"Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және (немесе) жеңілдікті шарттармен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 қазандағы № 474 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облыстық маслихатының 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 25 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 21 сәуірде № 8309 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 12-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және (немесе) жеңілдікті шарттармен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 қазандағы № 474 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7771 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 03 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған шешімнің қосымшасының 2 және 4 қатарлары мынадай редакцияда жазылсын:
2
Идиопатикалық және екіншілік
өкпе артериясының гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
II, III, IV сатылары
- Силденафил 25 мг, 50 мг;
- Бозентан 125 мг;
- Риоцигуат 2,5 мг;
- Илопрост ингаляцияға арналған ерітінді, 10 мкг/мл, 2 мл;
- Мацитентан 10 мг
4
Ювенильді идиопатиялық артрит (балалардағы)
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Аурудың полиартритикалық формасы мен жүйелер бойынша зақымдану клиникалық белгілерінің болуы, этиотропты генді-инженерлік биологиялық дәрілік препаратты ем ретінде қолдану
- Адалимубаб, инъекцияға арналған ерітінді 40 мг/0,8 мл;
- Экорал 50 мг
аталған шешімнің қосымшасы 21, 22 және 23 қатарлармен толықтырылсын:
21
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауыр дәрежесі
- Вигабатрин 500 мг
22
Жұлын бұлшықетінің атрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
І, ІІ типті
- Спинраза 12 мг/5 мл
23
Криопирин-ассоциирленген кезеңдік синдромы (CAPS)
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Аурудың полиартритикалық формасы мен жүйелер бойынша зақымдану клиникалық белгілерінің болуы, этиотропты генді-инженерлік биологиялық дәрілік препаратты ем ретінде қолдану
- Канакинумаб 150мг

О внесении изменений и дополнений в решение Кызылординского областного маслихата от 21 октября 2020 года № 474 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и (или) на льготных условиях"
Решение Кызылординского областного маслихата от 14 апреля 2021 года № 25. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 21 апреля 2021 года № 8309
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 21 октября 2020 года № 474 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и (или) на льготных условиях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7771, в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 03 ноября 2020 года) следующие изменения и дополнения:
строки 2 и 4 приложения к указанному решению изложить в следующей редакции:
2
Идиопатическая и вторичная легочная артериальная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете.
II, III, IV стадии
- Силденафил 25 мг, 50 мг;
- Бозентан 125 мг;
- Риоцигуат 2,5 мг;
- Илопрост раствор для ингаляций 10 мкг/мл, 2 мл;
- Мацитентан 10 мг
4
Ювенильный идиопатический артрит (у детей)
Все категории, состоящие на диспансерном учете.
Дети, состоящие на диспансерном учете
Наличие клинических признаков поражения по полиартритической форме заболевания и системам, применение этиотропного генно-инженерного биологического лекарственного препарата в качестве лечения
- Адалимубаб, раствор для инъекций 40 мг/0,8 мл;
- Экорал 50 мг
приложение к указанному решению дополнить строками 21, 22 и 23:
21
Эпилепсия
Дети, состоящие на диспансерном учете
Тяжелая степень
- Вигабатрин 500 мг
22
Спинальная мышечная атрофия
Дети, состоящие на диспансерном учете
I, II типа
- Спинраза 12 мг/5 мл
23
Криопирин-ассоциированные периодические синдромы (CAPS)
Дети, состоящие на диспансерном учете
Наличие клинических признаков поражения по полиартритической форме заболевания и системам, применение этиотропного генно-инженерного биологического лекарственного препарата в качестве лечения
- Канакинумаб 150мг

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының кезектен тыс 3-сессиясының төрағасы І. ТІЛЕП
Қызылорда облыстық мәслихатының хатшысы Н. Байкадамов

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной 3 сессии Кызылординского областного маслихата І. ТІЛЕП
Секретарь Кызылординского областного маслихата Н. Байкадамов