Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 38-3 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттар, медициналық бұйымдар және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне өзгерістер пен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 3-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 наурызда № 6860 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 38-3 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттар, медициналық бұйымдар және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6407 тіркелген, 2020 жылы 14 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында 1, 2, 6, 16–тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Сакубитрил + Валсартан қабығымен қапталған таблеткалар; Эплеренон қабығымен қапталған таблеткалар
2.
Ювенильдық артрит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді; Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді, тері астына енгізуге арналған ерітінді; Анакинра, алдын ала толтырылған шприцте инъекцияға арналған ерітінді; Канакинумаб, бұлшықет ішіне және тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, тері астына енгізу үшін ерітінді
6.
Ювенильдық дерматомиазит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Адамның қалыпты G иммуноглобулині, инфузияға арналған ерітінді;Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді; Метилпреднизолон, таблеткалар
16.
Жүйелі беріштену (жүйелі склеродермия)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
";

О внесении изменений и дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 сентября 2020 года № 38-3 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 19 марта 2021 года № 3-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 марта 2021 года № 6860
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 сентября 2020 года № 38-3 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6407, опубликованное 14 октября 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в приложении к указанному решению пункты 1, 2, 6, 16 изложить в следующей редакции:
"
1.
Хроническая сердечная недостаточность
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Сакубитрил + Валсартан таблетки, покрытые оболочкой; Эплеренон, таблетки, покрытые оболочкой
2.
Ювенильный артрит
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора, раствор для подкожных инъекций; Адалимумаб, раствор для приготовления инъекций, раствора для подкожного введения; Анакинра, раствор для инъекций предварительно заполненных в шприцах; Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения, раствор для подкожных инъекций
6.
Ювенильный дерматомиазит
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Человеческий нормальный иммуноглобулин G, раствор для инфузий; Метотрексат, раствор для инъекций; Метилпреднизолон, таблетки
16.
Системный склероз (системная склеродермия)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора, раствор для подкожных инъекций
";

келесі мазмұндағы 17, 18, 19, 20, 21 – тармақтармен толықтырылсын:
"
17.
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
18.
Мұрынжұтқынщақтың қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Интерферон бета-1b, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
19.
Шегрен ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Азатиоприн, таблетка
20.
Оптиконевромиелит (Девик ауруы)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, Азатиоприн, таблетка
21.
Ұйқы безінің басқа туа біткен ауытқулары
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диазоксид, капсулалар
".
2. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (Ә.Жоламанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Сергалиев
Мәслихат хатшысы Б. Конысбаева

дополнить пунктами 17, 18, 19, 20, 21 следующего содержания:
"
17.
Системная красная волчанка
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий, раствор для подкожных инъекций
18.
Злокачественное новообразование носоглотки
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Интерферон бета-1 b, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
19.
Болезнь Шегрена
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Азатиоприн, таблетка
20.
Оптиконевромиелит (болезнь Девика)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий, раствор для подкожных инъекций, Азатиоприн, таблетка
21.
Другие врожденные аномалии поджелудочной железы
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Диазоксид, капсулы
".
2. Руководителю аппарата областного маслихата (А.Жоламанов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Сергалиев
Секретарь маслихата Б. Конысбаева