Түпқараған аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 маусымдағы № 45/338 "Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды пайдалану тәртібін, оның шекті толу нормасын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 4 қарашадағы № 8/48 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 қарашада № 25285 болып тіркелді
Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түпқараған аудандық мәслихатының "Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды пайдалану тәртібін, оның шекті толу нормасын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" 2020 жылғы 26 маусымдағы № 45/338 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4253 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған аудандық мәслихатының хатшысы Д. Меңдіханов
Түпқараған аудандық мәслихатының
2021 жылғы 4 қарашадағы № 8/48
шешіміне 1-қосымша
Түпқараған аудандық мәслихатының
2020 жылғы 26 маусымдағы
№ 45/338 шешіміне
1-қосымша
Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Форт-Шевченко қаласы, Бейменбет Маяұлы көшесі жанында орналасқан алаң;
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Форт-Шевченко қаласы, Ораз Бозахаров көшесінен Байбоз Қилыбайұлы көшесінің қиылысынан Бейменбет Маяұлы көшесінің қиылысына дейін;

О внесении изменения в решения Тупкараганского районного маслихата от 26 июня 2020 года № 45/338 "Об определении специализированного места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированного места для организации и проведения мирных собраний, норма его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированного места для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Тупкараганском районе"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 4 ноября 2021 года № 8/48. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2021 года № 25285
Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата "Об определении специализированного места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированного места для организации и проведения мирных собраний, норма его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированного место для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Тупкараганском районе" от 26 июня 2020 года № 45/338 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4253) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"О некоторых вопросах проведения мирных собраний в Тупкараганском районе";
Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Cекретарь Тупкараганского районного маслихата Д.Меңдіханов
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 4 ноября 2021 года № 8/48
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 26 июня 2020 года № 45/338
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе:
1. Площадь, расположенная по улице Бейменбета Маяулы в городе Форт-Шевченко;
2. Маршрут следования для проведения мирных собраний:город Форт-Шевченко, улица Ораза Бозахарова, от пересечения с улицей Байбоза Килыбайулы до пересечения с улицей Бейменбета Маяулы;

3. Баутин ауылы, Қашаған Күржіманұлы көшесі жанында орналасқан алаң;
4. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Баутин ауылы, Захар Дубский көшесінен Қашаған Күржіманұлы көшесінің қиылысына дейін;
5. Қызылөзен ауылы, "Қызылөзен ауылдық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты жанында орналасқан алаң. Сатыбалды Сисенбаев көшесі, № 3 ғимарат;
6. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев көшесінен Ізтұрған Нысанбаев көшесінің қиылысына дейін;
7. Таушық ауылы, "Таушық ауылдық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты жанында орналасқан алаң. Тұрар Жолдыбаев көшесі, № 41 ғимарат;
8. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Таушық ауылы, Құлшық Жұбайұлы көшесінен Тұрар Жолдыбаев көшесінің қиылысына дейін;
9. "Ақшұқыр ауылдық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты жанындағы орналасқан алаң. Ақшұқыр ауылы, Әлқуат Қожабергенов көшесі, № 1/1 ғимарат;
10. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Ақшұқыр ауылы, Балажан Қожашова көшесінен Әлқуат Қожабергенов көшесінің қиылысына дейін;
11. "Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Мақаш Елубаев көшесі;
12. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесінің басынан, Мақаш Елубаев көшесімен қиылысына дейін.
Түпқараған аудандық мәслихатының
2021 жылғы 4 қарашадағы № 8/48 шешіміне
2-қосымша
Түпқараған аудандық мәслихатының
2020 жылғы 26 маусымдағы
№ 45/338 шешіміне
2-қосымша
Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық - техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын - сауық мәдени - бұқаралық, дене шынықтыру - сауықтыру, спорттық және өзге де іс - шараларды өткізу, құрылыс - монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.

3. Площадь, возле улицы Кашагана Куржиманулы, села Баутино;
4. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Баутино, улица Захара Дубского, до пересечения с улицей Кашагана Куржиманулы;
5. Площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры села Кызылозен", село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева, здание № 3;
6. Маршрут следования для проведения мирных собраний:село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева, до пересечения с улицей Изтурган Нысанбаева;
7. Площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры села Таушык", село Таушык, улица Тұрар Жолдыбаева, здание № 41;
8. Маршрут следования для проведения мирных собраний:село Таушык, улица Кулшык Жубайулы, до пересечения с улицей Тұрар Жолдыбаева;
9. Площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры села Акшукур", село Акшукур, улица Алкуата Кожабергенова, здание № 1/1;
10. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Акшукур, улица Балажана Кожашова, до пересечения с улицей Алкуата Кожабергенова;
11. Площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова", сельский округ Сайын Шапагатов, улица Макаш Елубаева;
12. Маршрут следования для проведения мирных собраний: от начала улицы Макаша Елубаева до пересечения с улицей Макаша Елубаева, сельский округ Сайын Шапагатова;
Приложение 2
к решению Тупкараганского районного
маслихата от 4 ноября 2021 года
№ 8/48
Приложение 2
к решению Тупкараганского районного
маслихата от 26 июня 2020 года
№ 45/338
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.

