Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 14 қаңтардағы № С-72/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 15 қаңтарда № 8318 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 13.01.2022 № 7С-19/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Шортанды ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Шортанды ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Шортанды ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық
мәслихатының сессия
төрайымы
Г.Горкушева
Шортанды аудандық
мәслихат хатшысының
міндетін атқарушысы
Г.Муканова
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімдігі
Шортанды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ С-72/2 шешіміне
1 қосымша
Шортанды ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 13.01.2022 № 7С-19/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Шортанды ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Алаң, Шортанды кенті, Феликс Дзержинский көшесі, 19.
2. Алаң, Шортанды кенті, Абылай хан көшесі, 26 А.
3. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шортанды кенті, Шәуәлі Рахымжанов атындағы мәдениет және демалыс саябағының алдындағы алаңнан Абылай хан көшесі, 26 А бойынша Шортанды ауданының ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімінің "Ойын-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы алаңға дейін.

О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14 января 2021 года № С-72/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 января 2021 года № 8318.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 13.01.2022 № 7С-19/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Шортандинском районе, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Шортандинском районе, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Шортандинском районе, согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Шортандинского районного
маслихата
Г.Горкушева
Исполняющий обязанности
секретаря Шортандинского
районного маслихата
Г.Муканова
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Шортандинского района
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата
от 14 января 2021 года
№ С-72/2
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Шортандинском районе
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 13.01.2022 № 7С-19/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Шортандинском районе:
1. Площадь, поселок Шортанды, улица Феликса Дзержинского, 19.
2. Площадь, поселок Шортанды, улица Абылай хана, 26 А.
3. Маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Шортанды, от площади перед парком культуры и отдыха имени Шауали Рахимжанова до площади перед коммунальным государственным учреждением "Досуговый центр" отдела внутренней политики, культуры, развития языков и спорта Шортандинского района, по улице Абылай хана, 26 А.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 28.04.2022 № 7С-22/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Алаң, Жолымбет кенті, улица Абай Құнанбаев көшесі, 14.
5. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жолымбет кенті, 40 лет Победы көшесінен Абай Құнанбаев көшесі, 14 бойынша Жолымбет кентінің "Ойын-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі алдындағы алаңға дейін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 28.04.2022 № 7С-22/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Алаң, Андреевка ауылы, Желтоқсан көшесі, 21.
7. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Андреевка ауылы, Қонаев және Желтоқсан көшелерінің қиылысынан Желтоқсан көшесі, 21 бойынша "Нива" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі объектісінің алдындағы алаңға дейін.
8. Алаң, Бектау ауылы, Абай көшесі, 2.
9. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бектау ауылы, Казциковская және Абай көшелерінің қиылысынан жеке кәсіпкер "Ахметов Қанат Серікбайұлы" объектісінің алдындағы алаңға дейін, Абай көшесі, 2.
10. Алаң, Новокубанка ауылы, Кан Де Хан көшесі, 1 Б.
11. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новокубанка ауылы, Кан Де Хан көшесінен "Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан жауынгерге" ескерткішінің алдындағы алаңға дейін, Кан Де Хан көшесі, 1 Б.
12. Алаң, Петровка ауылы, Приречная көшесі, 9 А.
13. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Петровка ауылы, Төле би көшесінен "Петровское" акционерлік қоғамы объектісінің алдындағы алаңға дейін, Приречная көшесі, 9 А.
14. Алаң, Научный кенті, Бараев көшесі, 15.
15. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Научный кенті, Научный кентінің "Ойын-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы алаңнан Бараев көшесі, 15 бойынша "А.И. Бараев атындағы астық шаруашылығы ғылыми – өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі объектісінің алдындағы алаңға дейін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 28.04.2022 № 7С-22/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Алаң, Раевка ауылы, Шоқан Уәлиханов тұйық көшесі, 8.
17. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Раевка ауылы, "Нур Астык Kz" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі объектісінің алдындағы алаңнан Шоқан Уәлиханов тұйық көшесі, 8 дейін.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2022 № 7С-22/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Площадь, поселок Жолымбет, улица Абая Кунанбаева, 14.
5. Маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Жолымбет, от улицы 40 лет Победы до площади перед коммунальным государственным учреждением "Досуговый центр" поселка Жолымбет, по улице Абая Кунанбаева, 14.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2022 № 7С-22/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Площадь, село Андреевка, улица Желтоқсан, 21.
7. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Андреевка, от пересечения улиц Кунаева и Желтоқсан до площади перед объектом товарищества с ограниченной ответственностью "Нива", по улице Желтоқсан, 21.
8. Площадь, село Бектау, улица Абая, 2.
9. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Бектау, от пересечения улиц Казциковская и Абая до площади перед объектом индивидуального предпринимателя "Ахметов Канат Серикбаевич", по улице Абая, 2.
10. Площадь, село Новокубанка, улица Кан Де Хана, 1 Б.
11. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новокубанка, от улицы Кан Де Хана до площади перед памятником "Павшему солдату в годы Великой Отечественной войны", по улице Кан Де Хана, 1 Б.
12. Площадь, село Петровка, улица Приречная, 9 А.
13. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Петровка, от улицы Толе би до площади перед объектом акционерного общества "Петровское", по улице Приречная, 9 А.
14. Площадь, поселок Научный, улица Бараева, 15.
15. Маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Научный, от площади перед коммунальным государственным учреждением "Досуговый центр" поселка Научный до площади перед объектом товарищества с ограниченной ответственностью "Научно – производственный центр зернового хозяйства имени А.И. Бараева", по улице Бараева, 15.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2022 № 7С-22/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Площадь, село Раевка, переулок Шокана Уалиханова, 8.
17. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Раевка, от площади перед объектом товарищества с ограниченной ответственностью "Нур Астык Kz" до переулка Шокана Уалиханова, 8.

