"Жақсы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 6ВС-34-4 "Жақсы ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 ақпандағы № 7ВС-3-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 22 ақпанда № 8361 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8С-17-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 8С-17-5 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "Жақсы ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 6ВС-34-4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6958 тіркелген, 2019 жылғы 03 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Жақсы ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында және "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1 тармағының 2) тармақшасында, 11-бабының 1 тармағының 2) тармақшасында, 12-бабының 1 тармағының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы және мереке күндерінің тізбесі:

"О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 13 декабря 2018 года № 6ВС-34-4 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Жаксынском районе"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 11 февраля 2021 года № 7ВС-3-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 февраля 2021 года № 8361. Утратило силу решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2023 года № 8С-17-5
Сноска. Утратило силу решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 21.12.2023 № 8С-17-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Жаксынском районе" от 13 декабря 2018 года № 6ВС-34-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6958, опубликовано 03 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Жаксынском районе, утвержденных указанным решением:
заголовок главы 1 изложить в новой редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Лицам, указанным в статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и в подпункте 2) пункта 1 статьи 10, в подпункте 2) пункта 1 статьи 11, в подпункте 2) пункта 1) статьи 12, в подпункте 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Перечень памятных и праздничных дней для оказания социальной помощи:

1) 15 ақпан - Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күні;
2) 9 Мамыр - Жеңіс күні;
3) 31 мамыр - Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні;
4) 1 қазан - Қарттар күні;
5) қазанның екінші жексенбісі - Қазақстан Республикасының Мүгедектер күні.";
2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Әлеуметтік көмек алушылардың келесі санаттарына көрсетіледі:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне;
басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
еңбек ардагерлеріне;
"Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңының күші қолданылатын басқа да адамдарға;
саяси қуғын-сүргіндердің құрбандарына;
ең төмен және төмен зейнетақы алатын зейнеткерлерге, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға;
зейнеткерлік жасқа дейінгі 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге және мүгедек балаларға;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға);
қатерлі ісіктермен ауыратындарға;
туберкулезбен ауыратындарға;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінің есебінде тұратын адамдарға;
ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен табысы бар азаматтарға (отбасыларға);
төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға;
адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын аурумен ауыратындарға;
адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын аурумен ауыратын балаларға;
аз қамтылған және халықтың (отбасылардың) әлеуметтік-әлсіз топтарынан шыққан студенттерге және мүгедектігі бар ауылдық жерде тұратын, колледждерде күндізгі оқу нысаны бойынша ақылы негізде оқитын студенттерге;
жоғары медициналық оқу орындарында күндізгі оқу нысаны бойынша ақылы негізде оқитын ауылдық жерде тұратын жетім-балалар, аз қамтылған, толық емес және көп балалы отбасылардан шыққан студенттерге;
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) ең төмен күнкөріс деңгейіне бір еселік қатынаста шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы негіздеме болып табылады.
Арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде жергілікті өкілді орган бекіткен азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

1) 15 февраля - День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
2) 9 Мая - День Победы;
3) 31 мая - День памяти жертв политических репрессий и голода;
4) 1 октября - День пожилых людей;
5) второе воскресенье октября - День инвалидов Республики Казахстан.";
заголовок главы 2 изложить в новой редакции:
"Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Социальная помощь оказывается следующим категориям получателей:
ветеранам Великой Отечественной войны;
ветеранам боевых действий на территории других государств;
ветеранам, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
ветеранам труда;
другим лицам, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
жертвам политических репрессий;
пенсионерам с минимальной пенсией и ниже, получателям государственной базовой пенсионной выплаты;
инвалидам 1, 2, 3 групп до пенсионного возраста и детям-инвалидам;
гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара;
больным злокачественными новообразованиями;
больным туберкулезом;
лицам, освобожденных из мест лишения свободы и состоящим на учете службы пробации;
гражданам (семьям), имеющим доход ниже прожиточного минимума;
многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
больным болезнью, вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ);
детям больным болезнью вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ);
студентам из малообеспеченных и социально - уязвимых слоев населения (семей) и студентам имеющих инвалидность проживающим в сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах на платной основе;
студентам из числа детей-сирот, малообеспеченных, неполных и многодетных семей, проживающим в сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в высших медицинских учебных заведениях на платной основе;
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, в однократном отношении к прожиточному минимуму.
Специальная комиссия при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуются утвержденным местным представительным органом перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

"10. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек бір рет көрсетіледі:
1) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күніне:
басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
2) Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне;
басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
еңбек ардагерлеріне;
"Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңының күші қолданылатын басқа да адамдарға;
3) Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне:
саяси қуғын-сүргіндердің құрбандарына;
4) Қарттар күніне:
ең төмен және төмен зейнетақы алатын зейнеткерлерге, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға;
5) Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне:
зейнеткерлік жасқа дейінгі 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге және мүгедек балаларға.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде, азаматтың (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есепке алмай, азаматтарға (отбасыларға) өтініш бойынша, жылына бір рет әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, сондай-ақ жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, сауықтыру үшін мемлекеттік сатып алуды өткізу жолымен сатып алынатын жолдамалар өтініш берілген күнге сәйкес кезектілік тәртібімен;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға), немесе оның мүлкіне, жағдай туындағаннан кейін үш айдан кешіктірмей өтініш білдірген кезде, отбасының бір мүшесіне 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне зиянды өтеу;
3) Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Жақсы аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның тізімі негізінде денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған қатерлі ісіктермен ауыратындарға 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Жақсы аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның тізімі негізінде денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған туберкулезбен ауыратындарға емделуге, ай сайын 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, өтініш берусіз;
5) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінің есебінде тұратын адамдарға босату туралы анықтама ұсыну бойынша 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

"10. Социальная помощь оказывается к памятным датам и праздничным дням единовременно:
1) ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан:
ветеранам боевых действий на территории других государств;
2) ко Дню Победы:
ветеранам Великой Отечественной войны;
ветеранам боевых действий на территории других государств;
ветеранам, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
ветеранам труда;
другим лицам, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
3) ко Дню памяти жертв политических репрессий и голода:
жертвам политических репрессий;
4) ко Дню пожилых людей:
пенсионерам с минимальной пенсией и ниже, получателям государственной базовой пенсионной выплаты;
5) ко Дню инвалидов Республики Казахстан:
инвалидам 1, 2, 3 групп до пенсионного возраста и детям-инвалидам.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. При наступлении трудной жизненной ситуации, социальная помощь оказывается гражданам (семьям), один раз в год по заявлению, без учета среднедушевого дохода гражданина (семьи):
1) ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, а также ветеранам, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, путевки, приобретаемые для оздоровления, путем проведения государственных закупок, в порядке очередности, согласно даты подачи заявлений;
2) причинение ущерба гражданам (семьям), либо их имуществу пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара при обращении одного из членов семьи, не позднее трех месяцев после наступления события в размере 50 месячных расчетных показателей;
3) больным злокачественными новообразованиями, состоящим на учете в организациях здравоохранения на основании списка государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Жаксынская районная больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области в размере 15 месячных расчетных показателей;
4) больным туберкулезом на лечение, состоящим на учете в организациях здравоохранения на основании списка государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Жаксынская районная больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области, без подачи заявления, в размере 5 месячных расчетных показателей, ежемесячно;
5) лицам, освобожденных из мест лишения свободы и состоящим на учете службы пробации по предоставлению справки об освобождении, в размере 15 месячных расчетных показателей;

6) ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен табысы бар азаматарға (отбасыларға), 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде:
шұғыл емделуге (ота жасауға);
кәмелеттік жасқа толмаған балаларды жерлеуге;
облыстың жергілікті атқарушы органы келісім бойынша, табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын, төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Жақсы аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның тізімі негізінде денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын аурумен ауыратындарға 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын аурумен ауыратын балаларға ай сайын ең төмен күнкөріс деңгейінің 2 еселенген мөлшерінде;
8) аз қамтылған және халықтың (отбасылардың) әлеуметтік-әлсіз топтарынан шыққан студенттерге және мүгедектігі бар ауылдық жерде тұратын, колледждерде күндізгі оқу нысаны бойынша ақылы негізде оқитын, студенттерге, оқу орнынан анықтама, оқу орнымен шарт, өтініш берушінің (отбасының) көрсетілген санаттарына жататындығын растайтын анықтама негізінде жергілікті бюджет есебінен жылдық оқу құны мөлшерінде;
9) жоғары медициналық оқу орындарында күндізгі оқу нысаны бойынша ақылы негізде оқитын ауылдық жерде тұратын жетім-балалар, аз қамтылған, толық емес және көп балалы отбасылардан шыққан студенттерге, аудан әкімі, студент және жұмыс беруші арасындағы шарт, оқу орнынан анықтама, оқу орнымен шарт, өтініш берушінің (отбасының) көрсетілген санаттарына жататындығын растайтын анықтама негізінде жергілікті бюджет есебінен жылдық оқу құны мөлшерінде;
10) мүгедектігі жоқ басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының қайтыс болған ардагерлерін жерлеуге әлеуметтік көмектің шекті мөлшері жақын туыстарының өтініші бойынша 15 айлық есептік көрсеткіш;
Коммуналдық қызметтер үшін шығындарға әлеуметтік көмек ауыл және ауылдық округтер әкімдері ұсынылған тізімдердің негізінде ай сайын:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне ай сайын 100 пайыз мөлшерінде;
басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңының күші қолданылатын басқа адамдарға, ай сайын 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде";

6) гражданам (семьям), имеющим доход ниже прожиточного минимума в размере 15 месячных расчетных показателей:
на оперативное лечение (операция);
на погребение несовершеннолетних детей;
многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, доход которых не превышает величину прожиточного минимума, в размере 15 месячных расчетных показателей, по согласованию с местным исполнительным органом области;
7) больным болезнью, вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), состоящим на учете в организациях здравоохранения на основании списка государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Жаксынская районная больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области в размере 15 месячных расчетных показателей;
детям, больным болезнью вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), в размере 2-х кратного прожиточного минимума, ежемесячно;
8) студентам из малообеспеченных и социально- уязвимых слоев населения (семей) и студентам имеющих инвалидность проживающим в сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах на платной основе в размере стоимости годового обучения за счет местного бюджета на основании заявления, справки с места учебы, договора с учебным заведением, справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к указанным категориям;
9) студентам из числа детей-сирот, малообеспеченных, неполных и многодетных семей, проживающим в сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в высших медицинских учебных заведениях на платной основе в размере стоимости годового обучения, за счет местного бюджета на основании заявления, договора между акимом района, студентом и работодателем, справки с места учебы, договора с учебным заведением, справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к указанным категориям;
10) на погребение умерших ветеранов боевых действий на территории других государств, не имеющих инвалидности предельный размер социальной помощи 15 месячных расчетных показателей по заявлению близких родственников;
Социальная помощь на расходы за коммунальные услуги на основании списков, представленных акимами сел и сельских округов ежемесячно:
ветеранам Великой Отечественной войны в размере 100 процентов ежемесячно;
ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, другим лицам, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" в размере 2 месячных расчетных показателей ежемесячно";
заголовок главы 3 изложить в новой редакции:

3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"3 тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі";
16 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.";
4 және 5-тараулардың тақырыптары жаңа редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздер;
5-тарау. Қорытынды ереже".
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының сессия төрағасы К.Кусаинов
Жақсы аудандық мәслихатының хатшысы Д.Пшембаева

"Глава 3. Порядок оказания социальной помощи";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Документы предоставляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.";
заголовки глав 4 и 5 изложить в новой редакции:
"Глава 4. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи;
Глава 5. Заключительное положение".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии Жаксынского районного маслихата К.Кусаинов
Секретарь Жаксынского районного маслихата Д.Пшембаева