Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 347 "Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс IV сессиясының 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 29 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2021 жылғы 5 мамырда № 1700 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 73 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 08.12.2023 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, VII сайланымның Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 347 "Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1194 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 тамызда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларындағы (бұдан әрі – Қағида):
3-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;";
12-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 347 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы"
Решение внеочередной IV cессии маслихата города Алматы VII созыва от 30 апреля 2021 года № 29. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 5 мая 2021 года № 1700. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 8 декабря 2023 года № 73
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 08.12.2023 № 73 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат города Алматы VII созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 347 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1194, опубликованное 18 августа 2015 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы (далее – Правила), утвержденных указанным решением:
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек бір рет ақшалай төлем түрінде келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
Ұлы Отан соғысының Жеңіс Күніне:
1) мәртебеcі Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 4 бабымен белгіленген, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне – 500 мың теңге;
2) мәртебеcі Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 5, 6-баптарымен белгіленген, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне – 100 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң екiншi рет некеге тұрмаған жесірлеріне – 100 мың теңге;
4) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына және қайта некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) – 100 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні: Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғасына қатысып, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғалар – 150 мың теңге.";
12-1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
Мереке күндеріне әлеуметтік көмек біржолғы ақшалай төлем түрінде осы Қағидалардың 21-тармағының 14) тармақшасында көрсетілген азаматтарға тұрғын үй алу үшін 1 (бір) миллион теңге мөлшерінде көрсетіледі:
1) 1-2 қаңтар – Жаңа жыл;
2) 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні;
3) 21-23 наурыз – Наурыз мейрамы;
4) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі;
5) 6 шілде – Астана күні;
6) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні;
7) 1 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні.
"Әлеуметтік көмек алушының "Отбасы банк" акционерлік қоғамында ашылған банк шотына аударылады.";
18-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) мәртебеcі Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 4-бабымен белгіленген, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне;";
19-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңы 11-бабының 1-тармағына сәйкес зейнет жасына толған зейнеткерлерге;";
21-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"21. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына:

"12. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается единовременно в виде денежных выплат следующим категориям граждан:
День Победы в Великой Отечественной войне:
1) ветеранам Великой Отечественной войны, статус которых определен статьей 4 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" – 500 тысяч тенге;
2) ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, статус которых определен статьями 5, 6 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" – 100 тысяч тенге;
3) не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне – 100 тысяч тенге;
4) родителям и не вступившим в повторный брак супруге (супругу) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане и других государствах, в которых велись боевые действия – 100 тысяч тенге;
День Независимости Республики Казахстан: лица, принимавшие участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" – 150 тысяч тенге.";
пункт 12-1 изложить в следующей редакции:
"12-1. Социальная помощь к праздничным дням оказывается единовременно в виде денежных выплат в размере 1 (одного) миллиона тенге для приобретения жилья гражданам, указанным в подпункте 14) пункта 21 настоящих Правил:
1) Новый год – 1-2 января;
2) Международный женский день – 8 марта;
3) Наурыз мейрамы – 21-23 марта;
4) Праздник единства народа Казахстана – 1 мая;
5) День Столицы – 6 июля;
6) День Конституции Республики Казахстан – 30 августа;
7) День Первого Президента Республики Казахстан – 1 декабря.
Социальная помощь зачисляется на банковский счет получателя, открытый в Акционерном обществе "Отбасы банк".";
подпункт 1) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"1) ветеранам Великой Отечественной войны, статус которых определен статьей 4 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";";
подпункт 1) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) пенсионерам по возрасту, согласно пункту 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. К отдельным категориям нуждающихся граждан относятся:

