"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану және сатып алу үшін құжаттар нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 12 қарашадағы № ҚР ДСМ-113 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 17 маусымдағы № ҚР ДСМ-53 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 маусымда № 28524 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану және сатып алу үшін құжаттар нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 12 қарашадағы № ҚР ДСМ-113 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25166 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысымен бекітілген Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының 26, 41, 49, 54, 57, 114, 135, 156, 162, 163, 166, 172, 179, 186, 197, 259, 296, 304, 330, 333, 337, 339, 346, 348, 372, 398, 432, 452, 457, 467 және 472 тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тендер өткізу туралы хабарландыру нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тендерлік өтінім нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес медициналық техника жеткізуге әлеуетті жеткізушінің баға ұсынымы нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар жеткізуге баға ұсынымы нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес банк кепілдемесі хабарламасы нысаны (тендерлік немесе конкурстық өтініммен қамтамасыз ету түрі) нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес ақшаны қайтару (тендерлік өтінімді қамтамасыз ету) туралы хабарлама нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес электронды банк кепілдемесін (тендерлік немесе конкурстық өтініммен қамтамасыз ету түрі) төлеу туралы талаптар нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес ақшалай салым түрінде енгізілген кепілдемелік қамтамасыз етуді ұстау туралы(тендерлік немесе конкурстық өтініммен қамтамасыз ету түрі) хабарлама нысаны;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 ноября 2021 года № ҚР ДСМ–113 "Об утверждении форм документов для закупа и признании утратившими силу некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 июня 2022 года № ҚР ДСМ-53. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2022 года № 28524
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 ноября 2021 года № ҚР ДСМ–113 "Об утверждении форм документов для закупа и признании утратившими силу некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25166) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 26, 41, 49, 54, 57, 114, 135, 156, 162, 163, 166, 172, 179, 186, 197, 259, 296, 304, 330, 333, 337, 339, 346, 348, 372, 398, 432, 452, 457, 467 и 472 Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму объявления о проведении тендера согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму тендерной заявки согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму ценового предложения потенциального поставщика на поставку медицинской техники согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму ценового предложения на поставку лекарственного средства и (или) медицинского изделия согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму электронной банковской гарантии (вид обеспечения тендерной или конкурсной заявки) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму уведомления о возврате денег (обеспечение тендерной заявки) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму требования об оплате электронной банковской гарантии (вид обеспечения тендерной или конкурсной заявки) согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму уведомления об удержании гарантийного обеспечения, внесенного в виде денежного взноса (вид обеспечения тендерной или конкурсной заявки) согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес электрондық банк кепілдігі арқылы (тендерлік өтінімді қамтамасыз ету) әрекетті тоқтату туралы хабарлама нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес баға ұсынымына сұрау салу тәсілімен сатып алуды жүргізу туралы хабарландыру нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес медициналық техника сатып алуға өтінім нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес медициналық техника сатып алуға мониторинг бойынша есеп нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес фармацевтикалық қызметтер көрсетуге (тапсырыс беруші мен жеткізуше арасында) үлгілік шарт нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес сатып алудың (тапсырыс беруші мен жеткізуше арасында) үлгілік шарты нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес келісімшартқа қол қоюдан бас тарту нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес сатып алу нәтижелері туралы есеп нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар (бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс беруші арасында) сатып алудың үлгілік шарты нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету үшін дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар жеткізудің үлгілік ақысыз шарты нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жеткізудің ұзақ мерзімді келісімшартын жасау конкурсына қатысуға өтінім нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдардың өндірісін жаңғырту және (немесе) құру бойынша инвестициялық жобаны жүзеге асырудың тоқсандық кестесі нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар жеткізудің ұзақ мерзімді (бірыңғай дистрибьютор мен жеткізуші арасында) үлгілік шарты нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар жеткізудің ұзақ мерзімді үлгілік шартына қосымша (бірыңғай дистрибьютор мен жеткізуші арасында) үлгілік келісімшарт нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жеткізудің (бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс беруші арасында) үлгі келісімшартының нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес келісімшарт бағасын азайту туралы ұсыныс нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес келісімшарт бағасын төмендету туралы келіссөздерге қатысудан тендер жеңімпазының бас тарту нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес электронды банк кепілдігі (келісімшартты орындау түрі) нысаны;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес ақшалай салым түріндегі кепілдемелік қамтамасыз етуді (келісімшартты орындауды қамтамасыз ету) ұстау туралы хабарлама нысаны;

9) форму уведомления о прекращении действия электронной банковской гарантии (обеспечение тендерной заявки) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму объявления о проведении закупа способом запроса ценовых предложений согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму заявки на закуп медицинской техники согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму отчета по мониторингу закупа медицинской техники согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму типового договора на оказание фармацевтических услуг (между заказчиком и поставщиком) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму типового договора закупа (между заказчиком и поставщиком) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму отказа от подписания договора согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму отчета о результатах закупа согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму типового договора закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий (между единым дистрибьютором и заказчиком) согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму типового безвозмездного договора поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий для амбулаторного лекарственного обеспечения согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму заявки на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму поквартального графика реализации инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств (или) медицинских изделий согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму типового долгосрочного договора поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (между единым дистрибьютором и поставщиком) согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму типового дополнительного соглашения к типовому долгосрочному договору поставки лекарственных средств и медицинских изделий (между единым дистрибьютором и поставщиком) согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму типового договора поставки (между единым дистрибьютором и поставщиком) согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму предложения об уменьшении цены договора согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму отказа победителя тендера от участия в переговорах об уменьшении цены договора согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму электронной банковской гарантии (вид обеспечения исполнения договора) согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму уведомления об удержании гарантийного обеспечения в виде денежного взноса (обеспечение исполнения договора) согласно приложению 27 к настоящему приказу;

28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес электронды банк кепілдемесін төлеу туралы (келісімшартты орындауды қамтамасыз ету) талап нысаны;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес медициналық техниканы жеткізудің ұзақ мерзімді келісімшартын жасау конкурсына қатысуға өтінім нысаны;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес медициналық техниканы жеткізудің ұзақ мерзімді үлгілік келісімшартының ( бірыңғай дистрибьютор мен жеткізуші арасында) нысаны;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес контрактілік өндіріс бойынша тапсырыс берушімен биоаналогиялық дәрілік препараттар (биоаналогтар, биотектес дәрілік заттар, биосимиялар) жеткізудің ұзақ мерзімді келісімшартын (бірыңғай дистрибьютор мен контрактілік өндіріс тапсырыс берушісі арасында) жасауға конкурсқа қатысу өтінімі нысаны;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес контрактілік өндіріс бойынша тапсырыс берушімен биоаналогиялық дәрілік препараттар (биоаналогтар, биотектес дәрілік заттар, биосимиялар) жеткізудің ұзақ мерзімді келісімшартын (бірыңғай дистрибьютор мен контрактілік өндіріс тапсырыс берушісі арасында) жасауға конкурсқа қатысу өтінім беруге жататын құжаттар нысаны;
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес контрактілік өндіріс бойынша тапсырыс берушімен дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар жеткізудің ұзақ мерзімді үлгілік келісімшарты (бірыңғай дистрибьютор мен контрактілік өндіріс тапсырыс берушісі арасында) нысаны;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес контрактілік өндіріс бойынша тапсырыс берушімен дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар жеткізудің ұзақ мерзімді үлгілік келісімшартына қосымша келісім (бірыңғай дистрибьютор мен контрактілік өндіріс тапсырыс берушісі арасында) нысаны;
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен медициналық техниканы берудің (бірыңғай дистрибьютор мен келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі арасында) ұзақ мерзімді үлгі шартының нысаны;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес медициналық техниканы сатып алудың (бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші мен келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі арасында) үлгі үшжақты шартының нысаны;
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен (бірыңғай дистрибьютор мен келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі арасында) биоаналогиялық дәрілік препараттарды (биоаналогтар, биотектес дәрілік препараттар, биосимилярлар) берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу конкурсына қатысуға өтінімнің нысаны бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

28) форму требования об оплате электронной банковской гарантии (обеспечение исполнения договора) согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму заявки на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму типового долгосрочного договора поставки медицинской техники (между единым дистрибьютором и поставщиком) согласно приложению 31 к настоящему приказу;
31) форму заявки на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки биоаналогичных лекарственных препаратов (биоаналогов, биоподобных лекарственных препаратов, биосимиляров) с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства) согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму описи документов, прилагаемых к заявке на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки биоаналогичных лекарственных препаратов (биоаналогов, биоподобных лекарственных препаратов, биосимиляров) с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства) согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) форму типового долгосрочного договора поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства) согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) форму типового дополнительного соглашения к типовому долгосрочному договору поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства) согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) форму типового долгосрочного договора поставки медицинской техники с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства) согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) форму типового трехстороннего договора закупа медицинской техники (между единым дистрибьютором, заказчиком и заказчиком контрактного производства) согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) форму типового трехстороннего договора закупа медицинской техники (между единым дистрибьютором, заказчиком и поставщиком) согласно приложению 37 к настоящему приказу.
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 к настоящему приказу;

осы бұйрыққа 32, 33, 34, 35, 36, 37 қосымшаларға сәйкес 32, 33, 34, 35, 36, 37-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 17 маусымдағы
№ ҚР ДСМ-53 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Тендер өткізу туралы хабарландыру
Тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе бірыңғай дистрибьютордың атауы
________________________________________________________
Хабарландырудың нөмірін және орналастыру уақыты ______________________________
_____________________________________________________________________________
Тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе бірыңғай дистрибьютордың
заңды мекенжайы, бизнес сәйкестендіру коды, банктік шоты
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Лоттың атауы және нөмірі ______________________________________________________
Дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның атауы, медициналық техниканың
техникалық ерекшелігі, өлшем бірлігі, саны, бөлінген бағасы және жалпы сомасы қоса
берілген оның сипаттамасы
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Фармацевтикалық көрсетілетін қызметті беру немесе көрсету орны___________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Фармацевтикалық көрсетілетін қызметті беру немесе көрсету мерзімдері______________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Қалған уақытты кері есептей отырып, өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу уақыты
_____________________________________________________________________________
Комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы ________
_____________________________________________________________________________
Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
(Кімге)______________________
(тапсырыс берушінің, сатып
алуды немесе бірыңғай
дистрибьютордың атауы)
Тендерге қатысуға өтінім
________________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы),
тендер өткізу жөніндегі хабарландыруды/ тендерлік құжаттаманы қарап, № _______________________,
_______________________________________________________________________________ (тендердің атауы)
осы арқылы алуды куәландыратын (егер тендерлік құжаттама алынса, көрсетіледі), осы
өтініммен мынадай лоттар бойынша хабарландыру шарттарына/тендерлік құжаттамаға
сәйкес дәрілік заттарды/медициналық бұйымдарды/фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді беруді:

дополнить приложениями 32, 33, 34, 35, 36, 37 согласно приложениям 32, 33, 34, 35, 36, 37 к настоящему приказу.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 июня 2022 года
№ ҚР ДСМ-53
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Объявление о проведении тендера
Наименование заказчика, организатора закупа или единого дистрибьютора
______________________________________________________________________
Номер и время размещения объявления ___________________________________
Юридический адрес, бизнес-идентификационный код, банковских счет заказчика,
организатора закупа или единого дистрибьютора
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Наименование и номер лота _____________________________________________
Наименование лекарственного средства и (или) медицинского изделия, его
характеристика с приложением технической спецификации медицинской техники,
единица измерения, количество, выделенная цена и общая сумма
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Место поставки или оказания фармацевтической услуги
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Сроки поставки или оказания фармацевтической услуги
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Время начала и окончания приема заявок с обратным отсчетом оставшегося времени
______________________________________________________________________
Фамилии, имена, отчества (при их наличии) и должности членов комиссии
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность секретаря комиссии
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
(Кому) ___________________
(наименование заказчика,
организатора закупа
или единого дистрибьютора)
Заявка на участие в тендере
________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика),
рассмотрев объявление/ тендерную документацию по проведению тендера
№ _______________________________________________________________________,
__________________________________________________________________________
(название тендера)
получение которой настоящим удостоверяется (указывается, если получена тендерная
документация), настоящей заявкой выражает согласие осуществить поставку
лекарственных средств/медицинских изделий/фармацевтических
услуг в соответствии с условиями объявления/тендерной документацией по следующим лотам:

1) ______________ (лот нөмірі) _____________________________________________
(дәрілік заттарды/медициналық бұйымдарды/фармацевтикалық
көрсетілетін қызметтерді егжей-тегжейлі сипаттау)
2) ______________ (лот нөмірі) _____________________________________________
(дәрілік заттарды/медициналық бұйымдарды/фармацевтикалық
көрсетілетін қызметтерді егжей-тегжейлі сипаттау)
"Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан
Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысында (бұдан әрі –
Қағидалар) көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес жүзеге асыруға келісімін білдіреді.
Әлеуетті өнім беруші Қағидаларда көзделген талаптармен және шарттармен танысқанын
және конкурстық комиссияға өзінің құқықтылығы, біліктілігі, медициналық техниканы
берудің сапалық және өзге де сипаттамалары туралы дәйексіз мәліметтер бергені үшін,
сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де
шектеулер жөніндегі жауапкершілік туралы хабардар етілгенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы өтінімдегі мәліметтердің және оған қоса берілетін құжаттардың
анықтығын растайды:
р/с №
Құжат атауы
Парақтар саны
Осы өтінім тендердің қорытындылары шығарылғанға дейін жарамды.
Тендерлік өтінімге атынан және тапсырмасы ___________________________ (әлеуетті өнім
берушінің атауы) бойынша қол қоюға өкілеттігі бар тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған
жағдайда) және қолы
Мөрі (бар болған жағдайда)
"___" _______ 20__ж.
Бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы беруге әлеуетті өнім берушінің
__________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
баға ұсынысы
Сатып алу № ____________
Сатып алу тәсілі ____________
Лот № _____________
р/с
Медициналық техниканы беруге баға ұсынысының мазмұны
Мазмұны
(әлеуетті өнім беруші толтыру үшін)
1
Медициналық техниканың атауы
2
Сипаттамасы
Техникалық ерекшелікке сәйкес
3
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өндіруші
4
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өндіруші елі
5
Тіркеу куәлігінің (куәліктердің)/біржолғы әкелуге рұқсаттың №
6
Өлшем бірлігі
7
Барлық қажетті ілеспе қызметтердің құнын ескере отырып, жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 шарттарында теңгемен бірлік бағасы
8
Өлшем бірлігіндегі саны (көлемі)
9
Әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, ҚҚС-ты және басқа да салықтарды, төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарын, басқа да шығыстарды қоса алғанда, жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 беру шарттарымен теңгемен жеткізу сомасы
Күні "___" ____________ 20___ ж.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _________________ __________________
Бұйрыққа 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды беруге әлеуетті өнім берушінің
_____________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
баға ұсынысы
Сатып алу № ____________
Сатып алу тәсілі ____________
Лот № _____________
р/с
Дәрілік затты/медициналық бұйымды беруге баға ұсынысының мазмұны
Мазмұны
(әлеуетті өнім беруші толтыру үшін)
1
Дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның атауы (халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы)
2
Сипаттамасы
3
Өлшем бірлігі
4
Тіркеу куәлігінің (куәліктердің)/біржолғы әкелуге рұқсаттың №
5
Дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның саудалық атауы
6
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша дәрілік нысаны/сипаттамасы (шығару нысаны)
7
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өлшем бірлігі
8
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өндіруші
9
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өндіруші елі
10
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша өлшеп-оралуы (қаптамадағы өлшем бірліктерінің саны)
11
Жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 шарттарында теңгемен бірлік бағасы/Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы (Бірыңғай дистрибьютор сатып алған жағдайда)
12
Өлшем бірлігіндегі саны (көлемі)
13
Әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, ҚҚС-ты және басқа да салықтарды, төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарын, басқа да шығыстарды қоса алғанда, жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 беру шарттарымен теңгемен жеткізу сомасы
14
Беру графигі
*әлеуетті өнім берушінің бағасы/Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын ескере отырып
Күні "___" ____________ 20___ ж.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) __________ __________________
Қолы
_____________ Мөр (бар болса)
Бұйрыққа 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Шығ. № __________
Күні ____________
Кімге:
__________________________________________________________________
(Бірыңғай дистрибьютордың, сатып алуды ұйымдастырушының, тапсырыс берушінің атауы мен деректемелері)
Электрондық банк кепілдігі (тендерлік немесе конкурстық өтінімді қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы (банк филиалы)
____________________________________________________________________
(банктің атауы, БСН және басқа деректемелері)
Кепілдікті қамтамасыз ету № ____________________
"__" _____ 20__ жыл
Банк (банк филиалы) _______________________________________ (атауы) (бұдан әрі – Банк)
__________________________________________________ (атауы) бұдан әрі "Әлеуетті өнім беруші"
________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің/сатып алуды ұйымдастырушының/Бірыңғай дистрибьютордың атауы)
_____________________________________________________ жарияланған _______________
(хабарландырудың күні, айы, жылы) сатып алу бойынша тендерге/конкурсқа қатысатыны
және жалпы сомасы ________________ (жазумен) теңгеге, оның ішінде (бірнеше лот
бойынша сатып алуға қатысқан кезде)
____________________________________________________________________
(тауардың атауы және көлемі)
қызмет көрсетуді (қызметтің атауы)/беруді жүзеге асыруға дайын екендігінен хабардар
етілді:

1) ________________ (номер лота) ____________________________________________
(подробное описание лекарственных средств/медицинских изделий/фармацевтических услуг)
2) ________________ (номер лота) ____________________________________________
(подробное описание лекарственных средств/медицинских изделий/фармацевтических услуг)
в соответствии с требованиями и условиями, постановлением Правительства
Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил
организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и
специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу
некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила).
Потенциальный поставщик подтверждает, что ознакомлен с требованиями и
условиями, предусмотренными Правилами, и осведомлен об ответственности
за предоставление конкурсной комиссии недостоверных сведений о своей
правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках поставки
медицинской техники, а также иных ограничениях, предусмотренных действующим
законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик подтверждает достоверность сведений в данной заявке
и прилагаемых к ней документов:
№ п\п
Наименование документа
Количество листов
Настоящая заявка действует до подведения итогов тендера.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) и подпись лица, имеющего полномочия
подписать тендерную заявку от имени и по поручению
___________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Печать
(при наличии)
"___" _______ 20__г.
Приложение 3 к приказу
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Ценовое предложение потенциального поставщика
________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
на поставку медицинской техники
№ закупа _________________
Способ закупа ____________
Лот № ___________________
№ п/п
Содержание ценового предложения на поставку медицинской техники
Содержание
(для заполнения потенциальным поставщиком)
1
Торговое наименование медицинской техники
2
Характеристика
Согласно технической спецификации
3
Производитель, по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
4
Страна происхождения по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
5
№ Регистрационного удостоверения (удостоверений)/разрешения на разовый ввоз
6
Единица измерения
7
Цена за единицу в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки с учетом стоимости всех необходимых сопутствующих услуг
8
Количество в единицах измерения (объем)
9
Сумма поставки в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов, платежей и сборов, другие расходы
Дата "___" ____________ 20___ г.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) _________________ __________________
Приложение 4 к приказу
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Ценовое предложение потенциального поставщика
________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
на поставку лекарственного средства и (или) медицинского изделия
№ закупа _________________
Способ закупа ____________
Лот № _____________
№ п/п
Содержание ценового предложения на поставку лекарственного средства/медицинского изделия
Содержание
(для заполнения потенциальным поставщиком)
1
Наименование лекарственного средства или медицинского изделия (международное непатентованное название или состав)
2
Характеристика
3
Единица измерения
4
№ Регистрационного удостоверения (удостоверений)/разрешения на разовый ввоз
5
Торговое наименование лекарственного средства или медицинского изделия
6
Лекарственная форма/характеристика (форма выпуска) по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
7
Единица измерения по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
8
Производитель, по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
9
Страна происхождения по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
10
Фасовка (количество единиц измерения в упаковке) по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
11
Цена за единицу в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки/цена с наценкой Единого дистрибьютора (при закупе Единым дистрибьютором)
*
12
Количество в единицах измерения (объем)
13
Сумма поставки в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов, платежей и сборов, другие расходы
14
График поставки
* цена потенциального поставщика/цена с учетом наценки Единого дистрибьютора
Дата "___" ____________ 20___ г.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) ______________ __________________________
Подпись _________
Печать (при наличии)
Приложение 5 к приказу
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Исх. № __________
Дата ____________
Кому:
__________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты Единого дистрибьютора, организатора закупа, заказчика)
Электронная банковская гарантия
(вид обеспечения тендерной или конкурсной заявки)
Наименование банка (филиала банка)
____________________________________________________________
(наименование, БИН и другие реквизиты банка)
Гарантийное обеспечение № ____________________
"__" _____ 20__ года
Банк (филиал банка) _________________________________________________________________________
(наименование) (далее – Банк)
проинформирован, что_______________________________________________________________________
(наименование) в дальнейшем
"Потенциальный поставщик", принимает участие в тендере/конкурсе по закупу
__________________________________________________________________________________________,
объявленном
__________________________________________________________________________________________,
(наименование заказчика/организатора закупа/Единого дистрибьютора)
_________________ (дата, месяц, год объявления) и готов осуществить оказание услуги (наименование услуги)/
поставку ______________________________________________________________
(наименование и объем товара)
на общую сумму________________ (прописью) тенге, из них (при участии в закупе по нескольким лотам):

1) № ____ лот бойынша (хабарландырудағы/сатып алу веб-порталындағы нөмірі) – мынадай
мөлшерде ____________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге;
2) ...
Осыған байланысты Банк ________________________________________ (банктің атауы)
Бірыңғай дистрибьютордың бірінші талабымен сатып алу веб-порталындағы электронды
түрдегі талапты қоса алғанда, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы
емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу
қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші
жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы
№ 375 қаулысында (бұдан әрі – Қағидалар) көзделген негіздер бойынша төлемге қойылатын
талапты алғаннан кейін № ____ лот бойынша ________________ (сомасы санмен және
жазумен) теңге, лот № _____ сомаға ________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге
______________ (сомасы санмен және жазумен) тең 1 (бір) пайыз мөлшерінде кепілдікті
қамтамасыз ету сомасын төлеуге кері қайтарылмайтын міндеттемені өзіне алады.
Осы кепілдік Әлеуетті өнім берушінің тендерлік өтінімін ашқан сәттен бастап күшіне
енеді және ол бойынша Қағидаларға сәйкес мәні бойынша шешім қабылданғанға дейін, ал
Әлеуетті өнім беруші сатып алу жеңімпазы деп танылған жағдайда, ол жасалған шарт
бойынша тиісті кепілдік қамтамасыз етуді ұсынғанға дейін қолданылады.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _________________
Бұйрыққа 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Ақшаны қайтару туралы хабарлама (тендерлік өтінімді қамтамасыз ету түрі)
___________________________________ (тапсырыс берушінің, сатып алуды
ұйымдастырушының немесе Бірыңғай дистрибьютордың атауы) ______________
(жарияланған күні, айы, жылы), № ________ лот бойынша (сатып алу веб-порталындағы лот
нөмірі) _____________ (сомасы санмен және жазумен) теңге №________________________
(сатып алу веб-порталындағы хабарландыру нөмірі) хабарландыруда көрсетілген дәрілік
заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алу жөніндегі тендерге/конкурсқа қатысқан
әлеуетті өнім берушінің өтінімінің қабылданбауына байланысты тендерлік/конкурсқа
өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету ретінде енгізілген ақшаны қайтару туралы хабарлаймыз.
Бұйрыққа 7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
№ __________
Күні ____________
Кімге:______________________
____________________________
(банктің атауы)
Кімге: (мәлімет үшін):
____________________________
____________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Электрондық банк кепілдігін төлеу туралы талап (тендерлік немесе конкурстық өтінімді қамтамасыз ету түрі)
Осымен _______________________ (тапсырыс берушінің, сатып алуды
ұйымдастырушының немесе Бірыңғай дистрибьютордың атауы)
№ ____________________ "__" __________ 20__ ж. шарт (қосымша келісім) жасасудан бас
тарту немесе жалтару немесе № ____________________ "__" __________ 20__ ж. Шарт
бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шараларының ұсынылмауына
байланысты сатып алу бойынша тендерге/конкурсқа қатысқан _____________________
(тауардың/көрсетілетін қызметтің атауы және көлемі) жарияланған ___________________
(тапсырыс берушінің/сатып алуды ұйымдастырушының/Бірыңғай дистрибьютордың атауы),
лот бойынша № ______________________________ (хабарландырудағы/сатып алу веб-
порталындағы нөмірі) - мөлшері _____________________ (сомасы санмен және жазумен)
теңге электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген кепілдікті қамтамасыз етуді ұстап
қалуды талап етеміз.
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _____________
Бұйрыққа 8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
№ __________
Күні ____________
Кімге:______________________
____________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Ақшалай жарна түріндегі кепілдікті қамтамасыз етуді ұстап қалу туралы хабарлама (тендерлік немесе конкурстық өтінімді қамтамасыз ету түрі)
Осымен _______________________ (тапсырыс берушінің, сатып алуды
ұйымдастырушының немесе Бірыңғай дистрибьютордың атауы)
№ ____________________ "__" __________ 20__ ж. шарт (қосымша келісім) жасасудан
бас тарту немесе жалтару немесе № ____________________ "__" __________ 20__ ж. Шарт
бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шараларының ұсынылмауына
байланысты сатып алу бойынша тендерге/конкурсқа қатысқан _____________________
(тауардың/көрсетілетін қызметтің атауы және көлемі) жарияланған ___________________
(тапсырыс берушінің/сатып алуды ұйымдастырушының/Бірыңғай дистрибьютордың атауы),
лот бойынша № ______________________________ (хабарландырудағы/сатып алу веб-
порталындағы нөмірі) - мөлшері _____________________ (сомасы санмен және жазумен)
теңге ақшалай жарна түрінде енгізілген кепілдікті қамтамасыз етудің ұсталғаны туралы
хабарлайды.
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _____________
Бұйрыққа 9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Электрондық банк кепілдігінің қолданылуын тоқтату туралы хабарлама (тендерлік өтінімді қамтамасыз ету)
___________________________________ (тапсырыс берушінің, сатып алуды
ұйымдастырушының немесе Бірыңғай дистрибьютордың атауы) ______________
(жарияланған күні, айы, жылы), № ________ лот бойынша (сатып алу веб-порталындағы лот
нөмірі) _____________ (сомасы санмен және жазумен) теңге №________________________
(сатып алу веб-порталындағы хабарландыру нөмірі) хабарландыруда көрсетілген дәрілік
заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алу жөніндегі тендерге қатысқан әлеуетті өнім
берушінің өтінімінің қабылданбауына байланысты электрондық банк кепілдігінің күші
тоқтатылғаны туралы хабарлаймыз.
Бұйрыққа 10-қосымша
|
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыру
Тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы және мекенжайы
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
атауы - пациенттің жеке өзіне жақпаған жағдайда), сауда маркасы және өндірушісі
көрсетілмеген медициналық бұйымдардың атаулары және олардың қысқаша сипаттамасы,
сатып алу көлемі, беру орны, әрбір дәрілік затқа және (немесе) медициналық бұйымға сатып
алу үшін бөлінген сомалар
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Беру мерзімдері және шарттары _________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Құжаттарды ұсыну (қабылдау) орны және баға ұсыныстарын берудің соңғы мерзімі
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Баға ұсыныстарын қарау күні және уақыты ________________________________________
Бұйрыққа 11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы сатып алуға өтінім
Кімге:______________________
(бірыңғай дистрибьютордың
атауы)
_____________________________________(тапсырыс берушінің атауы)
"Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан
Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысының (бұдан әрі –
Қағидалар) __ тармағына сәйкес позициялардың жалпы саны ____ бірлік, жалпы сомасы
________________ теңгеге медициналық техниканы өтінімге қосымшаға сәйкес сатып алуға
өтінім жібереді.

1) по лоту № _____ (номер в объявлении/на веб-портале закупок) – в размере ____________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге;
2)...
В связи с этим Банк ___________________________________________________ (наименование банка)
берет на себя безотзывное обязательство выплатить Единому дистрибьютору по первому требованию, включая
требование в электронном виде на веб-портале закупок, сумму гарантийного обеспечения в размере 1 (один)
процента равную ______________ (сумма в цифрах и прописью) по лоту № ____ на сумму________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге, лоту № _____ на сумму________________ (сумма в цифрах и прописью) тенге,
по получении требования на оплату по основаниям, предусмотренным постановлением Правительства
Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования,
фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
(далее – Правила).
Данная гарантия вступает в силу с момента вскрытия тендерной заявки Потенциального поставщика и действует
до принятия по ней решения по существу в соответствии с Правилами, а при признании Потенциального поставщика
победителем закупа – до представления им соответствующего гарантийного обеспечения по заключенному договору.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) _________________
Приложение 6 к приказу
Приложение 6 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Уведомление о возврате денег (обеспечение тендерной заявки)
Уведомляем о возврате денег, внесенных в качестве гарантийного обеспечения тендерной/
конкурсной заявки, в связи с отклонением заявки потенциального поставщика, принимавшего
участие в тендере/конкурсе по закупу лекарственных средств и медицинских изделий
указанном в объявлении №________________________ (номер объявления на веб-портале закупок)
объявленном ___________________________________ (наименование заказчика, организатора закупа
или Единого дистрибьютора) ______________ (дата, месяц, год объявления), по лоту № ________
(номер лота на веб-портале закупок) в размере _____________ (сумма в цифрах и прописью) тенге.
Приложение 7 к приказу
Приложение 7 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
№ ___________
дата _________
Кому:
______________________________
______________________________
(наименование банка)
Кому (для сведения):
_____________________________
_____________________________
(наименование потенциального
поставщика)
Требование об оплате электронной банковской гарантии
(вид обеспечения тендерной или конкурсной заявки)
Настоящим _____________________________________________________________
(наименование заказчика, организатора закупа или Единого дистрибьютора)
требуем удержать гарантийное обеспечение, внесенное в виде электронной банковской
гарантии в связи с:
отказом или уклонением от заключения договора (дополнительного соглашения)
№ ____________________ от "__" __________ 20__ г.
или не предоставлением меры обеспечения исполнения обязательств по договору
№ _____________________ от "__" __________ 20__ г.,
принимавшего участие в тендере/конкурсе по закупу
_______________________________________________________________________
(наименование и объем товара/услуги), объявленном
_______________________________________________________________________
(наименование заказчика/организатора закупа/Единого дистрибьютора),
по лоту № ______________________________________________________________
(номер в объявлении/на веб-портале закупок)
– в размере ______________________________ (сумма в цифрах и прописью) тенге.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя ______________________________________
Приложение 8 к приказу
Приложение 8 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
№ __________
дата _________
Кому
______________________________
______________________________
(наименование потенциального
поставщика)
Уведомление об удержании гарантийного обеспечения в виде денежного взноса
(вид обеспечения тендерной или конкурсной заявки)
Настоящим ____________________________________________________
(наименование заказчика, организатора закупа или Единого дистрибьютора)
уведомляет об удержании гарантийного обеспечения, внесенного в виде
денежного взноса в связи с:
отказом или уклонением от заключения договора (дополнительного соглашения)
№ ____________________ от "__" __________ 20__ г.
или не предоставлением меры обеспечения исполнения обязательств по договору
№ _____________________ от "__" __________ 20__ г.,
принимавшего участие в тендере/конкурсе по закупу
___________________________________________________________________
(наименование и объем товара/услуги), объявленном
___________________________________________________________________
(наименование заказчика/организатора закупа/Единого дистрибьютора),
по лоту № _____________________________
(номер в объявлении/на веб-портале закупок)
– в размере ______________________________ (сумма в цифрах и прописью) тенге.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя ____________________________________
Приложение 9 к приказу
Приложение 9 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Уведомление о прекращении действия электронной банковской гарантии
(обеспечение тендерной заявки)
Уведомляем о прекращении действия электронной банковской гарантии
(гарантийное обеспечение тендерной заявки) в связи с отклонением заявки
потенциального поставщика, принимавшего участие в тендере по закупу
лекарственных средств и медицинских изделий указанном в объявлении
№ _________________________________________________________
(номер в объявления на веб-портале закупок) объявленном
___________________________________________________________
(наименование заказчика, организатора закупа или Единого дистрибьютора)
_________________ (дата, месяц, год объявления), по лоту № _________
(номер лота на веб-портале закупок) в размере
____________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге.
Приложение 10 к приказу
Приложение 10 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Объявление о проведении закупа способом запроса ценовых предложений
Наименование и адрес заказчика или организатора закупа
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Международные непатентованные наименования закупаемых лекарственных средств
(торговое название – в случае индивидуальной непереносимости),
наименования медицинских изделий без указания торговой марки и производителя
и их краткая характеристика, объем закупа, место поставки, сумму, выделенную
для закупа по каждому лекарственному средству и (или) медицинскому изделию
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сроки и условия поставки _______________________________________________
Место представления (приема) документов и окончательный срок подачи
ценовых предложений
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата и время рассмотрения ценовых предложений ____________________________
Приложение 11 к приказу
Приложение 11 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Заявка на закуп медицинской техники
Кому:
________________________________
(наименование единого дистрибьютора)
__________________________________________________________________
(наименование заказчика)
в соответствии с пунктом ____ постановления Правительства
Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил
организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий
и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими
силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила),
направляет заявку на закуп медицинской техники:
общее количество позиций _____ единиц,
на общую сумму ________________ тенге согласно приложениям заявке.

Өтінімге міндетті түрде 1 және 2-қосымша қоса беріледі.
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _____________
Медициналық техниканы сатып
алуға өтінімге
1-қосымша
Нысан
"Бекітілді"
Басшы_____________________
(өтінім берушінің атауы)
___________________________
(Т.А.Ә.)
___________________________
(қолы)
___________________________
(күні)
Медициналық техника тізбесі
ҚРМБН
нөмірі
Баға, (теңге)
Саны
Сомасы, (теңге)
Беру шарттары
Тапсырыс берушінің атауы
Медициналық техниканы беру мекенжайы
Төлем шарттары
(% алдын ала төлем бар болса)
Беру мерзімі, күнтізбелік күн
Медициналық техниканы сатып
алуға өтінімге
2-қосымша
Нысан
"Бекітілді"
Басшы_____________________
(өтінім берушінің атауы)
___________________________
(Т.А.Ә.)
___________________________
(қолы)
___________________________
(күні)
Техникалық ерекшелік*
р/с №
Өлшемшарттар
Сипаттау
1
Медициналық техниканың атауы
2
Жиынтықтауға талаптар
р/с №
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің атауы
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің техникалық сипаттамасы
Талап етілетін саны (өлшем бірлігін көрсете отырып)
Негізгі жиынтықтаушылар
Қосымша жиынтықтаушылар
Шығыс материалдары және тозатын түйіндер:
3
Пайдалану шарттарына қойылатын талаптар
4
Медициналық техниканы беруді жүзеге асыру шарттары (ИНКОТЕРМС 2020 сәйкес)
DDP белгіленген пункт
5
Медициналық техниканы беру мерзімі және орналасқан жері
___күнтізбелік күн Мекенжайы:
6
Өнім берушінің, оның Қазақстан Республикасындағы сервистік орталықтарының не үшінші құзыретті тұлғаларды тарта отырып, медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету жағдайлары
Медициналық техникаға 37 айдан кем емес мерзімде кепілді сервистік қызмет көрсету.
Жоспарлы техникалық қызмет көрсету тоқсанына кемінде 1 рет жүргізілуі тиіс.
Техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстар пайдалану құжаттамасының талаптарына сәйкес орындалады және мыналарды қамтуы тиіс:
- пайдаланылған ресурстық құрамдас бөліктерді ауыстыру;
- медициналық техниканың жекелеген бөліктерін ауыстыру немесе қалпына келтіру;
- медициналық техниканы баптау және реттеу; осы медициналық техникаға тән жұмыстар және т.б.;
- негізгі механизмдер мен тораптарды тазалау, майлау және қажет болған кезде іріктеу;
- медициналық техника корпусының сыртқы және ішкі беттерінен оның құрамдас бөліктерінің шаңын, кірін, тоттану және тотығу іздерін жою (ішінара блоктық-тораптық бөлшектеумен);
- медициналық техниканың нақты түріне тән пайдалану құжаттамасында көрсетілген өзге де операциялар.
7
Ілеспе қызметтерге қойылатын талаптар
Тауардың әрбір жиынтығы мәтінінің қазақ немесе орыс тілдеріне аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасының жиынтығымен жабдықталады. Тауарларды өткізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Беру жиынтығы осы кестенің әрбір тармағы (жиынтық немесе жабдық бірлігі) үшін тауардың және барлық жиынтықтың нақты техникалық сипаттамаларын көрсете отырып сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, қосымша адаптерлерсіз немесе трансформаторларсыз, электр қуаты 220 Вольт. Аспаптармен бірге берілетін, Тапсырыс берушінің орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамамен үйлесімді бағдарламалық қамтылым. Өнім беруші тауарды беру процесін білікті мамандармен сүйемелдеуді қамтамасыз етеді. Тауарды беруді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші Тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды ұсынады.

Приложения 1 и 2 в обязательном порядке прилагаются к заявке.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя _____________
Приложение 1
к заявке на закуп медицинской техники
Форма
"Утверждено"
Руководитель _____________________
(наименование заявителя)
_________________________________
(Ф.И.О.)
__________________________________
(подпись)
__________________________________
(дата)
Перечень медицинской техники
Номер НМИРК
Цена (тенге)
Кол-во
Сумма (тенге)
Условия поставки
Наименование заказчика
Адрес поставки медицинской техники
Условия оплаты
(% предоплаты при наличии)
Срок поставки, календарных дней, не позднее "__" ______ г.
Приложение 2
к заявке на закуп медицинской техники
Форма
"Согласовано"
Руководитель ____________________
(наименование заявителя)
________________________________
(Ф.И.О.)
________________________________
(подпись)
________________________________
(дата)
Техническая спецификация*
№ п/п
Критерии
Описание
1
Наименование медицинской техники
2
Требования к комплектации
№ п/п
Наименование комплектующего к медицинской технике
Техническая характеристика комплектующего к медицинской технике
Требуемое количество (с указанием единицы измерения)
Основные комплектующие
Дополнительные комплектующие
Расходные материалы и изнашиваемые узлы:
3
Требования к условиям эксплуатации
4
Условия осуществления поставки медицинской техники (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2020)
DDP пункт назначения
5
Срок поставки медицинской техники и место дислокации
___календарных дней, не позднее "__"_________ г. Адрес:
6
Условия гарантийного сервисного обслуживания медицинской техники поставщиком, его сервисными центрами в Республике Казахстан либо с привлечением третьих компетентных лиц
Гарантийное сервисное обслуживание медицинской техники не менее 37 месяцев.
Плановое техническое обслуживание должно проводиться не реже чем 1 раз в квартал.
Работы по техническому обслуживанию выполняются в соответствии с требованиями эксплуатационной документации и должны включать в себя:
- замену отработавших ресурс составных частей;
- замене или восстановлении отдельных частей медицинской техники;
- настройку и регулировку медицинской техники; специфические для данной медицинской техники работы и т.п.;
- чистку, смазку и при необходимости переборку основных механизмов и узлов;
- удаление пыли, грязи, следов коррозии и окисления с наружных и внутренних поверхностей корпуса медицинской техники его составных частей (с частичной блочно-узловой разборкой);
- иные указанные в эксплуатационной документации операции, специфические для конкретного типа медицинской техники.
7
Требования к сопутствующим услугам
Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара.

Өлшеу құралдарына жататын тауар Қазақстан Республикасының өлшеу құралдарының тізіліміне енгізілуге тиіс. Жабдық орнатылғанға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті инсталляция алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Есіктердің стандартты ойықтарынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр) сыртқы габариттері бойынша үй-жайды инсталляциялау алдындағы дайындықпен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын ірі жабдық. Жабдықты жұмыс орнына жеткізуді, түсіруді, аспаптарды қаптамадан алуды, орнатуды, реттеуді және іске қосуды, олардың сипаттамаларының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне (дәлдік, сезімталдық, өнімділік және басқалар) сәйкестігін тексеруді, штатта тиісті мамандар, өндірушінің қызметкерлері болмаған кезде, Тапсырыс берушінің медициналық (аппликациялық тренинг) және техникалық персоналды оқытуды (растайтын құжат бере отырып, қызмет көрсетудің базалық деңгейіне) Өнім беруші жүзеге асырады.
* - техникалық ерекшелікте тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларына, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығарылған жерінің атауына және өндірушінің атауына, сондай-ақ егер мұндай нұсқау сатып алынатын тауардың жекелеген әлеуетті өнім берушіге/өндірушіге тиесілігін айқындаған жағдайда өзге де сипаттамаларға нұсқаулар болмауға тиіс.
Тапсырыс берушінің басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бұйрыққа 12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
12-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы сатып алу мониторингі бойынша
есеп _____________ (ай, жыл)
Өңір
Медициналық ұйым
Өнім беруші
МТ атауы, моделі, өндіруші
Саны
Бағасы, теңге
Сомасы, теңге
Кестенің жалғасы
Оның ішінде 20___ ж ___________ денсаулық сақтау басқармаларына нақты берілген
Ескертпе
Саны
Сомасы, теңге
Бұйрыққа 13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
Фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған үлгі шарт (тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында)
___________________
Орналасқан жері
"____" ___________ ж.
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын _____________________________________________ (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің толық атауы) _____________________________________________ атынан (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ негізінде әрекет ететін бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын _________________________________ (Өнім берушінің толық атауы) ______________________________________________________ атынан (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ (Жарғының, Ереженің) негізінде әрекет ететін екінші тараптан, "Халық денсаулығы және жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысының (бұдан әрі – Қағидалар), "____"___________ 20__ жылы өткізілген фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындыларының негізінде төмендегілер туралы осы Фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:

Товар, относящийся к измерительным средствам, должен быть внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение медицинского (аппликационный тренинг) и технического персонала (базовому уровню обслуживания с выдачей подтверждающего документа) Заказчика осуществляет Поставщик с привлечением, при отсутствии в штате соответствующих специалистов, сотрудников производителя.
* - техническая спецификация заказчика не должна содержать указаний на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, в случае, если такое указание определяет принадлежность приобретаемого товара отдельному потенциальному поставщику/производителю.
Ф.И.О. руководителя заказчика (при его наличии)
Приложение 12 к приказу
Приложение 12 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Отчет за _____________ (месяц, год) по мониторингу закупа медицинской техники
Регион
Медицинская организация
Поставщик
Наименование МТ, модель, производитель
Количество
Цена, тенге
Сумма, тенге
Продолжение таблицы
Из них фактически поставлено в медицинские организации на ___________20___ г.
Примечание
Количество
Сумма, тенге
Приложение 13 к приказу
Приложение 13 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой договор на оказание фармацевтических услуг (между заказчиком и поставщиком)
_______________________
Местонахождение
"____" ___________ г.
________________________________________________________________________,
именуемый (ое), (ая) (полное наименование администратора бюджетных программ)
в дальнейшем "Заказчик", в лице ___________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица),
действующий на основании _______________________________________________,
с одной стороны и _______________________________________________________
(полное наименование Поставщика)
____________________________ именуемый (ое), (ая) в дальнейшем "Поставщик",
в лице _________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица),
действующего на основании ___________ (Устава, Положения) с другой стороны,
на основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения", постановления Правительства Республики Казахстан
от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения
закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных
лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования,
фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила), итогов закупа
фармацевтических услуг, проведенного "__" _________20__года, заключили
настоящий Договор на оказание фармацевтических услуг (далее – Договор)
о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1. Өнім беруші елді мекендерде Шартқа 1-қосымшада көрсетілген амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету жүзеге асырылатын дәрілік заттарды бөлшек саудада өткізу объектілерінің тізбесін көрсетеді.
2. Тапсырыс беруші Шартқа 2-қосымшаға сәйкес тізбе және сома бойынша Өнім берушінің шығындарының орнын толтырады.
2. Есептеу тәртібі
3. Шарттың сомасы ____________ жылға __________ теңгені (соманы сандармен және жазумен көрсету) құрайды.
4. Тапсырыс беруші Өнім берушінің іс жүзінде көрсетілетін қызметтерінің шығындарын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде өтейді.
5. Шығындарды өтеу ұсынылған рецептілер тізілімін салыстыру негізінде көрсетілген фармацевтикалық қызмет актісіне сәйкес ай сайын жүзеге асырылады.
6. Өнім берушіге Шарттың жалпы сомасынан 30%-ы (отыз пайызы) мөлшерінде аванс беруге рұқсат етіледі.
7. Шарттың сомасы көрсетілген фармацевтикалық қызметтерді ескере отырып түзетілуі тиіс.
3. Тараптардың міндеттері мен құқықтары
8. Өнім беруші:
1) халыққа Тапсырыс беруші белгілеген тізбе бойынша елді мекендерде фармацевтикалық қызметтер көрсетуге;
2) халыққа ауру түрлерінің тізбесі және амбулаториялық емдеген кезде дәрілік заттар мен арнайы емдік өнімдер тегін және жеңілдік шарттармен берілетін халықтың жекелеген санаттары туралы, сатылатын бағасы мен дәрілік заттардың құнын өтеу сомалары туралы көрнекі ақпарат беруге;
3) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша деректер базасына деректер енгізуге;
4) Тапсырыс берушіге ай сайын осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәрілік заттарды босату жүзеге асырылған рецепттердің жиынтық тізілімін қағаз түрінде және электрондық нұсқада беруге;
5) Тапсырыс берушіге осы Шарттың орындалуына тексеру жүргізу үшін қажетті барлық құжаттаманы беруге міндетті.
9. Тапсырыс беруші:
1) көрсетілген фармацевтикалық қызмет үшін Өнім берушінің шығындарын уақтылы өтеуге;
2) Өнім берушіні тегін және жеңілдікті рецепттер беруді жүзеге асыратын дәрігерлер мен емдеу-профилактикалық ұйымдар туралы ақпаратпен қамтамасыз етуге;
3) Қазақстан Республикасында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету мәселелері жөнінде халықты ақпараттандыруға бағытталған қажетті ұйымдастыру іс-шараларын өткізуге міндеттенеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
10. Өнім беруші:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халыққа фармацевтикалық қызмет көрсету бойынша жіберілген бұзушылық жағдайлары (Тапсырыс беруші белгілеген дәрілік заттармен қамтамасыз етуден бас тарту, сапасыз препараттарды босату) үшін;

1. Предмет Договора
1. Поставщик оказывает фармацевтическую услугу в населенных пунктах Перечень объектов розничной реализации лекарственных средств, через которые осуществляется амбулаторное лекарственное обеспечение, указанных в приложении 1 к Договору.
2. Заказчик осуществляет возмещение затрат Поставщику по перечню и сумме согласно приложению 2 к Договору.
2. Порядок расчета
3. Сумма Договора на ______ год составляет __________ (указать сумму цифрами и прописью) тенге.
4. Заказчик возмещает затраты Поставщику за фактически оказанные услуги, в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ.
5. Возмещение затрат осуществляется ежемесячно, в соответствии с актом оказанных фармацевтических услуг, на основании сверки представленных реестров рецептов.
6. Допускается авансирование Поставщика в размере 30 (тридцать) процентов от общей суммы Договора.
7. Сумма Договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема фармацевтических услуг.
3. Права и обязанности сторон
8. Поставщик обязан:
1) оказывать населению фармацевтическую деятельность в населенных пунктах по перечню, определенному Заказчиком;
2) предоставлять населению наглядную информацию о перечне видов заболеваний и отдельных категорий населения при оказании лечения в амбулаторных условиях которых, лекарственные средства и специализированные лечебные продукты отпускаются бесплатно и на льготных условиях, отпускных ценах и суммах возмещения стоимости лекарственных средств;
3) вводить данные в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению;
4) ежемесячно передавать Заказчику сводный реестр рецептов в электронной версии и на бумажных носителях, по которым осуществлен отпуск лекарственных средств по форме согласно приложению 3 к настоящему Договору;
5) предоставлять Заказчику всю документацию, необходимую для проведения проверки исполнения настоящего Договора.
9. Заказчик обязуется:
1) своевременно производить возмещение затрат Поставщика за оказанные фармацевтические услуги;
2) обеспечить Поставщика информацией о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
3) проводить необходимые организационные мероприятия, направленные на информирование населения по вопросам предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в Республике Казахстан.
4. Ответственность сторон
10. Поставщик несет ответственность:
1) за допущенные случаи нарушения по предоставлению населению фармацевтической услуги (отказ в обеспечении лекарственными средствами, определенных Заказчиком, отпуск препаратов ненадлежащего качества) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2) дәрілік заттарды өткізуге рұқсаты (құқығы) жоқ объектілерден дәрілік заттардың өткізілгені үшін;
3) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша деректер базасына енгізілетін деректердің дәйектігі үшін;
4) Тапсырыс берушіге ай сайын дәрілік заттарды босату жүзеге асырылған рецепттер тізілімін беруге жауапты болады.
11. Тапсырыс беруші:
1) Өнім берушіні тегін және жеңілдікті рецепттер беруді жүзеге асыратын дәрігерлер мен емдеу-профилактикалық ұйымдары туралы ақпаратпен қамтамсыз етуге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған рецепттер тізілімін салыстыру негізінде Өнім берушінің іс жүзінде көрсеткен медициналық көмектің көлемі үшін шығындарды өтеуге ақша қаражатын уақтылы аударуға;
3) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша автоматтандырылған деректер базасын жүргізуге жауапты болады.
12. Өнім берушінің тарапынан фармацевтикалық қызмет көрсету жөніндегі Шарттың талаптарын бұзу мынадай санкцияларға әкелуі мүмкін: Шартты жоюға немесе орындалмаған не тиісінше орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) пайыз мөлшерінде тұрақсыздықты төлеуге әкелуі мүмкін.
13. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 4-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
5. Шартты өзгерту және бұзу
14. Шарттың талаптары тараптардың жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
15. Шартты мерзімінен бұрын тоқтату ниеті туралы тараптар Шартты тоқтатудың болжамданған күніне дейін кемінде 30 (отыз) күн бұрын бірін-бірі хабардар етуге міндетті.
16. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін Тапсырыс беруші міндеттемелерді орындамағаны туралы Өнім берушіге жазбаша хабарлама жолдай отырып, Шартты бір жақты тәртіппен бұза алады.
6. Форс-мажор
17. Форс-мажор жағдайлары туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге кідіртпей осы жағдайлар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
18. Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптың жаңсақтығына немесе салғырттығына байланысты емес және бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда, Тараптардың кез келгенінің бақылауына бағынбайтын күтпеген сипатқа ие (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, әскери іс-қимылдар, өндірісті тоқтата тұру немесе тоқтату және еңсерілмейтін күштің (форс-мажордың) туындағаны туралы куәлікте көрсетілген жағдайлар) оқиғаны білдіреді.

2) за реализацию лекарственных средств через объекты, не имеющие разрешения (права) реализации лекарственных средств;
3) за достоверность вводимых в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению;
4) за ежемесячную передачу Заказчику реестра рецептов, по которым осуществлен отпуск лекарственных средств.
11. Заказчик несет ответственность:
1) за своевременное предоставление Поставщику данных о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
2) за своевременное перечисление денежных средств на возмещение затрат Поставщику за фактически оказанный объем медицинской помощи на основании сверки представленных реестров рецептов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) за ведение автоматизированной базы данных по амбулаторному лекарственному обеспечению.
12. Нарушение условий Договора по оказанию фармацевтической деятельности о стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: аннулирование Договора или выплате неустойки в размере 0,01 (ноль целых одна сотая) процентов от суммы неисполненных или исполненных ненадлежащим образом обязательств.
13. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 4 к Договору.
5. Изменение и расторжение Договора
14. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по письменному соглашению сторон.
15. О намерении досрочного прекращения Договора стороны обязаны уведомить друг друга не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней до предполагаемой даты прекращения Договора.
16. За нарушение условий Договора Заказчик в одностороннем порядке может расторгнуть Договор, направив Поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств.
6. Форс-мажор
17. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
18. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны, и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю любой из Сторон (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, военные действия, приостановление или прекращение производства и обстоятельства указанные в свидетельстве о наступлении непреодолимой силы (форс-мажора)) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.

7. Құпиялылық
19. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
20. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
8. Қорытынды ережелер
21. Тараптардың ешқайсысының екінші тараптың жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін үшінші тарапқа беруге құқығы жоқ.
22. Шарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалған, бір дана Тапсырыс берушіде, екіншісі Өнім берушіде болады.
23. Шарт Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің аумақтық органында тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
9. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Тапсырыс беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған үлгі шартқа
1-қосымша
Нысан
Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді жүзеге асыратын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды бөлшек саудада сату объектілерінің тізбесі
Елді мекеннің атауы
Бөлшек саудада сату объектісінің атауы (дәріхана, дәріхана пункті, дәріхана дүңгіршегі, ауылдық отбасылық дәрігерлік амбулатория, фельдшер пункті және басқалар)
Мекенжайы
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған үлгі шартқа
2-қосымша
Нысан
___________ жылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты арнайы емдік өнімдермен тегін қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі және өтелетін сомасы
р/с №
Аурудың түрлері немесе халықтың жекелеген санаты
Дәрілік заттардың атауы
Дозасы мен шығарылу нысаны
Сату бағасы, теңге
Құнын өтеу сомасы, теңге
___________ жылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты арнайы емдік өнімдермен жеңілдікпен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі және өтелетін сомасы
р/с №
Аурудың түрлері немесе халықтың жекелеген санаты
Дәрілік заттардың атауы
Дозасы мен шығарылу нысаны
Сату бағасы, теңге
Құнын өтеу коэффициентін есепке алғандағы құнын өтеу сомасы, теңге
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған үлгі шартқа
3-қосымша
Нысан
__________ өнім беруші бойынша 20__ жылғы ______ бастап _____ дейінгі кезеңдегі (амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша) рецепттердің жиынтық тізілімі
Рецепттердің №
Тегін және (немесе) жеңілдікті рецепттер жазып берген медициналық ұйымның атауы
Дәрілік заттардың атауы
Дозасы мен шығарылу нысаны
Саны
Сату бағасы
Құнын өтеу сомасы
Құрастырды:
Басшы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"___" _________ 20 _______ ж.
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған үлгі шартқа
4-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

7. Конфиденциальность
19. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (три) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
20. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
8. Заключительные положения
21. Ни одна из сторон не имеет право передавать свои обязательства по Договору третьей стороне без письменного согласия другой стороны.
22. Договор составлен в двух экземплярах, на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у Заказчика, другой – у Поставщика.
23. Договор вступает в силу со дня регистрации в территориальном органе Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и действует до 31 декабря 20__ года.
9. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик:
______________________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность _____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик:
______________________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому договору
на оказание
фармацевтических услуг
Форма
Перечень объектов розничной реализации лекарственных средств и медицинских изделий через которые осуществляется амбулаторное лекарственное обеспечение
Наименование населенного пункта
Наименование объекта розничной реализации (аптека, аптечный пункт, аптечный киоск, сельские семейно-врачебные амбулатории, фельдшерские пункты и другие)
Адрес
Приложение 2
к Типовому договору
на оказание
фармацевтических услуг
Форма
Перечень лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования в амбулаторных условиях с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами на _______ год и сумма возмещения
№ п/п
Виды заболеваний или отдельных категорий населения
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Отпускная цена, тенге
Сумма возмещения, тенге
Перечень лекарственных средств и медицинских изделий для льготного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами на _______ год и сумма возмещения
№ п/п
Виды заболеваний или отдельных категорий населения
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Отпускная цена, тенге
Сумма возмещения, с учетом коэффициента возмещения, тенге
Приложение 3
к Типовому договору
на оказание
фармацевтических услуг
Форма
Сводный реестр рецептов (по амбулаторному лекарственному обеспечению)
за период с _________ по _________ 20__ г. по поставщику __________________
№ рецептов
Наименования медицинских организаций, выписавших бесплатные и (или) льготные рецепты
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Количество
Отпускная цена
Сумма к возмещению
Составил:
Руководитель Ф.И.О. (при его наличии)
"___" _________ 20 __ г.
Приложение 4
к Типовому договору
на оказание
фармацевтических услуг
Форма
Антикоррупционные требования

1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында қандай да бір заңсыз артықшылықтарды немесе өзге де заңсыз мақсаттарды алу мақсатында осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақшалай қаражатты немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді деп сендіреді.
2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада қолданылатын пара беру/алу, коммерциялық сатып алу сияқты әрекеттерді, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерді жүзеге асырмайтындығына сендіреді.
3. Осы Шарт Тараптарының әрқайсысы басқа Тараптың қызметкерлерін қандай да бір жолмен, оның ішінде ақшалай сомаларды, сыйлықтарды беру, олардың атына жұмыстарды (қызметтерді) өтеусіз орындау жолымен және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке қоятын және осы қызметкердің оны ынталандыратын тараптың пайдасына қандай да бір іс-әрекеттерді орындауын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да тәсілдермен ынталандырудан бас тартады.
4. Тараптардың әрқайсысы екінші Тараптан осы Шарттың орындалу барысын талдау мақсатында осы Шарттың орындалуы жөніндегі мәліметтерді қамтитын құжаттарды сұратады.
5. Тарапта қандай да бір Сыбайлас жемқорлыққа қарсы жағдайлардың бұзылғаны немесе орын алуы мүмкін деген күдік туындаған жағдайда, тиісті Тарап екінші Тарапты жазбаша нысанда хабардар етеді, сондай-ақ бұл туралы жоғары тұрған басшыға және (немесе) қызметкері болып табылатын мемлекеттік органның не ұйымның басшылығына және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдарға "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 1-тармағына сәйкес хабарлайды.
6. Жазбаша хабарламада Тарап контрагенттің, оның үлестес тұлғаларының, жұмыскерлерінің, агенттерінің, өкілдерінің, делдалдардың және (немесе) қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) осы шарттардың қандай да бір ережелерін бұзу болғанын немесе болуы мүмкін екенін анық растайтын немесе болжауға негіз болатын, қолданылатын заңнамада пара беру немесе алу, коммерциялық сатып алу ретінде сараланатын әрекеттерден, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерден көрінетін фактілерге сілтеме жасайды немесе материалдарды ұсынады.

1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования Антикоррупционного законодательства.
3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом работников другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.
4. Каждая из Сторон запрашивает у другой Стороны документы, содержащие сведения по исполнению настоящего Договора в целях анализа хода исполнения настоящего Договора.
5. В случае возникновения у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона уведомляет другую Сторону в письменной форме, а также информирует об этом вышестоящего руководителя и (или) руководство государственного органа либо организации, сотрудником которой является, и (или) уполномоченные государственные органы в соответствии с пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции".
6. В письменном уведомлении Сторона ссылается на факты или предоставляет материалы, достоверно подтверждающие или дающие основание предполагать, что произошло или может произойти нарушение каких-либо положений настоящих условий контрагентом, его аффилированными лицами, работниками, агентами, представителями, посредниками и (или) субподрядчиками (соисполнителями), выражающееся в действиях, квалифицируемых применимым законодательством, как дача или получение взятки, коммерческий подкуп, а также действиях, нарушающих требования Антикоррупционного законодательства.

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Бұйрыққа 14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ – 113 бұйрығына
14-қосымша
Нысан
Сатып алудың үлгі шарты (тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында)
___________________
орналасқан жері
"____" ___________ ж.
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын ____________________________________ (тапсырыс берушінің толық атауы) __________________________________ атынан уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын _______________________________________________ (өнім беруші – тендер жеңіпазының толық атауы) ___________________________________________ атынан уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ (Жарғының, Ереженің) негізінде әрекет ететін екінші тараптан, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысының (бұдан әрі – Қағидалар), № ______ "___" __________ _____ жылы (сатып алу затын көрсету) сатып алу бойынша ______________________ тәсілмен (тәсілін көрсету) сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың негізінде осы Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:
1. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдарға мынадай түсінік беріледі:
1) Шарт – Тапсырыс беруші мен Өнім берушінің арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ Шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 14 к приказу
Приложение 14 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой договор закупа (между заказчиком и поставщиком)
____________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
_______________________________________________________________________
(полное наименование заказчика), именуемый в дальнейшем "Заказчик",
в лице _________________________________________________________________,
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного лица с одной стороны,
и ______________________________________________________________________
(полное наименование поставщика – победителя тендера)
_______________________________________________________________________,
именуемый в дальнейшем "Поставщик", в лице ______________________________,
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица,
действующего на основании __________, (устава, положения) с другой стороны,
на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021
года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных
продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования,
фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила), и протокола об итогах
закупа способом ______________________ (указать способ) по закупу (указать
предмет закупа) № _______ от "___" __________ _____ года, заключили настоящий
Договор закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий
(далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:
1. Термины, применяемые в Договоре
1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Поставщиком в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в Договоре есть ссылки;

2) Шарттың сомасы – Тапсырыс берушінің Өнім берушіге Шарттың шеңберінде Бірыңғай дистрибьюторға өзінің шарттық міндеттемелерін толық орындағаны үшін төлеуі тиіс сома;
3) тауарлар – Өнім беруші Тапсырыс берушіге Шарттың талаптарына сәйкес беруі тиіс дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар және ілеспе көрсетілетін қызметтер;
4) ілеспе көрсетілетін қызметтер – тасымалдау және сақтандыру сияқты тауарларды беруді қамтамасыз ететін көрсетілетін қызметтер және Өнім берушінің Шартты орындауға бағытталған басқа да міндеттерін қамтитын, монтаждау, іске қосу, техникалық жәрдем көрсету, оқыту және басқа да қосалқы көрсетілетін қызметтер;
5) Тапсырыс беруші – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, медициналық қызметтер көрсететін әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілері;
6) Өнім беруші – Тапсырыс берушімен жасалған сатып алу туралы Шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін және Шарт талаптарында көрсетілген тауарларды беруді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға.
2. Шарттың мәні
2. Өнім беруші тауарды Шарттың талаптарына сәйкес, осы Шартқа қосымшаларда айқындалған мөлшерде және сапада беруге, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және Шарттың талаптарына сәйкес төлеуге міндеттенеді.
3. Төменде санамаланған құжаттар және оларда келісілген талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың тізбесі;
3) техникалық ерекшелік;
4) Шарттың орындалуын қамтамасыз ету (бұл тармақша егер тендерлік құжаттамада немесе Қағидаларда Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу көзделсе көрсетіледі).
3. Шарттың бағасы және төлемі
4. Шарттың бағасы (ММ үшін бюджеттік бағдарламаға/ерекшелікке сәйкес тауарлардың атауын көрсету) ______________________________________ теңгені (соманы санмен және жазумен көрсету) құрайды және Өнім берушінің оның тендерлік өтінімінде көрсеткен бағасына сәйкес келеді.
5. Өнім берушіге берілген тауарлар үшін ақы төлеу мынадай шарттарда жүргізіледі:
Төлем түрі _____________ (аудару, қолма-қол есеп айырысу, аккредитив және өзге де төлемдер)
Төлеу мерзімі: ____ (мысалы: % кейін тауарды тағайындалған пунктте қабылдағаннан немесе алдын ала төлем немесе өзгелер).
6. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:

2) цена Договора – сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Поставщику в соответствии с условиями Договора;
3) товары – лекарственные средства и (или) медицинские изделия и сопутствующие услуги, которые Поставщик должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) сопутствующие услуги – услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие как, транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие обязанности Поставщика, направленные на исполнение Договора;
5) Заказчик – местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги, а также субъекты здравоохранения, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
6) Поставщик – физическое или юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним Договоре о закупе и осуществляющее поставку товаров, указанных в условиях Договора.
2. Предмет Договора
2. Поставщик обязуется поставить товар в соответствии с условиями Договора, в количестве и качестве, определенных в приложениях к настоящему Договору, а Заказчик принять его и оплатить в соответствии с условиями Договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) перечень закупаемых товаров;
3) техническая спецификация;
4) обеспечение исполнения Договора (этот подпункт указывается, если в тендерной документации или Правилах предусматривается внесение обеспечения исполнения Договора).
3. Цена Договора и оплата
4. Цена Договора (для ГУ указать наименование товаров согласно бюджетной программы/специфики) составляет ______________________________________
тенге (указать сумму цифрами и прописью) и соответствует цене, указанной Поставщиком в его тендерной заявке.
5. Оплата Поставщику за поставленные товары производиться на следующих условиях:
Форма оплаты _____________ (перечисление, за наличный расчет, аккредитив и иные платежи)
Сроки выплат ____ (пример: % после приемки товара в пункте назначения или предоплата, или иное).
6. Необходимые документы, предшествующие оплате:

1) Өнім беруші ұсынатын және оның өндіруші, ресми дистрибьютор не өндірушінің ресми өкілі мәртебесін растайтын шарттың көшірмесі немесе өзге де құжаттар;
2) шот-фактура, жүкқұжат, қабылдап алу-беру актісі;
3) тауардың нақты түріне тән өзге де құжаттар (медициналық техниканы сатып алу кезінде: сервистік қызмет көрсетуді жүргізу кестесі; егер тауар өлшеу құралы болып табылса, өлшеу құралының бастапқы тексеруден өткені туралы сертификат; тапсырыс берушінің медициналық және техникалық мамандарын оқытуды растайтын құжаттар).
4. Тауарды беру және қабылдау шарттары
7. Шарт шеңберінде берілетін тауарлар техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуі немесе олардан жоғары болуы тиіс.
8. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарттың немесе оның қандай да бір ережелерінің, сондай-ақ Тапсырыс беруші немесе осы Шартты орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың, жоспарлардың, сызбалардың, модельдердің, үлгілердің немесе ақпараттың мазмұнын ешкімге ашпауға тиіс.
Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс.
9. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз жоғарыда аталған қандай да бір құжаттарды немесе ақпаратты Шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбауға тиіс.
10. Өнім беруші тауарларды соңғы межелі пунктіне тасымалдау кезінде олардың бүлінуінен немесе бүлінуінен алдын алатын орауды қамтамасыз етуге тиіс.
Қаптама қандай да бір шектеусіз қарқынды көтеру-тасымалдау өңдеуіне және тасымалдау кезінде экстремалды температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуі тиіс.
Буып-түйілген жәшіктердің габариттерін және олардың салмағын айқындау кезінде жеткізудің соңғы пунктінің алыстығын және тауарларды алып жүрудің барлық пункттерінде қуатты жүк көтергіш құралдардың болуын ескеру қажет.
11. Жәшіктерді буып-түю және таңбалау, сондай-ақ оның ішіндегі және сыртындағы құжаттама Қазақстан Республикасының заңнамасына қатаң сәйкес келуі тиіс.
12. Тауарларды беруді Өнім беруші сатып алынатын тауарлар тізбесінде айтылған Тапсырыс берушінің/сатып алуды ұйымдастырушының талаптарына сәйкес жүзеге асырады.
13. Өнім беруші тауарларды тендерлік құжаттамаға қосымшада көрсетілген межелі пунктке дейін жеткізуге тиіс. Бұл тауарларды межелі пунктке дейін тасымалдауды Өнім беруші жүзеге асырады және төлейді, ал осыған байланысты шығыстар Шарттың бағасына енгізіледі.

1) копия договора или иные документы, представляемые Поставщиком и подтверждающие его статус производителя, официального дистрибьютора либо официального представителя производителя;
2) счет-фактура, накладная, акт приемки-передачи;
3) иные документы специфичные для конкретного вида товара (при закупе медицинской техники: график проведения сервисного обслуживания; сертификат о прохождении первичной поверки средства измерения, если товар является средством измерения; документы, подтверждающие проведение обучения медицинских и технических специалистов заказчика).
4. Условия поставки и приемки товара
7. Товары, поставляемые в рамках Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
8. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, представленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего Договора.
Указанная информация должна представляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
9. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика использовать какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации Договора.
10. Поставщик должен обеспечить упаковку товаров, способную предотвратить их от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения.
Упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования товаров.
11. Упаковка и маркировка ящиков, а также документация внутри и вне ее должны строго соответствовать законодательству Республики Казахстан.
12. Поставка товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями Заказчика/организатора закупа, оговоренными в перечне закупаемых товаров.
13. Поставщик должен поставить товары до пункта назначения, указанного в приложении к тендерной документации. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком, а связанные с этим расходы включаются в цену Договора.

5. Медициналық техниканы беру және қабылдау ерекшеліктері
14. Берілетін медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету орнатылғаннан және пайдалануға берілгеннен кейін 37 (отыз жеті) ай ішінде жарамды, осы кезең ішінде кепілдікті сервистік қызмет көрсету құны Шарттың бағасына енгізілген және өзіне регламенттік және жөндеу жұмыстарын, сондай-ақ бұл ретте дайындаушы зауыт өндірген пайдаланылатын қосалқы бөлшектер мен тораптарды қамтиды. Бұл ретте кепілді сервистік қызмет көрсету медициналық техниканың тораптары мен жинақтауыштарының сынуы, жөнделуі, ауыстырылуы себебінен тоқтап тұру кезеңіне мөлшерлес мерзімге ұзартылады немесе Тапсырыс берушіге көрсетілген кезеңге Өнім беруші осыған ұқсас жұмыс істейтін медициналық техниканы ұсынады.
15. Осы Шарт шеңберінде Өнім беруші тендерлік құжаттамада көрсетілген қызметтерді ұсынуы тиіс.
16. Ілеспе қызметтердің бағасы Шарттың бағасына кіреді.
17. Тапсырыс беруші Өнім берушіден Өнім беруші дайындайтын немесе өткізетін қосалқы бөлшектер туралы ақпаратты, атап айтқанда Тапсырыс беруші Өнім берушіден сатып алу үшін таңдай алатын және кепілдік мерзімі өткеннен кейін оларды пайдалана алатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын ұсынуды талап ете алады.
18. Өнім беруші қосалқы бөлшектерді өндіруді тоқтатқан жағдайда:
а) Тапсырыс берушіге қажетті мөлшерде қажетті сатып алуды жүргізуге мүмкіндік беру үшін өндірістің алдағы тоқтауы туралы алдын ала хабарлауы;
б) қажет болған жағдайда өндіріс тоқтатылғаннан кейін Тапсырыс берушіге қосалқы бөлшектерге жоспарларды, сызбаларды және техникалық құжаттаманы тегін беруі тиіс.
19. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілген тауарлардың:
1) егер шартта өзгеше көзделмесе, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модельдер болып табылатынына;
2) Тапсырыс берушінің елі үшін әдеттегі жағдайларда берілген тауарларды қалыпты пайдалану кезінде конструкциясына, материалдарына немесе жұмысына байланысты ақаулары болмайтынына кепілдік береді.
20. Тапсырыс беруші ұсынған техникалық ерекшелікке қатаң сәйкестікте Өнім беруші дайындаған конструкцияларда, материалдарда ақаулар пайда болған жағдайда Өнім беруші Тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігіндегі олқылықтары үшін жауапты болмайды.
21. Бұл кепілдік тауарлардың бүкіл партиясын немесе оның бір бөлігін нақты жағдайға байланысты жеткізгеннен және оларды Шартта көрсетілген соңғы межелі пунктте қабылдағаннан кейін ______ күн ішінде жарамды (кепілдіктің талап етілетін мерзімі көрсетілсін).

5. Особенности поставки и приемки медицинской техники
14. Гарантийное сервисное обслуживание на поставляемую медицинскую технику действительно в течение 37 (тридцать семь) месяцев после установки и введения в эксплуатацию, стоимость гарантийного сервисного обслуживания в течение данного периода включена в цену договора и включает в себя регламентные и ремонтные работы, а также используемые при этом запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем. При этом гарантийное сервисное обслуживание продлевается на срок соразмерно периоду простоя по причине поломки, ремонта, замены узлов и комплектующих медицинской техники или на указанный период Заказчику Поставщиком предоставляется аналогичная работающая медицинская техника.
15. В рамках данного Договора Поставщик должен предоставить услуги, указанные в тендерной документации.
16. Цены на сопутствующие услуги включены в цену Договора.
17. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить информацию о запасных частях, изготовляемых или реализуемых Поставщиком, а именно стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
18. Поставщик, в случае прекращения производства им запасных частей, должен:
а) заблаговременно уведомить Заказчика о предстоящем свертывании производства, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах;
б) в случае необходимости вслед за прекращением производства бесплатно предоставить Заказчику планы, чертежи и техническую документацию на запасные части.
19. Поставщик гарантирует, что товары, поставленные в рамках Договора:
1) являются новыми, неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации конструкций и материалов, если Договором не предусмотрено иное;
2) не имеют дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленных товаров в условиях, обычных для страны Заказчика.
20. В случае появления дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных Поставщиком в строгом соответствии с технической спецификацией, представленной Заказчиком, Поставщик не несет ответственности за упущения Заказчика в его (Заказчика) технической спецификации.
21. Эта гарантия действительна в течение ______ дней после (указать требуемый срок гарантии) доставки всей партии товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном пункте назначения, указанном в Договоре.

22. Тапсырыс беруші осы кепілдікке байланысты барлық наразылықтар туралы Өнім берушіні жазбаша түрде жедел хабардар етуге міндетті.
23. Тауардың істен шығуы туралы хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші хабарламаны алған кезден бастап 72 (жетпіс екі) сағаттан аспайтын мерзімде болжамды жөндеудің себептерін, мерзімдерін айқындау үшін білікті маманның жергілікті жерге шығуын қамтамасыз етуге тиіс. Өнім беруші дайындаушы зауыт өндірген қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдалана отырып жөндеу немесе Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ақаулы тауарды немесе оның бөлігін ауыстыруды бір ай ішінде жүргізуге тиіс.
24. Егер Өнім беруші хабарламаны алып, бір ай ішінде ақауды(ларды) түзетпесе, Тапсырыс беруші Өнім берушінің есебінен және Тапсырыс берушінің Өнім берушіге қатысты Шарт бойынша иелене алатын басқа құқықтарына қандай да бір залалсыз ақауларды түзету бойынша қажетті санкциялар мен шараларды қолдана алады.
25. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, тиеп-жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Өнім беруші ұсынатын қызметтер және өзгелер) жол берілмейді.
26. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша тауарлардың кез келген бөлігін беру үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда шарттың бағасы немесе беру графигі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің осы баптың шеңберінде түзету жүргізуге барлық сұрау салулары Өнім беруші тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
6. Тараптардың жауапкершілігі
27. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да бермеуге тиіс.
28. Тауарларды беруді және қызметтерді көрсетуді Өнім беруші баға кестесінде көрсетілген кестеге сәйкес жүзеге асыруға тиіс.
29. Өнім беруші тарапынан жеткізілімді орындауды кешіктіру Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұстап қалуға және тұрақсыздық айыбын төлеуге алып келеді.
30. Егер Шартты орындау кезеңінде Өнім беруші кез келген сәтте тауарларды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, Өнім беруші Тапсырыс берушіге кідіріс фактісі, оның болжамды ұзақтығы және себебі (себептері) туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Өнім берушіден хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші жағдайды бағалауға тиіс және бюджеттік бағдарлама әкімшісімен келісім бойынша Өнім берушінің Шартты орындау мерзімін ұзарта алады. Мұндай жағдайда мұндай ұзартуды тараптар Шартқа түзетулер енгізу арқылы ратификациялауға тиіс.

22. Заказчик обязан оперативно уведомить Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией.
23. После получения уведомления о выходе товара из строя поставщик должен в срок не более 72 (семьдесят два) часов с момента получения уведомления обеспечить выезд квалифицированного специалиста на место для определения причин, сроков предполагаемого ремонта. Поставщик должен произвести ремонт, используя запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем, или замену бракованного товара или его части без каких-либо расходов со стороны заказчика в течение одного месяца.
24. Если Поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в течение одного месяца, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по Договору в отношении Поставщика.
25. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки, или услуги, предоставляемые Поставщиком и иные) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
26. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки любой части товаров по Договору, то цена Договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
6. Ответственность Сторон
27. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
28. Поставка товаров и предоставление услуг должны осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком, указанным в таблице цен.
29. Задержка с выполнением поставки со стороны поставщика приводит к удержанию обеспечения исполнения договора и выплате неустойки.
30. Если в период выполнения Договора Поставщик в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от Поставщика Заказчик должен оценить ситуацию и может, по согласованию с администратором бюджетной программы, продлить срок выполнения Договора поставщиком. В этом случае, такое продление должно быть ратифицировано сторонами путем внесения поправки в Договор.

31. Форс-мажор жағдайларды қоспағанда, егер Өнім беруші тауарларды Шартта көзделген мерзімдерде бере алмаса, Тапсырыс беруші Шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, Шарттың бағасынан жеткіліксіз берілген немесе мерзімі бұзылып берілген тауар сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшеріндегі соманы тұрақсыздық айыбы түрінде шегереді.
32. Егер Шартты орындауды кешіктіру форс-мажор жағдайлардың нәтижесі болып табылса, Өнім беруші өзінің Шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе Шарттың талаптарын орындамауына байланысты оны бұзуға жауапты болмайды.
33. Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптың жаңсақтығына немесе салғырттығына байланысты емес және бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда, Тараптардың кез келгенінің бақылауына бағынбайтын күтпеген сипатқа ие (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, әскери іс-қимылдар, өндірісті тоқтата тұру немесе тоқтату және еңсерілмейтін күштің (форс-мажордың) туындағаны туралы куәлікте көрсетілген жағдайлар) оқиғаны білдіреді.
34. Форс-мажор жағдайлар туындаған кезде, олар туындаған Тарап екінші Тарапқа осындай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және форс-мажор жағдайлар туындаған кезден бастап күнтізбелік он күн ішінде олардың туындағанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажор жағдайлар тоқтатылғанға дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажор жағдайлардың қолданылу мерзіміне сәйкес ұзартылады. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
35. Егер форс-мажор жағдайлар күнтізбелік бір айдан астам уақытқа созылса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасасу жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты берілген тауар үшін өзара есеп айырысуды жүргізеді.
36. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты кез келген уақытта бұза алады. Бұл жағдайда бұзу дереу жүзеге асырылады және егер Шартты бұзу зиян келтірмесе немесе іс-әрекеттерді жасауға немесе Тапсырыс берушіге қойылған немесе кейіннен қойылатын санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтарды қозғамаса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді.

31. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может поставить товары в сроки, предусмотренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вычитает из цены Договора в виде неустойки сумму в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процентов от суммы недопоставленного или поставленного с нарушением сроков товара.
32. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
33. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны, и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю любой из Сторон (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, военные действия, приостановление или прекращение производства и обстоятельства указанные в свидетельстве о наступлении непреодолимой силы (форс-мажора)) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.
34. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами в течение десяти календарных дней с момента возникновения форс-мажорных обстоятельств. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств. Неуведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любые вышеуказанные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности за ненадлежащее исполнение, либо неисполнение обязательств по Договору.
35. В случае, если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом. При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
36. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае, расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.

37. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты одан әрі орындаудың орынсыздығына байланысты оны кез келген уақытта бұза алады. Хабарламада Шартты бұзудың себебі көрсетілуге тиіс, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне енген күні көрсетілуге тиіс.
Шарт осындай жағдайларға байланысты күшін жойған кезде Өнім беруші Шартты бұзуға байланысты оны бұзатын күнгі іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етуге құқылы. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін салуға тиіс.
38. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күнтізбелік күн ішінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
39. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
7. Құпиялылық
40. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.

37. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения Договора, должен оговариваться объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
Когда Договор аннулируется в силу таких обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
38. Если в течение 21 (двадцати одного) календарного дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
39. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению к Договору.
7. Конфиденциальность
40. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.

41. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
8. Қорытынды ережелер
42. Шарт қазақ және орыс тілдерінде жасалады. Егер Шарттың екінші тарабы шетелдік ұйым болып табылған жағдайда, екінші данасы Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасына сәйкес тілге аударылуы мүмкін. Шартты сот тәртібімен қарау қажет болған жағдайда шарттың қазақ немесе орыс тілдеріндегі данасы қаралады. Тараптар алмасатын Шартқа қатысты барлық хат алмасу және басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес келуге тиіс.
43. Шартқа сәйкес бір Тарап екінші Тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасы беріле отырып, хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жіберіледі.
44. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болатынына байланысты күшіне енеді.
45. Салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төленуге жатады.
46. Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге міндетті.
47. Осы Шарт Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органында тіркегеннен кейін (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) не Тараптар қол қойғаннан және Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
Аумақтық қазынашылық органында тіркелген күні (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін): ________________.
48. Осы тауарды сатып алу Шарты Тапсырыс берушінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асыруы процесінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы Шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына, Өнім берушінің тендерлік өтініміне және тендер қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес келуге тиіс.
9. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Тапсырыс беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Сатып алудың үлгі шартына
(тапсырыс беруші мен өнім
беруші арасында)
қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

41. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
8. Заключительные положения
42. Договор составляется на казахском и русском языках. В случае, если второй стороной Договора является иностранная организация, то второй экземпляр может переводиться на язык в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в судебном порядке рассматривается экземпляр Договора на казахском или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
43. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
44. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
45. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
46. Поставщик обязан внести обеспечение исполнения Договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
47. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (для государственных органов и государственных учреждений) либо после подписания Сторонами и внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора.
Дата регистрации в территориальном органе казначейства (для государственных органов и государственных учреждений): ________________.
48. Настоящий Договор закупа товара регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком закупа лекарственных средств и медицинских изделий. Любые вносимые в настоящий Договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, тендерной документации Заказчика, тендерной заявке Поставщика и протоколу об итогах тендера.
9. Адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик:
_____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность _____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик:
_____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение
к Типовому договору закупа
(между Заказчиком
и Поставщиком)
Форма
Антикоррупционные требования

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Бұйрыққа 15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
15-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
____________________________
(Бірыңғай дистрибьютордың,
сатып алуды
ұйымдастырушының,
тапсырыс берушінің атауы)
Шартқа қол қоюдан бас тарту
_______________________________________________ (жеңімпаз-әлеуетті өнім берушінің
атауы) лот бойынша № _______________________________________________ (себебі
бойынша хабарландырудағы/сатып алу веб-порталындағы нөмірі)
_______________________________________________ (тиісті негіздемені көрсету)
________________________________________________ сатып алу жөніндегі тендер/конкурс
қорытындылары бойынша шартқа қол қоюдан бас тартады.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _________________
Бұйрыққа 16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
16-қосымша
Нысан
Сатып алу нәтижелері туралы есеп
р/с №
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы
Дәрілік заттардың сипаттамасы (дәрілік нысаны, дозасы, шоғырлануы)
Өлшем бірлігі – 1 дана (ампула, таблетка, капсула, құты)
Жеңімпаздың бағасы (теңгемен)
Саны
Жеңімпаздың бағасы бойынша (теңгемен)
Өндірушінің атауы
Елі
Жеңімпаз /Өнім беруші
Хаттама күні
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ____________ қолы
Бұйрыққа 17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
17-қосымша
Нысан
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алудың үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс беруші арасында)
Нұр-Сұлтан қаласы
"___" _________ 20_ ж.
Бюджеттік бағдарлама (мемлекеттік мекемелер үшін)
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын _____________________________ атынан _______________ бір тараптан және бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын __________________________________ атынан екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына және Тапсырыс беруші ұсынған өтінімге сәйкес төмендегілер туралы осы Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алудың шартын (бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс беруші арасында) (бұдан әрі – Шарт) жасасты.

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десяти) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 15 к приказу
Приложение 15 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Кому:
____________________________
____________________________
(наименование Единого
дистрибьютора, организатора
закупа, заказчика)
Отказ от подписания договора
__________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика-победителя)
отказывается от подписания договора по итогам тендера/конкурса по закупу
__________________________________________________________________,
по лоту № _________________________________________________________
(номер в объявлении/на веб-портале закупок)
по причине ________________________________________________________
(указать соответствующее обоснование).
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) _________________
Приложение 16 к приказу
Приложение 16 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Отчет о результатах закупа
№ п/п
Международное непатентованное наименование (МНН)
Торговое наименование
Характеристика лекарственных средств (лекарственная форма, дозировка, концентрация)
Единица измерения - 1 шт. (ампула, таблетка, капсула, флакон)
Цена победителя (в тенге)
Кол-во
Сумма по цене победителя (в тенге)
Наименование производителя
Страна
Победитель /Поставщик
Дата протокола
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя ____________подпись
Приложение 17 к приказу
Приложение 17 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой договор закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий
(между единым дистрибьютором и заказчиком)
город Нур-Султан
"___" _________ 20_ г.
Бюджетная программа (для государственных учреждений)
________________ именуемое в дальнейшем "Заказчик", в лице _________________, с одной стороны, и ТОО "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице _________________, с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила) и представленной Заказчиком заявкой, заключили настоящий Договор закупки лекарственных средств и(или) медицинских изделий (между Единым дистрибьютором и Заказчиком) (далее - Договор) о нижеследующем:

1. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдарға мынадай түсінік беріледі:
1) Шарт – Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ Шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарттың сомасы – Тапсырыс берушінің Шарттың шеңберінде Бірыңғай дистрибьюторға төлеуі тиіс сома;
3) тауарлар – Бірыңғай дистрибьютор Шарттың талаптарына сәйкес Тапсырыс берушіге беруі тиіс дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар;
4) ауыспалы қалдық – өнім берушілерден бірыңғай дистрибьютордың қоймасына өткен қаржы жылдарында қабылданған, оның ішінде төмендемейтін қордан тапсырыс берушілер өткізбеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар;
5) тауарға ілеспе құжаттар – шот-фактура, қабылдап алу - беру актісі, тауарларды басқа жаққа жіберуге жүкқұжат, сенімхат;
6) өкіл (уәкілетті өкіл) – шарттың талаптарын іске асыру бойынша белгілі бір іс-әрекеттер жасауға Тарап заңнамада белгіленген тәртіппен берген жеке және (немесе) заңды тұлға.
2. Шарттың мәні
2. Бірыңғай дистрибьютор тауарды осы Шартқа қосымшаларға сәйкес беруге, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және осы Шарттың талаптарына сәйкес төлеуге міндеттенеді.
3. Төменде санамаланған құжаттар және оларда келісілген талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың ерекшелігі (Шартқа 1-қосымша);
3) беру орны және графигі (Шартқа 2-қосымша);
4) құрамында есірткі, психотроптық заттар бар дәрілік заттарды (бұдан әрі – ЕқПз) сатып алу кезінде – "Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын медициналық мақсатта пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 32 бұйрығына сәйкес есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларына қойылатын талап.
4. Тараптар шарт жасасу және орындау үшін барлық өкілеттіктерге ие екендігін, үшінші тұлғалардың талаптарымен ауыртпалық салынбағанын және болашақта үшінші тұлғалар тарапынан наразылықтар туындаған жағдайда оларды дербес реттейтінін мәлімдейді және кепілдік береді.
3. Тараптардың міндеттері
5. Бірыңғай дистрибьютор:

1. Термины, применяемые в Договоре
1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Единым дистрибьютором в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в Договоре есть ссылки;
2) цена Договора – сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Единому дистрибьютору в соответствии с условиями Договора;
3) товары – лекарственные средства и(или) медицинские изделия, которые Единый дистрибьютор должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) переходящий остаток – лекарственные средства и изделия медицинского назначения, принятые в прошедших финансовых годах от поставщиков на склад единого дистрибьютора, в том числе нереализованные заказчиками с неснижаемого запаса;
5) товаросопроводительные документы – счет-фактура, акт приема - передачи, накладная на отпуск товаров на сторону, доверенность;
6) представитель (уполномоченный представитель) – физическое и (или) юридическое лицо, в установленном законодательством порядке наделенное Стороной на совершение определенных действий по реализации условий Договора.
2. Предмет Договора
2. Единый дистрибьютор обязуется поставить товар согласно приложениям к настоящему Договору, а Заказчик принять его и оплатить в соответствии с условиями настоящего Договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) спецификация закупаемых товаров (приложение 1 к Договору);
3) график и место поставки (приложение 2 к Договору).
4) при закупе лекарственных средств, содержащих наркотические средства и психотропные вещества (далее – НсПв) – требование на наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 32 "Об утверждении Правил использования в медицинских целях наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан".
4. Стороны заявляют и гарантируют, что обладают всеми полномочиями для заключения и исполнения Договора, не обременены требованиями третьих лиц и, в случае возникновения в будущем претензий со стороны третьих лиц, урегулируют их самостоятельно.
3. Обязанности Сторон
5. Единый дистрибьютор обязан:

1) тауарды Тапсырыс берушіге, ал ЕқПз сатып алған жағдайда – есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар Тапсырыс берушіге –Шартқа сәйкес санда және сапада және сатып алынатын тауарлардың ерекшелігінде (Шартқа 1-қосымша) көзделген бағалар бойынша беруге;
2) тауарды беру графигіне (Шартқа 2-қосымша) сәйкес, ал ЕқПз сатып алған жағдайда – есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларына талап қойып беруге;
3) тауарға ілеспе құжаттарға қорытындының көшірмесін немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындының (рұқсат беру құжатының) нөмірін қоса бермей, дәрілік заттың, медициналық бұйымның әрбір атауына және партиясына (сериясына) тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының (бұдан әрі – Қорытынды) нөмірі мен қолданылу мерзімін көрсетуге;
4) ерекшелікке (Шартқа 1-қосымша) сәйкес тауарға ілеспе құжаттард әрбір атауға сериясын/партиясын, жарамдылық мерзімдерін көрсетуге міндетті.
6. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің Бірыңғай дистрибьютордың "Бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде қалыптастырған электрондық құжат түрінде өтініші бойынша тауарды мерзімінен бұрын беруді жүзеге асыруға құқылы.
7. Тапсырыс беруші:
1) тауар жеткізу орнына келген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей қабылдау-беру актісіне қол қою арқылы Шарт талаптарына сәйкес берілген тауарды қабылдап алуға;
2) Шарттың талаптарына сәйкес тауарға төлем жүргізуге;
3) Бірыңғай дистрибьюторға Тапсырыс берушіге оны бергеннен кейін 24 сағаттан кешіктірмей шағым жасау актісін ресімдеу жолымен алынған тауарға барлық наразылықтар туралы жазбаша түрде шұғыл хабарлауға міндетті.
4) ЕқПз сатып алған жағдайда – есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы болуы тиіс.
4. Шарттың бағасы және төлемі
8. Шарттың бағасы ________ (сомасы санмен және жазумен) теңгені құрайды. Шартқа 1-қосымшада санамаланған тауарларға ҚҚС салынбайды.
9. Шарт бойынша Тауарға ақы төлеу мынадай түрде жүргізіледі:
1) Тапсырыс беруші Шарт күшіне енген күннен бастап 10 (он) банктік күн ішінде Шарт бағасынан 50 (елу) пайыз (мемлекеттік мекемелер үшін), 30 (отыз) пайыз (өзге меншік нысанындағы ұйымдар үшін) мөлшерінде алдын ала төлем жүргізеді. Бұл ретте Шарттың бағасы ұлғайған жағдайда Тапсырыс беруші Шарт бағасының ұлғаю сомасының 50 (елу) пайызы мөлшерінде алдын ала төлемді жүзеге асырады. Тауарды Тапсырыс берушінің мекенжайына жөнелту Бірыңғай дистрибьютордың шотына алдын ала төлем енгізілген сәттен басталады.

1) поставить товар Заказчику, а в случае закупа НсПв – Заказчику, имеющему лицензию на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, – в количестве и качестве в соответствии с Договором и по ценам, предусмотренным в спецификации закупаемых товаров (приложение 1 к Договору);
2) поставить товар в соответствии с графиком поставки (приложение 2 к Договору), а в случае закупа НсПв – с требованием на наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры;
3) указывать номер и срок действия заключения о безопасности и качестве товара (далее - Заключение) на каждое наименование и партию (серию) лекарственного средства, медицинского изделия, без приложения копии Заключения к товаросопроводительным документам или номер заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения;
4) указывать серию/партию, сроки годности на каждое наименование в товаросопроводительных документах в соответствии со спецификацией (приложение 1 к Договору).
6. Единый дистрибьютор вправе осуществлять досрочную поставку товара по обращению Заказчика в виде электронного документа, сформированного в информационной системе Единого дистрибьютора "Единая фармацевтическая информационная система".
7. Заказчик обязан:
1) принять поставленный товар в соответствии с условиями Договора путем подписания акта приема-передачи не позднее 3 (три) рабочих дней от даты прибытия товара в место поставки;
2) оплатить товар в соответствии с условиями Договора;
3) оперативно уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях к полученному товару путем оформления акта рекламации, но не позднее 24 часов после его поставки Заказчику;
4) в случае закупа НсПв – иметь лицензию на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
4. Цена Договора и оплата
8. Цена Договора составляет ________ (сумма цифрами и прописью) тенге. Товары, перечисленные в приложении 1 к Договору, не облагаются НДС.
9. Оплата Товара по Договору производится следующим образом:
1) Заказчик производит предварительную оплату в размере 50 (пятьдесят) процентов (для государственных учреждений), 30 (тридцать) процентов (для организаций иной формы собственности) от цены Договора в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня вступления в силу Договора. При этом в случае увеличения цены Договора Заказчик осуществляет предварительную оплату в размере 50 (пятьдесят) процентов от суммы увеличения цены Договора. Отгрузка товара в адрес Заказчика начинается с момента внесения предоплаты на счет Единого дистрибьютора.

2) одан әрі төлем Бірыңғай дистрибьютор ұсынған шот-фактура негізінде 10 (он) банктік күн ішінде тауарды беру фактісі бойынша Шарт бағасынан алдын ала төлемге пропорционалды түрде жүргізіледі;
Антиретровирустық және туберкулезге қарсы препараттарды берген жағдайда Тапсырыс беруші осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларын қолданбай дәрілік қамтамасыз етудің ақпараттық жүйесінде (ДҚАЖ) рецептілерді қамтамасыз ету фактісі бойынша шарт бойынша тауарға ақы төлеуді жүргізеді.
10. Салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес тиісті салық төлеуші тарап төлеуге тиіс.
11. Шарттың бағасы сатып алу үшін бөлінген сомаға тең немесе одан асатын болып табылмайды.
5. Тауарды беру және қабылдау шарттары
12. Бірыңғай дистрибьютордың Тапсырыс берушінің мекенжайына тауарды жеткізуі мынадай мекенжай бойынша жүзеге асырылады: ______________________________________________________________________.
13. Бірыңғай дистрибьютор тауарды Тапсырыс берушіге тасымалдау кезінде оның зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті көліктік қаптамада жүзеге асырады. Көліктік қаптама қандай да бір шектеусіз қарқынды көтеру-тасымалдау өңдеуіне және тасымалдау кезінде экстремалды температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуі тиіс.
14. Тауарды буып-түю және таңбалау Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында айқындалған талаптарға сәйкес келуге тиіс.
15. Тапсырыс берушінің тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауын Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютордың өкілдері жүргізеді және тауарды қабылдау-беру актісімен ресімделеді.
Беру кезінде Бірыңғай дистрибьютордың өкілі тауарға ілеспе құжаттардың болуын қамтамасыз етуі тиіс.
Тауарды қабылдау-беру актісі жасалған күн тауарды беру күні болып есептеледі.
Шарт бойынша берілетін тауар Бірыңғай дистрибьютор берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) тауардың нақты саны тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген санға сәйкес келген кезде;
2) тауардың қалдық жарамдылық мерзімі Шарт талаптарына сәйкес келген кезде;
3) ілеспе құжаттарда ерекшелікке (Шартқа 1-қосымша) сәйкес әрбір атауға тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімін немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындының (рұқсат беру құжатының) нөмірін көрсеткен кезде;
4) тауар қаптамасында көрсетілген серия/партия, жарамдылық мерзімі және ілеспе құжаттарда көрсетілген серия/партия, жарамдылық мерзімі сәйкес келген кезде.

2) дальнейшая оплата производится пропорционально предоплате от цены Договора по факту поставки товара в течение 10 (десяти) рабочих дней на основании выставленной Единым дистрибьютором счет-фактуры;
В случае поставки антиретровирусных и противотуберкулезных препаратов Заказчик производит оплату Товара по Договору по факту обеспечения рецептов в информационной системе лекарственного обеспечения (ИСЛО), без применения подпунктов 1) и 2) настоящего пункта.
10. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате соответствующей Стороной - налогоплательщиком в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
11. Цена Договора не является равной или превышающей суммы, выделенной для закупок.
5. Условия поставки и приемки товара
12. Поставка товара Единым дистрибьютором в адрес Заказчика осуществляется по следующему адресу: ___________________________________________________________.
13. Поставка товара Единым дистрибьютором осуществляется в транспортной упаковке, способной предотвратить его повреждение или порчу во время перевозки к Заказчику. Транспортная упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
14. Упаковка и маркировка товара должны соответствовать требованиям, определенным действующим законодательством Республики Казахстан.
15. Приемка товара Заказчиком по количеству и качеству производится представителями Заказчика и Единого дистрибьютора и оформляются актом приема-передачи товара.
В момент поставки представитель Единого дистрибьютора должен обеспечить наличие сопроводительных документов на товар.
Датой поставки товара считается дата составления акта приема-передачи товара.
Товар, поставляемый по Договору, считается переданным Единым дистрибьютором и принятым Заказчиком:
1) при соответствии фактического количества товара количеству, указанному в акте приема-передачи товара;
2) при соответствии остаточного срока годности товара условиям Договора;
3) при указании в сопроводительных документах номера и срока действия Заключения о безопасности и качестве товара на каждое наименование, в соответствии со спецификацией (приложение 1 к Договору) или номера заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения;
4) при соответствии серии/партии, срока годности, указанных на упаковке товара и серии/партии, срока годности, указанных в сопроводительных документах.

16. Тапсырыс беруші тауарды қабылдауды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған түпнұсқалар немесе электрондық нысандар, мынадай тауарға ілеспе құжаттар болған кезде жүзеге асырады:
1) ауыстыруға арналған жүкқұжат/қорларды басқа жаққа беруге арналған жүкқұжат;
2) орау парағы/шот-фактура;
3) тауарды қабылдау-беру актісі;
4) тауар-көлік жүкқұжаты;
5) жол парағы;
6) тауар алушыға берілетін сенімхат.
17. Тауарды қабылдауды Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінен Тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі жүргізеді.
Тауарды беру күні Тапсырыс берушінің өкілі тауардың ілеспе құжаттарға сәйкестігін тексереді.
18. Тапсырыс беруші тауарға ілеспе құжаттарға қол қояды және оларды тауар берілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне береді (қайтарады). Тапсырыс беруші қол қойылған тауарға ілеспе құжаттардың бір данасын өзінде қалдырады.
19. Берілген тауардың ілеспе құжаттарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-беру актісінде көрсетіледі. Тапсырыс беруші тауар бойынша барлық наразылықтар туралы жазбаша түрде, бірақ тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 24 сағаттан кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторды жедел хабардар етуге тиіс. Бұл ретте Бірыңғай дистрибьютор 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің берілген тауарға қатысты барлық ескертулерін жоюға міндеттенеді, олай болмаған жағдайда Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың іс-әрекетін тауарды уақтылы бермеу деп бағалайтын болады. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің хабарламасын алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе) берілген тауарды тексеруге қатысу үшін өз өкілін жіберуге міндетті.
20. Берілетін тауарды немесе оның бір бөлігін Тараптардың жазбаша келісімі бойынша осындай тауардың бағасы сақталған немесе азайған жағдайда шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жолымен ауыстыруға жол беріледі.
21. Тапсырыс беруші ілеспе құжаттарға және Шартқа сәйкес келетін тауарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда, Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі тауарды қабылдаудан бас тарту туралы акт жасайды, бұл жағдайда жүкқұжатта көрсетілген күн тауарды беру күні болып есептеледі. Тапсырыс беруші тарапынан бас тарту туралы актіге Тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлға немесе басшысының орынбасары, сондай-ақ тауарды қабылдауға жауапты тұлға қол қояды.
Бірыңғай дистрибьютор тарапынан бас тарту туралы актіге Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі қол қояды. Тапсырыс беруші актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі тауарды қайтаруды қабылдаудан бас тартуға құқылы. Бұл ретте Тапсырыс беруші нақты берілген, оның ішінде Шарттың 5-тарауына сәйкес Тапсырыс беруші қабылдамаған тауар көлемі үшін ақы төлеуге міндеттенеді.

16. Приемка товара Заказчиком осуществляется при наличии оригиналов или электронных форм, удостоверенных электронной цифровой подписью, следующих товаросопроводительных документов:
накладная на перемещение/накладная на отпуск запасов на сторону;
упаковочный лист/счет-фактура;
акт приема-передачи товара;
товарно-транспортная накладная;
путевой лист;
доверенность на получателя товара.
17. Приемка товара производится уполномоченным представителем Заказчика от уполномоченного представителя Единого дистрибьютора.
В день поставки товара представитель Заказчика проверяет соответствие товара сопроводительным документам.
18. Заказчик подписывает товаросопроводительные документы и передает (возвращает) их уполномоченному представителю Единого дистрибьютора не позднее 3 (трех) рабочих дней с момента поставки товара. Один экземпляр подписанных товаросопроводительных документов Заказчик оставляет у себя.
19. В случае обнаружения несоответствия поставленного товара сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте приема-передачи. Заказчик должен оперативно уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях по товару, но не позднее 24 часов после подписания акта приема-передачи товара. При этом Единый дистрибьютор обязуется в течение 30 (тридцати) рабочих дней устранить все замечания Заказчика к поставленному товару, в противном случае Заказчик будет расценивать действия Единого дистрибьютора как несвоевременную поставку товара. Единый дистрибьютор обязан не позднее, чем на следующий день после получения уведомления Заказчика (если иной срок не указан в уведомлении) направить своего представителя для участия в проверке поставленного товара.
20. Допускается замена поставляемого товара или его части по письменному соглашению Сторон, путем внесения изменений и (или) дополнений в Договор при условии сохранения или уменьшения цены такого товара.
21. В случае отказа Заказчика от приемки товара, соответствующего сопроводительным документам и Договору, уполномоченным представителем Единого дистрибьютора составляется акт об отказе от принятия товара, в этом случае датой поставки товара считается дата, указанная в накладной. Акт об отказе со стороны Заказчика подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, или заместителем руководителя Заказчика, а также лицом, ответственным за приемку товара.
Со стороны Единого дистрибьютора акт об отказе подписывается уполномоченным представителем Единого дистрибьютора. В случае отказа Заказчиком подписания акта уполномоченный представитель Единого дистрибьютора вправе отказаться принять возврат товара. При этом Заказчик обязуется оплатить за фактически поставленный объем товара, в том числе не принятый Заказчиком в соответствии с главой 5 Договора.

22. Егер Шартты орындау кезеңінде Бірыңғай дистрибьютор кез келген сәтте тауарларды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге тауардың атауын, кідірудің болжамды ұзақтығын, кідірудің себебін (себептерін) көрсете отырып, дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Бірыңғай дистрибьютордан хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде жағдайды бағалауға және Бірыңғай дистрибьюторды өзінің шешімі туралы жазбаша хабардар етуге тиіс: Бірыңғай дистрибьютордың міндеттемелерді орындау мерзімін ұзарту және (немесе) Шартта осындай тауарлардың көлемін (санын) азайту. Бұл жағдайда Тараптардың барлық өзгерістері қосымша келісімге қол қою арқылы ресімделуі тиіс.
23. Жалпы жарамдылық мерзімі екі жылдан кем тауарды беру сәтіндегі қалдық жарамдылық мерзімі беру сәтіндегі жалпы жарамдылық мерзімінің кемінде 30 (отыз) пайызын құрауы тиіс, жарамдылық мерзімі екі жылдан кем емес тауар үшін вакциналарды қоспағанда, жарамдылық мерзімі беру сәтінде кемінде 8 (сегіз) айды құрауы тиіс, жалпы жарамдылық мерзімі 2 (екі) жылдан кем тауарды беру сәтіндегі қалдық жарамдылық мерзімі беру сәтіндегі жалпы жарамдылық мерзімінің кемінде 40 (қырық) пайызын құрауға тиіс және жарамдылық мерзімі кемінде екі жыл тауар үшін беру сәтіндегі қалдық жарамдылық мерзімі кемінде 10 (он) айды құрауы тиіс.
24. Ауыспалы қалдық болып табылатын тауар үшін Шарттың 23-тармағында көрсетілгеннен аз жарамдылық мерзімі бар болса беруге жол беріледі.
25. Тапсырыс беруші ол таратылған, қайта ұйымдастырылған, қаржыландыру, төсек қоры қысқартылған жағдайларда Бірыңғай дистрибьюторды Шарттың 2-қосымшасына сәйкес тауарларды беруді жүзеге асырғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей тауарды қабылдаудан бас тарту туралы жазбаша хабардар етуге міндетті. Бұл ретте Тапсырыс беруші осындай жағдайдың басталғаны туралы тиісті құжаттарды ұсынуға міндетті.
26. Тапсырыс беруші Тараптардың заңды құқықтық мирасқорларын қоспағанда, Бірыңғай дистрибьютордың бұған алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өз міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
6. Тараптардың жауапкершілігі
27. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
28. Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін, егер ол еңсерілмейтін күш жағдайларының (форс-мажор жағдайлар) салдары болып табылса, жауапкершіліктен босатылады.

22. Если в период выполнения Договора Единый дистрибьютор в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, Единый дистрибьютор должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление с указанием наименования товара, предположительной длительности задержки, причине(ах) задержки. После получения уведомления от Единого дистрибьютора Заказчик в течение 5 (пяти) рабочих дней должен оценить ситуацию и письменно уведомить Единого дистрибьютора о своем решении: продлить срок выполнения обязательств Единым дистрибьютором и (или) уменьшить объем (количество) таких товаров в Договоре. В этом случае все изменения Сторонами должны быть оформлены путем подписания дополнительного соглашения.
23. Остаточный срок годности на момент поставки товара, имеющего общий срок годности менее двух лет, должен составлять не менее 30 (тридцать) процентов от общего срока годности на момент поставки, для товара со сроком годности не менее двух лет остаточный срок годности должен составлять не менее 8 (восемь) месяцев на момент поставки, за исключением вакцин, остаточный срок годности которых на момент поставки товара, имеющего общий срок годности менее 2 (два) лет, должен составлять не менее 40 (сорок) процентов от общего срока годности на момент поставки и для товара со сроком годности не менее двух лет остаточный срок годности должен составлять не менее 10 (десять) месяцев на момент поставки.
24. Для товара, являющегося переходящим остатком, допускается поставка с остаточным сроком годности менее, указанных в пункте 23 Договора.
25. Заказчик в случаях его ликвидации, реорганизации, сокращения финансирования, коечного фонда обязан письменно оповестить Единого дистрибьютора об отказе в приемке товара не позднее 30 (тридцать) календарных дней до осуществления поставки товаров, в соответствии с приложением 2 Договора. При этом Заказчик обязан представить соответствующие документы о наступлении такого случая.
26. Заказчик не вправе без предварительного письменного согласия на то Единого дистрибьютора передавать свои обязанности по Договору третьим лицам, за исключением законных правопреемников Сторон.
6. Ответственность Сторон
27. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по Договору если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажорные обстоятельства).

29. Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптың жаңсақтығына немесе салғырттығына байланысты емес және бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда, Тараптардың кез келгенінің бақылауына бағынбайтын күтпеген сипатқа ие (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, әскери іс-қимылдар, өндірісті тоқтата тұру немесе тоқтату және еңсерілмейтін күштің (форс-мажордың) туындағаны туралы куәлікте көрсетілген жағдайлар) оқиғаны білдіреді.
30. Форс-мажор жағдайлар туындаған кезде, олар туындаған Тарап екінші Тарапқа осындай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және форс-мажор жағдайлар туындаған кезден бастап күнтізбелік он күн ішінде олардың туындағанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажор жағдайлар тоқтатылғанға дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажор жағдайлардың қолданылу мерзіміне сәйкес ұзартылады. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
31. Егер форс-мажор жағдайлар күнтізбелік бір айдан астам уақытқа созылса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасасу жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты берілген тауар үшін өзара есеп айырысуды жүргізеді.
32. Егер Бірыңғай дистрибьютор форс-мажор жағдайларды қоспағанда, тауарды беру графигін сақтамаса, Тапсырыс беруші бірыңғай дистрибьюторды жазбаша нысанда хабардар еткеннен кейін Шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, Шарттың сомасынан тұрақсыздық айыбы түрінде, Бірыңғай дистрибьютор келісім алғаннан кейін мерзімі өткен әрбір күн үшін уақтылы берілмеген тауарлар сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы, бірақ уақтылы берілмеген тауар құнының 5 (бес) пайызынан аспайтын мөлшердегі соманы шегеруге құқылы.
33. Егер Тапсырыс беруші Шарттың 9-тармағында көзделген тауарға ақы төлеу тәртібін бұзса, Бірыңғай дистрибьютор Шарттың шеңберінде басқа құқықтарға залал келтірмей, Шарттың сомасынан Шарт бойынша уақтылы төленбеген соманың 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайызын, бірақ Шарт бойынша уақтылы төленбеген соманың 0,5 (нөл бүтін оннан бес) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық төлемі түрінде соманы есептеуге құқылы. Осы санкцияға қосымша Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің басшысынан және құрылтайшысынан(-ларынан) аталған соманы сот тәртібінде қайтарып алуға құқығы бар.
34. Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне тауарға ілеспе құжаттарды Шартта көзделген мерзімде уақтылы және толық ұсынбағаны үшін графикке сәйкес тауар берілген кезде Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына жүз елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
35. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 3-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.

29. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю любой из Сторон (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, военные действия, приостановление или прекращение производства и обстоятельства указанные в свидетельстве о наступлении непреодолимой силы (форс-мажора)) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.
30. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами в течение десяти календарных дней с момента возникновения форс-мажорных обстоятельств. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств. Неуведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любые вышеуказанные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности за ненадлежащее исполнение, либо неисполнение обязательств по Договору.
31. В случае, если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом. При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
32. Если Единый дистрибьютор не соблюдает график поставки товара, за исключением форс-мажорных условий, Заказчик после уведомления Единого дистрибьютора в письменной форме без ущерба другим своим правам в рамках Договора вправе вычесть из суммы Договора в виде неустойки сумму в размере 0,1 (ноль целая одна десятая) процентов от суммы несвоевременно поставленных товаров за каждый день просрочки, после получения согласования Единым дистрибьютором, но не более 5 (пять) процентов от стоимости несвоевременно поставленного товара.
33. Если Заказчик нарушит порядок оплаты товара, предусмотренный пунктом 9 Договора, Единый дистрибьютор без ущерба другим правам в рамках Договора вправе начислить в виде неустойки сумму в размере 0,02 (ноль целых две сотых) процентов от несвоевременно оплаченной суммы по Договору за каждый день просрочки, но не более 0,5 (ноль целых пять десятых) процентов от несвоевременно оплаченной суммы по Договору. Дополнительно к этой санкции Единый дистрибьютор вправе обратить взыскание указанной суммы в судебном порядке с руководителя и учредителя (ей) Заказчика.
При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 3 к Договору.

7. Хат-хабар
36. Шарт бойынша барлық коммуникативтік құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуы тиіс.
37. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
Көрсетілген хат-хабар Шарттың 9-тарауында көрсетілген Тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.
38. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар ол жіберілген Тарапқа берілген күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі.
39. Шарт бойынша хат-хабар Шарттың 10-тарауында көрсетілген деректемелер бойынша Тараптарға жіберілуі тиіс.
8. Құпиялылық
40. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
41. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
9. Қорытынды ережелер
42. Тараптар екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарттың немесе оның қандай да бір ережелерінің мазмұнын, сондай-ақ Тараптар Шартты орындау үшін Тараптар тартқан персоналды қоспағанда, Тараптар немесе олардың атынан басқа тұлғалар берген ақпаратты біреуге ашуға құқығы жоқ. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және Шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс.

7. Корреспонденция
36. Все коммуникативные документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора.
37. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы, и (или) в виде электронного документа, сформированного в информационной системе Единого дистрибьютора и удостоверенного электронной цифровой подписью.
Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон, указанной в главе 9 Договора, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
38. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресовала, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.
39. Корреспонденция по Договору должна направляться Сторонам по реквизитам, указанным в главе 10 Договора.
8. Конфиденциальность
40. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (три) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
41. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
9. Заключительные положения
42. Стороны не вправе без предварительного письменного согласия другой Стороны раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также информации, предоставленной Сторонами или от их имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Сторонами для выполнения Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения обязательств по Договору.

43. Құқықтар мен міндеттемелер құқықтық мирасқорға ауысатын жағдайларды қоспағанда, тараптар Шартта көрсетілген өз құқықтары мен міндеттемелерін (талап ету құқығын) үшінші тұлғаларға беруге/қайта беруге құқығы жоқ.
44. Шарт Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде міндетті тіркегеннен кейін күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда қолданылады.
Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда қолданылады, ал төлем бөлігінде – тараптар толық орындағанға дейін (меншіктің өзге нысанындағы ұйымдар үшін) қолданылады.
45. Шарт мынадай жағдайларда өз қолданысын тоқтатады:
1) Шарттың қолданылу мерзімі аяқталған кезде;
2) Тараптардың бірі банкрот деп танылған жағдайларда;
3) шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындау арқылы жүзеге асырылады.
Шарттың қолданылуы тоқтатылған кезде тараптар өзара есеп айырысуды салыстыру актісіне қол қояды.
46. Бірыңғай дистрибьютордың, егер Тапсырыс беруші төлемге қабілетсіз болса, шартты бұзу себебін, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемін, сондай-ақ шартты бұзу күшіне енген күнді көрсете отырып, болжамды бұзу күніне дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Тапсырыс берушіге алдын ала тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты бұзуға құқығы бар.
47. Бірыңғай дистрибьютор Шарттың 46-тармағының талаптарын сақтаған кезде Бірыңғай дистрибьютордың шартты бұзу күніне оны бұзуға байланысты нақты шығыстар үшін ғана төлемді талап етуге құқығы бар.
48. Тараптар арасында туындайтын келіспеушіліктер немесе даулар шарт бойынша келіссөздер процесінде немесе оған байланысты шешіледі.
49. Дауларды келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, Тараптардың кез келгені Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оларды шешу үшін өтініш жасауға құқылы.
50. Шарт тараптардың әрқайсысы үшін бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде бір-бір данадан екі данада жасалады.
51. Шарт бойынша қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларымен реттеледі.
52. Қандай да бір Тараптың қайта ұйымдастырылуы, таратылуы, банкроттығы, атауының, заңды мекенжайының және басқа да деректемелерінің өзгеруі туралы ол күнтізбелік 10 (он) күн ішінде басқа Тарапты жазбаша нысанда хабардар етуге міндетті.
53. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарт жасасу нысанында жасалса және Тараптар қол қойса, ал қағаз жеткізгіште жасалған Шарттар үшін Тараптардың мөрімен расталса, күшіне ие болады.

43. Стороны не вправе передавать/переуступать свои права и обязательства (право требования), указанные в Договоре, третьим лицам, кроме случаев, когда права и обязательства переходят правопреемнику.
44. Договор вступает в силу после обязательной регистрации его Заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и действует по 31 декабря 20__ года включительно (для государственных учреждений).
Договор вступает в силу с даты подписания Сторонами и действует по 31 декабря 20__ года включительно, а в части оплаты – до полного исполнения Сторонами (для организаций иной формы собственности).
45. Договор прекращает свое действие в случаях:
1) истечения срока действия Договора;
2) признания одной из Сторон банкротом;
3) исполнения обязательств по Договору надлежащим образом.
При прекращении действия договора стороны подписывают акт сверки взаимных расчетов.
46. Единый дистрибьютор имеет право расторгнуть Договор, если Заказчик становится неплатежеспособным, предварительно направив соответствующее письменное уведомление Заказчику не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до предполагаемой даты расторжения, с указанием причины расторжения Договора, объема аннулированных договорных обязательств, а также даты вступления в силу расторжения Договора.
47. При соблюдении Единым дистрибьютором условий пункта 46 Договора Единый дистрибьютор имеет право требовать оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Договора, на дату его расторжения.
48. Разногласия или споры, возникающие между Сторонами, разрешаются в процессе переговоров по Договору или в связи с ним.
49. В случае невозможности разрешения споров путем переговоров, любая из Сторон вправе обратиться за их разрешением в соответствии с законодательством Республики Казахстан по месту нахождения Единого дистрибьютора.
50. Договор составляется в двух экземплярах по одному экземпляру для каждой из сторон на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
51. Отношения по Договору регулируются нормами действующего законодательства Республики Казахстан.
52. О реорганизации, ликвидации, банкротстве, изменении наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо из Сторон, она обязана в течение 10 (десяти) календарных дней в письменной форме уведомить другую Сторону.
53. Все изменения и дополнения к договору будут иметь силу, если они совершены в той же форме, что заключение Договора и подписаны Сторонами, а для договоров, заключенных на бумажном носителе – заверены печатью Сторон.

54. 24 сағат ішінде ақпарат беруге қатысты сілтеме жасалатын барлық Шарт бойынша міндеттемелер, егер 24 сағаттың аяқталуы осы міндеттеме бар Тарап үшін демалыс және мереке күндеріне түскен жағдайда, аяқталу мерзімі келесі жұмыс күніне дейін автоматты түрде ұзартылады деп келісті.
55. Қазақстан Республикасының заңнамасы Шарттың талаптарына қатысты бөлігінде өзгерген жағдайда, Тараптар Шартқа тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
10. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары:
Тапсырыс беруші:
Бірыңғай дистрибьютор:
20 " " №
Дәрілік заттарды және
(немесе) медициналық
бұйымдарды сатып алудың
үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен тапсырыс
беруші арасында)
1-қосымша
Нысан
Сатып алынатын тауарлардың ерекшелігі
р/с №
Бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйе (БФАЖ) бойынша тауар прайсының арнайы позициясы
Саудалық атауы
Халықаралық патенттелмеген атауы
Шығарылу нысаны
Өндіруші
Өлшеп-оралуы
Өлшем бірлігі
Баға, теңгемен
Саны
Сома, теңгемен
ЖИЫНЫ:
Тараптардың деректемелері
20 " " №
Дәрілік заттарды және
(немесе) медициналық
бұйымдарды сатып алудың
үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен т
апсырыс беруші арасында)
2-қосымша
Нысан
Беру орны және графигі
р/с №
Бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйе (БФАЖ) бойынша тауар прайсының арнайы позициясы
Саудалық атауы
Өлшем бірлігі
Жалпы саны
Кестенің жалғасы
Ай сайынғы қажеттілік*
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Беру орны (мекенжайы) _______________________________________
* - беру басталған күніне байланысты толтырылады. Беру болжанбаған бағандарда "0" немесе "-" қойылады.
20 " " №
Дәрілік заттарды және (немесе)
медициналық бұйымдарды
сатып алудың үлгі шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
тапсырыс беруші арасында)
3-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар
1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында қандай да бір заңсыз артықшылықтарды немесе өзге де заңсыз мақсаттарды алу мақсатында осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақшалай қаражатты немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді деп сендіреді.

54. По всему Договору, где идет ссылка касательно предоставления информации в течение 24 часов, Стороны договорились, что в случае, если истечение 24 часов выпадает на выходные и праздничные дни, для Стороны к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически продлевается до следующего рабочего дня.
55. В случае изменения законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий Договора, Стороны обязуются внести соответствующие изменения и дополнения в Договор.
10. Адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик:
Единый дистрибьютор:
Приложение № 1
к Типовому договору закупа
лекарственных средств
и (или) медицинских изделий
(между единым дистрибьютором
и заказчиком)
от " " 20 №
Форма
Спецификация закупаемых товаров
№ п/п
Специальная позиция прайса товара по Единой фармацевтической информационной системе (ЕФИС)
Торговое наименование
Международное непатентованное название
Форма выпуска
Производитель
Фасовка
Единица измерения
Цена, в тенге
Кол-во
Сумма, в тенге
ИТОГО:
Реквизиты Сторон:
Приложение № 2
к Типовому договору закупа
лекарственных средств
и (или) медицинских изделий
(между единым дистрибьютором
и заказчиком)
от " " 20 №
Форма
График и место поставки
№п/п
Специальная позиция прайса товара по Единой фармацевтической информационной системе (ЕФИС)
Торговое наименование
Единица измерения
Общее кол-во
Продолжение таблицы
Ежемесячная потребность*
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Место поставки (адрес) _______________________________________
*заполняется в зависимости от даты начала поставки. В графах, где поставка не предполагается, проставляется "0" или "-."
Приложение № 3
к Типовому договору закупа
лекарственных средств
и (или) медицинских изделий
(между единым дистрибьютором
и заказчиком)
от " " 20 №
Форма
Антикоррупционные требования
1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.

8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Бұйрыққа 18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
18-қосымша
Нысан
Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің үлгі өтеусіз шарты
Осы дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің өтеусіз шарты (бұдан әрі – Шарт) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті медициналық әлеуметтік сақтандыру жүйесі шеңберінде бекітілген халықты амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету мақсатында "СҚ-Фармация" ЖШС (бұдан әрі – Бірыңғай дистрибьютор) мен денсаулық сақтау субъектісі (бұдан әрі – Тапсырыс беруші) арасындағы қатынастарды реттейді.
1. Шарттың мәні
1. Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға ұсынатын өтінімге сәйкес Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды (бұдан әрі – тауар) беруге міндеттенеді.
Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге тауарды беруді өтінімде көрсетілген беру графигіне сәйкес және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның "Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ДҚАЖ) арқылы қадағаланатын, халыққа тауар босату статистикасына сүйене отырып жүзеге асырады. Тапсырыс беруші тауарды қабылдауға және халыққа рецепт бойынша тауар жіберуді жүзеге асыруға міндеттенеді.
2. Бірыңғай дистрибьютор Шарт шеңберінде Тапсырыс берушіге берілген, бірақ әлі өткізілмеген тауарға меншік құқығын өзінде сақтайды.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Тапсырыс берушінің өтініміне сәйкес мөлшерде тауар беруге;
2) Тапсырыс берушінің қажеттілігіне сәйкес тауар беруге;
3) тауарды тиісті сападағы тауарға ілеспе құжаттар бойынша тауардың сақталуын қамтамасыз ететін қаптамада және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес таңбамен беруге;
4) есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар Тапсырыс берушіге тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде бөлінген бюджет қаражаты шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде Бірыңғай дистрибьютордың тізбесі бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен ұсынылған талаптар мен тұтыну нормативтеріне сәйкес құрамында есірткі, психотроптық заттар бар тауарларды жеткізуге;

8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десяти) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 18 к приказу
Приложение 18 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой безвозмездный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий для амбулаторного лекарственного обеспечения
Настоящий безвозмездный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (далее – Договор) регулирует отношения между ТОО "СК-Фармация" (далее – Единый дистрибьютор) и субъектом здравоохранения (далее – Заказчик) в целях амбулаторного лекарственного обеспечения прикрепленного населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системе обязательного медицинского социального страхования.
1. Предмет Договора
1. Единый дистрибьютор обязуется поставлять Заказчику лекарственные средства и (или) медицинские изделия (далее – товар), согласно заявке, представляемой Заказчиком Единому дистрибьютору.
Поставка товара Единым дистрибьютором Заказчику осуществляется в соответствии с графиком поставки, указанным в заявке и (или) исходя из статистики отпуска товара населению, отслеживаемой через информационную систему "Лекарственное обеспечение" уполномоченного органа в области здравоохранения (далее - ИСЛО). Заказчик обязуется принимать товар и осуществлять отпуск товара населению по рецептам.
2. Единый дистрибьютор сохраняет за собой право собственности на товар, поставленный Заказчику в рамках Договора, но еще не реализованный.
2. Права и обязанности Сторон
3. Единый дистрибьютор обязан:
1) поставить товар в количестве согласно заявке Заказчика;
2) поставить товар в соответствии с потребностью Заказчика;
3) поставить товар по товаросопроводительным документам надлежащего качества в упаковке, обеспечивающей сохранность товара, и с маркировкой в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
4) поставить товары, содержащие наркотические средства, психотропные вещества согласно представленным требованиям и нормативам потребления, утвержденным уполномоченным органом в области здравоохранения, по перечню Единого дистрибьютора в рамках выделенных бюджетных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования Заказчику, имеющему лицензию на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров;

5) Тапсырыс берушіні тауарды қайтару қажеттігі туралы жазбаша түрде хабардар етуге міндетті.
4. Бірыңғай дистрибьютор тауарды түгендеуді жүзеге асыруға құқылы.
5. Тапсырыс беруші:
1) Шарт талаптарына сәйкес берілген тауарды қабылдауға құқылы;
2) тиісті қызмет түріне лицензиясы болуы;
3) тауарды заңнама талаптарына сәйкес сақтауға және оның сақталуын қамтамасыз етуге;
4) тауарды босатудың есебін жүргізуге;
5) бірінші кезектегі тәртіппен ең аз қалдық жарамдылық мерзімі бар халыққа тауар жіберуге (FEFO әдістемесі);
6) есірткі, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар айналымы саласындағы заңнаманың талаптарын сақтай отырып, құрамында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарды халыққа рецептілер бойынша беруді жүзеге асыруға;
7) берілген тауар және оның кездейсоқ жойылу немесе кездейсоқ бүліну тәуекелі үшін жауапты болуға;
8) тауар жоғалған, ұрланған немесе бүлінген жағдайларда бұл туралы Бірыңғай дистрибьюторды жазбаша нысанда және Бірыңғай дистрибьютор тауардың құнын қоса алғанда, Бірыңғай дистрибьюторға келтірілген залалды өтеу туралы жазбаша талапты жібергеннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде дереу хабардар етуге;
9) Бірыңғай дистрибьютордың өкілдерін Шарттың орындалуына мониторинг жүргізу және тауарды түгендеу үшін дәріханалардың (дәріхана пункттерінің) бөлме-жайларына жіберуге;
10) тауарды сериялық есепке алуды және тауар қалдықтары мен олардың жарамдылық мерзімдеріне күнделікті бақылауды жүзеге асыруға;
11) Бірыңғай дистрибьютордың талабы бойынша тауарды қайтаруға;
12) Бірыңғай дистрибьютор беретін тауар туралы ақпаратты мемлекеттік және орыс тілдерінде өз бөлме-жайында халыққа көрінетін жерге орналастыруға;
13) "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілерге тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмек шеңберінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеу қағидалары туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 27 қарашадағы № ҚР ДСМ-210/2020 бұйрығының 8-тармағына сәйкес Бірыңғай дистрибьюторға есепті ұсынуға міндетті.
6. Тапсырыс беруші:
1) берілетін тауарды тексеруді және қарауды жүргізу;
2) Бірыңғай дистрибьютордан тауарға ілеспе құжаттарды сұратуға;
3) Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне тауар Шартта немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында қойылатын талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда оны қабылдаудан бас тартуға құқылы.
3. Тапсырыс берушінің тауарды қабылдауы

5) уведомлять Заказчика в письменном виде о необходимости возврата товара.
4. Единый дистрибьютор вправе осуществлять инвентаризацию товара.
5. Заказчик обязан:
1) принять поставленный товар в соответствии с условиями Договора;
2) иметь лицензию на соответствующий вид деятельности;
3) хранить товар в соответствии с требованиями законодательства и обеспечить его сохранность;
4) вести учет отпуска товара;
5) отпускать товар населению с минимальным остаточным сроком годности в первоочередном порядке (методика FEFO);
6) осуществлять отпуск товара, содержащего наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, населению по рецептам, с соблюдением требований законодательства в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров;
7) нести ответственность за поставленный товар и риск его случайной гибели или случайного повреждения;
8) в случаях утраты, хищения или порчи товара незамедлительно уведомить об этом Единого дистрибьютора в письменной форме и в срок не более 30 (тридцать) календарных дней после направления Единым дистрибьютором письменного требования возместить Единому дистрибьютору причиненные убытки, включая стоимость товара;
9) допускать в помещения аптек (аптечных пунктов) представителей Единого дистрибьютора для проведения мониторинга исполнения Договора и инвентаризации товара;
10) осуществлять серийный учет товара и ежедневный контроль за остатками товара и их сроками годности;
11) возвращать товар по требованию Единого дистрибьютора;
12) размещать в своем помещении на обозримом для населения месте информацию о поставляемом Единым дистрибьютором товаре, на казахском и русском языках;
13) представлять Единому дистрибьютору отчетность в соответствии с пунктом 8 приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-210/2020 "Об утверждении Правил оплаты стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий".
6. Заказчик вправе:
1) производить проверку и осмотр поставляемого товара;
2) запрашивать у Единого дистрибьютора сопроводительные документы на товар;
3) отказать уполномоченному представителю Единого дистрибьютора в приемке товара в случаях его несоответствия требованиям, предъявляемым Договором или законодательством Республики Казахстан.
3. Приемка товара Заказчиком

7. Тапсырыс беруші тауарды беру күні Шарттың 9-тармағында көрсетілген тауарға ілеспе құжаттар бойынша Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінен қабылдауға тиіс.
8. Тауарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда Тапсырыс беруші мұндай бас тарту туралы себебін көрсете отырып, бас тарту туралы актіні ресімдеу жолымен тауар берілген күннен бастап 24 (жиырма төрт) сағат ішінде Бірыңғай дистрибьюторға хабарлайды.
9. Тапсырыс беруші тауарды қабылдауды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық нысандардың түпнұсқалары, мынадай тауарға ілеспе құжаттар болған кезде жүзеге асырады:
1) ауыстыруға арналған жүкқұжат;
2) орау парағы;
3) тауарды қабылдау-беру актісі;
4) тауар-көлік жүкқұжаты;
5) жол парағы;
6) тауар алушыға берілетін сенімхат болуға тиіс.
10. Тауарды қабылдау кезінде Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінің қатысуымен тауарды қарап, олардың санын, сыртқы жай-күйін тексеруді жүргізеді, Шарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарға сәйкестігін, оның ішінде температуралық режим бойынша талаптарды сақтау тұрғысынан тексереді.
11. Жасырын ақаулар анықталған жағдайда (сыну, ақау, нұсқаулықтардың болмауын қоса алғанда, жетіспеушілік, бүлінбеген қайталама қаптамадағы бастапқы қаптамадағы ақау, жетіспеушілік, жиынтықталмау және өзгелер), Тапсырыс беруші жасырын ақаулардың анықталғанын растайтын барлық құжаттарды қоса бере отырып, Бірыңғай дистрибьюторға дереу жазбаша хабарлайды.
12. Тараптардың тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойған күні Шарт бойынша тауарды беру күні болып есептеледі.
13. Тапсырыс беруші тауарға ілеспе құжаттарға қол қояды және оларды тауар берілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне береді (қайтарады). Тапсырыс беруші қол қойылған тауарға ілеспе құжаттардың бір данасын өзінде қалдырады.
4. Тапсырыс берушінің тауарды сақтауы
14. Тапсырыс беруші тауарды Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау саласындағы заңнамасында айқындалған тауарды сақтау және тасымалдау қағидаларына және тауарды медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықтарда сәйкес сақтауға тиіс.
15. Тапсырыс беруші қабылданған тауарды халыққа рецепт бойынша бергенге және (немесе) Бірыңғай дистрибьюторға қайтарғанға дейін оның сақталуын қамтамасыз етуге міндетті.
5. Тапсырыс берушінің тауарды есепке алуы және халыққа босатуы
16. Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде тауарды тегін алуға арналған рецептілер бойынша ғана халыққа тауар босатады.

7. Заказчик должен принимать товар в день его доставки у уполномоченного представителя Единого дистрибьютора по товаросопроводительным документам, указанным в пункте 9 Договора.
8. В случае отказа от приемки товара Заказчик извещает Единого дистрибьютора о таком отказе путем оформления акта об отказе с указанием причины в течение 24 (двадцать четыре) часа с даты поставки товара.
9. Приемка товара Заказчиком осуществляется при наличии оригиналов электронных форм, удостоверенных электронной цифровой подписью, следующих товаросопроводительных документов:
1) накладная на перемещение;
2) упаковочный лист;
3) акт приема-передачи товара;
4) товарно-транспортная накладная;
5) путевой лист;
6) доверенность на получателя товара.
10. При приемке товара Заказчик в присутствии уполномоченного представителя Единого дистрибьютора производит осмотр товара, проверяет их количество, внешнее состояние, соответствие указанным в пункте 9 Договора документам, в том числе на предмет соблюдения требований по температурному режиму.
11. В случае обнаружения скрытых дефектов (бой, брак, недостача, включая отсутствие инструкций, дефект первичной упаковки при неповрежденной вторичной упаковке, недостача, некомплектность, и иные), Заказчик незамедлительно письменно информирует Единого дистрибьютора с приложением всех документов, подтверждающих обнаружение скрытых дефектов.
12. Датой поставки товара по Договору считается дата подписания Сторонами акта приема-передачи товара.
13. Заказчик подписывает товаросопроводительные документы и передает (возвращает) их уполномоченному представителю Единого дистрибьютора не позднее 3 (трех) рабочих дней с момента поставки товара. Один экземпляр подписанных товаросопроводительных документов Заказчик оставляет у себя.
4. Хранение товара Заказчиком
14. Заказчик должен хранить товар в соответствии с правилами хранения и транспортировки товара, определенным законодательством Республики Казахстан в области здравоохранения и инструкциями по медицинскому применению товара.
15. Заказчик обязан обеспечить сохранность принятого товара до отпуска его населению по рецепту и (или) возврата Единому дистрибьютору.
5. Учет и отпуск товара Заказчиком населению
16. Заказчик отпускает товар населению исключительно по рецептам на получение товара бесплатно в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения.

17. Тапсырыс беруші рецептілерді сақтауды, сақтауды, бөлуді, босатуды, арнайы рецептілік бланкілер мен талаптарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес есепке алуды және жоюды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
18. Тапсырыс берушінің тауарды тұрғындардан басқа, олардың нысаналы мақсаты бойынша өткізуіне, тауарды басқа тауармен ауыстыруына, тауарды басқа медициналық ұйымдар арасында қайта бөлуіне жол берілмейді.
19. Тапсырыс беруші ДҚАЖ-да олардың атауларын, санын, бағасын, серияларын, партияларын көрсете отырып, тауар шығысының есебін жүргізеді. Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес тауардың заттық-сандық есебін қамтамасыз етеді.
20. ДҚАЖ-да шығысты есепке алуды жүргізу мүмкіндігі болмаған жағдайда Тапсырыс беруші тауарды босатуды есепке алу журналына жазба жүргізеді. Бұл ретте тауарды босату пациенттің немесе оның өкілінің (туысының) қолымен тауардың босатылуын есепке алу журналында куәландырылады. Техникалық ақауларды жойғаннан кейін Тапсырыс беруші деректерді ДҚАЖ-ға енгізеді.
21. Тауардың шығыс құжаттарының ДҚАЖ-дағы және (немесе) тауарды босатуды есепке алу журналындағы күні пациенттің тауарды босатқан күніне сәйкес келуі тиіс.
22. Халыққа тауарды босату кезінде Бірыңғай дистрибьютордың тауарын басқа тауармен, оның ішінде басқа сауда атауларымен, партиялармен немесе сериялармен ауыстыруға жол берілмейді. Тапсырыс беруші халыққа ең аз қалдық жарамдылық мерзімі бар тауарды бірінші кезекте береді (FEFO әдістемесі).
23. Бірыңғай дистрибьютор тауарды түгендеуді түгендеу басталғанға дейін 8 (сегіз) жұмыс сағатынан кешіктірмей Тапсырыс берушіні жазбаша хабардар ете отырып, Тараптар Шарт бойынша міндеттемелерді тікелей Тапсырыс берушіде толық орындағанға дейін түгендеу тізімдемесін сақтай отырып, күнтізбелік айда кемінде 1 (бір) рет түгендеуді жүзеге асыруға құқылы. Бұл ретте Тапсырыс беруші тауар сақталатын бөлме-жайларға Бірыңғай дистрибьютордың өкілдерін түгендеу жүргізу немесе тауарды босатуды есепке алу журналының деректерін салыстырып тексеру үшін жіберуге міндетті. Тапсырыс беруші тауарды сериялық есепке алуды, тауар қалдықтарына, олардың жарамдылық мерзімдеріне күн сайынғы мониторингті жүзеге асырады және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде тауарды жазып беруге және қамтамасыз етуге қатысатын пайдаланушылар мен ұйымдардың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Ресурстарды басқару жүйесі" жүйесінде тіркеуді, сондай-ақ тиісті деректердің есебін жүргізуді және өзектілендіруді жүзеге асырады.

17. Заказчик обязуется обеспечить хранение рецептов, хранение, распределение, отпуск, учет и уничтожение специальных рецептурных бланков и требований в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
18. Не допускается реализация Заказчиком товара кроме как населению по их целевому назначению, замена товара другим товаром, перераспределение товара между другими медицинскими организациями.
19. Заказчик ведет в ИСЛО учет расхода товара с указанием их наименований, количества, цены, серий, партий. Заказчик обеспечивает предметно-количественный учет товара в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
20. В случае отсутствия возможности ведения учета расхода в ИСЛО, Заказчик производит запись в журнале учета отпуска товара. При этом отпуск товара заверяется подписью пациента или его представителя (родственника) в журнале учета отпуска товара. После устранения технических неполадок, Заказчик вносит данные в ИСЛО.
21. Дата расходных документов на товар в ИСЛО и (или) журнале учета отпуска товара должна соответствовать дате отпуска товара пациенту.
22. При отпуске товара населению не допускается замена товара Единого дистрибьютора другим товаром, в том числе других торговых наименований, партий или серий. Отпуск товара производится Заказчиком населению с минимальным остаточным сроком годности в первоочередном порядке (методика FEFO).
23. Единый дистрибьютор вправе осуществлять инвентаризацию товара не реже 1 (одного) раза в месяц с сохранением инвентаризационной описи до полного исполнения Сторонами обязательств по Договору непосредственно у Заказчика, письменно уведомив Заказчика не позднее, чем за 8 (восемь) рабочих часов до ее начала. При этом, Заказчик обязан допускать в помещения, в которых хранится товар, представителей Единого дистрибьютора для проведения инвентаризации или сверки данных журнала учета отпуска товара. Заказчик осуществляет серийный учет товара, ежедневный мониторинг за остатками товара, их сроками годности и регистрировать в системе "Система управления ресурсами" Министерства здравоохранения Республики Казахстан пользователей и организации, участвующих в выписке и обеспечении товаром в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, а также вести учет и актуализацию соответствующих данных.

6. Тауарды Бірыңғай дистрибьюторға қайтару
24. Тауарды қайтару қажет болған кезде, оның ішінде шартты бұзған кезде Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге "СҚ-Фармация сервер" Бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйесі" (бұдан әрі – БФАЖ) порталында рұқсат қағаз немесе тауарды күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде қайтару талабымен жазбаша хабарлама жібереді.
25. Тапсырыс беруші тауарды қабылдау-беру (қайтару) актісі, қайтару жүкқұжаты, тауар-көлік жүкқұжаты негізінде Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне беру арқылы халыққа босатылмаған тауарды Бірыңғай дистрибьюторға қайтаруды жүзеге асырады.
26. Тауарды қайтару Тапсырыс берушінің бөлме-жайында Шарттың қолданылу мерзімі өткенге дейін Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне жүргізіледі.
Тауарды Бірыңғай дистрибьюторға қайтару кезінде Тапсырыс беруші тауарды қабылдау-беру актілеріне сәйкес Бірыңғай дистрибьютор оған берген сериялар мен партияларды қайтарады. Тапсырыс беруші тауарды басқа сериядағы, партиядағы немесе басқа да саудалық атаулардағы тауарға Бірыңғай дистрибьюторға қайтарған кезде оны ауыстыруға жол берілмейді.
27. Тапсырыс берушінің тауарды жарамдылық мерзімі өткен Бірыңғай дистрибьюторға қайтаруына жол берілмейді.
7. Тараптардың жауапкершілігі
28. Тауар жоғалған немесе бүлінген жағдайда Тапсырыс беруші бұл туралы Бірыңғай дистрибьюторға жоғалған немесе бүлінген тауардың атауын, техникалық сипаттамаларын, сериясын, санын, бағасы мен сомасын және жоғалу/бүліну себептерін көрсете отырып, дереу жазбаша хабарлайды және Бірыңғай дистрибьютор шағым мен төлем шотын ұсынған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде оған тауардың құнын, жоғалған тауарды қайта сатып алуға байланысты күтпеген шығыстардың, сондай-ақ жоғалған, бүлінген тауар құнының 10 (он) пайызы мөлшеріндегі айыппұлды қоса алғанда, орнын толтырады.
29. Тапсырыс беруші халыққа тауарды беруден негізсіз бас тартқан, оларды басқа тауарға ауыстырған (тауарға ілеспе құжаттарда жоқ) жағдайда, Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына Бірыңғай дистрибьютор шағым мен айыппұл төлеуге шот ұсынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде рецептіде көрсетілген тауар құнынан бес еселенген мөлшерде айыппұл төлеуге міндетті.
30. Тапсырыс беруші тауарды қабылдаудан негізсіз бас тартқан жағдайда Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға қабылданбаған тауардың құнынан екі есе мөлшерде айыппұл төлеуге міндетті.
31. Тауарды Бірыңғай дистрибьюторға қайтаруға кедергі келтірілген жағдайда Тапсырыс беруші қайтаруға жататын тауар құнынан екі есе мөлшерде айыппұл төлеуге міндетті.

6. Возврат товара Единому дистрибьютору
24. При необходимости возврата товара, в том числе при расторжении Договора, Единый дистрибьютор направляет Заказчику разнарядку на портале "Единая фармацевтическая информационная система "СК-Фармация сервер" (далее – ЕФИС) или письменное уведомление с требованием возвратить товар в течение 3 (трех календарных дней.
25. Заказчик осуществляет возврат Единому дистрибьютору не отпущенного населению товара путем их передачи уполномоченному представителю Единого дистрибьютора на основании акта приема-передачи (возврата) товара, возвратной накладной, товарно-транспортной накладной.
26. Возврат товара производится уполномоченному представителю Единого дистрибьютора до истечения срока действия Договора, в помещении Заказчика.
При возврате товара Единому дистрибьютору Заказчик возвращает товар тех же серий и партий, что были ему переданы Единым дистрибьютором в соответствии с актами приема-передачи. Замена Заказчиком товара при его возврате Единому дистрибьютору на товар других серий, партий или других торговых наименований не допускается.
27. Не допускается возврат товара Заказчиком Единому дистрибьютору с истекшим сроком годности.
7. Ответственность Сторон
28. В случае утраты или повреждения товара, Заказчик незамедлительно письменно уведомляет об этом Единого дистрибьютора с указанием наименования, технических характеристик, серий, количества, цены и суммы утраченного или поврежденного товара и причины утраты/повреждения и в срок не более 30 (тридцати) календарных дней с даты предъявления Единым дистрибьютором претензии и счета на оплату возмещает ему причиненные убытки, включая стоимость товара, непредвиденные расходы, связанные с повторным закупом утраченного товара, а также штрафа в размере 10 (десять) процентов от стоимости утраченного, поврежденного товара.
29. В случае необоснованного отказа Заказчиком в отпуске населению товара, их замены на другой товар (отсутствующие в товаросопроводительных документах), Заказчик обязан оплатить в пользу Единого дистрибьютора штраф в пятикратном размере от стоимости товара, указанного в рецепте, в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты предъявления Единым дистрибьютором претензии и счета на оплату штрафа.
30. В случае необоснованного отказа Заказчиком от приемки товара Заказчик обязан оплатить Единому дистрибьютору штраф в двукратном размере от стоимости непринятого товара.
31. В случае воспрепятствования возврату товара Единому дистрибьютору Заказчик обязан оплатить штраф в двукратном размере от стоимости товара, подлежащего возврату.

32. Мәлімделген тауарды өткізуден негізсіз бас тартқан жағдайда Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға сатылмаған тауардың құнынан екі есе мөлшерде айыппұл төлеуге міндетті.
33. Тапсырыс берушінің Бірыңғай дистрибьюторға залалдарды өтеуі және Шарт бойынша айыппұл төлеу Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын тоқтата тұрмайды.
34. Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін, егер ол форс-мажор жағдайлардың салдары болып табылса, жауапкершіліктен босатылады.
35. Форс-мажор жағдайлар туындаған кезде, олар туындаған Тарап екінші Тарапқа осындай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және форс-мажор жағдайлар туындаған кезден бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде олардың туындағанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажор жағдайлар тоқтатылғанға дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажор жағдайлардың қолданылу мерзіміне сәйкес ұзартылады. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
36. Егер форс-мажор жағдайлар күнтізбелік бір айдан астам уақытқа созылса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасасу жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы.
37. Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың алдында Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін толық мүліктік жауаптылықта болады.
38. Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына мынадай жағдайларда тауар сомасының 1 (бір) пайызы мөлшерінде айыппұл төлейді:
1) тауарды босату кезінде амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бойынша деректер ДҚАЖ-ға уақтылы енгізілмегенде;
2) тауарды босату кезінде амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша дәйексіз деректер ДҚАЖ-ға енгізілсе;
3) Бірыңғай дистрибьюторға амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша рецептілердің жиынтық тізілімін және (немесе) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету шеңберінде халыққа тауар босату жөніндегі есептілікті беру мерзімі бұзылған жағдайларда.
39. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.

32. В случае необоснованного отказа от реализации заявленного товара Заказчик обязан оплатить Единому дистрибьютору штраф в двукратном размере от стоимости нереализованного товара.
33.Возмещение Заказчиком убытков Единому дистрибьютору и оплата штрафа по Договору не приостанавливает исполнение обязательств по Договору.
34. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по Договору, если оно является следствием форс-мажорных обстоятельств.
35. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами в течение 10 (десяти) календарных дней с момента возникновения форс-мажорных обстоятельств. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств. Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любые вышеуказанные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности за ненадлежащее исполнение, либо неисполнение обязательств по Договору.
36. В случае, если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом.
37. Заказчик несет перед Единым дистрибьютором полную имущественную ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору.
38. Заказчик оплачивает в пользу Единого дистрибьютора штраф в размере 1 (одного) процента от суммы товара, в следующих случаях:
1) несвоевременного введения в ИСЛО данных по амбулаторному лекарственному обеспечению при отпуске товара;
2) введения в ИСЛО недостоверных данных по амбулаторному лекарственному обеспечению при отпуске товара;
3) нарушения срока передачи Единому дистрибьютору сводного реестра рецептов по амбулаторному лекарственному обеспечению и (или) отчетности по отпуску товара населению в рамках амбулаторного лекарственного обеспечения.
39. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению к Договору.

8. Хат-хабар
40. Шарт бойынша барлық құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуға тиіс. Осы Шартта көзделген құжаттарда жолдар арасындағы ендірмелерге, өшірулерге немесе қосып жазуларға жол берілмейді.
41. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі. Көрсетілген хат-хабар тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.
42. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар ол жіберілген Тарапқа берілген күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі.
9. Құпиялылық
43. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
44. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
10. Қорытынды ережелер
45. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар сол немесе өзге Тарап өтініш жасаған кезден бастап күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешіледі.

8. Корреспонденция
40. Все документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора. В документах, предусмотренных настоящим Договором, не допускается вставок между строками, подтирок или приписок.
41. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы и (или) в виде электронного документа, сформированного в информационной системе Единого дистрибьютора и удостоверенного электронной цифровой подписью. Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
42. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.
9. Конфиденциальность
43. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
44. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
10. Заключительные положения
45. Все споры, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются путем переговоров (в устной и (или) письменной форме) в течение 14 (четырнадцати) календарных дней с момента обращения той или иной Стороны.

46. Дауларды келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешу мүмкін болмаған жағдайда, Тараптардың кез келгені оларды шешу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотына жүгінуге құқылы.
47. Осы Шартпен реттелмеген құқықтық қатынастар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен реттеледі.
48. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда немесе, егер еңсерілмейтін күш жағдайлар Тараптарға шарт бойынша міндеттемелерді күнтізбелік 2 (екі) ай ішінде үздіксіз орындауға мүмкіндік бермесе, Тараптардың келісімі бойынша Шартты бұзады.
49. Шарттың қалған бөлігінде бұзылғаннан кейін Тараптардың міндеттемелері толығымен тоқтатылады.
50. Шарт бірдей заңды күші бар қазақ және орыс тілдерінде жасалды.
51. Шарт Тапсырыс беруші БФАЖ порталына электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар міндеттемелерін толық орындағанға дейін қолданылады.
52. Тапсырыс берушінің осы Шартқа қол қоюы осы Шарттың талаптарын сөзсіз қабылдауы (акцепті) болып есептеледі.
53. Қазақстан Республикасының заңнамасы Шарттың талаптарына қатысты бөлігінде өзгерген жағдайда, Тараптар Шартқа тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
11. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары:
Тапсырыс беруші:
Бірыңғай дистрибьютор:
Амбулаториялық дәрілік
қамтамасыз етуге арналған
дәрілік заттарды және (немесе)
медициналық бұйымдарды
берудің үлгі өтеусіз шартына
қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар
1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында қандай да бір заңсыз артықшылықтарды немесе өзге де заңсыз мақсаттарды алу мақсатында осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақшалай қаражатты немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді деп сендіреді.
2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада қолданылатын пара беру/алу, коммерциялық сатып алу сияқты әрекеттерді, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерді жүзеге асырмайтындығына сендіреді.

46. В случае невозможности разрешения споров путем переговоров (в устной и (или) письменной форме), любая из Сторон вправе обратиться за их разрешением в соответствии с законодательством Республики Казахстан в Специализированный межрайонный экономический суд города Нур-Султан.
47. Правоотношения, не урегулированные настоящим Договором, регламентируются гражданским законодательством Республики Казахстан.
48. Стороны расторгают Договор по соглашению Сторон в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях или, если обстоятельства непреодолимой силы не позволяют Сторонам исполнить обязательства по Договору в течение 2 (двух) месяцев непрерывно.
49. Обязательства Сторон после расторжения Договора в оставшейся части полностью прекращаются.
50. Договор составлен на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
51. Договор вступает в силу со дня его подписания Заказчиком на портале ЕФИС электронной цифровой подписью и действует до полного исполнения обязательств Сторонами.
52. Подписание Заказчиком настоящего Договора считается безусловным принятием (акцептом) условий настоящего Договора.
53. В случае изменения законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий Договора, Стороны обязуются внести соответствующие изменения и дополнения в Договор.
11. Адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик:
Единый дистрибьютор:
Приложение
к Типовому безвозмездному
договору поставки
лекарственных средств и (или)
медицинских изделий
для амбулаторного
лекарственного обеспечения
Форма
Антикоррупционные требования
1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования Антикоррупционного законодательства.

2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
19-қосымша
Нысан
Берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу конкурсына қатысуға өтінім
1. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы туралы мәлімет
1.
Әлеуетті өнім берушінің атауы
2.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының тіркеуден (қайта тіркеуден) өткені туралы ақпарат
3.
Орналасқан жері: заңды мекенжайы/орналасқан жері, нақты орналасқан жері
4.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
5.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының басшысы
(лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(телефон, факс, электрондық пошта)

от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Заявка на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки
1. Сведения о юридическом лице Республики Казахстан
1.
Наименование потенциального поставщика
2.
Информация о прохождении регистрации (перерегистрации) юридического лица Республики Казахстан
3.
Местонахождение: юридический адрес/местожительство, фактическое местонахождение
4.
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
5.
Руководитель юридического лица Республики Казахстан
(должность, Ф.И.О. (при его наличии))
(телефон, электронная почта)

2. Жоба туралы мәліметтер
6.
Жобаның атауы
7.
Жобаны іске асыратын орны
8.
Заңды тұлғаның бекітілген активтеріне инвестициялардың көлемі (ағымдағы және келешектегі кезеңдердегі инвестициялар ескеріледі)
(теңге)
9.
Жобаны қаржыландыру көздері меншіктіқарыз қаражаты, оның ішінде өтінім беру күніне жобаға салынған қаражат
(меншікті қаражаты бар екенін растайтын құжат)
(қаржыландыру көздерін және жобаны қаржыландыруға кепілдікті белгілейтін құжат)
Жер учаскесінің бар-жоғы туралы ақпарат
10
Жобаны іске асыру мерзімдері
11.
Құрылысқа арналған жобалау-сметалық құжаттамаға мемлекеттік сараптама қорытындысының болуы туралы ақпарат (дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құруға ниет білдірген кезде көрсетіледі)
12.
Дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісін құру және (немесе) жаңғырту жоспарланатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы

2. Сведения о проекте
6.
Наименование проекта
7.
Место реализации проекта
8.
Объем инвестиций в фиксированные активы юридического лица (учитываются инвестиции текущего и будущих периодов)
(тенге)
9.
Источники финансирования проекта собственные заемные средства, в том числе вложенные в проект на дату подачи заявки
(документ, подтверждающий наличие собственных средств)
(документ, устанавливающий источники финансирования и гарантии финансирования проекта)
10.
Информация о наличии земельного участка
Сроки реализации проекта
11.
Информация о наличии заключения государственной экспертизы проектно-сметной документации на строительство (указывается при намерении на создание производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий)
12.
Наименование лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения планируемых к созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения

3. Ғылыми-технологиялық негіздеме
13.
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған технологиялық жабдықтың болуы туралы ақпарат
(меншік құқығында технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжат (өзге де заттық құқық)
14.
Жеке әзірлеменің атауы/ технология трансфері/ мәртебесін көрсете отырып, ғылыми-зерттеу институттарымен келісімнің және (немесе) меморандумның болуы (ұйым игерді / игеру жоспарлануда / әзірлеу жоспарлануда / өзге)
(мәлімделген өнімге ғылыми-технологиялық бастаманы растайтын құжат)
4. Өнімнің экспорттық әлеуеті
15.
Экспортқа шығарылған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы
Өтінімге қосымша: ____________________________________ (әлеуетті өнім беруші) өтінімдегі және қоса берілген құжаттардағы ақпараттың дұрыстығын (анықтығын) мәлімдейді және кепілдік береді және берудің ұзақ мерзімді шартын бұзу талаптарымен танысты.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасы басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)/жеке кәсіпкер
__________________________
Қолы, мөрі (бар болған жағдайда)
Бұйрыққа 20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
20-қосымша
Нысан
Дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың өндірісін құру және (немесе) жаңғырту жөніндегі инвестициялық жобаны іске асырудың тоқсан сайынғы графигі
Дәрілік заттар, медициналық бұйымдар өндірісін құру және (немесе) жаңғырту жөніндегі инвестициялық жобаның атауы
Іске асыру кезеңдері (тоқсан сайын)
Тоқсан сайынғы іске асыру графигі
Жұмыс мазмұны
Қосымшалар мен ескертпелер
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының басшысы
___________________________
Қолы, мөрі (бар болған жағдайда)
___________________________
Бұйрыққа 21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
21-қосымша
Нысан
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен өнім беруші арасында)
Нұр-Сұлтан қаласы
"___" _________20___ жыл
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ Басқарма төрағасының атынан, __________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысының (бұдан әрі – Қағидалар) негізінде, осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға арналған конкурсқа қатысуға Өнім берушінің өтінімі, "___" _______ ж. № ____ Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға арналған конкурстың қорытындылары туралы хаттамасының негізінде төмендегілер туралы осы Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

3. Научно-технологическое обоснование
13.
Информация о наличии технологического оборудования для производства лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения
(документ, подтверждающий наличие на праве собственности (иное вещное право) технологического оборудования)
14.
Наименование собственной разработки/ трансфер технологии/ наличие соглашения и (или) меморандума с научно-исследовательскими институтами, с указанием статуса (освоено организацией / планируется к освоению / планируется к разработке / иное)
(документ подтверждающий научно-технологическую инициативу на заявленную продукцию)
4. Экспортный потенциал продукции
15.
Наименование лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения выведенных на экспорт
Приложение к заявке:
____________________________________ (потенциальный поставщик) заявляет
и гарантирует правильность (достоверность) содержащейся в заявке и прилагаемых
документах информации и ознакомлен с условиями расторжения долгосрочного
договора поставки.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя юридического лица Республики Казахстан
/индивидуальный предприниматель ________________________________________
Подпись, печать (при наличии)
Приложение 20 к приказу
Приложение 20 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
График реализации инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий
Наименование инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств, медицинских изделий
Этапы реализации (поквартально)
Поквартальный график реализации
Содержание работ
Приложения и примечания
Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя юридического лица Республики Казахстан
___________________________
Подпись, печать (при наличии)
_________________________
Приложение 21 к приказу
Приложение 21 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (между единым дистрибьютором и поставщиком)
г. Нур-Султан
"___" _______20____г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице председателя Правления __________________, действующего на основании __________, с одной стороны, и ________________, именуемое в дальнейшем "Поставщик", в лице __________________, действующего на основании ______________, с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", а по отдельности – "Сторона", на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила), заявки Поставщика на участие в конкурсе на заключение долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий, являющейся неотъемлемой частью настоящего договора, Протокола об итогах конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и медицинских изделий от "___" _______ г. № ____ и заключили настоящий Долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (далее – договор) о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1. Өнім беруші:
1) осы Шартқа № 1 қосымшада санамаланған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың (бұдан әрі – Тауар) ___________________ мекенжайы бойынша (бұдан әрі – Инвестициялық жоба), осы Шартқа № 2 қосымшада көрсетілген Инвестициялық жобаны іске асыру графигі мен кезеңдеріне сәйкес _____________ (өндірісін құруға немесе өндірісін жаңғыртуға ниетін көрсету) жолымен құрып және осы Шарт жасалған күннен бастап 2 (екі) жылдан кешіктірілмейтін мерзімде Бірыңғай дистрибьюторға объектіні пайдалануға беру актісінің нотариалды куәландырылған көшірмесін оны алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде немесе жаңғырту жөніндегі жұмыстар аяқталған кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жаңғырту туралы егжей-тегжейлі есебі бар хабарлама ұсынуға;
2) Өнім беруші өндіретін тауарды (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеуге жатпайтын тауарды қоспағанда) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру және тауарды беру басталғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға мынадай құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсыну:
- фармацевтикалық көрсетілетін қызметке лицензияны;
- инвестициялық жобаны іске асыру нәтижесінде өндірілетін тауарға тіркеу куәлігін;
- Тауар Инвестициялық жобаны іске асыру нәтижесінде өндірілетін тауарға "СТ-KZ" ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты;
- дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндіру үшін ИСО 13485 сапаны басқару жүйесі стандартының талаптарына сәйкес тиісті өндірістік практика (GМP) стандарттарының енгізілуін растайтын құжат.
3) осы Шартқа 2-қосымшада көрсетілген Инвестициялық жобаны іске асыру графигі мен кезеңдеріне сәйкес Бірыңғай дистрибьюторға объектіні пайдалануға беру актісін және (немесе) жаңғырту жөніндегі жұмыстардың аяқталғаны туралы егжей-тегжейлі есеппен Бірыңғай дистрибьюторға хабарлама ұсынылған сәттен бастап 3 (үш) жылдан кешіктірмейтін мерзімде тауарды беруді бастауға;
4) Қағидаларда, осы Шартта және оған қосымша келісімдерде белгіленген тәртіппен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде Бірыңғай дистрибьюторға Тауарды беру басталғаннан бастап 10 (он) жыл ішінде беруге міндетті.
Тауардың бірінші партиясын әрбір атауы бойынша жеке беру күні жеткізілімнің басталуы болып табылады.
2. Бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Өнім беруші өндіретін Тауарды Бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енгізгеннен, тауарға шекті бағалар белгіленгеннен, Өнім беруші осы Шарттың 1-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген міндеттемелерді орындағаннан және тиісті қаржы жылына арналған беру графигі ұсынылғаннан кейін Өнім берушіден Тауарды ТМККК және МӘМС шеңберінде оны беру басталғаннан бастап 10 (он) жыл ішінде медициналық ұйымдар (тапсырыс берушілер) мәлімдеген және ТМККК және МӘМС шеңберінде оларға қажетті көлемде, Өнім берушімен осы Шартқа олардың қолданылу мерзімі бір қаржы жылына арналған жыл сайынғы қосымша келісімдер жасасу жолымен сатып алуға, Өнім берушіге Тауарды осы Шартқа қосымша келісімдерде айқындалған бағалармен және мерзімдерде Өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен төлеуге міндеттенеді.

1. Предмет договора
1. Поставщик обязуется:
1) создать путем _____________ (указать намерение на создание производства или модернизация производства) лекарственных средств и (или) медицинских изделий, перечисленных в приложении 1 к настоящему договору (далее – Товар), по адресу: ___________________ (далее – Инвестиционный проект), согласно графику и этапам реализации Инвестиционного проекта, указанным в приложении 2 к настоящему договору, и в срок не позднее 2 (двух) лет с даты заключения настоящего Договора, представить Единому дистрибьютору нотариально заверенную копию акта ввода в эксплуатацию объекта в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента его получения или уведомление с подробным отчетом о модернизации в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента завершения работ по модернизации;
2) осуществить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию производимой Поставщиком Товара (за исключением Товара, не подлежащего регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан) и до начала поставок представить Единому дистрибьютору нотариально заверенные копии следующих документов:
- лицензии на фармацевтическую деятельность;
- регистрационного удостоверения на производимый в результате реализации Инвестиционного проекта Товар;
- сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на производимый в результате реализации Инвестиционного проекта Товар;
- документа, подтверждающего внедрение стандартов надлежащей производственной практики (GМP) для производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий в соответствии с требованиями стандарта системы управления качеством ИСО 13485.
3) начать поставку Товара Единому дистрибьютору согласно графику и этапам реализации Инвестиционного проекта, указанным в приложении 2 к настоящему договору в срок не позднее 3 (трех) лет с момента представления Единому дистрибьютору акта ввода в эксплуатацию объекта и (или) уведомления с подробным отчетом о завершении работ по модернизации;
4) поставлять Товар Единому дистрибьютору в течение 10 (десяти) лет с начала ее поставки в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) в порядке, установленном Правилами, настоящим договором и дополнительными соглашениями к нему.
Началом поставки является дата поставки первой партии Товара по каждому наименованию отдельно.
2. Единый дистрибьютор обязуется после включения уполномоченным органом в области здравоохранения, в список Единого дистрибьютора производимого Поставщиком Товар, установления предельных цен на Товар, исполнения Поставщиком обязательств, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 1 настоящего договора, и представлении графика поставки на соответствующий финансовый год, покупать у Поставщика Товар в течение 10 (десяти) лет с начала ее поставки в рамках ГОБМП и ОСМС в объемах, заявленных медицинскими организациями (заказчиками) и необходимых им в рамках ГОБМП и ОСМС, путем заключения с Поставщиком ежегодных дополнительных соглашений к настоящему договору со сроками их действия на один финансовый год, оплачивать Поставщику Товар по ценам и в сроки, определенным в дополнительных соглашениях к настоящему договору, путем перечисления денег на банковский счет Поставщика.

2. Тараптардың Тауарды беру жөніндегі міндеттемелері
3. Беру кезеңі басталғаннан кейін Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушілерден алдын ала өтінімдерді алған және келесі қаржы жылына арналған жыл сайынғы қажеттілікті қалыптастырған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Өнім берушіге Тауардың халықаралық патенттелмеген атауы, оның саны/көлемі, графигі, беру орын(дары) және техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді қамтуға тиіс алдын ала өтінімді ұсынады.
4. Бірыңғай дистрибьютор түпкілікті өтінімді Өнім берушіге түпкілікті өтінімдерді қалыптастырғаннан және Тапсырыс берушілердің жыл сайынғы қажеттілігінен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.
5. Өнім берушіні таңдау үшін негіз болған сапаның және басқа да талаптардың өзгермеуі шартымен осы шартқа жекелеген қаржы жылына арналған қосымша келісімге:
1) тауардың бағасы және тиісінше шарт бағасы азайғанда;
2) осы Қағидаларда көзделген жағдайларда тауардың көлемі өзгергенде;
3) Қосымша келісім бойынша тауардың сауда атауының өзгермеуі шартымен өндіруші, тіркеу куәлігін ұстаушы немесе өндіріс орны (өндірістік алаң) өзгергенде;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы) негізінде тауардың қалған партиясын тіркеу куәлігінің қолданылу және Қазақстан Республикасына әкелу мерзімінің аяқталуында жол беріледі.
6. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге берген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей осы Шартқа жеке қаржы жылына қосымша келісімдерге қол қоюға міндеттенеді. Мұндай қосымша келісімдерде Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, Қағидаларда және осы Шартта көзделген тауар жеткізілімінің елеулі талаптары қамтылуға тиіс.
3. Өнім берушінің есебі
7. Өнім беруші есепті кезеңнен кейінгі оныншы күннен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторға Инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы және жұмыстар аяқталғаннан кейін Тауарды тіркеу процесі туралы жартыжылдық есеп беруге міндетті. Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьютордың сұрау салуы бойынша ол сұратқан нысан бойынша қосымша есептерді/ақпаратты ұсынуы Тараптармен келісілген мерзімдерде жүзеге асырылады.
Өнім беруші тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей, Бірыңғай дистрибьюторға өндірілетін тауарлардың атаулары бөлінісінде заттай көріністегі өсу қорытындысымен өндірістік қуаттар, өнімді бөлшек саудада, экспортқа және ТМККК мен МӘМС шеңберінде өткізу туралы ақпаратты, сондай-ақ ғылыми-зерттеу институттарымен (Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары), зертханалармен, "Ғылым қоры" акционерлік қоғамымен әлеуетті өнім беруші үшін кадрлар даярлауға және (немесе) бірлескен әзірлемелерге қолданыстағы келісімдер/меморандумдар туралы мәліметтерді, сондай-ақ өнім берушінің құрылымында іске асырылған жобалардың тізбесін қоса бере отырып, R&D ғылыми-зерттеу сынақ орталығының бар-жоғы туралы ақпаратты ұсынуға міндетті.
Өнім беруші жыл сайын, желтоқсан айынан кешіктірмей, Денсаулық сақтау субъектілерімен ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізуді, Денсаулық сақтау субъектілеріне анықтамалық, медициналық әдебиет, ғылыми журналдар, ғылыми-ақпараттық материалдар, медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықтар түрінде ақпарат беруді, қолданыстағы заңнамаға сәйкес жарнама таратуды, бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қоса алғанда (бірақ бұдан әрі санамаланғандармен шектелмей), тауарды ілгерілету жөнінде есептілік беруге міндетті.

2. Обязательства Сторон по поставке Товара
3. После наступления периода поставки, Единый дистрибьютор не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты получения предварительных заявок от Заказчиков и формирования ежегодной потребности на следующий финансовый год, представляет Поставщику предварительную заявку, которая должна содержать сведения о международном непатентованном наименовании Товара, ее количестве/объеме, графике, месте(ах) поставки и технических характеристиках.
4. Окончательная заявка Единым дистрибьютором представляется Поставщику в срок не позднее 30 (тридцать) календарных дней после формирования окончательных заявок и ежегодной потребности Заказчиков.
5. Внесение изменения в дополнительное соглашение к настоящему договору на отдельный финансовый год при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора Поставщика, допускается:
1) уменьшения цены на товар и соответственно цены договора;
2) изменения объема товара в случаях, предусмотренных настоящими Правилами;
3) изменения производителя, держателя регистрационного удостоверения или места производства (производственной площадки) при условии неизменности торгового наименования товара по Дополнительному соглашению;
4) истечения срока действия регистрационного удостоверения и ввоза в Республику Казахстан оставшейся партии товара на основании разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения.
6. Поставщик обязуется подписывать дополнительные соглашения к настоящему договору на отдельный финансовый год не позднее 10 (десять) рабочих дней с даты предоставления Поставщику Единым дистрибьютором. Такие дополнительные соглашения должны содержать существенные условия поставки, предусмотренные Гражданским кодексом Республики Казахстан, Правилами и настоящим договором.
3. Отчетность Поставщика
7. Не позднее десятого числа, следующего за отчетным периодом Поставщик обязан представлять Единому дистрибьютору полугодовой отчет о ходе реализации Инвестиционного проекта и о процессе регистрации Товара после завершения работ. Предоставление Поставщиком дополнительных отчетов/информации по запросу Единого дистрибьютора по запрашиваемой им форме осуществляется в согласованные Сторонами сроки.
Поставщик обязан ежеквартально не позднее двадцатого числа следующего за отчетным периодом предоставлять Единому дистрибьютору информацию о производственных мощностях, реализации продукции в розницу, на экспорт и в рамках ГОБМП и ОСМС с нарастающим итогом в натуральном выражении в разрезе наименований производимых товаров, а также сведения о действующих соглашениях/меморандумах с научно-исследовательскими институтами (высшие учебные заведения Республики Казахстан), лабораториями, акционерным обществом "Фонд науки" на совместные разработки и (или) подготовку кадров для потенциального поставщика, а также о наличии в структуре поставщика научно – исследовательского испытательного центра R&D c приложением перечня реализованных проектов.
Поставщик обязан ежегодно, не позднее декабря месяца, предоставлять отчетность по продвижению Товара, включая (но не ограничиваясь перечисленным далее) проведение информационно-разъяснительной работы с субъектами здравоохранения, предоставление субъектам здравоохранения информации в виде справочной, медицинской литературы, научных журналов, научно-информационного материала, инструкции по медицинскому применению, распространение рекламы в соответствии с действующим законодательством, освещение в средствах массовой информации.

8. Бірыңғай дистрибьютор кез келген кезеңде Инвестициялық жобаның іске асырылу барысын тексеруді жүзеге асыруға құқылы, ол үшін Бірыңғай дистрибьютор комиссия құрады.
9. Бірыңғай дистрибьютор алдағы тексеру туралы Өнім берушіні ол басталғанға дейін кемінде 10 (он) жұмыс күні бұрын жазбаша хабардар етеді.
10. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың хабарламасын алғаннан кейін Инвестициялық жобаны іске асыру барысын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру үшін Бірыңғай дистрибьютордың өкілдеріне және Комиссия мүшелеріне кедергісіз қол жеткізуді қамтамасыз етуге міндеттенеді.
11. Инвестициялық жобаны бақылауды және іске асыру барысын тексеруді жүзеге асыру нәтижелері бойынша комиссия тексеру актісін жасайды, оған Өнім берушінің өкілі қол қояды. Өнім беруші актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда, актіде бас тарту туралы тиісті жазба жасалады.
4. Баға белгілеу
12. Осы Шартқа қосымша келісімде тиісті қаржы жылына арналған Тауарды жеткізуге арналған Тауардың бағасы Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын, сондай-ақ осы Шартқа № 1 қосымшаға сәйкес шартты баға жеңілдігін (болған жағдайда) ескере отырып, Қағидалардың 4-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін шекті бағадан аспауға тиіс.
13. Шартты бағалық жеңілдік сатып алу жылына Тауар бағаларына мынадай формула бойынша қолданылады:
(Р-N) - S = D
Р – денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен шекті баға;
N –Бірыңғай дистрибьютордың N-үстеме бағасы;
S – Өнім берушінің шартты жеңілдігі;
D – Тараптардың келісімі бойынша азаю жағына қарай өзгертілуі мүмкін Тауар бағасы.
14. Осы Шартқа қосымша келісімді жыл сайын жасасу кезінде тараптар денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілейтін шекті бағаны және Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын ескере отырып, хаттамамен ресімделген келіссөздер жүргізу жолымен Тауардың бағасына төмендеу жағына түзетулер енгізуге құқылы.
15. Өнім беруші осы Шартқа қосымша келісімге қол қойылғанға дейін, беру кезеңі басталғаннан кейін Бірыңғай дистрибьюторға негіздеме ұсына отырып, Тауар беруден бас тартуға құқылы, бірақ 2 (екі) жыл қатарынан бас тартуға болмайды. Өнім беруші беру кезеңінің басталғаны туралы хабардар етілгеннен кейін тиісті қаржы жылына өнім беруден бас тартқан жағдайда берудің көрсетілген жылы беру кезеңіне енгізіледі.
16. Тауар бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, Тауарды орауға, таңбалауға арналған шығындарды, сондай-ақ Бірыңғай дистрибьютордың қоймаларына Тауарды беруге байланысты Өнім берушінің шығыстарын қамтиды.

8. Единый дистрибьютор вправе на любом этапе осуществить проверку хода реализации Инвестиционного проекта, для чего Единым дистрибьютором создается комиссия.
9. О предстоящей проверке Единый дистрибьютор письменно уведомляет Поставщика не менее чем за 10 (десять) рабочих дней до ее начала.
10. Поставщик после получения уведомления Единого дистрибьютора обязуется обеспечить беспрепятственный доступ представителям Единого дистрибьютора и членам комиссии для осуществления контроля и проверки хода реализации Инвестиционного проекта.
11. По результатам осуществления контроля и проверки хода реализации Инвестиционного проекта комиссией составляется акт проверки, который подписывается представителем Поставщика. В случае отказа Поставщика от подписания акта, в акте делается соответствующая запись об отказе.
4. Ценообразование
12. Цена на Товар в дополнительном соглашении к настоящему Договору на поставку Товара на соответствующий финансовый год не должна превышать предельной цены утверждаемой уполномоченным органом в соответствии с пунктом 4 Правил, на Товар с учетом наценки Единого дистрибьютора, а также условной ценовой скидки согласно приложению № 1 к настоящему договору (в случае наличия).
13. Условная ценовая скидка применяется к ценам Товара на год закупа по следующей формуле:
(Р - N) - S = D
Р - предельная цена, установленная уполномоченным органом в области здравоохранения;
N - наценка Единого дистрибьютора;
S - условная скидка Поставщика;
D – цена Товара, которая может быть изменена по согласию Сторон в сторону уменьшения.
14. При ежегодном заключении дополнительного соглашения к настоящему Договору Стороны вправе внести поправки в цену на Товар в сторону уменьшения путем проведения переговоров, оформленных протоколом, с учетом предельной цены, устанавливаемой уполномоченным органом в области здравоохранения и наценки Единого дистрибьютора.
15. Поставщик вправе отказаться от поставки Товара с предоставлением обоснования Единому дистрибьютору после начала периода поставки до подписания дополнительного соглашения к настоящему договору, но не более 2 (двух) лет подряд. В случае отказа Поставщика от поставки на соответствующий финансовый год после уведомления о начале периода поставки, указанный год поставки включается в период поставки.
16. Цена Товара включает все налоги и сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку, маркировку Товара, а также расходы Поставщика, связанные с поставкой Товара на склады Единого дистрибьютора.

17. Егер Тауардың тиісті қаржы жылына оны беру туралы осы Шартқа қосымша келісім жасалған болса, оның бағасы Тараптармен келісілген болып есептеледі.
5. Шарттың қолданылу мерзімі
18. Осы Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және Тауардың бірінші партиясын әрбір атауы бойынша беру басталған күннен бастап 10 (он) жыл ішінде қолданылады.
6. Шартты бұзу
19. Осы Шартты бұзу үшін негіздер болып табылады:
1) Өнім берушінің осы Шартқа № 2 қосымшада көрсетілген инвестициялық жобаны іске асыру мерзімін асыруы;
2) осы Шартта көзделген жеткізілімнің басталу күнін бұзуы. Бұл ретте беруді бастау мерзімі бұзылған тауардың атаулары бойынша ішінара бұзуға жол беріледі;
3) осы Шартта көзделген міндеттемелерді бұзуы;
4) Өнім берушінің жеткізілім басталған күннен бастап қатарынан 2 (екі) жыл ішінде беруден бас тартуы. Бұл ретте Бірыңғай дистрибьютордың Өнім берушінің беруден бас тартуы бар тауардың атаулары бойынша ішінара бұзуына жол беріледі;
5) Өнім берушінің инвестициялық жобаны іске асыру графигін 12 (он екі) айдан астам мерзімге бұзуы;
6) Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьюторға ұсынылуы осы Тауар жеткізілімі шартында көзделген инвестициялық жобаның іске асырылу барысы туралы жартыжылдық есепті ұсынбауы не оны осы Шартта көзделген екі және одан да көп айға кешіктіріп ұсынуы;
7) Өнім беруші өндіретін дәрілік заттардың дәлелденбеген клиникалық тиімділігі туралы уәкілетті органның құжаты. Бұл ретте осы Шартқа № 1 қосымшада көзделген осы Шарттың тізімінен алып тастауға жататын тауардың позициялары бойынша ішінара бұзуға жол беріледі.
20. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Өнім берушіге қандай да бір шығыстар мен шығындарды өтемей, осы Шарттың 19-тармағында көзделген негіздердің кез келгені бойынша осы Шартты толық немесе ішінара біржақты тәртіппен бұзуға құқылы. Хабарламада осы Шартты бұзудың себебі күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ оны бұзудың күшіне енген күні көрсетілуге тиіс.
21. Шарт Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен Тараптардың келісімі бойынша бұзылуы мүмкін.
7. Тараптарды жауапкершіліктен босату негіздері
22. Тараптар осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін Бірыңғай дистрибьютор тізімінде Тауардың болмауы және тиісті қаржы жылына Тапсырыс берушілердің өтінімдерінің болмауы (оның ішінде көлемі азайған кезде) салдары болып табылса, жауапкершіліктен босатылады.

17. Цены на Товар считаются согласованными Сторонами, если о поставке ее на соответствующий финансовый год заключено дополнительное соглашение к настоящему Договору.
5. Срок действия договора
18. Настоящий Договор вступает в силу с даты подписания Сторонами и действует в течение 10 (десяти) лет с даты начала поставки первой партии Товара по каждому наименованию.
6. Расторжение договора
19. Основаниями для расторжения настоящего Договора являются:
1) превышение Поставщиком срока реализации Инвестиционного проекта, указанного в приложении № 2 к настоящему Договору;
2) нарушение даты начала поставки, предусмотренной в настоящем Договоре. При этом, допускается частичное расторжение по наименованиям товара по которым нарушен срок начала поставки;
3) нарушение обязательств, предусмотренных в настоящем договоре;
4) отказ Поставщиком от поставки в течение 2 (два) лет подряд с даты начала поставки. При этом допускается частичное расторжение Единым дистрибьютором по наименованиям товара назначения по которым имеется отказ Поставщика от поставки;
5) нарушение Поставщиком графика реализации инвестиционного проекта на срок более 12 (двенадцать) месяцев;
6) непредставление Поставщиком Единому дистрибьютору полугодового отчета о ходе реализации инвестиционного проекта, представление которого предусмотрено настоящим договором поставки, либо его представление с опозданием на два и более месяцев, предусмотренного настоящим договором;
7) документ уполномоченного органа о недоказанной клинической эффективности лекарственных средств, производимых Поставщиком. При этом, допускается частичное расторжение по позициям товара, подлежащих исключению из списка к настоящему договору, предусмотренного приложением № 1 к настоящему договору.
20. Единый дистрибьютор вправе в одностороннем порядке расторгнуть настоящий договор по любому из оснований, предусмотренных пунктом 19 настоящего договора, полностью или частично, без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения настоящего договора, объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу его расторжения.
21. Договор может быть расторгнут по соглашению Сторон в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан.
7. Основания освобождения Сторон от ответственности
22. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по настоящему Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, отсутствия Товара в списке Единого дистрибьютора, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения и отсутствия заявок Заказчиков на соответствующий финансовый год (в том числе, при уменьшении объема)).

23. Еңсерілмейтін күш жағдайлар мұндай жағдайлар қатарынан 3 (үш) айдан астам уақытқа созылатын жағдайларды қоспағанда, осы Шарттың қолданысын тоқтату үшін негіз бола алмайды. Осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлар, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен уақытқа мөлшерлес кейінге шегеріледі. Еңсерілмейтін күш жағдайларының қолданылуы тоқтатылғаннан кейін осы Шартты орындауды екі Тарап қайтадан жалғастырады.
24. Тараптардың кез келгені еңсерілмейтін күш жағдайлар туындаған кезде олар басталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде екінші Тарапты осы жағдайлардың туындағаны туралы жазбаша түрде хабардар етуге міндетті. Осы жағдайларды тиісті уәкілетті мемлекеттік орган/ ұйым растауға тиіс.
25. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген кез келген жағдайға сілтеме жасау құқығынан айырады.
8. Дауларды шешу тәртібі
26. Осы Шарттан немесе оған байланысты Тараптар арасында туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер осы Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келіссөздер (хат алмасу) арқылы шешіледі.
27. Тараптар арасындағы дауды (және) немесе келіспеушілікті келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, мұндай дау және (немесе) келіспеушілік Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен шешілуге тиіс.
9. Хат-хабар
28. Осы Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Шұғыл жағдайда көрсетілген хат-хабар міндетті түрде тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіле отырып, оның жеткізілуін тіркеуді көздейтін электрондық поштаның немесе өзге де телекоммуникациялық байланыс құралдарының көмегімен берілуі мүмкін.
29. Осы Шарт бойынша хат-хабар Тараптарға немесе олардың өкілдеріне осы Шартта көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
30. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, ол жолданған Тарап оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның немесе оның жеткізілуін тіркеуді көздейтін өзге де телекоммуникациялық байланыс құралдарының көмегімен жіберілген хат-хабар шартта белгіленген талаптар сақталған кезде электрондық пошта жүйесінде алғаны туралы жауап хабарламамен хат-хабарды алғанын растау болған кезде ол жолданған Тарапқа берілген күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі.

