Маңғыстау облысы бойынша 2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 48 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 1 наурызда № 4462 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша 2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1.1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша 2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2021 год
Постановление акимата Мангистауской области от 26 февраля 2021 года № 48. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 1 марта 2021 года № 4462.
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 09.12.2021 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Мангистауской области на 2021 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 09.12.2021 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2021 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

Ескерту. Қаулы 1.1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (С.С. Қалдығұл) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

Сноска. Постановление дополнено пунктом 1.1 - в соответствии постановлением акимата Мангистауской области от 09.12.2021 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" (Калдыгул С.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и его официальное опубликование в средствах массовой информации.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі С. Трумов
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2021 жылғы 26 ақпандағы
№ 48 қаулысына
1-қосымша
2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнiм сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области С. Трумов
Приложение 1 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 26 февраля 2021 года
№ 48
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год

Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидиялар көлемі
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Қой шаруашылығы
1
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу: қойлардың асыл тұқымды аналық басы
бас/ шағылыстыру маусымы

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 09.12.2021 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидий
Сумма субсидий, тысяч тенге
Овцеводство
1
Ведение селекционной и племенной работы: племенное маточное поголовье овец
голова/ случной сезон

150 000
8250,0
Барлығы:
115 000,0
Жиынтығы:
152 716,0
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2021 жылғы 26 ақпандағы
№ 48 қаулысына
2 –қосымша
Маңғыстау облысы бойынша 2021 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Ескерту. Қаулы 2-қосымшамен толықтырылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 09.12.2021 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері,теңге
Өлшемшарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Ірі қара малдың аналық басы
бас

150 000
8250,0
Всего:
115 000,0
Итого:
152 716,0
Приложение 2
к постановлению акимата
Мангистауской области
от 26 февраля 2021 года № 48
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2021 год
Сноска. Постановление дополнено приложением 2 - в соответствии постановлением акимата Мангистауской области от 09.12.2021 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Критерии
Срок для подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота
голова

15 000
1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан қашарлар мен сиырлардың) меншікті аналық басының 25 бастан кем емес болуы;
2) жайылымдардың болуы
ағымдағы жылдың 20 желтоқсанына дейін (қоса алғанда)
2
Ұсақ қара малдың аналық басы
бас
2 500
1) өтінімді берген сәтте меншікті қой дың/ешкінің аналық басының (12 айдан асқан) 150 бастан кем емес болуы;
2) жайылымдардың болуы
3
Жылқылардың аналық басы
бас
10 000
1) өтінім берген сәтте меншікті аналық басының (36 айдан асқан) 25 бастан кем емес болуы;

15 000
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 25 голов на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ
до 20 декабря (включительно) текущего года
2
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
голова
2 500
1) наличие собственного маточного поголовья овец/коз (старше 12 месяцев) не менее 150 голов на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ
3
Маточное поголовье лошадей
голова
10 000
1) наличие собственного маточного поголовья (старше 36 месяцев) не менее 25 голов на момент подачи заявки;