"Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № 77 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 ақпанда № 26938 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 16 ақпандағы
№ 77 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 25 тамыздағы
№ 883 бұйрығымен бекітілген
Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 23-16) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау және "Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 "Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № 77. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2022 года № 26938
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 "Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12353) следующее изменение:
Правила субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 февраля 2022 года № 77
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 25 августа 2015 года № 883
Правила субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 23-16) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров и оказания государственной услуги "Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях".

2. Қоғамның әлеуметтік-экономикалық жағдайына ықпал ететін және тарифтердің қолжетімділік деңгейі мен Қазақстан Республикасының аумағы бойынша халықтың еркін жүріп тұру мүмкіндігін қамтамасыз ету мақсатында ұйымдастырылатын тұрақты қатынастардағы жолаушыларды тасымалдау әлеуметтік мәні бар тасымалдар деп танылады.
3. Субсидиялауға тарифтерін облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган) белгілейтін әлеуметтік маңызы бар автомобиль қатынастары арқылы тасымалдауды орындау нәтижелері бойынша пайда болған тасымалдаушының залалдары жатады.
4. Егер Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 13 қазандағы № 614 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7297 болып тіркелген) бекітілген Тұрақты маршруттар бойынша жолаушылар мен багажды тасымалдау жөнінде қызмет көрсетуге тарифтер есептеу әдістемесіне (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес анықталған жолаушыларды тасымалдау тарифі мен жергілікті атқарушы органмен белгіленген әлеуметтік маңызы бар автомобиль қатынастарына арналған тариф арасындағы айырма жергілікті бюджеттен субсидияланбаса, онда тариф шамасын жергілікті атқарушы орган Әдістемеге сәйкес анықтаған жолаушыларды тасымалдау тарифі деңгейінде белгілейді.
2-тарау. Субсидиялауға жататын автомобиль көлігімен жолаушылардың әлеуметтік мәні бар тасымалдары және субсидиялар мөлшерлері
5. Егер жергілікті атқарушы орган белгілеген жолаушыларды тасымалдау тарифі Әдістемеге сәйкес анықталған жолаушыларды тасымалдау тарифінен төмен болса, аталған маршрут әлеуметтік мәні бар тасымалдаулар санатына жатады.
6. Өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті өкілді органы айқындайтын әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органы үш жылдық мерзімге субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар автомобиль қатынастары тізбесін жасайды.
7. Тасымалдаушы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Әдістемеге сәйкес анықталған маршруттағы тариф есебін, осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустардың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есебін ұсынады.

2. Социально значимыми перевозками признаются перевозки пассажиров в регулярном сообщении, оказывающие влияние на социально-экономическое положение общества и организуемые в целях обеспечения доступного уровня тарифов и возможности свободного передвижения населения по территории Республики Казахстан.
3. Субсидированию подлежат убытки перевозчика, образовавшиеся по результатам выполнения перевозок по социально значимым автомобильным сообщениям, тарифы на которых устанавливаются местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения (далее – местный исполнительный орган).
4. Если разница между тарифом на перевозку пассажиров, определенным в соответствии с Методикой расчета тарифов на оказание услуг по перевозке пассажиров и багажа по регулярным маршрутам, утвержденной приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 октября 2011 года № 614 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7297) (далее – Методика) и тарифом на социально значимые автомобильные сообщения, установленным местным исполнительным органом, не субсидируется из местного бюджета, то величина тарифа местным исполнительным органом устанавливается на уровне тарифа на перевозку пассажиров, определенным в соответствии с Методикой.
Глава 2. Социально значимые перевозки пассажиров автомобильным транспортом, подлежащих субсидированию, и размеры субсидий
5. Если тариф на перевозку пассажиров, установленный местным исполнительным органом, ниже тарифа на перевозку пассажиров, определенным в соответствии с Методикой, данный маршрут относится к категории социально-значимых.
6. Местный исполнительный орган соответствующей административно-территориальной единицы на трехлетний период составляет перечень социально значимых автомобильных сообщений, подлежащих субсидированию, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, определяемый местным представительным органом областей, городов республиканского значения, столицы, в который могут вноситься изменения и дополнения.
7. Перевозчик представляет в местный исполнительный орган соответствующей административно-территориальной единицы расчеты по тарифу на маршрут, определенному в соответствии с Методикой по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, а в случае осуществления перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 настоящих Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.), расчет по стоимости маршрута по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

8. Осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес, тасымалдаушы ұсынған есептердің дұрыстығын анықтау және субсидиялауға тиісті әлеуметтік мәні бар қатынастар тізбесіне ұсыныстар қалыптастыру үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органы әкімнің өкімімен (ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңылық қатынастар) тариф бойынша Комиссия құрады (бұдан әрі – Комиссия).
Комиссияға жергілікті атқарушы орган әкімінің орынбасары басшылық етеді. Комиссия құрамына жергілікті өкілдік және атқарушы органдардың (жолаушылар көлігі, экономика және бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша уәкілетті), өңір ұлттық кәсіпкерлерінің өңірлік палатасы, заңды тұлғалар және қоғамдық бірлестіктердің автокөлік бірлестіктер өкілдері кіреді. Комиссия құрамына кәсіподақ бірлестіктерінің, тұтынушылар құқығын қорғау қоғамдарының өкілдері кіруі мүмкін.
9. Мәселе туындаған жағдайда тариф анықтаудың дұрыстығын растау үшін Комиссия тасымалдаушыдан Әдістемеге 1-қосымша болып табылатын Жолаушыларды және багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау тарифтерін қалыптастыруды экономикалық-математикалық моделі аясында тариф есептеуде қолданған құжаттар мен ақпаратты тек бір ғана рет сұратады.
Комиссия отырысы нәтижесінде тариф анықтаудың дұрыстығын хаттамалық түрде растайды және осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес тасымалдаушыдан есептер түскен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде әлеуметтік мәні бар қатынастар тізбесін жасайды.
Төтенше жағдай және карантиндік шектеулер кезеңінде әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау нақты тасымалданған жолаушыларды ескере отырып, осы Қағидалардың 7-10-тармағына сәйкес есептік тарифті анықтау жолымен жүзеге асырылады. Космиссия тариф анықтаудың дұрыстығын осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес тасымалдаушыдан төлемдер түскен күннен бастап 7 жұмыс күні ішінде растайды.
10. Комиссия шешімі ашық дауыс беру жолымен қабылданады, ол құрылымның жалпы санынан үштен екісі болған кезде құқықты.
Комиссия мүшелерінің жалпы санынан көпшілік дауыс берілген болса, Комиссия шешімі қабылданған болып саналады. Теңбе-тең дауыс берілген жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып есептеледі.
11. Әлеуметтік мәні бар тасымалдауларды субсидиялауға бағытталған сомалар көлемін анықтау әрбір қатынасқа мынадай:

