Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 20 қаңтардағы № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 қаңтарда № 26609 болып тіркелді
"Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-42) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрдің міндетін атқарушы
Б. Камалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрдің міндетін
атқарушының
2022 жылғы 20 қаңтардағы
№ 21 Бұйрықпен бекітілген
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-бабы 2-тармағының 34-42) тармақшасына сәйкес әзірленді және теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) өтінім беруші – акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке немесе Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, магистральдық теміржол желісін пайдалануды, күтіп-ұстауды, жаңғыртуды, салуды жүзеге асыратын және магистральдық теміржол желісі қызметтерін көрсететін, сондай-ақ әскери тасымалдарды бірінші кезекте қамтамасыз етуді жүзеге асыратын заңды тұлға;

Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 января 2022 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 января 2022 года № 26609.
В соответствии с подпунктом 34-42) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития РК
Б. Камалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития РК
от 20 января 2022 года № 21
Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 34-42) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" (далее – Закон) и определяют порядок субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей.
2. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) заявитель – юридическое лицо, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу или Национальной железнодорожной компании, осуществляющее эксплуатацию, содержание, модернизацию, строительство магистральной железнодорожной сети и оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети, а также осуществляющее первоочередное обеспечение воинских перевозок;

2) уәкілетті орган – теміржол көлігі саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
2-тарау. Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау тәртібі
3. Өтінім берушінің теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі шартында белгіленген сыйақы мөлшерлемелерін төлеуге арналған шығыстары осы Қағидалардың 7-тармағында белгіленген мөлшерде субсидиялауға жатады.
4. Өтінім берушінің сыйақы мөлшерлемелерін төлеуге арналған шығыстары тиісті жылға арналған республикалық бюджетте көзделген сома шегінде субсидияланады.
5. Субсидиялау теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға жасалған шартқа (бұдан әрі – субсидиялау шарты) сәйкес жүзеге асырылады.
6. Субсидиялау шарты Заңның 14-бабы 2-тармағының 34-43) тармақшасына сәйкес уәкілетті органмен бекітілетін теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға арналған үлгілік шарттың негізінде кредит беру және қаржы лизингі мерзімінен аспайтын, бірақ жиырма жылдан аспайтын мерзімге жасалады. Бұл ретте, уәкілетті орган субсидиялау шартының қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін субсидиялауға арналған республикалық бюджет шығыстарын жыл сайын жоспарлауды қамтамасыз етеді.
7. Субсидиялауға мөлшері 10% - дан аспайтын ұлттық валютада сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігі жатады, ал қалған бөлігін өтініш беруші төлейді.
8. Субсидиялар мерзімі өткен берешек бойынша есептелген және төленген пайыздарды, сондай-ақ біржолғы комиссияларды төлеуге берілмейді.
9. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау күні басталғанға дейін он жұмыс күні бұрын өзінің интернет-ресурсында құжаттарды қабылдаудың басталу және аяқталу күнін көрсете отырып, субсидиялауды жүзеге асыруға құжаттарды қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру жариялайды.
10. Құжаттарды қабылдау уәкілетті орган өзінің интернет-ресурсында құжаттарды қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыруды жариялаған күннен бастап жыл сайын жүзеге асырылады және әрбір жылдың 30 қарашасында аяқталады.
11. Субсидиялауға республикалық бюджеттен қаражат алу үшін өтініш беруші мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) төлеу мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударымдар бойынша берешегі жоқ;

2) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере железнодорожного транспорта, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, – межотраслевую координацию.
Глава 2. Порядок субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей
3. Субсидированию подлежат расходы заявителя на выплату ставки вознаграждения, установленной договором кредитования и финансового лизинга на модернизацию железнодорожных путей, в размерах, установленных в пункте 7 настоящих Правил.
4. Расходы заявителя на выплату ставки вознаграждения субсидируются в пределах суммы, предусмотренной республиканским бюджетом на соответствующий год.
5. Субсидирование осуществляется в соответствии с заключенным договором на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей (далее – договор субсидирования).
6. Договор субсидирования заключается на основе типового договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей, утверждаемого уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 34-43) пункта 2 статьи 14 Закона, на срок, не превышающий срока кредитования и финансового лизинга, но не более двадцати лет. При этом, уполномоченный орган обеспечивает ежегодное планирование расходов республиканского бюджета на субсидирование до окончания срока действия договора субсидирования.
7. Субсидированию подлежит часть ставки вознаграждения, в национальной валюте, размером не более 10 %, а оставшаяся часть оплачивается заявителем.
8. Субсидии не предоставляются на уплату процентов, начисленных и уплаченных по просроченной задолженности, а также единовременных комиссий.
9. Уполномоченный орган за десять рабочих дней до начала даты приема документов опубликовывает на своем интернет-ресурсе объявление о начале приема документов на осуществление субсидирования, с указанием даты начала и окончания приема документов.
10. Прием документов, осуществляется ежегодно со дня опубликования уполномоченным органом на своем интернет-ресурсе объявления о начале приема документов и завершается 30 ноября каждого года.
11. Для получения средств из республиканского бюджета на субсидирование заявитель соответствует следующим требованиям:
1) не имеет задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и отчислениям в единый накопительный пенсионный фонд, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес қарыз берушімен жасалған қарыз шарты болса.
12. Субсидиялауға республикалық бюджеттен қаражат алу үшін өтініш беруші электрондық форматта уәкілетті органға:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім);
2) төлем кестесін көрсете отырып, қарыз шартының нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады.
13. Осы Қағидалардың 12- тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарды қарау үшін субсидиялау шартын жасасу жөніндегі комиссия (бұдан әрі –комиссия) құрылады. Комиссияның құрамы уәкілетті органның бірінші басшысының не ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адамның актісімен бекітіледі, бұл ретте Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және кемінде бес адам болуы тиіс. Комиссияны комиссия төрағасы, ал ол болмаған кезде төрағаның орынбасары басқарады. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды.
Комиссия құрамы ол бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
14. Өтінім беруші осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Комиссия өтінім берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оны қабылдамайды.
15. Комиссия өтінімді қабылдамаған жағдайда комиссия отырысының хаттамасында мұндай қабылдамаудың себептері көрсетіледі.
16. Өтінімді қайтару жаңа өтініміне сәйкес комиссияның екінші мәрте қарастыруынан бас тарту үшін негіз болып саналмайды, өтінімді қайтару себебі жойылған жағдайда, осы Қағидаларға сәйкес жаңа өтінімді ұсынады.
17. Комиссия өтініш беруші ұсынған құжаттарды құжаттардың толық топтамасы ұсынылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде қарайды.
18. Құжаттарды қарау қорытындысы бойынша комиссия субсидиялау шартын жасасу немесе жасасудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді және оған оның барлық мүшелері қол қояды.
19. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру рәсіміне комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде комиссияның шешімі заңды деп танылады. Комиссияның әрбір мүшесі өзінің ерекше пікірін жазбаша баяндауға құқылы, ол хаттамаға қоса беріледі.
20. Уәкілетті орган комиссия отырысының хаттамасына қол қойылғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде:

2) имеет договор займа, заключенный с займодателем в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан.
12. Для получения средств из республиканского бюджета на субсидирование, заявитель в электронном формате представляет в уполномоченный орган:
1) заявку на субсидирование за счет бюджетных средств ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка);
2) нотариально засвидетельствованную копию договора займа, с указанием графика платежей.
13. Для рассмотрения представленных документов, указанных в пункте 12 настоящих Правил, формируется комиссия по заключению договора субсидирования (далее – комиссия). Состав комиссии утверждается актом первого руководителя уполномоченного органа либо в случае его отсутствия, лица, его замещающего, при этом общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее пяти человек. Комиссию возглавляет председатель комиссии, а при его отсутствии заместитель председателя. Секретарь комиссии не является членом комиссии.
Состав комиссии размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа в течении трех рабочих дней после его утверждения.
14. Комиссия в течение двух рабочих дней со дня представления заявки отклоняет ее в случаях представления заявителем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 12 настоящих Правил.
15. В случае отклонения комиссией заявки в протоколе заседания комиссии указываются причины такого отклонения.
16. Отклонение заявки не является основанием для отказа в повторном рассмотрении комиссией новой заявки, представленной с устранением причин отклонения заявки в соответствии с настоящими Правилами.
17. Комиссия рассматривает представленные заявителем документы в течение 5 рабочих дней со дня представления полного пакета документов.
18. По итогам рассмотрения документов, комиссия принимает решение о заключении или об отказе заключения договора субсидирования. Решение оформляется протоколом заседания комиссии и подписывается всеми ее членами.
19. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него проголосовало большинство от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии. Решение комиссии признается легитимным при присутствии на процедуре голосования не менее двух третьей от общего количества членов комиссии.
20. Уполномоченный орган в течение 5 рабочих дней, после подписания протокола заседания комиссии:

1) комиссия отырысы хаттамасының көшірмесін өтініш берушіге жолдайды;
2) өзінің интернет-ресурсында комиссия отырысының қол қойылған хаттамасын жариялайды.
21. Комиссия субсидиялау шартын жасасу туралы шешім қабылдаған жағдайда, уәкілетті орган комиссия отырысы хаттамасының көшірмесімен бірге өтінім берушіге мөлшерлемені субсидиялау мөлшері мен көлемін көрсете отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға шарт жасасуға дайындығы туралы уәкілетті органның қорытындысын жібереді.
22. Республикалық бюджеттен субсидиялар төлеу төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) сәйкес, өтініш берушімен келісу бойынша субсидиялау шартына қол қойылғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
23. Өтінім беруші Қаржыландыру жоспарында көрсетілген субсидияларды төлеу айының 10-күнінен кешіктірмей уәкілетті органның атына осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін іс жүзінде есептеу және өтеу туралы есепті қоса бере отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджеттен қаражатты есеп айырысу шотына аударуға арналған өтінімді (бұдан әрі – аударуға арналған өтінім) ұсынады.
24. Уәкілетті орган өтінім берілгеннен кейін 7 жұмыс күнінен кешіктірмей, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік бағдарлама бойынша теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау үшін ведомосьте көлемі көрсетілетін субсидиялар сомасын аударуды жүзеге асырады.
25. Субсидия алған өтініш беруші жыл сайын 1 желтоқсанға дейін уәкілетті органға қарыз қаражатын пайдалану және қол жеткізілген нәтижелер туралы ақпарат береді.
26. Уәкілетті орган өтініш беруші ұсынатын ақпарат негізінде қарыз қаражатының мақсатты пайдаланылуына мониторингті жүзеге асырады.
27. Субсидиялау шартына қол қойған кезде, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды сұрау салу бойынша бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім береді.
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға арналған өтінім __________________________________________________________________
(өтінім берушінің толық атауы)
теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы
мөлшерлемесін субсидиялау жөніндегі бюджеттік бағдарламаны іске асыруға
қатысуға ниет білдіреді.
Өтінім беруші туралы мәліметтер

1) направляет копию протокола заседания комиссии заявителю;
2) опубликовывает на своем интернет-ресурсе подписанный протокол заседания комиссии.
21. В случае решения комиссии о заключении договора субсидирования, уполномоченный орган, вместе с копией протокола заседания комиссии, направляет заявителю заключение уполномоченного органа о готовности заключения договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с указанием размера и объема субсидирования ставки.
22. Выплата субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам (далее – План финансирования), по согласованию с заявителем в течение 5 рабочих дней после подписания договора субсидирования.
23. Заявитель, не позднее 10 числа месяца выплаты субсидий, указанного в Плане финансирования, предоставляет в адрес уполномоченного органа заявку на перечисление средств из республиканского бюджета, на расчетный счет, по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – заявка на перечисление), с приложением отчета о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
24. Уполномоченный орган не позднее 7 рабочих дней, после предоставления заявки, осуществляет перечисление суммы субсидий, объем которых указывается в ведомости для субсидирования ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей по бюджетной программе по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
25. Заявитель, получивший субсидии, представляет ежегодно до 1 декабря в уполномоченный орган информацию об использовании заемных средств и достигнутых результатах.
26. Уполномоченный орган осуществляет мониторинг целевого использования заемных средств на основании информации, представляемой заявителем.
27. Заявитель при подписании договора субсидирования, дает согласие на сбор, обработку персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании и финансовом
лизинге на модернизацию
железнодорожных путей
Форма
Заявка на субсидирование за счет бюджетных средств ставки вознаграждения
при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей
_______________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
изъявляет желание принять участие в реализации бюджетной программы по субсидированию
ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей.
Сведения о заявителе

1. Заңды мекенжайы _________________________________________
2. Нақты мекенжайы, телефондары, факсы, электрондық мекенжайы ____
3. Жарғылық капиталдағы үлесі көрсетілген негізгі құрылтайшылар______
4. Тегі, аты, әкесінің аты, басшысының (болған кезде) _______________
5. Қызметтің негізгі түрлері ____________________________________
6. Жұмыс істейтіндердің саны ____________________________________
7. Кредиттік/лизингтік ұйымның атауы ___________________________
8. Кредиттік/лизингтік ұйымдағы шоттың нөмірі ___________________
9. Қарыз қаражатын нысаналы пайдалану бағыты __________________
Басшы _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) мөрдің орны (бар болса) (күні)
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
________________________________________________________________
(өтінім берушінің толық атауы)
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақының мөлшерлемесін субсидиялауға шарт жасасуға дайындығы туралы
___________________________________________________________________ қорытындысы
(уәкілетті органның атауы)
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
ұсынылған ______________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
"Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 2-бабы 34-42) тармақшасына сәйкес
уәкілетті органмен бекітілеген, Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы
лизингіне сыйақының мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларына сәйкес, құжаттарды
қарап, теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақының
мөлшерлемесін субсидиялау арналған шартын:
________________________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
жасай отырып ___________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
______________________________________________ дайындығы туралы хабарлайды.
Кредиттік/лизингтік ұйымның атауы
Бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын сыйақы мөлшерлемесі %
Субсидиялау мерзімі, ай
Басшы ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) мөрдің орны (бар болса) (күні)
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
___________________________________________ (уәкілетті органның толық атауы)
_________ ____________________________________________________
Республикалық бюджеттен есептік шотқа қаражат аударуға арналған өтінім
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға арналған _______ жылғы
№ __ шарт бойынша
(нөмірі және күні)
Кезең
Кредитберу/қаржы лизингі шартының атауы, күні және нөмірі
Өтінім берушінің берешек сомасы, мың теңге
Сыйақы мөлшерлемесінің сомасы, мың теңге
Уәкілетті органның сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау сомасы, мың теңге
Жиыны:
Өтінім берушінің басшысы _______________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) мөрдің орны (бар болса) (күні)
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
___________ кезеңі үшін кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін іс жүзінде есептеу және өтеу туралы есеп
РР/с №
Өтініш берушінің атауы
Есептеген сыйақылар мөлшерлемесі
Төлеген сыйақылар мөлшерлемесі
Алдыңғы кезеңдерге аударылған субсидиялардың барлығы
Есептік кезеңде бюджет қаражаты есебінен сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға жатады
Есептік кезеңнің соңындағы берешектің барлығы, мың теңге
Өтінім берушінің төлеген негізгі борышы
алдыңғы кезеңдер үшін
есептік кезең үшін
алдыңғы кезеңдер үшін
есептік кезең үшін
%
мың теңге
%
мың теңге
негізгі борыштың үлесі, %
мың теңге
%
%
ммың теңге
%
%
ммың теңге
%
%
ммың теңге
%
%
ммың теңге
Өтінім берушінің басшысы _________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) мөрдің орны (бар болса) (күні)
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
"______________________________________________________"
(бюджеттік бағдарламаның атауы) № ____бюджеттік бағдарламасы бойынша теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі
кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға арналған ведомость
Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға арналған
____ жылғы № ____ шартқа сәйкес (нөмірі мен күні) _______________кезеңі үшін
Р/с №
Өтінім берушінің атауы
Есептік кезеңде есептеген сыйақылар мөлшерлемесі
Есептік кезеңде бюджет қаражаты есебінен сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға жатады
%
мың теңге
%
мың теңге
1
2
3
4
5
Субсидиялау сомасы______құрайды ____________________________________
(сомасын теңгеде цифрмен және жазумен)
Тараптардың заңды мекенжайлары:
Уәкілетті орган:
БСН
Банк деректемелері
______________________________
(басшының қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
______________________________
(қабылдау ведомствосына жауапты басшының қолы, тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса))
мөр орны (бар болса)
Өтінім беруші:
БСН
Банк деректемелері
______________________________
(басшының қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
______________________________
(бас бухгалтердің қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
мөр орны (бар болса)

1. Юридический адрес _________________________________________________
2. Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес __________________
3. Основные учредители с указанием доли в уставном капитале ______________
4. Фамилия, имя, отчество руководителя (при его наличии) __________________
5. Основные виды деятельности _________________________________________
6. Численность работающих ____________________________________________
7. Наименование кредитной/лизинговой организации _______________________
8. Номер счета в кредитной/лизинговой организации _______________________
9. Направление целевого использования заемных средств ___________________
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) место печати (при наличии)
(дата)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании и финансовом
лизинге на модернизацию
железнодорожных путей
Форма
____________________________
___________________________
(полное наименование заявителя)
Заключение
______________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
о готовности заключения договора на субсидирование ставки вознаграждения
при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей
__________________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
__________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
рассмотрев представленные
__________________________________________________________________________
(наименование заявителя)
документы согласно Правилам субсидирования ставок вознаграждения
при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей,
утвержденными уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 34-42)
пункта 2 статьи Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте"
__________________________________________________________________________
сообщает о готовности
__________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
заключить с _______________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
договор на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом
лизинге на модернизацию железнодорожных путей:
Наименование кредитной/лизинговой организации
% ставка вознаграждения, подлежащее субсидированию за счет бюджетных средств
Срок субсидирования, мес.
Руководитель _____________ _____________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) место печати (при наличии)
(дата)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании и финансовом
лизинге на модернизацию
железнодорожных путей
Форма
______________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Заявка на перечисление средств из республиканского бюджета на расчетный счет
______________________________________________________________________
по договору на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании
и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей
№ __ от __________
(номер и дата)
Период
Наименование договора кредитования/финансового лизинга, дата и номер
Сумма задолженности заявителя, тыс. тенге
Сумма ставки вознаграждения, тыс. тенге
Сумма субсидирования ставки вознаграждения уполномоченным органом, тыс. тенге
Итого:
Руководитель заявителя ____________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) место печати (при наличии)
(дата)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании и финансовом
лизинге на модернизацию
железнодорожных путей
Форма
Отчет о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения
при кредитовании и финансовом лизинге за период ___________
№п/п
Наименование заявителя
Начислена ставка вознаграждения
Уплачена ставка вознаграждения
Всего перечислено субсидий за предыдущие периоды
Подлежит субсидированию ставка вознаграждения за счет бюджетных средств за отчетный период
Всего задолженности на конец отчетного периода, тыс. тенге
Уплачено заявителем основного долга
за предыдущие периоды
за отчетный период
за предыдущие периоды
за отчетный период
%
тыс. тенге
%
тыс. тенге
доля от основного долга, %
тыс. тенге
%
%
ттыс. тенге
%
%
ттыс. тенге
%
%
ттыс. тенге
%
%
ттыс. тенге
Руководитель заявитель ___________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) место печати (при наличии)
(дата)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании и финансовом
лизинге на модернизацию
железнодорожных путей
Форма
Ведомость для субсидирования ставки вознаграждения при кредитовании
и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей по бюджетной программе № ____
"_________________________________________________________________"
(наименование бюджетной программы)
за период _______________ согласно договору на субсидирование ставки
вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию
железнодорожных путей
№ _____ от ________
(номер и дата)
№ п/п
Наименование заявителя
Начислена ставка вознаграждения за отчетный период
Подлежит субсидированию ставка вознаграждения за счет бюджетных средств за отчетный период
%
тыс. тенге
%
тыс. тенге
1
2
3
4
5
Сумма субсидирования за ______составляет _______________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Юридические адреса сторон:
Уполномоченный орган:
БИН
Банковские реквизиты
_____________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
руководителя (при его наличии)
______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество руководителя,
ответственного за прием ведомости
(при его наличии) место печати (при наличии)
Заявитель:
БИН
Банковские реквизиты
______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
руководителя (при его наличии)
______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) главного бухгалтера)
место печати (при наличии)