"Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 22-НҚ нормативтік қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № 3-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 наурызда № 27257 болып тіркелді
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 22-НҚ нормативтік қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12720 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген нормативтік қаулымен бекітілген Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларында:
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Кандидаттың мемлекеттік аудитор біліктілігіне алған білімін растау туралы құжаты оның білімін растау туралы құжат берілген күннен бастап әңгімелесуге жіберу туралы өтініш берген күнге дейін екі жыл ішінде Ұлттық комиссияда одан әрі әңгімелесуден өтуі үшін негіз болып табылады.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Әңгімелесу нәтижелері бойынша тиісті деңгейдегі мемлекеттік аудитор біліктілігін беруден бас тартылған кандидат Ұлттық комиссияның шешімі қабылданған күннен бастап үш айдан кейін Ұлттық комиссияда қайтадан әңгімелесуге құжаттарын (бірақ жылына екі реттен көп емес) тапсырады.".
2. Есеп комитетінің Сертификаттау және ұйымдастыру жұмысы бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрайымы
Н. Годунова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі

О внесении изменений в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15 декабря 2015 года № 22-НҚ "Об утверждении Правил сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 24 марта 2022 года № 3-НҚ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2022 года № 27257
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15 декабря 2015 года № 22-НҚ "Об утверждении Правил сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12720, следующие изменения:
в Правилах сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, утвержденных указанным нормативным постановлением:
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Документ о подтверждении знаний, полученный кандидатом на квалификацию государственного аудитора является основанием для дальнейшего прохождения им собеседования в Национальной комиссии в течение двух лет с даты выдачи документа о подтверждении знаний до даты подачи заявления о допуске к собеседованию.";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. Кандидат, которому по результатам собеседования отказано в присвоении квалификации государственного аудитора соответствующего уровня, подает документы (но не более двух раз в год) на повторное собеседование в Национальной комиссии через три месяца со дня принятия решения Национальной комиссии.".
2. Отделу сертификации и организационной работы Счетного комитета в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Счетного комитета по контролю
за исполнением республиканского бюджета
Н. Годунова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан