2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 9/110 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26246 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 – тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 198 581,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 135 351,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 84 328,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 40 741,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 3 938 161,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 206 771,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 155 379,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 255 423,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 044,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -163 568,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 163 568,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 252 697,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 100 044,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 915,6 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 21.11.2022 № 17/173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 674 700,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 115 539,8 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 42 998,5 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 55 955,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 61 283,1 мың теңге;
Қызан ауылы – 44 359,9 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 55 419,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 77 268,4 мың теңге;
Жармыш ауылы – 40 724,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 40 755,3 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 62 541,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 33 597,2 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 44 257,9 мың теңге.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 21.11.2022 № 17/173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24 декабря 2021 года № 9/110. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26246.
В соответствии со статьей 75 Бюджетого кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 198 581,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 135 351,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 84 328,5 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 40 741,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 3 938 161,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10 206 771,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 155 379,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 255 423,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –100 044,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 163 568,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
163 568,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 252 697,0 тысяч тенге;
погашение займов – 100 044,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 915,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21.11.2022 №17/173(вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 674 700,6 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 115 539,8 тысяч тенге;
села Жынгылды – 42 998,5 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 55 955,9 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 61 283,1 тысячи тенге;
села Кызан – 44 359,9 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 55 419,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 77 268,4 тысяч тенге;
села Жармыш – 40 724,3 тысячи тенге;
села Акшымырау – 40 755,3 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 62 541,0 тысяча тенге;
сельского округа Шебир – 33 597,2 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 44 257,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21.11.2022 №17/173(вводится в действие с 01.01.2022).

3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 13 %;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 15 %;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;
5) әлеуметтік салық – 15 %.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 21.11.2022 № 17/173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
80 197,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
46 862,0 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
19 433,0 мың теңге – мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
40 245,0 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
22 796,0 мың теңге – Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай статционарлық үлгідегі медициналық – әлеуметтік мекемелер, үйге қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
65 923,0 мың теңге – Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
17 884,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
23 851,0 мың теңге –  мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекші, құлағы естімейтін мүгедектігі бар адамдар үшін - ымдау тілінің мамандарын ұсыну;

3. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2022 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 13 %;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15 %;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 %;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 %;
5) социальный налог – 15 %.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской областиот 21.11.2022 № 17/173 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
80 197,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
46 862,0 тысячи тенге – установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
19 433,0 тысячи тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
40 245,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
22 796,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения-за счет гарантированного трансферта из Национального фонда;
65 923,0 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий-за счет гарантированного трансферта из Национального фонда;
17 884,0 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
23 851,0 тысяча тенге – на обеспечение лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистов жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху;

