"Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 13 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 қаңтарда № 26557 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 26.09.2024 № 646 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2022 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12618 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 13 қаңтардағы
№ 28 Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 694 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) 16-бабының 9) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік сатып алу саласында бірыңғай республикалық тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің тәртібін айқындайды.

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 января 2022 года № 28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2022 года № 26557. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 26.09.2024 № 646.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 26.09.2024 № 646 (вводится в действие с 01.01.2025).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 12618) следующее изменение:
Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие c 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 января 2022 года № 28
Утверждены
приказом Министра финансов
от 28 декабря 2015 года № 694
Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон) и определяют порядок формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок.

2. Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) мемлекеттік сатып алу веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы электрондық түрде, мемлекеттік және орыс тілдерінде қалыптастырады және жүргізеді.
3. "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 45-бабының 4-тармағына сәйкес таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, тізілімдерде қамтылған мәліметтер веб-порталда орналастырылады және олар төлемақы алынбай, танысу үшін мүдделі тұлғаларға қолжетімді.
2-тарау. Мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдердің түрлері
4. Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдер (бұдан әрі – тізілімдер) мынадай түрлерге бөлінеді:
1) тапсырыс берушілер тізілімі;
2) мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізілімі;
3) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімі;
4) шағымдар тізілімі.
3-тарау. Тапсырыс берушілердің тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
5. Тапсырыс берушілердің тізілімі тапсырыс беруші туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы;
2) тапсырыс берушінің мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні;
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
4) тапсырыс берушінің аумақтық тиесілігі туарлы мәліметтер (әкiмшiлiк-аумақтық бiрлестiктердiң жiктеуiшi (ӘАБЖ) бойынша коды, өңір, заңды мекенжайы)
5) есептілік әкімшісінің атауы;
6) шаруашылық жүргізудің ұйымдастыру құқықтық нысанының коды (ҰҚНК);
7) меншiк нысандарын жiктеу (МНЖ) бойынша коды;
8) кәсiпкерлiк субъектiнің санаты;
9) экономика секторының коды;
10) тапсырыс берушінің басшысы туралы мәліметтер:
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
басшының лауазымы;
деректер көзі;
электрондық пошта;
телефон (жұмыс, ұялы).
6. Тапсырыс берушілердің тізілімін қалыптастыру веб-портал арқылы тапсырыс берушінің веб-порталдағы тіркеу деректері негізінде автоматты түрде жүзеге асырылады.
Бұл ретте тапсырыс беруші веб-порталда әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей тіркеледі. Тапсырыс беруші қайта ұйымдастырылған (таратылған) не әділет органындағы тіркеу деректері өзгерген жағдайда, тапсырыс беруші осындай жағдайлар әділет органдарында тіркелген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде тапсырыс берушінің веб-порталдағы тіркеу деректеріне өзгертілген мәліметтерді енгізеді.
7. Тапсырыс берушілер тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы жүзеге асырылады.

2. Реестры в сфере государственных закупок формируются и ведутся уполномоченным органом в сфере государственных закупок (далее – уполномоченный орган) на казахском и русском языках, в электронном виде посредством веб-портала государственных закупок (далее – веб-портал).
3. Сведения, содержащиеся в реестрах, за исключением сведений, составляющих государственные секреты в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах" и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) размещаются на веб-портале и доступны для ознакомления заинтересованным лицам без взимания платы.
Глава 2. Виды реестров в сфере государственных закупок
4. Реестры в сфере государственных закупок (далее – реестры) подразделяются на следующие виды:
1) реестр заказчиков;
2) реестр договоров о государственных закупках;
3) реестр недобросовестных участников государственных закупок;
4) реестр жалоб.
Глава 3. Порядок формирования и ведения реестра заказчиков
5. Реестр заказчиков содержит следующие сведения о заказчике:
1) наименование заказчика;
2) дата государственной регистрации (перерегистрации) заказчика;
3) бизнес-идентификационный номер (БИН);
4) сведения о территориальной принадлежности заказчика (код по классификатору административно-территориальных объединений (КАТО), регион, юридический адрес);
5) наименование администратора отчетности;
6) код организационно правовой формы хозяйствования (КОПФ);
7) код по классификатору форм собственности (КФС);
8) категория субъекта предпринимательства;
9) код сектора экономики;
10) сведения о руководителе заказчика:
индивидуальный идентификационный номер (ИИН);
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя;
должность руководителя;
источник данных;
электронная почта;
телефон (рабочий, мобильный).
6. Формирование реестра заказчиков осуществляется автоматически посредством веб-портала на основании регистрационных данных заказчика на веб-портале.
При этом заказчик регистрируется на веб-портале не позднее трех рабочих дней со дня его государственной регистрации в органах юстиции. В случае реорганизации (ликвидации) либо изменения регистрационных данных заказчика в органах юстиции заказчик в срок не позднее десяти рабочих дней со дня регистрации таких случаев в органах юстиции вносит измененные сведения в регистрационные данные заказчика на веб-портале.
7. Ведение реестра заказчиков осуществляется посредством веб-портала по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

8. Тапсырыс берушілердің тізіліміне енгізілген тапсырыс беруші туралы мәліметтер "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 703 қаулысында (бұдан әрі – Электрондық құжат айналымы қағидалары) белгіленген тәртіппен электрондық түрде сақталады.
4-тарау. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
9. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне мәліметтер енгізуді тапсырыс беруші осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алудың веб-порталындағы шарттар тізілімінің электрондық нысанын толтыру жолымен:
тиісті қаржы жылында мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттар бойынша – мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей;
мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау бойынша (тауарларды қабылдау-тапсыру актісі немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі) – қол қойған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей;
мемлекеттік сатып алу туралы шарттар бойынша жүзеге асырылған төлемдер бойынша – төлем жүргізілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырады.
Заңның 39-бабы 3-тармағының 9), 18), 31), 32) және 35) тармақшаларында және 50-бабында көзделген мемлекеттік сатып алудың нәтижелері бойынша жасалған шарттар туралы мәліметтер мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне енгізуге жатпайды.
10. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімі, "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Кодекстің 45-бабының 4-тармағына сәйкес таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мемлекеттік сатып алу туралы шарттар туралы мәліметтерді қоспағанда, шарт (оның өзгерістері) туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы;
2) тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
3) қаржыландыру көзі – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен қаражаты, мемлекеттік мекемелер үшін демеушілік, қайырымдылық көмектен түскен қаражат (бұдан әрі – бюджеттен тыс қаражат), меншікті қаражат;
4) мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарламаның нөмірі;
5) конкурс қорытындылары, аукцион қорытындылары, бір көзден сатып алуды өткізу қорытындылары, баға ұсыныстарын сұратуды жүргізу қорытындылары шығарылған күн, сондай-ақ шарттың жасалу негізін растайтын құжаттың деректемелері;

8. Сведения о заказчике, включенные в реестр заказчиков, хранятся в электронном виде в порядке, установленном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 703 "Правилами документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях" (далее – Правила электронного документооборота).
Глава 4. Порядок формирования и ведения реестра договоров о государственных закупках
9. Внесение в реестр договоров о государственных закупках сведений осуществляется заказчиком путем заполнения электронной формы реестра договоров на веб-портале государственных закупок по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам по:
заключенным договорам о государственных закупках в соответствующем финансовом году – не позднее десяти рабочих дней со дня вступления в силу договора о государственных закупках;
исполнению договора о государственных закупках (акт приема- передачи товаров или акт выполненных работ, оказанных услуг) – не позднее десяти рабочих дней со дня подписания;
осуществленным платежам по договорам о государственных закупках – не позднее десяти рабочих дней со дня проведения платежа.
Не подлежат включению в реестр договоров о государственных закупках сведения о договорах, заключенных по результатам государственных закупок, предусмотренных подпунктами 9), 18), 31), 32) и 35) пункта 3 статьи 39 Закона и статьей 50 Закона.
10. Реестр договоров о государственных закупках содержит следующие сведения о договоре (его изменении), за исключением сведений о договорах о государственных закупках, составляющих государственные секреты в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах" и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Кодекса:
1) наименование заказчика;
2) бизнес-идентификационный номер (БИН) заказчика;
3) источник финансирования – республиканский бюджет, местный бюджет, средства от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), средства от спонсорской, благотворительной помощи для государственных учреждений (далее – внебюджетные средства), собственные средства;
4) номер извещения о проведении государственных закупок;
5) дата подведения итогов конкурса, итогов аукциона, итогов проведения закупок из одного источника, итогов проведения запроса ценовых предложений;

6) шартты жасасудың негізін растайтын құжаттың деректемелері;
7) шарттың жасалған күні және нөмірі – шарттың жасалған күні, айы, жылы;
8) шарт валютасының коды;
9) аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде мемлекеттік мекемелердің шартты тіркегені туралы мәліметтер – өтінім нөмірі мен тіркеу күнін қоса алғанда, тіркеу туралы хабарламалардың деректемелері;
10) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың нысанасы:
сатып алу нысанасының түрі;
жіктеуіш бойынша өнімнің коды;
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы;
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша және қосымша сипаттамасы;
өлшем бірлігі;
бір бірлік үшін бағасы;
саны;
егер өнім берушіқосылған құн салығын (ҚҚС) төлеуші болып табылған жағдайда, ҚҚС туралы мәліметтер;
11) өнім берушілер (орындаушылар, мердігерлер) туралы ақпарат:
заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
Қазақстан Республикасының резиденттері үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (жеке тұлға үшін);
бейрезиденттер үшін – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың (жеке тұлғалардың) тіркеу деректері;
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және олардың өнім берушілерінің дерекқорындағы жазба нөмірі;
резиденттік елі және заңды мекенжайы;
байланыс ақпараты;
12) шарттың орындалуы:
тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы және сипаттамасы;
сатып алынған тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің қысқаша сипаттамасы;
тауар белгісінің атауы;
тауар өндірушінің, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердіңөнім берушісінің елі;
төлем сомасы;
шартты орындаудың жоспарланған және нақты күні;
13) шарттың қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер:
күні, негіздеме және себебі.
11. Тапсырыс беруші шарт қолданылуын тоқтатқан (орындалған немесе орындалмаған) күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізілімінің электрондық нысанын толтыру жолымен шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді веб-портал арқылы енгізеді.
12. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу веб-порталына шарттың өзгеруі туралы мәліметтерді немесе шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді ұсынған жағдайда, шарт туралы бастапқы мәліметтер мұрағатын сақтай отырып, тізілімдегі жазбаны автоматты түрде жаңарту жүргізіледі.
13. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне енгізілген шарт (оның өзгеруі) туралы мәліметтер және (немесе) шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтер шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді оған енгізген күнінен бастап 5 (бес) жыл бойы мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімінде сақталады.

6) реквизиты документа, подтверждающего основание заключения договора;
7) номер и дата заключения договора – день, месяц, год заключения договора;
8) код валюты договора;
9) сведения о регистрации договора о государственных закупках государственными учреждениями в территориальных подразделениях казначейства – реквизиты уведомления о регистрации, включая номер заявки и дату регистрации;
10) предмет договора о государственных закупках:
вид предмета закупок;
код продукции по классификатору;
наименование товаров, работ, услуг;
краткая и дополнительная характеристика товаров, работ, услуг;
единица измерения;
цена за единицу;
количество;
сведения о суммах налога на добавленную стоимость (НДС), в случае если поставщик является плательщиком НДС;
11) информация о поставщиках (исполнителях, подрядчиках):
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица;
для резидентов Республики Казахстан – бизнес идентификационный номер (БИН) (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для физического лица);
для нерезидентов – регистрационные данные юридических лиц (физических лиц) осуществляющих предпринимательскую деятельность;
номер записи в Базе данных товаров, работ, услуг и их поставщиков;
страна резидентства и юридический адрес;
контактная информация;
12) исполнение договора:
наименование и описание товара, работы, услуги;
краткое описание закупленного товара, работы, услуги;
наименование товарного знака;
страна товаропроизводителя, поставщика работ, услуг;
сумма платежа;
планируемая и фактическая даты исполнения договора;
13) сведения о прекращении действия договора:
дата, основание и причина.
11. Заказчик посредством веб-портала вносит сведения о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора путем заполнения электронных форм реестра договоров о государственных закупках не позднее трех рабочих дней со дня прекращения (исполнения или неисполнении) договора.
12. В случае представления заказчиком на веб-портал сведений об изменении договора или сведений о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора, происходит автоматическое обновление записи в реестре с сохранением архива первоначальных сведений о договоре.
13. Сведения о договоре (его изменении) и (или) сведения о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора, включенные в реестр договоров о государственных закупках, сохраняются в реестре договоров в течение 5 (пяти) лет со дня включения в него сведений о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора.

14. Осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген мерзім өткен соң мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімінен шығарылған шарт (оның өзгеруі) туралы мәліметтер немесе шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтер Электрондық құжат айналымы ережесiнде белгіленген тәртіппен электрондық түрде сақталады.
5-тарау. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
15. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі өзімен мыналарды:
1) біліктілік талаптары және (немесе) конкурстық баға ұсынысына әсер ететін құжаттар бойынша дұрыс емес ақпарат берген әлеуетті өнім берушілер немесе өнім берушілер;
2) жеңімпаз деп айқындалған, мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған әлеуетті өнім берушілер;
3) мемлекеттік сатып алу туралы өздерімен жасалған шарттар бойынша өз міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған өнім берушілер тізбесін білдіреді.
16. Осы Қағидалардың 16-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көзделген мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі заңды күшіне енген сот шешімдерінің негізінде қалыптастырылады.
Осы Қағидалардың 16-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жағдайда, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы, мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы, тапсырыс беруші не уәкілетті орган әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын бұзу фактісі туралы өздеріне белгілі болған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, осындай әлеуетті өнім берушіні немесе өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінуге міндетті.
Осы Қағидалардың 16-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайда, жиынтығында мынадай шарттарды қанағаттандыратын:
1) өнім берушінің тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеуі;
2) шарттық міндеттемелерді толық орындау;
3) тапсырыс берушіге келтірілген залалдың болмауы жағдайларды қоспағанда, тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын өнім берушінің бұзу фактісі туралы өзіне белгілі болған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, осындай өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінуге құқылы.
17. Осы Қағидалардың 16-тармағының 2) тармақшасында көзделген мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі уәкілетті органның әлеуетті өнім берушілерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар деп тану туралы шешімі негізінде қалыптастырылады.

14. Сведения о договоре (его изменении) или сведения о прекращении (об исполнении или неисполнения) действия договора, исключенные из реестра договоров о государственных закупках по истечении срока, указанного в пункте 13 настоящих Правил, хранятся в электронном виде в порядке, установленном Правилами электронного документооборота.
Глава 5. Порядок формирования и ведения реестра недобросовестных участников государственных закупок
15. Реестр недобросовестных участников государственных закупок представляет собой перечень:
1) потенциальных поставщиков или поставщиков, предоставивших недостоверную информацию по квалификационным требованиям и (или) документам, влияющим на конкурсное ценовое предложение;
2) потенциальных поставщиков, определенных победителями, уклонившихся от заключения договора о государственных закупках;
3) поставщиков, не исполнивших либо ненадлежащим образом исполнивших свои обязательства по заключенным с ними договорам о государственных закупках.
16. Реестр недобросовестных участников государственных закупок, предусмотренных подпунктами 1) и 3) пункта 16 настоящих Правил, формируется на основании решений судов, вступивших в законную силу.
В случае, указанном в подпункте 1) пункта 16 настоящих Правил, организатор государственных закупок, единый организатор государственных закупок, заказчик либо уполномоченный орган обязаны не позднее тридцати календарных дней со дня, когда им стало известно о факте нарушения потенциальным поставщиком или поставщиком законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, обратиться с иском в суд о признании такого потенциального поставщика или поставщика недобросовестным участником государственных закупок.
В случае, указанном в подпункте 3) пункта 16 настоящих Правил, заказчик не позднее тридцати календарных дней со дня, когда ему стало известно о факте нарушения поставщиком законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, обратиться с иском в суд о признании такого поставщика недобросовестным участником государственных закупок, за исключением случаев, которые в совокупности удовлетворяют следующим условиям:
1) выплаты поставщиком неустойки (штрафа, пени);
2) полного исполнения договорных обязательств;
3) отсутствия ущерба, причиненного заказчику.
17. Реестр недобросовестных участников государственных закупок, предусмотренных подпунктом 2) пункта 16 настоящих Правил, формируется на основании решения уполномоченного органа о признании потенциальных поставщиков недобросовестными участниками государственных закупок.

18. Тапсырыс берушілер әлеуетті өнім берушіні немесе өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы заңды күшіне енген соттың шешімін (бұдан әрі – Сот шешімі) веб-портал арқылы алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы алған Сот шешімінің электрондық көшірмесін, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұндай әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы мәліметтерді электрондық түрде веб-портал арқылы уәкілетті органға ұсынады.
19. Тапсырыс берушіге электрондық көшірмесі веб-портал арқылы келіп түспеген Сот шешімі қағаз түрінде келіп түскен жағдайда, тапсырыс берушілер аталған Сот шешімін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Сот шешімінің көшірмесін және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұндай әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы мәліметтерді электрондық түрде веб-портал арқылы уәкілетті органға ұсынады.
20. Тапсырыс берушілер мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар туралы мәліметтерді веб-портал арқылы ұсынған күнінен бастап жеті жұмыс күн ішінде уәкілетті орган оларды қарайды және осындай мәліметтерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізеді.
21. Уәкілетті органға мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізу үшін толық емес (қате) мәліметтер ұсынған жағдайда, уәкілетті орган веб-портал арқылы тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 28-тармағына сәйкес мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтерді 5 (бес) жұмыс күн ішінде қайта беру қажеттігі туралы хабарламаны жеті жұмыс күн ішінде жібереді.
22. Егер жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші Заңда белгіленген мерзімде мемлекеттік сатып алу туралы шартқа веб-портал арқылы қол қоймаған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның веб-портал арқылы қабылдаған шешімімен мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне автоматты түрде енгізіледі.
23. Әлеуетті өнім беруші қағаз түріндегі мемлекеттік сатып алу туралы шартына қол қоюдан жалтарған немесе мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасып, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) осы Заңның 26-бабына сәйкес соманы енгізбеу жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарған жағдайда, тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұндай әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы мәліметтерді электрондық түрде веб-портал арқылы уәкілетті органға береді.

18. Заказчики в течение трех рабочих дней после получения посредством веб-портала вступившего в законную силу решения суда о признании потенциального поставщика или поставщика недобросовестным участником государственных закупок (далее – Решение суда), представляют уполномоченному органу электронную копию Решения суда, полученную посредством веб-портала, а также сведения о таком потенциальном поставщике или поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
19. В случае поступления заказчику Решения суда на бумажном носителе, электронная копия которого не поступила посредством веб-портала, заказчики в течение трех рабочих дней после получения данного Решения суда представляют посредством веб-портала уполномоченному органу копию Решения суда и сведения о таком потенциальном поставщике или поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
20. Уполномоченный орган в течение семи рабочих дней со дня представления заказчиком посредством веб-портала сведений о недобросовестном участнике государственных закупок рассматривает их и включает такие сведения в реестр недобросовестных участников государственных закупок.
21. В случае представления в уполномоченный орган неполных и (или) недостоверных (некорректных) сведений для включения в реестр недобросовестных участников государственных закупок, уполномоченный орган в течение семи рабочих дней направляет посредством веб-портала уведомление заказчику о необходимости в течение 5 (пяти) рабочих дней повторно предоставить сведения о недобросовестном участнике государственных закупок в соответствии с пунктом 28 настоящих Правил.
22. В случае если потенциальный поставщик, признанный победителем, в сроки, установленные Законом, не подписал посредством веб-портала договор о государственных закупках, такой потенциальный поставщик решением уполномоченного органа, принимаемого посредством веб-портала по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, автоматически включается в реестр недобросовестных участников государственных закупок.
23. В случае уклонения потенциального поставщика от подписания договора о государственных закупках на бумажном носителе в установленные сроки либо уклонения поставщика от заключения договора о государственных закупках путем не внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках и (или) суммы в соответствии со статьей 26 Закона, заказчик в течение трех рабочих дней со дня уклонения от заключения договора о государственных закупках представляет посредством веб-портала уполномоченному органу сведения о таком потенциальном поставщике или поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

24. Заңнамаға сәйкес уәкілетті органға ұсынған мәліметтердің дұрыстығы үшін тапсырыс беруші жауапты болады.
Тапсырыс берушінің ұсынған мәліметтерін қарау кезінде уәкілетті орган оның толтырылуының толықтығы мен дұрыстығын тексеруде форматты-логикалық бақылауды жүзеге асырады.
25. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасып, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) осы Заңның 26-бабына сәйкес соманы енгізбеу жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарған әлеуетті өнім беруші осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның веб-портал арқылы қабылдаған шешімімен мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізіледі.
26. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.
27. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне мәліметтерді енгізген кезде:
1) жосықсыз әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы ақпарат:
әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің атауы;
резиденттік елі;
Қазақстан Республикасының резиденттері үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (жеке тұлға үшін);
бейрезиденттер үшін – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың (жеке тұлғалардың) тіркеу деректері;
2) тапсырыс беруші туралы ақпарат;
3) өткізілген сатып алу туралы мәліметтер:
сатып алуды жүзеге асыру тәсілі;
сатып алу туралы хабарландырудың нөмірі;
сатып алу туралы хабарландырудың күні;
сатып алу қорытындыларын шығару күні;
4) мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізіліміндегі шарттың нөмірі (болған кезде);
5) өнім берушіні (әлеуетті) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану негіздемесі;
6) осы шартты бұзу ниеті туралы хабарлама күні;
7) осы шартты бұзу туралы хабарлама күні;
8) сот шешімі/уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер:
соттың/ уәкілетті органның атауы;
соттың/уәкілетті органның шешімінің нөмірі;
соттың/уәкілетті органның шешімінің күні;
сот шешімінің заңды күшіне енген/ уәкілетті орган шешімінің заңды күшіне енген күні;
9) Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тасталған күн.
28. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы туралы мәліметтерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастауға мыналар:
1) Заңда белгіленген мерзімнің аяқталуы;
2) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы шешімнің күшін жою туралы заңды күшіне енген сот актісінің болуы;

24. Заказчик несет ответственность за достоверность представленных сведений в уполномоченный орган в соответствии с законодательством.
Уполномоченный орган при рассмотрении представленных заказчиком сведений, осуществляет форматно-логический контроль, заключающийся в проверке полноты и корректности ее заполнения.
25. Потенциальный поставщик, уклонившийся от заключения договора путем невнесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках и (или) суммы в соответствии со статьей 26 Закона, включается в реестр недобросовестных участников государственных закупок решением уполномоченного органа, принимаемого посредством веб-портала по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
26. Ведение реестра недобросовестных участников государственных закупок осуществляется по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
27. При внесении сведений в реестр недобросовестных участников государственных закупок указываются:
1) информация о недобросовестном потенциальном поставщике или поставщике:
наименование потенциального поставщика или поставщика;
страна резидентства;
для резидентов Республики Казахстан – бизнес идентификационный номер (БИН) (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для физического лица);
для нерезидентов – регистрационные данные юридических лиц (физических лиц) осуществляющих предпринимательскую деятельность;
2) информация о заказчике;
3) сведения о проведенных закупках:
способ осуществления закупок;
номер объявления о закупке;
дата объявления о закупке;
дата подведения итогов закупки;
4) номер договора в Реестре договоров о государственных закупках (при наличии);
5) основание признания (потенциального) поставщика недобросовестным участником государственных закупок;
6) дата уведомления о намерении расторгнуть данный договор;
7) дата уведомления о расторжении данного договора;
8) сведения о решении суда/ решении уполномоченного органа:
наименование суда/уполномоченного органа;
номер решения суда/уполномоченного органа;
дата решения суда/уполномоченного органа;
дата вступления в законную силу решения суда/вступления в силу решения уполномоченного органа;
9) дата исключения из Реестра недобросовестных участников государственных закупок.
28. Основанием исключения из Реестра недобросовестных участников государственных закупок сведений о недобросовестном участнике государственных закупок является:
1) истечение срока, установленного Законом;
2) наличие вступившего в законную силу судебного акта об отмене решения о признании недобросовестным участником государственных закупок;

3) уәкілетті органның әлеуетті өнім берушінің өтінішін келісу комиссиясының қарау қорытындысы бойынша оны мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастау туралы қабылдаған шешімі.
29. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар туралы мәліметтер Заңда белгіленген мерзім өткен соң тізілімнен автоматты түрде алынып тасталады.
30. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы шешімді жою туралы заңды күшіне енген сот актісі болған жағдайда, мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтер әлеуетті өнім берушінің (өнім берушінің) сұрау салуы бойынша уәкілетті орган сотпен расталған тиісті сот актісінің көшірмесін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде алынып тасталады.
31. Уәкілетті органның, әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығару туралы келісу комиссиясының шешімін ескере отырып қабылданған шешімі болған кезде мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтер уәкілетті орган тиісті шешімді қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде алып тасталады.

3) решение уполномоченного органа, принятое по итогам рассмотрения согласительной комиссией обращения потенциального поставщика об исключении его из реестра недобросовестных участников государственных закупок.
29. Сведения о недобросовестном участнике государственных закупок, исключается из реестра автоматически по истечении срока, установленного Законом.
30. В случае наличия вступившего в законную силу судебного акта об отмене решения о признании недобросовестным участником государственных закупок сведения о недобросовестном участнике государственных закупок исключаются по запросу потенциального поставщика (поставщика) в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения уполномоченным органом копии соответствующего судебного акта, заверенного судом.
31. При наличии решения уполномоченного органа об исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок, принятого с учетом решения согласительной комиссии, сведения о недобросовестном участнике государственных закупок исключаются в течении 3 (трех) рабочих дней со дня принятия уполномоченным органом соответствующего решения.

* әлеуетті өнім берушінің шартты жасасудан жалтарған жағдайда тапсырыс беруші 1-14, 19-тармақтарды толтырады.
* мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңның 26-бабында көзделген соманы енгізбеу жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайда 1-19-тармақтар толтырылады.
** сот шешімі бойынша өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізген жағдайда 14, 15, 16, 17, 18-тармақтар толтырылмайды.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. - тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және оларды
жүргізудің қағидаларына
4-қосымша
нысан
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі
Жосықсыз өнім беруші туралы ақпарат
Тапсырыс беруші туралы ақпарат
Өткізілген сатып алу туралы мәліметтер
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің елі
БСН, ЖСН (бейрезиденттер-өнім берушілердің тіркеу деректері)
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің елі
БСН
Сатып алу тәсілі
Веб-порталдағы сатып алу туралы хабарламаның нөмірі
Сатып алуды хабарлау күні
Сатып алу қорытындыларын жасау күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың тізіліміндегі шарт нөмірі (бар болса)
Шарттың әлеуетті өнім берушіге қол қоюға жіберілген күні
Өнім берушінің шартқа қол қою үшін мерзімінің бітетін күні
Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу үшін мерзімнің бітетін күні
(Әлеуетті) өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушысы деп тану негізі
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Сот шешімі/уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер
Тізілімнен алып тастау күні
Соттың/ уәкілетті органның атауы
Сот/ уәкілетті орган шешімінің нөмірі
Сот/ уәкілетті орган шешімінің күні
Сот шешімінің заңды күшіне енген/уәкілетті орган шешімінің заңды күшіне енген күні
16
17
18
19
20
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі.
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және оларды
жүргізудің қағидаларына
5-қосымша
нысан
Уәкілетті органның жалпы бланкісі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы
Уәкілетті органның ресми атауы
мемлекеттік тілде
Уәкілетті органның ресми
атауы орыс тілінде
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________
(күні)
№ ___________
Шығарылған жері
мемлекеттік тілде
Шығарылған жері
орыс тілінде
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз
қатысушылардың тізіліміне енгізу туралы
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 12 және 44-баптарына сәйкес мемлекеттік сатып алудың қорытындылары бойынша:
Сатып алу туралы хабарландыру нөмірі:
Сатып алу тәсілі:
Тапсырыс беруші қол қойған мемлекеттік сатып алу туралы шартты әлеуетті өнім берушіге қол қоюға жіберген күні: күні/айы/жылы
Заңда белгіленген өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоюы үшін мерзімнің аяқталатын күні: күні/айы/жылы
Не:
Шартты жасасу күні: күні/айы/жылы
Заңның 26-бабында көрсетілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімінің аяқталатын күні: күні/айы/жылы
Тапсырыс беруші:
Атауы:
БСН:
Мекенжайы:
Телефоны:
БҰЙЫРАМЫН:

*В случае уклонения потенциального поставщика от заключения договора заказчиком заполняются пункты 1-14, 19.
* В случае уклонения потенциального поставщика путем невнесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках и (или) суммы, предусмотренной статьей 26 Закона "О государственных закупках" заполняются пункты 1-19.
** В случае внесения поставщика в реестр недобросовестных участников государственных закупок по решению суда не заполняются пункты 14, 15, 16, 17, 18.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. - фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение 4
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Реестр недобросовестных участников государственных закупок
Информация о недобросовестном поставщике
Информация о заказчике
Сведения о проведенных закупках
Наименование поставщика
Страна поставщика
БИН, ИИН (регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов)
Наименование заказчика
Страна заказчика
БИН
Способ закупок
Номер объявления о закупке на веб-портале
Дата объявления закупки
Дата подведения итогов закупки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Номер договора в Реестре договоров о государственных закупках (при наличии)
Дата направления договора на подпись потенциальному поставщику
Дата окончания срока для подписания договора поставщиком
Дата окончания срока для внесения обеспечения исполнения договора
Основание признания (потенциального) поставщика недобросовестным участником государственных закупок
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Сведения о решении суда/ решение уполномоченного органа
Дата исключения
из Реестра
Наименование суда/ уполномоченного органа
Номер решения суда/ уполномоченного органа
Дата решения суда/ уполномоченного органа
Дата вступления в законную силу решения суда/вступления в силу решения уполномоченного органа
16
17
18
19
20
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 5
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Общий бланк уполномоченного органа
Государственный герб Республики Казахстан
Официальное наименование
уполномоченного органа
на государственном языке
Официальное наименование
уполномоченного органа
на русском языке
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________
(дата)
№ ___________
Место издания на государственном языке
Место издания на русском языке
О включении в реестр недобросовестных
участников государственных закупок
В соответствии со статьями 12 и 44 Закона Республики Казахстан
"О государственных закупках" (далее – Закон), по итогам государственных закупок:
Номер объявления о закупке:
Способ закупки:
Дата направления подписанного заказчиком договора о государственных закупках
на подписание потенциальному поставщику: дд/мм/гг
Дата истечения срока для подписания договора о государственных закупках
поставщиком, установленного Законом: дд/мм/гг
Либо:
Дата заключения договора: дд/мм/гг
Дата истечения срока внесения обеспечения исполнения договора о государственных
закупках, либо суммы, предусмотренной статьей 26 Закона потенциальным
поставщиком: дд/мм/гг
Заказчик:
Наименование:
БИН:
Адрес:
Телефон:
ПРИКАЗЫВАЮ:

1. Заңның 44-бабының 1-тармағына сәйкес:
Заңда белгіленген мерзімде ______ тәсілмен өткізілген № ____сатып алу бойынша № ______ мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоймауына/ не:
мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді немесе ______ тәсілмен өткізілген күні/айы/жылғы _____ лот бойынша Заңның 26-бабында көрсетілген соманы енгізбеуге байланысты _________ мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарды деп танылсын.
2. Заңның 12-бабының 4-тармағы 2) тармақшасына, 5-тармағының екінші бөлігіне сәйкес мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп танылсын.
3. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары тізіліміне әлеуетті өнім беруші туралы мынадай мәліметтер енгізілсін:
Атауы/Т.А.Ә.:
БСН, ЖСН, бейрезиденттер-өнім берушілердің тіркеу деректері:
Басшының Т.А.Ә.:
Басшының ЖСН, бейрезидент-өнім берушілер үшін басшының тіркеу деректері:
Құрылтайшының Т.А.Ә. (құрылтайшылардың)/атауы:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) БСН/ЖСН-і, бейрезидент-өнім берушілер үшін құрылтайшылардың тіркеу деректері:
Мекенжайы:
Телефоны:
4. Тізілімде болу мерзімі бұйрық бекітілген күннен бастап 24 ай етіп белгіленсін.
5. Бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Уәкілетті адам Т.А.Ә. (қолы)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. - тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).

1. В соответствии с пунктом 1 статьи 44 Закона признать _________ уклонившимся
от заключения договора о государственных закупках в связи с:
не подписанием договора о государственных закупках № ___ по закупке № ______,
проведенного способом ______ в установленный Законом срок/ либо:
не внесением обеспечения исполнения договора о государственных закупках или
суммы, предусмотренной статьей 26 Закона по договору № ____ от дд/мм/гг по лоту
____, проведенного способом _______.
2. В соответствии с подпунктом 2) пункта 4, части второй пункта 5 статьи 12 Закона
признать недобросовестным участником государственных закупок.
3. Включить в реестр недобросовестных участников государственных закупок
следующие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование/Ф.И.О.:
БИН/ИИН, регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов:
Ф.И.О. руководителя:
ИИН руководителя, регистрационные данные руководителя для поставщиков-нерезидентов:
Наименование/Ф.И.О. учредителя (учредителей):
БИН/ИИН учредителей (учредителей), регистрационные данные учредителей для поставщиков-нерезидентов:
Адрес:
Телефон:
4. Период нахождения в реестре определить 24 месяца с даты утверждения приказа.
5. Приказ вступает в силу с момента подписания.
Уполномоченное лицо Ф.И.О. (подпись)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. - фамилия, имя, отчество (при наличии).