3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық - техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай - ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормасы:
1) Форт - Шевченко қаласы, Бейменбет Маяұлы көшесі жанында орналасқан алаң, шекті толу нормасы - 250 адам;
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Форт - Шевченко қаласы, Ораз Бозақаров көшесінен Байбоз Қилыбайұлы көшесінің қиылысынан Бейменбет Маяұлы көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы - 250 адам;
3) Баутин ауылы, Қашаған Күржіманұлы көшесі жанында орналасқан алаң, шекті толу нормасы - 50 адам;
4) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Баутин ауылы, Захар Дубский көшесінен Қашаған Күржіманұлы көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы - 50 адам;
5) "Қызылөзен ауылдық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты жанында орналасқан алаң. Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев көшесі, № 3 ғимарат, шекті толу нормасы - 40 адам;
6) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев көшесінен Ізтұрған Нысанбаев көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы - 40 адам;
7) Таушық ауылы, "Таушық ауылдық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының жанында орналасқан алаң. Таушық ауылы, Тұрар Жолдыбаев көшесі, № 41 ғимарат, шекті толу нормасы - 100 адам;
8) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Таушық ауылы, Құлшық Жұбайұлы көшесінен Тұрар Жолдыбаев көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы - 100 адам;
9) "Ақшұқыр ауылдық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты жанындағы орналасқан алаң. Ақшұқыр ауылы, Әлқуат Қожабергенов көшесі, № 1/1 ғимарат, шекті толу нормасы - 100 адам;
10) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты:Ақшұқыр ауылы, Балажан Қожашова көшесінен Әлқуат Қожабергенов көшесінің қиылысынан дейін, шекті толу нормасы - 100 адам;
11) "Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң,Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесі, шекті толу нормасы - 50 адам;

3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе:
1) Площадь, расположенная по улице Бейменбета Маяулы в городе Форт - Шевченко, норма предельной заполняемости - 250 человек;
2) Маршрут следования для проведения мирных собраний:город Форт - Шевченко, улица Ораза Бозахарова, от пересечения с улицей Байбоза Килыбайулы до пересечения с улицей Бейменбета Маяулы, норма предельной заполняемости - 250 человек;
3) Площадь, возле улицы Кашагана Куржиманулы, село Баутино, норма предельной заполняемости - 50 человек;
4) Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Баутино, улица Захара Дубского, до пересечения с улицей Кашагана Куржиманулы, норма предельной заполняемости - 50 человек;
5) Площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры села Кызылозен", село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева, здание № 3, норма предельной заполняемости - 40 человек;
6) Маршрут следования для проведения мирных собраний:село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева, до пересечения с улицей Изтурган Нысанбаева, норма предельной заполняемости - 40 человек;
7) Площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры села Таушык", село Таушык, улица Тұрар Жолдыбаева, здание № 41, норма предельной заполняемости - 100 человек;
8) Маршрут следования для проведения мирных собраний:село Таушык, улица Кулшык Жубайулы, до пересечения с улицей Тұрар Жолдыбаева, норма предельной заполняемости - 100 человек;
9) Площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры села Акшукур", село Акшукур, улица Алкуата Кожабергенова, здание № 1/1, норма предельной заполняемости - 100 человек;
10) Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Акшукур, улица Балажана Кожашова, до пересечения с улицей Алкуата Кожабергенова, норма предельной заполняемости - 100 человек;
11) Площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова", сельский округ Сайын Шапагатов, улица Макаш Елубаева, норма предельной заполняемости - 50 человек;

12) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесінің басынан, Мақаш Елубаев көшесімен қиылысына дейін, шекті толу нормасы - 50 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Түпқараған ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9 - дан ерте бастауға және сағат 20 - дан кеш аяқтауға болмайды.
Түпқараған аудандық мәслихатының
2021 жылғы 4 қарашадағы № 8/48 шешіміне
3-қосымша
Түпқараған аудандық мәслихатының
2020 жылғы 26 маусымдағы
№ 45/338 шешіміне
3-қосымша
Түпқараған ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Түпқараған ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.

12) Маршрут следования для проведения мирных собраний: от начала улицы Макаша Елубаева до пересечения с улицей Макаша Елубаева, сельский округ Сайын Шапагатова, норма предельной заполняемости - 50 человек;
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Тупкараганского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению Тупкараганского районного
маслихата от 4 ноября 2021 года
№ 8/48
Приложение 3
к решению Тупкараганского районного
маслихата от 26 июня 2020 года
№ 45/338
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Тупкараганском районе
На территории Тупкараганского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границ прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.