Сұйытылған мұнай газын өткізуге уақытша мемлекеттік баға реттеу енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының м.а. 2022 жылғы 5 қаңтардағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26362 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 116-бабы 3-тармағының 9) тармақшасына және 119-бабына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 262 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13792 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 17 маусымда жарияланған) Жекелеген тауар нарықтарында және (немесе) нарықтың жекелеген субъектілерінің тауарларына, жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне уақытша мемлекеттік баға реттеуді енгізу қағидаларының 2, 10 және 12-тармақтарына сәйкес БҰЙРАМЫН:
1. Мыналарға:
1) Қазақстан Республикасының аумағындағы автогаз құю станцияларында автокөлікке жанармай құю үшін сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуге;
2) осы сұйытылған мұнай газын электрондық сауда алаңдары арқылы көтерме саудада өткізуге уақытша мемлекеттік баға реттеу енгізілсін.
2. Мыналарға:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағындағы автогаз құю станцияларында автокөлікке жанармай құю үшін сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуге;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес сұйытылған мұнай газын электрондық сауда алаңдары арқылы көтерме саудада өткізуге уақытша шекті баға белгіленсін.

О введении временного государственного ценового регулирования на реализацию сжиженного нефтяного газа
Приказ и.о. Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 5 января 2022 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26362
В соответствии с подпунктом 9) пункта 3 статьи 116 и статьей 119 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, пунктами 2, 10 и 12 Правил введения временного государственного ценового регулирования на отдельных товарных рынках и (или) на товары, работы, услуги отдельных субъектов рынка, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 262 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13792, опубликованным в информационно-правовой системе "Әділет" 17 июня 2016 года), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Ввести временное государственное ценовое регулирование на:
1) розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных станциях на территории Республики Казахстан;
2) оптовую реализацию сжиженного нефтяного газа через электронные торговые площадки.
2. Установить предельные цены на:
1) розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных станциях на территории Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) оптовую реализацию сжиженного нефтяного газа через электронные торговые площадки согласно приложению 2 к настоящему приказу.

3. Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің аумақтық бөлімшелері автогаз құю станцияларында автокөлікке жанармай құю үшін сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада немесе көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар белгіленген шекті бағаларды асырған жағдайда, нұсқамалар шығарсын және олар орындалмаған жағдайда "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 162-бабына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тартсын.

3. Территориальным подразделениям Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан в случае превышения лицами, осуществляющими розничную или оптовую реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных станциях на территории Республики Казахстан, установленных предельных цен, выносить предписания и в случае их неисполнения привлекать к административной ответственности в соответствии со статьей 162 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".

4. Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің отын-энергетика кешені департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Төрағасының орынбасарына жүктелсін.

4. Департаменту топливно-энергетического комплекса Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан.

6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және күнтізбелік жүз сексен күн бойы әрекет етеді.
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту
агенттігі Төрағасының м.а.
Р. Ахметов
2022 жылғы 5 қаңтардағы № 1
Бұйрыққа 1-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағындағы автогаз құю станцияларында автокөлікке жанармай құю үшін сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуге шекті бағалар
Атауы
Тауар нарығының географиялық шекаралары
Шалғайдағы аудандарды қоспағанда, қосылған құн салығынан алынатын шекті бөлшек сауда бағасы, 1 литр үшін теңге

6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует в течение ста восьмидесяти календарных дней.
И.о. Председателя Агентства
по защите и развитию конкуренции
Республики Казахстан
Р. Ахметов
Приложение 1 к приказу
от 5 января 2022 года № 1
Предельные цены на розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки
автотранспорта на автогазозаправочных станциях на территории Республики Казахстан
Наименование
Географические границы товарного рынка
Предельная розничная цена с налогом на добавленную стоимость, за исключением отдаленных районов, тенге за 1 литр