2021 жылға мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Түркістан облысы Ордабасы ауданы әкiмдiгiнiң 2021 жылғы 29 қаңтардағы № 13 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2021 жылғы 1 ақпанда № 6049 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18 бабының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 2 тармағына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9 бабының 6) тармақшасына, 27 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы бұйрығымен бекітілген "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларына" сәйкес, Ордабасы ауданының әкімдігі КАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов на 2021 год
Постановление акимата Ордабасынского района Туркестанской области от 29 января 2021 года № 13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 1 февраля 2021 года № 6049. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, пункта 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9, подпунктом 1) пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и "Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года, акимат Ордабасынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына осы қаулының қосымшасына сәйкес квота белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ қазак тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Түркістан облысы Ордабасы ауданы әкiмдiгiнiң 13.05.2021 № 272 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением акимата Ордабасынского района Туркестанской области от 13.05.2021 № 272 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Ордабасы ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 06 қыркүйектегі № 455 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4722 тіркелген, 2018 жылғы 14 қыркүйекте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) және 2019 жылғы 22 қарашадағы № 549 "Ордабасы ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 06 қыркүйектегі № 455 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5255 тіркелген, 2019 жылғы 3 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу постановление акимата Ордабасынского района от 06 сентября 2018 года № 455 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 4722, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 14 сентября 2018 года) и постановление акимата от 22 ноября 2019 года № 549 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Ордабасынского района от 06 сентября 2018 года № 455 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 5255, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 3 декабря 2019 года).

3. "Ордабасы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Ордабасы ауданы әкімдігі интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Государственному учреждению "Аппарат акима Ордабасынского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Ордабасынского района после его официального опубликования.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары А.Оралбаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Турашбеков
Ордабасы ауданы әкімдігінің
2021 жылғы 29 қаңтардағы
№ 13 қаулысына қосымша
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квоталары
Ескерту. Қосымшаның тақырыбы қазак тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Түркістан облысы Ордабасы ауданы әкiмдiгiнiң 13.05.2021 № 272 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (%)
Мүгедектер үшін квота белгіленген жұмыс орындарының саны
1
2
3
4
5
1
Ордабасы ауданы әкімі аппараты мемлекеттік мекемесі
62
2
1
2
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Ордабасы ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Атамекен жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
135
3
4
3
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Ордабасы ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "М.Х.Дулати атындағы жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
72
2
1
4
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Ордабасы ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Жусансай жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
73
2
1
5
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Ордабасы ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Қ.Мүсірепов атындағы жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
73
2
1
6
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Ордабасы ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Теспе жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
51
2
1
7
"Medical Center Shubarsu" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
120
3
3
Барлығы
586
12

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Ордабасынского района А.Оралбаева.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Турашбеков
Приложение к постановлению
акимата Ордабасынского района
от 29 января 2021 года № 13
Квоты рабочих мест для трудоустройства инвалидов
Сноска. Заголовок приложения изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением акимата Ордабасынского района Туркестанской области от 13.05.2021 № 272 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (%)
Количество рабочих мест установленной квотой для инвалидов
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Ордабасынского района"
62
2
1
2
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Атамекен" отдела развития человеческого потенциала Ордабасинского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области
135
3
4
3
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени М.Х.Дулати" отдела развития человеческого потенциала Ордабасинского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области
72
2
1
4
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Жусансай" отдела развития человеческого потенциала Ордабасинского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области
73
2
1
5
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени К.Мусрепова" отдела развития человеческого потенциала Ордабасинского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области
73
2
1
6
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Теспе" отдела развития человеческого потенциала Ордабасинского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области
51
2
1
7
Товарищество с ограниченной ответственностью "Medical Center Shubarsu"
120
3
3
Всего
586
12