18. Алаң, Бозайғыр ауылы, Бейбітшілік көшесі, 5.
19. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бозайғыр ауылы, жеке кәсіпкер "Лисман" объектісінен Бейбітшілік көшесі, 5 бойынша "Ұлы Отан соғысында қаза тапқан батырларға" обелискінің алдындағы алаңға дейін.
20. Алаң, Новоселовка ауылы, Абай көшесі, 20.
21. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новоселовка ауылы, Жамбыл Жабаев тұйық көшесінен "Ешкім де, ештеңе де ұмытылмайды" обелискінің алдындағы алаңға дейін, Абай көшесі, 20.
22. Алаң, Пригородное ауылы, Целинная көшесі, 16.
23. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Пригородное ауылы, Луговая көшесінен орталық алаңға дейін, Целинная көшесі, 16.
Шортанды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ С-72/2 шешіміне
2 қосымша
Шортанды ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 13.01.2022 № 7С-19/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Шортанды ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық – техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі-Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру- сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Шортанды ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:

18. Площадь, село Бозайгыр, улица Бейбитшилик, 5.
19. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Бозайгыр, от объекта индивидуального предпринимателя "Лисман" до площади перед обелиском "Павшим героям в Великой Отечественной войне", по улице Бейбитшилик, 5.
20. Площадь, село Новоселовка, улица Абая, 20.
21. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новоселовка, от переулка Джамбула Джабаева до площади перед обелиском "Никто не забыт, ничто не забыто", по улице Абая, 20.
22. Площадь, село Пригородное, улица Целинная, 16.
23. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Пригородное, от улицы Луговая до центральной площади, по улице Целинная, 16.
Приложение 2
к решению Шортандинского
районного маслихата
от 14 января 2021 года
№ С-72/2
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Шортандинском районе
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 13.01.2022 № 7С-19/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Шортандинском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Шортандинском районе:

1) алаң, Шортанды кенті, Феликс Дзержинский көшесі, 19, шекті толу нормасы 50 адам;
2) алаң, Шортанды кенті, Абылай хан көшесі, 26 А, шекті толу нормасы 50 адам;
3) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шортанды кенті, Шәуәлі Рахымжанов атындағы мәдениет және демалыс саябағының алдындағы алаңнан Абылай хан көшесі, 26 А бойынша Шортанды ауданының ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімінің "Ойын-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
4) алаң, Жолымбет кенті, улица Абай Құнанбаев көшесі, 14, шекті толу нормасы 50 адам;
5) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жолымбет кенті, 40 лет Победы көшесінен Абай Құнанбаев көшесі, 14 бойынша Жолымбет кентінің "Ойын-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі алдындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
6) алаң, Андреевка ауылы, Желтоқсан көшесі, 21, шекті толу нормасы 50 адам;
7) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Андреевка ауылы, Қонаев және Желтоқсан көшелерінің қиылысынан Желтоқсан көшесі, 21 бойынша "Нива" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі объектісінің алдындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
8) алаң, Бектау ауылы, Абай көшесі, 2, шекті толу нормасы 50 адам;
9) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бектау ауылы, Казциковская және Абай көшелерінің қиылысынан жеке кәсіпкер "Ахметов Қанат Серікбайұлы" объектісіне дейін Абай көшесі, 2, шекті толу нормасы 50 адам;
10) алаң, Новокубанка ауылы, Кан Де Хан көшесі, 1 Б, шекті толу нормасы 50 адам;
11) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новокубанка ауылы, Кан Де Хан көшесінен "Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан жауынгерге" ескерткішінің алдындағы алаңға дейін Кан Де Хан көшесі, 1 Б, шекті толу нормасы 50 адам;
12) алаң, Петровка ауылы, Приречная көшесі, 9 А, шекті толу нормасы 50 адам;
13) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Петровка ауылы, Төле би көшесінен "Петровское" акционерлік қоғамының объектісіне дейін Приречная көшесі, 9 А, шекті толу нормасы 50 адам;
14) алаң, Научный кенті, Бараев көшесі, 15, шекті толу нормасы 50 адам;
15) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Научный кенті, Научный кентінің "Ойын-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы алаңнан Бараев көшесі, 15 бойынша "А.И. Бараев атындағы астық шаруашылығы ғылыми – өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі объектісінің алдындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;

1) площадь, поселок Шортанды, улица Феликса Дзержинского, 19, норма предельной заполняемости 50 человек;
2) площадь, поселок Шортанды, улица Абылай хана, 26 А, норма предельной заполняемости 50 человек;
3) маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Шортанды, от площади перед парком культуры и отдыха имени Шауали Рахимжанова до площади перед коммунальным государственным учреждением "Досуговый центр" отдела внутренней политики, культуры, развития языков и спорта Шортандинского района, по улице Абылай хана, 26 А, норма предельной заполняемости 50 человек;
4) площадь, поселок Жолымбет, улица Абая Кунанбаева, 14, норма предельной заполняемости 50 человек;
5) маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Жолымбет, от улицы 40 лет Победы до площади перед коммунальным государственным учреждением "Досуговый центр" поселка Жолымбет, по улице Абая Кунанбаева, 14, норма предельной заполняемости 50 человек;
6) площадь, село Андреевка, улица Желтоқсан, 21, норма предельной заполняемости 50 человек;
7) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Андреевка, от пересечения улиц Кунаева и Желтоқсан до площади перед объектом товарищества с ограниченной ответственностью "Нива", по улице Желтоқсан, 21, норма предельной заполняемости 50 человек;
8) площадь, село Бектау, улица Абая, 2, норма предельной заполняемости 50 человек;
9) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Бектау, от пересечения улиц Казциковская и Абая до площади перед объектом индивидуального предпринимателя "Ахметов Канат Серикбаевич", по улице Абая, 2, норма предельной заполняемости 50 человек;
10) площадь, село Новокубанка, улица Кан Де Хана, 1 Б, норма предельной заполняемости 50 человек;
11) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новокубанка, от улицы Кан Де Хана, до площади перед памятником "Павшему солдату в годы Великой Отечественной войны", по улице Кан Де Хана, 1 Б, норма предельной заполняемости 50 человек;
12) площадь, село Петровка, улица Приречная, 9 А, норма предельной заполняемости 50 человек;
13) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Петровка, от улицы Толе би до площади перед объектом акционерного общества "Петровское", по улице Приречная, 9 А, норма предельной заполняемости 50 человек;
14) площадь, поселок Научный, улица Бараева, 15, норма предельной заполняемости 50 человек;
15) маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Научный, от площади перед коммунальным государственным учреждением "Досуговый центр" поселка Научный до площади перед объектом товарищества с ограниченной ответственностью "Научно – производственный центр зернового хозяйства имени А.И. Бараева", по улице Бараева, 15, норма предельной заполняемости 50 человек;

