"Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 2021 жылғы 19 қазандағы № 73/02 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 қазанда № 24936 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 2024 жылғы 7 қарашадағы № 84/21 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қаласының әкімдігінің 07.11.2024 № 84/21 қаулысымен (оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес, Саран қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қоса берілген "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Саран қаласы әкімі аппаратының басшысы Д. Кайырбекке жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Саран қаласының әкімі Е. Темирханов
Саран қаласының әкімідігінің
2021 жылғы 19
қазандағы
№ 73/02
Қаулымен
бекітілген
"Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану қағидалары
1. Осы "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану қағидалары "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану тәртібін айқындайды.
2. "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне келесі көтермелеулер қолданылуы мүмкін:
1) біржолғы ақшалай сыйақы;
2) алғыс жариялау;
3) грамотамен марапаттау;
4) көтермелеудің өзге де нысандары, оның ішінде ведомстволық наградалармен марапаттау.

Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани
Постановление акимата города Сарани Карагандинской области от 19 октября 2021 года № 73/02. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2021 года № 24936. Утратило силу постановлением акимата города Сарани Карагандинской области от 7 ноября 2024 года № 84/21
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Сарани Карагандинской области от 07.11.2024 № 84/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О государственной службе Республики Казахстан", "О правовых актах", акимат города Сарани ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые к настоящему постановлению правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Сарани Кайырбек Д.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Сарани Е. Темирханов
Утверждены постановлением
Акимата города Сарани
от 19 октября 2021 года
№ 73/02
Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани
1. Настоящие Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани.
2. К государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани применяются следующие поощрения:
1) единовременное денежное вознаграждение;
2) объявление благодарности;
3) награждение грамотой;
4) иные формы поощрения, в том числе награждение ведомственными наградами.

3. Нақ сол ерекшелігі үшін мемлекеттік қызметшіге бір ғана көтермелеу қолданылуы мүмкін.
4. "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілері лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша көтермеленеді.
5. "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін біржолғы ақшалай сыйақы түрінде көтермелеу Мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу мәселелері жөніндегі бірыңғай комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) шешімі негізінде жүргізіледі, оның құрамы қала әкімінің өкімімен бекітіледі.
6. "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілеріне біржолғы ақшалай сыйақы төлеу Саран қаласы әкімінің өкімі негізінде, ал Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын өзге де атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне тиісті атқарушы орган басшысының бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.
7. Саран қаласы әкімінің грамотасымен мемлекеттік қызметшілер лауазымдық міндеттерін үлгілі атқарғаны, қызметте жоғары нәтижелерге қол жеткізгені, "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың алдына қойылған аса маңызды міндеттерді шешуге қосқан жеке үлесі үшін марапатталады.
8. Мемлекеттік қызметшілерге ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны, тапсырмаларды тиісінше және адал орындағаны үшін Саран қаласы әкімінің алғысы жарияланады.
9. Саран қаласы әкімінің грамотасымен және алғыс хатымен көтермелеу туралы шешім "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органдардың бірінші басшыларының ұсынуы бойынша қабылданады.
"Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін әкімнің грамотасымен көтермелеуді есепке алуды қала әкімі аппаратының кадр қызметі бөлімі мемлекеттік қызметшінің еңбек кітапшасына және жеке ісіне көтермелеу туралы деректерді енгізе отырып жүзеге асырады.
10. Грамота мен алғыс хат мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады және оған Саран қаласының әкімі қол қояды.
11. "Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Саран қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеудің өзге де нысандары Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес қолданылады.

3. За одно и то же отличие к государственному служащему может быть применено только одно поощрение.
4. Государственные служащие государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани, поощряются за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности.
5. Поощрение государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани в виде единовременного денежного вознаграждения, производится на основании решения Единой комиссии по вопросам поощрения государственных служащих, состав которой утверждается распоряжением акима города (далее – Комиссия).
6. Выплата единовременных денежных вознаграждений государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" осуществляется на основании распоряжения акима города Сарани, а государственным служащим иных исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани на основании приказа руководителя соответствующего исполнительного органа.
7. Грамотой акима города Сарани награждаются государственные служащие за образцовое выполнение должностных обязанностей, достижение высоких результатов в служебной деятельности, личный вклад в решении особо важных задач поставленных перед государственным учреждением "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани.
8. Благодарность акима города Сарани объявляется государственным служащим за выполнение заданий особой важности и сложности, надлежащее и добросовестное выполнение поручений.
9. Решение о поощрении грамотой и благодарностью акима города Сарани принимается по представлению первых руководителей государственного учреждения "Аппарата акима города Сарани" и соответствующих исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани.
Учет поощрений грамотой акима государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани, осуществляется отделом кадровой службы аппарата акима города с занесением данных о поощрении в трудовую книжку и личное дело государственного служащего.
10. Грамота и благодарственное письмо составляются на государственном и русском языках и подписываются акимом города Сарани.
11. Иные формы поощрений применяются к государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Сарани" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Сарани в соответствии c иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.

12. Мемлекеттік қызметшілер көтермелеуге жатпайды:
1) тәртіптік жазалары алынбаған;
2) сынақ мерзімін өтеу кезеңінде;
3) мемлекеттік органда бір айдан кем жұмыс істегендер.

12. Не подлежат поощрению государственные служащие:
1) имеющие не снятые дисциплинарные взыскания;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) проработавшие в государственном органе менее одного месяца.