2021 жылға мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Түркістан облысы Кентау қаласы әкiмдігінiң 2021 жылғы 21 сәуірдегі № 227 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2021 жылғы 22 сәуірде № 6174 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18-бабының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 2 тармағына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9-бабының 6) тармақшасына, 27-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы бұйрығымен бекітілген "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларына" сәйкес, Кентау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов на 2021 год
Постановление акимата города Кентау Туркестанской области от 21 апреля 2021 года № 227. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 22 апреля 2021 года № 6174
В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, пункта 2) статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9, подпунктом 1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и "Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года, акимат города Кентау ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін осы қаулының қосымшасына сәйкес квота белгіленсін.
2. Кентау қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 13 тамыздағы № 283 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5754 нөмірімен тіркелген және 2020 жылғы 20 тамызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Кентау от 13 августа 2020 года № 283 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5754 и опубликованный в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 августа 2020 года).

3. "Кентау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Кентау қаласы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Ғ.Үсенбаевқа жүктелсін.

3. Государственному учреждению "Аппарат акима города Кентау" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет–ресурсе акимата города Кентау после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Г.Усенбаева.

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кентау қаласының әкімі Д. Махажанов
Кентау қаласы әкімдігінің
"21" сәуірдегі 2021 жылғы
№ 227 қаулысына қосымша
Мүгедектер үшін жұмыс орындарына 2021 жылға квота
Ұйымдардың атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квота мөлшері (%)
Мүгедектер үшін квота белгіленген жұмыс орындарының саны
1
2
3
4
5
1
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Кентау қаласының "Алмагүл" бөбекжай-балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
61
2
1
2
Қазақстан Республикасы экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қаратау мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі
81
2
2
3
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Кентау қаласының "Ы.Алтынсарин атындағы № 1 қоғамдық-гуманитарлық бағыттағы мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
156
3
5
4
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Кентау қаласының "Қарнақ жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
130
3
4

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Кентау Д. Махажанов
Приложение к постановлению
акимата города Кентау от
"21" апреля 2021 года № 227
Квоты рабочих мест для трудоустройства инвалидов на 2021 год
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (%)
Количество рабочих мест установленной квотой для инвалидов
1
2
3
4
5
1
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад "Алмагүл" города Кентау управления развития человеческого потенциала Туркестанской области
61
2
1
2
Республиканское государственное учреждение "Каратауский государственный природный заповедник" комитета лесного хозяйства и животного мира министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
81
2
2
3
Коммунальное государственное учреждение "Школа - гимназия № 1 имени Ы.Алтынсарина общественно-гуманитарного направления" города Кентау управления развития человеческого потенциала Туркестанской области
156
3
5
4
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Карнак" города Кентау управления развития человеческого потенциала Туркестанской области
130
3
4