8. Для определения достоверности расчетов, представленных перевозчиком в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил, и формирования предложений в перечень социально значимых сообщений, подлежащих субсидированию, местный исполнительный орган соответствующего административно-территориальной единицы распоряжением акима создает Комиссию по тарифам (межрайонных (междугородных внутриобластных), внутрирайонных, городских (сельских) и пригородных сообщений) (далее - Комиссия).
Комиссию возглавляет заместитель акима местного исполнительного органа. В состав Комиссии входят представители местных представительных и исполнительных органов (уполномоченных по вопросам пассажирского транспорта, экономики и бюджетного планирования), региональных национальных палат предпринимателей региона, автотранспортных объединений юридических лиц и общественных объединений. В состав Комиссии могут быть включены представители профсоюзных объединений, обществ защиты прав потребителей.
9. Комиссия, для подтверждения правильности определения тарифов, в случае возникновения вопросов запрашивает у перевозчика документы и информацию в рамках Экономико-математической модели формирования тарифов на регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа, являющейся приложением 1 к Методике, которые были использованы при расчетах тарифа только один раз.
По результатам заседания Комиссия протокольно подтверждает правильность определения тарифов и составляет перечень социально значимых сообщений в течение 15 рабочих дней со дня поступления от перевозчика расчетов согласно пункту 7 настоящих Правил.
В период чрезвычайной ситуации и карантинных ограничений, субсидирование убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, осуществляется путем определения расчетного тарифа в соответствии с пунктами 7 – 10 настоящих Правил, с учетом фактических перевезенных пассажиров. Комиссия подтверждает правильность определения тарифов в течение 7 рабочих дней со дня поступления от перевозчика расчетов согласно пункту 7 настоящих Правил.
10. Решение Комиссии принимается путем открытого голосования, которое правомочно при наличии двух третей от общего числа ее состава.
Решение Комиссии считается принятым, если за него подается большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя Комиссии считается решающим.
11. Определение объема сумм, направляемых на субсидирование социально значимых сообщений, производится на каждый маршрут на основе:

1) Әдістемеге сәйкес анықталған жолаушыларды тасымалдау тариф пен жергілікті атқарушы органмен белгіленген әлеуметтік мәні бар автомобиль қатынастары тариф арасындағы айырмашылық;
2) жыл сайын жоспарланатын тасымалданатын жолаушылар саны негізінде жүргізіледі;
3) осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км) сүйене отырып жолаушылар мен багажды тасымалдаудан түседі деп болжанған табыс және анықталған маршрут құны арасындағы айырмашылық ретінде айқындалған тасымалдарды орындаудан болған залал.
12. Әлеуметтік мәні бар автомобиль қатынастарын субсидиялау көлемі Әдістемеге сәйкес анықталған жолаушыларды тасымалдау тарифі мен жергілікті атқарушы органмен белгіленген тариф айырмашылығын, жылдарға бөлінген жыл сайынғы болжамдалған тасымалданатын жолаушылар, санына көбейтумен анықталады.
Автобустың тұрақты тасымалын жүзеге асыру үшін маршруттың құны анықталған жағдайда, осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес, маршрут бойынша жүретін автобустардың жалпы жүрісі (км) тасымалдаушылардың залалын субсидиялауға кететін қаражат көлемі жоспарланған жолаушылар мен багаж тасымалдарының санынан түсетін табыстар және осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км) сүйене отырып анықталған маршрут құны арасындағы айырмашылық ретінде айқындалады.
13. Жергілікті бюджеттен субсидиялар төлеуді жүзеге асыруды жоспарлау үшін жергілікті атқарушы орган тиісті жергілікті бюджет бағдарламасы бойынша үш жылға бюджеттік өтінімді әзірлейді және оны мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жібереді.
Осы Қағидалардың 11 және 12-тармақтарына сәйкес анықталған әлеуметтік мәні бар қатынастарды субсидиялауға арналған қаражат көлемі және әлеуметтік қатынастар тізілімі бюджеттік өтінім үшін негіз болып табылады.
Жергілікті атқарушы орган жергілікті бюджетті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті өкілді орган бекіткеннен кейін бір ай мерзімде әлеуметтік мәні бар субсидияланатын автомобиль қатынастары бойынша үш жылдық мерзімге сомалар бекітеді.
14. Осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес анықталған сома негізінде тасымалдаушы мен жергілікті атқарушы орган арасында Әлеуметтік маңызы бар автомобиль қатынастарды субсидиялау туралы шарт жасалады (бұдан әрі - Шарт), ал осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустардың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған жағдайда тасымалдаушыға субсидияны төлеу үшін тасымалдаушылар мен тиісті жергілікті атқарушы органдар не уәкілетті ұйымдар арасында шарт жасалады, ол:

1) разницы между тарифом на перевозку пассажиров, определенным в соответствии с Методикой и тарифом на социально значимые автомобильные сообщения, установленным местным исполнительным органом;
2) количества ежегодно планируемых к перевозке пассажиров;
3) убытка от выполнения перевозок, определяемого как разница между доходов к получению от количества прогнозируемых перевозок пассажиров и багажа и стоимостью маршрута, определенной в соответствии с главой 4 настоящих Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.).
12. Объем средств на субсидирование социально значимого автомобильного сообщения определяется как разница между тарифом на перевозку пассажиров, определенным в соответствии с Методикой и тарифом, установленным местным исполнительным органом умноженная на ежегодное количество планируемых к перевозке пассажиров в разрезе по годам.
В случае определения стоимости маршрута для осуществления регулярных автобусных перевозок, в соответствии с главой 4 настоящих Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.), объем средств на субсидирование убытков перевозчиков определяется как разница между доходами к получению от количества планируемых перевозок пассажиров и багажа и стоимостью маршрута.
13. Для планирования осуществления выплаты субсидий из местного бюджета местный исполнительный орган разрабатывает бюджетную заявку на три года по соответствующей местной бюджетной программе.
Основанием для бюджетной заявки являются перечень социально значимых сообщений и объем средств на субсидирование социально значимых сообщений, определенный в соответствии с пунктами 11 и 12 настоящих Правил.
Местный исполнительный орган в месячный срок после утверждения местным представительным органом областей, городов республиканского значения, столицы местного бюджета утверждает на трехлетний период суммы по социально значимым субсидируемым сообщениям.
14. На основании суммы, определенной в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил, между перевозчиком и местным исполнительным органом заключается Договор о субсидировании социально значимых автомобильных сообщений (далее - Договор), а в случае осуществления перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 настоящих Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.), для выплаты субсидий перевозчику, договор заключается между перевозчиками и соответствующими местными исполнительными органами либо уполномоченными организациями, предусматривающий:

1) осы Қағидалармен анықталған міндеттерді;
2) жылдарға бөлінген үш жылға болжамдалған жолаушыларды тасымалдау санын;
3) жылдарға бөлінген үш жылға субсидиялау сомасын;
4) белгіленген тарифті (тарифтердің торын);
5) маршрут бойынша Әдістемеге сәйкес анықталған тарифті;
6) осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустардың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып, тұрақты автобус тасымалдауларын жүзеге асыру үшін маршрут құны анықталған кезде жылдар қимасында үш жылғы маршрутта жүріп өткен болжамдық жиынтық жолын (км);
7) ұсынылған растаушы құжаттарға сәйкес келмегенде заңсыз түскен субсидияны қайтару туралы міндеттемесін;
8) ұсынылған растайтын құжаттарға сәйкес алынбаған субсидияларды төлету міндеттемесін көздейді.
3-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі мен шарттары
15. Тасымалдаушы есептік айдан кейінгі айдың 15 күніне дейінгі мерзімде жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік маңызы бар автомобиль қатынастары бойынша нақты тасымалданған жолаушылар туралы ай сайынғы есепті (бұдан әрі - ай сайынғы есеп) жібереді. Осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустардың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған жағдайда Тасымалдаушы келесі есептік айдан кейінгі айдың 10-шы күніне дейінгі мерзімде уәкілетті ұйымға ай сайынғы есеп жібереді, кейін уәкілетті ұйым келесі есептік айдан кейінгі айдың 15-ші күніне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындалған жұмыс туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органға ұсынады.
"Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.
16. Тасымалдаушы (жеке немесе заңды тұлға) (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялауға арналған өтінішті (бұдан әрі - өтініш) және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін жолдайды.
Стандарттың 8-тармағында көзделген құжаттар тізбесінде:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалатын әлеуметтік маңызы бар автомобиль қатынастары бойынша нақты тасымалданған жолаушылар туралы есеп;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындалған жұмыс туралы ақпарат баяндалады;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалатын билеттерді сату жөніндегі есеп;

