Қарақия аудандық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 6/75 "Қарақия ауданының Құрмет грамотасымен марапаттау туралы Ережені бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 қаңтардағы № 47/472 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 қаңтарда № 4435 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы", 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 05-14-1726 ұсынысының негізінде, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "Қарақия ауданының Құрмет грамотасымен марапаттау туралы Ережені бекіту туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 6/75 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3252 болып тіркелген, 2017 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қарақия ауданының құрмет грамотасымен марапаттау туралы Ереже осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының заңдылық, депутаттар өкілеттілігі және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б.Қуандық).
3. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ.Бүркітов
Қарақия аудандық мәслихатының хатшысы А. Мееров
Қарақия аудандық мәслихатының
2021 жылғы 11 қаңтардағы № 47/472
шешіміне қосымша
Қарақия аудандық мәслихатының
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 6/75 шешімімен бекітілген
Қарақия ауданының Құрмет грамотасымен марапаттау туралы Ереже
1 тарау. Жалпы ереже
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес әзірленді.
2. Құрмет грамотасымен ауданның экономикасын, әлеуметтік саласын, ғылымын, мәдениетін дамытудағы, білім беру саласындағы, әскери және өзге де мемлекеттік қызметтегі, қоғамдық қызметтегі елеулі жетістіктері және жеке үлес қосқаны үшін азаматтар марапатталады.

О внесении изменения в решение Каракиянского районного маслихата от 9 декабря 2016 года № 6/75 "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой Каракиянского района"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 8 января 2021 года № 47/472. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 19 января 2021 года № 4435
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и на основании представления республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 20 октября 2020 года № 05-14-1726, Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 9 декабря 2016 года № 6/75 "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой Каракиянского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3252, опубликовано 18 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
Положение о награждении Почетной грамотой Каракиянского района, утвержденное указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по законности, депутатским полномочиям и социальным вопросам (Б.Куандык).
3. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К.Буркитов
Секретарь Каракиянского районного маслихата А. Мееров
Приложение к решению
Каракиянского районного
маслихата от 11 января
2021 года № 47/472
Утверждено решением
Каракиянского районного
маслихата от 9 декабря
2016 года № 6/75
Положение о награждении Почетной грамотой Каракиянского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
2. Почетной грамотой награждаются граждане за значительные достижения и внесшие личный вклад в развитие экономики, социальной сферы, науки, культуры, в сфере образования, в воинской и иной государственной службе, в общественной деятельности района.

3. Құрмет грамотасымен марапаттала алмайды:
1) ұсыну сәтінде заңнамамен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алып тасталмаған соттылығы бар тұлғалар;
2) сотпен әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылған тұлғалар;
3) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық іс-әрекеттері үшін жауапкершілікке тартылған тұлғалар;
4) ұсыну сәтінде заңнамамен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алып тасталмаған әкімшілік жазалары бар тұлғалар.
2 тарау. Қарақия ауданының Құрмет грамотасымен марапаттау тәртібі
4. Құрмет грамотасымен марапаттауға ұсыныстар еңбек, шығармашылық ұжымдарымен, ауданның өкілді және атқарушы органдарымен, қоғамдық бірлестіктермен ұсынылады.
5. Марапаттау бетшесінде марапатталушының жеке басын сипаттайтын деректер, оның сол саладағы және ұжымдағы жұмысының жалпы еңбек өтілі, нақты сіңірген еңбегі, жұмысының тиімділігі және сапасы туралы мәліметтер жазылады.       Марапаттау бетшесіне кәсіпорынның, ұйымның, мекеменің, мемлекеттік органның басшысымен қол қойылады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.       Аудан әкімі орынбасарларының, ауылдар әкімдерінің және Қарақия ауданы әкімдігінің мемлекеттік мекемелерінің басшыларының марапаттау бетшесіне аудан әкімімен қол қойылады.
6. Аудан әкімі мен аудандық мәслихат хатшысының атына еңбек ұжымының марапаттау бетшесі мен қолдаухаты аудан әкімі аппаратының және аудандық мәслихат аппаратының кадр жұмыстары бөліміне жолданады.       Әрі қарай Құрмет грамотасымен марапаттау жөнінде келіп түскен құжаттар алдын ала қарау және ұсыныстар дайындау үшін аудандық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жолданады.
7. Егер ұсынылған кандидат немесе марапаттау құжаттары осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес болмаса, осы ұсыныс аудандық мәслихаттың сессиясында қарауға енгізілмейді.
8. Құрмет грамотасымен марапаттау туралы шешім Қарақия аудандық мәслихатының сессиясында қабылданады.
9. Құрмет грамотасымен қайталап марапаттау жүргізілмейді.
Құрмет грамотасымен марапаттау туралы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
10. Құрмет грамотасымен марапаттау туралы шешім кадр қызметімен марапатталушының еңбек кітапшасына, жеке ісіне енгізіледі.
11. Марапаттау туралы мәліметтер Құрмет грамотасын тапсыру журналына тіркеледі. Журнал аудан әкімі аппаратының марапаттау мәселесі жөніндегі маманында 5 жыл бойына сақталады, одан әрі аудан әкімі аппаратының мұрағатына сақтауға тапсырылады.
12. Құрмет грамотасын аудан әкімі, аудандық мәслихаттың хатшысы марапатталушының жұмыс орны бойынша еңбек ұжымдарында, сессияларда, жиындарда және аудан активінің жиналыстарында салтанатты түрде табыс етеді.
3 тарау. Қарақия ауданының Құрмет грамотасының сипаттамасы

3. Почетной грамотой не могут быть награждены:
1) лица, имеющие судимость, которая не погашена или не снята в установленном законодательством порядке на момент представления;
2) лица, признанным судом недееспособными либо ограниченно дееспособными;
3) лица, привлеченные к ответственности за действия коррупционного правонарушения;
4) лица, имеющие административное взыскание, которое не погашено или не снято в установленном законодательством порядке на момент представления.
Глава 2. Порядок награждения Почетной грамотой Каракиянского района
4. Представления к награждению Почетной грамотой вносятся трудовыми, творческими коллективами, представительным и исполнительным органами района, общественными объединениями.
5. В наградном листе излагаются данные, характеризующие личность награждаемого, общий трудовой стаж работы в отрасли и в данном коллективе, его конкретные заслуги, сведения об эффективности и качестве работы.
Наградной лист подписывается руководителем предприятия, организации, учреждения, государственного органа и скрепляется гербовой печатью.
На заместителей акима района, акимов сел и руководителей государственных учреждений акимата Каракиянского района наградной лист подписывается акимом района.
6. Наградной лист и ходатайство трудового коллектива на имя акима района и секретаря районного маслихата направляются в отдел кадровой работы аппарата акима района и аппарата районного маслихата.
Затем поступившие документы для предварительного рассмотрения и подготовки предложения по награждению Почетной грамотой направляются в постоянные комиссии районного маслихата.
7. В случае, если представленная кандидатура или наградные материалы не отвечают требованиям, установленным настоящим Положением, данное предложение на рассмотрение сессии районного маслихата не вносится.
8. Решение о награждении Почетной грамотой принимается на сессии Каракиянского районного маслихата.
9. Повторное награждение Почетной грамотой не производится.
Решение о награждении Почетной грамотой публикуется в средствах массовой информации.
10. Решение о награждении Почетной грамотой заносится кадровыми службами в трудовую книжку, личное дело награжденного.
11. Сведения о награждении регистрируются в журнале вручения Почетной грамоты. Журнал хранится у специалиста аппарата акима района по наградным вопросам в течение 5 лет, далее сдается на хранение в архив аппарата акима района.
12. Почетную грамоту в торжественной обстановке вручает аким района, секретарь районного маслихата в трудовых коллективах, по месту работы награжденного, на сессиях, совещаниях и собраниях актива района.
Глава 3. Описание Почетной грамоты Каракиянского района

13. Құрмет грамотасы беткі жағында Елтаңба бейнеленген және мемлекеттік тілде "Құрмет грамотасы" деп жазылған, қосымша бетшесі бар көк түсті балакрон папка.
Қосымша бетше типографиялық тәсілмен, ақ түсті тығыз қағаздан дайындалады.
Қосымша бетшенің айқармасында сол жағынан ұлттық оюмен өрнектелген Қарақия ауданының символы орналасады.
Қосымша бетшенің оң жағынан Қазақстан Республикасының мемлекеттік туындағыдай үстінде қыран құс қалықтаған күн сәулесі аясында марапатталушының тегі, аты, әкесінің аты және сіңірген еңбегін көрсетіп жазу үшін орын қалдырылады.
Мәтіннің астында қосарланып аудан әкімінің және аудандық мәслихат хатшысының қолдары орналасады.

13. Почетная грамота представляет собой папку из балакрона голубого цвета с изображением Герба на лицевой стороне и надписью на государственном языке "Құрмет грамотасы" со вкладышем.
Вкладыш изготавливается типографским способом из плотной бумаги белого цвета.
На развороте с левой стороны вкладыша в обрамлении национального орнамента располагается изображение символа Каракиянского района.
С правой стороны вкладыша отводится место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне солнечных лучей, под которыми парящий орел, как на государственном флаге Республики Казахстан.
Под текстом параллельно размещаются подписи акима района и секретаря районного маслихата.