Азаматтық қызметші болып табылатын ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтiк қамтамасыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының және жергілікті бюджетінің қаражаттары есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларына жиырма бес пайыз көбейту құқығына ие лауазымдардың тізбесін айқындау туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының әкімдігінің 2021 жылғы 15 сәуірдегі № 19/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 сәуірде № 6314 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметші болып табылатын ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының және жергілікті бюджетінің қаражаттары есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларына жиырма бес пайыз көбейту құқығына ие лауазымдардың тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Абай ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 28 тамыздағы № 36/01 "Азаматтық қызметші болып табылатын ауылдық жерлерде жұмыс істейтін, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамтамасыз ету, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандар лауазымдарының және жергілікті бюджетінің қаражаттары есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларына жиырма бес пайыз көбейту құқығына ие лауазымдардың тізбесін айқындау туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5445 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2019 жылы 2 қыркүйегінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай ауданының әкімі Б. Асанов
Абай ауданының әкімдігі
2021 жылғы 15 сәуірдегі
№ 19/01
қаулысына қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандардың лауазымдарының тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының әкімдігінің 23.07.2024 № 35/03 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы азаматтық қызметшілердің лауазымдары:
қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневрологиялық ауруларымен мүгедектігі бар балалар және 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими, работающих в сельской местности и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, за счет средств местного бюджета
Постановление акимата Абайского района Карагандинской области от 15 апреля 2021 года № 19/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 апреля 2021 года № 6314.
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими, работающих в сельской местности и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, за счет средств местного бюджета, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Абайского района от 28 августа 2019 года № 36/01 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющихся гражданскими служащими, работающих в сельской местности и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, за счет средств местного бюджета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5445, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 2 сентября 2019 года).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2021 года.
Аким Абайского района Б. Асанов
Приложение к постановлению
акимата Абайского района
от 15 апреля 2021 года
№19/01
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Абайского района Карагандинской области от 23.07.2024 № 35/03 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
1. Должности гражданских служащих сферы социального обеспечения:
социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями.

2. Мәдениет саласындағы азаматтық қызметшілердің лауазымдары:
әкімші (негізгі қызметтер), аккомпаниатор, мұрағатшы, археограф (негізгі қызметтер), барлық атаудағы әртістері, балетмейстер, библиограф, кітапханашы, дирижер, кітапхана меңгерушісі, дыбыс операторы, дыбыс режиссері, барлық атаудағы (негізгі қызметтер) инженері, нұсқаушы, инспектор, өнертанушы, концертмейстер, мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер), билет тексеруші, кассир, шебер (негізгі қызметтер), барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер), механик, музыкалық жетекші, барлық атаудағы менеджері, мұражай қараушысы, оператор, ұйым (үйірме) басшысы, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын секторының басшысы, ауылдық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлімінің басшысы, редактор (негізгі қызметтер), режиссер, барлық атаудағы техниктер, хореограф, хормейстер, барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер), аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның көркемдік жетекшісі, қор сақтаушы, экскурсовод.
3. Дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтық қызметшілердің лауазымдары:
әкімші, спорт ғимаратының меңгерушісі, нұсқаушы-спортшы, кассир, медициналық бике/аға (мамандандырылған), мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер, әдіскер, жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы.

2. Должности гражданских служащих в сфере культуры:
администратор (основных служб), аккомпаниатор, архивист, археограф (основных служб), артист всех наименований, балетмейстер, библиограф, библиотекарь, дирижер, заведующий библиотекой, звукооператор, звукорежиссер, инженер всех наименований (основных служб), инструктор, инспектор, искусствовед, концертмейстер, культорганизатор (основных служб), контролер билетов, кассир, мастер (основных служб), методист всех наименований (основных служб), механик, музыкальный руководитель, менеджер всех наименований, музейный смотритель, оператор, руководитель коллектива (кружка), руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия сельского значения, редактор (основных служб), режиссер, техники всех наименований, хореограф, хормейстер, художники всех наименований (основных служб), художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, хранитель фондов, экскурсовод.
3. Должности гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта:
администратор, заведующий спортивным сооружением, инструктор-спортсмен, кассир, медицинская (ий) сестра/брат (специализированная(ый)), менеджер по государственным закупкам, методист, тренер, тренер-преподаватель.