1) табиғи апаттың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтар;
2) жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінің екі есе мөлшерінен аспайтын адамдар;
3) мәртебеcі Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 4-бабымен белгіленген, Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
4) мәртебеcі Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 5, 6-баптарымен белгіленген, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
5) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерi;
6) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына және қайта некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына);
7) Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғасына қатысып, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғалар;
8) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңы 11-бабының 1-тармағына сәйкес зейнет жасына толған зейнеткерлер;
9) арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын, жас ерекшелігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындар;
10) бүйрек қызметінің созылмалы жеткіліксіздігімен ауыратын бірінші топтағы мүгедектер;
11) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, сондай-ақ 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кем дегенде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған, аталған санат бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алатын тұлғалар;
12) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) тұрғын үй көмегін алатын аз қамтылған азаматтар (отбасылар);
13) бірге тұратын төрт немесе одан да көп кәмелет жасына толмаған балалары бар көп балалы отбасылар;
14) мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй алу есебiнде тұрған көп балалы отбасылар;

1) граждане, пострадавшие вследствие стихийного бедствия или пожара;
2) лица, имеющие среднедушевой доход, не превышающий величину двукратного прожиточного минимума;
3) ветераны Великой Отечественной войны, статус которых определен статьей 4 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
4) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны боевых действий на территории других государств, статус которых определен статьями 5, 6 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
5) не вступившие в повторный брак вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне;
6) родители и не вступившие в повторный брак супруга (супруг) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане и других государствах, в которых велись боевые действия;
7) лица, принимавшие участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
8) пенсионеры по возрасту, согласно пункту 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";
9) получатели государственных социальных пособий по возрасту, не получающие специальное государственное пособие;
10) инвалиды первой группы, страдающие хронической почечной недостаточностью;
11) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, получающие специальное государственное пособие по данной категории;
12) малообеспеченные граждане (семьи), получающие государственную адресную социальную помощь и (или) жилищную помощь;
13) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
14) многодетные семьи, состоящие на учете нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;

15) Алматы қаласының жоғарғы оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқитын көп балалы отбасылардан шыққан студенттер;
16) бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектер;
17) мүгедек балаларды тәрбиелейтін отбасылар;
18) құрамында бірінші, екінші, үшінші топ мүгедектері бар отбасылар;
19) емдеудің амбулаториялық кезеңінде жүрген және туберкулезге қарсы күрес диспансерінде диспансерлік есепте тұрған туберкулезбен ауырған азаматтар;
20) Алматы қаласының ЖИТС орталығында диспансерлік есепте тұрған АИТВ-инфекциясын жұқтырған балалар;
21) емдеудің амбулаториялық кезеңінде жүрген және туберкулезге қарсы күрес диспансерінде диспансерлік есепте тұрған туберкулезбен ауырған балалардың ата-аналары (заңды өкілі);
22) мүгедек балалар және мынадай медициналық көрсетілімдерді ескере отырып (жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерді қоспағанда), жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер:
- толық соқырлық;
- түзетумен екі көзінің де 0,03-ке дейін көру жітілігі;
- елеулі немесе айқын түрде білінетін вестибулярлық мишықтың бұзылуы;
- елеулі немесе айқын түрде білінетін гиперкинетикалық амиостатикалық синдром;
- паркинсонизм (елеулі немесе айқын түрде білінетін акинетикалық-регидтік түрі);
- елеулі немесе айқын түрде білінетін: ауру немесе жарақаттар салдарынан туындаған гемипарез, төменгі парапарез, трипарез;
- гемиплегия, триплегия, параплегия;
- елеулі немесе айқын түрде білінетін қанайналымы және тыныс функцияларының бұзылуы (III кезеңдегі қанайналым жеткіліксіздігі, IV функционалдық сыныпты стенокардияға сәйкес қан тамыр жеткіліксіздігі, ІІ-ІІІ және III кезеңдегі өкпе-жүрек жеткіліксіздігімен қосарланған III дәрежелі тыныс жеткіліксіздігі);
- елеулі немесе айқын түрде білінетін несеп шығару жүйесі қызметінің бұзылуы (ІІІ-ІV дәрежедегі созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі);
- буын функцияларының ІІІ-ІV дәрежеде бұзылуымен қатар ағзаның статикалық-динамикалық функцияларының елеулі немесе айқын түрде білініп бұзылуы;
- қолдардың екеуінің де протездеуге жарамсыз және жүріп-тұру құралдарының қолданылуын қиындататын ампутациялық тұқылдары;
- қолдардың екеуінде де протездеуге жарамсыз және жүріп-тұру құралдарының қолданылуын қиындататын туа біткен ауытқулардың болуы;
- екі санның протездеуге жарамсыз ампутациялық тұқылдары;
- протездеуге жарамсыз жүріп-тұру құралдарын пайдалануды қиындататын, қолдардың білінетін функционалдық бұзушылықтары бар балтырлардың ампутациялық тұқылдары;
- жүріп-тұрудың III дәрежеде бұзылуымен қоса, аяқтардың дамуындағы туа біткен ауытқулар;
- қолдардың жүріп-тұру құралдарының қолданылуын қиындатып айқын білінетін функционалдық бұзылушылықтарымен қосарланған буындар функцияларының ІІІ-IV дәрежеде бұзылуымен қоса жамбастың және тізе буындарының екеуінің де функционалдық тұрғыдан қолайсыз қалыптағы анкилоздары;
- қолдардың жүріп-тұру құралдарының қолданылуын қиындатып айқын білінетін функционалдық бұзылушылықтарымен қосарланған буындар функцияларының ІІІ-ІV дәрежеде бұзылуымен қоса, жамбастың және тізе буындарының екеуінің де елеулі немесе айқын білінетін контрактуралары.";

15) студенты из многодетных семей, очной формы обучения в высших учебных заведениях города Алматы;
16) инвалиды первой, второй и третьей групп;
17) семьи, воспитывающие детей-инвалидов;
18) семьи, имеющие в составе инвалидов первой, второй и третьей групп;
19) граждане, больные туберкулезом, на амбулаторном этапе лечения и находящиеся на диспансерном учете в противотуберкулезном диспансере;
20) ВИЧ-инфицированные дети, находящиеся на диспансерном учете в Центре СПИД города Алматы;
21) родители (законный представитель) ребенка, больного туберкулезом, на амбулаторном этапе лечения и находящиеся на диспансерном учете в противотуберкулезном диспансере;
22) дети-инвалиды и инвалиды первой группы, имеющих затруднение в передвижении (за исключением инвалидов, получивших трудовое увечье или профессиональное заболевание по вине работодателя), с учетом следующих медицинских показаний:
- абсолютная слепота;
- острота зрения на оба глаза до 0,03 с коррекцией;
- значительно или резко выраженные вестибулярно-мозжечковые нарушения;
- значительно или резко выраженный гиперкинетический амиостатический синдром;
- паркинсонизм (значительно или резко выраженная акинетико-регидная форма);
- значительно или резко выраженные: гемипарез, нижний парапарез, трипарез, обусловленные заболеваниями или последствиями травм;
- гемиплегия, триплегия, параплегия;
- значительно или резко выраженные нарушения функций кровообращения и дыхания (недостаточность кровообращения III стадии, коронарной недостаточности соответственно стенокардии IV функционального класса, дыхательной недостаточности III степени в сочетании с легочно-сердечной недостаточностью II-III и III стадий);
- значительно или резко выраженные нарушения функции мочевыделительной системы (хроническая почечная недостаточность III-IV степени);
- значительно или резко выраженные нарушения стато-динамических функций организма с нарушением функции суставов III-IV степени;
- ампутационные культи обеих верхних конечностей, не подлежащие протезированию и затрудняющие пользование средствами передвижения;
- врожденные аномалии развития обеих верхних конечностей, не подлежащие протезированию и затрудняющие пользование средствами передвижения;
- ампутационные культи обеих бедер, не подлежащие протезированию;
- ампутационные культи обеих голеней, не подлежащие протезированию с выраженными функциональными нарушениями верхних конечностей, затрудняющим пользование средствами передвижения;
- врожденные аномалии развития нижних конечностей с нарушением передвижения III третьей степени;
- анкилозы в функционально невыгодном положении обеих тазобедренных или коленных суставов с нарушением функций суставов III-IV степени в сочетании с выраженными функциональными нарушениями верхних конечностей, затрудняющими пользование средствами передвижения;
- значительно или резко выраженные контрактуры обеих тазобедренных или коленных суставов с нарушением функций суставов III-IV степени в сочетании с выраженными функциональными нарушениями верхних конечностей, затрудняющими пользование средствами передвижения.";

