Бородулиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 қыркүйектегі № 53-9-VI "Бородулиха ауданы бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды, оны пайдалану тәртібін, шекті толу нормаларын, оны материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын анықтау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 6-2-VII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 11 мамырда № 8759 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 қыркүйектегі № 53-9-VI "Бородулиха ауданы бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды, оны пайдалану тәртібін, шекті толу нормаларын, оны материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын анықтау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 7619 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 8 қазанда, "Аудан тынысы", "Пульс района" аудандық газеттерінде 2020 жылғы 6 қазанда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 3-қосымшасы осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 4-қосымшасы осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ю. Ковязин
Аудандық мәслихат хатшысы У. Майжанов
Бородулиха аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 30 сәуірдегі
№ 6-2-VII шешіміне 1-қосымша
Бородулиха ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруға және өткізуге арналған мамандандырылған орындар, олардың шекті толу нормалары және шеру бағыты
п/п
Арнайы орындар және шеру бағыты
Шекті толу нормалары
1.
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Достық көшесі № 217 "Бородулиха аудандық мәдениет бөлімінің Мәдениет үйі" КМҚК ғимаратының алдындағы алаң.
30 адамнан көп емес
2.
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі № 25 "ШҚО Бородулиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" ММ ғимаратының алдындағы алаң.
30 адамнан көп емес
3.

О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 25 сентября 2020 года № 53-9-VІ "Об определении специализированного места для организации и проведения мирных собраний, порядка его использования, нормы его предельной заполняемости, требований к его материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Бородулихинскому району"
Решение маслихата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 30 апреля 2021 года № 6-2-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 11 мая 2021 года № 8759
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата от 25 сентября 2020 года № 53-9-VІ"Об определении специализированного места для организации и проведения мирных собраний, порядка его использования, нормы его предельной заполняемости, требований к его материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Бородулихинскому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7619, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 8 октября 2020 года, в районных газетах "Аудан тынысы", "Пульс района" 9 октября 2020 года) следующие изменения:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению;
приложение 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ю. Ковязин
Секретарь районного маслихата У. Майжанов
Приложение 1 к решению
Бородулихинского районного
маслихата от 30 апреля
2021 года № 6-2-VII
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости и маршрут шествия в Бородулихинском районе
№ п/п
Специализированные места и маршрут шествия
Норма предельной заполняемости
1.
Бородулихинский район, село Бородулиха, улица Достық № 217 площадь перед зданием КГКП "Дом культуры Бородулихинского районного отдела культуры".
Не более 30 человек
2.
Бородулихинский район, село Бородулиха, улица Молодежная № 25 площадь перед зданием ГУ "Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО"
Не более 30 человек
3.

Шеру бағыты: Достық көшесі № 152 бастап Достық көшесі № 217 дейін.
шешіміне 2-қосымша
Бородулиха ауданында арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Ұйымдастырушы немесе ұйымдастырушының өкілдері бейбіт жиналыстар өткізу кезінде дыбыс-бейне жазу техникасын, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауға арналған техниканы пайдалануға құқылы.
2. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
шешіміне 3-қосымша
Бородулиха ауданында арнайы орындарды пайдалану тәртібі
Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін осы шешіммен айқындалған арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыт бойынша сағат 9.00-ден ерте бастауға және сағат 20.00-ден кеш аяқтауға болмайды.
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан да көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне 2 сағаттан аспауға тиіс.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұрады немесе тоқтатады.
шешіміне 4-қосымша
Бородулиха ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары

Маршрут шествия: от улицы Достык № 152 до улицы Достык № 217.
Приложение 2 к решению
Бородулихинского районного
маслихата от 30 апреля
2021 года № 6-2-VII
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест в Бородулихинском районе
1. Организатор или представители организатора имеют право использовать средства аудиовизуальной техники, а также техники для произведения видео и фотосъемки при проведении мирных собраний.
2. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором или представителями организатора и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний.
Приложение 3 к решению
Бородулихинского районного
маслихата от 30 апреля
2021 года № 6-2-VII
Порядок использования специализированных мест в Бородулихинском районе
Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собрании, определенными данным решением. Запрещается проведение мирных собрании в иных местах, за исключением пикетирования.
В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
Мирные собрания начинаются не ранее 9.00 часов и заканчиваются не позднее 20.00 часов по местному времени в день проведения мирных собраний.
Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
По требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов приостанавливают или прекращают мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 4 к решению
Бородулихинского районного
маслихата от 30 апреля
2021 года № 6-2-VII
Границы прилегающих территорий в Бородулихинском районе, в которых запрещено проведение пикетирования

Пикеттеу өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 9-бабының 5-тармағында белгіленген объектілерден кемінде 400 метр қашықтық болып белгіленсін.

Определить границами прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования расстояние не менее 400 метров от объектов, установленных пунктом 5 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан".