Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2001 жылғы 27 маусымдағы № 11/127-ІІ "Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/138-VIІ шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 желтоқсанда № 25822 болып тiркелдi
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының "Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеу туралы" 2001 жылғы 27 маусымдағы № 11/127-ІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 326 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Түркістан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеу туралы";
1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициентері 1 және 2-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. "Түркістан облыстық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық мәслихаты
2021 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 13/138-VII Шешімге 1-қосымша
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2001 жылғы
27 маусымдағы № 11/127-ІІ
шешіміне 1-қосымша
Түркістан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары
Түркістан қаласы бойынша:
1-ші аймақ: "Қазақ темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны, "Алтын-дән" акционерлік қоғамы аумақтарында, Абылайхан көшесі, депоның мұнай қоймасы, Тәуке-хан даңғылы, Университет қалашығының құрылысына бөлінген жер орналасқан жер учаскелері;
2-ші аймақ: И.Юлдашев, Төлеби көшелері, Ш.Ниязов, Абылайхан көшелері, Тауке-хан даңғылы мен автобаза аумағында орналасқан жер учаскелері;

О внесении изменений в решение областного маслихата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2001 года № 11/127-ІІ "Об установлении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов, применяемых к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Южно-Казахстанской области"
Решение Туркестанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 13/138-VIІ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2021 года № 25822
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата Южно-Казахстанской области "Об установлении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов, применяемых к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Южно-Казахстанской области" от 27 июня 2001 года № 11/127-ІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 326) следующие изменения:
в указанном решении:
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов, применяемых к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Туркестанской области";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Туркестанской области согласно приложениям 1 и 2.";
приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения 1 к настоящему решению:
приложения 2 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Приложение 1 к решению
Туркестанский областной маслихат
от 10 декабря 2021 года
№ 13/138-VII
Приложение 1 к решению
Южно-Казахстанского областного
маслихата от 27 июня
2001 года № 11/127-ІІ
Границы оценочных зон в городах областного значения Туркестанской области
По городу Туркестан:
1-я зона земельные участки, расположенные на территориях республиканского государственного предприятия "Казах темир жолы", акционерного общества "Алтын Дан", улице Абылайхана, нефтесклады депо, проспекта Таукехана на землях отведенных для строительства городка университета;
2-я зона земельные участки, расположенные на улицах И.Юлдашева, Толеби, Ш.Ниязова, Абылайхана, проспект Тауке-хана и территории автобазы;

3-ші аймақ: Ерубаев, Әбубәкір Төлеби, Кенесары, С.Қожанов, Төреқұлов, Уәлиханов, Б.Байтасов көшелері, Тауке хан даңғылы, Автобаза аумағы, №20 және №21 кварталда орналасқан жер учаскелері;
4-ші аймақ: С.Қожанов, Т.Бокин, Н.Төреқұлов, Әбдірахманов, Әл-Фараби, Хакназар хан, Тастақ, Әйтеке-би, Байбұл ата, Қазыбек-би, Еділбаев, Жансүгіров, Абылайхан көшелері, Тәукехан даңғылы Есімхан алаңы, Арыс-Түркістан каналы орналасқан жер учаскелері, Университет қалашығының жерлері, қаланы айналмалы жолы орналасқан жер учаскелері;
5-ші аймақ: Түркістан-Кентау темір жолы маңайы, Қ.Спатаев, С.Ерубаев, Әбдірахманов, С.Қожанов, Хақназар хан, Л.Толстой, Әл-Фараби, Әйтеке-би, Тастақ, Қазыбек-би, Ғ.Мұратбаев, М.Жалил, Ж.Едилбайев, І.Жансүгіров көшелерінде орналасқан жер учаскелері;
6-шы аймақ: Жарылқапов, Т.Нышанов, С.Ерубаев, Кенесары, Әбубәкір қажы, Ы.Алтынсарин, Төле би, Абылай хан, Н.Төреқұлов көшелері, Тәуке хан даңғылында орналасқан жер учаскелері, "Қазақ темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының және "Алтын дән" акционерлік қоғамының жерлері орналасқан жер учаскелері;
7-ші аймақ: депо мұнай қоймасы аумағы, Абылай хан, Ибрахим ата, Ж.Қыдыров, Төле би, И.Юлдашев, С.Ерубаев, Б.Майлин, Т.Рысқұлов көшелері және Түркістан-Кентау темір жолы мен "Қазақ темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны маңында орналасқан жер учаскелері;
8-ші аймақ: "Қазақ темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны аумағында, Т. Жароков көшесі, "Тұрғын үй-91" айдарымен қала салуға бөлінген жерлер орналасқан жер учаскелері;
9-шы аймақ: Т. Жароков, С.Луганский көшелері және "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының орналасқан жер учаскелері.
Арыс қаласы бойынша:
1-ші аймақ: Орталық базар маңында, Салықбаев, Майлықожа, Қазыбек би көшелерінде орналасқан жер учаскелері;
2-ші аймақ: Төлеби, Салықбаев, Қазыбек би, Әділбек би, Тәжібаев көшелерінде және Қабылсай жырасына дейін орналасқан жер учаскелері;
3-ші аймақ: Ахымбеков, Әл-Фараби көшелеріндегі және С.Қожанов атындағы орта мектептің маңында және қалаға кіре берістегі жолда орналасқан жер учаскелері;
4-ші аймақ: Стадион, Қалау датқа шағын аудандары, Шпал зауыты, М.Мақатаев, О.Әзизаев көшелері және балалар үйі маңында орналасқан жер учаскелері;
5-ші аймақ: Арыс-Шымкент бағытындағы темір жолдан Әл-Фараби көшесімен Қабылсай жырасына дейін және Тәжібаев, Төлеби көшелерімен Арыс-Ташкент бағытындағы темір жолға дейінгі орналасқан жер учаскелері;
6-шы аймақ: Самал, Алатау батыр шағын аудандары, Арыс-Шымкент автокөлік трассасы, саяжай учаскелері маңында орналасқан, Арыс өзені бойымен Ордабасы ауданының Бөржар ауылдық округінің шекарасына дейін орналасқан жер учаскелері;