22-1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"22-1. Осы Қағидалардың 12-1-тармағында көрсетілген әлеуметтік көмек алушылар тізімдерін қалыптастыру тәртібі "Отбасы банк" акционерлік қоғамы мен Алматы қаласының әкімдігі арасындағы келісіммен айқындалады.";
23-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"23. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан тіркелген тұрғылықты жері бойынша аудандық бөлімге өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді;
3) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және/немесе құжатты;
4) осы Қағиданың 21-тармағының 15) тармақшасында көрсетілген тұлғалар транскрипті "өте жақсы" деген бағаға сәйкес бағалар баламасын ұсынады.
Адамның (отбасы мүшелерінің) табысына қарамастан тағайындалатын әлеуметтік көмекті алу үшін адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтер ұсынылмайды.";
24-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"24. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
Өтініш беруші әлеуметтік көмек тағайындау туралы жеке өтініш жасай алмаған жағдайда, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес белгіленген тәртіппен берілген сенімхат негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы өтінішпен баруға басқа адамдарға өкілеттік беруге құқылы.";
38-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"38. Санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмек (бұдан әрі – санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмек) заттай нысанда (Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу заңнамасына сәйкес анықталған санаторий-курорттық мекемелерге жолдама) немесе ақшалай түрде (Қазақстан Республикасының аумағында санаторий-курорттық емделу үшін кеткен шығынды тиісті қаржы жылына бюджеттік есепті жасау барысында бекітілген жолдаманың құны мөлшерінде өтеу) мұқтаж азаматтардың келесі санаттарына көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмай, тегін;
2) мәртебесі Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 7-бабымен мәртебесі белгіленген еңбек ардагерлері – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмай мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерінде төлей отырып;
3) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлері – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмай мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерінде төлей отырып;

пункт 22-1 изложить в следующей редакции:
"22-1. Порядок формирования списков получателей социальной помощи указанной в пункте 12-1 настоящих Правил, определяется соглашением между Акционерным обществом "Отбасы банк" и акиматом города Алматы.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи предоставляет в районный отдел по месту регистрации постоянного места жительства заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о доходах лица (членов семьи);
3) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации;
4) лица, указанные в подпункте 15) пункта 21 настоящих Правил, транскрипт с оценками эквивалентными оценкам "отлично".
Для получения социальной помощи, которая назначается независимо от доходов лица (членов семьи), сведения о доходах лица (членов семьи) не предоставляются.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
В случае невозможности личного обращения заявителя с заявлением о назначении социальной помощи, заявители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении социальной помощи на основании доверенности, выданной в установленном порядке в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Социальная помощь на санаторно-курортное лечение (далее – социальная помощь на санаторно-курортное лечение) предоставляется в натуральном (путевка в санаторно-курортные организации, определенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках) или денежном (возмещение затрат за санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан в размере стоимости путевки, установленной при формировании бюджетной заявки на соответствующий финансовый год) видах, следующим категориям нуждающихся граждан:
1) ветеранам Великой Отечественной войны – без учета среднедушевого дохода, бесплатно;
2) ветераны труда, статус которых определен статьей 7 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" – без учета среднедушевого дохода, с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты;
3) не вступившие в повторный брак вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне – без учета среднедушевого дохода, с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты;

4) Ұлы Отан соғысының қайтыс болған мүгедегінiң немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестiрiлген адамның қайта некеге тұрмаған жұбайы (зайыбы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығу, жұмыста мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндердi қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушiнің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтың қайта некеге тұрмаған жұбайы (зайыбы) – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмай мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерінде төлей отырып;
5) Екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезеңiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарындың кәмелетке толмаған тұтқындарына – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмай мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерінде төлей отырып;
6) Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмай мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерінде төлей отырып;
7) зейнет жасына толған басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмай мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерінде төлей отырып;
8) жасына байланысты зейнетке шыққан зейнеткерлерге – ең төменгі күнкөріс деңгейінің үш есе мөлшерінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алына отырып, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің есебінсіз алатын зейнетақысының 25 % мөлшерін төлей отырып";
9) мүгедек балаларды санаторий-курорттық ем ұсынатын мекемеде болған кезінде алып жүретін адамдарға, бірақ бір алып жүретін адамнан артық емес – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмай, Қазақстан Республикасының ішінде санаторлий-курорттық емдеудің шығындарын өтеу түрінде емдеу рәсімдерін ескермей тұру және тамақтануын төлей отырып.
Мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделу Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңына сәйкес көрсетіледі.";
39-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

