Мәслихаттың 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 442 "Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 91 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26054 болып тіркелді
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу туралы" 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 442 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9457 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес;
2) бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес;
3) пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес 3-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 91 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың
2020 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 442 шешіміне
1-қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Жітіқара қаласының Истай Ищанов көшесі бойынша № 13 үйінің жанындағы алаңы.
2. Жітіқара қаласының Хажыкей Жакупов көшесі бойынша, Жеңіс саябағына орталық кіреберіс алдындағы алаңы.
3. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Истай Ищанов көшесі (Истай Ищанов көшесі бойынша № 13 үйінен Доскали Асымбаев көшесімен қиылысатын қиылысқа дейін) – Доскали Асымбаев көшесі (Шокан Уалиханов көшесіне дейін) – Шокан Уалиханов көшесі (Хажыкей Жакупов көшесімен қиылысатын қиылысқа дейін) - Жітіқара қаласының Хажыкей Жакупов көшесі (Жеңіс саябағына орталық кіреберісіне дейін).
Мәслихаттың
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 91 шешіміне
2-қосымша
Мәслихаттың
2020 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 442 шешіміне
2-қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 16 сентября 2020 года № 442 "Об организации и проведении мирных собраний"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24 декабря 2021 года № 91. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26054
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об организации и проведении мирных собраний" от 16 сентября 2020 года № 442 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9457) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить:
1) специализированные места для организации и проведения мирных собраний, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования, согласно приложению 3 к настоящему решению.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
дополнить приложением 3 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 91
Приложение 1
решению маслихата
от 16 сентября 2020 года
№ 442
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний:
1. Площадь возле дома № 13 по улице Истая Ищанова города Житикары.
2. Площадь перед центральным входом в Парк Победы, по улице Хажыкея Жакупова города Житикары.
3. Маршрут следования для проведения мирных собраний: улица Истая Ищанова (от дома № 13 по улице Истая Ищанова до пересечения с улицей Доскали Асымбаева) - улица Доскали Асымбаева (до улицы Шокана Уалиханова) - улица Шокана Уалиханова (до пересечения с улицей Хажыкея Жакупова) - улица Хажыкея Жакупова (до центрального входа в Парк Победы) города Житикары.
Приложение 2
к решению маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 91
Приложение 2
решению маслихата
от 16 сентября 2020 года
№ 442
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний

1. Осы Жітіқара ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізудің материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Жітіқара қаласының Истай Ищанов көшесі бойынша № 13 үйінің жанындағы алаңы, шекті толу нормасы 100 адам;
2) Жітіқара қаласының Хажыкей Жакупов көшесі бойынша, Жеңіс саябағына орталық кіреберіс алдындағы алаңы, шекті толу нормасы 70 адам;
3) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты:
Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Истай Ищанов көшесі (Истай Ищанов көшесі бойынша № 13 үйінен Доскали Асымбаев көшесімен қиылысатын қиылысқа дейін) – Доскали Асымбаев көшесі (Шокан Уалиханов көшесіне дейін) – Шокан Уалиханов көшесі (Хажыкей Жакупов көшесімен қиылысатын қиылысқа дейін) - Жітіқара қаласының Хажыкей Жакупов көшесі (Жеңіс саябағына орталық кіреберісіне дейін), шекті толу нормасы 100 адам.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда жергілікті атқарушы органның келісусіз киіз үй, ақшатыр, басқа да құрылыстарды орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.

1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Житикаринском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) площадь возле дома № 13 по улице Истая Ищанова города Житикары, норма предельной заполняемости 100 человек;
2) площадь перед Центральным входом в Парк Победы, по улице Хажыкея Жакупова города Житикары, норма предельной заполняемости 70 человек;
3) маршрут следования для проведения мирных собраний: улица Истая Ищанова (от дома № 13 по улице Истая Ищанова до пересечения с улицей Доскали Асымбаева) - улица Доскали Асымбаева (до улицы Шокана Уалиханова) – улица Шокана Уалиханова (до пересечения с улицей Хажыкея Жакупова) - улица Хажыкея Жакупова (до центрального входа в Парк Победы) города Житикары, норма предельной заполняемости 100 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласования местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.

7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыт бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Мәслихаттың
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 91 шешіміне
3-қосымша
Мәслихаттың
2020 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 442 шешіміне
3-қосымша
Пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Іргелес аумақтардың шекараларынан 400 метрге жақын жерде пикеттеуді өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) ауданның қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени в день проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 91
Приложение 3
к решению маслихата
от 16 сентября 2020 года
№ 442
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования
Не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность района и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.