Түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сатып алынған және өткізілген сынығы мен қалдықтары туралы есептіліктілігінің нысанын және оны ұсыну мерзімдерін айқындау туралы және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № 148 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27223 болып тіркелді
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 39) тармақшасының үшінші абзацына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сатып алынған және өткізілген сынығы мен қалдықтары туралы есептіліктілігінің нысаны және оны ұсыну мерзімдері бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтары туралы есептілікті ұсыну нысаны мен мерзімін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 161 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20260 болып тіркелген);
2) "Түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтары туралы есептілікті ұсыну нысаны мен мерзімін айқындау туралы" Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 161 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 205 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22693 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

Об определении формы и сроков представления отчетности юридических лиц, осуществляющих деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, о закупленном и реализованном ломе и отходов цветных и черных металлов и о признании утратившими силу некоторых приказов Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № 148. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27223
В соответствии с абзацем третьим подпункта 39) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике", с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму и срок представления отчетности юридических лиц, осуществляющих деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, о закупленном и реализованном ломе и отходах цветных и черных металлов.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 161 "Об определении формы и срока представления отчетности о закупленном и реализованном ломе и отходах цветных и черных металлов юридическими лицами, осуществляющими деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20260);
2) приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2021 года № 205 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития от 30 марта 2020 года № 161 "Об определении формы и срока представления отчетности о закупленном и реализованном ломе и отходах цветных и черных металлов юридическими лицами, осуществляющими деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22693).
3. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 24 наурыздағы
№ 148 Бұйрығымен
бекітілген
Түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сатып алынған және өткізілген сынығы мен қалдықтары туралы есептіліктілігінің нысаны және оны ұсыну мерзімдері
Ұсынылады: өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректердің нысаны интернет – ресурста орналастырылған: www.miid.gov.kz
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сатып алынған және өткізілген сынығы мен қалдықтары туралы есептіліктілігінің нысаны және оны ұсыну мерзімдері.
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: 1-ТҚМСҚЖ
Кезеңділік: тоқсан сайын.
Есепті кезең: _____ жылғы ____тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін.
Заңды тұлғаның атауы: ("__" ЖШС, АҚ), БСН________
Түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын сатып алу
Түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын өткізу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Сатушының атауы
Сатушының заңды мекенжайы
Сатушының БСН / ЖСН-і
1 тонна үшін баға, теңге
Салмағы тоннамен
Жалпы құны
Облыс, аудан (тиеу)
ӘАОЖ коды
Сатып алушының атауы
Сатып алушының өңірі
Сатып алушының БСН/ЖСН-і
1 тонна үшін баға, теңге
Кестенің жалғасы
Түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын өткізу
13
14
Салмағы тоннамен
Жалпы құны
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Орындаушы______________________________________________қолы, күні
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде)
__________________________________________________________қолы, күні
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде)
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
___________________________________________________________қолы, күні
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе:
АҚ – акционерлік қоғам;
ӘАОЖ – әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуші;
(ӘАОЖ кодтарының анықтамалығы WWW.stat.gov.kz сайтында жарияланған );
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестік.
Түсті және қара металдардың
сынығы мен қалдықтарын жинау
(дайындау), сақтау, қайта өңдеу
және өткізу жөніндегі қызметті
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың
түсті және қара металдардың
сатып
алынған және өткізілген сынығы
мен қалдықтары туралы
есептіліктілігінің
нысанына және оны ұсыну
мерзімдеріне
қосымша
Түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сатып алынған және өткізілген сынығы мен қалдықтары туралы есептіліктілігінің нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-ТҚМСҚЖ)
1-бағанда түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау ( дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын сатушының атауы көрсетіледі;
2-бағанда түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау ( дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын сатушының заңды мекенжайы көрсетіледі;
3-бағанда түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинау ( дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын сатушының бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 24 марта 2022 года № 148
Форма и срок представления отчетности юридических лиц, осуществляющих деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, о закупленном и реализованном ломе и отходов цветных и черных металлов
Представляется: в уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.miid.gov.kz.
Наименование формы административных данных: Форма и срок представления отчетности юридических лиц, осуществляющих деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, о закупленном и реализованном ломе и отходов цветных и черных металлов.
Индекс формы административных данных: 1-СЛОЦЧМ.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период:____квартал_____год.
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица, осуществляющие деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов.
Срок представления формы административных данных: ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Наименование юридического лица: (ТОО, АО "__"), БИН __________
Закуп лома и отходов цветных и черных металлов
Реализация лома и отходов цветных и черных металлов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование продавца
Юридический адрес продавца
БИН/ ИИН продавца
Цена за 1 тонну, тенге
Вес в тоннах
Общая стоимость
Область, район (отгрузки)
Код КАТО
Наименование покупателя
Регион покупателя
БИН/ИИН покупателя
Цена за 1 тонну, тенге
Вес в тоннах
Общая стоимость
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Исполнитель ____________________________________________________
подпись дата фамилия, имя и отчество (при его наличии)
____________________________________________________
подпись дата фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________
подпись дата фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Примечание:
АО – акционерное общество;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов;
(справочник кодов КАТО опубликован на сайте WWW.stat.gov.kz );
БИН - бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью.
Приложение
к форме и сроку представления
отчетности юридических лиц,
осуществляющих деятельность
по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации лома
и отходов цветных и черных
металлов, о закупленном и
реализованном ломе и
отходах цветных
и черных металлов
Пояснение по заполнению формы представления отчетности юридических лиц, осуществляющих деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, о закупленном и реализованном ломе и отходах цветных и черных металлов, (1-СЛОЦЧМ)
В столбце 1 указывается наименование продавца, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов;
В столбце 2 указывается юридический адрес продавца, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов;
В столбце 3 указывается бизнес идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер продавца, осуществляющего деятельностью по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов;

4-бағанда 1 тонна үшін сатып алынған сынықтың бағасы көрсетіледі;
5-бағанда сатып алынған түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарының салмағы көрсетіледі;
6-бағанда сатып алынған сынықтың жалпы құны көрсетіледі;
7-бағанда түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын тиеп жөнелту жүзеге асырылған облыс, аудан көрсетіледі;
8-бағанда ӘАОЖ коды көрсетіледі;
9-бағанда түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын сатып алушының атауы көрсетіледі;
10-бағанда түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын сатып алушының заңды мекенжайы көрсетіледі;
11-бағанда түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын сатып алушының бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
12-бағанда 1 тонна үшін өткізілген түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарының бағасы көрсетіледі;
13-бағанда өткізілген түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарының салмағы көрсетіледі;
14-бағанда түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарының жалпы құны көрсетіледі.

В столбце 4 указывается цена закупленного лома за 1 тонну;
В столбце 5 указываются вес закупленного лома и отходов цветных и черных металлов;
В столбце 6 указывается общая стоимость закупленного лома;
В столбце 7 указывается область, район, в котором осуществлялась отгрузка лома и отходов цветных и черных металлов;
В столбце 8 указывается код КАТО;
В столбце 9 указывается наименование покупателя лома и отходов цветных и черных металлов;
В столбце 10 указывается юридический адрес покупателя лома и отходов цветных и черных металлов;
В столбце 11 указывается бизнес идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер покупателя лома и отходов цветных и черных металлов;
В столбце 12 указывается цена реализованного лома и отходов цветных и черных металлов за 1 тонну;
В столбце 13 указывается вес реализованного лома и отходов цветных и черных металлов;
В столбце 14 указывается общая стоимость лома и отходов цветных и черных металлов.