Қарқаралы ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 9 қарашадағы № VII-11/86 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 қарашада № 25363 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы"" Заңының 14-1 бабына сәйкес Қарқаралы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Нуркенов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 9 қарашадағы
№ VII - 11/86 шешіміне
қосымша
Қарқаралы аудан бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен алушылар санатының тізбесі Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" № 417 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Тұрғын үй сертификаттары:
әлеуметтік көмек ретінде қарыз сомасының 10% мөлшерінде, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде;
әлеуметтік қолдау ретінде қарыз сомасының 10%, мөлшерінде, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 14.09.2023 № VIII-9/69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі:
1) Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
2) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
3) толық емес отбасылар;
4) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министірінің 2019 жылғы 29 наурыздағы "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" № 154 бұйрығы негізінде жасалған тиісті жылға Қарқаралы аудан бойынша кадрларға болжамды қажеттілікке сәйкес денсаулық сақтау, білім, мәдениет, спорт және басқа да салалардағы еңбек қызметін жүзеге асыратын, сұранысқа ие мамандар.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Каркаралинскому району
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 9 ноября 2021 года № VII-11/86. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2021 года № 25363.
В соответствии со статьей 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" Каркаралинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь районного маслихата С. Нуркенов
Приложение к решению
маслихата
от 9 ноября 2021 года
№ VII - 11/86
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Каркаралинскому району
1. Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Каркаралинскому району разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18883).
2. Определить размер жилищных сертификатов:
10 % от суммы займа, но не более 1,5 миллиона (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
10 % от суммы займа, но не более 1,5 миллиона (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 14.09.2023 № VIII-9/69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
2) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
3) неполные семьи;
4) востребованные специалисты, осуществляющие трудовую деятельность в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта и иных отраслей согласно прогнозной потребности в кадрах по Каркаралинскому району на соответствующий год, составленной на основании приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2019 года № 154 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18445).

Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 14.09.2023 № VIII-9/69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 14.09.2023 № VIII-9/69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).