1) обязательства сторон определенных настоящими Правилами;
2) прогнозируемое количество перевозок пассажиров за три года в разрезе по годам;
3) сумму субсидирования за три года в разрезе по годам;
4) установленный тариф (сетка тарифов);
5) тариф по маршруту определенному в соответствии с Методикой;
6) прогнозный совокупный пробег на маршруте (км) за три года в разрезе по годам, при определении стоимости маршрута для осуществления регулярных автобусных перевозок, в соответствии с главой 4 настоящих Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.);
7) обязательство о возврате незаконно полученных субсидий при несоответствии представленных подтверждающих документов;
8) обязательство о выплате недополученных субсидий при соответствии с представленными подтверждающими документами.
Глава 3. Порядок и условия выплаты субсидий
15. Перевозчик в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным, направляет в местный исполнительный орган ежемесячный отчет о фактически перевезенных пассажиров по социально значимым автомобильным сообщениям, по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - ежемесячный отчет). В случае осуществления перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.), перевозчик в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным, направляет в уполномоченную организацию ежемесячный отчет (далее - уполномоченная организация), и в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным, предоставляет в местный исполнительный орган информацию о выполненной работе по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Государственная услуга "Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения (далее - услугодатель).
16. Перевозчик (физическое или юридическое лицо) (далее - услугополучатель) для получения государственной услуги направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) заявление на субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее - заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги "Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях" согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – Стандарт).
В перечне документов, предусмотренном пунктом 8 Стандарта:
отчет о фактически перевезенных пассажиров по социально значимым автомобильным сообщениям составляется по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
информация о выполненной работе излагается по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
отчет по реализации билетов составляется по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;

осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустардың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған жағдайда, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалатын тасымалдаушының жолаушыларды маршруттарда тасымалдаумен байланысты шығыстарының көлемі жөніндегі есеп;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалатын жолаушылар тасымалынан түскен қаржылық қаражат туралы есеп;
тасымалдаулар ауданаралық (қалааралық облысішілік) немесе ауданішілік қатынастарда жүзеге асырылған жағдайда, автовокзалдардың (автостанциялардың) диспетчерлік қызметінің құжаты немесе ауылдық округтің әкімінен немесе оны алмастыратын адамнан осы маршрут бойынша орындалған рейстерді растайтын анықтамалар;
осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустардың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған жағдайда, осы маршрут бойынша орындалған рейстерді растаушы елді мекеннің бірыңғай диспетчерлік қызметінен алынған құжат;
диспетчерлік қызметтің қалалық маршруттар бойынша рейстерді орындамағанын растайтын (бар болған жағдайда) құжаты.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Стандарттың 10-тармағында жазылған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
17. Әлеуметтік маңызы бар субсидияланатын қатынастар бойынша жергілікті бюджеттен субсидиялар төлеуді жергілікті атқарушы орган ай сайын Шартқа сәйкес жүргізеді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
19. Көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес өтініш және құжаттар топтамасы түскен кезде, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе орындаушысы осы өтінішті және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе жетекшілік ететін басшының орынбасары және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы арқылы қарау үшін жолдайды.

отчет по объему расходов перевозчика, связанных с перевозкой пассажиров на маршрутах составляется по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, в случае осуществления перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.);
отчет о финансовых средствах, поступивших от перевозки пассажиров составляется по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
документ диспетчерской службы автовокзалов (автостанций) или справки от акима сельского округа или лица его заменяющего, подтверждающей выполненные рейсы по данному маршруту, в случае осуществления перевозок в межрайонном (междугородном внутриобластном) или внутрирайонном сообщениях;
документ с единой диспетчерской службы населенного пункта, подтверждающего выполненные рейсы по данному маршруту, в случае осуществления перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.);
документ диспетчерской службы (при наличии), подтверждающего выполнение рейсов по городским маршрутам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в пункте 10 Стандарта.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Канцелярия услугодателя осуществляет регистрацию документов в день их поступления.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
17. Выплаты субсидий из местного бюджета по социально значимым субсидируемым сообщениям производятся местным исполнительным органом ежемесячно в соответствии с Договором.
18. Общий срок оказания государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.
19. При поступлении от услугополучателя заявления и пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта, исполнитель канцелярии услугодателя направляет данное заявление и пакет документов для рассмотрения руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности, который определяет исполнителя услугодателя через курирующего заместителя руководителя и (или) руководителя структурного подразделения услугодателя.

Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді.
20. Ұсынылған құжаттардың толық ұсынбау және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті бұдан әрі қараудан дәлелді бас тарту береді.
21. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы құжаттар топтамасының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
Ұсынылған құжаттар топтамасы Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындау туралы хабарламаны ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
22. Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындау туралы хабарламаны не Стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама жіберу тәсілімен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

Исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта.
20. В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) представления услугополучателем документов с истекшим сроком действия, услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
21. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта, исполнитель услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривает данный пакет документов на соответствие требованиям настоящих Правил.
При соответствии представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта, требованиям настоящих Правил, исполнитель услугодателя оформляет уведомление о назначении субсидии по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.
22. При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, исполнитель услугодателя уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания исполнитель услугодателя оформляет уведомление о назначении субсидии по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги способом направления уведомления об отказе в назначении субсидии по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Стандарта.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.

23. Жылдың соңғы күнтізбелік айы үшін бюджеттік субсидияларды төлеу кейіннен келесі жылдың 25 қаңтар мерзімінен кешіктірмей нақты деректер бойынша жасалған есепті ұсына отырып, 20 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынылған, болжамды деректер бойынша жасалған субсидияланатын қатынастар бойынша есеп негізінде жүзеге асырылады.
24. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа шағым жасауға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
25. Жергілікті атқарушы орган Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізу қағидаларына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Тұрақты автобус тасымалын жүзеге асыру үшін маршрут құнын белгілеу тәртібі

23. Выплата бюджетных субсидий за последний календарный месяц года осуществляется на основе представленного не позднее 20 декабря отчета по субсидируемым сообщениям, составленного по прогнозным данным с последующим представлением отчета, составленного по фактическим данным в срок не позднее 25 января следующего года.
24. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (три) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (три) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
25. Местный исполнительный орган обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с Правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги утвержденный приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8555).
Глава 4. Порядок определения стоимости маршрута для осуществления регулярных автобусных перевозок

26. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауда автобустарда (микроавтобустарда) жолақысын электрондық төлеу жүйесін пайдалану кезінде белгілі кезеңге маршрут құнын есептеуде немесе жұмыстардың (қызметтердің) белгілі көлемін орындау үшін келесі түрдің экономикалық-математикалық үлгісі пайдаланылады:
формула (1)
мұндағы:
СМ - белгілі кезеңге маршрут құны немесе көлік жұмысының белгілі көлемін орындау үшін;
Зпс - жылжымалы құрам (сыйымдылығы орта және үлкен жылжымалы құрам сатып алу бойынша лизингтік төлемдер, көлік құралдарын сақтандыру құны, сыйымдылығы кіші автобустар бойынша амортизация) сатып алуға тасымалдаушы жұмсайтын нормативтік (есептік) шығындардың жалпы сомасы;
Зп - тасымалдаушының тікелей нормативтік (есептік) жалпы сомасы (отын, жағармай материалдары, автобустарды жөндеу және оларға техникалық қызмет көрсету, автошиналарды ауыстыру және жөндеу, жүргізушілер мен кондукторлардың еңбекақысы);
Зн - тасымалдаушының қосымша шығындарының жалпы сомасы;
R - 1,15 тең тасымалдаушының шығындарына есептік рентабельдік коэффициенті (15% ретінде қолданылады);
Кндс - 1,12 тең қосылған құн салығына коэффициент (12% ретінде қолданылады).
27. Баптар бойынша нормативтік шығындардың іріленген есептері мынадай орындалады:
1) Зпс - жылжымалы құрамды сатып алуға тасымалдаушының нормативтік (есептік) жалпы сомасы мынадай тұрады:
Сыйымдылығы шағын және үлкен жылжымалы құрамды сатып алу бойынша жылдық лизингтік төлемнің (жылдық аннуитет) көлемі.
Мына формулада есептеледі:
формула (2)
мұндағы:
Лгод - жылжымалы құрамды сатып алу бойынша жылдық лизингтік төлемнің (жылдық аннуитет) көлемі;
N - лизинг келісімшартының мерзімі;
Стс - бір көлік құралының орта нарықтық құны;
Бір күнтізбелік жыл ішінде шығарушы зауыттан не ресми делдалдар арқылы сатып алынған автобустар үшін, сатып алу құны осындай болады.
Қайталама нарықтан сатып алынған, сондай-ақ жалданған автобустардың – орта нарық құны, бағалық қызметін жүзеге асыратын ұйымдармен айқындалады (баға беру мерзімі 6 айға дейін).
Ryд - келісімшарт бойынша лизингтік пайыз мөлшерлемесі;
Атс - лизинг келісімшарты бойынша аванстық төлем көлемі (көлік құралы құнынан пайыздық мөлшерлеме);
Кв - 0,8-ге тең лизинг төлемдерін өтеу коэффициенті (80 % ретінде қолданылады).
Лизинг шартының ағымында жылжымалы құрамды сатып алу бойынша лизингтік төлемдер өтелуге жатады. бұл ретте лизинг (қарыз) шарты 5 жылдан астам мерзімге жасалса, онда өтеуге іс жүзіндегі лизингтік (қарыз) төлемдері қабылданады, егер лизинг (қарыз) шарты 5 жылдан кем мерзімге жасалса, онда өтеу лизинг (қарыз) шарты 5 жылдық мерзім есебінен жүзеге асырылады.

26. При использовании электронной системы оплаты проезда в автобусах (микроавтобусах) при осуществлении регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа, расчет стоимости маршрута на определенный период или для выполнения определенного объема работ (услуг) используется экономико-математическая модель следующего вида:
формула (1)
где:
СМ - стоимость маршрута на определенный период или для выполнения определенного объема транспортной работы;
Зпс - общая сумма нормативных затрат перевозчика на приобретение подвижного состава (лизинговые платежи по приобретению подвижного состава средней и большой вместимости или амортизация, стоимость страхования транспортных средств);
Зп - общая сумма прямых нормативных (расчетных) затрат перевозчика (топливо, смазочные материалы, ремонт и техническое обслуживание автобусов, замена и ремонт автошин, заработная плата водителей и кондукторов);
Зн - общая сумма нормативных накладных затрат перевозчика;
R - коэффициент расчетной рентабельности к затратам перевозчика равный 1,15 (применяется как 15%).
Кндс - коэффициент налога на добавленную стоимость равный 1,12 (применяется как 12%).
27. Укрупненные расчеты нормативных затрат по статьям выполняется в следующем порядке:
1) Зпс - общая сумма затрат перевозчика на приобретение подвижного состава включает себя:
Размер годового лизингового платежа (годовой аннуитет) по приобретению подвижного состава средней и большой вместимости рассчитывается по формуле:
формула (2)
где:
Лгод - размер годового лизингового платежа (годовой аннуитет) по приобретению подвижного состава;
N - срок контракта лизинга;
Стс - среднерыночная стоимость одного транспортного средства;
Для автобусов, приобретенных у завода-изготовителя либо через официальных дилеров в течение календарного года, таковой будет являться стоимость приобретения.
Для автобусов, приобретенных на вторичном рынке, а также арендованных автобусов – среднерыночная стоимость, определяется организациями, осуществляющими оценочную деятельность, (действительность оценки до 6 месяцев).
Ryд - ставка лизингового процента по контракту;
Атс - размер авансового платежа по контракту лизинга (процентная ставка от стоимости транспортного средства).
Кв - коэффициент возмещения лизинговых платежей равный 0,8 (применяется как 80%).
Возмещению подлежат лизинговые платежи по приобретению подвижного состава в течение договора лизинга. При этом, в случае, если договор лизинга (займа) заключен на срок более 5 лет, то к возмещению принимаются фактические лизинговые (займовые) платежи, в случае, если договор лизинга (займа) заключен на срок менее 5 лет, то возмещение осуществляется из расчета 5-летнего срока контракта лизинга (займа).

2) Көлік құралдары иелерінің жауапкершілігін сақтандыру шартын жасасқанда төлеуге жататын жылдық сақтандыру сыйақының мөлшері 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының азаматтық кодексімен (ерекше бөлім) анықталады.
3) Жылжамылы құрам сатып алу бойынша лизингтік төлемдер болмаған жағдайда өтеуге жалпы жүріп өткен жолының есебінде маршрутқа бекітілген автобустар бойынша амортизациялаған аударымдар сомасы жатады. Мына формула бойынша есептеледі:
За = 0,15 х Ам х КР х Ц,
формула (3)
мұндағы:
За - амортизация шығындары;
0,15 - 15 % көлемінде автокөлік бойынша амортизация нормасы;
Кр - автобустар резервінің коэффициенті.
4) Зп - тасымалдаушының тікелей нормативтік (есептік) жалпы сомасы мынадан тұрады:
Зт - осы маршрутта пайдаланылатын автобустардың жалпы жүріп өткен жолына есептегенде автомобильдік отын шығындары тариф есептелетін күнгі барлық қолданыстағы үстемелер мен 1 литр бензиннің дара бағасын есепке алып, 100 км жұмсалған отын шығындарының базалық нормаларына сүйеніп анықталады:
формула (4)
мұндағы:
0,01 - 100 км-ден 1 км-ға отын шығынын қайта есептеу;
Lоб - төмендегі формула бойынша есептелетін маршрутқа қызмет көрсетуде автобустардың жылдық жүріп өткен жолы:
формула (5)
мұндағы:
Др - бір жылда маршрутқа қызмет көрсетілген күндер саны (жыл бойы жұмыс істеу режимінде Кж = 365);
n - бағдардағы рейс айналымдарының күнделікті саны;
- маршруттағы рейс айналымдарының қашықтығы км;
- күнделікті нөлдік жүріп өткен жол, км;
Маршрут сипатының көрсеткіштері жұмыс және демалыс күндері бойынша әртүрлі мәндерге тең болса, онда автобустардың жалпы жылдық жүріп өткен жолы осы көлемдерді жинақтаумен жұмыс және демалыс күндері бойынша жеке анықталады.
НТ - автобустың 100 км жүріп өткен жолына литрмен есептелетін отынды шығындаудың базалық нормалары "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына арналған жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 қаулысына (бұдан әрі – Отынды шығындау нормалары) сәйкес анықталады;
КН - автобустың маршрутта жұмыс істеу шынайы шарттары үшін базалық нормаға үстемелердің жиынтық коэффициенті Отынды шығындау нормалары сәйкес анықталады;
ЦТ - отынның қысқы және жазғы түрлерін пайдалануды есепке алып, тариф есептеу күніне 1 литрдің орташа жылдық дара құны мына формула бойынша анықталады:
формула (6)
мұндағы:
Ақыс Ажаз- ККл (коэффициент климаттық) мәнін анықтайтын Отынды шығындау нормаларының 10-шы кесте бойынша кезеңдер шегінде өңір бойынша анықталған бір жылдағы қысқы және жазғы айлар саны.
Бқ.ш. Бж.о.- тариф есептеу күніне отынның дара құны (жазғы және қысқы).
Жазғы кезеңде тариф есептеуде негізге алдыңғы қысқы кезеңде қалыптасқан қысқы отынның 1 литрдің бағасы алынады.

2) Размер годовой страховой премии, подлежащей уплате при заключении договора страхования ответственности владельцев транспортных средств, определяется согласно Гражданскому кодексу Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года.
3) В случае отсутствии лизинговых платежей по приобретению подвижного состава возмещению подлежит сумма амортизационных отчислений по закрепленным на маршруте автобусам в расчете на их общий пробег. Рассчитывается по формуле:
формула (3)
где:
За - затраты на амортизацию;
0,15 - норма амортизации по автотранспорту в размере 15 %;
Кр - коэффициент резерва автобусов.
4) Зп - общая сумма прямых затрат перевозчика включает себя:
Зт - расходы на автомобильное топливо в расчете на общий пробег автобусов, используемых на обслуживании данного маршрута, определяются исходя из базовой нормы расхода топлива на 100 км с учетом всех действующих надбавок и розничной цены 1 литра бензина (дизтоплива, газа) на дату осуществления расчета тарифа:
формула (4)
0,01 - пересчет расхода топлива со 100 км на 1 км;
Lоб - общий годовой пробег автобусов при обслуживании маршрута рассчитываемый по формуле:
формула (5)
где:
Др - количество дней обслуживания маршрута в году (при круглогодичном режиме работы Др = 365);
n - ежедневное количество кругорейсов на маршруте;
- протяженность кругорейса на маршруте в км;
В случае, если показатели характеристики маршрута имеют разные значения по рабочим и выходным дням, то общий годовой пробег автобусов, определяется отдельно по рабочим и выходным дням с суммированием этих величин.
НТ - базовая норма расхода топлива в литрах на 100 километров пробега автобуса, определяется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2009 года № 1210 "Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов для государственных органов Республики Казахстан и расходов на содержание автотранспорта" (далее – Нормы расхода топлива);
КН - совокупный коэффициент надбавок к базовой норме для реальных условий работы автобусов на маршруте, определяется в соответствии с Нормами расхода топлива;
ЦТ - средняя годовая розничная стоимость 1 литра топлива на дату расчета тарифа с учетом использования летнего и зимнего видов топлива определяется по формуле:
формула (6)
где:
Мзим Млето - количество зимних и летних месяцев в году, определенных по региону в пределах периодов по таблице 10 Норм расхода топлива определяющей значение Ккл (коэффициент климатический).
Цз.т Цл.т - розничная стоимость топлива (зимнего и летнего) на дату расчета тарифа.
При расчете тарифа в летний период, за основу берется цена 1 литра зимнего топлива сложившаяся в предыдущем зимнем периоде.

5) Шжж - жанар-жағармай материалдарына шығындар автомобильдік отынға шығындардың 10%-ға тең:
формула (7)
6) Шжт- жөндеу және техникалық қызмет көрсету шығыстары осы маршрутқа қызмет көрсету үшін бекітілген автобустар құнынан 10 % (автобустар үшін пайдалану мерзімі 3 жылға дейін), 15% (автобустар үшін пайдалану мерзімі 3 жылдан 7 жылға дейін) және 20 % (автобустар үшін пайдалану мерзімі 7 жылдан астам) ретінде қабылданады:
Шжт = Кшт* Ам * Кр * Ц
формула (8)
мұндағы:
Кшт - автобустарға жөндеу және техникалық қызмет көрсету шығыстарының коэффициенті;
Ам- кесте бойынша маршруттағы автобустардың бір күн ішіндегі саны;
Кр - автобустар резервінің коэффициенті, (1,2 ретінде тең шығындарды есептеу үшін алынатын кесте бойынша автобустар маршруттарына бекітілгендердің жалпы санының маршрутқа жеткізуге жататын автобустардың санына қатынасы);
Ц - маршрутта бекітілген 1 автобустың орташа адал нарықтық құны, теңгемен;
Өндіруші зауыттан немесе ресми делдалдардан сатып алынған автобустар үшін сатып алу құны осындай болады.
Қайталама нарықтан сатып алынған, сондай-ақ жалданған автобустардың – орта нарық құны, бағалық қызметін жүзеге асыратын ұйымдармен айқындалады (баға беру мерзімі 6 айға дейін).
7) Шш- маршруттағы автобустардың жылдық жүрісіне есептелген автошиналарды пайдалану шығыстарын мынадай формула бойынша анықтауға болады:
формула (9)
мұндағы:
Цш- бір шина жиынтығының орташа сатып алу бағасы (шина, камера, жиек таспасы), есептеу кезінде теңгемен;
М- автобустағы доңғалақ саны (қосалқы доңғалақсыз);
Lоб - маршрутқа қызмет көрсету кезіндегі автобустардың жалпы жылдық жүрісі;.
Ш - автошиналар жүрісінің пайдаланымдық нормасы отын шығысының нормасына сәйкес анықталады, км;
Кш - автошиналар жүрісінің пайдаланымдық нормасын түзету коэффициенті отын шығысының нормасына сәйкес анықталады.
8) – маршрутқа қызмет көрсету бойынша жүргізушілер мен кондукторлардың (автобустар экипаждарының) жалпы жылдық төлем сомасы мынадай формула бойынша анықталуы мүмкін:
Шжа = (Мр* (ZB * NB * ZK * NK) * АМ* К) * 1,2
формула (10)
мұндағы:
Мр - бір жылда маршрутқа қызмет көрсетілетін айлардың саны (жұмыстың тәулік ішінде режимі кезінде Мр = 12);
ZВ және ZК – автобус жүргізушісінің орташа айлық жалақысы өтінім бергеннің алдындағы тоқсан негізінде статистика деректері бойынша қалыптасқан тасымалдаушы тіркелген аумақтағы бір қызметкердің орташа айлық жалақысы деңгейінде белгіленеді. Кондуктордың орташа айлық жалақысы жүргізушінің жалақысының 70% деңгейінде белгіленеді;
Nв,Nк - маршрутта әр автобусқа бекітілген жүргізушілердің (кондукторлардың) нормативтік саны;
К - тасымалдаушының есептік деректерімен расталған сомада еңбек жалақысы мен қызметкерлерді сақтандыруға әлеуметтік есептеуін есепке алатын коэффициент.
1,2 - аурулық, еңбек, оқудағы жұмысшылардың есептеулерін ескеретін түзету коэффиценті.

5) Зсм - расходы на смазочные материалы равны 10% от расходов на автомобильное топливо:
формула (7)
6) Зрт - расходы на проведение ремонтов и технических обслуживаний принимаются как 10 % (для автобусов срок эксплуатаций до 3 лет), 15% (для автобусов срок эксплуатаций от 3 до 7 лет) и 20 % (для автобусов срок эксплуатаций более 7 лет) от стоимости автобусов, закрепленных для обслуживания данного маршрута.
формула (8)
где:
Крт - коэффициент расходов на проведение ремонтов и технических обслуживаний автобусов;
Ам - количество автобусов в день на маршруте по графику;
Кр - коэффициент резерва автобусов (отношение общего количества закрепленных за маршрутом автобусов к числу автобусов, подлежащих поставке на маршрут по графику, принимаемый для расчетов затрат равный как 1,2;
Ц - стоимость 1 автобуса из закрепленных на маршруте, в тенге.
Для автобусов, приобретенных у завода-изготовителя либо через официальных дилеров в течение календарного года, таковой будет являться стоимость приобретения.
Для автобусов, приобретенных на вторичном рынке, а также арендованных автобусов – среднерыночная стоимость, определяется организациями, осуществляющими оценочную деятельность, (действительность оценки до 6 месяцев).
7) Зш - эксплуатационные расходы на автошины в расчете на годовой пробег автобусов на маршруте определяются по формуле:
формула (9)
Цш - закупочная цена одного комплекта шин (шина, камера, ободная лента) в тенге на момент расчета;
M - количество колес на автобусе (без запасного колеса);
Lоб - общий годовой пробег автобусов при обслуживании маршрута.
Ш - эксплуатационная норма пробега автошины, определяется в соответствии с Нормами расхода топлива, в км;
Кш - коэффициент корректировки эксплуатационных норм пробега автошин, определяется в соответствии с Нормами расхода топлива;
8) Ззп - общая годовая сумма зарплаты водителей и кондукторов (экипажей автобусов) по обслуживанию маршрута может быть определена по формуле:
формула (10)
Мр - количество месяцев обслуживания маршрута в году (при круглогодичном режиме работы Мр = 12);
ZВ и ZК – среднемесячная заработная плата водителя автобуса устанавливается на уровне среднемесячной заработной платы одного работника в регионе, где зарегистрирован перевозчик, сложившейся по данным статистики за квартал, предшествующий подаче заявки. Среднемесячная заработная плата кондуктора устанавливается на уровне 70% заработной платы водителя;
Nв, Nк - нормативное количество водителей (кондукторов), закрепленных за каждым автобусом на маршруте;
К - коэффициент, учитывающий социальные начисления на заработную плату и страхование работников в сумме подтвержденной отчетными данными перевозчика;
1,2 - поправочный коэффициент, учитывающий начисления работникам, находящимся на больничном, отпусках, обучении.

9) Шү - үстеме шығыстардың нормативті сомасы осы маршрутқа қызмет көрсету бойынша шығындардың тікелей баптарының жиынтық сомасынан 20% құрайды және мына формула бойынша анықталады:
формула (11)
Үстеме шығыстарды есептеу сомасы өндіріс шығындарына жататын барлық салық және алымдар түрлерін (қосалқы құн салығы мен кірістің корпоративтік салығынан басқа) қамтиды.
28. Осы Қағидалардың 26-тармағына сәйкес тасымалдаушы ұсынған есептердің дұрыстығын анықтау және субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар қатынастар тізбесіне ұсыныстар қалыптастыру үшін тиісті әкімшілік-аудандық бірліктің жергілікті атқарушы органы әкімнің өкімі бойынша маршрут құнын айқындау жөніндегі комиссияны құрады (ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастары) (бұдан әрі - Маршрут құнын айқындау жөніндегі комиссия). Комиссия құрамы осы Қағидалардың 8-тармағының екінші бөліміне сәйкес анықталады.
29. Ұсынылған есептердің дұрыстығын растау үшін Маршрут құнын айқындау жөніндегі комиссия және сұрақтар туындаған жағдайда тасымалдаушыдан осы Қағидалардың 4-тарауында көзделген тұрақты автобустық тасымалдарды жүзеге асыру үшін Маршрут құнын айқындау тәртібі шеңберінде есеп айырысқанда пайдаланылған құжаттар мен ақпаратты бір рет қана сұратады.
30. Отырыстың нәтижелері бойынша Бағдар құнын айқындау жөніндегі комиссия тасымалдаушыға осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көліктік жұмыс төлеміне есептік шығындары түскен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде бағдар құнын айқындаудың дұрыстығын хаттама түрінде растайды және әлеуметтік мәні бар қатынастар тізбесін қалыптастырады.
31. Комиссия шешімі осы Қағидалардың 10-тармағына сәйкес қабылданады.
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын
бюджет қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар автомобиль қатынастар тізбесі
Маршрут атауы (маршрут нөмірі)
Маршрут түрі (атауы)
Әдістемеге сәйкес 1 жолаушыға анықталған тариф
1 жолаушыға ұсынылатын немесе қолданыстағы тариф
Нақты және ұсынылатын тарифтер айырмашылығы
Әлеуметтік мәні бар қатынастарды 3 жылға болжамдалатын жылдарға бөлінген субсидиялау көлемі
1
2
3
4
5
6
7
жиыны
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
МО (бар болса)
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет қаражаты
есебінен субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Әдістемеге сәйкес анықталған маршруттағы тариф есебі
Маршрут атауы (маршрут нөмірі
Маршрут түрі (атауы)
Әдістемеге сәйкес 1 жолаушыға анықталған тариф
Әлеуметтік мәні бар маршруттарды 3 жылға жолаушылар тасымалының жылдарға бөлінген болжамдалатын саны
1
2
3
4
5
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
МО (бар болса)
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын
бюджет қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Маршрут құнының есебі
№ р/н
Маршрут атауы (бағдар нөмірі))
Маршрут түрі (атауы)
Маршрут қашықтығы (км)
Маршрут құны
Болжанған жолаушылар тасымалының жыл ішіндегі саны
1
2
3
4
5
6
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
МО (бар болса)
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет
қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
20 __ жылға арналған _________________________
(ұйымның атауы)
_________________________ обл. (қала, аудан) бойынша әлеуметтік мәні
бар субсидияланатын автомобиль қатынастары бойынша нақты тасымалданған жолаушылар
бойынша есебі
Маршруттың атауы, №
Маршрут түрі (атауы)
1 жолаушыға белгіленген тариф
Есептік ай бойынша айларға бөлінген тасымалданған жолаушылар саны
Жолаушылар тасымалынан түскен қаражат, теңге
1
2
3
4
5
6
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
МО (бар болса)
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет
қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Орындалған жұмыс туралы ақпарат
_______________________________________________
(уәкілетті ұйымның атауы)
__________________________________
обл. (қала, аудан) бойынша
20___ ж. ___________________ үшін
№ р/н
Маршруттар саны
Орындалған тасымал көлемі (км)
Жалпы маршруттар құны
Жолаушыларды тасымалдаудан түскен қаражат, теңге
1
2
3
4
5
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
Мөрдің орны (бар болса)
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет
қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Өтініш

9) Зн - нормативная сумма накладных затрат перевозчика составляет 20 % от совокупной суммы прямых затрат по обслуживанию данного маршрута и определяется по формуле:
формула (11)
Расчетная сумма накладных расходов включает все виды налогов и сборов, относимые на издержки производства (кроме налога на добавленную стоимость и корпоративного налога на прибыль).
28. Для определения достоверности расчетов, представленных перевозчиком в соответствии с пунктом 26 настоящих Правил и формирования предложений в перечень социально значимых сообщений, подлежащих субсидированию, местный исполнительный орган соответствующего административно-территориальной единицы распоряжением акима создает Комиссию по определению стоимости маршрута (межрайонных (междугородных внутриобластных), внутрирайонных, городских (сельских) и пригородных сообщений) (далее - Комиссия по определению стоимости маршрута). Состав комиссии определяется в соответствии с частью второй пункта 8 настоящих Правил.
29. Комиссия по определению стоимости маршрута для подтверждения правильности представленных расчетов и в случае возникновения вопросов запрашивает у перевозчика документы и информацию, которые были использованы при расчетах в рамках Порядка определения стоимости маршрута для осуществления регулярных автобусных перевозок предусмотренным главой 4 настоящих Правил, только один раз.
30. По результатам заседания Комиссия по определению стоимости маршрута протокольно подтверждает правильность определения стоимости маршрута в течение 15 рабочих дней со дня поступления от перевозчика расчетных затрат на оплату транспортной работы перевозчика по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам и формирует перечень социально-значимых сообщений.
31. Решение Комиссии принимается в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Перечень социально значимых автомобильных сообщений, подлежащих субсидированию
№ п/п
Наименование маршрута (номер маршрута)
Вид маршрута (название)
Тариф на 1 пассажира, определенный в соответствии с Методикой
Рекомендуемый или действующий тариф на 1 пассажира
Разница между фактическим и рекомендуемым тарифом
Прогнозируемый объем субсидирования социально значимого автомобильного сообщения на 3 года в разрезе по годам
1
2
3
4
5
6
7
всего
Руководитель организации
Главный бухгалтер
МП (при наличии)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Расчеты по тарифу на маршрут, определенному в соответствии с Методикой
№ п/п
Наименование маршрута
(номер маршрута)
Вид маршрута (название)
Тариф на 1 пассажира, определенный в соответствии с Методикой
Прогнозируемое количество
перевозки пассажиров в
течение года
1
2
3
4
5
Руководитель организации
Главный бухгалтер
МП (при наличии)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Расчеты по стоимости маршрута
№ п/п
Наименование маршрута (номер маршрута)
Вид маршрута (название)
Протяженность маршрута (км)
Стоимость маршрута
Прогнозируемое количество перевозки пассажиров в течение года
1
2
3
4
5
6
Руководитель организации
Главный бухгалтер
Место для печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Отчет о фактически перевезенных пассажиров по социально значимым автомобильным сообщениям
___________________________________________________
(наименование организации)
по __________________________________ обл. (городу, району)
за ___________________ 20___ г.
№ п/п
Наименование маршрута
(номер маршрута)
Вид маршрута
(название)
Утвержденный
тариф на 1 пассажира
Количество перевезенных пассажиров в течение
отчетного месяца
Средства поступившие от перевозок пассажиров, тенге
1
2
3
4
5
6
Руководитель организации
Главный бухгалтер
МП (при наличии)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Информация о выполненной работе
______________________________________________________________
(наименование уполномоченной организации)
по ___________________________________________ области (городу, району)
за ___________________ 20___ год
№ п/п
Количество маршрутов
Выполненный объем перевозки (км.)
Общая стоимость маршрутов
Средства поступившие от перевозок пассажиров, тенге
1
2
3
4
5
Руководитель организации
Главный бухгалтер
Место для печати (при наличии)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Заявление

1. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына куәлік (бұдан әрі - куәлік):
1) куәлік нөмірі №: ________;
2) берілген күні (күні, айы, жылы): __________;
3) қолдану мерзімі (күні, айы, жылы): __________;
4) куәлікті берген жергілікті атқарушы органы: ___________.
2. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау қатынасының түрі (бұдан әрі – қатынас түрі):
1) қалалық (ауылдық)
;
2) қала маңындағы
;
3) ауданішілік
;
4) ауданаралық (қалааралық облысішілік)
.
3. Маршруттың атауы/нөмірі: ____________.
4. Маршрутқа қызмет көрсетудің кезеңі:
1) есептік кезеңде қызмет көрсетуді бастау күні (күні, айы, жылы) _____________;
2) есептік кезеңде қызмет көрсетуді аяқтау күні (күні, айы, жылы) _____________.
5. Субсидия сомасы (цифрмен және теңгемен көрсетіледі): ____________;
6. Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасы қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға қызметті жүзеге асыру немесе жеке әрекеттердің мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
*Осы өтініштің 3-тармағы бойынша мәліметтерді толтырған кезде қалалық (ауылдық) немесе қала маңындағы қатынастарда маршруттың нөмірі көрсетіледі, ал ауданішілік немесе ауданаралық (қалааралық облысішілік) қатынастарда маршруттың бастапқы және соңғы пункттерінде орналасқан елді мекендердің атаулары көрсетіледі.
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын
бюджет қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
"Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арнасы)
портал арқылы
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні ішінде
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидия тағайындау туралы хабарлама не субсидия тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама жіберу тәсілімен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

1. Свидетельство на право обслуживания маршрутов регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее - свидетельство):
1) номер свидетельства №: _________;
2) дата выдачи (число, месяц, год): __________;
3) срок действия (число, месяц, год): __________;
4) местный исполнительный орган, выдавший свидетельство: ___________.
2. Вид сообщения регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее – вид сообщения):
1) городские (сельские)
;
2) пригородные
;
3) внутрирайонные
;
4) межрайонные (междугородные внутриобластные)
.
3. Наименование/номер маршрута: ___________;
4. Период обслуживания маршрута:
1) дата начала обслуживания в отчетный период (число, месяц, год) ___________;
2) дата завершения обслуживания в отчетный период (число, месяц, год) ___________.
5. Сумма субсидирования (указывается в цифрах и в тенге): ___________;
6. Прилагается пакет документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных действий;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
*При заполнении сведений по пункту 3 настоящего заявления на городских (сельских) или пригородных сообщениях указывается номер маршрута, а на внутрирайонных или межрайонных (междугородных внутриобластных) сообщениях указываются наименования населенных пунктов, расположенных в начальном и конечном пунктах маршрута.
Приложение 7
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения
2.
Способы предоставления государственной услуги
через портал.
3.
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о назначении субсидии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги способом направления уведомления об отказе в назначении субсидии.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя

1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) өтініш;
2) әлеуметтік маңызы бар автомобиль қатынастары бойынша нақты тасымалданған жолаушылар туралы есеп;
3) орындалған жұмыс туралы ақпарат;
4) билеттерді сату жөніндегі есеп;
5) жолаушылар тасымалынан түскен қаржылық қаражат туралы есеп;
6) осы Қағидалардың 4-тарауында сәйкес автобустардың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған жағдайда, тасымалдаушының жолаушыларды маршруттарда тасымалдаумен байланысты шығыстарының көлемі жөніндегі есеп;
7) тасымалдаулар ауданаралық (қалааралық облысішілік) немесе ауданішілік қатынастарда жүзеге асырылған жағдайда, автовокзалдардың (автостанциялардың) диспетчерлік қызметінің құжаты немесе ауылдық округтің әкімінен немесе оны алмастыратын адамнан осы маршрут бойынша орындалған рейстерді растайтын анықтамалар;
8) осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автобустардың маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған жағдайда, осы маршрут бойынша орындалған рейстерді растаушы елді мекеннің бірыңғай диспетчерлік қызметінен алынған құжат;
9) диспетчерлік қызметтің қалалық маршруттар бойынша рейстерді орындамағанын растайтын (бар болған жағдайда) құжаты.
Тармақшаларда көрсетілген құжаттар 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) осы тармақтың бірінші абзацы электрондық көшірмеде ұсынылады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление;
2) отчет о фактически перевезенных пассажиров по социально значимым автомобильным сообщениям;
3) информация о выполненной работе;
4) отчет по реализации билетов;
5) отчет о финансовых средствах, поступивших от перевозки пассажиров;
6) отчет по объему расходов Перевозчика, связанных с перевозкой пассажиров на маршрутах, в случае осуществления перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.);
7) документ диспетчерской службы автовокзалов (автостанций) или справки от акима сельского округа или лица его заменяющего, подтверждающей выполненные рейсы по данному маршруту, в случае осуществления перевозок в межрайонном (междугородном внутриобластном) или внутрирайонном сообщениях;
8) документ с единой диспетчерской службы населенного пункта, подтверждающего выполненные рейсы по данному маршруту, в случае осуществления перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автобусов по маршруту (км.);
9) документ диспетчерской службы (при наличии), подтверждающего выполнение рейсов по городским маршрутам.
Документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) настоящего пункта представляются в электронной копии.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами и статьей 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах";

