2022-2024 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 9/2-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26224 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 25825 нөмірімен тіркелген), Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Риддер қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8943313,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5992362,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46234,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 63400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2841317,2 мың теңге;
2) шығындар – 10475770,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1532457,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1532457,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75948,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1608405,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде нөмірімен 25825 тіркелген) 100 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 2022 жылға орындауға алынсын.

О бюджете города Риддера на 2022 - 2024 годы
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 9/2-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26224
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 25825), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Риддера на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8943313,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5992362,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46234,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 63400,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2841317,2 тысяч тенге;
2) затраты – 10475770,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1532457,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1532457,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 75948,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1608405,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 25825).

3. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен трансферттер 3329142,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 23.09.2022 № 18/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің 2021 жылы пайдаланылмауына (толық пайдаланылмауына) байланысты облыстық бюджетке 402856,5 мың теңге мөлшерінде трансферттерді қайтару көзделсін
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 28.03.2022 № 12/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 138911 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 98670,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері 135157,7 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 283203,5 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері 1874778,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 7-1 -тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының трансферттері есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 49750,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.

3. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 3329142,0 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.09.2022 № 18/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с неиспользованием (недоиспользованием) в 2021 году целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в размере 402856,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области 28.03.2022 № 12/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2022 год в размере 138911,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 98670,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 135157,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 283203,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
7-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в размере 1874778,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7-1 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
8. . Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты за счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в размере 49750,0 тысяч тенге.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 23.09.2022 № 18/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен нысаналы даму трансферттері 209921,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 16.06.2022 № 16/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.09.2022 № 18/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
8-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в размере 209921,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.06.2022 № 16/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

8-2. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен 189837,0 мың теңге мөлшерінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 8-2 -тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының хатшысы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихатының

8-2. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в размере 189837,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8-2 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21/2- VII (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение 1
к решению Риддерского
городского маслихата