Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін анықтау туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2021 жылғы 21 сәуірдегі № 59 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 4 мамырда № 6325 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1 бабының 2 тармақшасына, 68 бабының 3), 9), 11) тармақшаларына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 тіркелген) сәйкес, Осакаров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесі 1, 2 қосымшаларға сәйкес анықталсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Осакаров аудандық мәслихатының заңдылығы мен азаматтардың құқықтары жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына жүктелсін.
3. "Осакаров аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Қ. Төлеуов) осы шешімнің Қарағанды облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін, бұқаралық ақпарат құралдарында және Осакаров ауданы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д. Бекова
Аудандық мәслихаттың хатшысы К. Саккулаков
2021 жылғы 21 сәуірдегі №59
Осакаров аудандық
маслихатының шешіміне
1 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 166 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
2021 жылғы 21
сәуірдегі
№ 59
Осакаров аудандық
маслихатының шешіміне
2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 21 апреля 2021 года № 59. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 мая 2021 года № 6325.
В соответствии с Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 2 статьи 14-1, подпунктами 3), 9), 11) статьи 68, Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18883), Осакаровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии Осакаровского районного маслихата по законности и правам граждан.
3. Государственному учреждению "Аппарат Осакаровского районного маслихата" (руководитель аппарата К. Тулеуов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Карагандинской области, его размещение в средствах массовой информации и интернет-ресурсе Маслихата Осакаровского района.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Д. Бекова
Секретарь районного маслихата К. Саккулаков
Приложение 1 к решению
Осакаровского районного
маслихата от 21 апреля 2021 года
№ 59
Размер жилищного сертификата
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 24.12.2021 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. 10% от суммы займа, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10% от суммы займа, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
Осакаровского районного
маслихата от 21 апреля 2021 года
№ 59
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 166 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 31.03.2023 № 2/16 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Атауы
1.
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар.
2.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар.
3.
Толық емес отбасылар.
4.
Білім беру мекемелеріндегі мұғалімдер;
денсаулық сақтау ұйымдарындағы медициналық мамандар;
арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қатысатын әлеуметтік қамсыздандыру қызметкерлері;
мадениет және спорт ұйымдарының профильдік қызметкерлер.

Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 24.12.2021 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 31.03.2023 № 2/16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
1.
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью.
2.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи.
3.
Неполные семьи.
4.
Педагогические работники в органах образования;
медицинские работники в органах здравоохранения;
работники организаций социального обеспечения, участвующие в оказании специальных социальных услуг;
профильные работники организаций культуры и спорта.