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болуы
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын
бюджет қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Билеттерді сату бойынша есеп
Тасымалдаушының атауы ___________________________________ теңге
Маршруттың атауы немесе нөмірі
Бір реттік жол жүру билеттерін сату туралы ақпарат
билеттің түрі
саны (дана)
билеттің бағасы
жалпы сомасы
1
2
3
4
5
ересек
балалар үшін
жеңілдетілген
Жиыны:
Ұзақ мерзімді жол жүру билеттерін сату туралы ақпарат
билеттің түрі
саны (дана)
билеттің бағасы
жалпы сомасы
ересек
балалар үшін
жеңілдетілген
Жиыны:
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
МО (бар болса)
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет
қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Тасымалдаушының жолаушыларды маршруттарда тасымалдаумен байланысты шығыстарының көлемі жөніндегі есеп
№ р/н
Барлық шығындар, соның ішінде баптар бойынша
Сома, мың теңге
1
2
3
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
Мөрдің орны (бар болса)
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет
қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Жолаушылар тасымалынан түскен қаржылық қаражат туралы есеп
Тасымалдаушының атауы ___________________________________
теңге
Маршруттың атауы немесе нөмірі
Сома
бір реттік жол жүру билеттерін сатудан
ұзақ мерзімді жол жүру билеттерін сатудан
жеңілдетілген жол жүруден алынған өтемақы
Жиыны
1
2
3
4
5
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
МО (бар болса)
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет
қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Субсидия тағайындау туралы №____ хабарлама
Көрсетілетін қызметті алушы: _____________________________________
(жеке сәйкестендiру нөмiрi / бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет: "Ауданаралық (қалааралық облысішілік),
ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау"
Қатынас түрі: ___________
Маршруттың атауы/нөмірі: ____________
Маршрутқа қызмет көрсетудің кезеңі: ___________
Статус: Субсидия тағайындалды
Хабарлама берген жергілікті атқарушы орган: _______________________
__________________________________________________________________
Хабарлама жіберілетін уақыты мен күні: 20 ____ жылғы "___" ________
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет
қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Субсидия тағайындаудан бас тарту туралы №____ хабарлама
Көрсетілетін қызметті алушы: _____________________________________
(жеке сәйкестендiру нөмiрi/ бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет: "Ауданаралық (қалааралық облысішілік),
ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау"
Қатынас түрі: ___________
Маршруттың атауы/нөмірі: ____________
Маршрутқа қызмет көрсетудің кезеңі: ___________
Статус: Субсидия тағайындаудан бас тартылды
Негізі: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Хабарлама берген жергілікті атқарушы орган: _______________________
__________________________________________________________________
Хабарлама жіберілетін уақыты мен күні: 20 ____ жылғы "___" ________
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет
қаражаты есебінен
субсидиялау қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Тасымалдаушының көліктік қызметін төлеуге арналған есептік шығындар
Бап
20__
20__
20__
Жалпы
Жылжымалы құрамға шығындар
Жылжымалы құрам бойынша лизингтік төлемдер
Амортизация
Сақтандыру
Тікелей шығындар
Отын
Жағармай материалдары
Жөндеулер және техникалық қызмет көрсетуге арналған шығындар
Автошиналарға арналған пайдалану шығындар
Жүргізушілер мен кондукторлардың еңбекақысын төлеу шығындары
Үстеме шығындар
Тасымалдаушының рентабельділігі
Жалпы
ҚҚС
Жұмыс мерзімі
Маршруттағы жиынтық жүріс, автобус-км
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
Мөрдің орны (бар болса)

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания госудрственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг по телефону 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 8
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Отчет по реализации билетов
Наименование перевозчика ___________________________________
тенге
Наименование или номер маршрута
Информация о реализации разовых проездных билетов
Вид билета
Количество (шт)
цена билета
Общая сумма
1
2
3
4
5
взрослый
детский
льготный
Итого:
Информация о реализации долгосрочных проездных билетов
вид билета
количество (шт)
цена билета
общая сумма
взрослый
детский
льготный
Итого:
Руководитель организации
Главный бухгалтер
МП (при наличии)
Приложение 9
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Отчет по объему расходов Перевозчика, связанных с перевозкой пассажиров на маршрутах
№ п/п
Всего расходов, в том числе по статьям
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
Руководитель организации
Главный бухгалтер
Место для печати (при наличии)
Приложение 10
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Отчет о финансовых средствах, поступивших от перевозки пассажиров
Наименование перевозчика ___________________________________
тенге
Наименование или номер маршрута
Сумма
от продажи разовых проездных билетов
от продажи долгосрочных проездных билетов
от полученных компенсаций за льготный проезд
Итого
1
2
3
4
5
Руководитель организации
Главный бухгалтер
МП (при наличии)
Приложение 11
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Уведомление о назначении субсидии №____
Услугополучатель: _______________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер)
Государственная услуга: "Субсидирование убытков перевозчика, связанных
с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым
сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном,
городском (сельском) и пригородном сообщениях"
Вид сообщения: ___________
Наименование/номер маршрута: _______________
Период обслуживания маршрута: _______________
Статус: Субсидия назначена
Местный исполнительный орган, выдавший уведомление: ______________
_____________________________________________________________________
Дата и время отправки уведомления: "___" ______ 20 ____ года
Приложение 12
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Уведомление об отказе в назначении субсидии №____
Услугополучатель: _______________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер)
Государственная услуга: "Субсидирование убытков перевозчика, связанных
с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым
сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном,
городском (сельском) и пригородном сообщениях"
Вид сообщения: ___________
Наименование/номер маршрута: _______________
Период обслуживания маршрута: _______________
Статус: Отказано в назначении субсидии
Основание: ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Местный исполнительный орган, выдавший уведомление: ______________
_____________________________________________________________________
Дата и время отправки уведомления: "___" ______ 20 ____ года
Приложение 13
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Расчетные затраты на оплату транспортной работы перевозчика
тенге
Статья
20___
20___
20___
Итого
Расходы на подвижной состав
Лизинговые платежи по подвижной состав
Амортизация
Страхование
Прямые расходы
Топливо
Смазочные материалы
Расходы на проведение ремонтов и техническое обслуживание
Эксплуатационные расходы на автошины
Расходы на оплату труда водителей и кондукторов
Накладные расходы
Рентабельность перевозчика
Итого
НДС
Срок работы
Совокупный пробег на маршруте, автобусо-км
Руководитель организации
Главный бухгалтер
Место для печати (при наличии)