды:
№ р/с
Музей затының және (немесе) музей коллекциясының атауы және олардың қысқаша сипаттамасы
Музей затының және (немесе) музей коллекциясының саны
Музей затының және (немесе) музей коллекциясының шифрі
Музей затының және (немесе) музей коллекциясының сақталуы
Ескерту
1
2
3
4
5
6

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 154 "Об утверждении Правил доступа к музейным предметам и музейным коллекциям, находящимся в хранилище музея"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 31 декабря 2021 года № 413. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26383
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 154 "Об утверждении Правил доступа к музейным предметам и музейным коллекциям, находящимся в хранилище музея" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4725) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 6 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложение 1 к Правилам доступа к музейным предметам и музейным коллекциям, находящимся в хранилище музея (далее - Правила), утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно Приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам, утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение 1
к приказу Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2021 года № 413
Приложение 1
к Правилам доступа к музейным
предметам и музейным
коллекциям, находящимся в
хранилище музея
Форма
______________________________
(полное наименование музея)
Акт выдачи № ____
Настоящий акт составлен о том, что "__" ________ 20__ года в составе:
_________________________________________________________       ____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) главного хранителя музея)       подпись
_________________________________________________________       ____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) хранителя музея)             подпись
выдал (-и) до " " ________ 20__ года, а _____________________________
_________________________________________________________       ____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)                   подпись
принял во временное пользование с целью ___________________________,
следующие музейные предметы и (или) музейные коллекции:
№ п/п
Наименование музейного предмета и (или) музейной коллекции и их краткое описание
Количество музейных предметов и (или) музейной коллекции
Шифр музейного предмета и (или) музейной коллекции
Сохранность музейного предмета и (или) музейной коллекции
Примечание
1
2
3
4
5
6
Я, __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица, подпись принявшего
____________________________________________________________________
перечисленные музейные предметы и (или) музейные коллекции)
принимаю перечисленные музейные предметы и (или) музейные коллекции, и
обеспечу их сохранность и верну в сроки, установленные настоящим актом.
Приложение 2
к приказу Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2021 года № 413
Приложение 2
к Правилам доступа к музейным
предметам и музейным
коллекциям, находящимся в
хранилище музея
Форма
______________________________
(полное наименование музея)
Акт возврата музейных предметов № ____
Настоящий акт составлен о том, что "__" _____ 20__ года в составе: ________
_______________________________________________________       ____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) главного хранителя музея)       подпись
_______________________________________________________       ____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) хранителя музея)             подпись
выдал (-и) до " " ________ 20__ года, а _____________________________
_______________________________________________________       ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)                   подпись
возвратил " " ________ 20__ года следующие музейные предметы и (или) музейные
коллекции:
Наименование музейного предмета и (или) музейной коллекции и их краткое описание
Количество музейных предметов и (или) музейной коллекции
Шифр музейного предмета и (или) музейной коллекции
Сохранность музейного предмета и (или) музейной коллекции
Примечание
1
2
3
4
5
6