16) алаң, Раевка ауылы, Шоқан Уәлиханов тұйық көшесі, 8, шекті толу нормасы 25 адам;
17) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Раевка ауылы, "Нур Астык Kz" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі объектісінің алдындағы алаңнан Шоқан Уәлиханов тұйық көшесі, 8 дейін, шекті толу нормасы 25 адам;
18) алаң, Бозайғыр ауылы, Бейбітшілік көшесі, 5, шекті толу нормасы 50 адам;
19) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бозайғыр ауылы, жеке кәсіпкер "Лисман" объектісінің алдындағы алаңнан Бейбітшілік көшесі, 5 бойынша "Ұлы Отан соғысында қаза тапқан батырларға" обелискінің алдындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
20) алаң, Новоселовка ауылы, Абай көшесі, 20, шекті толу нормасы 25 адам;
21) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новоселовка ауылы, Жамбыл Жабаев тұйық көшесінен "Ешкім де, ештеңе де ұмытылмайды" обелискіне дейін, Абай көшесі, 20, шекті толу нормасы 25 адам;
22) алаң, Пригородное ауылы, Целинная көшесі, 16, шекті толу нормасы 30 адам;
23) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Пригородное ауылы, Луговая көшесінен орталық алаңға дейін, Целинная көшесі, 16, шекті толу нормасы 30 адам.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 28.04.2022 № 7С-22/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арсындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Шортанды ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Шортанды аудандық мәслихатының

16) площадь, село Раевка, переулок Шокана Уалиханова, 8, норма предельной заполняемости 25 человек;
17) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Раевка, от площади перед объектом товарищества с ограниченной ответственностью "Нур Астык Kz" до переулка Шокана Уалиханова, 8, норма предельной заполняемости 25 человек;
18) площадь, село Бозайгыр, улица Бейбитшилик, 5, норма предельной заполняемости 50 человек;
19) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Бозайгыр, от объекта индивидуального предпринимателя "Лисман" до площади перед обелиском "Павшим героям в Великой Отечественной войне", по улице Бейбитшилик, 5, норма предельной заполняемости 50 человек;
20) площадь, село Новоселовка, улица Абая, 20, норма предельной заполняемости 25 человек;
21) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новоселовка, от переулка Джамбула Джабаева до площади перед обелиском "Никто не забыт, ничто не забыто", по улице Абая, 20, норма предельной заполняемости 25 человек;
22) площадь, село Пригородное, улица Целинная, 16, норма предельной заполняемости 30 человек;
23) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Пригородное, от улицы Луговая до центральной площади, по улице Целинная, 16, норма предельной заполняемости 30 человек.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2022 № 7С-22/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Шортандинского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению Шортандинского
районного маслихата

2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ С-72/2 шешіміне
3 қосымша
Шортанды ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 13.01.2022 № 7С-19/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Шортанды ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасынан 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс- тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

от 14 января 2021 года
№ С-72/2
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в Шортандинском районе
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 13.01.2022 № 7С-19/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории Шортандинского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.