Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 15 қарашадағы № 51/8-VI "Жер салығының базалық ставкаларын түзету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 12 наурыздағы № 3/7-VII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 30 наурызда № 8483 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 510-бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 15 қарашадағы № 51/8-VI "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 6321 нөмірімен тіркелген, 2019 жылғы 4 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Өскемен қаласының әкімшілік бағынысындағы шекараларда елді мекендерден тыс орналасқан өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес жерлерге Салық кодексінің 506-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1 аймақ бойынша – 30 % арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
3 аймақ бойынша – 10 % төмендетілсін;
4 аймақ бойынша – 30 % төмендетілсін.
Бекітілген аймақтарға бөлу схемалары бойынша елді мекендердің жерлеріне Салық кодексінің 505-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1 аймақ бойынша – 31 % арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 33 % арттырылсын;
3 аймақ бойынша – 35 % арттырылсын;
4 аймақ бойынша – 38 % арттырылсын;
5 аймақ бойынша – 41 % арттырылсын;
6 аймақ бойынша – 44 % арттырылсын;
7 аймақ бойынша – 46 % арттырылсын;
8 аймақ бойынша – 50 % арттырылсын.".
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрғасы С. Коротин
Қалалық маслихат хатшысы А. Светаш

О внесении изменения в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 15 ноября 2019 года № 51/8-VI "О корректировке базовых ставок земельного налога"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 марта 2021 года № 3/7-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 марта 2021 года № 8483
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Закон Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. В решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 15 ноября 2019 года № 51/8-VI "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6321, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 4 декабря 2019 года) внести следующее изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. На земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения, расположенные вне населенных пунктов в границах административного подчинения города Усть-Каменогорска базовую ставку земельного налога, установленную статьей 506 Налогового кодекса:
по 1 зоне – повысить на 30%;
по 2 зоне – повысить на 10%;
по 3 зоне – понизить на 10%;
по 4 зоне – понизить на 30%.
На земли населенных пунктов по утвержденным схемам зонирования, базовую ставку земельного налога, установленную статьей 505 Налогового кодекса:
по 1 зоне – повысить на 31%;
по 2 зоне – повысить на 33%;
по 3 зоне – повысить на 35%;
по 4 зоне – повысить на 38%;
по 5 зоне – повысить на 41%;
по 6 зоне – повысить на 44%;
по 7 зоне – повысить на 46%;
по 8 зоне – повысить на 50%".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии С. Коротин
Секретарь городского маслихата А. Светаш