3-я зона земельные участки, расположенные на улицах Ерубаева, Абубакира, Толеби, Кенесары, С.Кожанова, Торекулова, Уалиханова, Б.Байтасова, проспект Тауке хана, территории Автобазы, Кварталах №20 и 21;
4-я зона земельные участки, расположенные на улицах С.Кожанова, Т.Бокина, Н.Торекулова, Абдырахманова, Аль-Фараби, Хакназар хана, Тастак, Айтеке би, Байбул ата, Казыбек би, Едильбаева, Жансугурова, Абылай хана, проспекте Тауке хана площади Есимхана, канал Арыс-Туркестан, землях городок университета, обходной дороге города;
5-я зона земельные участки, расположенные возле железной дороги Туркестан-Кентау, на улицах К.Спатаева, С.Ерубаева, Абдрахманова, С.Қожанова,, Хакназар хан, Л.Толстого, Аль-Фараби, Айтеке-би, Тастака, Казыбек-би, Г.Муратбаева, М.Жалила, Ж.Едильбаева, И.Жансугурова;
6-я зона земельные участки, расположенные на улицах Жарылкапова, Т.Нышанова, С.Ерубаева, Кенесары, Абубакир кажы, Ы.Алтынсарина, Толеби, Абылай хана, Н.Торекулова, проспекта Тауке-хана, земли предприятии республиканского государственного предприятия "Казах"темир жолы" и акционерного общества "Алтын дан";
7-я зона земельные участки расположенные на территории нефтесклада депо, на улицах Абылай хана, Ибрахим ата, Ж. Кыдырова, Толеби, И.Юлдашева, С.Ерубаева, Б.Майлина, Т.Рыскулова и земли возле железной дороги Туркестан-Кентау и республиканского государственного предприятия "Казах темир жолы";
8-я зона земельные участки, расположенные на территории республиканского государственного предприятия "Казах темир жолы", на улице Т.Жарокова и земли отведенные для строительства города под девизом "Тургун уй-91";
9-я зона земельные участки, расположенные на улицах Т.Жарокова, С.Луганского и земли предприятии республиканского государственного предприятия "Казах темир жолы".
По городу Арысь:
1-я зона: земельные участки, расположенные возле Центрального базара, на улицах Салыкбаева, Казыбек би, Майлы Кожа;
2-я зона: земельные участки, расположенные на улицах Толе би, Салыкбаева, Казыбек би, Адилбек би, Тажибаева и до оврага Кабылсая;
3-я зона: земельные участки, расположенные на улицах Ахимбекова, Аль-Фараби и возле средней школы имени С.Кожанова, дорога от переезда к городу;
4-я зона: земельные участки, расположенные в микрорайонах Стадион, Калау датка, Шпальнего завода, на улицах М.Макатаева, О.Азизаева и возле детского дома; 5-я зона: земельные участки, расположенные от железной дороги в направлении Арысь-Шымкент, по улице Аль-Фараби до оврага Кабылсай, улицы Тажибаева, Толе би и железная дорога в направлении Арысь-Ташкент;
6-я зона: земельные участки, расположенные в микрорайонах Самал, Алатау батыр, автомобильная трасса Арысь-Шымкент, дачные участки, вдоль реки Арысь и до границы Буржарского сельского округа Ордабасынского района;

7-ші аймақ: Қалаға жақын орналасқан және Көктем шағын ауданымен, әскери бөлімімен, "Сараптау-аграрлық компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жерлерімен, Көктем-2 шағын ауданымен, Арыс-Шымкент темір жолының бойындағы жерлермен, әскери бөлімімен, Наурыз шағын ауданымен, Задария ауылдық округінің жерлерімен, теміржол көпіріне дейінгі жерлермен, Шымкент-Шардара айналма жолымен, Арыс-Шардара автокөлік жолымен, Отырар шағын ауданымен, Арыс-Шардара автокөлік жолымен, Задария мемлекеттік (ботаникалық) қаумалымен, "Клиника-Ақниет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жерлерімен, Талдықұдық шағын ауданымен, Арыс-Монтайтас автокөлік жолымен, Ташкент-Арыс темір жолы бойындағы жерлермен, "Умай-Маркет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің, "Комбинат-Заря" мемлекеттік кәсіпорнының жерлерімен, Оңтүстік, Стадион шағын аудандарымен, Арыс-Ташкент темір жолымен, Ордабасы ауданының Бөржар ауылдық округінің жерлерімен, қалалық зиратпен, Қабылсай жырасымен, мал базарымен және К.Омаров көшесімен шектесетін жер учаскелері.
Кентау қаласы бойынша:
1-ші аймақ: Абай, Д.Қонаев даңғылдары, Ы.Алтынсарин көшесінде орналасқан жер учаскелері;
2-ші аймақ: Б.Момышұлы, Төлеби, Абылайхан көшелері, Горняк даңғылында орналасқан жер учаскелері;
3-ші аймақ: А.Яссави, И.Панфилов, Логунов, Төле би, Жамбыл, А.Пушкин, Т.Тохтаров, Әл-Фараби көшелерінде орналасқан жер учаскелері;
4-ші аймақ: Құралбаев, Әл-Фараби, Төле би, Ы.Алтынсарин, Жамбыл, М.Әуезов, Құрманғазы, Ә.Навои, Амангелді, Абай, Ерназаров, И.Панфилов, М.Шоқай, М.Горький, С.Сейфуллин көшелерінде орналасқан жер учаскелері;
5-ші аймақ: Кентау қаласының басқа бөлігінде орналасқан жер учаскелері.
Түркістан облыстық мәслихаты

7-я зона: земельные участки, расположенные вблизи города и граничащие с микрорайоном Коктем, военной частью, землями товарищества с ограниченной ответственностью "Экспертная аграрная компания", микрорайоном Коктем-2, вдоль железной дороги Арысь-Шымкент, военной частью, микрорайоном Наурыз, землями Задаринского сельского округа, до железнодорожного моста, объездной трассой Шымкент-Шардара, автомобильной трассой Арысь-Шардара, микрорайоном Отырар, автомобильной трассой Арысь-Шардара, Задаринским государственным природным заказником (ботанический), землями товарищества с ограниченной ответственностью "Клиника Ак-ниет", микрорайон Талдыкудык, автомобильной трассой Арысь-Монтайтас, вдоль железной дороги Ташкент-Арысь, землями товарищества с ограниченной ответственностью "Умай-Маркет", государственного предприятия "Комбинат-Заря", микрорайонами Южный и Стадион, железной дорогой Арысь-Ташкент и землями Буржарского сельского округа Ордабасынского района, городским кладбищем, оврагом Кабылсай, скотным базаром и улицей К.Омарова.
По городу Кентау:
1-я зона: земельные участки, расположенные на проспектах Абая, Д.Конаева, на улице Ы.Алтынсарина;
2-я зона: земельные участки, расположенные на улицах Б.Момышулы, Толеби, Абылай-хана и проспекте Горняка;
3-я зона земельные участки, расположенные на улицах А.Яссави, И.Панфилова, Логунова, Толеби, Жамбыла, А.Пушкина, Т.Тохтарова, Аль-Фараби;
4-я зона земельные участки, расположенные на улицах Куралбаева, Аль-Фараби, Толеби, Ы.Алтынсарина, Жамбыла, М.Ауезова, Курмангазы, А.Навои, Амангелды, Абай, Ерназарова, И.Панфилова, М.Шокая, С.Датулы, М.Горького, С.Сейфуллина;
5-я зона земельные участки кроме выше перечисленных по городу Кентау.
Приложение 2 к решению
Туркестанский областной маслихат