Жер салығының базалық мөлшерлемелерін арттыру туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/20 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 22 сәуірде № 4491 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 07 қыркүйектегі 2022 жылғы № 21/128 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 07.09.2022 № 21/128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 509 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 22 қаңтардағы № 10-15-195 ұсынысының негізінде, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес Мұнайлы ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге арттырылсын.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес тізбе бойынша Мұнайлы аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданы әкімінің орынбасары Б. Сулейменовке жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Жұмабаев
Мұнайлы аудандық мәслихатының хатшысы Б. Билялов
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 16 сәуірдегі
№ 3/20 шешіміне қосымша
Мұнайлы аудандық мәслихатының күші жойылды деп танылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 21 тамыздағы № 36/383 "Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес Мұнайлы ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2834 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

О повышении базовых ставок земельного налога
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 3/20. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 22 апреля 2021 года № 4491. Утратило силу решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 07 сентября 2022 года № 21/128.
Сноска. Утратило силу решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 07.09.2022 № 21/128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании представления республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 22 января 2020 года № 10-15-195, Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить базовые ставки земельного налога в десять раз на земли сельскохозяйственного назначения в Мунайлинском районе, не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Мунайлинского районного маслихата по перечню согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (руководитель аппарата А. Жанбуршина) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мунайлинского района Сулейменова Б.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е. Жұмабаев
Секретарь Мунайлинского районного маслихата Б. Билялов
Приложение
к решению Мунайлинского районного
маслихата от 16 апреля 2021 года № 3/20
Перечень признанных утратившими силу некоторых решений Мунайлинского районного маслихата
1. Решение Мунайлинского районного маслихата от 21 августа 2015 года № 36/383 "О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения в Мунайлинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2834, опубликовано 5 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

2. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 16 наурыздағы № 42/457 "Мұнайлы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 21 тамыздағы № 36/383 "Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес Мұнайлы ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3007 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 7 маусымдағы № 42/410 "Мұнайлы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 21 тамыздағы № 36/383 "Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес Мұнайлы ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3931 болып тіркелген, 2019 жылғы 28 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

2. Решение Мунайлинского районного маслихата от 16 марта 2016 года № 42/457 "О внесении изменения в решение Мунайлинского районного маслихата от 21 августа 2015 года № 36/383 "О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения в Мунайлинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3007, опубликовано 19 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Решение Мунайлинского районного маслихата от 7 июня 2019 года № 42/410 "О внесении изменения в решение Мунайлинского районного маслихата от 21 августа 2015 года № 36/383 "О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения в Мунайлинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3931, опубликовано 28 июня 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).