Ескерту. 4 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 05.09.2022 №14/146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке кесіндей мөлшерде Ұлттық қордан нысаналы даму трансферттерінің қаралғаны ескерілсін:
153 933,0 мың теңге – Маңғыстау ауданының Жыңғылды ауылында спорт зал салуға;
94 243,0 мың теңге – Маңғыстау ауданының Жыңғылды ауылында автомобиль жолын салуға;
66 108,0 мың теңге – Маңғыстау ауданы Тұщыбек ауылының "Шипажай" және "Қызылтаң" шағын аудандарында жаңадан салынған тұрғын үйлерге тоқ желілері және жетіспейтін тоқ желілерін тарту құрылысына;
36 561,0 мың теңге – Маңғыстау ауданы Қызан ауылынан тоқ және газ желілерінің құрылысына;
180 121,0 мың теңге – Маңғыстау ауданы Шетпе ауылы Қосбұлақ - 1 шағын ауданындағы жаңадан бөлінген жер телімдері үшін тоқ желілерін және газ құбырын тарту құрылысына (173 учаске);
501 862,0 мың теңге – Маңғыстау ауданы Тасмұрын және Тиген тұрғын алаптарының газ тарату жүйелерінің құрылысына;
435 316,0 мың теңге – Маңғыстау ауданы Жыңғылды ауылының Қожагелді батыр ықшам ауданындағы жаңадан бөлінген жер учаскелеріне электр желілерін, газ құбырын және су құбырының құрылысына;
500 000,0 мың теңге – "Шетпе-Қызан" автокөлік жолын қайта құрылымдауға, 85-110 шқ (Мәстек-Қызан аралығы);
29 400,0 мың теңге - "Шетпе-Қызан" автокөлік жолын қайта құрылымдауға, 49-85 шқ (Мәстек-Қызан аралығы);
Ескерту. 5 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 05.09.2022 № 14/146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2022 жылға арналған аудан бюджетке келесіндей мөлшерде Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттерінің қаралғаны ескерілсін:
500 000,0 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
476 305,0 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 05.09.2022 № 14/146 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке келесі мөлшерде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 05.09.2022 №14/146 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из Национального фонда в следующем размере:
153 933,0 тысячи тенге – на строительство спортивного зала села Жынгылды Мангистауского района;
94 243,0 тысячи тенге – на строительство автомобильной дороги села Жынгылды Мангистауского района;
66 108,0 тысяч тенге – на строительство электролиний к новопостроенным жилым домам и отсутствующих линий электроснабжения в микрорайонах "Шипажай" и "Кызылтан" села Тущыбек Мангистауского района;
36 561,0 тысяча тенге – на строительство сетей электроснабжение и газоснабжения в селе Кызан Мангистауского района;
180 121,0 тысяча тенге – на строительство электролиний и газопровода для нововыделенных земельных участков в микрорайоне Косбулак-1 села Шетпе Мангистауского района (173 участок);
501 862,0 тысячи тенге – на строительство газораспределительных систем жилых массивов Тасмурын и Тиген Мангистауского района;
435 316,0 тысяч тенге – на строительство электролиний, газопровода и водопровода к нововыделенным земельным участкам в микрорайоне Кожагелді батыр село Жынгылды Мангистауского района;
500 000,0 тысяч тенге – на реконструкцию автомобильной дороги "Шетпе-Кызан" 85-110 км (участок Мастек-Кызан);
29 400,0 тысячи тенге – на реконструкцию автомобильной дороги Шетпе-Кызан 49-85 км (участок Тасмурын-Мастек);
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 05.09.2022 № 14/146 (вводится в действие с 01.01.2022).
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены гарантированные трансферты из Национального фонда в следующих размерах:
500 000,0 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
476 305,0 тысяч тенге – на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельской местности в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 05.09.2022 № 14/146 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем размере:

252 697,0 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
6-1. 2022 жылға арналған аудан әкімдігінің резерві 50 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 21.04.2022 № 12/129 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А. Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

252 697,0 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
6-1. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 50 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21.04.2022 № 12/129 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Мангистауского районного маслихата А. Сарбалаев
Приложение 1
к решению Мангистауского районного

10 206 771,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
519 208,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
47 997,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 389,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2 608,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
194 292,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
194 292,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 114,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 114,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
109 949,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 431,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 572,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 431,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
23 514,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 790,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
8 790,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 353,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 353,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
67 712,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 712,0
02
Қорғаныс
15 944,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 944,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 944,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 352,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 352,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 352,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 212 146,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10 206 771,0
01
Государственные услуги общего характера
519 208,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
47 997,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45 389,0
005
Повышение эффективност и деятельности депутатов маслихатов
2 608,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
194 292,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
194 292,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 114,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
54 114,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
109 949,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 431,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 572,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
78 431,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
23 514,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
8 790,0
040
Развитие объектов государственных органов
8 790,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 353,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36 353,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
67 712,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
67 712,0
02
Оборона
15 944,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 944,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 944,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 352,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 352,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 352,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 212 146,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

31 762,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 046,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 088,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
278 493,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14 850,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
88 501,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
64 367,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 415,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
233 502,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
0,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
233 502
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
213 297,0
006
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
20 205,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
409 466,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
347 944,0
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
238 208,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 895,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 867,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
65 135,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 839,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
61 522,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 688,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22 012,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
3 822,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
123 965,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 522,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

31 762,0
007
Оказание жилищной помощи
4046,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 088,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
278 493,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 850,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
88 501,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
64 367,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 415,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
233 5020,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
213 297,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
20 205,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
409 466,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
238 208,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
238 208,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 895,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 867,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
65 135,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
34 839,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
57 700,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
35 688,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22 012,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
3 822,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
123 965,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 522,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов