"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 29 қаңтардағы № ҚР ДСМ-8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 ақпанда № 26705 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 62) тармақшасына және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – МӘМС туралы Заң) 34-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы айқындаған тізбе бойынша COVID-19 коронавирусының таралуын болдырмау және (немесе) COVID-19 коронавирусына COVID-19 коронавирусымен ауыратын науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу (бұдан әрі – денсаулық сақтау басқармасы) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесімен келісу бойынша қор медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімдерін жүргізбей жүзеге асырылады.
Денсаулық сақтау басқармасы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген тізбе бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тізбені қордың филиалына жібереді.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 января 2022 года № ҚР ДСМ-8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2022 года № 26705
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21744) следующие изменения и дополнения:
в Правилах закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие правила закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 62) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и пункта 1 статьи 34 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон об ОСМС) и определяют порядок закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Закуп услуг у субъектов здравоохранения, осуществляющих оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19, с подозрением на коронавирус COVID-19, по перечню, определенному местным органом государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы (далее – управление здравоохранения) по согласованию с территориальным подразделением государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, осуществляется фондом без проведения процедур выбора субъектов здравоохранения в рамках плана закупа медицинских услуг.
Управление здравоохранения в течение трех рабочих дней со дня утверждения перечня, указанного в части первой настоящего пункта, направляет его в филиал фонда.

COVID-19 коронавирусының таралуын болдырмау және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар, COVID-19 коронавирусына және (немесе) вирустық пневмонияға күдікті науқастарды емдеу жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы қызметтерді көрсету басталған күннен бастап кезеңге қолданылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Комиссияның құрамы қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шешімімен өкілдер қатарынан қалыптастырылады:
1) қордың;
2) қордың республикалық комиссиясының құрамына енгізу үшін уәкілетті органның;
3) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі немесе өңірлік комиссияның жанындағы комиссияның құрамына енгізу үшін денсаулық сақтау басқармасының;
4) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі – "Атамекен" ҰКП) және (немесе) пациенттердің, денсаулық сақтау субъектілерінің немесе медицина қызметкерлерінің мүдделерін білдіретін үкіметтік емес ұйымдардың (бұдан әрі – ҮЕҰ);
5) өңірлік комиссияның және бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жанындағы комиссияның құрамына енгізу үшін медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің;
6) сандық денсаулық сақтау субъектісінің.
Кандидатуралар ресми хат арқылы жазбаша түрде комиссия құрамын қалыптастыру үшін сұрау салу келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Кандидаттар қорға жазбаша түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидаттың жақын туыстары, жұбайы және жекжаты (жекжаттары) туралы мәліметтерді ұсынады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Қордың республикалық комиссия төрағасы және республикалық комиссия төрағасының орынбасары қордың лауазымды адамдары, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің жанындағы комиссиясы үшін – бюджеттік бағдарламалардың әкімшінің лауазымды адамдары болып табылады.
Қор жанындағы өңірлік комиссияның төрағасы болып қор филиалының директорынан немесе оны алмастыратын адамнан немесе қордың құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес қордың өкілі айқындалады.
Қор жанындағы өңірлік комиссия төрағасының орынбасары болып қордың филиалы директорының орынбасарынан немесе оны алмастыратын адамнан немесе қордың құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес қордың өкілі айқындалады.
Комиссия төрағасы комиссияның қызметін басқарады, оның жұмысты жоспарлайды.
Төраға болмаған уақытта оның функцияларын комиссия төрағасының орынбасары жүзеге асырады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Действие договора закупа услуг на оказание услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19, в том числе с подозрением на коронавирус COVID-19 и (или) вирусную пневмонию, распространяется на период с даты начала оказания услуг.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Состав комиссии формируется решением фонда или администратора бюджетных программ из числа представителей:
1) фонда;
2) уполномоченного органа для включения в состав республиканской комиссии фонда;
3) управления здравоохранения для включения в состав комиссии при администраторе бюджетных программ или региональной комиссии;
4) Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (далее – НПП "Атамекен") и (или) неправительственных организаций, представляющих интересы пациентов, субъектов здравоохранения или медицинских работников (далее – НПО);
5) территориального подразделения государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи) для включения в состав региональной комиссии и комиссии при администраторе бюджетных программ;
6) субъекта цифрового здравоохранения.
Кандидатуры представляются официальным письмом в письменной форме в течение пяти рабочих дней со дня поступления запроса для формирования состава комиссии.
Кандидаты представляют в фонд в письменной форме сведения о близких родственниках, супруге и свойственнике (свойственниках) кандидата для включения в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Председателем республиканской комиссии и заместителем председателя республиканской комиссии при фонде являются должностные лица фонда, для комиссии при администраторе бюджетных программ – должностные лица администратора бюджетных программ.
Председателем региональной комиссии при фонде определяется представитель фонда не ниже директора филиала фонда или лица его замещающего, или руководителя структурного подразделения фонда.
Заместителем председателя региональной комиссии при фонде определяется представитель фонда не ниже заместителя директора филиала фонда или лица его замещающего, или руководителя структурного подразделения фонда.
Председатель комиссии руководит деятельностью комиссии, планирует ее работу.
Во время отсутствия председателя его функции осуществляет заместитель председателя комиссии.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Егер шешім қабылдауға оның құрамына кіретін мүшелердің үштен екісі қатысса, Комиссияның шешімі заңды деп есептеледі.
Комиссияның шешімдері хаттамалармен ресімделеді.
Комиссияның шешімі дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Комиссияның қатысушы мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда, Комиссия төрағасы немесе ол болмаған жағдайда, Комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп саналады.".
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Осы Қағидалардың 19-тармағының 10) тармақшасында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін және (немесе) қаражат көлемдерін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып тіркелген) сәйкес дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында жүзеге асырылады.";
19, 20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге көрсетілетін қызметтердің көлемі және (немесе) қаражаттың көлемі мынадай жағдайларда медициналық қызметтерді сатып алу жоспары шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін өткізбей орналастырылады:
1) қызметтерді сатып алу шарттары жасалған денсаулық сақтау субъектілері арасында орналастыру кезінде "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығы) бұйрығына сәйкес бекітілген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде ұсынылатын медициналық көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтер өзгерген жағдайда;
2) уәкілетті органның шешімі бойынша пилоттық жобалар іске асырылған;
3) денсаулық сақтау басқармасының халыққа қызмет көрсету аумағын бөлу туралы бұйрығының және "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ-90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 болып тіркелген) сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек қызметтерін көрсетуге арналған денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сәйкес келетін, "Скринингтік зерттеулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ осы қарап-тексерулерді өткізудің қағидаларын, көлемі мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-174/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21572 болып тіркелген) сәйкес халықтың нысаналы топтарын скринингтік зерттеулер мен профилактикалық медициналық қарап-тексерулер жүргізу кезіндегі көрсетілетін қызметтерді және консультациялық-диагностикалық көмек көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысу үшін қажетті медициналық-санитариялық алғашқы көмек, қаражат көлемін орналастыру бекітілген халыққа есептегенде жүзеге асырылады, оның ішінде денсаулық сақтау басқармасы басшысының бұйрығы негізінде МСАК субъектісіне бекітілген бекітуі болған жағдайда оқушыларға көрсетілетін қызметтер;

"15. Решение комиссии считается правомочным, если в принятии решения участвовало две трети членов, входящих в ее состав.
Решения комиссии оформляются протоколами.
Решение комиссии принимается голосованием и считается принятым, если за него подано простое большинство голосов от общей численности участвующих членов комиссии.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Выбор субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, указанных в подпункте 10) пункта 19 настоящих Правил, осуществляется среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21619).";
пункты 19, 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"19. Объем услуг и (или) объем средств на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС размещается без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения в рамках плана закупа медицинских услуг в случаях:
1) изменения тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, утвержденных в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550) (далее – приказ № ҚР ДСМ-170/2020) при размещении среди субъектов здравоохранения, с которыми заключены договоры закупа услуг;
2) реализации пилотных проектов по решению уполномоченного органа;
3) участия в закупе услуг субъекта ПМСП, имеющего вновь введенный объект здравоохранения, на основании приказа управления здравоохранения о распределении территории обслуживания населения, и соответствующего нормам нормативных правовых актов в области здравоохранения на оказание услуг ПМСП согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90 "Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24094) (далее – приказ № ҚР ДСМ-90), услуг при проведении скрининговых исследований и профилактических медицинских осмотров целевых групп населения согласно приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-174/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих скрининговым исследованиям, а также правил, объема и периодичности проведения данных исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21572) и услуг консультативно-диагностической помощи, размещение объемов средств которым осуществляется в расчете на прикрепленное население, в том числе услуг школьникам при наличии их прикрепления закрепления к субъекту ПМСП на основании приказа руководителя управления здравоохранения;

4) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес қор немесе денсаулық сақтау ұйымы алдындағы міндеттемелері заңды қайта ұйымдастырылған денсаулық сақтау ұйымының мұрагері бола отырып, қызметтің тиісті түрлері бойынша медициналық қызметке лицензиясы болған жағдайда қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңы) сәйкес берілген, медициналық қызметпен айналысуға лицензиясы бар қызметтерді сатып алуға келісімшарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісін қайта ұйымдастыру;
5) денсаулық сақтау басқармасы басшысының бұйрығы негізінде МСАК субъектісіне бекітілген халық санының өсуі және (немесе) бекітілген халықтың жыныстық-жастық құрылымының өзгеруі және (немесе) МСАК субъектісіне бекітілген оқушылар санының өзгеруі;
6) кешенді тариф бойынша төленетін медициналық көмек көрсету кезінде науқастар санын немесе жан басына шаққандағы норматив бойынша халық санының ұлғаюы;
7) кешенді жан басына шаққандағы нормативке кіретін көрсетілетін қызметтердің немесе қаражаттың, сондай-ақ орналастырылуы кешенді тариф бойынша немесе жан басына шаққандағы норматив бойынша халық санына шаққанда жүзеге асырылатын медициналық көмек көрсету кезінде нақты шығындар бойынша төленетін көрсетілетін қызметтер мен шығыстардың көлемінің ұлғаюы;
8) "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы Заңы) сәйкес ақы төлеу кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын ауылдық елді мекенге жататын денсаулық сақтау субъектісі халыққа көрсететін стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмекке көрсетілетін қызметтер немесе қаражат көлемінің өзгеруі;
9) Қазақстан Республикасының азаматтарына шетелге емдеуге медициналық көмек көрсетуге арналған көрсетілетін қызметтерді сатып алу және (немесе) ТМККК шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидаларын әзірлеуді бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22866 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады;

4) реорганизации субъекта здравоохранения, заключившего договор закупа услуг, при правопреемстве обязательств реорганизуемого субъекта здравоохранения в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан субъекту здравоохранения, с которым фондом или администратором бюджетных программ заключен договор закупа услуг, при условии наличия лицензии на медицинскую деятельность по соответствующим подвидам его деятельности, выданной в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях);
5) увеличения численности прикрепленного населения и (или) изменения половозрастной структуры прикрепленного населения к субъекту ПМСП и (или) изменения количества школьников, закрепленных к субъекту ПМСП на основании приказа руководителя управления здравоохранения;
6) увеличения численности больных при оказании медицинской помощи, оплачиваемой по комплексному тарифу или численности населения по подушевому нормативу;
7) увеличения объема услуг или средств, входящих в комплексный подушевой норматив, а также услуг и расходов, оплачиваемых по фактическим затратам при оказании медицинской помощи, размещение которой осуществляется в расчете на численность населения по комплексному тарифу или по подушевому нормативу;
8) изменения объема услуг или средств на медицинскую помощь в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях, оказываемую населению субъектом здравоохранения, который согласно Закону Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" (далее – Закон об административно-территориальном устройстве) относится к сельскому населенному пункту, оплата которому осуществляется по комплексному подушевому нормативу;
9) закупа услуг на оказание медицинской помощи гражданам Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках ГОБМП, который осуществляется в порядке, утвержденном в соответствии c приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ-45 "Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22866);

10) Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 31 мамырдағы Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағының персоналына, Байқоңыр қаласының, Төретам және Ақай кенттерінің тұрғындарына Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін жалға алу жағдайында медициналық қызмет көрсету тәртібі туралы келісімге сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын, "Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарының қызметкерлері болып табылмайтын, сондай-ақ "Байқоңыр" кешенінің аумағында уақытша болатын Қазақстан Республикасының азаматтарына Ресей Федерациясының Федералдық медициналық ұйымдарының қызметтері;
11) Қордың күтпеген шығыстарға арналған резервінің есебінен денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтер көрсетуі;
12) COVID-19 коронавирусының таралуын болдырмау және (немесе) COVID-19 коронавирусы бар, COVID-19 коронавирусына және (немесе) вирустық пневмонияға күдікті науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсету;
13) төтенше жағдай кезеңінде Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында немесе оның жекелеген жерлерінде қызметтер көрсету;
14) жергілікті өкілді органның шешімі бойынша қор осы шарттарды жасасқан мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін сатып алу шартының сомасынан көрсетілген шығыстарға қажеттілік асып кеткен жағдайда, тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің құнын төлеуге арналған шығыстарды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті бюджет қаражатынан өтеу;
15) орталық атқарушы органдардың және өзге де орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерінің, сондай-ақ әскери-медициналық (медициналық) қамтамасыз етуді жүзеге асыратын әскери-медициналық (медициналық) мекемелердің (ұйымдардың), өзге де бөлімшелердің қызметтер көрсетуі;
16) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 672 қаулысымен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі тізбесіне (бұдан әрі – ТМККК тізбесі) және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 421 қаулысымен бекітілген МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек тізбесіне (бұдан әрі – МӘМС тізбесі) өзгерістер немесе толықтырулар енгізу. Бұл ретте жоғарыда көрсетілген тізбелердің өзгеруіне байланысты қызметтердің босатылған көлемін орналастыру сол денсаулық сақтау субъектілеріне босатылған қаражаттан аспайтын көлемде жүзеге асырылады;

10) оказания услуг федеральными медицинскими организациями Российской Федерации гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай, не являющимся работниками российских организаций комплекса "Байконур", а также временно находящимся на территории комплекса "Байконур", в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке медицинского обслуживания персонала космодрома "Байконур", жителей города Байконыр, поселков Торетам и Акай в условиях аренды Российской Федерацией комплекса "Байконур", ратифицированным Законом Республики Казахстан от 31 мая 2010 года;
11) оказания услуг субъектами здравоохранения за счет резерва фонда на непредвиденные расходы;
12) оказания услуг по предотвращению распространения коронавируса COVID-19 и (или) лечения больных с коронавирусом COVID-19, с подозрением на коронавирус COVID-19 и (или) вирусную пневмонию;
13) оказания услуг в период действия чрезвычайного положения на всей территории Республики Казахстан или в отдельных ее местностях;
14) возмещения по решению местного представительного органа из средств местного бюджета областей, городов республиканского значения и столицы расходов на оплату стоимости товаров, работ и услуг в случае превышения потребности в указанных расходах над суммой договора закупа услуг субъектов здравоохранения в организационно-правовой форме государственных предприятий, с которыми фондом заключены данные договоры;
15) оказания услуг военно-медицинскими (медицинскими) подразделениями центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их территориальных подразделений, а также военно-медицинскими (медицинскими) учреждениями (организациями), иными подразделениями, осуществляющими военно-медицинское (медицинское) обеспечение;
16) изменения или дополнения перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 672 (далее – перечень ГОБМП) и (или) перечня медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 421 (далее – перечень ОСМС). При этом размещение высвобожденного объема услуг в связи с изменением вышеуказанных перечней, осуществляется тем же субъектам здравоохранения в объеме не более высвобожденных средств;

17) бекітілген қала халқының санына шаққанда денсаулық сақтау басқармасы бекіткен МСАК субъектілерінің тізбесіне сәйкес ірілендіруге жататын МСАК субъектілеріне қаражат көлемдерін орналастыру;
18) денсаулық сақтау басқармасының МСАК субъектісіне қызмет көрсету аумағын қайта бөлуіне байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты жасалған МСАК субъектісінің бекітілген халқы санының өзгеруі.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 3), 10), 15), 16) және 17) тармақшаларда көзделген жағдайлар бойынша көрсетілетін қызметтер көлемі және (немесе) қаражат көлемі комиссия шешімінің негізінде орналастырылады, ал осы тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2), 4) – 8), 11) - 13) және 18) тармақшаларында көрсетілген жағдайлар бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған қызметтер көлемі және (немесе) қаражат көлемі, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру (азайту) қорытындылары туралы қорытындылар хаттамасының негізінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбей, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісім жасасу түрінде осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес орналастырылады (бұдан әрі-таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттама).
20. Алдағы қаржы жылына арналған дерекқордан ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер көлемі) орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау жыл сайын жүргізіледі және мынадай дәйекті кезеңдердің жиынтығын білдіреді:
1) бірінші кезеңде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
дерекқорға енгізілген МСАК субъектілерінің қатысуымен бекіту науқанын жүргізу және өңірлік комиссияның бекіту науқаны қорытындыларының көрсетілетін қызметтерін берушілерді таңдау рәсіміне (МСАК қызметтерін сатып алу кезінде) жіберілетін (жіберілмейді) МСАК субъектілерін айқындауы;
дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру рәсімін өткізу туралы хабарландыру арқылы хабарлау;
денсаулық сақтау субъектілерінің осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – жоспарланған көлемдерге өтінім) қоса бере отырып, мәлімделген кезеңге ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінім беру;

17) размещения объемов средств субъектам ПМСП, подлежащим разукрупнению, согласно утвержденному управлением здравоохранения перечню субъектов ПМСП, в расчете на численность прикрепленного городского населения;
18) изменения численности прикрепленного населения субъекта ПМСП, с которым заключен договор закупа услуг, в связи с перераспределением управлением здравоохранения территории обслуживания субъекта ПМСП.
Объем услуг и (или) объем средств на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по случаям, указанным в подпунктах 1), 2), 4) – 8), 11) - 13) и 18) части первой настоящего пункта, размещается в виде заключения договоров закупа услуг или дополнительного соглашения к договору закупа услуг без оформления решения комиссии на основании протокола об итогах размещения (уменьшения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения (далее – протокол об итогах размещения без процедуры выбора) согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, за исключением случаев, предусмотренных в подпунктах 3), 10), 15), 16) и 17) части первой настоящего пункта, по которым объем услуг и (или) объем средств размещается на основании решения комиссии.
20. Выбор субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – объемы услуг) из базы данных на предстоящий финансовый год проводится ежегодно и представляет собой совокупность следующих последовательных этапов:
1) на первом этапе осуществляются следующие мероприятия:
проведение кампании прикрепления с участием субъектов ПМСП, включенных в базу данных и определение региональной комиссией субъектов ПМСП, которые допускаются (не допускаются) к процедуре выбора поставщиков услуг итогов кампании прикрепления (при закупе услуг ПМСП);
извещение путем объявления о проведении процедуры размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных;
подача субъектами здравоохранения заявки на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС на заявляемый период с приложением документов, указанных в пункте 27 настоящих Правил (далее – заявка на планируемые объемы);

комиссияның жоспарланып отырған көлемдер өтінімдерінің МӘМС туралы Заңның 34-бабының 3-тармағында (МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерге өтінім берген кезде) көрсетілген талаптарға және денсаулық сақтау субъектілерінің көлемдерді орналастыруға рұқсат беру талаптарына сәйкестігі (сәйкессіздігі) хаттамасын қалыптастыра отырып, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33 және 34-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкестігін қарау;
көлемдерді орналастыруға рұқсат беру талаптарына сәйкес келтірілген жоспарланған көлемдерге өтінімдерді қайта қабылдау және тіркеу;
комиссияның денсаулық сақтау субъектілері ұсынған өтінімдерді оларды қайта қабылдағаннан кейін қарауы және денсаулық сақтау субъектілеріне ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыруға рұқсат беру;
2) екінші кезеңде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
қызметтер көлемдерін орналастыру және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемдерін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттамаға қол қою;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемдерін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттама негізінде денсаулық сақтау субъектілерімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын жасасу;
қызметтерді сатып алу туралы шарттың орындалуы.
21. МСАК субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде МСАК қызметтерінің көлемдерін орналастыру "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21642 болып тіркелген) (бұдан әрі – Бекіту қағидалары) сәйкес МСАК қызметтерін көрсету жүзеге асырылатын қаржы жылының алдындағы жылдың 15 қыркүйегі мен 15 қарашасы кезеңінде дерекқорға енгізілген МСАК субъектілерінің қатысуымен жыл сайын бекіту науқанын жүргізуді қамтиды.";
24-тармақ алып тасталсын;
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Бекіту науқаны қорытындыларының хаттамасымен осы Қағидалардың 19-тармағы бірінші бөлігінің 3) және 15) тармақшаларында көрсетілген жағдайлар бойынша денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілген денсаулық сақтау субъектілері, оның ішінде МСАК субъектілері осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінім (бұдан әрі-жоспарланған көлемдерге өтінім) қағаз немесе веб-портал арқылы электрондық нысанда береді. Жоспарланған көлемдерге арналған өтінім веб-портал өтінім берген денсаулық сақтау субъектісіне тиісті хабарламаны автоматты түрде жіберген сәтте қабылданды деп есептеледі.

рассмотрение комиссией заявок на планируемые объемы на соответствие требованиям, указанным в пункте 3 статьи 34 Закона об ОСМС (при подаче заявки на услуги в системе ОСМС), и требованиям, указанным в пунктах 26, 27, 28, 33 и 34 настоящих Правилах, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – требования для допуска к размещению объемов) с формированием протокола соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов;
повторный прием и регистрация заявок на планируемые объемы, приведенные в соответствие с требованиями для допуска к размещению объемов;
рассмотрение комиссией представленных субъектами здравоохранения заявок после их повторного приема и допуск субъектов здравоохранения к размещению объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
2) на втором этапе осуществляются следующие мероприятия:
размещение объемов услуг и подписание протокола об итогах размещения (неразмещения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
заключение договоров закупа услуг с субъектами здравоохранения на основании протокола об итогах размещения (неразмещения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
исполнение договора закупа услуг.
21. При закупе услуг у субъектов ПМСП размещение объемов услуг ПМСП в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС включает ежегодное проведение кампании прикрепления с участием субъектов ПМСП, включенных в базу данных, в период с 15 сентября по 15 ноября года, предыдущего финансовому году, в котором осуществляется оказание услуг ПМСП, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-194/2020 "Об утверждении правил прикрепления физических лиц к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21642) (далее – Правила прикрепления).";
пункт 24 исключить;
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. Субъекты здравоохранения, в том числе субъекты ПМСП, которые протоколом итогов кампании прикрепления допущены к процедуре выбора субъектов здравоохранения и по случаям, указанным в подпунктах 3) и 15) части первой пункта 19 настоящих Правил, подают заявку на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – заявка на планируемые объемы) в бумажной или в электронной форме посредством веб-портала.
Заявка на планируемые объемы считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления субъекту здравоохранения, подавшему заявку.

27. Жоспарланған көлемдерге өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі (анықтама) (заңды тұлғалар үшін)) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (анықтама) және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар үшін);
2) рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңына сәйкес медициналық қызметке лицензияның және жоспарланатын көлемдерге өтінім берілген оның қызметінің тиісті кіші түрлері бойынша оған қосымшалардың көшірмесі;
3) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының көшірмесі (мемлекеттік-жекешелік әріптестік шеңберінде іске асырылатын денсаулық сақтау субъектілері береді);
4) аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі (денсаулық сақтау субъектілері бар болса береді);
5) "Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21746 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығы) сәйкес жоспарланған көлемдерге өтінім берілген тиісті технологиялар бойынша берілген, ЖТМК ұсынуға денсаулық сақтау ұйымының ЖТМК ұсынуға сәйкестігі туралы қорытындының көшірмесі (ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі ұсынады);
6) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тиісті нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтердің жоспарланған көлемдеріне өтінімде медициналық көмекті көрсетуге көлемдер және сомалар туралы мәліметтер;
7) "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыларды беру бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларына сәйкес берілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжатының көшірмесі (эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектіге – эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі немесе рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен оның электрондық нысаны; эпидемиялық маңыздылығы болмашы объектіге – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен эпидемиялық маңыздылығы болмашы объект қызметін жүзеге асырудың (пайдаланудың) басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі немесе электрондық нысаны (алғаш өтініш бергендер және бұрын денсаулық сақтау субъектілерінің қормен немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен сатып алу шартын жасамағандар үшін, сондай-ақ соңғы жыл ішінде өндірістік қуаттылықты арттырған немесе медициналық көмек көрсету бейінін өзгерткен денсаулық сақтау субъектілері үшін);

27. К заявке на планируемые объемы прилагаются следующие документы:
1) копия свидетельства (справка) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копия свидетельства (справка) о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и копия документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
2) копия лицензии на медицинскую деятельность согласно Закону о разрешениях и уведомлениях и приложений к ней по соответствующим подвидам ее деятельности, на которые подана заявка на планируемые объемы;
3) копия договора государственно-частного партнерства (представляется субъектом здравоохранения, реализуемым в рамках государственно-частного партнерства);
4) копия свидетельства об аккредитации (представляется субъектом здравоохранения при его наличии);
5) копия заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичной медицинской помощи (далее – ВТМП), выданного в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 "Об утверждении правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21746) (далее – приказ № ҚР ДСМ-238/2020), по соответствующим технологиям, на которые подана заявка на планируемые объемы (представляется субъектом здравоохранения, претендующим на оказание ВТМП);
6) сведения об объемах и суммах на оказание медицинской помощи, указанным в заявке на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по соответствующей форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
7) копия разрешительного документа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения выданного в соответствии с Правилами оказания государственных услуг по выдаче санитарно-эпидемиологических заключений, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22004) (далее – приказ № ҚР ДСМ-336/2020) (на объект высокой эпидемической значимости – копия санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или его электронная форма из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений; на объект незначительной эпидемической значимости – копия или электронная форма уведомления о начале осуществления деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений (для впервые заявившихся и ранее не заключавших договор закупа с фондом или с администратором бюджетных программ субъектов здравоохранения, а также для субъектов здравоохранения, увеличивших производственную мощность или изменивших профиль оказания медицинской помощи в течение последнего года);

8) "Денсаулық сақтау субъектілерінің ақылы қызметтер көрсету қағидаларын және ақылы медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) ұсыну жөніндегі шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21559 болып тіркелген) (бұдан әрі – Ақылы қызметтер көрсету қағидалар) айқындалған жағдайларды қоспағанда, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған медициналық көмектің (қызметтің) түрлері бойынша ақылы негіздегі қызметтерді ұсынбау туралы еркін нысандағы міндеттемелер;";
9) басшының міндетін атқарушыға (басшының орнын басқан кезде) бұйрықтың көшірмесі (жоспарланған көлемге өтінімді қағаз нысанда ұсынған кезде);
10) сенімхаттың түпнұсқасы (басшының сенім білдірілген адамы өтінімге қол қойған және (немесе) ұсынған жағдайда) (жоспарланған көлемге өтінімді қағаз нысанда ұсынған кезде).
Қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінде тиісті интеграцияланған ақпараттық жүйелерден осы құжаттардағы ақпаратты алу мүмкіндігі болған кезде осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.";
мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
"27-1. Жоспарланған көлемге өтінімді қалыптастыру және оған осы Қағидалардың 27-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды бекіту кезінде осы құжаттар "Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – "Е-Лицензиялау" МДҚ) интеграциялау арқылы бекітіледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Комиссия мүшелері веб-порталда жоспарланған көлемге өтінімдерді ашу туралы автоматты хабарламаны алғаннан кейінгі келесі күннен бастап (өтінімдерді қағаз нысанда қабылдаған жағдайда – оларды қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейінгі келесі күннен бастап) бар-жоғын тексереді:
1) жоспарланған көлемдерге өтінімдер (қағаз нысанда – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша);
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің (анықтаманың) көшірмесі (заңды тұлға үшін) немесе дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәліктің (анықтаманың) көшірмесі және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлға үшін);
3) рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңына сәйкес медициналық қызметке арналған лицензияның және жоспарланған көлемдерге өтінім берілген оның қызметінің тиісті кіші түрлері бойынша қосымшалардың көшірмелері;
4) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шеңберінде жобаны іске асыруға қатысатын денсаулық сақтау субъектісі ұсынатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының көшірмелері;

8) обязательство о непредоставлении услуг на платной основе по видам медицинской помощи (деятельности), на которые заключены договоры закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, определенных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении правил оказания платных услуг субъектами здравоохранения и типовой формы договора по предоставлению платных медицинских услуг (помощи)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21559) (далее – Правила оказания платных услуг), в произвольной форме;
9) копия приказа на исполняющего обязанности руководителя (при замещении руководителя) (при представлении заявки на планируемые объемы в бумажной форме);
10) оригинал доверенности (в случае подписания и (или) представления заявки поверенным лицом руководителя) (при представлении заявки на планируемые объемы в бумажной форме).
Представление документов, предусмотренных в части первой настоящего пункта, не требуется при наличии у фонда или у администратора бюджетных программ возможности получения информации, содержащейся в этих документах, из соответствующих интегрированных информационных систем.";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. При формировании заявки на планируемые объемы и прикреплении к ней документов, указанных в подпункте 2) пункта 27 настоящих Правил, данные документы прикрепляются посредством интеграции с информационной системой "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование").";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Члены комиссии со следующего дня после дня получения автоматического уведомления о вскрытии заявок на планируемые объемы на веб-портале (в случае приема заявок в бумажной форме – со следующего дня после истечения окончательного срока их приема) проверяют наличие:
1) заявки на планируемые объемы (в бумажной форме – по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам);
2) копии свидетельства (справка) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копии свидетельства (справка) о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и копии документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
3) копии лицензии на медицинскую деятельность согласно Закону о разрешениях и уведомлениях и приложений к ней по соответствующим подвидам ее деятельности, на которые подана заявка на планируемые объемы;
4) копии договора государственно-частного партнерства, которая представляется субъектом здравоохранения, участвующим в реализации проекта в рамках государственно-частного партнерства;

5) бар болған жағдайда денсаулық сақтау субъектісі ұсынатын аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі;
6) ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына сәйкес жоспарланған көлемдерге өтінім берілген тиісті технологиялар бойынша берілген, ЖТМК ұсынуға денсаулық сақтау ұйымының ЖТМК ұсынуға сәйкестігі туралы қорытындының көшірмелері (ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі ұсынады);
7) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тиісті нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімде көрсетілген медициналық көмек көрсетуге арналған көлемдер мен сомалар туралы мәліметтер;
8) № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығына сәйкес берілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжатының көшірмелері (эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектіге – эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі немесе рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен оның электрондық нысаны; эпидемиялық маңыздылығы болмашы объектіге – алғаш рет мәлімделген және бұрын денсаулық сақтау субъектілерінің қормен немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен сатып алу шарттарын жасаспаған, сондай-ақ соңғы жыл ішінде өндірістік қуатын арттырған немесе медициналық көмек көрсету бейінін өзгерткен денсаулық сақтау субъектілері ұсынатын рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен эпидемиялық маңыздылығы болмашы объект қызметін жүзеге асырудың (пайдаланудың) басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі немесе электрондық нысаны);
9) Ақылы қызметтер көрсету қағидаларын бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған медициналық көмектің (қызметтің) түрлері бойынша ақылы негізде көрсетілетін қызметтерді ұсынбау туралы міндеттемелер еркін нысанда;
10) басшының міндетін атқарушыға бұйрықтың көшірмесі (басшыны ауыстырған кезде);
11) өтінішті қағаз нысанда ұсынған кезде сенімхаттың түпнұсқасы (уәкілетті тұлға өтінімге қол қойған және (немесе) ұсынған жағдайда).
Комиссия мүшелері жоспарланған көлемге өтінімде көрсетілген деректерді қоса берілген құжаттарда көрсетілген деректермен тексереді.
Комиссия мүшелері банкроттық немесе тарату рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында (www.kgd.gov.kz) өтініш берген денсаулық сақтау субъектісінің банкроттық немесе тарату рәсіміне қатысы жоқтығы туралы мәліметтерді тексереді.
Жоспарланған көлемге өтінімдерді және оларға қоса берілетін құжаттарды қарау кезінде комиссия мүшелері болып табылатын денсаулық сақтау басқармасының өкілдері оның қарамағындағы денсаулық сақтау субъектілерінің құқықтық және (немесе) мүліктік мәртебесін өзгерту процесі туралы ақпарат береді.";

5) копии свидетельства об аккредитации, которая представляется субъектом здравоохранения при его наличии;
6) копии заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению ВТМП, выданного в соответствии с приказом № ҚР ДСМ-238/2020, по соответствующим технологиям, на которые подана заявка на планируемые объемы (представляется субъектом здравоохранения, претендующим на оказание ВТМП);
7) сведений об объемах и суммах на оказание медицинской помощи, указанным в заявке на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по соответствующей форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
8) копии разрешительного документа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения выданного в соответствии с приказом № ҚР ДСМ-336/2020, (на объект высокой эпидемической значимости – копия санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или его электронная форма из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений; на объект незначительной эпидемической значимости – копия или электронная форма уведомления о начале осуществления деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений, которые представляются впервые заявившимися и ранее не заключавшими договоры закупа с фондом или с администратором бюджетных программ субъектов здравоохранения, а также субъектами здравоохранения, увеличившими производственную мощность или изменившими профиль оказания медицинской помощи в течение последнего года);
9) обязательства о не предоставлении услуг на платной основе по видам медицинской помощи (деятельности), на которые заключены договоры закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, определенных Правилами оказания платных услуг, в произвольной форме;
10) копии приказа на исполняющего обязанности руководителя (при замещении руководителя);
11) оригинала доверенности (в случае подписания и (или) представления заявки лицом уполномоченным руководителем) при представлении заявки в бумажной форме.
Члены комиссии проверяют данные, указанные в заявке на планируемые объемы, с данными, указанными в прилагаемых документах.
Члены комиссии проверяют на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства или ликвидации (www.kgd.gov.kz), сведения о непричастности субъекта здравоохранения, подавшего заявку, к процедуре банкротства или ликвидации.
При рассмотрении заявок на планируемые объемы и прилагаемых к ним документов представители управления здравоохранения, являющиеся членами комиссии, представляют информацию о процессе изменения правового и (или) имущественного статуса субъектов здравоохранения, находящихся в его ведении.";

мынадай мазмұндағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
"37-1. Комиссия мүшелері мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) денсаулық сақтау субъектісінің көлемдерді орналастыруға рұқсат беру талаптарына сәйкестігі туралы:
осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33 және 34-тармақтарына сәйкес жоспарланған көлемге өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну;
хабарландыру шарттарына сәйкес жоспарланған көлемге өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну;
денсаулық сақтау субъектісі ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) өтінімде көрсетілген деректерге немесе олардың анықтығына сәйкестігін анықтау;
денсаулық сақтау субъектісінде банкроттық немесе тарату рәсімінің жүргізілмеу кезінде;
2) денсаулық сақтау субъектісінің көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптарға сәйкес еместігі туралы:
осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33 және 34-тармақтарға сәйкес келмейтін жоспарланған көлемге өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну;
хабарландыру шарттарына сәйкес келмейтін жоспарланған көлемге өтінім және оған қоса берілетін құжаттар беру;
денсаулық сақтау субъектісі ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес еместігін немесе олардың дұрыс еместігін анықтау;
денсаулық сақтау субъектісінде банкроттық немесе тарату рәсімін жүргізу кезінде;
егер осы денсаулық сақтау субъектісінің қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатылған жағдайда, денсаулық сақтау субъектісінің құқықтық және (немесе) мүліктік мәртебесін өзгертуді жүзеге асыру тәртібін айқындайды.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін және (немесе) қаражат көлемдерін денсаулық сақтау субъектілері арасында бөлуді келесіні ескере отырып комиссия жүзеге асырады (бұдан әрі – көлемдерді бөлу):
1) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық немесе стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көлемдерін бөлу кезінде денсаулық сақтау басқармасымен төсек бейіндері бөлінісінде келісілген төсектердің өткізу қабілетін қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің өндірістік қуатын;
2) медициналық көмектің сапасы мен қолжетімділігін сипаттайтын денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінен немесе медициналық ақпараттық жүйелерден қызметтер мен деректер ұсыну тәжірибесін;
3) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары бойынша шарттық міндеттемелер, оның ішінде медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі бойынша мониторинг нәтижелерін;

дополнить пунктом 37-1 следующего содержания:
"37-1. Члены комиссии принимают одно из следующих решений:
1) о соответствии субъекта здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов при:
представлении заявки на планируемые объемы и прилагаемых к ней документов в соответствии с пунктами 26, 27, 28, 33 и 34 настоящих Правил;
представлении заявки на планируемые объемы и прилагаемых к ней документов в соответствии с условиями объявления;
установлении соответствия документов, представленных субъектом здравоохранения и (или) данных (сведений), содержащихся в них, данным, указанным в заявке или их достоверности;
отсутствии проведения у субъекта здравоохранения процедуры банкротства или ликвидации;
2) о несоответствии субъекта здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов при:
представлении заявки на планируемые объемы и прилагаемых к ней документов, несоответствующих пунктам 26, 27, 28, 33 и 34 настоящих Правил;
представлении заявки на планируемые объемы и прилагаемых к ней документов, несоответствующих условиям объявления;
установлении несоответствия документов, представленных субъектом здравоохранения и (или) данных (сведений), содержащихся в них, данным, указанным в заявке, или их недостоверности;
проведении у субъекта здравоохранения процедуры банкротства или ликвидации;
осуществлении изменения правового и (или) имущественного статуса субъекта здравоохранения, в случае если деятельность данного субъекта здравоохранения прекращается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункты 48 и 49 изложить в следующей редакции:
"48. Распределение объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения (далее – распределение объемов) осуществляется комиссией с учетом:
1) производственной мощности субъектов здравоохранения, включая пропускную способность коек, согласованных в разрезе профилей коек управлением здравоохранения при распределении объемов медицинской помощи в стационарных или стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
2) опыта предоставления услуг и данных из информационных систем здравоохранения или медицинских информационных систем, характеризующих качество и доступность медицинской помощи;
3) результатов мониторинга договорных обязательств, в том числе по качеству и объему медицинских услуг по договорам закупа услуг;

4) денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың өңірлік перспективалық жоспарын;
5) денсаулық сақтау субъектілерінде "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-321/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21904 болып тіркелген) сәйкес расталған өткен жылғы медициналық көмектің сапасы мен қолжетімділігіне негізделген шағымдардың болмауын;
6) "Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21852 болып тіркелген) сәйкес денсаулық сақтау саласында аккредиттеудің неғұрлым жоғары санатының болуын (тең жағдайларда);
7) бекіту науқанының қорытындыларын (МСАК қызметтерінің көлемдерін бөлу кезінде) ескере отырып жүзеге асырады.
49. Осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген бірінші кезең рәсімдерін жүзеге асырғаннан кейін комиссиямен денсаулық сақтау субъектілеріне қызметтердің көлемдерінорналастырмау негіз болып табылады:
1) көлемдерді орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарға сәйкес келмеуі;
2) өтінімде және (немесе) соған қоса берілетін құжаттарда шын емес ақпаратты ұсыну;
3) денсаулық сақтау субъектілерінің Кодексте және денсаулық сақтау саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмекті көрсетуды ұйымдастыру талаптарына сәйкес келмеуі;
4) "Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 тамыздағы № ҚР ДСМ-96/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21080 болып тіркелген) денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмеуі.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көзделген негіз бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің жоспарланатын көлемдеріне өтінімдер қабылданбаған жағдайда, ТМККК-де және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемдерін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттамада денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актінің нақты тармағына сілтеме көрсетіледі.";

4) регионального перспективного плана развития инфраструктуры здравоохранения;
5) отсутствия у субъектов здравоохранения обоснованных жалоб на качество и доступность медицинской помощи за предыдущий год подтвержденных в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-321/2020 "Об утверждении Правил проведения мониторинга исполнения условий договора закупа медицинских услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21904);
6) наличия более высокой категории аккредитации в области здравоохранения (при равных условиях) в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020 "Об утверждении правил аккредитации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21852);
7) итогов кампании прикрепления (при распределении объемов услуг ПМСП).
49. Основаниями для неразмещения комиссией объемов услуг субъектам здравоохранения после осуществления процедур первого этапа, указанных в пункте 20 настоящих Правил, являются:
1) несоответствие требованиям для допуска к процедуре размещения объемов;
2) представление недостоверной информации в заявке и (или) в прилагаемых к ней документах;
3) несоответствие субъектов здравоохранения требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения;
4) несоответствие объекта санитарно-эпидемиологическим требованиям к объектам здравоохранения согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 августа 2020 года № ҚР ДСМ-96/2020 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21080).
В случае отклонения заявок на планируемые объемы субъектов здравоохранения по основанию, предусмотренному подпунктом 3) части первой настоящего пункта, в протоколе об итогах размещения (не размещения) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС указывается ссылка на конкретный пункт нормативного правового акта в области здравоохранения.";

52 және 53-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау кезінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметтер көлемдерін осы Қағидалардың 19-тармағының 3), 10), 15), 16) және 17) тармақшаларында көрсетілген жағдайлар бойынша медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбей орналастыру кезінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасы қол қойылғаннан кейін көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдерді жасасу үшін денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне автоматты түрде беріледі.
Осы Қағидалардың 19-тармағының 1), 2), 4) – 8), 11) – 13) және 18) тармақшаларында көрсетілген жағдайлар бойынша медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбестен көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру кезінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін есептеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдерді жасасу үшін қол қойылғаннан кейін автоматты түрде денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне беріледі.
Қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасы және көлемдердің есебі комиссия қол қойған күні веб-порталда жалпы қолжетімділікте жарияланады.
53. Шарттар жасасу көрсетілетін қызметтерді сатып алу көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасының, қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бекіткен үлгілік нысан бойынша көрсетілетін қызметтер көлемдерін есептеудің негізінде жүзегеасырылады.
Денсаулық сақтау субъектісі қормен қызметтерді сатып алу шартын жасасқан кезде уәкілетті органмен және "Атамекен" ҰКП-мен келісім бойынша қор бекіткен ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алуға қосылу шартына (бұдан әрі – қосылу шарты) қосылған болып есептеледі.
Көрсетілген қосылу шарты қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің интернет-ресурсында және (немесе) веб-порталда орналастырылады.
Қор өнім берушілерді қордың интернет-ресурсына немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне және (немесе) веб-порталға сілтемені жасай отырып, электрондық нысанда қосылу шартына енгізілген өзгерістер жайында хабардар етеді.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Алдағы жылға көрсетілетін қызметтер көлемін таңдау және орналастыру рәсімі ағымдағы күнтізбелік жыл аяқталғанға дейін жүзеге асырылады.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Қызметтер берушінің ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындау шартын жасасуы мынадай жағдайларда жүзеге асырылмайды:
1) № ҚР ДСМ-90 бұйрығына сәйкес МСАК мамандары көрсететін қызметтер;
2) Қазақстан Республикасында ұсынылмайтын және ЖТМК көрсету үшін қажетті консультациялық-диагностикалық көмектің жекелеген түрлерін, оның ішінде сүйек кемігі донорын және (немесе) гемопоэздікдің жасушаларын іріктеуді және белсендіруді жүзеге асыру кезінде сүйек кемігі донорын және (немесе) гемопоэздікдің жасушаларын тексеру кезінде медициналық қызметтерді көрсетуді қоспағанда, осы қызметтерді көрсету көлемдерді өнім берушіге орналастыру үшін негіз болып табылған;

пункты 52 и 53 изложить в следующей редакции:
"52. При выборе субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг, а также при размещении объемов услуг без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения в рамках плана закупа медицинских услуг по случаям, указанным в подпунктах 3), 10), 15), 16) и 17) пункта 19 настоящих Правил, посредством веб-портала протокол размещения объемов услуг после подписания автоматически передается в информационные системы здравоохранения для заключения договоров закупа услуг или дополнительных соглашений к договору закупа услуг.
Протокол размещения объемов услуг и протокол об итогах размещения без процедуры выбора публикуются в общем доступе на веб-портале в день подписания его комиссией.
53. Заключение договоров закупа услуг осуществляется на основании протокола размещения объемов услуг или протокола об итогах размещения без процедуры выбора по утвержденной фондом или администратором бюджетных программ типовой форме.
Субъект здравоохранения при заключении договора закупа услуг с фондом считается присоединенным к договору присоединения к закупу услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) системе ОСМС, утвержденному фондом по согласованию с уполномоченным органом и НПП "Атамекен" (далее – договор присоединения).
Указанный договор присоединения размещается на интернет-ресурсе фонда или администратора бюджетных программ и (или) веб-портале.
Фонд уведомляет поставщиков о внесенных изменениях в договор присоединения в электронной форме с указанием ссылки на интернет-ресурс фонда или администратора бюджетных программ и (или) веб-портал.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Процедура выбора и размещения объемов услуг на предстоящий год осуществляется до окончания текущего календарного года.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Заключение поставщиком договора соисполнения при оказании услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС не осуществляется в случаях оказания:
1) услуг специалистами ПМСП в соответствии с приказом № ҚР ДСМ-90;
2) ВТМП, в случае, когда оказание данных услуг является основанием для размещения поставщику объемов, за исключением оказания отдельных видов консультативно-диагностической помощи, которые не предоставляются в Республике Казахстан и необходимы для оказания ВТМП, в том числе медицинских услуг при обследовании донора костного мозга и (или) гемопоэтических стволовых клеток при осуществлении подбора и активации донора костного мозга и (или) гемопоэтических стволовых клеток;

3) бағдарламаланған гемодиализ немесе перитонеальді диализ қызметтері, егер бұл қызметтерді ұсыну жеткізушіге көлемді бөлуге негіз болса;
4) стационарлық және (немесе), стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек, егер бұл көмек көрсету көлем жеткізушіні орналастыруға негіз болып табылса;
5) көрсетілген көмек көлемін жеткізушіге орналастыру үшін негіз болып табылған жағдайда медициналық оңалту;
6) паллиативті медициналық көмек.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген қызметтер көрсетілген жағдайда қызметтер берушінің қызметтер көлемін орналастыру үшін негіз болып табылмайтын консультациялық-диагностикалық көмектің қызметтерді және емдеу іс-шараларының жекелеген түрлерін көрсетуге бірлесіп орындаушымен шарт қызметтер берушінің шешімі бойынша жасалынады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-1 және 1-2-қосымшалармен толықтырылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырсын:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 29 қаңтардағы
№ ҚР ДСМ-8 бұйрығына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидаттың жақын туыстары, жұбайы және жекжаты (жекжаттары) туралы мәліметтер ____________________________________ (комиссияның толық атауы көрсетіледі) ___________________________________________ (Комиссияға үміткердің Т.А.Ә. (бар болса), ЖСН)
(Жұбайының (зайыбының), жақын туысының, жекжатының) Т. А. Ә. (болған жағдайда)
Мүшелікке кандидатқа комиссияға қатысы
жеке куәліктің №
ЖСН
Қазіргі уақытта жұмыс орнын көрсете отырып, үлестес тұлғалар (тікелей және (немесе) жанама түрде шешімдер қабылдайтын және (немесе) бір-бірімен (тұлғалардың бірімен) қабылданатын шешімдерге, оның ішінде ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жасалған шартына байланысты әсер ететін) туралы ақпарат
1
2
3
4
5
6
Осымен мен (менімен) ұсынған жоғарыда көрсетілген ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес ақпарат беру менің кандидатурамды денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде қызметтер көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізуден бас тарту үшін негіз бола алатынын түсінемін.
Маған қатысты ұсынылған ақпараттың шынайылығына тексеру іс-шараларын жүргізуге, сондай-ақ мені денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде қызметтер көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізген кезде менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге және сақтауға келісемін.
________________ "___" ________ 202__ жыл (кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Заңына сәйкес жақын туыстар деп ата-аналар (ата-анасы), балалары, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері, атасы, әжесі, немерелері, жекжаттар деп-жұбайының (зайыбының) аға-інілері, апа-сіңлілері, ата-аналары мен балалары түсініледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 29 қаңтардағы
№ ҚР ДСМ-8 бұйрығына
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына

3) услуг программного гемодиализа или перитонеального диализа, в случае, когда оказание данных услуг является основанием для размещения поставщику объемов;
4) специализированной медицинской помощи в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях, в случае, когда оказание данной помощи является основанием для размещения поставщику объемов;
5) медицинской реабилитации, в случае, когда оказание данной помощи является основанием для размещения поставщику объемов;
6) паллиативной медицинской помощи.
В случае оказания услуг, предусмотренных частью первой настоящего пункта, по решению поставщика осуществляется заключение поставщиком договора с соисполнителем на оказание отдельных видов услуг консультативно-диагностической помощи и лечебных мероприятий, не являющихся основанием для размещения поставщику объемов услуг.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 1-1 и 1-2 согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 января 2022 года
№ ҚР ДСМ-8
Приложение 1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Сведения о близких родственниках, супруге и свойственнике (свойственниках) кандидата
для включения в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и
размещению объемов услуг в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
________________________________________________________________________
(указывается полное наименование комиссии)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) кандидата комиссии, ИИН)
Ф.И.О. (при его наличии)
((супруги (супруга); близкого родственника, свойственника)
Отношение к кандидату в члены комиссии
№ удостоверения личности
ИИН
Информация об аффилированных лицах (имеющих прямо и (или) косвенно принимать решения и (или) оказывать влияние на принимаемые друг другом (одним из лиц) решения, в том числе в силу заключенного договора закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС) с указанием места работы в настоящее время
1
2
3
4
5
6
Настоящим подтверждаю достоверность предоставленной мной (мною) вышеуказанной информации и понимаю, что предоставление недостоверной информации может послужить основанием для отказа для включения моей кандидатуры в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования НАО "Фонд социального медицинского страхования".
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных мероприятий на достоверность представленной информации, а также на сбор, обработку и хранение моих персональных данных при включении меня в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования НАО "Фонд социального медицинского страхования".
________________ "___" ________ 20__ года (фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата) (подпись)
Примечание:
* согласно Закону Республики Казахстан "О противодействии коррупции" под близкими родственниками понимаются родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки, под свойственниками - братья, сестры, родители и дети супруга (супруги).
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 января 2022 года
№ ҚР ДСМ-8

1-1-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру (азайту) қорытындылары туралы хаттама
___________________                              "__" _________ 20__ жыл
(орналасқан жері)
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ _____________________
__________________________________________________ филиалы
(аймақтың атауын көрсету)
____________________________________________________________ атынан
(қор өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
медициналық қызметтердің көлемін және (немесе) қаражат көлемін есептеді:
1) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелген) бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларының (бұдан әрі – Сатып алу қағидалары) 19-тармағына сәйкес денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбей, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған қызметтер көлемдерін және (немесе) қаражат көлемдерін орналастыруға: _____________________________________
_____________________________________________________________________
(Сатып алу қағидаларына сәйкес негіздемені көрсету)
медициналық көмектің мынадай түрі (түрлері) бойынша: ____________________
_____________________________________________________________________
(медициналық көмек түрінің атауын көрсету)
_____________________________________________________________________,
(көрсету керек: ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде)
_______________________________________________________ теңге сомасына,
(сома санмен және жазумен)
қызметтер көлемін және (немесе) орналастыру үшін қаражат көлемін есептеуге сәйкес:
БИН (ЖШС)
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Қызмет көрсету орны (облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы көрсету)
Сомасы (теңге)
Медициналық қызметтердің көлемі
1
2
3
4
5
6
7

Приложение 1-1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Протокол об итогах размещения (уменьшения) объемов услуг и (или) объемов средств
на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения
___________________
(местонахождение)
"__" _________ 20__ года
Филиал по ______________________________________________________
(указать наименование региона)
НАО "Фонд социального медицинского страхования" в лице
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность представителя фонда)
рассчитал объемы медицинских услуг и (или) объемы средств:
1) к размещению объемов услуг и (или) объемов средств на оказание медицинской
помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
(далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования (далее – ОСМС) без проведения процедуры выбора субъектов
здравоохранения в соответствии с пунктом 19 Правил закупа услуг у субъектов
здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра
здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020
"Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 21744) (далее – Правила закупа):
_____________________________________________________________________ (указать основание согласно Правил закупа)
по следующему (следующим) виду (видам) медицинской помощи:
_____________________________________________________________________
(указать наименование вида медицинской помощи)
_____________________________________________________________________,
(нужное указать: в рамках ГОБМП или в системе ОСМС)
на сумму ________________________________________________________ тенге,
(сумма цифрами и прописью)
согласно расчету объема услуг и (или) объема средств для размещения:
БИН (ИИН)
Наименование субъекта здравоохранения
Юридический адрес субъекта здравоохранения
Место оказания услуг (указать область, город республиканского значения, столицу)
Сумма (тенге)
Объемы медицинских услуг
1
2
3
4
5
6
7

2) Сатып алу қағидаларына сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін азайтуға бағытталған:
______________________________________________________________________,
(Сатып алу қағидаларына сәйкес негіздемені көрсету)
медициналық көмектің мынадай түрі (түрлері) бойынша:
_______________________________________________________________________
(медициналық көмек түрінің атауын көрсету)
_______________________________________________________________________,
(көрсету керек: ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде)
_______________________________________________________ теңге сомасына,
(сома санмен және жазумен)
азайту үшін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін есептеуге сәйкес:
БИН (ЖШС)
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Қызмет көрсету орны (облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы көрсету)
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
_______________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) және лауазымы, қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 29 қаңтардағы
№ ҚР ДСМ-8 бұйрығына
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-2-қосымша
Нысан
Халықты медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанын өткізу қорытындылары туралы хаттама
___________________                              "__" _________ 20__ жыл
(орналасқан жері)

2) к уменьшению объемов услуг и (или) объемов средств на оказание медицинской
помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в соответствии с Правилами закупа:
_____________________________________________________________________,
(указать основание согласно Правил закупа)
по следующему (следующим) виду (видам) медицинской помощи:
_____________________________________________________________________
(указать наименование вида медицинской помощи)
_____________________________________________________________________,
(нужное указать: в рамках ГОБМП или в системе ОСМС)
на сумму ________________________________________________________ тенге,
(сумма цифрами и прописью)
согласно расчету объема услуг и (или) объема средств для уменьшения:
БИН (ИИН)
Наименование субъекта здравоохранения
Юридический адрес субъекта здравоохранения
Место оказания услуг (указать область, город республиканского значения, столицу)
Сумма (тенге)
Объемы медицинских услуг
1
2
3
4
5
6
7
_____________________________________________________, ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и должность представителя НАО "Фонд социального медицинского страхования", подпись)
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 января 2022 года
№ ҚР ДСМ-8
Приложение 1-2
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Протокол об итогах проведения кампании прикрепления населения к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь
___________________
(местонахождение)
"___" _________ 20__ года

1. Денсаулық сақтау субъектілерін іріктеу және қызметтер көлемін орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрамында:
_______________________________________________________________________
(комиссия төрағасының және басқа мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) және лауазымы)
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21642 болып тіркелген) бекітілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды тіркеу қағидаларына сәйкес жүргізілген МСАК), цифрлық денсаулық сақтау субъектісі ұсынған, денсаулық сақтау субъектілеріне тіркелу науқанының қорытындыларын қарастырдым.

1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
(далее – комиссия) в составе:
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других членов комиссии)
рассмотрела итоги кампании прикрепления к субъектам здравоохранения,
оказывающим первичную медико-санитарную помощь (далее – ПМСП),
проведенного в соответствии с Правилами прикрепления физических лиц
к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную
помощь, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан
от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-194/2020 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21642),
представленного субъектом цифрового здравоохранения.

2. Бекіту науқанының қорытындыларын қарау нәтижелері бойынша комиссия _______________ ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ: (күнін көрсету)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (бұдан әрі - дерекқор) енгізілген, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерді берушілерді таңдау рәсіміне жіберілетін бастапқы медициналық-санитариялық көмек (бұдан әрі – МСАК) субъектілерінің мынадай тізбесі айқындалсын:
БИН (ЖШС)
МСАК денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Заңды мекенжайы
"Бекітілген халық тіркелімі" порталында тіркелген бекітілген халық саны
1
2
3
4
5

2. Комиссия по результатам рассмотрения итогов кампании прикрепления
по состоянию на _________________ путем открытого голосования РЕШИЛА:
(указать дату)
определить следующий перечень субъектов здравоохранения ПМСП, включенных
в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской
помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
(далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования (далее – база данных), которые допускаются к процедуре выбора
поставщиков услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования:
БИН (ИИН)
Наименование субъекта здравоохранения ПМСП
Юридический адрес
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения"
1
2
3
4
5