4) супруга (супруг) умершего инвалида Великой Отечественной войны или лица, приравненного по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак – без учета среднедушевого дохода, с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты;
5) несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны – без учета среднедушевого дохода, с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты;
6) граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда" – без учета среднедушевого дохода, с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты;
7) ветераны боевых действий на территории других государств пенсионного возраста – без учета среднедушевого дохода, с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты;
8) пенсионерам по возрасту – с учетом среднедушевого дохода, не превышающего величины трехкратного прожиточного минимума, с оплатой 25 % от размера получаемой пенсии без учета государственной базовой пенсионной выплаты;
9) лицам, сопровождающим детей-инвалидов, на период их нахождения в организации, предоставляющей санаторно-курортное лечение, но не более, чем на одного сопровождающего лица – без учета среднедушевого дохода с оплатой за проживание и питание, за исключением лечебных процедур, в виде возмещения затрат за санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан.
Санаторно-курортное лечение детям-инвалидам предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан".";
пункт 39 изложить в следующей редакции:

"39. Заттай нысандағы санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмекті алу үшін өтініш беруші аудандық бөлімге өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген № 068/у нысанындағы санаторий-курорттық емделуге жолдама алу үшін анықтама, осы Қағиданың 38-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген адамдарды қоспағанда;
3) осы Қағиданың 38-тармағының 1), 7) тармақшаларында көрсетілген адамдар, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 9-бабымен көрсетілген құжатты;
4) осы Қағиданың 38-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген адамдар, зейнетақы мөлшері туралы құжат;
5) осы Қағиданың 38-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген адамдар, адамның (отбасы мүшелері) табысы туралы мәліметтер;
6) осы Қағиданың 38-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген адамдар: ата-анасы – туу туралы куәлік, заңды өкілдері – қорғаншылықты белгілейтін құжат, үшінші бір адам – ата-анасынан (ата-аналарынан) немесе заңды өкілінен алып жүруіне нотариатта куәландырылған сенімхат және уәкілетті органмен берілген балаға мекемеге жолдама көшірмесін ұсынады.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
Өтінішті қабылдаған аудандық бөлім маманы құжаттар пакетінің толықтығын тексереді.
Құжаттар пакеті толық болған жағдайда аудандық бөлім құжаттарды қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды учаскелік комиссияға жібереді.
Учаскелік комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
осы Қағиданың 38-тармағының 1), 2) 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген адамдар үшін осы Қағиданың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша адамның санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оны аудандық бөлімге жібереді;
осы Қағиданың 38-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген адамдар үшін тексеру жүргізеді, оның қорытындысы бойынша материалдық жағдайы туралы акті жасап, осы Қағиданың 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оны аудандық бөлімге жібереді.
Аудандық бөлім санаторий-курорттық емделуді көрсетуге құжаттарды ресімдеу немесе ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және өтінішті қабылдаған күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде өтініш берушіге санаторий-курорттық емделуді көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе Учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде дәлелді бас тарту шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде еркін нысанда жолдайды.
Аудандық бөлім санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш берген адамдардың тізімін жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жібереді.
Уәкілетті орган аудандық бөлімдерден қабылданған құжаттар негізінде келіп кіру кестесіне сәйкес осы Қағидалардың 4-қосымшасындағы нысан бойынша өтініш берушілерге жолдама беру журналына (бұдан әрі – Журнал) қол қойдырып, әрі қарай өтініш берушіге жолдаманы беру үшін жолдаманы аудандық бөлімге береді.
Санаторий-курорттық жолдаманы белгілі бір себептер (қайтыс болу, дертке шалдығу және уәкілетті орган орынды деп таныған басқа да себептер) бойынша пайдаланбаған жағдайда ол уәкілетті органға қайтарылуы және кезек тәртібіне сәйкес басқа адамға берілуі тиіс.
Қайтарылған санаторий-курорттық жолдамалар Журналда тіркеледі.
Санаторий-курорттық жолдаманы орынды себептер бойынша пайдаланбаған кезде берілген санаторий-курорттық жолдама мүмкіндігінше кіру кестесіне сәйкес басқа мерзімдегі санаторий-курорттық жолдамаға алмастырылады, бірақ алмастыруға жататын санаторий-курорттық жолдамада көрсетілген кіру уақытына дейін үш күннен кешіктірілмейді.";
40-тармақтың бесінші азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Учаскелік комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:

"39. Для получения социальной помощи на санаторно-курортное лечение в натуральном виде заявитель в районный отдел представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) справка для получения путевки на санаторно-курортное лечение по форме № 068/у, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения", за исключением лиц, указанных в подпункте 9) пункта 38 настоящих Правил;
3) лица, указанные в подпунктах 1), 7) пункта 38 настоящих Правил, документ, указанный статьей 9 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
4) лица, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6), 7) и 8) пункта 38 настоящих Правил, документ о размере пенсии;
5) лица, указанные в подпункте 8) пункта 38 настоящих Правил, сведения о доходах лица (членов семьи);
6) лица, указанные в подпункте 9) пункта 38 настоящих Правил: родители – свидетельство о рождении, опекуны – документ об установлении опекунства, третий лица – нотариально заверенную доверенность от родителя (-ей) или опекуна на сопровождение и копию путевки ребенка в организацию, выданной уполномоченным органом.
Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
Специалист районного отдела, принявший заявление, проверяет полноту пакета документов.
При соответствии пакета документов, в течение двух рабочих дней со дня их приема, районный отдел направляет документы в участковую комиссию.
Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов:
для лиц, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 38 настоящих Правил, подготавливает заключение о нуждаемости лица в социальной помощи на санаторно-курортное лечение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет их в районный отдел;
для лиц, указанных в подпункте 8) пункта 38 настоящих Правил, проводит обследование, по результатам которого составляет акт о материальном положении, подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи на санаторно-курортное лечение по формам согласно приложениям 2, 3 к настоящим Правилам и направляет их в районный отдел.
Районный отдел принимает решение об оформлении либо об отказе в оформлении документов на предоставление санаторно-курортного лечения и в течение восьми рабочих дней со дня принятия заявления направляет заявителю уведомление об оформлении документов на предоставление санаторно-курортного лечения, либо мотивированный отказ в произвольной форме на основании заключения Участковой комиссии в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
Районный отдел формирует списки лиц, подавших заявления на оказание социальной помощи на санаторно-курортное лечение и направляет документы в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган на основании принятых от районных отделов документов согласно графику заезда передает путевки в районные отделы, для дальнейшей выдачи путевок заявителю под его роспись в журнале по выдаче путевок (далее – Журнал) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае невозможности использования санаторно-курортной путевки по определенным причинам (смерть, болезнь и другие, признанные уполномоченным органом уважительными), она подлежит возврату в уполномоченный орган и выдаче другому лицу в порядке очередности.
Возврат санаторно-курортной путевки фиксируется в Журнале.
При неиспользовании санаторно-курортной путевки по уважительным причинам, выданная санаторно-курортная путевка при возможности заменяется на санаторно-курортную путевку другого периода согласно графику заезда, но не позднее трех дней до начала заезда, указанного в санаторно-курортной путевке, подлежащей обмену.";
пятый абзац пункта 40 изложить в следующей редакции:
"Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов:

