Алматы қаласы Наурызбай ауданының көшелерін қайта атау туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс VI сессиясының 2021 жылғы 31 мамырдағы № 50 және Алматы қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 1 маусымдағы № 2/287 бірлескен шешiмi мен қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 маусымда № 22990 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына cәйкес, Алматы қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Алматы қаласы әкімдігі жанындағы ономастика комиссиясының 2021 жылғы 14 сәуірдегі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2021 жылғы 23 сәуірдегі қорытындыларының негізінде, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төмендегі көшелерге:
Алматы қаласы Наурызбай ауданы бойынша "Таужолы" шағын ауданындағы:
Щедрость көшесіне – Капитолина Крюкова көшесі;
Алматы қаласы Наурызбай ауданы бойынша "Қалқаман-2" шағын ауданындағы:
5-көшеге – Сергей Дьяченко көшесі;
7-көшеге – Валерий Хрищатый көшесі;
Проектируемая көшесіне – Базарбай Жұманиязов көшесі;
Алматы қаласы Наурызбай ауданы бойынша "Тастыбұлақ" шағын ауданындағы:
Айболит-2 көшесіне – Алексей Хегай көшесі;
Алматы қаласы Наурызбай ауданы бойынша "Ақжар" шағын ауданындағы:
Карьерная көшесіне – Қилыбай Медеубеков көшесі;
Алматы қаласы Наурызбай ауданы бойынша "Наурыз" шағын ауданындағы:
Интернациональная көшесіне – Саламат Мұқашев көшесі деп қайта атау берілсін.
2. Алматы қаласы Наурызбай ауданының әкімі, "Алматы қаласы Стратегия және бюджет басқармасы", "Алматы қаласы Қалалық мобилділік басқармасы", "Алматы қаласы Қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемелері осы бірлескен қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы бірлескен Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы мен Алматы қаласы мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Сагинтаев
Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс VI сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы С. Канкуров

О переименовании улиц Наурызбайского района города Алматы
Совместное решение внеочередной VI cессии маслихата города Алматы VII созыва от 31 мая 2021 года № 50 и постановление акимата города Алматы от 1 июня 2021 года № 2/287. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 10 июня 2021 года № 22990
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Алматы, на основании заключений ономастической комиссии при акимате города Алматы от 14 апреля 2021 года и Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 23 апреля 2021 года, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Переименовать нижеследующие улицы:
по микрорайону "Таужолы" Наурызбайского района города Алматы:
улицу Щедрость – на улицу Капитолина Крюкова;
по микрорайону "Қалқаман-2" Наурызбайского района города Алматы:
5-я улица – на улицу Сергей Дьяченко;
7-я улица – на улицу Валерий Хрищатый;
улицу Проектируемая – на улицу Базарбай Жұманиязов;
по микрорайону "Тастыбұлақ" Наурызбайского района города Алматы:
улицу Айболит-2 – на улицу Алексей Хегай;
по микрорайону "Ақжар" Наурызбайского района города Алматы:
улицу Карьерная – на улицу Қилыбай Медеубеков;
по микрорайону "Наурыз" Наурызбайского района города Алматы:
улицу Интернациональная – на улицу Саламат Мұқашев.
2. Акиму Наурызбайского района города Алматы, коммунальным государственным учреждениям "Управление стратегии и бюджета города Алматы", "Управление городской мобильности города Алматы", "Управление городского планирования и урбанистики города Алматы" принять необходимые меры по реализации настоящего совместного постановления и решения.
3. Настоящее совместное постановление акимата города Алматы и решение маслихата города Алматы вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Сагинтаев
Председатель внеочередной VI cессии
маслихата города Алматы,
секретарь маслихата С. Канкуров