Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 қаңтарда № 26493 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 8-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес аттестаттауға жататын қызметкердің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне және қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің логикалық ойлауына компьютерлік тестілеуден өту қағидалары мен шарттары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес қаржылық мониторинг органдары экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби жарамдылығын айқындау бойынша нормативтер;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазым санаттары үшін шекті мәндер;
4) Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.10.2022 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене шынықтыру даярлығын ұйымдастыру қағидалары;
6) Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.10.2022 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің дербес деректері бар жеке істерді жүргізу қағидалары.
2. Осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Кадр жұмысы департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынуын;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4) Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 Бұйрыққа
1-қосымша
Аттестаттауға жататын қызметкердің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін тексеру үшін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттары
1-бөлім. Жалпы ережелер

О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 января 2022 года № 26493.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и пунктом 8 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Нормативы по определению профессиональной пригодности сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.10.2022 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5) Правила организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.10.2022 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7) Правила ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу согласно приложению 7 к настоящему приказу;
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему приказу.
3. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу после его официального опубликования.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Ж. Элиманов
Приложение 1
к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 3
Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника,
подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление
Глава 1. Общие положения

1. Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін тексеру үшін компьютерлік тестілеуден өткізудің осы қағидалары мен шарттары Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 48-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және аттестаттауға жататын қызметкердің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден (бұдан әрі – тестілеу) өту тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлерін тестілеу олардың кәсіби даярлық деңгейін, логикалық ойлау қабілетін айқындау үшін жүргізіледі. Тестілеу компьютерлік техниканы пайдалана отырып, тест сұрақтарына жауап беру нысанында жүзеге асырылады.
2-бөлім. Аттестаттауға жататын қызметкердің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін тексеру үшін компьютерлік тестілеуден өту тәртібі мен шарттары
3. Тестілеуді ұйымдастыру қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметімен жүзеге асырылады. Компьютерлік тестілеуді өткізу процесін қамтамасыз ету үшін ақпараттық технологиялар бөлімшелерінің қызметшілері тартылады.
Қаржылық мониторинг бойынша экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің компьютерлік тестілеуге қатысты мәліметтерді жария етуге жол берілмейді.
4. Қызметкерлерді тестілеуден өткізу орны Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) төрағасымен және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша экономикалық тергеу департаменттері басшыларымен (бұдан әрі – уәкілетті басшы) айқындалады және оны өткізуді қамтамасыз ететін қажетті құралдармен жабдықталады.
5. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге компьютерлік тестілеу осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген лауазым санаттарына сәйкес тестілеу бағдарламасы бойынша тестілеуден өтетін қызметкердің таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілінде жүргізіледі.
6. Кадр қызметі Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 8 шілдедегі № 1612 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін аттестаттаудан өткізу туралы Үлгілік ереженің 8 және 9-тармақтарына сәйкес тестілеу өткізілетін орынды, күнді және уақытты көрсете отырып, тестілеуден өтетін адамдардың тізімін және тестілеуді өткізу кестесін жасайды, оны Агенттіктің төрағасы немесе уәкілетті басшы айқындайды.
7. Тестілеуді өткізетін жұмыскерлер:
1) барлық тестіленушілер үшін тестілеуді өткізудің тең шартын сақтайды;

1. Настоящие Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок и условия прохождения компьютерного тестирования (далее – тестирование) сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление.
2. Тестирование сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу проводится для определения уровня их профессиональной подготовленности, способности к логическому мышлению. Тестирование осуществляется в форме ответов на вопросы теста с использованием компьютерной техники.
Глава 2. Порядок и условия прохождения компьютерного тестирования, сотрудника,
подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление
3. Организация тестирования осуществляется кадровой службой органов по финансовому мониторингу. Для обеспечения процесса проведения компьютерного тестирования привлекаются работники подразделений информационных технологий.
Разглашение сведений, касающихся компьютерного тестирования сотрудников службы экономических расследований по финасовому мониторингу, не допускается.
4. Место проведения компьютерного тестирования сотрудников определяется Председателем Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство) или руководителем департаментов экономических расследований по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – уполномоченный руководитель) и оборудуется необходимыми средствами, обеспечивающими его проведение.
5. Компьютерное тестирование на знание законодательства Республики Казахстан проводится по программам тестирования согласно приложению 1 к настоящим Правилам в соответствии с категорией должности, на государственном или русском языках по выбору тестируемого лица.
6. Кадровой службой составляется список тестируемых лиц и график проведения тестирования согласно пунктам 8 и 9 Типового положения о проведении аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 1612, с указанием места, даты и времени проведения тестирования, который определяется Председателем Агентства или уполномоченным руководителем.
7. Работники, проводящие тестирование:
1) соблюдают равные для всех тестируемых условия проведения тестирования;

2) тестіленушілер немесе басқа тұлғалар тарапынан тестілеу тәртібін бұзу әрекетінің жолын кеседі.
Тестілеу нәтижесін түзеуге, ауыстыруға тыйым салынады.
8. Тестілеуді бастар алдында кадр қызметінің жұмыскері ақпараттық технологиялар бөлімшелерінің жұмыскерлерімен бірлесіп тестіленуші тұлғаға нұсқама береді.
9. Тестіленуші адамның басқа тестіленуші тұлғалармен сөйлесуіне, материалдармен алмасуына, қағаз және электронды тасымалдағышта ақпаратпен алмасуына, үй-жайдан кетуіне жол берілмейді. Тестілеуді өткізу уақытында тестіленушілердің қабылдау-беру электрондық қондырғылары (соның ішінде қалталы дербес компьютерлер және өзге электронды жабдықтар) сөндіріледі.
Қағиданың осы тармағының талаптарын тестіленуші адам бұзған жағдайда, мұндай адамды тестілеу процесі тоқтатылады және бұзушылыққа жол берген адам тестілеу үй-жайынан шығарылады. Бұл ретте, кадр қызметінің жұмыскері еркін нысанда бұзушылық туралы акт жасайды.
10. Бұзушылыққа жол берген қызметкер тестілеуді тапсырмаған болып саналады.
11. Тестілеуді еңсерілмейтін күштің, яғни төтенше және осы жағдайларда болмай қоймайтын мән-жайлардың (апатты құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай) салдарынан, сондай-ақ техникалық ақаулардың себебі бойынша жалғастыру мүмкін болмаған жағдайда тестілеу уақытша тоқтатылады тоқтатыла тұрады.
Мұндай жағдайда еркін нысандағы тестілеуді тоқтата тұру туралы акт жасалады, ал тестілеу осы күнгі басқа уақытта немесе басқа күні өткізіледі.
12. Тестіленушілер үшін В-FM-1, B-FM-2, B-FM-3, B-FM-4, B-FM-5, B-FMО-1, B-FMО-2, B-FMО-3, B-FMО-4 лауазым санаттары бойынша тестіленуші үшін компьютер бағдарламасының көмегімен базалық сұрақтардан әрбір тест үшін белгіленген кездейсоқ сандарды іріктеу тәсілімен таңдалған сұрақтардың саны 120 сұрақты құрайды.
B-FM-6, B-FM-7, B-FMО-5, B-FMО-6 лауазым санаттары бойынша сұрақтар саны 70.
Әрбір дұрыс жауап үшін бір балл беріледі. Тестілеуден өту уақыты тиісінше 120 және 70 минутты құрайды.
Егер, тестіленуші Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу тапсырмаларының біреуінен шекті мәндер жинай алмаса, онда қалған тестілеу тапсырмаларынан шекті мәндер жинауына қарамастан, тестілеуден өтпеген болып саналады.
13. Тестілеу нәтижесі көрсетілген парақта:
тестіленушінің аты, әкесінің аты (ол болған кезде) тегі;
атқаратын лауазымы;
тестілеуді өткізу күні;
нормативтік құқықтық актілер тізбесі;
тест сұрақтарының саны;
дұрыс жауаптардың саны;
"Тесттен өтті", "Тесттен өткен жоқ" деген жазба түрінде тестілеудің жалпы нәтижесі;
тестілеу нәтижесімен танысқаны туралы қызметкердің және тестілеуді өткізуші қызметкердің қолы қойылады.

2) пресекают попытки со стороны тестируемых или других лиц нарушающих порядок тестирования.
Не допускаются исправления, подмены результатов тестирования.
8. Перед началом тестирования работник кадровой службы совместно с работниками подразделений информационных технологий проводит инструктаж с тестируемом лицом.
9. Тестируемым лицам не допускается разговаривать с другими тестируемыми лицами, обмениваться материалами, использовать информацию на бумажных и электронных носителях, покидать помещение. Принимающе-передающие электронные устройства (в том числе карманные персональные компьютеры и иное электронное оборудование) тестируемых лиц отключаются на время проведения тестирования.
В случае нарушения тестируемым лицом требований настоящего пункта Правил, процесс тестирования такого лица останавливается и лицо, допустившее нарушение, удаляется из помещения для тестирования. При этом составляется акт о нарушении в произвольной форме работником кадровой службы.
10. Сотрудник, допустивший нарушения, считается не сдавшим тестирование.
11. В случае невозможности продолжения тестирования вследствие непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение), а также по причине технических неполадок, тестирование приостанавливается.
В этом случае оформляется акт о приостановлении процедуры тестирования в произвольной форме, а тестирование проводится в другое время.
12. Количество вопросов для тестируемых лиц по категории должностей B-FM-1, B-FM-2, B-FM-3, B-FM-4, B-FM-5, B-FMО-1, B-FMО-2, B-FMО-3, B-FMО-4 составляет 120 вопросов, выбираемых из базовых вопросов с помощью компьютерной программы методом отбора случайных чисел, установленных для каждого теста.
Количество вопросов по категории должностей B-FM-6, B-FM-7, B-FMО-5, B-FMО-6 составляет 70 вопросов.
За каждый правильный ответ начисляется один балл. Время прохождения тестирования составляет 120 и 70 минут соответственно.
В случае, если по одному из тестовых заданий на знание законодательства Республики Казахстан тестируемое лицо не наберет порогового значения то, несмотря на набранные пороговые значения по остальным тестовым заданиям, тестирование считается не пройденным.
13. В листе с результатами тестирования указываются:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) тестируемого;
занимаемая должность;
дата проведения тестирования;
перечень нормативных правовых актов;
количество тестовых вопросов;
количество правильных ответов;
общий результат тестирования в виде записи "Тест пройден", "Тест не пройден";
подписи сотрудника об ознакомлении с результатами тестирования и сотрудника, проводившего тестирование.

14. Тестілеудің нәтижесі екі данада принтерден басып шығарылады және тестіленуші адамға танысу үшін беріледі. Танысқаннан кейін тестіленуші тестілеудің нәтижесіне қол қояды.
15. Тестілеу нәтижесінің бірінші данасы тестілеуден өткен қызметкерге беріледі, екінші данасы кадр қызметінің бөлімшесінде қалады.
Қаржылық мониторинг
органдарының экономикалық
тергеу қызметінің аттестаттауға
жататын қызметкерлерінің
Қазақстан Республикасының
заңнамасын білуін және
логикалық ойлау қабілетін
компьютерлік тестілеуден
өткізудің қағидалары
мен шарттарына
1-қосымша
Тестілеу бағдарламасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 18.03.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тестілеу бағдарламасы
Лауазым санаттарының атауы
Лауазым санаттары
Нормативтік құқықтық актілердің атауы
Сұрақтар саны
Шекті мәні
Заңнаманы білуге арналған тест: 140 сұрақ (140 минут):
140
Қаржылық мониторинг агенттігінің орталық аппаратының (бұдан әрі - ОА) аппарат басшысы
B-FM-1,
1
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы
15
әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша
70 %
ОА Департамент басшысы, кеңесші
B-FM-2,
ОА Департамент басшысының орынбасары
B-FM-3,
ОА Басқарма басшысы, көмекші
B- FM -4,
ОА Басқарма басшысының орынбасары
B- FM -5,

14. Результаты тестирования распечатываются на принтере в двух экземплярах и представляются тестируемому лицу для ознакомления. После ознакомления, тестируемое лицо расписывается на листе с результатами тестирования.
15. Первый экземпляр результатов тестирования передается сотруднику, прошедшему тестирование, второй экземпляр остается в подразделении кадровой службы.
Приложение 1
к Правилам и условиям
прохождения компьютерного
тестирования сотрудника,
подлежащего аттестации,
на знание законодательства
Республики Казахстан
и логическое мышление
сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Программа тестирования
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 18.03.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Программа тестирования
Наименование категории должностей
Категория должностей
Наименование нормативных правовых актов
Количество вопросов
Пороговое значение
Тест на знание законодательства: 140 вопросов (140 минут):
140
Руководитель аппарата центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее - ЦА)
B-FM-1,
1
1) Конституция Республики Казахстан;
15
70 % по каждому нормативному правовому акту
Руководитель департамента, советник ЦА
B-FM-2,
Заместитель руководителя департамента
B-FM-3,
Руководитель управления, помощник ЦА
B- FM -4,
Заместитель руководителя управления ЦА
B- FM -5,
Руководитель территориального органа (далее - ТО)
B- FMО-1,

2) Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Заңы;
15
Аумақтық органның (бұдан әрі - АО) басшысы
B- FMО-1,
АО басшысының орынбасары
B- FMО-2,
АО Басқарма басшысы
B- FMО-3,
3) Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңы;
10
АО Басқарма басшысының орынбасары, бөлім басшысы
B- FMО-4.
4) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі;
10
5) Қазақстан Республикасының "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Заңы;
10

2) Закон Республики Казахстан
"О противодействии коррупции";
15
Заместитель руководителя ТО
B- FMО-2,
Руководитель управления ТО
B- FMО-3,
3) Закон Республики Казахстан
"О правоохранительной службе";
10
Заместитель руководителя управления, руководитель отдела ТО
B- FMО-4.
4) Административный процедурно-процессуальный кодекс Республики Казахстан;
10
5) Закон Республики Казахстан
"Об оперативно-розыскной деятельности";
10

6) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңы;
5
7) Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі;
20
8) Қазақстан Республикасының Қылмыстық -процестік кодексі;
20
9) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" кодексі;
10
10) Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) кодексі;
10
11) Қазақстан Республикасының "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Заңы;
10

6) Закон Республики Казахстан
"О государственных секретах";
5
7) Уголовный кодекс Республики Казахстан;
20
8) Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан;
20
9) Кодекс Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
10
10) Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
10
11) Закон Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
10

12) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсанда №153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
5
2
Заңнаманы білуге арналған тест: 110 сұрақ (110 минут):
110
әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша
70 %
ОА аса маңызды істер жөніндегі тергеушісі,
ОА аса маңызды iстер жөнiндегi жедел уәкiлі (анықтаушы), ОА бас криминалисі, ОА аға тергеушісі,
ОА аға жедел уәкілі (анықтаушы), ОА аға криминалисі
B-FM-6,
АО аса маңызды істер жөнiндегi тергеушісі,
АО аса маңызды iстер жөнiндегi жедел уәкiлі (анықтаушы), АО бас криминалисі,
АО аға тергеушісі
АО аға жедел уәкілі (анықтаушы), АО аға криминалисі
B-FMО-5,

12) Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153
5
2
Тест на знание законодательства: 110 вопросов (110 минут):
110
70 % по каждому нормативному правовому акту
Следователь по особо важным делам ЦА
Оперуполномоченный (дознаватель) по особо важным делам ЦА, главный криминалист ЦА,
Старший следователь ЦА
Старший оперуполномоченный (дознаватель) ЦА,
Старший криминалист ЦА
B-FM-6,
Следователь по особо важным делам ТО
Оперуполномоченный (дознаватель) по особо важным делам ТО, Главный криминалист ТО,
Старший следователь ТО,
Старший оперуполномоченный (дознаватель) ТО,
Старший криминалист ТО
B-FMО-5,

1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
10
ОА тергеушісі, ОА жедел уәкілі (анықтаушы),
ОА криминалисі
B-FM-7.
АО тергеушісі, АО жедел уәкілі
(анықтаушы), АО анықтаушысы, АО криминалисі
B-FMО-6.
2) Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Заңы;
10
3) Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңы;
10
4) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі;
10
5) Қазақстан Республикасының "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Заңы;
10

1) Конституция Республики Казахстан;
10
Следователь ЦА,
Оперуполномоченный (дознаватель) ЦА,
Криминалист ЦА
B-FM-7.
Следователь ТО,
Оперуполномоченный (дознаватель) ТО,
Дознаватель ТО, Криминалист ТО
B-FMО-6.
2) Закон Республики Казахстан
"О противодействии коррупции";
10
3) Закон Республики Казахстан
"О правоохранительной службе";
10
4) Административный процедурно-процессуальный кодекс Республики Казахстан;
10
5) Закон Республики Казахстан
"Об оперативно-розыскной деятельности";
10

12) Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
5
Қаржылық мониторинг
агенттігі төрағасының
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 бұйрыққа
2 қосымша
Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби жарамдылығын айқындау бойынша нормативтер
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 18.03.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Кәсіби жарамдылық келесіні қамтиды: дене шынықтыру және атыс дайындығы, ЭССЕ жазу және IQ анықтау тестілері.
2. Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтерді орындау осы нормативтерге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес белгіленеді.
3. Қызметкердің кәсіби жарамдылығын айқындау кезінде әрбір норматив бойынша жиынтық балдар ескеріледі.
2-тарау. IQ анықтауға тестілеу жүргізу және эссе жазу шарттары мен тәртібі
4. IQ анықтау тестілеуі қысқа индикативті, іріктеу тестінің әдістемесіне негізделген және қызметкердің зияткерлік қабілеттерінің жалпы деңгейін диагностикалауға арналған.
IQ анықтамасы келесі интеллект параметрлерінің психодиагностикасын қарастырады:
1) жалпылау және талдау қабілеті;
2) ойлаудың икемділігі;
3) материалды қабылдау жылдамдығы мен дәлдігі;
4) сауаттылық.
IQ анықтау үшін тестілеу уақыты 20 минутты құрайды.
Қызметкердің тестілеуден өтуі аттестаттау комиссиясы мүшелерінің қатысуымен компьютерде жүргізіледі.
5. ЭССЕ – бұл композициялық тұтастық пен логикалық дәйектілікке ие шығармашылық туынды.
ЭССЕ жазу кезінде қызметкер аталған тақырып бойынша мысалдармен толықтырылған жеке пікірін білдіреді.
Эссенің мақсаты – қызметкердің таңдалған тақырыпты шығармашылықпен түсіну, қойылған мәселе бойынша өз пікірін және ойын білдіру, өз ұстанымын дәлелдеу қабілетін дамыту.
ЭССЕ жазудың негізгі міндеттері:
1) өз пікірін дәйекті және қисынды түрде жеткізе білу;

12) Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153.
5
Приложение 2
к приказу Председателя
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года №3
Нормативы по определению профессиональной пригодности сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Сноска. Нормативы – в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 18.03.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Профессиональная пригодность включает в себя: физическую и огневую подготовку, написание ЭССЕ и тестирование на определение IQ.
2. Выполнение нормативов по определению профессиональной пригодности сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу устанавливаются, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим Нормативам.
3. При определении профессиональной пригодности сотрудника учитываются суммарные баллы по каждому нормативу.
Глава 2. Условия и порядок проведения тестирования на определение IQ и написания эссе.
4. Тестирование на определение IQ основано на методике краткого ориентировочного, отборочного теста и предназначен для диагностики общего уровня интеллектуальных способностей сотрудника.
Определение IQ предусматривает психодиагностику следующих параметров интеллекта:
1) способность к обобщению и анализу;
2) гибкость мышления;
3) скорость и точность восприятия материала;
4) грамотность.
Время тестирования на определение IQ составляет 20 минут.
Прохождение тестирования сотрудником производится на компьютере в присутствии членов аттестационной комиссий.
5. ЭССЕ это творческое сочинение, имеющее композиционную цельность и логическую последовательность.
При написании ЭССЕ сотрудник выражает личное мнение по данной тематике, дополненное примерами.
Целью ЭССЕ является развитие умения сотрудника творчески осмысливать выбранную тему, выражать свое мнение и суждение по поставленной проблеме, аргументируя свою позицию.
Основными задачами написания ЭССЕ являются:
1) умение последовательно и логически верно передавать собственное суждение;

2) тиісті тақырыпты дәлелдей білу;
3) сыни ойлау дағдыларын көрсету;
4) мәтіннің сауатты орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық жазылуын көрсету;
5) сөздік қорының алуан түрлілігін көрсету.
ЭССЕ жазу уақыты – 30 минут.
Эссені қызметкер аттестаттау комиссиясы мүшелерінің қатысуымен компьютерде жазады.
Қаржылық мониторинг
органдарының
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің кәсіби
жарамдылығын айқындау
бойынша нормативтерге
1-қосымша
Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің дене шынықтыру және атыс даярлығын айқындау жөніндегі нормативтер
Ерлер үшін
Жаттығудың атауы
Баға
Жас топтары

2) умение аргументировать соответствующую тему;
3) показать навыки критического мышления;
4) показать грамотное орфографическое, пунктуационное, стилистическое написание текста;
5) показать разнообразие словарного запаса.
Время для написания ЭССЕ составляет 30 минут.
ЭССЕ пишется сотрудником на компьютере в присутствии членов аттестационной комиссий.
Приложение 1
к Нормативам по определению
профессиональной пригодности
сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Нормативы по определению физической и огневой подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Для мужчин
Наименование упражнения
Оценка
Возрастные группы

1. Дене шынықтыру дайындығы бойынша жаттығуларды орындау шарттары келесі тәртіпте:
1) 100 метрге жүгіру стадионның жүгіру жолында немесе кез келген тегіс жерде жүргізіледі;
2) Денесін түзу ұстаған бойда қолды бүгу және жазу жатып тірелу қалпында орындалады, ерлер үшін – қолды кеудемен жерге тигенге дейін бүгу қажет.
2. Әйелдерге бұл жаттығуды тізеден орындауға рұқсат етіледі.
3. Биік белтемірге тартылу бастапқы қалпынан жоғарыдан ұстап ілінген бойда, аяғын еденге (жерге) тигізбей орындалады. Иек тұсы белтемірден өткен кезде жаттығу орындалған болып есептеледі. Ерлер үшін ілінген қалыпта 5 секундтан артық демалуға (тоқтауға) және тартылуды шайқалудан бастауға рұқсат етілмейді.
4. Әйелдер үшін денені көтеру арқада жатқан қалпынан орындалады, аяқ тізеге қарай 90 градус бұрышта бүгілген, қол иықта, аяқтық бас жағы серіктеспен ұсталады.
Егер жаттығу дұрыс орындалмаса, үш реттен артық емес жағдайда "есептелмейді" командасы беріледі, содан кейін тестіленуші жаттығуды орындаудан босатылады.
5. Ату (ерлер) келесі тәртіпте жүзеге асырылады:
1) мақсаты: 75х75 қалқанға, атушының көз деңгейінде орнатылған шеңберлері бар нысана (50х50) ;
2) мақсатқа дейінгі қашықтық: 15 метр;
3) оқ-дәрілердің саны: 6 (3 сынамалы, 3 есепке алынатын);
4) атуға арналған қалып: тұрған бойда қолмен (екі қолды қолдануға болады);
5) ату уақыты: шектелмеген.
6. Бағалау көрсеткіштері: нысанаға 3 (үш) рет тигізу – "өте жақсы", 2 (екі) рет тигізу – "жақсы", 1 (бір) тигізу – "қанағаттанарлық".
7. Баға атудың (сынамалы, есепке алынатын) үздік нәтижелері бойынша қойылады.
Қаржылық мониторинг
органдарының
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің кәсіби
жарамдылығын айқындау
бойынша нормативтерге
2-қосымша
Эссені бағалау парағы _____________________ (қызметкердің лауазымы) _____________________ (Аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
Эссе тақырыбы:______________________________________________________
Емтихан қабылдаушының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі
Сауат-тылық және білім терең-дігі. Бейін-дік білім деңгейі
Талдау, дәлелдеу және дәлелдеу негізі. Мәселені шешу бойынша идеяларды синтездеу.
Кейс бойынша дәлелді шешім шығару
Ойлау қабілетінің ерекшелігі. Мәселені шешудің балама және түпнұсқа жолдары.
Жалпы балл
Қолы
____________________
____________________
Емтихан қабылдаушының аты, әкесінің аты, тегі
Емтихан қабылдаушының лауазымы
____________________
____________________
Емтихан қабылдаушының аты, әкесінің аты, тегі
Емтихан қабылдаушының лауазымы
____________________
____________________
Емтихан қабылдаушының аты, әкесінің аты, тегі
Емтихан қабылдаушының лауазымы
Қорытынды баға:
20-дан __
Қаржылық мониторинг
органдарының
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің кәсіби
жарамдылығын айқындау
бойынша нормативтерге
3-қосымша
IQ тестілеуден өту мәндерінің нәтижелері
Түрі
Дұрыс жауаптар проценті
Балдары
IQ- тест

1. Условия выполнения упражнений по физической подготовке в следующем порядке:
1) бег на 100 метров проводится на беговой дорожке стадиона или на любой ровной местности;
2) сгибание и разгибание рук выполняется в упоре лежа – тело прямое, руки сгибать до касания грудью пола – для мужчин.
2. Для женщин допускается выполнение данного упражнения с колен.
3. Подтягивание на высокой перекладине выполняется из исходного положения на вис хватом сверху, не касаясь ногами пола (земли). Упражнение считается выполненным при пересечении подбородка грифа перекладины. Не разрешается отдыхать (останавливаться) в положении виса более 5 секунд и начинать подтягивание с раскачивания – для мужчин.
4. Подъем туловища выполняется из положения, лежа на спине, ноги согнуты в коленях под углом 90 градусов, кисти рук на плечах, стопы удерживаются партнером – для женщин.
При неправильном выполнении упражнения дается команда "не считать" не более трех раз, после чего, тестируемый снимается с выполнения упражнения.
5. Стрельба (мужчины) осуществляется в следующем порядке:
1) цель: мишень с кругами (50х50) установленная на щите 75х75, на уровне глаз стреляющего;
2) дальность до цели: 15 метров;
3) количество боеприпасов: 6 (3 пробных, 3 зачетных);
4) положение для стрельбы: стоя с руки (допускается с двух рук);
5) время на стрельбу: не ограничено.
6. Оценочные показатели: 3 (три) попадания в мишень – "отлично", 2 (два) попадания – "хорошо" и 1 (одно) попадание – "удовлетворительно".
7. Оценка выставляется по лучшим результатам стрельб (пробных или зачетных).
Приложение 2
к Нормативам по определению
профессиональной пригодности
сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Лист оценки эссе _____________________ (должность сотрудника)
____________________ (Фамилия имя и отчество (при наличии))
Тема эссе:____________________________________________________________
Фамилия имя и отчество (при наличии) экзаменатора
Грамотность и глубина знаний. Уровень профильных знаний.
Аналитика, аргументация и доказательная база. Синтез идей по решению проблемы.
Аргументационное решение кейса
Нестандартность мышления. Альтернативные и оригинальные пути решения задачи.
Общий балл
Подпись
____________________
____________________
Фамилия имя и отчество экзаменатора
Должность экзаменатора
____________________
____________________
Фамилия имя и отчество экзаменатора
Должность экзаменатора
____________________
____________________
Фамилия имя и отчество экзаменатора
Должность экзаменатора
Итоговая оценка:
__ из 20
Приложение 3
к Нормативам по определению
профессиональной пригодности
сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Результаты значения прохождения IQ тестирований.
Вид
Процент правильных ответов
Баллы
IQ- тест

(0-ден 50 балға дейін)
60%-тен бастап
(30-дан 50-ге дейін)
15
50%-тен бастап
(20-дан 29-ға дейін)
13
38%-тен бастап
(15-тен 19-ға дейін)
11
28%-тен бастап
(7-ден 14-ке дейін)
7
12%-тен бастап
(0-ден 6-ға дейін)
3
ЭССЕ жазуды бағалау критерийлері.
Бағалау критерийлері
Балл
Балдың мәні
Сауаттылық және білім тереңдігі. Бейіндік білім деңгейі.
1 балл
Тапсырманың негізгі компоненттерін дұрыс немесе мүлде түсінбеу. Көптеген грамматикалық қателер орын алған.
2 балл
Мәселені нашар, үстірт түсіну. Іс толық ашылмаған. Көптеген грамматикалық қателер орын алған.
3 балл
Кейс проблематикасының ерекшеліктері мен бағытын орташа түсіну. Кәсіби саладағы білімді аракідік қолдану. Мәтінде эпизодтық грамматикалық қателер бар.
4 балл
Кейс проблематикасының ерекшеліктері мен бағытын жақсы түсіну. Кәсіби саладағы білімді орынды пайдалану. Шамалы грамматикалық қателер мен түзетулер бар.
5 балл
Ұсынылған ақпаратты түсінудің жоғары деңгейі. Шешім қабылдау зерттелген ақпаратты байыпты талдауға негізделген. Кәсіби саладағы білімді мұқият пайдалану. Білімі мен дағдылары білімнің басқа салаларынан біріктіріледі. Грамматикалық қателер жоқ немесе олар маңызды емес.
Талдау, аргумент келтіру және дәлелдеу негізі. Мәселені шешу бойынша идеяларды синтездеу.
1 балл
Дәлел жоқ, эссе мазмұны ұсынылған тақырыпқа сәйкес келмейді. Стильдің аса әлсіздігі сөйлемдердің нашар тұжырымдалуы және/немесе логикалық құрылымның болмауы идеяның түсініксіздігіне алып келген.
2 балл
Аргументтер үстірт немесе маңыздылығы жоқ. Ұсынылған тақырып\мәселеге фокус реттелмеген. Ситуацияны шашыраңқы және тұтас емес түрде көреді. Мәтін түсініксіз, идея әлсін-әлсін байқалады, бірақ стильдің әлсіздігі, сөйлемдердің әлсіз не түсініксіз құрылуына байланысты оған еру немесе түсіну қиын.
3 балл
Кейбір дәлелдерді ұсынады. Ұсынылған тақырыптан ауытқыған. Ситуацияны шашыраңқы көреді, алайда айқын тенденциялар мен проблемаларды анықтай алады.
4 балл
Аргументті дәлелдер базасы бар, алайда азды-көпті ескертулер кездеседі. Ұсынылған тақырып/ мәселеге фокусты сақтай біледі. Жағдайды толық көру және себеп-салдарлық байланыстарды орнату, шашыраңқы ақпаратты салыстыру және себеп-салдарлық байланыстарды орнату, проблеманың айқын емес өзара байланысын анықтау қабілетін байқатады.
5 балл
Аргументті дәлелдер базасы бар. Сыни талдау мен дәлелдемелер базасы келтірілген. Ұсынылған тақырыбына/ мәселеге деген нақты фокус сақталған. Ситуацияны толық көру, шашыраңқы ақпаратты жүйелі түрде салыстыру және себеп-салдарлық байланыстарды орнату, проблеманың айқын емес қатынастарын анықтау қабілетін байқатады.
Кейстің дәлелді шешімі
1 балл
Стильдің өте әлсіздігі, сөйлемдердің нашар тұжырымдалуы және/немесе логикалық құрылымның болмауы салдарынан идея түсініксіз.
2 балл
Мәтін түсініксіз, идея байқалады, бірақ әлсіз стильге, әлсіз немесе түсініксіз сөйлемге, құрылымға байланысты оны ұстану немесе түсіну қиын.
3 балл
Мәтін көп жағдайда түсінікті, бірақ стильдің әлсіздігі, тұжырымдаудың, сөйлемдер мен құрылымдардың әлсіздігі немесе күрделілігі салдарынан идеяны ұстану немесе түсіну қиын.
4 балл
Идеялардың тұтастығы сақталған. Мәтін қарапайым және айқын. Ақпарат оңай қабылданады және нәтижелердің өзіндік ерекшелігін бағалауға мүмкіндік береді.
5 балл
Идеялардың ерекше тұтастығы. Мәтін өте қарапайым және айқын. Идеялар өте айқын тұжырымдалған, ақпарат оңай қабылданады және нәтижелердің өзіндік ерекшелігін бағалауға мүмкіндік береді.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 Бұйрыққа
3-қосымша
Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазым санаттары үшін шекті мәндер

(от 0 до 50 баллов)
От 60% (0т 30 до 50)
15
От 50% (от 20 до 29)
13
От 38% (от 15 до 19)
11
От 28 % (от 7 до 14)
7
От 12% (от 0 до 6)
3
Критерии оценки написания ЭССЕ.
Критерии оценки
Балл
Расшифровка балла
Грамотность и глубина знаний. Уровень профильных знаний.
1 балл
Неправильное понимание или отсутствие центральных компонентов задания. Многочисленные грамматическое ошибки.
2 балла
Плохое, поверхностное понимание проблемы. Кейс раскрытие в полной мере. Многочисленные грамматическое ошибки.
3 балла
Среднее понимание особенностей и направленности проблематики кейса. Эпизодическое использование знаний из профессиональной области. Встречаются эпизодические грамматические ошибки по всему тексту.
4 балла
Хорошее понимание особенностей и направленности проблематики кейса. Уместное использование знаний из профессиональной области. Небольшие грамматические ошибки и помарки.
5 баллов
Высокий уровень понимания предложенной информации. Принятие решения основано на взвешенном анализе изученной информации. Отличное обстоятельное использовании знаний из профессиональной области. Интегрируются знания и навыки из других областей знаний. Грамматических ошибок нет либо они незначительны.
Аналитика, аргументация и доказательная база. Синтез идей по решению проблемы.
1 балл
Нет аргументации, содержание эссе не соответствует предложенной теме.
2 балла
Поверхностная или нерелевантная аргументация. Нет фокуса на предложенной теме\проблеме. Ситуацию видит разрозненно, фрагментировано.
3 балла
Предлагает некоторые аргументы. Фокус на предлагаемой теме сдвинут. Ситуацию видит разрозненно, может выявить очевидные тенденции и проблемы.
4 балла
Аргументированная доказательная база, но с небольшими замечаниями. Сохраняет четкий фокус на предлагаемой теме\проблемы. Демонстрирует способность целостно видеть ситуацию и устанавливать следственно-причинные связи, сопоставлять разрозненную информацию и устанавливать причинно-следственные связи, выявлять неочевидные взаимосвязи проблемы.
5 баллов
Аргументированная доказательная база. Представлен критический анализ и доказательная база. Черский фокус на предлагаемой проблемы теме\проблеме. Демонстрирует способность целостно видеть ситуацию, системно сопоставлять разрозненную информацию и устанавливать причинно-следственную связи, выявлять неочевидные взаимосвязи проблемы.
Аргументационное решение кейса
1 балл
Идея непонятна, за-за крайнего слабого стиля, плохой формулировки предложений и\или отсутствия логической структуры
2 балла
Текст не понятен, идея прослеживается, но ей трудно следовать или понимать из-за слабого стиля, слабой или неясной формулировки предложений, структуры.
3 балла
Текст в большинстве случаев понятен, но идее трудно следовать или понимать из-за слабого стиля. Слабой или сложной формулировки, предложений, структуры.
4 балла
Сохранена целостность идей. Текст простой и ясный. Информация воспринимается легко и дает возможность оценить оригинальность полученных результатов.
5 баллов
Исключительная целостность идей. Текст предельно простой и ясный. Идеи сформулированы очень четки, информация восприниматься легко и дет возможность оценить оригинальность полученных результатов.
Приложение 3 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 3
Пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу

1. Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің лауазым санаттары үшін шекті мәндер (бұдан әрі – Шекті мәндер) Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының 48-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерін білу деңгейін тексеру тесті бойынша шекті мәндер әрбір блок сұрақтарының жалпы санының кемінде 70%-ын құрайды.
Логикалық ойлауға арналған тест бойынша шекті мәндер белгіленбейді.
Егер тестіленуші тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тест тапсырмаларының бірі бойынша шекті мән жинамаса, онда қалған тест тапсырмалары бойынша алынған шекті мәндерге қарамастан, тестілеуден өтпеген болып есептеледі.
2. Тестілеуден өту кезінде шекті мәннен төмен баға алған қызметкерлер қайта аттестаттаудан өту кезінде қайта тестілеуден өтеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 Бұйрыққа
4-қосымша
Қаржылық мониторинг органдары экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне көтермелеу қолдану қағидалары
Ескерту. 4-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.10.2022 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 Бұйрыққа
5-қосымша
Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене шынықтыру дайындығын ұйымдастыру қағидалары
1. Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене шынықтыру дайындығын ұйымдастырудың осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 36-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және қаржылық мониторинг органдарының (бұдан әрі – Агенттік) экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене шынықтыру дайындығын ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
2. Кәсіби қызметтік дайындық – қаржылық мониторинг органдары қызметкерлеріне жүктелген қызметтік міндеттерді сәтті атқару үшін қажетті кәсіби білімдер, машықтар мен дағдыларды тұрақты жетілдірудің және игерудің ұйымдастырылған әрі мақсатты процесі.
3. Кәсіби қызметтік дайындық жүктелген міндеттерді атқару үшін қызметтік әрекеттерінің ерекшелігі мен профилін ескере отырып, қызметкерлеріне қажетті білімді нығайтуға және жаңартуға бағытталған шаралар жүйесін көздейді.

1. Пороговые значения для категорий должностей сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (далее – Пороговые значения) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе".
Пороговые значения по тесту на знание законодательных актов Республики Казахстан составляют не менее 70 % от общего количества вопросов по каждому блоку.
Пороговые значения по тесту на логическое мышление не устанавливаются.
В случае, если по одному из тестовых заданий на знание законодательства Республики Казахстан тестируемое лицо не наберет порогового значения, то, несмотря на набранные пороговые значения по остальным тестовым заданиям, тестирование считается не пройденным.
2. Сотрудники, получившие при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений, проходят повторное тестирование при проведении повторной аттестации.
Приложение 4 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 3
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.10.2022 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 3
Правила организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
1. Настоящие Правила организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (далее – Агентство).
2. Профессиональная служебная подготовка – организованный и целенаправленный процесс овладения и постоянного совершенствования профессиональных знаний, умений и навыков, необходимых для успешного выполнения служебных задач, возложенных на сотрудников органов по финансовому мониторингу.
3. Профессиональная служебная подготовка предусматривает систему мероприятий, направленных на закрепление и обновление необходимых знаний сотрудников, с учетом специфики и профиля их служебной деятельности для выполнения возложенных задач.

4. Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің кәсіби қызметтік дайындығын дайындау және өткізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру қаржылық мониторинг органдарының персоналмен жұмыс істеу бөлімшесіне (бұдан әрі – кадр қызметі) жүктеледі.
5. Кәсіби қызметтік дайындық бойынша оқу өткізуге білім беру ұйымдарының профессорлық-оқытушылық құрамы, қаржылық мониторинг органдарының құрылымдық бөлімшелерінің жұмыскерлері мен қызметкерлері, өзге министрліктер мен ведомстволардың жұмыскерлері тартылады.
6. Кәсіби қызметтік дайындық бойынша оқыту қыркүйек айында басталады және тоғыз ай бойы жалғасады.
7. Оқу жылы аяқталғаннан кейін кадр қызметі экономикалық тергеу қызметінің құрылымдық бөлімшелерінің, сондай-ақ басқа құрылымдық бөлімшелердің ұсыныстары негізінде келесі оқу жылына арналған кәсіби қызметтік дайындық бойынша оқыту жүргізудің тақырыптық жоспарын (бұдан әрі – жоспар) қалыптастырады.
Бұйрықта кәсіби қызметтік дайындықтың уақыты мен өткізу орны, бөлімшенің атауы, құрылымдық бөлімше бөлімінің басшысынан төмен емес кәсіби қызметтік дайындықты жүргізуді ұйымдастыру бойынша жауапты қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
8. Кәсіби қызметтік дайындық бойынша оқыту сабақтары айына кемінде бір рет кемінде екі тақырыпты көтерумен өткізіледі.
9. Бекітілген жоспарға сәйкес, оқудың басталуына дейін он жұмыс күннен кешіктірмей тиісті тақырып бойынша жауапты бөлімше дәрістік материалдарды осы Қағидада белгіленген талаптарға сәйкес келісу үшін кадр қызметіне ұсынады.
11. Дәріс материалын жауапты бөлімшенің қызметкері дайындайды. Дәрістерде ресми дереккөздердің, Жоғарғы Соттың және Конституциялық Кеңестің негізгі нормативтік қаулыларын іске асыру үшін қабылданған түсіндірмелер, түсініктемелер не туынды нормативтік құқықтық актілер, заңнамалық актілерге түсініктемелер, Бас прокуратураның, мемлекеттік органдардың түсіндірмелері және нормативтік құқықтық актілер қамтылады, сондай-ақ мүмкіндігінше жария етілетін мәселе бойынша халықаралық тәжірибенің мысалдары, ұсынымдары, құқық қолдану практикасының проблемалық мәселелері және оларды шешу жолдары, статистикалық ақпарат қамтылады.
Көзбен көріп қабылдау үшін дәріс материалдары компьютерлік бағдарламаларын не фото-видео материалдарын пайдалану арқылы презентация жасаумен сүйемелденеді.
Қаржылық мониторинг органдарының құрылымдық бөлімшелерінің басшылары дәріс материалдарының сапалы дайындалуына жауапты болып табылады.

4. Организация работы по подготовке и проведению профессиональной служебной подготовки сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу возлагается на подразделение по работе с персоналом (далее – кадровая служба) органов по финансовому мониторингу.
5. К проведению занятий по профессиональной служебной подготовке привлекаются профессорско-преподавательский состав организаций образования, работники и сотрудники структурных подразделений органов по финансовому мониторингу, работники других министерств и ведомств.
6. Занятия по профессиональной служебной подготовке начинаются в сентябре месяце и продолжаются в течение девяти месяцев.
7. По истечении учебного года, кадровая служба на основании предложения структурных подразделений службы экономических расследований, а также других структурных подразделений формирует тематический план (далее - план) проведения занятий по профессиональной служебной подготовке на последующий учебный год.
В приказе указывается время и место проведения профессиональной служебной подготовки, наименование подразделения, фамилия, имя и отчество (при его наличии) и должность ответственного сотрудника по организации проведения профессиональной служебной подготовки не ниже руководителя отдела структурного подразделения.
8. Занятия по профессиональной служебной подготовке проводятся не менее одного раза в месяц, с освещением не менее двух тем.
9. Согласно утвержденному Плану, не позднее десяти рабочих дней до начала занятий, ответственное подразделение по соответствующей тематике представляет в кадровую службу лекционный материал на согласование согласно требованиям, установленным в настоящих Правилах.
10. Лекционный материал готовится сотрудником ответственного подразделения. В лекциях содержатся материалы официальных источников, толкования, применение, комментарии либо производные нормативные правовые акты, принятые в реализацию основного, нормативные постановления Верховного суда и Конституционного совета, комментарии к законодательным актам, разъяснения Генеральной прокуратуры, государственных органов и нормативные правовые акты, а также по возможности содержит примеры, рекомендации международного опыта по освещаемому вопросу, проблемные вопросы правоприменительной практики и пути их решения, статистическую информацию.
Для визуального восприятия лекционный материал сопровождается составлением презентации с использованием компьютерных программ либо фото-видео материалов.
Руководители структурных подразделений органов по финансовому мониторингу являются ответственными за качественную подготовку лекционных материалов.

11. Дәріс материалы осы қағиданың 11-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда аталған материал үш жұмыс күні ішінде жауапты бөлімшеге пысықтау үшін қайтарылады.
Жауапты бөлімше кемшіліктерді жойғаннан кейін дәріс материалын қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметіне материалдар қайтарылған күннен кейін үш жұмыс күнінің ішінде қайта ұсынады.
12. Кадр қызметі экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің оқуға қатысуына бақылауды қатысу журналын жүргізу арқылы жүргізеді.
13. Кәсіби қызметтік дайындық процесінде пайдаланылатын дәріс материалы жинақтау ісіне тігіледі және келесі оқу жылдың басына дейін кадр қызметінде сақталады. Көрсетілген материалды ақпараттардың тиісті электрондық тасымалдағыштарында (дискілер, сақтау құрылғылары) сақталуға жатады.
14. Сабаққа қатысу кезінде қызметкерлер қызметтік дайындық сабақтарына арналған дәптерге жазба жүргізеді. Құпия және аса құпия мәліметтерге рұқсаты бар қызметкерлер үшін сабақ өткізу кезінде конспекттер құпия жазбаларды жүргізуге арналған арнайы (тігілген, нөмірленген, мөрмен белгіленген және құпиялық тәртіп бөлімшелерінде тіркелген) дәптерлерде жазылады.
Оқу жылы ішіндегі кәсіби қызметтік дайындық қорытындысы бойынша кадр қызметі Қазақстан Республикасының заңнамаларын білу деңгейін тексеру үшін тестілеу өткізеді.

11. В случае несоответствия лекционного материала требованиям, установленным в пункте 11 настоящих Правил, в течение трех рабочих дней данный материал возвращается ответственному подразделению для доработки.
После устранения недостатков лекционный материал повторно предоставляется в кадровую службу в течение трех рабочих дней со дня возвращения материалов.
12. Кадровые службы осуществляют контроль над посещением занятий сотрудниками службы экономических расследований с ведением журнала посещений.
13. Лекционный материал, используемый в процессе профессиональной служебной подготовки, подшивается в накопительное дело и хранится в кадровой службе до начала следующего учебного года. Хранение допускается указанного материала на соответствующих электронных носителях информации (диски, запоминающие устройства).
14. При посещении занятий сотрудники ведут записи в тетрадях, предназначенных для занятий по служебной подготовке. При проведении занятий для сотрудников, имеющих допуск к секретным и совершенно секретным сведениям, конспекты ведутся в специальных тетрадях для ведения секретных записей (прошнурованных, пронумерованных, скрепленных печатью и зарегистрированных в подразделениях режима секретности).
По итогам профессиональной служебной подготовки за учебный год кадровой службой проводится тестирование на знание законодательства Республики Казахстан.

15. Дене шынықтыру дайындығы күнделікті жұмыста қызметкердің бойында қызметтік міндеттерді атқару үшін қажетті дене шынықтыру дағдыларын қалыптастыруға бағытталған спорттық сабақтардың кешенінен тұрады.
16. Дене шынықтыру дайындығы бойынша оқытуларды ұйымдастыру үшін қаржылық мониторинг органдарының басшылары дене шынықтыру дайындығын жүргізуге жауапты бөлімшені бекітумен, тиісті шараларды жүргізу уақыты мен орнын анықтаумен жыл сайын тиісті бұйрық шығарады.

15. Физическая подготовка представляет собой комплекс спортивных занятий, направленных на формирование у сотрудника необходимых физических навыков для выполнения служебных задач в повседневной деятельности.
16. Для организации занятий по физической подготовке руководителями органов по финансовому мониторингу ежегодно издается соответствующий приказ, с закреплением ответственного подразделения за проведение физической подготовки, с определением времени и места проведения соответствующих мероприятий.

17. Дене шынықтыру дайындығы бойынша сабақтар қаңтар айынан басталады және аптасына кемінде екі реттен жыл бойына жалғасады.
18. Дене шынықтыру дайындығы бойынша сабақтар осы Қағидаға қосымшаларда белгіленген дене шынықтыру дайындығы нормативтерін орындауға бағытталған.
Қаржылық мониторин
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
кәсіби қызметтік және дене
шынықтыру дайындығын
ұйымдастыру қағидаларына
қосымша
Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтер Ерлер үшін жалпы нормативтер
Нормативтің атауы
Бағалау
Медициналық жасына қарай топтар
30 жасқа дейін

17. Занятия по физической подготовке начинаются в январе месяце и продолжаются в течение всего года, не менее двух раз в неделю.
18. Занятия по физической подготовке направлены на выполнение нормативов физической подготовки, установленных в приложении к настоящим Правилам.
Приложение к Правилам
организации профессиональной
служебной и физической подготовки
сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Нормативы физической подготовки Общие нормативы для мужчин
Наименования норматива
Оценка
Медико-возрастные группы
до 30

21-өте жақсы "5-балл"
25 метр
18-жақсы "4-балл"
25 метр
15-қанағаттанарлық "3-балл"
25 метр
Ескертпе:
Атыс дайындығы
Атыс дайындығы бойынша оқу-жаттығулар "тұрған бойда қолмен ату" қалпында 25 метр қашықтықта орындалады (екінші қолды ұстап тұруға жол беріледі), ату уақыты шектелмеген, оқтардың саны 6 патрон (3 сынамалы, 3 есепке алынатын). Атыс дайындығы нормативтерін қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлерімен тапсырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 Бұйрыққа
6-қосымша
Қаржылық мониторинг органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру ережесі
Ескерту. 6-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.10.2022 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 Бұйрыққа
7-қосымша
Қаржылық мониторинг органдары экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің дербес деректері бар жеке істерді жүргізу қағидалары
1. Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің дербес деректері бар жеке істерді жүргізудің осы қағидалары "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 42-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің (бұдан әрі –қызметкер) дербес деректері бар жеке істерді жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Қаржылық мониторинг органдарында жеке іс қызмет өткеру орны бойынша бір данада жүргізіледі. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) қызметкерлерінің, сондай-ақ аумақтық орган басшыларының құқық қорғау қызметіне жетекшілік ететін орынбасарларының жеке істерінің түпнұсқаларын Агенттіктің кадр қызметінің жұмыскерлері жүргізеді.
3. Жеке іс қызметкердің қызметтік және қоғамдық қызметін сипаттайтын материалдар жинақталатын негізгі құжат болып табылады. Жеке істе: қызметкердің мемлекеттік органдардағы, азаматтық ұйымдардағы еңбек қызметі, Қарулы күштерде, басқа әскери құрылымдарда, құқық қорғау органдарында қызмет өткеруі, сондай-ақ өмірбаяндық және өзге де деректері көрсетіледі.
4. Жеке істің материалдары зейнетке шығуға, еңбек сіңірген жылдары үшін қосымша демалыс беруге, қызметкерді жұмыстан шығарған кезде біржолғы жәрдемақы төлеуге, сондай-ақ қаржылық мониторинг органының ведомстволық ерекшелік белгілерімен марапаттауға, сондай-ақ еңбек сіңірген жылдарын есептеу мақсатында "Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған тұлғаларға еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 129 қаулысымен белгіленген тәртіпте қызметкерді қызметте пайдалану туралы мәселелерді шешуге, біліктілік сыныптарын белгілеуге ұсынуға, марапаттауға, сондай-ақ қызмет өтілін есептеуге арналады.

21-отлично "5-баллов"
25 метров
18-хорошо "4-балла"
25 метров
15-удовлетворительно "3-балла"
25 метров
Примечание:
Огневая подготовка
Учебные стрельбы выполняются на дистанции 25 метров в положении "стоя с руки" (допускается поддержание второй руки), время на стрельбу неограниченно, количество боеприпасов 6 патронов (3 пробных, 3 зачетных). Сдача нормативов огневой подготовки осуществляется сотрудниками службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу.
Приложение 6 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 3
Сноска. Приложение 6 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.10.2022 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 3
Правила ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
1. Настоящие Правила ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу, разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (далее – сотрудник).
2. В органах по финансовому мониторингу личное дело ведется в одном экземпляре по месту прохождения службы. Оригиналы личных дел сотрудников Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), а также заместителей руководителей территориальных органов, курирующих правоохранительную деятельность, ведутся работниками кадровой службы Агентства.
3. Личное дело является основным документом, в котором сформированы материалы, характеризующие служебную и общественную деятельность сотрудника. В личном деле отражаются: трудовая деятельность в государственных органах, гражданских организациях, прохождение службы в Вооруженных Силах, других воинских формированиях, в правоохранительных органах, а также биографические и иные данные сотрудника.
4. Материалы личного дела предназначаются для решения вопросов о служебном использовании сотрудника, представлении к установлению квалификационных классов, награждении, а также для исчисления стажа службы в порядке, устанавливаемом постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 129 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года", в целях расчета выслуги лет, дающей право выхода на пенсию, предоставления дополнительного отпуска за выслугу лет, выплаты единовременного пособия при увольнении сотрудника, а также к награждению ведомственными знаками отличия органа по финансовому мониторингу.

5. Құқық қорғау немесе әскери қызмет өткерген (өткеріп жүрген) қызметкерді қабылдау (ауыстыру) кезінде қызметкер құқық қорғау немесе әскери қызмет өткерген (өткеріп жүрген) мемлекеттік органдар немесе ұйымдар құқық қорғау органы басшысының немесе уәкілетті басшының сұрау салуы бойынша құқық қорғау органының атына еңбек сіңірген жылдарының есебін, қызметтік тізімнің көшірмесін, соңғы аттестаттау бойынша қорытындыны және қызметкердің қызметін сипаттайтын өзге де материалдарды жібереді.
6. Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік заңнамасымен белгіленген жағдайларды қоспағанда, қызметкердің жазбаша нысанда білдірген келісімінсіз оның дербес деректерін үшінші тарапқа беруге жол берілмейді.
7. Қызметкердің жеке ісінде және есепке алу құжаттарында қамтылған мәліметтер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларға жатады. Жеке істерге "құпия" деген гриф қойылады. Басқа қызметкердің дербес деректерін алуды, сақтауды, өңдеуді, пайдалануды және беруді реттейтін нормалардың бұзылуына, сондай-ақ осындай деректердің жоғалуына немесе жария болуына кінәлі қызметкер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауаптылыққа болады.
8. Қаржылық мониторинг органдарында қызметкердің дербес деректерін алу, сақтау, өңдеу, пайдалану және беру кезінде мынадай талаптар сақталады:
1) қызметкердің дербес деректерін өңдеу қызметкердің құқық қорғау қызметін өткеруіне, оқуына және лауазымдық өсуіне ықпал ету, қызметкердің жеке басының және оның отбасы мүшелерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында, сондай-ақ оған тиесілі мүліктің сақталуын қамтамасыз ету, лауазымдық міндеттерін атқару нәтижелерін есепке алу мақсатында жүзеге асырылады;
2) заңнамалық актілерге сәйкес қызметкерден алынған дербес деректердің шынайылығын тексеру мемлекеттік органдардың қатысуымен жүзеге асырылады;
3) қызметкердің дербес деректерін заңсыз пайдаланудан немесе жоғалтудан қорғау қаржылық мониторинг органының қаражаты есебінен қамтамасыз етіледі.
9. Әрбір қызметкерге осы қағидаларға 1-қосымшада бекітілген нысан бойынша жеке іс қалыптастырылады. Қызметкердің жеке ісін қалыптастыру кандидаттың қаржылық мониторинг органдарына қызметке қабылдау туралы өтінішіне оң бұрыштама қойылғаннан кейін басталады.
10. Жеке іс осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бес бөліктен тұрады:
бірінші бөлікте: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік тізім, қызмет өтілін анықтау жөніндегі комиссияның қорытындысы, қызметінің жеке кезеңдерін растау туралы қорытындысы сақталады;
екінші бөлікте хронологиялық реттілігімен мынадай құжаттар сақталады:

5. При приеме (переводе) сотрудника, проходившего (проходящего) правоохранительную или воинскую службу, государственные органы или организации, в которых сотрудник проходил (проходит) правоохранительную или воинскую службу, по запросу руководителя правоохранительного органа или уполномоченного руководителя направляют в адрес правоохранительного органа расчет выслуги лет, копию послужного списка, заключение по последней аттестации и иные характеризующие служебную деятельность сотрудника материалы.
6. Передача персональных данных сотрудника третьей стороне не допускается без согласия сотрудника, выраженного в письменной форме, за исключением случаев, установленных уголовно-процессуальным законодательством Республики Казахстан.
7. Сведения, содержащиеся в личном деле и документах учета сотрудника, относятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан к государственным секретам. Личным делам присваивается гриф "секретно". Сотрудник, виновный в нарушении норм, регулирующих получение, хранение, обработку, использование и передачу персональных данных другого сотрудника, а равно виновный в утрате таких данных, несет ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
8. В органах по финансовому мониторингу при получении, хранении, обработке, использовании и передаче персональных данных сотрудника соблюдаются следующие требования:
1) обработка персональных данных сотрудника осуществляется в целях содействия сотруднику в прохождении правоохранительной службы, обучении и должностном росте, обеспечения личной безопасности сотрудника и членов его семьи, а также в целях обеспечения сохранности принадлежащего ему имущества, учета результатов исполнения им должностных обязанностей;
2) проверка достоверности персональных данных, полученных у сотрудника в соответствии с законодательными актами, осуществляется с участием государственных органов;
3) защита персональных данных сотрудника от неправомерного их использования или утраты обеспечивается за счет средств органа по финансовому мониторингу.
9. На каждого сотрудника формируется личное дело по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Формирование личного дела сотрудника начинается после наложения положительной визы на заявлении кандидата о приеме на службу в органы по финансовому мониторингу.
10. Личное дело состоит из пяти частей согласно приложению 2 к настоящим Правилам:
в первой части хранятся: послужной список по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, заключение комиссии по определению стажа службы, заключение о подтверждении отдельных периодов службы;
во второй части в хронологической последовательности хранятся:

1) лауазымға тағайындауға, ауыстыруға, атқарып отырған лауазымынан босатуға, қаржылық мониторинг органдарынан жұмыстан босатуға ұсынымдар;
2) қызметтік мінездемелер;
3) аттестаттау парақтары;
4) біліктілік сыныптарын белгілеу туралы ұсынымдар;
5) мемлекеттік және басқа да наградалармен марапаттау парақтары;
6) қызметкерлердің өз қолымен жазылған ауыстыруға, ротациялауға, тағайындауға және атқарып отырған лауазымынан босатуға арналған баянаттары;
7) кадр резервінде лауазымын жоғарылату үшін тұрған кандидатпен атқарылған жұмыс туралы анықтамалар;
үшінші бөлімде хронологиялық реттілігімен мынадай құжаттар сақталады:
1) қызметкердің қаржылық мониторинг органдарына қызметке қабылдау туралы өтініші;
2) өмірбаян (өз қолымен жазылған);
3) кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ;
4) әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысы;
5) қызметкер қол қойған ант мәтіні;
6) осы қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттеме;
7) осы қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес насан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы шектеулер;
8) осы қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны сақтау туралы қолхат;
9) осы қағидаларға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің әдеп қағидалары) сақтау жөніндегі міндеттеме;
10) мүлікті сенімді басқаруға арналған шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі (бар болған жағдайда);
төртінші бөлімде мұрағат материалдары сақталады: ескірген қызметтік тізімдер, өмірбаяндар, сауалнамалар, ішкі қауіпсіздік бөлімшелері жүргізген тергеп-тексеру материалдары бойынша қорытындылар, қызметкерге тәртіптік жаза қолдану және оларды алып тастау туралы шешімдердің ұсынымдары мен көшірмелері, мұрағат анықтамалары және қызметтің жекелеген кезеңдерін растау туралы құжаттар, денсаулық жағдайы туралы куәліктер, жаралануы туралы анықтамалар, кірістер туралы декларация, бастапқы даярлау туралы куәлік, біліктілігін арттыру туралы құжат;
бесінші бөлікте: (арнайы папкада) қызметкерді және оның жақын туысқандарын арнайы тексеру материалдары, арнайы тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік агенттігінің немесе оның аумақтық органдары хатының түпнұсқасы немесе көшірмесі, құпия құжаттармен жұмыс істеуге рұқсат беру туралы қорытынды сақталады.
11. Қызметтік тізім қызметкердің қызмет өткеруін көрсететін құжат болып табылады. Оны кадр қызметінің қызметкері тексерілген сауалнама, өмірбаян, әскери билет, еңбек кітапшасы, бұйрықтар және тиісті құжаттар негізінде жасайды. Жазбалар сиямен (шарикті қаламмен), анық, ұқыпты түрде қолмен (қысқартусыз және тазартусыз) жазылады. Қызметтік тізімге оның нысанында көзделмеген деректерді енгізуге жол берілмейді.
Қызметкер толтырылған қызметтік тізіммен таныстырылады және ол туралы жазылған мәліметтердің дұрыстығын растау үшін қызметтік тізімге өзінің қолын қояды. Содан кейін қаржылық мониторинг органының кадр қызметінің басшысы қол қояды және кадр қызметінің мөрімен бекітіледі.
Бұдан әрі қызметкер қызметтік тізімдегі жазбалармен кемінде бес жылда бір рет, сондай-ақ жаңа қызмет орнына кетер алдында, қызметтен шығаруға ұсынар алдында кадр қызметі басшысының рұқсатымен танысады.

1) представления к назначению на должность, перемещению, освобождению от занимаемой должности, увольнению с органов по финансовому мониторингу;
2) служебные характеристики;
3) аттестационные листы;
4) представления об установлении квалификационных классов;
5) наградные листы о награждении государственными и другими наградами;
6) рапорта сотрудников, написанные собственноручно на перемещение, ротацию, назначение и увольнение с занимаемой должности;
7) справки о работе с кандидатом, состоящим в резерве кадров на выдвижение;
в третьей части в хронологической последовательности хранятся:
1) заявление сотрудника о приеме на службу в органы по финансовому мониторингу;
2) автобиография (написанная собственноручно);
3) личный листок по учету кадров;
4) заключение военно-врачебной комиссии;
5) подписанный текст присяги сотрудника;
6) обязательство по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
7) антикоррупционные ограничения по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
8) подписка о соблюдении государственных секретов и иной охраняемой законом тайны по форме, согласно приложению к настоящим Правилам;
9) обязательство по соблюдению Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153, согласно приложению к настоящим Правилам;
10) нотариально засвидетельствованная копия договора на доверительное управление имуществом (при наличии);
в четвертой части хранятся архивные материалы: устаревшие послужные списки, автобиографии, анкеты, заключения по материалам проверки, проведенной подразделениями внутренней безопасности, представления и копии решений о наложении на сотрудника дисциплинарных взысканий и их снятии, справки архивов и документы о подтверждении отдельных периодов службы, свидетельства о состоянии здоровья, справки о ранениях, декларация о доходах, свидетельство о первоначальной подготовке, документ о повышении квалификации;
в пятой части (в специальной папке): хранятся материалы специальной проверки на сотрудника и его близких родственников, оригинал или копия письма Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориального органа о результатах специальной проверки, заключение о допуске к секретным документам.
11. Послужной список является документом, отражающим прохождение службы сотрудника. Он составляется работником кадровой службы на основании проверенной анкеты, автобиографии, военного билета, трудовой книжки, приказов и соответствующих документов. Записи производятся чернилами (шариковой ручкой), разборчиво, аккуратно, от руки (без сокращений и подчисток). Внесение в послужной список данных, не предусмотренных его формой, не допускается.
С составленным послужным списком знакомится сотрудник и в подтверждение правильности записанных о нем сведений расписывается в послужном списке. После этого послужной список подписывается руководителем кадровой службы и скрепляется печатью кадровой службы органа по финансовому мониторингу.
В последующем сотрудник знакомится с записями в послужном списке не реже одного раза в пять лет, а также перед убытием к новому месту службы, перед представлением к увольнению с разрешения руководителя кадровой службы.

12. Агенттіктің кадр қызметінің қызметшісі қызметтік тізімді жасау және оны кейіннен жүргізу кезінде мыналарды басшылыққа алады:
1) 8-бөлімге тиісті құжаттардың (еңбек кітапшасының, анықтамалардың) негізінде Қарулы Күштердегі, басқа да әскери құралымдардағы және құқық қорғау органдарындағы қызметті қоспағанда, еңбек қызметі басталғаннан атқарған жұмысы туралы деректер енгізіледі. Осы бөлімде Қарулы Күштерде, әскерлерде және құқық қорғау органдарында жұмысшылар мен қызметшілер ретіндегі жұмыс жазылады.
Үзілістер болған кезде сол кезеңде немен айналысқаны көрсетіледі: мысалы, "Құқық қорғау органдарында қызмет атқарды", "Жұмыс істеген жоқ", "Зейнеткерлікте болды";
2) 9-бөлімде хронологиялық тәртіппен Қарулы Күштерде, басқа әскери құрылымдарда және құқық қорғау органдарында қатардағы, сержанттық, аға құрам, прапорщик, мичман және басшылық тұлғалар мен офицерлік құрамның орналасуға жататын лауазымдарда қызмет өткерулері туралы мәліметтер жазылады. Сондай-ақ, басшылық құрамдағы тұлғаларды басқа министрліктерге және ведомстволарға немесе оларға бағынысты мекемелерге, кәсіпорындарға және ұйымдарға іссапарларға жіберу туралы мәліметтер жазылады.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, шекара және ішкі әскерлерінде, Ұлттық қауіпсіздік агенттігі, Ішкі істер министрлігі, прокуратура бөлімшелерінде жеке құрам бойынша тағайындаулар туралы бұйрықтар 9-бөлімге жазбалар енгізу үшін негіз болып табылады.
Қарулы Күштердегі мерзімді әскери қызметті өткергені туралы жазбалар әскери билеттердің негізінде жүргізіледі.
Мұрағат материалдары болмаған және қызметкерлерді тағайындау, ауыстыру немесе жұмыстан босату туралы бұйрықтардың нөмірлері мен күндерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда, олардың қызметтерінің жекелеген кезеңдері басқа да құжаттармен: аттестатау материалдарымен, қызметтік мінездемелермен, марапаттауға және арнайы әскери атақтарды беруге ұсынымдармен, нұсқамалармен, әскери бөлімдердің, мекемелер мен мұрағаттардың анықтамаларымен, әскери билеттермен, куәліктермен, ақшалай және заттай аттестаттармен, ескірген қызметтік тізімдерімен, сондай-ақ бұрынғы қызметтестерінің куәландыратын көрсеткіштерімен расталуы мүмкін. Бұрынғы қызметтестерінің жазбаша растауларын қолдану кезінде кадр қызметімен (олардың жеке істерін қарау, жеке әңгімелесу жолымен) олар көрсеткен кезеңде қызметкермен бірге шынымен қызмет өткергеніне көз жеткізіледі.
Барлық жиналған құжаттарға (оның ішінде қызметтестердің көрсеткіштерін) жан-жақты талдау мен салыстыру жүргізгеннен кейін қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметтері құжаттардың атауларын және олардағы қызметкердің сол немесе өзге кезеңде қызметте болуы туралы куәландыратын нақты деректерді көрсете отырып қызметті растау туралы дәлелді қорытынды жасайды.
Қызметті растау туралы қорытындыны қаржылық мониторинг органының басшысы бекіткеннен кейін жеке құрам бойынша бұйрық рәсімделеді.
Бұйрықтың нөмірі, күні және оны шығарған қаржылық мониторинг органының атауы осы бұйрықпен расталған әрбір қызметі кезеңінің жанында жазылады.
Қызметкердің жоғары тұрған лауазымнан төмен тұрған лауазымға ауыстырылуын жазу кезінде ауыстыру себебі көрсетіледі, мысалы: "Аттестаттау қорытындысы бойынша лауазымы төмендетіле отырып тағайындалды", "Штаттардың қысқартылуына байланысты төмендетіле отырып тағайындалды". Лауазымда төмендету себептері туралы жазба жеке құрам бойынша бұйрықтың негізінде ғана жүргізіледі.
9-бөлімде жазылған жазулар қызметкерді ауыстыру, жұмыстан босату, немесе оны жеке құрамның тізімінен алып тастаған жағдайда ғана кадр қызметі басшысының немесе оның орынбасарының қолымен және органның елтаңбалық мөрімен расталады;

12. Работник кадровой службы Агентства при составлении и последующем ведении послужного списка руководствуется следующим:
1) в раздел 8 заносятся данные о выполняемой работе с начала трудовой деятельности, исключая службу в Вооруженных Силах, других воинский формированиях и правоохранительных органах, на основании соответствующих документов (трудовой книжки, справок). В этом же разделе записывается работа в качестве рабочих и служащих в Вооруженных Силах, войсках и правоохранительных органах.
При наличии перерывов указывается деятельность в этот период, например: "Служил в правоохранительных органах", "Не работал", "Состоял на пенсии";
2) в разделе 9 в хронологическом порядке производится запись сведений о прохождении службы в Вооруженных Силах, других воинских формированиях и правоохранительных органах на должностях, подлежащих замещению рядовым, сержантским, старшинским составом, прапорщиками, мичманами и лицами начальствующего и офицерского состава. Записываются также сведения о прикомандировании лиц начальствующего состава к другим министерствам и ведомствам или подведомственным им учреждениям, предприятиям и организациям.
Основанием для внесения записей в раздел 9 являются приказы о назначении по личному составу подразделений Вооруженных сил, пограничных и внутренних войсках, органах Комитета национальной безопасности, Министерства внутренних дел, прокуратуры Республики Казахстан.
Записи о срочной действительной военной службе в Вооруженных Силах производятся на основании военных билетов.
В случаях, когда отсутствуют архивные материалы и невозможно установить номера и даты приказов о назначении, перемещении или увольнении сотрудников, отдельные периоды их службы подтверждаются документами: аттестационными материалами, служебными характеристиками, представлениями к награждению и присвоению специальных воинских званий, предписаниями, справками воинских частей, учреждений и архивов, военными билетами, удостоверениями, денежными и вещевыми аттестатами, устаревшими послужными списками, а также свидетельскими показаниями бывших сослуживцев. При использовании письменных подтверждений бывших сослуживцев, кадровая служба (путем просмотра их личных дел, личных бесед) проверяет, что они в указываемый ими период действительно совместно служили с сотрудником, служба которого подтверждается.
После всестороннего анализа и сопоставления всех собранных документов (в том числе и показаний сослуживцев) кадровыми службами органов по финансовому мониторингу составляется мотивированное заключение о подтверждении службы с указанием наименования документов и содержащихся в них конкретных данных, свидетельствующих о пребывании сотрудника на службе в тот или иной период.
Заключение после утверждения о подтверждении службы руководителем органа по финансовому мониторингу оформляется приказ по личному составу.
Номер, дата приказа и наименование органа по финансовому мониторингу, его издавшей, записываются против каждого периода службы, подтвержденным этим приказом.
При записи перемещений сотрудника с вышестоящей должности на нижестоящую, указывается причина перемещения, например: "Назначен с понижением в должности по итогам аттестации", "Назначен с понижением в связи с сокращением штатов". Запись о причинах понижения в должности производится только на основании приказа по личному составу.
Записи, произведенные в разделе 9, заверяются подписью руководителя кадровой службы или его заместителя и гербовой печатью органа только в случае перевода, увольнения сотрудника со службы или его исключения из списков личного состава;

3) қызметтік тізімнің 10-бөлімінде жеңілдік жағдайларда есептеуге жататын қызмет кезеңдері және еңбек сіңірген жылы жазылады. Жазулар еңбек сіңірген жылын жеңілдік жағдайларда есептеу үшін құжаттың нөмірі мен күнін көрсете отырып, бұйрықтар мен құжаттардың негізінде жазылады;
4) қызметтік тізімнің 11-бөлімінде ұрыс қимылдары кезінде алынған жарақаттар, контузиялар және жауынгерлік зақымданулар туралы жазбалар емдеу мекемелері, қызметкер қызмет өткерген және жараланған әскери бөлімдер тарапынан берілген құжаттардың және растайтын құжаттардың нөмірі мен күніне сілтеме жасай отырып, мұрағаттар берген құжаттардың негізінде жүргізіледі. Бұл ретте жарақаттар мен жауынгерлік зақымданулардың сипаты, қашан және қайда (қандай елді мекендер, жер үшін шайқастарда) алынғаны көрсетіледі;
5) қызметтік тізімнің 12-бөлімінде Қазақстан Республикасының, шет мемлекеттердің ордендерімен, медальдарымен наградтау туралы, "Халық қаһарманы" атақтары мен құрметті атақтар беру туралы мәліметтер, жарлықтар мен бұйрықтар негізінде жазылатын бағалы сыйлықтар, грамоталар, алғыс хаттар және өзге де мәліметтер жазылады;
6) қызметтік тізімнің 13-бөлімінде бұйрықтармен жарияланған тәртіптік жазалаулары жазылады. Бұл ретте қызметтік тізімді жасау кезінде алынған тәртіптік жазалар қызметтік тізімге жазылмайды;
7) 14-бөлімде Қарулы күштердегі қызмет өткеруі кезеңіндегі де, басқа әскери құрылымдардағы және құқық қорғау органдарындағы, сондай-ақ запаста болған кезеңдердегі де барлық шетелге шығулар (тұрақты жұмысқа, оқуға, іссапарға, демалысқа, туристік жол жүрулер) көрсетіледі;
8) 15-бөлімде қызметкерді сайлау органдарына таңдау туралы деректер жазылады;
9) 18, 19-бөлімдерде қызметкердің отбасылық жағдайы жазылады, содан кейін отбасы мүшелері мен оның асырауындағы тұлғалар көрсетіледі. Бұл бөлімге, жұбайынан (зайыбынан) басқа, қызметкердің барлық балалары (оның ішінде асырап алынғандар және алимент төлейтіндер) жазылуға жатады. Отбасы жағдайы туралы (оның ішінде бала асырап алу туралы, некені бұзу туралы, отбасы мүшелері мен асырауындағылардың қайтыс болуы туралы) мәліметтерді жазу азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын органдармен берілетін тиісті куәліктердің негізінде ғана жүргізіледі.
Осы бөлімге қызметкердің еңбекке жарамсыз ата-анасы, ағалары мен әпке-қарындастары (тұрғын орнына қарамастан) және егер олар қызметкермен бірге тұрып жатса, оның тұрақты қарауында болып немесе одан көмек алып тұрса және бұл олар үшін тұрақты және басты өмір сүру көзі болып табылса, әйелінің (күйеуінің) еңбекке жарамсыз ата-анасы жазылады.
Әйелінің (күйеуінің) ата-анасы туралы мәліметтер, қызметкердің қарауындағы жағдайына қарамастан 18-бөлімде көрсетілетін қарауындағылардың қатарына жазылмайды.

3) в разделе 10 послужного списка указываются периоды службы, подлежащие зачету и выслугу лет на льготных условиях. Записи производятся на основании приказов и документов для льготного исчисления выслуги лет с указанием номера и даты документа;
4) в разделе 11 послужного списка записи о ранениях, контузиях и боевых поражениях, полученных в период боевых действий, производится на основании документов, выданных лечебными учреждениями, воинскими частями, в которых сотрудник проходил службу и был ранен и архивами со ссылкой на номер и дату подтверждающих документов. При этом указывается характер ранений и боевых поражений, когда и где (в боях за какие населенные пункты, местность) они получены;
5) в разделе 12 послужного списка сведения о награждениях орденами, медалями Республики Казахстан, иностранных государств, о присвоении званий "Халық каhарманы" и почетных званий, ценные подарки, грамоты, благодарности и прочие, которые записываются на основании указов и приказов;
6) в разделе 13 послужного списка записываются дисциплинарные взыскания, объявленные приказами. При этом дисциплинарные взыскания, снятые к моменту составления послужного списка, в послужной список не записываются;
7) в разделе 14 записываются все выезды за границу (на постоянную работу, в командировку, отпуска, туристические поездки), как в период прохождения службы в Вооруженных Силах, в других воинских формированиях и правоохранительных органах, а также при нахождении в запасе;
8) в разделе 15 записываются данные об избрании сотрудника в выборные органы;
9) в разделах 18, 19 записывается семейное положение сотрудника, а затем записываются члены семьи и лица, состоящие на его иждивении. В этот раздел, кроме супруга (супруги), подлежат записи все дети сотрудника (в том числе усыновленные и те на которых платит алименты). Запись сведений о семейном положении (в том числе об усыновлении, о расторжении брака, о смерти членов семьи и иждивенцев) производится только на основании соответствующих свидетельств, выдаваемых органами, осуществляющими государственную регистрацию актов гражданского состояния.
В этот раздел записываются данные о находящихся на иждивении сотрудника нетрудоспособные родители, братья и сестры (независимо от места жительства) и нетрудоспособные родители жены (мужа), если они проживают вместе с сотрудником, находятся на его полном содержании или получают от него помощь, которая является для них постоянным и основным источником средств к существованию.
Сведения о родителях супруги (супруга), в число иждивенцев в раздел 18 не записываются, независимо от состояния их на иждивении сотрудника.

13. Жасалған қызметтік тізімдер қаржылық мониторинг органдарындағы қызметтің барлық кезеңі ішінде жүргізіледі.
14. Қызметтік тізімдер толық жарамсыз болып қалған жағдайда және тек кадр қызметі басшысының рұқсатымен ғана оларды қайта жасауға жол беріледі. Бұл ретте бұрынғы қызметтік тізім жойылмайды және жеке істің төртінші бөлігіне тігіледі.
15. Жеке істің үшінші бөлігіндегі құжаттарды (қызметке қабылдау туралы өтініш, өмірбаян, кадрларды есепке алу бойынша жеке парақ) қаржылық мониторинг органдарына қызметке қабылданатындар өз қолымен бір данада, сиямен (шарикті қалам), түсінікті болатындай жазады. Өмірбаянның екінші данасы теріліп басылған түрде ұсынылады.
16. Кадрларды есепке алу бойынша жеке парақ (бұдан әрі – Жеке парақ) осы Қағидаға 13-қосымшаға сәйкес рәсімделеді.
Жеке парақта көрсетілген барлық сұрақтарға қысқартусыз, сызбаларсыз және түзетулер мен қателерсіз, қызметкерге қатысы бар құжаттарда жазылған жазбаларға қатаң сәйкестікпен толық жауап беріледі.
Жеке парақты толтырған кезде мынадай құжаттар пайдаланылады (олар бар болған жағдайда):
жеке басын растайтын куәлік;
еңбек кітапшасы;
қызметтік тізім;
әскери билет;
білімі туралы құжат;
берілген ғылыми дәрежесі мен ғылыми атағы туралы құжаттар.
Кадр қызметі Жеке парақты толтырудың толықтығын және оның ішінде көрсетілген мәліметтердің үміткер ұсынған құжаттарға сәйкес дұрыстығын тексереді.
17. Өмірбаян осы қағидаға 5-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Өмірбаянда қызметкердің сауалнамалық деректері мен оның оқу, еңбек және қоғамдық қызметінің қысқаша сипаттамасы болады.
Өмірбаян жеке өз қолымен еркін нысанда жазылады, соңында қолы мен күні қойылады. Келесі әр бес жыл өткен сайын жаңа өмірбаян жазылады, ол жеке іске тігіледі.
18. Қызметкердің қызметтік және қоғамдық қызметіндегі, сондай-ақ биографиялық деректеріндегі кейінгі өзгерістер мен толықтыруларды осы жеке істер жүргізілетін кадр қызметі жеке істің қызметтік тізіміне жазады.
Мерзімділікпен, бірақ бес жылдан ерте емес, қызметкердің қызметтік өсуіне қарай, сондай-ақ оның өмірбаяндық деректерінде өзгерістер болған жағдайда немесе қызметтік тізімдегі деректерге қайшы келетін мәліметтер анықталған кезде кадр қызметі басшыларының қалауы бойынша қызметкерден жаңа өмірбаян және кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағы талап етіледі. Бұл ретте, бұдан бұрын жазылған өмірбаян мен кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағы жойылмайды, жеке істің төртінші бөлігіне тігіледі.
19. Жеке істің сыртқы мұқабасының ішкі жағында қызметкердің күнделікті киім нысанындағы (сыртқы киімсіз және бас киімсіз) көлемі 9х12 түрлі-түсті фотосуреті (анфас, бюст) жапсырылады.
Фотосуреттің екінші жағына сиямен қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) жазылады, ол кадр қызметі қызметкерінің немесе тікелей басшысының қолымен расталады.
Мұқабаның екінші ішкі жағына конверт жапсырылады, онда жеке құжаттар: еңбек кітапшасы, әскери билет (арнайы есепте тұрған тұлғалар), жеке куәліктердің, оқу орнын бітіргені туралы дипломдардың нотариалды куәландырылған көшірмелері, куәліктер, фотографиялық карточкалар және қолда бар құжаттар сақталады.

13. Составленные послужные списки ведутся на протяжении всего периода службы в органах по финансовому мониторингу.
14. Пересоставление послужных списков допускается в случаях прихода их в полную непригодность и только с разрешения руководителя кадровой службы. При этом старый послужной список не уничтожается и подшивается в четвертую часть личного дела.
15. Документы третьей части личного дела (заявление о приеме на службу, автобиография, личный листок по учету кадров) пишутся принимаемыми на службу в органы по финансовому мониторингу собственноручно в одном экземпляре, чернилами (шариковая ручка), разборчиво. Второй экземпляр автобиографии предоставляется в отпечатанном виде.
16. Личный листок по учету кадров (далее – Личный листок) оформляется по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
На все указанные в Личном листке вопросы даются полные ответы без сокращений, прочерков, исправлений и помарок, в строгом соответствии с записями, которые содержатся в документах, имеющих отношение к сотруднику.
При заполнении Личного листка используются следующие документы (при наличии):
удостоверение личности;
трудовая книжка;
послужной список;
военный билет;
документ об образовании;
документы о присуждении ученой степени и о присвоении ученого звания.
Кадровая служба проверяет полноту заполнения Личного листка и правильность указанных в нем сведений в соответствии с предъявляемыми кандидатом документами.
17. Автобиография оформляется в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам.
Автобиография содержит анкетные данные сотрудника и краткое описание его учебной, трудовой и общественной деятельности.
Автобиография пишется лично в произвольной форме, в конце ставится подпись и дата. По истечении каждых последующих пяти лет заполняется новая автобиография, которая подшивается в личное дело.
18. Последующие изменения и дополнения в служебной и общественной деятельности, а также в биографических данных сотрудника отражаются в послужном списке личного дела теми кадровыми службами, в которых ведутся эти личные дела.
Периодически, но не ранее чем через пять лет, по мере служебного роста сотрудника, а также в случаях изменений его биографических данных или выявления сведений, противоречащих данным послужного списка, по усмотрению руководителей кадровой службы от сотрудника истребуются новые автобиография и личный листок по учету кадров. При этом ранее написанная автобиография и личный листок по учету кадров не уничтожаются, а подшиваются в четвертую часть личного дела.
19. На оборотной стороне титульной обложки личного дела прикрепляется цветная фотокарточка (анфас, бюст) сотрудника в деловом стиле одежды размером 9х12 (без верхней одежды и головного убора).
На оборотной стороне фотографической карточки чернилами записываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, которое заверяются подписью сотрудника кадровой службы или непосредственного руководителя.
На второй внутренней стороне обложки подклеивается конверт, в котором хранятся личные документы: трудовая книжка, военный билет (лиц, состоящих на специальном учете), нотариально заверенные копии удостоверений личности, дипломов об окончании учебных заведений, свидетельства, фотографические карточки и имеющиеся документы.

20. Конвертте сақталатын еңбек кітапшасы енбек кітапшалары мен оның қосымшаларын беруді есепке алу кітабында тіркеледі және жеке іспен бірге жүреді.
21. Жеке істе сақталатын құжаттар нөмірленеді және тиісті бөлімдердің тізімдемелеріне енгізіледі. Тізімдемеге әр құжаттың атауы, күні мен парақтарының саны көрсетіле отырып, бөлек енгізіледі. Әр бөлімдегі және конверттегі құжаттардың тізімдемесін кадр қызметінің қызметкерлері растайды.
22. Қарулы Күштерден, басқа әскери құрамдардан және құқық қорғау органдарынан қаржылық мониторинг органына қызмет өткеру үшін келген әскери қызметкерлердің, сондай-ақ запастағы әскери міндеттілердің жеке істері негізгі жеке іске тігісі ашылмаған түрде қосылады.
23. Қызметкердің қызмет өткеруін рәсімдеу, нақтылау және жеке ісін салыстыру, сондай-ақ есепке алу деректеріндегі (білімі, тұрғылықты жері, отбасы жағдайы) өзгерістер туралы қажетті сипаттайтын материалдар мен құжаттарды уақтылы алу барлық кадр қызметтерінде кадрларды іріктеу және орналастыру мәселелерімен айналысатын тұлғаларға жүктеледі.
24. Жеке істердің қызметтік тізімдеріне тағайындау, ауыстыру, атақ беру, наградтау, көтермелеу, жазалау және қызмет кезеңіндегі өзгерістер туралы жазбалар бұйрықтар мен ресми құжаттар негізінде жүргізіледі. Қызметкердің ауызша түсініктемелері негізінде жеке істерге өзгерістер, толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
25. Егер жеке істермен кейінгі жұмыста жазбаларда қателіктер мен ауытқушылықтар табылатын болса, олардың негізінде енгізілген құжаттарды көрсете отырып өзгерістер енгізіледі.
26. Осы қағидамен көзделмеген құжаттарды сақтауға жол берілмейді.
Құжаттарды алу тек қаржылық мониторинг органы басшысының немесе кадр қызметі басшысының рұқсатымен ерекше жағдайларда жүргізілуі мүмкін не қылмыстық қудалау органдарының қаулысы негіз болып табылады.
Жеке істегі құжаттардың көшірмелерін түсірген жағдайда түпнұсқалық құжатқа көшірмелер кім үшін және қашан түсірілгендігі көрсетіледі.
27. Жеке іске қызметкерге қатысы жоқ құжаттар мен құжаттардың көшірмелері енгізілмейді.
28. Анкеталық-өмірбаяндық деректер өзгерген жағдайда, яғни әкімшілік, қылмыстық және өзге де жауапкершілікке тартылған кезде, қызметкер Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерінде көзделген анкеталық-өмірбаян деректерінің өзгергенін куәландыратын құжаттардың түпнұсқаларын не олардың нотариалды түрде куәландырылған көшірмелерін ұсына отырып, үш жұмыс күні мерзіміңде кадр қызметіне хабарлайды.
29. Қызметкердің анкеталық-өмірбаян деректеріндегі өзгерістер мен оның қызметтік жағдайы туралы мәліметтер жеке іске кадр қызметіне ұсынылуы тиіс құжаттар болған кезде ғана енгізіледі.
Кадр қызметі жеке іске ұсынылған құжаттардың негізінде өзгерістер енгізеді.

20. Хранящаяся в конверте трудовая книжка регистрируется в книге учета выдачи трудовых книжек и вкладышей к ним и пересылается с личным делом.
21. Документы, находящиеся в личном деле, нумеруются и вносятся в описи соответствующих частей. Каждый документ в опись заносится отдельно с указанием его наименования, даты и количества листов. Описи документов в каждой части и находящихся в конверте заверяются сотрудниками кадровых служб.
22. Личные дела военнослужащих, прибывших для прохождения службы в органы по финансовому мониторингу из Вооруженных Сил, других воинских формирований и правоохранительных органов, а также военнообязанных запаса приобщаются к основному личному делу в не расшитом виде.
23. Оформление, уточнение прохождения службы и выверка личного дела, а также своевременное получение необходимых характеризующих материалов и документов об изменении в учетных данных (образовании, местожительстве, семейном положении) сотрудника во всех кадровых службах возлагается на лиц, занимающихся вопросами подбора и расстановки кадров.
24. Записи в послужных списках личных дел о назначениях, перемещениях, присвоении звании, награждениях, поощрениях, взысканиях и изменениях в периодах службы производится на основании приказов и официальных документов. Внесение в личные дела изменений, дополнений на основании устных пояснений сотрудника не допускается.
25. Если в последующей работе с личными делами будут выявлены неточности и искажения в записях, вносятся исправления с указанием документов, на основании которых они внесены.
26. Хранение документов, не предусмотренных настоящими Правилами, не допускается.
Изъятие документов производится в исключительных случаях лишь с разрешения руководителя органа по финансовому мониторингу или руководителя кадровой службы или основанием является постановление органов уголовного преследования.
Во всех случаях, когда с документов, находящихся в личном деле, снимается копия, на подлинном документе делается пометка для кого и когда она снята.
27. В личное дело не включаются документы и копии документов, не имеющих отношения к сотруднику.
28. При изменении анкетно-биографических данных, привлечении к административной, уголовной и другой ответственности? предусмотренной иными законодательными актами Республики Казахстан сотрудник в срок трех рабочих дней информирует кадровую службу с представлением подлинников документов, свидетельствующих об изменении анкетно-биографических данных, либо их копий, заверенных нотариально.
29. Сведения об изменениях в анкетно-биографических данных сотрудника и его служебном положении заносятся в личное дело только при наличии соответствующих документов.
На основании представленных документов кадровой службой вносятся изменения в личное дело.

30. Жеке істегі мәліметтерге қол жеткізу шектелген. Аталған мәліметтерді жариялағаны үшін кадр қызметінің қызметкерлері, сондай-ақ жеке іске қол жетімділігі бар тұлғалар тәртіптік жауапкершілікке тартылады.
31. Жеке істер кандидатты лауазымға тағайындау туралы бұйрық шығарылғаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей тіркеуге және сақтауға тапсыруға жатады.
Жеке істің тіркеу нөмірі мұқабада көрсетіледі және тіркеу есеп нысанына (журналдық немесе автоматтандырылған ақпараттық жүйедегі деректер базасы) енгізіледі.
32. Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеу осы қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысандағы қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеуді бақылау журналында (Түгендеу кітабы) жүргізіледі.
Жеке нөмірлердің саны сақтауға жататын жеке істердің санына сәйкес келуі тиіс. Бақылау журналын неғұрлым ұзақ уақыт қолдану мақсатында әр нөмірдің астында келесі бес жазба үшін орын көзделеді. Бақылау журналында жеке іс есепке алынған нөмір жеке істің беткі жағына және мұқабасының түбіртегіне қойылады. Жеке істер шкафтың сөрелерінде нөмірлердің реттері бойынша сақталады.
33. Жеке істер қатаң есептілік құжаттары болып табылады, жұмыс аяқталғаннан кейін мөрленетін және күзетке тапсырылатын кадр қызметінің оқшауланған үй-жайларындағы (кабинеттеріндегі) арнайы шкафтарда немесе сейфтерде сақталады. Жеке істер сөрелерде тігінен және пайдалануға ыңғайлы тәртіпте орналастырылады.
34. Кадр қызметі мемлекеттік құпиялар туралы заңнамаға сәйкес одан әрі сақтау үшін қаржылық мониторинг органының ведомостволық мұрағатына бергенге дейін екі жыл ішінде жұмыстан босатылған қызметкерлердің жеке істерін сақтауды қамтамасыз етеді.
35. Қаржылық мониторинг органдарында жеке істердің сақталуына бақылау жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында олардың бар-жоғына және жағдайына жыл сайын жылдың есепті кезеңінен кейінгі бірінші тоқсанынан кешіктірмей тексеру жүргізіледі. Тексеру барысында анықталған бұзушылықтар ерікті нысанда жасалып қаржылық мониторинг органының басшылығына ұсынылатын актімен белгіленеді.
36. Қызметкер өзінің жеке ісімен, сондай-ақ жеке ісіне енгізілгенге дейін барлық құжаттармен танысады. Қызметкер жеке істегі нақты құжаттар бойынша не оның жеке және кәсіби деректеріне қатысы бар фактілер бойынша өзінің жазбаша түсініктемелерін жеке іске қосуды талап етеді.

30. Доступ к сведениям, содержащимся в личном деле, ограничен. За разглашение данных сведений работники кадровых служб, а также лица, имеющие доступ к личному делу, привлекаются к дисциплинарной ответственности.
31. Личные дела подлежат регистрации и сдаче на хранение не позднее пяти рабочих дней после издания приказа о назначении кандидата на должность.
Регистрационный номер личного дела указывается на обложке и вносится в регистрационную учетную форму (журнальная или база данных в автоматизированной информационной системе).
32. Регистрация личных дел сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу ведется в Контрольном журнале (Инвентарной книге) регистрации личных дел сотрудников службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу в соответствии с приложением по форме 7-1 к настоящим Правилам.
Количество личных номеров соответствует количеству личных дел, подлежащих хранению. В целях более длительного пользования Контрольным журналом под каждым номером предусматривается место для последующих пяти записей. Номер, за которым в Контрольном журнале учтено личное дело, проставляется на лицевой части и на корешке обложки личного дела. Личные дела на стеллажах в шкафу хранятся по порядку номеров.
33. Личные дела являются документами строгой отчетности, хранятся в специальных шкафах или сейфах в изолированных помещениях (кабинетах) кадровой службы, опечатываемых и сдаваемых под охрану после окончания работы. Личные дела располагаются на полках в вертикальном положении и в порядке удобном для использования.
34. Кадровая служба обеспечивает хранение личных дел уволенных сотрудников в течение двух лет до передачи дел в ведомственный архив органа по финансовому мониторингу для дальнейшего хранения в соответствии с законодательством о государственных секретах.
35. В целях обеспечения контроля за сохранностью личных дел в органе по финансовому мониторингу ежегодно не позднее первого квартала года, следующего за отчетным периодом, производится проверка их наличия и состояния. Выявленные в ходе проверки недостатки в ведении личных дел фиксируются в акте, составляемом в произвольной форме, который представляется руководству органа по финансовому мониторингу.
36. Сотрудник знакомится со своим личным делом, а также со всеми документами до их внесения в личное дело. Сотрудник требует приобщения к личному делу своих письменных объяснений по конкретным документам из личного дела либо по фактам, имеющим отношение к его личным и профессиональным данным.

37. Жеке істегі құжаттармен кадр қызметі басшысының не жеке істерді жүргізу тікелей жүктелген жауапты қызметкердің қатысуымен танысады:
1) қаржылық мониторинг органының басшысы;
2) мемлекеттік органдардың кадр қызметтеріне тексеру жүргізуге уәкілетті мемлекеттік органдар.
38. Жеке іспен танысу кезінде бұрын жазылған жазбаларға қандай-да бір түзетулер жүргізуге, жаңа жазбалар енгізуге, құжаттарды алуға немесе жаңа құжаттарды салуға, танысу үшін берілген уақыттан артық жеке істі қолында ұстауға, ондағы құпия мәліметтерді жариялауға жол берілмейді.
39. Берілген жеке істерді есепке алу мемлекеттік құпиялар туралы заңнамаға сәйкес осы қағидаға 13-қосымшаға сәйкес бақылау карточкаларының көмегімен жүргізіледі. Бақылау карточкалары жеке істе өзге құжаттардан бөлек сақталады.
Жеке істерді уақытша қолдануға беру жеке істің ішіндегі бақылау карточкасы бойынша жүргізіледі, оған жеке істі алушы қолын қояды немесе жеке іс кімге, қайда және қандай шығыс нөмірімен жолданғаны көрсетіледі.
Жеке іс қайтарылған кезде оған қайтарылған күні көрсетілген бақылау карточкасы салынады. Жеке істерді беру қаржылық мониторинг органдары басшылығының шешімі бойынша жүзеге асырылады.
Іссапарға жіберілген қызметкерлердің жеке істері олардың жаңа жұмыс орны бойынша іссапарға жіберу туралы бұйрық шыққан күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Қызметтік тізімнің 11 және 12-бөлімдеріне қызмет өткеруі туралы енгізілген барлық жазбалар кадр қызметі немесе іссапарға жіберуді жүргізген орган басшысының қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен не кадр қызметінің мөрімен бекітіледі. Бақылау журналына жеке іс қашан, қайда және қандай шығыс нөмірімен жіберілгені көрсетіле отырып, тиісті жазба жасалады.
40. Қаржылық мониторинг органдары қатарынан шығарылған қызметкерлерге қаржылық мониторинг органдарына қызметке рәсімделу кезінде тапсырылған әскери билет және еңбек кітапшасы беріледі.
Еңбек кітапшасына қаржылық мониторинг органдарындағы қызметі туралы жазба олардың атауларын және атқарған лауазымдарын тізбестен енгізіледі.
Мысалы:
Тағайындау туралы ___________жылғы №_______________бұйрық
15.06.1995 жыл Қазақстан Республикасының қаржылық мониторинг органдарында (экономикалық тергеу қызметі) үзіліссіз үш жыл екі ай жиырма жеті күн қызмет өткерді
Жұмыстан босату туралы __________жылғы № _______________ бұйрық
12.09.1998 жыл (03 жыл 02 ай. 27 күн)
Еңбек кітапшасына қаржылық мониторинг органдарында қызметте болу кезіндегі барлық марапаттары мен көтермелеулері туралы мәліметтер де жазылады.
Қаржылық мониторинг органдарына қызметке тұруы кезінде еңбек кітапшалары болмаған тұлғаларға қызметкердің сұрау салуы бойынша еңбек кітапшасын қаржылық мониторинг органдарынан жұмыстан босатуын жүзеге асыратын кадр қызметі рәсімдейді және береді.
Жұмыстан босатылған қызметкердің өтініші бойынша қаржылық мониторинг органдарындағы қызмет өтілі, сондай-ақ жұмыстан шығу себептері туралы анықтамалар беріледі.

37. С документами из личного дела в присутствии руководителя кадровой службы либо ответственного работника, на которого непосредственно возложено ведение личных дел, ознакамливаются:
1) руководитель органа по финансовому мониторингу;
2) государственные органы, уполномоченные на проведение проверок кадровых служб государственных органов.
38. При ознакомлении с личным делом не допускается производить какие-либо исправления в ранее сделанных записях, вносить новые записи, извлекать документы или помещать новые документы, хранить у себя личное дело, разглашать содержащиеся в нем конфиденциальные сведения.
39. Учет выданных личных дел ведется в соответствии с законодательством о государственных секретах с помощью контрольных карточек согласно приложению 13 к настоящим Правилам. Контрольные карточки хранятся в личном деле отдельно от других документов.
Выдача личных дел для временного пользования производится по контрольной карточке, находящейся в личном деле, в которой расписывается получатель или указывается, когда, куда и при каком исходящем номере выдано личное дело.
При возвращении личного дела, в него вкладывается контрольная карточка с указанием в ней даты возвращения. Выдача личных дел осуществляется по решению руководства органов по финансовому мониторингу.
На откомандированных сотрудников личные дела высылаются по новому месту их службы не позднее трех рабочих дней со дня издания приказа об откомандировании. Все записи о прохождении службы, внесенные в разделы 11 и 12 послужного списка, заверяются подписью руководителя кадровой службы или органом, производящим откомандирование, и скрепляются гербовой печатью либо печатью кадровой службы. В Контрольном журнале делается соответствующая запись с указанием, когда, куда и при каком исходящем номере выслано личное дело.
40. Сотрудникам, уволенным из органов по финансовому мониторингу, выдаются военный билет, сданный при оформлении на службу в органы по финансовому мониторингу и трудовая книжка.
Запись о службе в органах по финансовому мониторингу в трудовую книжку вносится без перечисления их наименований и занимаемых должностей.
Например:
15.06.1995 год Служил в органах по финансовому мониторингу Республики Казахстан (служба экономических расследований)
№ _______________ Приказ о назначении
от ______________ непрерывно три года два месяца двадцать семь дней
12.09.1998 год (03 года 02 мес. 27 дней)
№ _______________ Приказ об увольнении
от _______________
Записываются в трудовую книжку также сведения обо всех награждениях и поощрениях за время пребывания на службе в органах по финансовому мониторингу.
Лицам, не имеющим трудовых книжек при зачислении на службу в органы по финансовому мониторингу, по запросу сотрудника трудовые книжки оформляются и выдаются кадровой службой, осуществляющей его увольнение из органов по финансовому мониторингу.
По просьбе уволенного сотрудника выдаются справки о стаже службы в органах по финансовому мониторингу, а также о причинах увольнения.

41. Қаржылық мониторинг органы қайта құрылған жағдайда жеке істер өңделген түрде және тізімдеме бойынша қабылдап алу-тапсыру актісін жасай отырып қаржылық мониторинг органының құқық қабылдаушысына беріледі.
42. Қызметкерлердің жеке істері ұзақ мерзімде сақталады (сараптама-тексеру комиссиясы (бұдан әрі – СТК) 75 жыл, одан қызметкердің аталған қаржылық мониторинг органындағы қызметінің аяқталу сәтіндегі жасы алынып тасталады).
Аталған сақтау мерзімі аяқталғаннан кейін жеке істің құрамына енгізілген құжаттардың құндылығына сараптама жүргізіледі. Тарихи, ғылыми, әлеуметтік, экономикалық, саяси және мәдени маңызы бар жеке істер тұрақты сақтау мерзіміне жатқызылады.
43. Тұрақты сақтау мерзіміндегі жеке істер ұдайы сақталатын жеке істердің тізімдемесіне енгізіледі.
44. Жеке істерді ведомостволық мұрағатқа тапсыру үшін дайындауды кадр қызметі жүргізеді.
45. Жеке істерді ведомостволық мұрағатқа беру үшін оларды толық түрде рәсімдеу жүргізіледі: құжаттар тігіледі, парақтар номерленеді, растау парағы жасалады.
46. Жеке істің парақтары араб сандарымен номерленеді, номерлер қара графиттік қарындашпен әр парақтың оң жақ жоғары бұрышына қойылады.
47. Жеке істің парақ саны осы қағидаға 14-қосымшаға сәйкес рәсімделетін растау парағында көрсетіледі. Растау парағы нөмірленбейді және жеке істің соңғы құжатынан кейін тігіледі.
48. Жеке істің мұқабасына бекітілген парақта растау парағына сәйкес парақтардың саны және жеке істі сақтау мерзімі жазылады.
49. Қаржылық мониторинг органдарынан жұмыстан босатылған лауазымды тұлғалардың жеке істерін беру құжаттардың және істердің құндылықтарын сараптау нәтижелері бойынша құрылған істер тізімдемесі бойынша жүзеге асырылады.
Олардың тақырыптары істің іс жүргізуде аяқталу жылы бойынша, жылдың ішінде – қызметкерлердің тегі әліпби тәртібімен топтастырылады.
Қаржылық мониторинг
органдары экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Пішіні 230х330 мм
Мұқабаның оң жағы
Мұқабаның келесі жағы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҚАРЖЫЛЫҚ МОНИТОРИНГ АГЕНТТІГІ
__________________________
Қаржылық мониторинг органының атауы
______________________________
Пайдалану грифі
ЖЕКЕ ІС №______
_________________________________
(тегі)
_________________________________
(аты, әкесінің аты) (бар болған жағдайда)
Сақтау мерзімі ____
___________ парақта
Фотосурет орны үшін
9х12
Қаржылық мониторинг
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан

41. При реорганизации органа по финансовому мониторингу личные дела передаются в обработанном виде и по описи правопреемнику органа по финансовому мониторингу с составлением акта приема-передачи.
42. Личные дела сотрудников имеют длительный срок хранения (75 лет (экспертно-проверочная комиссия (далее – ЭПК) минус возраст работника на момент прекращения его деятельности в данном органе по финансовому мониторингу).
По истечении данного срока хранения проводится экспертиза ценности документов, включенных в состав личных дел. Личные дела, имеющие историческое, научное, социальное, экономическое, политическое или культурное значение, подлежат постоянному сроку хранения.
43. Личные дела постоянного срока хранения вносятся в опись дел постоянного хранения.
44. Подготовка личных дел для передачи в ведомственный архив производится кадровой службой.
45. Для передачи личных дел в ведомственный архив производится их полное оформление: подшиваются документы, нумеруются листы, составляется лист-заверитель.
46. Листы личного дела нумеруются арабскими цифрами, номера проставляются черным графитовым карандашом в правом верхнем углу каждого листа.
47. Количество листов личного дела указывается в листе-заверителе, который оформляется согласно приложению 14 к настоящим Правилам. Лист-заверитель не нумеруется и подшивается за последним документом личного дела.
48. На обложке личного дела на прикрепленном листке проставляется количество листов в соответствии с листом-заверителем и производится запись о сроке хранения личного дела.
49. Передача личных дел уволенных сотрудников органов по финансовому мониторингу осуществляется по описям дел, составляемым по результатам экспертизы ценности документов и дел.
Их заголовки группируются по году завершения дел в делопроизводстве, внутри года – в алфавитном порядке фамилий сотрудников.
Приложение 1
к Правилам ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Формат 230х330 мм
Оборотная сторона обложки Лицевая сторона обложки
АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ
______________________________________________
Наименование органа по финансовому мониторингу
______________________________________________
Гриф пользования
______________________________________________
ЛИЧНОЕ ДЕЛО
№ ______
_________________________________
(фамилия)
_________________________________
(имя, отчество) (при его наличии)
Срок хранения ____
________ листах
Место для фотокарточки 9х12 мм.
Приложение 2 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма

Пішіні 210х330 мм
Мұқабаның беті Мұқабаның келесі жағы
1-Б Ө Л І М
1. Қызметтік тізім
2. Қызмет өтілін анықтау бойынша комиссияның қорытындысы
3. Қызметтің жекелеген кезеңдерін растау қорытындысы
Құжаттардың тізімдемесі (жеке істің барлық бөлімдерінің келесі жағында болады) _____________________________
р/б №
құжат атауы
парақ саны
кадр қызметі қызметшісінің қолы
_____________________________
Пішіні 210х330 мм Пішіні 210х330 мм
Мұқабаның беті Мұқабаның беті
2-Б Ө Л І М
3-Б Ө Л І М
1. Лауазымға тағайындауға, ауыстыруға, атқарып отырған лауазымынан босатуға арналған ұсыным
2. Қызметтік мінездемелер
3. Аттестаттау парақтары
4. Біліктілік сыныптарын белгілеу туралы ұсынымдар
5. Марапаттау парақтары
6. Ауыстыруға, ротациялауға, тағайындауға және атқарып отырған лауазымынан босатуға арналған баянат
7. Лауазымын жоғарылатуға кадр резервінде тұрған кандидатпен атқарылған жұмыс туралы анықтамалар
1. Қаржылық мониторинг органдарына қызметке қабылдау туралы өтініш
2. Өмірбаян
3. Кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ
4. Әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысы
5. Міндеттеме
6. Шектеу
7. Қолхат
8. Ант мәтіні бар парақ
9. Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі
Пішіні 210х330 мм Пішіні 210х330 мм Мұқабаның беті Мұқабаның беті
4-Б Ө Л І М МҰРАҒАТТЫҚ МАТЕРИАЛДАР
___________________________
(тегі)
___________________________
(аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
1. Ескірген қызметтік тізімдер, өмірбаяндар, анкеталар
2. Ішкі қауіпсіздік бөлімшелері жүргізген тексеру материалдары бойынша қорытындылар
3. Мұрағат анықтамалары және қызметінің жеке кезеңдерін растау туралы құжаттар
4. Денсаулық жағдайы туралы куәлік
5. Жарақаттары туралы анықтамалар
6. Өзге құжаттар
ҚБПҮ
5-Б Ө Л І М
АРНАЙЫ ТЕКСЕРУ МАТЕРИАЛДАРЫ _____________________________
(тегі)
_____________________________
(аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
№ ______ жеке іс
Пішіні 190х235 мм
Конверт
Жеке іс конвертіндегі жеке құжаттардың ТІЗІМДЕМЕСІ
р/с №
Құжат атауы
Парақ саны
Құжатты алған тұлғаның қолы
1
2
3
4
Қаржылық мониторинг
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
3-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҚАРЖЫЛЫҚ МОНИТОРИНГ АГЕНТТІГІ
АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ
________________________________________________________________
ҚЫЗМЕТ ӨТКЕРУ ТІЗІМІ
ПОСЛУЖНОЙ СПИСОК
№_____жеке тізім
личный №______
________________________________________________________________
(тегі, аты жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
________________________________________________________________
Әскери,арнайы, дербес атақтары, біліктілік сыныптары Воинские, специальные, персональные звания, квалификационные классы
Бұйрық шыққан күн, оның нөмірі Дата и номер приказа, и чей приказ
Әскери, арнайы, дербес атақтары, біліктілік сыныптары Воинские,специальные, персональные звания, квалификационные классы
Бұйрық шыққан күн, оның нөмірі және кімнің бұйрығы
Дата и номер приказа, и чей приказ

Формат 210х330 мм
На лицевой стороне На оборотной стороне
Ч А С Т Ь 1
1. Послужной список
2. Заключение комиссии по определению стажа службы
3. Заключение о подтверждении отдельных периодов службы
Опись документов
(находится на оборотной стороне всех частей личного дела)
____________________________________
№ п/п
наименование документа
количество листов
подпись работника кадровой службы
____________________________________
Формат 210х330 мм Формат 210х330 мм
На лицевой стороне На лицевой стороне
Ч А С Т Ь 2
1. Представление к назначению на должность, перемещению, освобождению от занимаемой должности, увольнению
2. Служебные характеристики
3. Аттестационные листы
4. Представления об установлении квалификационных классов
5. Наградные листы
6. Рапорт на перемещение, ротацию, назначение и увольнение от должности
7. Справки о работе с кандидатом, состоящем в резерве кадров на выдвижение
Ч А С Т Ь 3
1. Заявление о приеме на службу в органы по финансовому мониторингу
2. Автобиография
3. Личный листок по учету кадров
4. Заключение военно-врачебной комиссии
5. Обязательство
6. Ограничение
7. Подписка
8. Лист с текстом присяги
9. Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан
Формат 210х230 мм Формат 210х310 мм
На лицевой стороне На лицевой стороне
Ч А С Т Ь 4
АРХИВНЫЕ МАТЕРИАЛЫ
______________________________
(фамилия)
______________________________
(имя, отчество (при его наличии))
1. Устаревшие послужные списки, автобиографии, анкеты
2. Заключения по материалам проверки, проведенной подразделением внутренней безопасности
3. Справки архивов и документы, подтверждающие отдельные периоды службы
4. Свидетельство о состоянии здоровья
5. Справки о ранениях
6. Иные документы
ДСП
Ч А С Т Ь 5
МАТЕРИАЛЫ СПЕЦИАЛЬНОЙ ПРОВЕРКИ
___________________________________
(фамилия)
___________________________________
(имя, отчество (при его наличии))
Личное дело № ______
Формат 190х235 мм
Конверт
О П И С Ь
личных документов, находящихся в конверте
№ п/п
наименование документа
Количество листов
Подпись лица, получившего документ
1
2
3
4
Приложение 3 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҚАРЖЫЛЫҚ МОНИТОРИНГ АГЕНТТІГІ
АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ФИНАНСОВОМУ МОНИТОРИНГУ
_______________________________________________________________
ҚЫЗМЕТ ӨТКЕРУ ТІЗІМІ ПОСЛУЖНОЙ СПИСОК № жеке тізім личный №
______________________________________________
(тегі, аты жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
_______________________________________________________________
Әскери, арнайы, дербес атақтары
Воинские, специальные, персональные звания, квалификационные классы
Бұйрық шыққан күн, оның нөмірі
Дата и номер приказа, и чей приказ
Әскери, арнайы, дербес атақтары,
біліктілік сыныптары Воинские, специальные, персональные звания, квалификационные классы
Бұйрық шыққан күн, оның нөмірі және кімнің бұйрығы
Дата и номер приказа, и чей приказ

1. Туылған жылы, күні мен айы
Число,месяц и год рождения
2. Туылған жері (толтырылған күнгі әкімшілік бөлу бойынша)
Место рождения (по административному делению ко дню заполнения)
3. Ұлты
Национальность
4. Білімі (оқу орнының толық атауы, тәмамдаған жылы көрсетілсін)
Образование (указать полное наименование учебного заведения, время окончания)
5. Қандай шет тілдерін және Тәуелсіз мемлекеттер достастығы халықтарының тілдерін білесіз
Какими иностранными языками и языками народов СНГ владеете
6. Ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы, қашан және кіммен берілді
Ученая степень и ученое звание, когда и кем присвоено
7. Қандай ғылыми еңбектері мен жаңалықтары бар (олардың саны көп болса, жеке тізімге жазылады)
Какие имеете научные труды и изобретения (при наличии большого количества их перечислить в отдельном списке)
8. Қарулы Күштерде, Ұлттық қауіпсіздік комитетінде (бұдан әрі – ҰҚК), Ішкі істер министрлігінде (бұдан әрі – ІІМ), қаржы мониторингі органдарында, прокуратура, әділет органдарындағы қызметтен басқа дербес еңбек қызметі.
Самостоятельная трудовая деятельность кроме службы в Вооруженных Силах, КНБ (далее – КНБ) и Министерстве внутренних дел (далее – МВД), органах по финансовому мониторингу, прокуратуры, юстиции.
9. Қарулы Күштерде, шекаралық және ішкі әскерлерде, ҰҚК, ІІМ, қаржылық мониторинг органдарында, прокуратура, әділет органдарында қызмет өткеру.
Прохождение службы в Вооруженных Силах, пограничных и внутренних войсках, органах КНБ и МВД, органах по финансовому мониторингу, прокуратуры, юстиции.
Қай уақыттан бастап (күні, айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа дейін (күні айы, жылы)
По какое время (число, месяц, год)
Лауазымы
Должность
Қаржылық мониторинг органы
Орган по финансовому мониторингу
Кімнің бұйрығы
№ және күні
10. Қарулы Күштерде, шекаралық және ішкі әскерлерде, ҰҚК, ІІМ, қаржылық мониторинг органдарында, прокуратура, әділет органдарында қызмет өткеру.
Прохождение службы в Вооруженных Силах, пограничных и внутренних войсках, органах КНБ и МВД, органах по финансовому мониторингу, прокуратуры, юстиции.
Қай уақыттан бастап (күні, айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа дейін (күні айы, жылы)
По какое время (число, месяц, год)
Лауазымы
Должность
Қаржылық мониторинг органы
Орган по финансовому мониторингу
Кімнің бұйрығы
№ және күні
11. Қарулы Күштерде, шекаралық және ішкі әскерлерде, ҰҚК, ІІМ, қаржылық мониторинг органдарында, прокуратура, әділет органдарында қызмет өткеру.
Прохождение службы в Вооруженных Силах, пограничных и внутренних войсках, органах КНБ и МВД, органах по финансовому мониторингу, прокуратуры, юстиции.
Қай уақыттан бастап (күні, айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа дейін (күні айы, жылы)
По какое время (число, месяц, год)
Лауазымы
Должность
Қаржылық мониторинг органы
Орган по финансовому мониторингу
Кімнің бұйрығы
№ және күні
Ескертпе:
Примечание:

1. Туылған жылы, күні мен айы
Число,месяц и год рождения
2. Туылған жері (толтырылған күнгі әкімшілік бөлу бойынша)
Место рождения (по административному делению ко дню заполнения)
3. Ұлты
Национальность
4. Білімі (оқу орнының толық атауы, бітірген жылы көрсетілсін)
Образование (указать полное наименование учебного заведения, время окончания)
5. Қандай шет ел тілдерін және ТМД халықтарының тілдерін білесіз
Какими иностранными языками и языками народов Содружество независимых государств владеете
6. Ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы, қашан кім берді
Ученая степень и ученое звание, когда и кем присвоено
7. Қандай ғылыми еңбектері мен туындыларыңыз бар (олардың саны көп болса, жеке тізімде көрсетіңіз)
Какие имеете научные труды и изобретения (при наличии большого количества их перечислить в отдельном списке)
8. Қарулы Күштерде, Ұлттық қауіпсіздік комитетінде (бұдан әрі – ҰҚК), Ішкі істер министрлігінде (бұдан әрі – ІІМ), қаржы мониторингі органдарында, прокуратура, әділет органдарындағы қызметтен басқа дербес еңбек қызметі.
Самостоятельная трудовая деятельность кроме службы в Вооруженных Силах, Комитете национальной безопасности (далее – КНБ) и Министерстве внутренних дел (далее – МВД), органах по финансовому мониторингу, прокуратуры, юстиции
9. Қарулы Күштерде, шекаралық және ішкі әскерлерде, ҰҚК, ІІМ, қаржылық мониторинг органдарында, прокуратура, әділет органдарында қызмет өткеру.
Прохождение службы в Вооруженных Силах, пограничных и внутренних войсках, органах КНБ и МВД, органах по финансовому мониторингу, прокуратуры, юстиции.
Қай уақыттан бастап (күні айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа дейін (күні айы, жылы)
По какое время (число, месяц, год)
Лауазымы
Должность
Қаржылық мониторингі органы
Орган по финансовому мониторингу
Кімнің бұйрығы, № және күні
Чей приказ № и дата
10. Қарулы Күштерде, шекаралық және ішкі әскерлерде, ҰҚК, ІІМ, қаржы мониторингі органдарында, прокуратура, әділет органдарында қызмет өткеру.
Прохождение службы в Вооруженных Силах, пограничных и внутренних войсках, органах КНБ и МВД, органах по финансовому мониторингу, прокуратуры, юстиции.
Қай уақыттан (күні айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа (күні айы, жылы)
По какое время (число, месяц, год)
Лауазымы
Должность
Қаржы мониторингі органы
Орган по финансовому мониторингу
Кімнің бұйрығы, № және күні
Чей приказ № и дата
11. Қарулы Күштерде, шекаралық және ішкі әскерлерде, ҰҚК, ІІМ, қаржы мониторингі органдарында, прокуратура, әділет органдарында қызмет өткеру.
Прохождение службы в Вооруженных Силах, пограничных и внутренних войсках, органах КНБ и МВД, органах по финансовому мониторингу, прокуратуры, юстиции.
Қай уақыттан (күні айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа (күні айы, жылы)
По какое время (число, месяц, год)
Лауазымы
Должность
Қаржы мониторингі органы
Орган по финансовому мониторингу
Кімнің бұйрығы, № және күні
Чей приказ № и дата
Ескертпе:
Примечание:

16. Жазалары. Взыскания.
Тәртіптік жазалар жазылады.
Заносятся дисциплинарные взыскания.
Кімнің бұйрығы, № және күні
Чей приказ, № и дата
Қандай жаза және не үшін берілді
Какое наложено взыскание и за что
Жазаның шешілген туралы белгі. Кімнің бұйрығы, № және күні
Отметк а о снятии взыскания. Чей приказ № и дата
17. Шет елде іссапарларда болу.
Пребывание в заграничных командировках.
Қандай мақсатпен
Где с какой целью
Қай уақыттан бастап (күні айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа дейін(күні айы, жылы)
По какое время (число, месяц, год)
18. Қандай сайланбалы органдарға (қашан, қандай және қай жерде) сайланған немесе сайланды.
В какие выборные органы избирался или избран (указать, где, в какие и когда)
16. Әкесінің, шешесінің тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мен олардың тұрғылықты мекенжайы
Фамилия, имя, отчество отца матери, их местожительство
19. Отбасы жағдайы (бойдақ, үйленген)
Семейное положение (холост, женат)
Тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда), (әйелінің, күйеуінің, балаларының және асырауындағы адамдардың)
Фамилия, имя и отчество (жены, мужа, детей и лиц, находящихся на иждивении)
Туыстық дәрежесі
Степень родства
Туылған күні, айы, жылы мен жері
Число, месяц, год и место рождения
Негіздеме: неке, туу туралы куәлік
Основание: свидетельство о браке, рождении
20. Қызметкердің отбасының мекенжайы.
Адрес семьи служащего.
Қызмет өткеру тізімі 20__жыл "___"___________________жасалды.
Послужной список составлен "___"_________________20___год.
Кадр бөлімшесінің бастығы _________________________________
Руководитель кадрового службы (органы мен тегі көрсетіледі)
(указать орган и фамилию)
Жазылған мәліметтердің "___"_________________ 20___жыл (год)
растығын дәлелдейтін қолхат "___"_________________ 20___жыл (год)
Расписка в подтверждении "___"_________________ 20___жыл (год)
Правильности записанных сведений "___"______________20___жыл (год)
Қаржылық мониторинг
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
МІНДЕТТЕМЕ
Мен, __________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
Қазақстан Республикасының қаржылық мониторинг органдарына қызметке орналаса отырып, Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңына сәйкес:
Қазақстан Республикасының Конституциясын және Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтауға;
адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарының, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделерінің сақталуы мен қорғалуын қамтамасыз етуге;
заңмен көзделген тәртіп пен мерзімде жеке және тұлғалардың өтініштерін қарауға, қажетті шаралар қабылдауға;
оларға берілген құқықтар шегінде және лауазымдық міндеттеріне сәйкес өкілеттіктерін жүзеге асыруға;
қызметтік және еңбек тәртібін сақтауға;
Қазақстан Республикасы Заңнамаларымен белгіленген қызметтік әдеп нормаларын сақтауға;
жеке іске енгізу үшін барлық автобиографиялық өзгерістерді кадр қызметіне уақытылы хабарлауға;
басшылардың заңды бұйрықтары мен өкімдерін, жоғары тұрған органдар мен лауазымды адамдардың өз өкілеттіктері шегінде шығарған шешімдері мен нұсқауларын орындауға;
мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны, оның ішінде құқық қорғау қызметін тоқтатқаннан кейін де ол жөнінде қолхат бере отырып, заңмен белгіленген уақыт ішінде сақтауға;
қызметтік міндеттерін атқару кезінде алған, азаматтардың жеке өмірін, ар-намысын және қадір-қасиетін қозғайтын мәліметтерді құпия сақтауға және заңдарда көзделген жағдайларды қоспағанда, олардан мұндай ақпарат беруді талап етпеуге;
мемлекеттік мүліктің сақталуын қамтамасыз етуге;
қызметкердің жеке мүддесі өзінің өкілеттігімен ұштасатын немесе оған қайшы келетін жағдайларда, жазбаша нысанда баянат беруге және тікелей және уәкілетті басшыны дереу хабардар етуге;
өзінің кәсіптік деңгейі мен біліктілігін арттыруға;
мемлекеттік қызмет мүдделеріне зиян келтіретін жария сөйлеуге жол бермеуге;
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы өтініш бергендігі туралы өзінің тікелей басшысына оны берген күні хабарлауға;
өз өкілеттігін орындау кезінде Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіпте тұрғылықты мекенжайы бойынша мемлекеттік кіріс органына салық салу объектісі болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында да, одан тыс жерлерде де орналасқан кірістері мен мүлкі туралы өзімің, сондай-ақ жұбайымның (зайыбына) тарапынан декларацияны жыл сайын табыс етуге;
құқық қорғау қызметінен теріс себептер бойынша босатылған жағдайда үш жыл бойы тұрғылықты мекенжайы бойынша мемлекеттік кіріс органына Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіпте өзімнің, сондай-ақ жұбайымның (зайыбына) тарапынан кірістеріміз бен мүлкіміз туралы декларацияны табыс етуге мiндеттенемiн.
20 __ жылғы "___" _______________ ____________
(Қолы)
Қаржылық мониторинг
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ШЕКТЕУЛЕР
Мен______________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы қаржылық мониторинг органдарына қызметке орналаса отырып, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы "Құқық қорғау қызметі туралы" және 2015 жылғы 18 қарашадағы "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Заңдарына сәйкес мәртебесін және оған негізделген беделді, қызметтік өкілеттіктер мен жеке, топтық және өзге де қызмет мүддесіндегі емес қызығушылықтарды пайдалануға алып келетін іс-әрекеттерге жол бермеу мақсатында, құқық қорғау қызметіне келуіме байланысты шектеулерді қабылдаймын.

16. Жазалары. Взыскания.
Тәртіптік жазалар жазылады. Заносятся дисциплинарные взыскания.
Кімнің бұйрығы, № және күні
Чей приказ, № и дата
Қандай жаза және не үшін берілді
Какое наложено взыскание и за что
Жазаның шешілген туралы белгі. Кімнің бұйрығы, № және күні
Отметка о снятии взыскания. Чей приказ № и дата
17. Шет елде іссапарларда болу. Пребывание в заграничных командировках.
Қандай мақсатпен
Где с какой целью
Қай уақыттан бастап (күні айы, жылы)
с какого времени (число, месяц, год)
Қай уақытқа дейін (күні айы, жылы)
По какое время(число, месяц, год)
18. Қандай сайланбалы органдарға (қашан, қандай және қай жерде) сайланған немесе сайланды.
В какие выборные органы избирался или избран (указать, где, в какие и когда)
16. Әкесінің, шешесінің тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мен олардың тұрғылықты мекенжайы
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) отца матери, их местожительство
19. Отбасы жағдайы (бойдақ, үйленген)
Семейное положение (холост, женат)
Тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (әйелінің, күйеуінің, балаларының және асырауындағы адамдардың)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) (жены, мужа, детей и лиц, находящихся на иждивении)
Туыстық дәрежесі
Степень родства
Туылған күні, айы, жылы мен жері
Число, месяц, год и место рождения
Негіз: неке, туу туралы куәлік
Основание: свидетельство о браке, рождении
20. Қызметкердің отбасының мекен-жайы.
Адрес семьи служащего.
Қызмет өткеру тізімі 20__жыл "____" ___________________ жасалды.
Послужной список составлен "____" ________________ 20___ год
Кадр қызметі бөлімшесінің басшысы _____________________________
Руководитель подразделения кадровой службы ____________________
(органы мен тегі көрсетіледі) (указать орган и фамилию)
Жазылған мәліметтердің "____" _________ 20___ жыл (год) растығын дәлелдейтін
қол "_____" _________ 20___ жыл (год)
Расписка в подтверждении Правильности записанных сведений
"_____" _________ 20___ жыл (год) "_____" _________ 20___ жыл (год)
Приложение 4 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО
Я, _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
вступая на службу в органы по финансовому мониторингу Республики Казахстан
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
Обязан:
соблюдать Конституцию Республики Казахстан и законодательство Республики Казахстан;
обеспечивать соблюдение и защиту прав и свобод человека и гражданина, а также
законных интересов физических и юридических лиц, государства;
рассматривать в порядке и сроки, установленные Административным
процедурно-процессуальным кодексом, обращения физических и юридических лиц,
принимать по ним необходимые меры;
осуществлять полномочия в пределах предоставленных им прав и в соответствии
с должностными обязанностями;
соблюдать служебную и трудовую дисциплину;
соблюдать нормы служебной этики, установленные законодательством Республики Казахстан;
своевременно сообщать обо всех автобиографических изменениях в кадровую службу
для внесения указанных изменений в личное дело;
выполнять законные приказы и распоряжения руководителей, решения и указания
вышестоящих органов и должностных лиц, изданные в пределах их полномочий;
хранить государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, в том числе
и после прекращения правоохранительной службы, о чем дается подписка;
сохранять в тайне получаемые при исполнении служебных обязанностей сведения,
затрагивающие частную жизнь, честь и достоинство граждан, и не требовать от них
представления такой информации, за исключением случаев, предусмотренных законами;
обеспечивать сохранность государственного имущества;
подать рапорт в письменной форме и незамедлительно информировать
непосредственного и уполномоченного руководителя в случаях, когда частные
интересы сотрудника пересекаются или входят в противоречие с их полномочиями;
повышать свой профессиональный уровень и квалификацию;
не допускать публичных выступлений, причиняющих вред интересам
государственной службы;
сообщить непосредственному руководителю о подаче заявления о выходе
из гражданства Республики Казахстан в день его подачи;
ежегодно в период выполнения своих полномочий в порядке, установленном
налоговым законодательством Республики Казахстан, представлять, а также
на супругу (а) в орган государственных доходов по месту жительства декларацию
о доходах и имуществе, являющимся объектом налогообложения и находящимся
как на территории Республики Казахстан, так и за ее пределами;
ежегодно, в случае увольнения из правоохранительной службы по отрицательным
мотивам, в течение трех лет обязуюсь представить на себя и на мою супругу (- супруга)
декларацию о доходах и имуществе в орган государственных доходов по месту
жительства в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан.
"___"________20___года _____________________________ (подпись)
Приложение 5 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
АНТИКОРРУПЦИОННЫЕ ОГРАНИЧЕНИЯ
Я ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
вступая на службу в органы по финансовому мониторингу Республики Казахстан
в целях недопущения действий, которые могут привести к использованию статуса
и основанного на нем авторитета в личных, групповых и иных неслужебных
интересах, в соответствии с Законами Республики Казахстан "О правоохранительной
службе
" и "О противодействии коррупции", принимаю ограничения, связанные
с пребыванием сотрудника на правоохранительной службе

1. Мыналарға:
1) уәкілетті органдардың депутаты және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының мүшесі болуға, партиялар, кәсіптік одақтар қатарында болуға, қандай да бір саяси партияны қолдауға, құқық қорғау органдары жүйесінде өз мүшелерінің еңбек, сондай-ақ басқа да әлеуметтік-экономикалық құқықтары мен мүдделерін білдіру мен қорғау және еңбек жағдайын жақсарту үшін олардың кәсіптік мүдделерінің ортақтығына негізделген саяси мақсаттарды көздейтiн қоғамдық бірлестіктер құруға;
2) педагогтiк, ғылыми және өзге де шығармашылық қызметтердi қоспағанда, басқа да ақылы қызметпен айналысуға;
3) кәсiпкерлiк қызметпен айналысуға, оның iшiнде оның ұйымдық-құқықтық нысанына қарамастан, коммерциялық ұйымды басқаруға қатысуға;
4) заңдарда көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғалардың істері бойынша өкіл болу;
5) өзiнiң қызметтiк әрекетiн қамтамасыз ететін материалдық-техникалық, қаржылық және ақпараттық қамтамасыз ету құралдарын, басқа да мемлекеттiк мүлiк пен қызметтiк ақпаратты қызметтiк емес мақсатта пайдалануға;
6) ереуiлдердi қоса алғанда, мемлекеттiк органдардың қалыпты жұмыс iстеуiне және қызметтiк мiндеттердi орындауға кедергi келтiретiн әрекеттерге қатысуға;
7) лауазымдық өкiлеттiктерін атқаруға байланысты жеке және заңды тұлғалардың қызметiн жеке мақсатта пайдалануға;
8) пайдакүнемдiк мақсатта, оның ішінде лауазымды немесе өзге де адамдармен сөз байласу арқылы қызмет бабын пайдалануға;
9) егер шаруашылық етуші субъектіні басқару немесе басқаруға қатысу Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес олардың лауазымдық міндеттеріне кірмейтін болса, шаруашылық етуші субъектіні басқаруға өз бетінше қатысуға, мүліктік немесе өзге де игіліктер алу мақсатында өздерінің қызметтік өкілеттіктерін құқыққа қайшы пайдалану арқылы ұйымдардың немесе жеке тұлғалардың материалдық мүдделерін қанағаттандыруға жәрдемдесуге;
10) ашық және аралық инвестициялық пай қорларының пайларын, ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында облигацияларды, ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында коммерциялық ұйымдардың акцияларын (ұйымдардың дауыс беретін акцияларының жалпы санының бес пайызынан аспайтын көлемдегі жай акциялар) сатып алуды және (немесе) өткізуді қоспағанда, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға;
11) азаматтық-құқықтық мәмілелерді өз атынан емес – жалған, жасырын, бүркеншік атпен жасауға;
12) өзінің жақын туыстары (ата-аналары, балалары, бала асырап алушылары, асырап алынған балалары, бір ата-анадан және әкесі немесе анасы бөлек аға-інілері және апа-сіңлілері, қарындастары, аталары, әжелері, немерелері) немесе жұбайы (зайыбы), сонымен қатар жақындары атқаратын қызметіне тікелей бағынысты лауазымды атқаруға;

1. Не вправе:
1) быть депутатом представительных органов и членом органов местного
самоуправления, состоять в партиях, профессиональных союзах, выступать
в поддержку какой-либо политической партии, создавать в системе
правоохранительных органов общественные объединения, преследующие
политические цели, основанные на общности их профессиональных интересов
для представления и защиты трудовых, а также других социально-экономических
прав и интересов своих членов и улучшения условий труда;
2) заниматься другой оплачиваемой деятельностью, кроме педагогической, научной
и иной творческой деятельности;
3) заниматься предпринимательской деятельностью, в том числе участвовать
в управлении коммерческой организацией независимо от ее организационно-правовой формы;
4) быть представителем по делам третьих лиц, за исключением случаев,
предусмотренных законами;
5) использовать в неслужебных целях средства материально-технического,
финансового и информационного обеспечения его служебной деятельности,
другое государственное имущество и служебную информацию;
6) участвовать в действиях, препятствующих нормальному функционированию
государственных органов и выполнению служебных обязанностей, включая забастовки;
7) в связи с исполнением должностных полномочий пользоваться в личных целях
услугами физических и юридических лиц;
8) использовать свое служебное положение в корыстных целях, в том числе путем
сговора с должностными и иными лицами;
9) самостоятельно участвовать в управлении хозяйствующим субъектом, если
управление или участие в управлении хозяйствующим субъектом не входит
в должностные обязанности в соответствии с законами Республики Казахстан,
содействовать удовлетворению материальных интересов организаций или физических
лиц путем неправомерного использования своих служебных полномочий с целью
получения имущественных или иных благ;
10) заниматься предпринимательской деятельностью, за исключением приобретения
и (или) реализации паев открытых и интервальных паевых инвестиционных фондов,
облигаций на организованном рынке ценных бумаг, акций коммерческих организаций
(простые акции в объеме, не превышающем пяти процентов от общего количества
голосующих акций организаций) на организованном рынке ценных бумаг;
11) заключать гражданско-правовые сделки не под своим именем – на подставных
лиц, анонимно, под псевдонимом;
12) занимать должность, находящуюся в непосредственной подчиненности
должности, занимаемой его близкими родственниками(родителями, детьми,
усыновителями, усыновленными, полнородными и не полнородными братьями
и сестрами, дедушками, бабушками, внуками) или супругом (супругой), а также
свойственниками;

13) мүліктік және мүліктік емес игіліктер мен артықшылықтар алу немесе табу мақсатында, ресми таратылуға жатпайтын қызметтік және өзге де ақпаратты пайдалануға;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтік өкілеттіктерін орындауына байланысты сыйлықтар қабылдауға құқығым жоқ.
2. Лауазымға кіріскеннен кейін бір ай ішінде құқық қорғау қызметін өту уақытына меншігімдегі коммерциялық ұйымдардың акциялары (жарғылық капиталға қатысу үлесі) мен ақшаны, облигацияларды, заңды түрде маған тиесілі ашық және аралық инвестициялық пай қорларының пайларын қоспағанда, кірістер алуға әкелетін өзге мүлікті, сондай-ақ нотариалды түрде расталған мүліктік жалға берілген басқа да мүліктерді сенімгерлік басқаруға беруге міндеттелемін.
3. Көрсетілген шектеулерді қабылдамаған жағдайда жұмысқа қабылдаудан бас тартуға немесе лауазымнан шығаруға (лауазымнан босату) әкелетіні туралы жазбаша түрде ескертілдім.
20 __ жылғы "___" __________________ __________
(Қолы)
Қаржылық мониторинг
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Кепілхат
Мен,______________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңына сәйкес,
Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларға рұқсат етілген немесе бұрын
рұқсат етілген лауазымды адам немесе азамат өзінің құқықтары жөнінен уақытша 5
жыл (мемлекеттік құпия болып табылатын мәліметтермен жұмыс аяқталғаннан кейін)
мерзімге республикадан тыс жерлерге шығу құқығына шектелетінім туралы;
мемлекеттік құпиялар туралы заңдарды бұзғаным үшін және осындай мәліміттерден
тұратын құжаттарды жоғалту және басқа да құпиялылық тәртібін бұзғаным үшін
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап беретіндігім туралы ескертілдім.
Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының 16-бабы
1-тармағының 9) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк құпияларды және заңмен
қорғалатын өзге де құпияны, оның iшiнде құқық қорғау қызметiн тоқтатқаннан кейiн
де, қолхат бере отырып, заңмен белгiленген уақыт iшiнде сақтауға міндеттенемін.
20__ жылғы "____"_____________ қолы ____________________________
Кадр қызметінің қызметкері (қызметшісі)______________________
20 __ жылғы "____" _____________ қолы _______________________
Қаржылық мониторинг
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексін
(Мемлекеттік қызметшілердің әдеп қағидалары) сақтау жөніндегі міндеттеме
Мен, ____________________________________________________________________,
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болғанда))
Экономикалық тергеу қызметінің қызметкері бола тұра, Қазақстан Республикасы

13) использовать служебную и иную информацию, не подлежащую официальному
распространению, в целях получения или извлечения имущественных
и неимущественных благ и преимуществ;
14) принимать подарки в связи с исполнением служебных полномочий в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
2. В течение месяца после вступления в должность обязуюсь на время прохождения
правоохранительной службы передать в доверительное управление находящиеся
в собственности акции (доли участия в уставном капитале) коммерческих
организаций и иное имущество, использование которого влечет получение доходов,
за исключением денег, облигаций, паев открытых и интервальных паевых
инвестиционных фондов, законно принадлежащих мне, а также иного имущества,
переданного в имущественный наем, заверенное нотариально.
3. В случае непринятия указанных ограничений письменно предупрежден(а),
что влечет отказ в приеме на работу, либо увольнение с должности
(освобождение от должности).
"___"__________20___года ________________________ (подпись)
Приложение 6 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Подписка
Я, _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
предупрежден(а): что в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О государственных секретах" должностное лицо или гражданин Республики
Казахстан, допущенные или ранее допускавшиеся к государственным секретам,
временно ограничены в своих правах выезда за границу до истечения срока
секретности, но не более чем на 5 лет (после прекращения работы со сведениями,
составляющими государственную тайну); что за разглашение сведений,
составляющих государственные секреты, или утрату документов и предметов,
содержащих такие сведения, а также иные нарушения режима секретности буду
привлечен(а) к ответственности в соответствии с действующим законодательством
Республики Казахстан. Обязуюсь в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 16
Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" хранить
государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, в том числе и после
прекращения правоохранительной службы в течение времени, установленного законом.
"____" _____________ 20 __ года подпись ______________________
Сотрудник (работник) кадровой службы ________________________
"____" _____________ 20 __ года подпись ______________________
Приложение 7 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Обязательство по соблюдению Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан
(Правила служебной этики государственных служащих)
Я, _____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
являясь сотрудником службы экономических расследований, ознакомлен с Этическим
кодексом государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной
этики государственных служащих), утвержденным Указом Президента Республики

Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан
Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексімен (мемлекеттік
қызметшiлерiнiң қызметтік әдеп қағидалары) таныстым және онда көрсетілген
міндеттемелерді қабылдап, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің
Әдеп кодексімен қөзделген талаптарды бұзғаным үшін Қазақстан Республикасы
заңнамасында қөрсетілген тәртіпте жауапкершілікке тартылатындығым туралы
ескертілдім.
20 __ жылғы "____"_______________ Қолы ________________________
Кадр қызметінің қызметкері (қызметшісі) ______________________
20 __ жылғы "____" _______________ Қолы ________________________
Қаржылық мониторинг
органдары экономикалық тергеу
қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Кадр есебі жөніндегі жеке
І С П А Р А Ғ Ы
Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К
по учету кадров
1. Тегі___________________________________________________________
Фамилия аты
_________________________________________________________________имя
әкесінің аты (бар болған жағдайда)_________________________________
отчество (при его наличии)
Фото суретке
арналған
орын
(4х6)
Место для
фотокарточки
2.________________________________________________________________________
__________тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен
болсаңыз, қашан, қайда және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
__________________________________________________________________________
___________если изменяли фамилию, имя или отчество (при его наличии), то укажите
их, а также когда, где и по какой причине изменяли
3. Жынысы________________
Пол
4. Туған күні, айы және жылы___________________________
Год, число и месяц рождения
5. Туған жері ______________________________________________
Место рождения (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика) (село, деревня, город, район, область, край, республика)
6.Ұлты________________________________
Национальность
7. Азаматтық____________________________
Гражданство
8. Білімі _______________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның орналасқан жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң қандай біліктілікке ие болды диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения

Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее – Этический кодекс), и принимаю
установленные им стандарты поведения, а также предупрежден(а) о возможности
привлечения меня к ответственности в установленном законодательством
Республики Казахстан порядке за нарушение требований, предусмотренных
Этическим кодексом.
"____" _____________ 20 __ года подпись ________________
Сотрудник (работник) кадровой службы __________________
"____" _____________ 20 __ года подпись ________________
Приложение 8 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Кадр есебі жөніндегі жеке
І С П А Р А Ғ Ы
Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О
К по учету кадров
1.Тегі _________________________________________________
Фамилия
Аты __________________________________________________
имя
Әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________________
отчество (при его наличии)
Фото суретке арналған орын (4х6)
Место для фотокарточки
2.________________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, қашан, қайда және қандай
себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
________________________________________________________________________
если изменяли фамилию, имя или отчество (при его наличии), то укажите их, а также
когда, где и по какой причине изменяли
3. Жынысы________________
Пол
4. Туған күні, айы және жылы___________________________
Год, число и месяц рождения
5. Туған жері _________________________________________
Место рождения (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
(село, деревня, город, район, область, край, республика)
6. Ұлты ________________________________
Национальность
7. Азаматтық ____________________________
Гражданство
8. Білімі _______________________________
Образование
Оқу орнының атауы және Оның орналасқан жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения

14. Қандай мемлекеттік және өзге марапаттарыңыз бар __________________________
(қашан, немен марапатталдыңыз)
Какие имеете государственные и другие награды
________________________________________________________________(когда и чем
награждены)_______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз
__________________________________________________________________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
__________________________________________________________________________
Құрамы___________________________________________________________________
Әскер түрі (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық)
__________________________________________________________________________
Состав____________________________________________________________________
Род войск (командный, политический, административный, технический)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз
__________________________________________________________________________
Домашний адрес и телефон_________________________________________________
"_____"_______________________20_____год
Өзінің қолы________________
Личная подпись
(толтырылған күні)
(дата заполнения)
(Жеке іс парағын толтырушы қызметкер кейінгі өзгерістер туралы жеке іске енгізу үшін
(білімі, ғылыми дәреже, атақ алуы т.с.с.) қызмет орнына хабарлауға міндетті.
(Работник, заполняющий личный листок, обязан о всех последующих
изменениях (образовании, присвоении ученой степени, ученого звания и т.п.) сообщать
по месту работы для внесения этих изменений в его личное дело).
Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен болса,
олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) қоса көрсетіңіз
Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии), то
указываются их прежние фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Қаржылық мониторинг
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Түсінікті, ұқыпты жазуыңызды өтінеміз
Просьба: писать разборчиво, аккуратно
Ө М І Р Б А Я Н
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Өз қолымен еркін толтырылады, алайда төмендегідей деректер МІНДЕТТІ түрде көрсетілуге тиіс: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні және туған жері; қай кезден, қандай қызметте, қай жерде жұмыс істеді; қашан жұмыс істей бастады, жұмыстан босау, ауысу себебі; Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге қашан шақырылды, қайда және қандай қызмет атқарды; әкесінің, шешесінің, жұбайының (ерінің), туған әпке-қарындастарының (сіңілілерінің), бауырларының және балаларының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні. Өзі, жұбайы (ері) және жақын туыстары қылмыстық жауапқа тартылған ба (қашан? не үшін?).
Пишется собственноручно в произвольной форме, но с ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ указанием следующих сведений: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения; с какого времени начал работать, кем, где, когда где работал(а), причины перехода; когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу; фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, месяц и год рождения родителей, жены (мужа), детей, близких родственников; привлекались ли Вы, Ваша жена (муж) и родственники к уголовной ответственности (когда, за что).
"____" _______________ 20___жыл/ год
(толтырылған дата) (дата заполнения)
Өзінің қолы _______________________
Подпись
Қаржылық мониторинг
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеуді бақылау журналы (Түгендеу кітабы)
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Істің берілген күні
Дата выдачи дела
Іс кімге берілген
Кому выдано дело
Істі алғандығы туралы қолхат (ілеспе хатының №)
Расписка в получении дела (№ сопроводительного письма)
Телефон
Телефон
Істің қайтарылған күні
Дата возврата дела
1
2
3
4
5
6
7
Қаржылық мониторинг
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
ӘЛІПБИЛІК КАРТОЧКА АЛФАВИТНАЯ КАРТОЧКА
________________________________________________________________
Тегі _____________________________________ Жеке іс №
Фамилия № личного дела _____
Аты _________________________Әкесінің аты (бар болған жағдайда)____________
Имя Отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
"____" ______________ 20__ жылы/года
Қолы ____________________
Подпись
Қаржылық мониторинг
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
12 қосымша
Нысан
Қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің жеке істерін тіркеуді бақылау журналы (Түгендеу кітабы)
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Іс кімге берілген
Кому выдано дело
1
2
3
Қаржылық мониторинг
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
БАҚЫЛАУ КАРТОЧКАСЫ
КОНТРОЛЬНАЯ КАРТОЧКА
______________________________________________________________
Тегі ______________________________________Жеке іс №
Фамилия № личного дела _____
Аты _________________________Әкесінің аты (бар болған жағдайда)___________________
Имя Отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
Жеке істің берілуі туралы белгілер
Отметки о выдаче личного дела
Берілген күні
Дата выдачи
Кімге берілді
Кому выдано
Қолы
Подпись
Номер телефона
Телефон нөмірі
Қайтарылған күні
Дата возврата
Қаржылық мониторинг
органдарының экономикалық
тергеу қызметі қызметкерлерінің
дербес деректері бар жеке
істерді жүргізу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Істі куәландыратын парақ
Лист-заверитель дела
Істі куәландыратын парақ
Лист-заверитель дела
Қор № _____ Тізімдеме № ________ Іс № _____
Фонд № Опись № Дело №
Істе ___________________ парақ тігілді және нөмірленді, оның ішінде:
В дело подшито и пронумеровано лист(ов), в том числе:
литерлі парақ №№ _________________________________________________________
литерные №№ листов
өткізілген парақ №№ _______________________________________________________
пропущенные №№ листов
нөмірленген таза парақтар __________________________________________________
пронумерованные чистые листы
ішкі тізімдеме парағы ______________________________________________________
листов внутренней описи
Нөмірлеуге жатпайтын ішіне салынған және қосымша құжаттар ескерілген
Учтено документов в виде вложений и приложений, не подлежащих нумерации
___________________________________________________________
(құжаттардың әр түрлілігі мен олардың саны) (разновидности документов и их количество)
Істі куәландыратын парақты толтырған лауазымды тұлғаның аты ______________
Қолды тарқатып көрсету
Наименование должности лица,
(жеке қолы)
Расшифровка подписи
заполнившего лист-заверитель дела
(личная подпись)
Күні
Дата
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 Бұйрыққа
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10367 болып тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгеріс мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 8 ақпандағы № 52 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13400 болып тіркелген);
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 27 қыркүйектегі № 582 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15898 болып тіркелген);
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қарашадағы № 966 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтары тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17714 болып тіркелген);
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 19 ақпандағы № 121 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18339 болып тіркелген).
6) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қаржы министрінің "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 12 қарашадағы № 1250 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19583 болып тіркелген);
7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2020 жылғы 9 қазандағы № 983 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21413 болып тіркелген).

14. Қандай мемлекеттік және өзге марапаттарыңыз бар __________________________
(қашан, немен марапатталдыңыз)
Какие имеете государственные и другие награды
__________________________________________________________________________
(когда и чем награждены)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз __________________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
__________________________________________________________________________
Құрамы___________________________________________________________________
Әскер түрі (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық)
__________________________________________________________________________
Состав ___________________________________________________________________
Род войск (командный, политический, административный, технический)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз
__________________________________________________________________________
Домашний адрес и телефон
__________________________________________________________________________
"_____"_______________________20_____год
Өзінің қолы________________
Личная подпись
___________________
(толтырылған мезгілі)
(дата заполнения)
(Жеке іс парағын толтырушы қызметкер кейінгі өзгерістер туралы (білімі, ғылыми
дәреже,атақ алуы) қызмет орнына хабарлауға міндетті. Бұл мағлұматтар жеке іс
қағазына енгізіледі).
(Работник, заполняющий личный листок, обязан о всех последующих
изменениях(образовании, присвоении ученой степени, ученого звания) сообщать
по месту работыдля внесения этих изменений в его личное дело).
Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен
болса, олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда)
қоса көрсетіңіз
Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии),
то указываются их прежние фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 9 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Түсінікті, ұқыпты жазуыңызды өтінеміз Просьба: писать разборчиво, аккуратно
Ө М І Р Б А Я Н
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Өз қолымен еркін толтырылады, алайда төмендегідей деректер МІНДЕТТІ түрде көрсетілуге тиіс: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні және туған жері; қай кезден, қандай қызметте, қай жерде жұмыс істеді; қашан жұмыс істей бастады, жұмыстан босау, ауысу себебі; Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге қашан шақырылды, қайда және қандай қызмет атқарды; әкесінің, шешесінің, жұбайының (ерінің), туған әпке-қарындастарының (сіңілілерінің), бауырларының және балаларының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні. Өзі, жұбайы (ері) және жақын туыстары қылмыстық жауапқа тартылған ба (қашан? не үшін?).
Пишется собственноручно в произвольной форме, но с ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ указанием следующих сведений: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения; с какого времени начал работать, кем, где, когда где работал(а), причины перехода; когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу; фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, месяц и год рождения родителей, жены (мужа), детей, близких родственников; привлекались ли Вы, Ваша жена (муж) и родственники к уголовной ответственности (когда, за что).
"____" _______________ 20___жыл/ год
(толтырылған дата) (дата заполнения)
Өзінің қолы _______________________
Подпись
Приложение 10 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Контрольный журнал (Инвентарная книга) регистрации личных дел сотрудников
службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Істің берілген күні
Дата выдачи дела
Іс кімге берілген
Кому выдано дело
Істі алғандығы туралы қолхат (ілеспе хатының №)
Расписка в получении дела (№ сопроводительного письма)
Телефон
Телефон
Істің қайтарылған күні
Дата возврата дела
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 11 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
ӘЛІПБИЛІК КАРТОЧКА
АЛФАВИТНАЯ КАРТОЧКА
_______________________________________________________________________
Тегі ______________________________ Жеке іс № Фамилия № личного дела _____
Аты _________________ Әкесінің аты (бар болған жағдайда)___________________
Имя Отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________
"____" ______________ 20__ жылы/года
Қолы ____________________
Подпись
Приложение 12 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Контрольный журнал (Инвентарная книга) регистрации личных дел сотрудников
службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу
Жеке істердің №
№ личных дел
Тегi, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Іс кімге берілген
Кому выдано дело
1
2
3
Приложение 13 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
БАҚЫЛАУ КАРТОЧКАСЫКОНТРОЛЬНАЯ КАРТОЧКА
__________________________________________________________
Тегі ______________________________________________________
Фамилия
Жеке іс №
№ личного дела _____
Аты _________________
Әкесінің аты (бар болған жағдайда) ___________________________
Имя Отчество (при его наличии)
__________________________________________________________
Жеке істің берілуі туралы белгілер
Отметки о выдаче личного дела
Берілген күні
Дата выдачи
Кімге берілді
Кому выдано
Қолы
Подпись
Номер телефона
Телефон нөмірі
Қайтарылған күні
Дата возврата
Приложение 14 к Правилам
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудников службы
экономических расследований
органов по финансовому
мониторингу
Форма
Істі куәландыратын парақ
Лист-заверитель дела
Қор № _____ Тізімдеме № ________ Іс № _____
Фонд № Опись № Дело №
Істе тігілді және нөмірленді ___________________ парақ, оның ішінде:
В дело подшито и пронумеровано лист(ов), в том числе:
литерлі №№ парақ _________________________________________________________
литерные №№ листов
өткізілген №№ парақ _______________________________________________________
пропущенные №№ листов
нөмірленген таза парақтар __________________________________________________
пронумерованные чистые листы
ішкі тізімдеме парағы ______________________________________________________
листов внутренней описи
Нөмірлеуге жатпайтын ішіне салынған және қосымша құжаттар ескерілген
Учтено документов в виде вложений и приложений, не подлежащих нумерации
__________________________________________________________________________
(құжаттардың әртүрлілігі мен олардың саны) (разновидности документов и их количество)
Істі куәландыратын парақты толтырған лауазымды тұлғаның атауы ________________
Қолдың мағынасы
Наименование должности лица,
(жеке қолы)
Расшифровка подписи
заполнившего лист-заверитель дела
(личная подпись)
Күні
Дата
Приложение 8 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 3
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10367)
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2016 года № 52 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13400);
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 сентября 2017 года № 582 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15898);
4. Пункт 1 Перечня некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 5 ноября 2018 года № 966 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17714);
5. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 121 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18339).
6. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2019 года № 1250 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19583);
7. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2020 года № 983 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21413).