осы Қағиданың 38-тармағының 1), 2) 3), 4), 5), 6), 7) және 9) тармақшаларында көрсетілген адамдар үшін осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша адамның санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оны аудандық бөлімге жібереді;
осы Қағиданың 38-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген адамдар үшін тексеру жүргізеді, оның қорытындысы бойынша материалдық жағдайы туралы акті жасап, осы Қағиданың 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша адамның (отбасының) санаторий-курорттық емделуге әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оны аудандық бөлімге жібереді.";
Қағиданың 1-қосымшасы алынып тасталсын;
Қағиданың 2-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында және ресми интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму, жастар және қоғамдық коммуникациялар жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы А.Ә. Жүдебаевқа жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының кезектен
тыс IV сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы С. Канкуров
Алматы қаласы мәслихатының
2021 жылғы 30 сәуірдегі
№ 29 шешіміне қосымша
Алматы қаласында
әлеуметтік көмеккөрсетудің,
оның мөлшерлерін
белгілеудің және мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың
Қағидаларына
2-қосымша
Өмірде қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының)
мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру АКТІСІ
20 ____ жылғы "____" ________________
_______________________________________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________________________
_____________________________________________________________________________
2. Тұратын мекенжайы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________________
3. Орын алуына байланысты өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген өмірдегі қиын жағдай __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) ____ адам, оның ішінде:
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
Өмірдегі қиын жағдай
1
2
3
4
5
6
7
8
Еңбекке жарамды барлығы _________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері _______ адам.
Балалардың саны: ______, олардың ішінен жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар _______ адам, оқу құны жылына _______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген адамдардың, басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдары ардагерлерінің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу қажет) _______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.

для лиц, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) 6), 7) и 9) пункта 38 настоящих Правил, подготавливает заключение о нуждаемости лица в социальной помощи на санаторно-курортное лечение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет их в районный отдел;
для лиц, указанных в подпункте 8) пункта 38 настоящих Правил, проводит обследование, по результатам которого составляет акт о материальном положении, подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи на санаторно-курортное лечение по формам согласно приложениям 2, 3 к настоящим Правилам и направляет их в районный отдел.";
приложение 1 к Правилам исключить;
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях и на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социально-культурному развитию, молодежи и общественным коммуникациям маслихата города Алматы Жудебаева А.А.
4. Настоящее решение вводится в действие co дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной IV cессии,
секретарь маслихата города Алматы
С. Канкуров
Приложение к решению
маслихата города Алматы
от 30 апреля 2021 года № 29
Приложение 2
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
в городе Алматы
АКТ обследования для определения нуждаемости лица (семьи)
в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от "___"_________20___года
____________________________________________________________
(населенный пункт)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес места жительства
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ____человек, в том числе:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место работы, учебы)
Причина незаня- тости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости_______ человек.
Количество детей: ______, из них обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье ветеранов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, пенсионеров, пожилых лиц старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания, инвалидов, детей-инвалидов (указать или добавить иную категорию)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

5. Тұрмыс жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзге көрсету қажет):
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар: ___________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
Отбасының табысы:
Р/с
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
1
2
3
4
5
6

5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное – указать):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи (в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за квартал
в среднем за месяц
1
2
3
4
5
6

6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс) ________________________________________
_____________________________________________________________________________
қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге тұрғын үйінің болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс) _______________________________________
_____________________________________________________________________________.
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі): _______________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі): ______________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі:
_____________________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы: _______________
_____________________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
Комиссия мүшелері: ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
__________________________ ___________________________________________________
(қолдары) (тегі, аты, әкесінің аты)
Жасалған актімен таныстым: _______________________________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
______________________________________________________________________________
Тексеру жүргізілуден бас тартқан ___________________________________________
Өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Күні __________________
______________________

6. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его эксплуатации)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
_______________________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания:
_______________________________________________________________________________
Председатель комиссии: ____________________________________________________
Члены комиссии:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(подписи) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
С составленным актом ознакомлен (а):________________________________________
_______________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя __________________
_______________________________________________________________________________
От проведения обследования отказываюсь ____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя (или одного из членов семьи) _________________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Дата _____________
__________________