23. Обстоятельства непреодолимой силы не могут служить основанием для прекращения действия настоящего Договора, за исключением случаев, когда такие обстоятельства длятся более 3 (три) месяцев подряд. Срок исполнения обязательств по настоящему договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами. После прекращения действия обстоятельств непреодолимой силы исполнение настоящего договора возобновляется обеими Сторонами.
24. Любая из Сторон, при возникновении обстоятельств непреодолимой силы, обязана в течение 5 (пяти) календарных дней с даты их наступления проинформировать другую Сторону о наступлении этих обстоятельств в письменном виде. Данные обстоятельства должны быть подтверждены соответствующим уполномоченным государственным органом/ организацией.
25. Не уведомление или несвоевременное уведомление о наступлении обстоятельства непреодолимой силы лишает Сторону права ссылаться на любое вышеуказанное обстоятельство, как основание, освобождающее ее от ответственности за неисполнение обязательств по настоящему договору.
8. Порядок разрешения споров
26. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами из настоящего договора или в связи с ним, разрешаются путем переговоров (переписки), в соответствии с настоящим договором и законодательством Республики Казахстан.
27. В случае невозможности разрешения спора (и) или разногласия между Сторонами путем переговоров, такой спор и (или) разногласие подлежит разрешению в установленном гражданским законодательством Республики Казахстан порядке по месту нахождения Единого дистрибьютора.
9. Корреспонденция
28. Любые уведомления или сообщения, которые требуют или могут потребоваться от Сторон по настоящему договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы. В случае срочности, указанная корреспонденция может быть передана с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, с обязательным отправлением ее заказным письмом или с помощью курьерской службы.
29. Корреспонденция по настоящему договору должна направляться Сторонам или их представителям по реквизитам, указанным в настоящем договоре.
30. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована, при наличии подтверждения получения корреспонденции ответным сообщением о получении в системе электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, при соблюдении требований, установленных Договором.

10. Өзге жағдайлар
31. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда жасалса, оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрлерімен куәландырылса, күшіне ие болады.
32. Тараптың екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өз міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
33. Қандай да бір Тараптың атауы, заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген жағдайда, ол осындай өзгерістер туындаған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етуге міндетті.
34. Тараптардың осы Шартпен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
35. Осы Шарт Бірыңғай дистрибьютор мен Өнім беруші үшін бір-бір данадан қазақ және орыс тілдерінде бірдей 2 (екі) данада жасалды. Осы Шарттың қазақ және орыс тілдеріндегі мәтіндері арасында келіспеушіліктер туындаған жағдайда, осы Шарттың орыс тіліндегі мәтініне артықшылық беріледі.
36. Халықаралық патенттелмеген атаулары бар Тауардың Тізімін, техникалық сипаттамаларын, жеткізу кезеңін және әрбір өнімге шартты баға жеңілдігін (болған жағдайда) қамтитын осы Шартқа № 1 қосымша және Инвестициялық жобаны іске асыру кезеңдері мен графигін қамтитын осы Шартқа № 2 қосымша осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
37. Тараптардың осы Шартта айқындалған халықаралық патенттелмеген Тауар атауларын өзгертуіне жол берілмейді.
38. Бірыңғай дистрибьютордың тіркеу куәлігіне сәйкес Тауардың техникалық сипаттамасы бөлігінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартына өзгерістер енгізуіне жол беріледі.
39. Тараптар жыл сайын әрбір қаржы жылына жасалатын осы Шартқа Тауар беруге арналған қосымша келісімдер оның ажырамас бөлігі болып табылады.
11. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары:
Өнім беруші:__________
мөр орны
Бірыңғай дистрибьютор:_______________
мөр орны
Дәрілік заттарды және (немесе)
медициналық бұйымдарды
берудің ұзақ мерзімді үлгі
шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында)
1 қосымша
______________
№________
Нысан
Тауардың атауы және техникалық сипаттамалары
р/с №
Халықаралық патенттелмеген атауы
Тауардың сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Беру кезеңі
Шартты бағалық жеңілдік
1
2
Өнім беруші:
___________________
мөр орны
Бірыңғай дистрибьютор:
__________________
мөр орны
Дәрілік заттарды және (немесе)
медициналық бұйымдарды
берудің ұзақ мерзімді үлгі
шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші арасында)
2 қосымша
______________
№________
Нысан
Инвестициялық жобаны іске асыру графигі мен кезеңдері
Кезеңдер
Жартыжылдық іске асыру графигі (тоқсан сайын)
Жұмыстардың мазмұны
1.
2.
Өнім беруші:
___________________
мөр орны
Бірыңғай дистрибьютор:
__________________
мөр орны
Бұйрыққа 22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

10. Прочие условия
31. Все изменения и дополнения к настоящему договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме в виде дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатями Сторон.
32. Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны, передавать свои обязанности по настоящему договору третьим лицам.
33. В случае изменения наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она обязана в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента возникновения таких изменений письменно уведомить об этом другую Сторону.
34. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные настоящим договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
35. Настоящий договор составлен в 2 (два) идентичных экземплярах на казахском и русском языках, по одному экземпляру для Единого дистрибьютора и Поставщика. В случае возникновения разногласий между текстами настоящего договора на казахском и русском языках, предпочтение отдается тексту настоящего договора на русском языке.
36. Приложение № 1 к настоящему договору, содержащее Список Товара с международными непатентованными наименованиями, технические характеристики, период поставки и условную ценовую скидку на каждый Продукт (в случае наличия), и приложения 2 к настоящему договору, содержащее этапы и график реализации Инвестиционного проекта, являются неотъемлемой частью настоящего договора.
37. Изменение Сторонами международных непатентованных наименований Товара определенных в настоящем договоре не допускается.
38. Допускается внесение Единым дистрибьютором изменений в долгосрочный договор поставки лекарственных средств и медицинских изделий в части технической характеристики Товара в соответствии с регистрационным удостоверением.
39. Ежегодно заключаемые Сторонами на каждый финансовый год дополнительные соглашения на поставку Товара к настоящему договору будут являться его неотъемлемой частью.
11. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи сторон
Поставщик:
___________________
место печати
Единый дистрибьютор:
____________________
место печати
Приложение 1
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств и (или)
медицинских изделий (между
единым дистрибьютором
и поставщиком)
от ______________
№________
Форма
Наименование и технические характеристики товара
№ п/п
Международное непатентованное название
Характеристика товара
Единица измерения
Период поставки
Условная ценовая скидка
1
2
Поставщик:
___________________
место печати
Единый дистрибьютор:
__________________
место печати
Приложение 2
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств и (или)
медицинских изделий (между
единым дистрибьютором
и поставщиком)
от ______________
№________
Форма
График и этапы реализации Инвестиционного проекта
Этапы
Полугодовой график реализации (ежеквартально)
Содержание работ
1.
2.
Поставщик:
___________________
место печати
Единый дистрибьютор:
__________________
место печати
Приложение 22 к приказу
Приложение 22 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
22-қосымша
Нысан
________ жылғы №______________ Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді үлгі шартына (бірыңғай дистрибьютор мен өнім беруші арасында) үлгі қосымша келісім №
Нұр-Сұлтан қаласы
"___" _________20___ жыл
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, Жарғының негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес және _______________________________________________ негізінде төмендегілер туралы дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартына (бұдан әрі – Қосымша келісім) осы Қосымша келісімді жасасты:
1. Қосымша келісімнің мәні
1. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісімге 1-қосымшада көрсетілген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды (бұдан әрі – тауар) беруге міндеттенеді, ал Бірыңғай дистрибьютор тауарды қабылдауға және Қосымша келісімнің тәртібі мен талаптары бойынша төлеуге міндеттенеді.
2. Өнім беруші тауарды жеткізу пункттеріне (қабылдау орындарына) (бөлу орталықтарына, операциялық қоймаларға) және Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағаздарында көрсетілген мөлшерде жүзеге асырады.
3. Қосымша келісімнің мынадай қосымшалары Қосымша келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады:
1) 1-қосымша "Берілетін тауар тізбесі";
2) 2-қосымша "Медициналық иммунобиологиялық препараттар партиясын қабылдау актісі (нысан)";
3) 3-қосымша "Қабылдау-беру актісі (нысан)";
4) 4-қосымша "Берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) туралы ақпарат";
5) 5-қосымша "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар";
6) 6-қосымша "Қазақстан Республикасы өңірлеріндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің тізімі";
7) 7-қосымша "Тауарлық-көліктік жүкқұжат".
2. Қосымша келісімнің бағасы

от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовое дополнительное соглашение №
к Типовому долгосрочному договору поставки лекарственных средств и медицинских изделий
(между единым дистрибьютором и поставщиком) от ________ года №______________
город Нур-Султан
"___" _________20___ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице __________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и ________________, именуемое в дальнейшем "Поставщик", в лице ________________________, действующего на основании ____________________, с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила) и на основании ________________________________________________, заключили настоящее Дополнительное соглашение к Долгосрочному договору поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (далее – Дополнительное соглашение) о нижеследующем:
1. Предмет Дополнительного соглашения
1. Поставщик обязуется поставить Единому дистрибьютору лекарственные средства и (или) медицинские изделия, указанные в приложении 1 к Дополнительному соглашению (далее – товар), а Единый дистрибьютор обязуется принять товар и оплатить в порядке и на условиях Дополнительного соглашения.
2. Поставка товара осуществляется Поставщиком в пункты доставки (места приемки) (распределительные центры, операционные склады) и в количестве, указанных в разнарядках Единого дистрибьютора.
3. Неотъемлемой частью Дополнительного соглашения являются следующие приложения Дополнительного соглашения:
1) приложение 1 "Перечень поставляемого товара (форма)";
2) приложение 2 "Акт приема партии медицинских иммунобиологических препаратов (форма)";
3) приложение 3 "Акт приема-передачи (форма)".
4) приложение 4 "Информацию о размерах (физических характеристиках) поставляемого товара";
5) приложение 5 "Антикоррупционные требования";
6) приложение 6 "Список уполномоченных представителей Единого дистрибьютора в регионах Республики Казахстан";
7) приложение 7 "Товарно-транспортная накладная".
2. Цена Дополнительного соглашения

4. Қосымша келісімнің бағасы ____________________________ теңгені (соманы санмен және жазумен) құрайды.
Қосымша келісімге 1-қосымшада тауардың атауы, сипаттамасы, саны, бірлігі үшін бағасы, тауарды беру сомасы мен мерзімдері көрсетілген.
5. Қосымша келісімнің бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтарды, алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, тауарды орау мен таңбалауға арналған шығындарды, сондай-ақ өнім берушінің тауардың жетіспеушілігін, жиынтықталмауын немесе тиісті емес сапасын (жасырын ақауларын), оның бүлінуін анықтауға, тауарды сақтандыру мен беруге байланысты барлық шығыстарын қамтиды.
6. Тауар бірлігі үшін баға Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін (тауар бірлігі үшін бағаның азаюын қоспағанда) тіркелген болып қалады.
7. Өнім берушіні таңдауға негіз болған сапаның және басқа да шарттардың өзгермеуі шартымен Қосымша келісімге өзгерістер енгізуге тараптардың келісімі бойынша мынадай жағдайларда:
1) тауардың бағасы және тиісінше Қосымша келісім бағасы азайғанда;
2) осы Қағидаларда көзделген жағдайларда тауардың көлемі өзгергенде;
3) Қосымша келісім бойынша тауардың сауда атауының өзгермеуі шартымен өндіруші, тіркеу куәлігін ұстаушы немесе өндіріс орны (өндірістік алаң) өзгергенде;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы) негізінде тауардың қалған партиясын тіркеу куәлігінің қолданылу және Қазақстан Республикасына әкелу мерзімінің аяқталуында жол беріледі.
8. Заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті бюджеттер бекітілгеннен кейін Бірыңғай дистрибьюторға тапсырыс берушілердің түзетілген өтінімінде ұсынылған сатып алынатын тауардың көлемі азайған жағдайда, Тараптар беру көлемін тиісінше азайту және Қосымша келісім сомасын мөлшерлес өзгерту бойынша Қосымша келісімге өзгерістер енгізуге міндетті.
9. Бірыңғай дистрибьютордың төмендетілмейтін қорын қамтамасыз ету мақсатында немесе сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың көлемі ұлғайған жағдайда тауарды жеткізу көлемін және Қосымша келісім бағасын мөлшерлес ұлғайтуға жол беріледі.
3. Төлем тәртібі
10. Қосымша келісім бойынша берілген тауар үшін төлемді Бірыңғай дистрибьютор тауардың тиісті партиясы берілген күннен бастап 60 (алпыс) банктік күн ішінде теңгемен жүргізеді.
Егер Өнім беруші отандық тауар өндіруші болып табылған жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор өзі өндірген және берген тауар үшін төлемді тауар берілген күннен бастап 60 (алпыс) банктік күн ішінде жүргізеді.
11. Төлем Өнім беруші уақтылы ұсынған және Бірыңғай дистрибьютор тауарды беруді растайтын құжаттардың тиісті түрде ресімделген түпнұсқаларын немесе электрондық нысандарын алған жағдайда жүргізіледі:

4. Цена Договора составляет ______________________________(сумма цифрами и прописью) тенге.
Наименование, характеристика, количество, цена за единицу товара, сумма и сроки поставки товара указаны в приложении 1 к Дополнительному соглашению.
5. Цена Дополнительного соглашения включает в себя все налоги, сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку и маркировку товара, а также все расходы Поставщика, связанные с обнаружением недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества (скрытых дефектов) товара, его порчей, по страхованию и поставке товара.
6. Цена за единицу товара остается фиксированной (за исключением уменьшения цены за единицу товара) до полного исполнения Сторонами своих обязательств.
7. Внесение изменений в Дополнительное соглашение при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, допускается в следующих случаях:
1) уменьшения цены на товар и соответственно цены Дополнительного соглашения;
2) изменения объема товара в случаях, предусмотренных настоящими Правилами;
3) изменения производителя, держателя регистрационного удостоверения или места производства (производственной площадки) при условии неизменности торгового наименования товара по Дополнительному соглашению;
4) истечения срока действия регистрационного удостоверения и ввоза в Республику Казахстан оставшейся партии товара на основании разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения.
8. В случае уменьшения объемов закупаемого товара, представленных в скорректированной заявке заказчиков Единому дистрибьютору после утверждения соответствующих бюджетов в установленном законодательством порядке, Стороны обязаны внести в Дополнительное соглашение изменения по соответствующему уменьшению объема поставки и соразмерному изменению суммы Дополнительного соглашения.
9. Допускается соразмерное увеличение объемов поставки товара и цены Дополнительного соглашения в целях обеспечения неснижаемого запаса Единого дистрибьютора или в случае увеличения объемов закупаемых лекарственных средств, медицинских изделий.
3. Порядок оплаты
10. Оплата за поставленный товар по Дополнительному соглашению производится Единым дистрибьютором в тенге в течение 60 (шестидесяти) рабочих дней с даты поставки соответствующей партии товара.
11. Оплата производится при условии своевременного представления Поставщиком и получения Единым дистрибьютором надлежащим образом оформленных оригиналов или электронных форм документов, подтверждающих поставку товара:

1) Өнім берушінің қағаз жеткізгіште немесе электрондық нысанда жазып берілген шот-фактуралары. Өнім беруші электрондық шот-фактураны электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берген жағдайда баспа нысанындағы шот-фактура. Қағаз жеткізгіштегі және электрондық нысандағы шот-фактуралар салық заңнамасының талаптарына сәйкес келуге тиіс;
2) қауіпсіздік және сапа туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімі көрсетілген деректерді, шығарылған жерінің белгісін, Тауардың СЭҚ ТН кодын, тауарларға арналған декларацияның нөмірін, тауарларға арналған декларациядан алынған тауар позициясының нөмірін немесе тауарларды әкелу немесе жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті немесе біржолғы әкелуге рұқсат беру құжатының нөмірін қамтитын тарапқа тауарды босатуға арналған жүкқұжат;
3) Қосымша келісімнің 2 және (немесе) 3-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша Тараптар қол қойған тауарды қабылдау-беру актісі;
4) Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның уәкілетті өкілінің тауарды қабылдағаны туралы белгісі бар тауар-көлік жүкқұжаты;
5) тауардың саны мен сапасы бойынша қабылданғаны туралы Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның өкілінің белгісі бар Өнім берушінің орау парағы;
6) Тараптар қол қойған өзара есеп айырысуларды салыстыру актісінің түпнұсқасы (Өнім беруші осы құжатты тауардың соңғы партиясымен ұсынады).
4. Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету
12. Өнім беруші Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілі ретінде Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына және (немесе) электрондық банктік кепілдікке енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнаны таңдайды.
13. Өнім беруші Қосымша келісімнің орындалуын кепілдікті қамтамасыз ету ретінде ақшалай жарнаны таңдаған жағдайда:
1) Өнім беруші Қосымша келісімге қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ақшалай жарна ретінде Қосымша келісім сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде Бірыңғай дистрибьютордың Қосымша келісімде көрсетілген банктік шотына ақша аударуды жүзеге асырады.
2) Қосымша келісімнің сомасы ұлғаю жағына қарай өзгерген жағдайда, Өнім беруші өзгерістер енгізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға оның жалпы сомасы Қосымша келісімнің жаңа сомасының 3 (үш) пайызына тең болатындай қосымша ақшалай жарнаны аударады, ал Қосымша келісімнің сомасы азаю жағына қарай өзгерген жағдайда Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге тиісті айырманы Өнім берушінің Қосымша келісімде көрсетілген банктік шотына аударады.

1) счет-фактуры Поставщика, выписанной на бумажном носителе или в электронной форме. В случае выписки Поставщиком электронной счет-фактуры посредством информационной системы электронных счетов-фактур – счет-фактура в печатной форме. Счета-фактуры на бумажном носителе и в электронной форме должны соответствовать требованиям налогового законодательства;
2) накладной на отпуск товара на сторону, включающей данные с указанием номера и срока действия заключения о безопасности и качестве, признак происхождения, код товара ТН ВЭД, номер декларации на товары, номер товарной позиции из декларации на товары или заявления о ввозе товаров или уплате косвенных налогов или номера разрешительного документа на разовый ввоз;
3) акта приема-передачи товара, подписанного Сторонами по форме согласно приложениям 2 и (или) 3 Дополнительного соглашения;
4) товаротранспортной накладной Поставщика с отметкой о принятии товара Единого дистрибьютора или его уполномоченного представителя;
5) упаковочного листа Поставщика с отметкой Единого дистрибьютора или его представителя о принятии товара по количеству и качеству;
6) оригинал акта сверки взаимных расчетов, подписанного Сторонами (данный документ представляется Поставщиком с последней партией товара).
4. Обеспечение исполнения Поставщиком обязательств по Дополнительному соглашению
12. Поставщик в качестве способа обеспечения исполнения своих обязательств по Дополнительному соглашению выбирает гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Единого дистрибьютора и (или) электронную банковскую гарантию.
13. В случае выбора Поставщиком в качестве гарантийного обеспечения исполнения Дополнительного соглашения денежного взноса:
1) Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Дополнительного соглашения осуществляет перечисление денег на банковский счет Единого дистрибьютора, указанный в Дополнительном соглашении, в размере 3 (трех) процентов от суммы Дополнительного соглашения в качестве денежного взноса;
2) в случае изменения суммы Дополнительного соглашения в сторону увеличения, Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня внесения изменений перечисляет Единому дистрибьютору дополнительный денежный взнос таким образом, чтобы его общая сумма равнялась 3 (три) процентам от новой суммы Дополнительного соглашения, а в случае изменения суммы Дополнительного соглашения в сторону уменьшения – Единый дистрибьютор перечисляет Поставщику соответствующую разницу на банковский счет Поставщика, указанный в Дополнительном соглашении;

3) Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға негіздер болмаған кезде Қосымша келісім бойынша тауарды беру жөніндегі міндеттемелерді толық көлемде орындаумен бір мезгілде тоқтатылады. Бірыңғай дистрибьютор кепілдікті ақшалай жарнаның сомасын Өнім берушіге аударуды Өнім беруші Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді толық орындағаннан кейін Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша не Өнім берушінің мұндай өтініші болмаған кезде, Қосымша келісім талаптары сақталған кезде Қосымша келісімнің қолданылу мерзімі өткеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
4) Кепілдікті ақшалай жарнаны ұстап қалу негізі туындаған кезде Бірыңғай дистрибьютор веб-портал арқылы Өнім берушіге ақшаны ұстап қалу туралы хабарламаны, сондай-ақ өзара есеп айырысудың тиісті салыстырып-тексеру актісін қол қою үшін жібереді.
14. Өнім беруші Қосымша келісімнің орындалуын кепілдікті қамтамасыз ету ретінде электрондық банк кепілдігін таңдаған жағдайда:
1). Өнім беруші Қосымша келісімге қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша Қосымша келісім сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде электрондық банк кепілдігін береді.
2) Қосымша келісім сомасы ұлғаю, сол сияқты азаю жағына қарай өзгерген жағдайда, Өнім беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын Қосымша келісімнің жаңа сомасына 3 (үш) пайызға дейін келтіре отырып, бұрын берілген банк кепілдігіне өзгеріс не баға ұлғайған жағдайда денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша жеке электрондық банк кепілдігін ұсынады.
3) Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді Өнім беруші толық орындағаннан кейін не өнім берушінің осындай өтініші болмаған кезде Қосымша келісім талаптары сақталған кезде Қосымша келісімнің қолданылу мерзімі өткеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде кепілгер банкке Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді Өнім берушінің толық тиісінше орындауы және электрондық банк кепілдігін Өнім берушіге қайтару мүмкіндігі туралы хабарлайды;
4) Бірыңғай дистрибьютор міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын банк кепілдігі түрінде ұстап қалу жағдайы туындаған кезде банк кепілдігін Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына берген банкке Өнім берушіні веб-портал арқылы бір мезгілде хабардар ете отырып, банк кепілдігі сомасын төлеу туралы талапты жібереді. Банк банк кепілдігінің сомасын төлеуден бас тартқан немесе оны банк кепілдігінде көзделген мерзімде төлемеген жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша сотқа жүгініп, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен банктен банк кепілдігінің сомасын өндіріп алады.

3) обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Дополнительному соглашению прекращается одновременно с исполнением обязательств по поставке товара по Дополнительному соглашению в полном объеме при отсутствии оснований для удержания суммы обеспечения исполнения обязательства. Перечисление Поставщику суммы гарантийного денежного взноса осуществляется Единым дистрибьютором по письменному обращению Поставщика после полного исполнения Поставщиком обязательств по Дополнительному соглашению, либо, при отсутствии такого обращения Поставщика, в течение 10 (десяти) рабочих дней после истечения срока действия Дополнительного соглашения при соблюдении условий Дополнительного соглашения;
4) при наступлении основания удержания гарантийного денежного взноса Единый дистрибьютор направляет Поставщику посредством веб-портала уведомление об удержании денег, а также соответствующий акт сверки взаимных расчетов для подписания.
14. В случае выбора Поставщиком в качестве обеспечения исполнения Дополнительного соглашения электронную банковскую гарантию:
1) Поставщик в течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания Дополнительного соглашения представляет Единому дистрибьютору электронную банковскую гарантию через веб-портал Единого дистрибьютора в размере 3 (три) процента от суммы Дополнительного соглашения, по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения;
2) в случае изменения суммы Дополнительного соглашения, как в сторону увеличения, так и уменьшения, Поставщик в течение 10 (десять) рабочих дней представляет Единому дистрибьютору изменение к ранее представленной банковской гарантии с приведением суммы обеспечения исполнения обязательства до 3 (три) процентов к новой сумме Дополнительного соглашения, либо, в случае увеличения цены, отдельную электронную банковскую гарантию по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения;
3) Единый дистрибьютор после полного исполнения Поставщиком обязательств по Дополнительному соглашению по письменному обращению Поставщика либо, при отсутствии такого обращения Поставщика, в течение 10 (десяти) рабочих дней после истечения срока действия Дополнительного соглашения при соблюдении условий Дополнительного соглашения уведомляет банка-гаранта о полном надлежащем исполнении Поставщиком обязательств по Дополнительному соглашению и возможности возврата электронной банковской гарантии Поставщику;
4) Единый дистрибьютор при наступлении случая удержания суммы обеспечения исполнения обязательства в виде электронной банковской гарантии направляет банку-гаранту, требование о выплате суммы банковской гарантии с одновременным уведомлением Поставщика через веб-портал. В случае отказа банка в выплате суммы банковской гарантии или ее невыплате банком в предусмотренный банковской гарантией срок, Единый дистрибьютор взыскивает сумму банковской гарантии с банка в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, обратившись в суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.

15. Қамтамасыз ету сомасын ұстап қалу негізі болмаған жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісімнің 8-тарауына сәйкес Өнім берушінің өсімақы және (немесе) айыппұл төлеу жөніндегі міндеттемелерін өтеу есебіне орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға құқылы.
16. Мынадай жағдайлар Бірыңғай дистрибьютордың Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға негіз болып табылады:
1) өнім беруші беруден бас тартқан;
2) Өнім берушінің Қосымша келісімде көзделген тауарды немесе тауардың бірнеше партиясын беру мерзімдерін бұзуы немесе тауардың мерзімінде берілмеген көлеміне қарамастан, жиынтық мәнде мерзімін өткізіп алу күнтізбелік 90 (тоқсан) күнге жеткен;
3) бірыңғай дистрибьютор Қағидалардың 344-тармағына сәйкес Қосымша келісімді біржақты тәртіппен бұзған.
Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету шарасын Өнім берушіні Қосымша келісімде жол берілген бұзылу туралы жазбаша хабардар ету жолымен қабылдайды.
17. Өнім берушінің тауарды беру мерзімдерін бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеуі Өнім берушіні Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету сомасын Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына төлеуден босатпайды.
18. Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тұрғысынан үшінші тұлғаларда тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына алып келетін қандай да бір іс-әрекеттер немесе мәмілелер жасауына жол берілмейді.
5. Тауарды орау және таңбалау
19. Өнім Бірыңғай дистрибьюторға тиеу/түсіру, оны темір жол және (немесе) автомобиль көлігімен тасымалдау, ауыстырып тиеуді қоса алғанда, түсіру кезінде тауардың бүлінуден сақталуын қамтамасыз ететін паллеттерде, тиісті қаптамада жеткізілуі тиіс.
20. Таңбалау, тұтыну қаптамасы және тауарды қолдану жөніндегі нұсқаулық Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпке сәйкес келуі тиіс.
6. Ерекше жағдайлар
21. Қабылдау орнында іс жүзінде беру күнінен кешіктірмей Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне Қосымша келісімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) туралы ақпарат беруге міндетті.
22. Өнім беруші Тараптар Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға электрондық пошта арқылы және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінің порталында (бұдан әрі – БФАЖ) тауардың әрбір атауы бойынша Қосымша келісімнің ағымдағы орындалуы туралы ақпаратты (өндіру, кедендік тазарту рәсімі, қауіпсіздігі мен сапасын бағалау, сақтау, жөнелту/ тасымалдау және өзге) ұсынуға міндеттенеді.

15. В случае отсутствия основания удержания суммы обеспечения, Единый дистрибьютор вправе удержать сумму обеспечения исполнения в счет погашения обязательств Поставщика по уплате пени и (или) штрафа, в соответствии с главой 8 Дополнительного соглашения.
16. Основаниями удержания Единым дистрибьютором суммы обеспечения исполнения обязательств Поставщика по Дополнительному соглашению являются следующие случаи:
1) отказ поставщика от поставки;
2) когда нарушение или нарушения Поставщиком предусмотренных Дополнительным соглашением сроков поставки товара или нескольких партий товара в суммарном выражении достигают 90 (девяносто) календарных дней просрочки независимо от объемов не поставленного в срок товара;
3) расторжения единым дистрибьютором Дополнительного соглашения в одностороннем порядке в соответствии с пунктом 344 Правил.
Мера обеспечения исполнения обязательств Поставщика по Дополнительному соглашению принимается Единым дистрибьютором путем письменного уведомления Поставщика о допущенном нарушении Дополнительного соглашения.
17. Уплата Поставщиком неустойки за нарушение сроков поставки товара не освобождает Поставщика от уплаты в пользу Единого дистрибьютора суммы обеспечения исполнения обязательства по Дополнительному соглашению.
18. Не допускается совершение Поставщиком каких-либо действий или сделок, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на предмет обеспечения исполнения обязательства до полного исполнения обязательств по Дополнительному соглашению.
5. Упаковка и маркировка товара
19. Продукция должна быть поставлена Единому дистрибьютору на паллетах, в соответствующей упаковке, обеспечивающей сохранность товара от повреждений при погрузке/разгрузке, перевозке его железнодорожным и (или) автомобильным транспортом, разгрузке, включая перевалки.
20. Маркировка, потребительская упаковка и инструкция по применению товара должны соответствовать требованиям законодательства Республики Казахстан и порядку, установленному уполномоченным органом в области здравоохранения.
6. Особые условия
21. Не позднее даты фактической поставки в месте приемки, Поставщик обязан представить уполномоченному представителю Единого дистрибьютора информацию о размерах (физических характеристиках) поставляемого товара по форме согласно приложению 4 к Дополнительному соглашению.
22. Поставщик обязуется до подписания Сторонами акта приема-передачи Товара, представлять Единому дистрибьютору информацию о текущем исполнении Дополнительного соглашения по каждому наименованию товара (производство, процедура таможенной очистки, оценка безопасности и качества, хранение, отгрузка/ транспортировка и иное) по электронной почте и (или) на портале информационной системы Единого дистрибьютора (далее – ЕФИС).

23. Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін қамтамасыз ету мақсатында Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісімге 1-қосымшада көрсетілген беру басталғанға дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей Өнім берушіге тауарды жеткізуге оның атауын, санын және қабылдау орындарын (бөлу орталықтары, операциялық қоймалар), тауарды қабылдау жөніндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің мекенжайларын көрсете отырып, тиеп жөнелтуге рұқсат Өнім берушінің Қосымша келісімде көрсетілген электрондық мекенжайына (e-mail) және (немесе) БФАЖ порталына жібереді.
Тиеп жөнелтуге рұқсат Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге оны жөнелткен күні Өнім берушінің электрондық мекенжайына (e-mail) және/немесе БФАЖ порталына жеткізілген болып есептеледі. Тауарға қажеттілік ұлғайған жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор берудің негізгі графигіндегі санымен бірге тиеп жөнелтуге жататын тиеп жөнелтуге рұқсат қағазындағы (мерзімінен бұрын жеткізу) санын қолжетімді тауар болған кезде арттырады. Бұл ретте мерзімінен бұрын беру үшін саны жеткіліксіз болған жағдайда, Өнім беруші тауарды беру графигінен тыс беруді жеделдету үшін барлық күш-жігерін жұмсайды.
24. Өнім беруші тауарды тиеп жөнелту басталғанға дейін 24 (жиырма төрт) сағат бұрын Бірыңғай дистрибьютордың және (немесе) БФАЖ уәкілетті өкілдерінің электрондық мекенжайларына мынадай ақпаратты көрсете отырып:
1) Қосымша келісімнің нөмірі мен күні;
2) берілетін тауардың атауы;
3) жөнелту күні;
4) орын саны мен тауардың салмағы;
5) жөнелтілетін тауар құнын көрсете отырып, алдағы тиеп жөнелту туралы хабарлама жіберуге міндеттенеді.
25. Тауарды қабылдау орнына іс жүзінде беру күнінен кешіктірмей Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға толық көлемде және Қосымша келісімнің 11-тармағында көрсетілген тауарды тиеп жөнелтуге қатысты Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес құжаттарды ұсынуға міндетті.
26. Көрсетілген құжаттарға ескертулер анықталған жағдайда, Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның уәкілетті өкілінің талап етуі бойынша Өнім беруші 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде көрсетілген құжаттарға ескертулерді жоюға міндетті.
27. Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдері тауарды қабылдау туралы құжаттарды тексергеннен және қол қойғаннан кейін Өнім беруші өз данасын Бірыңғай дистрибьютордың өкілдерінен қолма-қол және өз есебінен алады.
28. Өнім беруші қағаз жеткізгіштегі шот-фактураны және электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген шот-фактураның баспа нысанын қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күннен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне ұсынуға міндетті.

23. В целях обеспечения своих обязательств по Дополнительному соглашению, Единый дистрибьютор не позднее, чем за 7 (семь) календарных дня до наступления поставки, Дополнительного соглашения, направляет Поставщику отгрузочную разнарядку на поставку товара указанного в приложении 1 с указанием его наименования, количества и мест приемки (распределительные центры, операционные склады), адресов уполномоченных представителей Единого дистрибьютора по приемке товара, на электронный адрес (e-mail) Поставщика, указанный в Дополнительном соглашении, и (или) на портале ЕФИС.
Отгрузочная разнарядка считается доставленной Поставщику в день ее отправления Единым дистрибьютором на электронный адрес (e-mail) Поставщика и (или) на портале ЕФИС. В случае увеличения потребности в товаре, Единый дистрибьютор увеличивает количество в отгрузочной разнарядке (досрочная поставка), подлежащих отгрузке совместно с количеством в основном графике поставки, при наличии доступного товара. При этом, в случае недостаточного количества для досрочной поставки, Поставщик прилагает все усилия для ускорения доставки товара сверх графика поставки.
24. Поставщик обязуется за 24 (двадцать четыре) часа до начала отгрузки товара направить уведомление на электронные адреса уполномоченных представителей Единого дистрибьютора и (или) ЕФИС о предстоящей отгрузке с указанием следующей информации:
1) номера и даты Дополнительного соглашения;
2) наименования поставляемого товара;
3) даты отгрузки;
4) количества мест и веса товара;
5) стоимости отгружаемого товара.
25. Не позднее даты фактической поставки товара на место приемки, Поставщик обязан представить Единому дистрибьютору в полном объеме и соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан документы, относящиеся к отгрузке товара, указанные в пункте 11 Дополнительного соглашения.
26. В случае выявления замечаний к указанным документам, по требованию Единого дистрибьютора или его уполномоченного представителя Поставщик в срок не более 3 (трех) рабочих дней обязан устранить замечания к указанным документам.
27. После проверки и подписания документов о приеме товара уполномоченными представителями Единого дистрибьютора, Поставщик забирает свой экземпляр у представителей Единого дистрибьютора нарочно и за свой счет.
28. Счет-фактуру на бумажном носителе и печатную форму счет-фактуры, выписанную посредством информационной системы электронных счетов-фактур, Поставщик обязан представить уполномоченным представителям Единого дистрибьютора не позднее 5 (пять) календарных дней с даты подписания акта приема-передачи.

Бұл ретте шот-фактураларды электрондық нысанда жазып беруді Өнім беруші салық заңнамасының талаптарына, "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электрондық нысанда жазып беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы".Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 бұйрығына сәйкес жүзеге асырады.
Шот-фактураны электрондық нысанда жазып берген кезде айналым жасалған күн қабылдау-беру актісіне қол қойылған күнге сәйкес келуге тиіс.
29. Түзетілген және қосымша шот-фактура жазып берілген жағдайда, өнім беруші бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне шот-фактура жазып берілген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей шот-фактуралардың баспа нысандарын беруге міндетті.
Бірыңғай дистрибьютордың талабымен Өнім беруші берілетін тауар бойынша қосымша деректерді ұсынуға міндетті.
30. Қосымша келісімге 3-қосымшада көрсетілген қабылдау орнында Тараптардың тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойған күні тауарды беру күні болып есептеледі.
31. Өнім беруші тауарды тапсырған және Бірыңғай дистрибьютор қабылдаған болып есептеледі:
1) Тараптар қол қойған тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген саны бойынша;
2) тауардың сапасы мен қауіпсіздігін растайтын құжатта және тауардың шығарылған елін куәландыратын құжатта көрсетілген сапаға сәйкес сапасы бойынша егер тауарды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну міндетті болса.
32. Бірыңғай дистрибьюторға Өнім берушінің беру күніне сатып алынатын тауардың жарамдылық мерзімі:
сатып алу жүргізілетін алдағы жылдың қараша, желтоқсан және басталған қаржы жылының қаңтар кезеңінде тауарды жеткізген кезде қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде 60 (алпыс) пайызын (жарамдылық мерзімі 2 (екі) жылдан аз болса) және қаржы жылы ішінде келесі беру кезінде кемінде 50 (елу) пайызын;
сатып алу жүргізілетін алдағы жылдың қараша, желтоқсан және басталған қаржы жылының қаңтар кезеңінде тауарды жеткізген кезде қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде 14 (он төрт) айын (жарамдылық мерзімі 2 (екі) жыл және одан көп болса) және қаржы жылы ішінде келесі беру кезінде кемінде 12 (он екі) айын құрайды.
33. "Салқындату тізбегін" сақтау шарттарын талап ететін тауарды тасымалдауды Өнім беруші салқындатқыш элементтері бар термоконтейнерлерде немесе барынша қысқа мерзімде тоңазытқышпен (авторефрижератормен) жабдықталған арнайы автокөлікте жүзеге асыруға тиіс. Медициналық иммунобиологиялық препараттарды (бұдан әрі – МИБП) тасымалдауды Өнім беруші Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес жүзеге асыруы тиіс.

При этом выписка счетов-фактур в электронной форме осуществляется Поставщиком в соответствии с требованиями налогового законодательства, приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы".
При выписке счета-фактуры в электронной форме дата совершения оборота должна соответствовать дате подписания акта приема-передачи.
29. В случае выписки исправленной и дополнительной счет-фактуры Поставщик обязан предоставить уполномоченным представителям Единого дистрибьютора печатные формы счетов-фактур не позднее 10 (десяти) календарных дней с даты выписки счет-фактуры.
По требованию Единого дистрибьютора Поставщик обязан предоставить дополнительные данные по поставляемому товару.
30. Датой поставки товара считается дата подписания Сторонами акта приема-передачи товара в месте приемки, указанном в приложении 3 Дополнительного соглашения.
31. Товар считается сданным Поставщиком и принятым Единым дистрибьютором:
1) по количеству – указанному в акте приема-передачи товара, подписанном Сторонами;
2) по качеству – согласно качеству, указанному в документе, подтверждающем качество и безопасность товара и документе, удостоверяющем страну происхождения товара, если его представление обязательно согласно законодательству Республики Казахстан.
32. Срок годности товара на дату поставки Поставщиком Единому дистрибьютору составляет:
не менее 60 (шестьдесят) процентов от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности менее 2 (два) лет) при поставке товара в период ноябрь, декабрь года, предшествующего году, для которого производится закуп, и январь наступившего финансового года, и не менее 50 (пятьдесят) процентов при последующих поставках в течение финансового года;
не менее 14 (четырнадцати) месяцев от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности 2 (два) года и более) при поставке товара в период ноябрь, декабрь года, предшествующего года, для которого производится закуп, и январь наступившего финансового года, и не менее 12 (двенадцати) месяцев при последующих поставках в течение финансового года.
33. Транспортировка товара, требующего соблюдения условий "холодовой цепи", должна осуществляться Поставщиком в термоконтейнерах с хладоэлементами или в специальном автотранспорте, оборудованном холодильником (авторефрижераторе) в максимально сжатые сроки. Транспортировка медицинских иммунобиологических препаратов (далее – МИБП) должна осуществляться Поставщиком в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.

34. "Салқындату тізбегін" сақтау шарттарын талап ететін тауарды жеткізу кезінде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне дайындаушы ұйымның қоймасынан Бірыңғай дистрибьютордың қоймасына дейінгі барлық жүру жолында тасымалдау кезінде температуралық режимді көрсететін құжаттарды ұсынуға міндетті.
35. Өнім берушінің өкілі Бірыңғай дистрибьютордың қоймасында температуралық режимді сақтау фактісін және тауардың Қазақстан Республикасы заңнамасының белгіленген талаптарына сәйкестігін растау үшін қатысуға тиіс.
36. Өнім берушінің тауарды Бірыңғай дистрибьюторға оның қоймасында беруі Қосымша келісімге 3-қосымшада көзделген тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюымен ресімделеді (МИБП беру Қосымша келісімге 2-қосымшада көзделген актімен қосымша ресімделеді).
37. Тауарды тасымалдаудың ұйғарылған температуралық шарттарының бұзылуы немесе жол берілмейтін ауытқуы анықталған жағдайда, тауар партиясы карантинге жатқызылады және өткізуге арналған тауардан физикалық оқшауланады.
38. Тауарды қабылдау кезінде сәйкессіздік (тауардың жетіспеушілік, жиынтықталмау немесе тиісті емес сапасы, тасымалдаудың ұйғарылған температуралық шарттарының бұзылу фактісі) анықталған жағдайда Бірыңғай дистрибьютор осындай фактілер (ескертулер немесе ақаулар) анықталған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей алшақтық (наразылық) актісін жасауға және Өнім берушіге оның Қосымша келісімде Шартта көрсетілген электрондық мекенжайына жіберуге тиіс.
39. Өнім беруші алшақтық (наразылық) актісіне оны алғаннан кейін күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде жауап беруі тиіс.
40. Өнім беруші көрсетілген мерзімде жауап бермеген жағдайда алшақтық (наразылық) актісін өнім беруші қабылдаған болып есептеледі.
41. Жасырын ақаулардың (сыну, ақау, нұсқаулықтардың болмауын қоса алғанда, жетіспеушілік, бүлінбеген екінші орамдағы бастапқы орамның ақауы, орамдағы таңбаның сәйкессіздігі, жетіспеушілік, жиынтықталмау) немесе тауардың тиісінше сапасыздығының (бұдан әрі – ақаулы тауар) анықталғаны туралы Тараптар қабылдау-беру актісіне қол қойғаннан кейін Бірыңғай дистрибьютор немесе оның уәкілетті өкілдері 1 (бір) жұмыс күні ішінде алшақтық (наразылық) актісін жасауға және Өнім берушіге оның Қосымша келісімде көрсетілген электрондық мекенжайына жіберуге міндетті.
42. Өнім беруші алшақтық (наразылық) актісіне оны алғаннан кейін 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде жауап беруі тиіс.
43. Өнім беруші көрсетілген мерзімде жауап бермеген жағдайда алшақтық (наразылық) актісін өнім беруші қабылдаған болып есептеледі.

34. При поставке товара, требующего условий соблюдения "холодовой цепи", Поставщик обязан представить уполномоченным представителям Единого дистрибьютора документы, отображающие температурный режим при транспортировке на всем пути следования от склада организации-изготовителя до склада Единого дистрибьютора.
35. Представитель Поставщика должен присутствовать на складе Единого дистрибьютора для подтверждения факта соблюдения температурного режима и соответствия товара установленным требованиям законодательства Республики Казахстан.
36. Передача Поставщиком товара Единому дистрибьютору на его складе оформляется подписанием акта приема-передачи товара, предусмотренным приложением 3 к Дополнительному соглашению (поставка МИБП дополнительно оформляется актом, предусмотренным, приложением 2 к Дополнительному соглашению).
37. В случае выявления нарушения или недопустимого отклонения предписанных температурных условий транспортировки товара, партия товара подвергается карантину и физически изолируется от товара, предназначенного для реализации.
38. При приемке товара, в случае обнаружения несоответствия (факта недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества товара, нарушения предписанных температурных условий транспортировки), Единый дистрибьютор не позднее 1 (один) рабочего дня с момента обнаружения таких фактов (замечаний или дефектов) должен составить акт расхождения (рекламации) и направить Поставщику на его электронный адрес, указанный в Дополнительном соглашении.
39. Поставщик должен предоставить ответ на акт расхождения (рекламации) в течение 3 (три) календарных дней после его получения.
40. В случае не предоставления Поставщиком ответа в указанный срок, акт расхождения (рекламации) будет считаться принятым Поставщиком.
41. Об обнаружении скрытых дефектов (бой, брак, недостача, включая отсутствие инструкций, дефект первичной упаковки при неповрежденной вторичной упаковке, несоответствие маркировки на упаковке, недостача, некомплектность) или ненадлежащего качества товара (далее – дефектный товар) после подписания Сторонами акта приема-передачи, Единый дистрибьютор или его уполномоченные представители обязаны в течение 1 (один) рабочего дня составить акт расхождения (рекламации) и направить Поставщику на его электронный адрес, указанный в Дополнительном соглашении.
42. Поставщик должен предоставить ответ на акт расхождения (рекламации) в течение 5 (пять) календарных дней после его получения.
43. В случае не предоставления Поставщиком ответа в указанный срок, акт расхождения (рекламации) будет считаться принятым Поставщиком.

44. Ақаулы өнім карантинге ұшырайды және сатуға арналған тауардан осы мақсат үшін бөлінген және тиісті жерде физикалық оқшауланады.
45. Өнім беруші ақаулы тауарды толық алып қоюды (қайтаруды) және ауыстыруды не алшақтық (наразылық) актісі болған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде тауар құнын өтеуді жүргізуге міндетті. Бұл ретте тауарды ауыстырудың міндетті шарты оның сапасы мен басқа да техникалық сипаттамаларының Қосымша келісімде айқындалған талаптарға сәйкестігі болып табылады.
46. Осы Қосымша келісімнің 38, 41-тармақтарында айқындалған тауардың кемшіліктерін жоймау не уақтылы жою тауар берушіге тауарға ескертулер ұсынылған күннен бастап тауарды уақтылы жеткізбеу ретінде бағаланады және Өнім берушінің осы Қосымша келісімде көзделген жауапкершілігіне алып келеді.
47. Өнім беруші берген, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтін тауар "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі № 360-VI ҚРЗ Кодексінің 250-бабының 4-тармағына сәйкес айқындалған тәртіппен Бірыңғай дистрибьютор тиісінше қайтарғаннан кейін өткізуге және медициналық қолдануға жарамсыз деп есептеледі және Өнім беруші жоюға тиіс. Бұл ретте өнім беруші күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде осындай тауарды ауыстыруға немесе бірыңғай дистрибьютордың шеккен залалдарын қоса алғанда, осындай тауардың құнын өтеуге міндетті.
7. Тауарға берілген кепілдіктер
48. Өнім беруші сақтау шарттарын сақтаған кезде тауардың таңбалануына немесе өзге де тану деректеріне сәйкес оның жарамдылық мерзімі ішінде тауардың барлық көлеміне кепілдік береді.
49. Кепілдік мерзімі шеңберінде Өнім беруші өз есебінен және тәуекелмен кепілді міндеттемелерді орындау жағдайының туындағаны туралы Бірыңғай дистрибьютордың жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Бірыңғай дистрибьюторда немесе денсаулық сақтау ұйымдарында (Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілерінде) сапасыз тауарды ауыстыруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
50. Берілетін тауардың сапасы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде және нормативтік құжаттарында белгіленген талаптарға сәйкес келуі және Қосымша келісімнің 31-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тиісті құжаттамамен расталуы тиіс.
51. Тауардың сапасы Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынылған үлгілерге, тіркеу дерекнамасында айқындалған сипаттамаларға сәйкес келуге және уәкілетті орган бекіткен тұтынушыға арналған ақпаратты қамтитын құжаттармен сүйемелденуі тиіс.

44. Дефектная продукция подвергается карантину и физически изолируется от товара, предназначенного для реализации, в отведенном и соответствующем для этой цели месте.
45. Поставщик обязан произвести полное изъятие (возврат) и замену дефектного товара, либо возмещение стоимости товара в течение 15 (пятнадцать) календарных дней с даты акта расхождения (рекламации). При этом обязательным условием замены товара является его соответствие качества и других технических характеристик условиям, определенным Дополнительным соглашением.
46. Неустранение либо несвоевременное устранение недостатков товара, определенными пунктами 38, 41 настоящего Дополнительного соглашения, расценивается как несвоевременная поставка товара, начиная с даты предъявления Поставщику замечаний к товару, и влечет ответственность Поставщика, предусмотренную настоящим Дополнительным соглашением.
47. Поставленный Поставщиком товар, не соответствующий требованиям законодательства Республики Казахстан, считается непригодными к реализации и медицинскому применению и подлежит уничтожению Поставщиком в порядке, определенном согласно пункту 4 статьи 250 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", после соответствующего возврата Единым дистрибьютором. При этом Поставщик обязан в течение 15 (пятнадцать) календарных дней произвести замену такого товара или возместить стоимость такого товара, включая понесенные убытки Единого дистрибьютора.
7. Гарантии на товар
48. Поставщик предоставляет гарантию на весь объем товара в течение срока его годности согласно маркировке или иным опознавательным данным на товар, при соблюдении условий хранения.
49. В рамках гарантийного срока Поставщик обязуется за свой счет и риск осуществить замену у Единого дистрибьютора или организаций здравоохранения (заказчиков Единого дистрибьютора) некачественного товара в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента получения письменного уведомления Единого дистрибьютора о наступлении случая исполнения гарантийных обязательств.
50. Качество поставляемого товара должно соответствовать требованиям, установленными нормативными правовыми актами и нормативными документами Республики Казахстан, и подтверждаться соответствующей документацией, указанной в подпункте 2) пункта 31 Дополнительного соглашения.
51. Качество товара должно соответствовать образцам, представленным на государственную регистрацию (перерегистрацию) в Республике Казахстан, характеристикам, определенным регистрационным досье, и сопровождаться документами, содержащими информацию для потребителя, утвержденными уполномоченным органом.

52. Егер тауар осындай кепілдіктерге немесе сипаттамаларға сәйкес келмесе, Өнім беруші қосымша ақы төлемей сәйкес келмейтін тауарды тиісті сападағы тауармен алмастырады.
53. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісім бойынша тауар үшінші бір тұлғалардың пайдасына кепіл нысанасы болып табылмайтындығына, патенттік құқықтарды қоса алғанда, үшінші бір тұлғалардың құқығынан бос екеніне және өткізу үшін ешқандай шектелмегендігіне кепілдік береді.
54. Беру сәтіне Қағидалардың талаптары өзгерген жағдайда тауардың жарамдылық мерзімі жаңа редакциядағы Қағидалардың талаптарына сәйкес келуі тиіс.
8. Міндеттемелерді бұзғаны үшін жауапкершілік
55. Өнім беруші тауарды беру мерзімдерін бұзған жағдайда Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға мерзімі өткен әрбір күн үшін мерзімінде берілмеген тауар құнының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ 0,5 ең төмен есептік көрсеткіштен кем емес және Қосымша келісімде көзделген мерзімде берілмеген тауар құнының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
56. Өнім беруші тұрақсыздық айыбын төлеуді Бірыңғай дистрибьютордың шоты негізінде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың Қосымша келісімде көзделген банктік шотына тұрақсыздық айыбын аудару жолымен Бірыңғай дистрибьютордың шотын алған сәттен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде жүргізеді. Тұрақсыздық айыбы Қосымша келісім бойынша кестеде көзделген тауарды тиісінше берудің соңғы күнінен кейінгі күннен бастап және тауарды іс жүзінде берудің күнін қоса алғанда есептеледі.
57. Өнім беруші тауардың барлығын немесе бір бөлігін беруден жазбаша бас тартқан жағдайда Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісімде көзделген Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына аудару жолымен оған қатысты тауарды беруден бас тарту жасалған Қосымша келісім бойынша тауар құнының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл төлеуге міндетті.
58. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге ұсынған тұрақсыздық айыбын Өнім беруші Қосымша келісім бойынша берілген тауар үшін ақы төлеу бойынша Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьюторға қоятын талаптарын есепке алу жолымен төлеуі мүмкін.
59. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге алынбай қалған пайданы қоса алғанда, қандай да бір шығыстар мен шығындарды өтемей-ақ, Өнім берушінің орындамаған бөлігінде Қосымша келісімді біржақты тәртіппен бұзуға құқылы, егер:
1) Өнім берушінің Шарт бойынша тауарды немесе тауардың қандай да бір партиясын беру мерзімін үздіксіз бұзуы күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ұзақтығына жетсе;
2) Өнім беруші Қосымша келісімде график бойынша тауарды желтоқсан айында беру мерзімін бұзуға жол берсе, бұл Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне тауарды Өнім берушіден уақтылы қабылдауға және оны ағымдағы қаржы жылы өткенге дейін Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілеріне беруге мүмкіндік бермейді;

52. Если товар не соответствует таким гарантиям или спецификациям, Поставщик без дополнительной оплаты, заменяет несоответствующий товар товаром надлежащего качества.
53. Поставщик гарантирует Единому дистрибьютору, что товар по Дополнительному соглашению не является предметом залога в пользу третьих лиц, свободен от прав третьих лиц, включая патентные права, и никак не ограничен для реализации.
54. Срок годности товара в случае изменения требований Правил к моменту поставки должен соответствовать требованиям Правил в новой редакции.
8. Ответственность за нарушения обязательств
55. В случае нарушения Поставщиком сроков поставки товара Поставщик обязан уплатить Единому дистрибьютору неустойку в размере 0,1 (ноль целых, одна десятых) процента от стоимости не поставленного в срок товара за каждый день просрочки, но не менее 0,5 минимальных расчетных показателей и не более 10 (десять) процентов от стоимости, не поставленного в предусмотренный Дополнительном соглашении срок товара.
56. Оплата неустойки производится Поставщиком на основании счета Единого дистрибьютора путем перечисления неустойки на банковский счет Единого дистрибьютора, предусмотренный Дополнительном соглашении, в течение 7 (семи) календарных дней с момента получения Поставщиком счета Единого дистрибьютора. Неустойка начисляется, начиная со дня, следующего за последним днем надлежащей поставки товара, предусмотренного графиком по Дополнительному соглашению, и по день фактической поставки товара включительно.
57. В случае письменного отказа Поставщика от поставки всей или части товара Поставщик обязан оплатить Единому дистрибьютору штраф в размере 10 (десяти) процентов от стоимости товара по Дополнительному соглашению, в отношении которого сделан отказ от поставки, путем перечисления его на банковский счет Единого дистрибьютора, предусмотренный Дополнительном соглашении.
58. Неустойка, предъявленная Единым дистрибьютором Поставщику, может быть оплачена Поставщиком путем зачета требований Поставщика к Единому дистрибьютору по оплате за поставленный по Дополнительному соглашению товар.
59. Единый дистрибьютор вправе расторгнуть в одностороннем порядке Дополнительное соглашение в неисполненной Поставщиком части без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков, включая упущенную выгоду, если:
1) непрерывное нарушение Поставщиком срока поставки товара или какой-либо партии товара по Дополнительному соглашению достигнет продолжительности в 45 (сорок пять) календарных дней;
2) Поставщиком допущено нарушение срока поставки товара по графику в Дополнительном соглашении в декабре месяце, что не позволяет уполномоченным представителям Единого дистрибьютора своевременно принять товар у Поставщика и поставить ее заказчикам Единого дистрибьютора до истечения текущего финансового года;

3) Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қағидаларда белгіленген мерзімдерде (отандық тауар өндірушілер үшін) Қазақстан Республикасының аумағында тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес толық өндірілгенін немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшырағанын растайтын, берілетін тауарға ішкі айналым үшін "СТ-KZ" тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсынбаса;
4) Қосымша келісім жасасу алдындағы сатып алу рәсімі кезінде Қағидалар бойынша оны қабылдамауға негіз болып табылатын Өнім берушінің үлестес болу фактісі анықталса.
5) өсімақыны және/немесе айыппұлды төлеуді кешіктіру 15 (он бес) күнтізбелік күннен асса;
6) өнім беруші Қосымша келісім жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Қосымша келісімнің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбаса және (немесе) Қосымша келісім бағасының 3 (үш) пайызынан кем қамтамасыз етуді ұсынбаса.
60. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың Қосымша келісімді біржақты тәртіппен бұзуы туралы тиісті жазбаша хабарламасын алған күннен бастап Өнім берушінің орындамаған бөлігінде Қосымша келісім бұзылды деп есептеледі, онда Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісімнің бұзылу себебін, оған қатысты Қосымша келісім бұзылатын тауардың атауын, күші жойылатын шарттық міндеттемелердің көлемін көрсетеді. Мұндай жазбаша хабарлама Қосымша келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады. Бұл ретте Қосымша келісімнің орындалмаған бөлігінде Тараптар міндеттемелерінің тоқтатылуына қарамастан, Бірыңғай дистрибьютордың Қосымша келісім бойынша Өнім беруші бұрын берген тауарға ақы төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындауы Қосымша келісімнің 10-тармағында көзделген мерзімдерде жүргізіледі.
61. Берілген тауар үшін төлемді негізсіз кешіктірген жағдайда Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің жазбаша хабарламасы мен шотының негізінде Өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін берілген тауар үшін ақы төлеу жөніндегі берешек сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ берілген тауар үшін ақы төлеу жөніндегі берешек сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
62. Өнім беруші сақтау орындарынан тауардың барлық ақаулы партиясын ауыстыру және (немесе) толық алып қою (қайтару) жөніндегі міндеттемелерді бұзған жағдайда, Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісім бойынша сақтау орындарынан тауардың барлық сапасыз (бүлінген және (немесе) ақаулы) партиясын ауыстыру және (немесе) толық алып қою (қайтару) жөніндегі міндеттемелерді бұзған әрбір күн үшін ауыстыруға, алып қоюға (қайтаруға) жататын тауар құнының 1 (бір) пайызы мөлшерінде, бірақ 10 (он) пайыздан аспайтын тұрақсыздық айыбын төлейді. Көрсетілген жауапкершілік Қосымша келісімнің 46-тармағында көрсетілген Өнім берушінің міндеттемелерін бұзғаны үшін де қолданылады.
Тұрақсыздық айыбын төлеу Тараптарды Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.

3) Поставщик не представляет Единому дистрибьютору сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на поставляемый товар, подтверждающий, что он полностью произведен или подвергнут достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан, в сроки, установленные Правилами (для отечественных товаропроизводителей);
4) установлен факт аффилированности Поставщика, являвшийся по Правилам основанием для его отклонения при процедуре закупа, предшествовавшей заключению Дополнительного соглашения;
5) задержка выплаты пени и (или) штрафа превысит 15 (пятнадцать) календарных дней;
6) поставщик не представил обеспечение исполнения Дополнительного соглашения в срок не более 10 (десяти) рабочих дней со дня заключения Дополнительного соглашения и (или) внес обеспечение менее 3 (трех) процентов от цены Дополнительного соглашения.
60. Дополнительное соглашение считается расторгнутым в неисполненной Поставщиком части со дня получения Поставщиком соответствующего письменного уведомления Единого дистрибьютора о расторжении Дополнительного соглашения в одностороннем порядке, где Единым дистрибьютором указывается причина расторжения Дополнительного соглашения, наименование товара, в отношении которого расторгается Дополнительное соглашение, объем аннулируемых договорных обязательств. Такое письменное уведомление является неотъемлемой частью Дополнительного соглашения. При этом, несмотря на прекращение обязательств Сторон в неисполненной части Дополнительного соглашения, исполнение Единым дистрибьютором обязательств по оплате ранее поставленному Поставщиком товара по Дополнительному соглашению производится в сроки, предусмотренные пунктом 10 Дополнительного соглашения.
61. В случае необоснованной задержки оплаты за поставленный товар Единый дистрибьютор на основании письменного уведомления и счета Поставщика обязан уплатить Поставщику неустойку в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от суммы задолженности по оплате за поставленный товар за каждый день просрочки, но не более 10 (десяти) процентов от суммы задолженности по оплате за поставленную товар.
62. В случае нарушения Поставщиком обязательств по замене и (или) полному изъятию (возврату) всей дефектной партии товара с мест хранения, Поставщик оплачивает Единому дистрибьютору неустойку в размере 1 (один) процент от стоимости товара, подлежащей замене, изъятию (возврату), за каждый день нарушения обязательств по замене и (или) полному изъятию (возврату) всей некачественной (поврежденной и (или) дефектной) партии товара с мест хранения по Дополнительному соглашению, но не более 10 (десяти) процентов. Указанная ответственность распространяется в том числе за нарушение обязательств Поставщиком, указанных в пункте 46 Дополнительного соглашения.
Уплата неустойки не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств по Дополнительному соглашению.

63. Осы Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Қосымша келісімді жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Қосымша келісімге 5-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
9. Тараптарды Қосымша келісім бойынша жауапкершіліктен босату негіздері
64. Тараптар өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, тауар жеткізуге тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару) салдары болып табылса, бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда жауапкершіліктен босатылады.
65. Тараптардың Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағайдалары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен уақытқа мөлшерлес, бірақ күнтізбелік 2 (екі) айдан аспайтын уақытқа ұзартылады.
66. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы Тараптардың кез келгені олар басталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде екінші Тарапты хабардар етуге міндетті. Еңсерілмейтін күш жайғдайларды уәкілетті орган және (немесе) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасы растауға тиіс.
67. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы хабарламау немесе уақтылы хабарламау, еңсерілмейтін күш жағдайлар оны жүзеге асыру мүмкін еместігінің себебі болып табылған жағдайларды қоспағанда, Тараптарды міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
68. Егер Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауы 2 (екі) айдан астам мерзімде мүмкін болмаса, онда Тараптардың кез келгені Қосымша келісімді бұзуға және өзара есеп айырысуды жүргізуге құқылы.
10. Дауларды шешу тәртібі
69. Қосымша келісім бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар сол немесе өзге Тарап өтініш жасаған кезден бастап күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешіледі.
Дауларды келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, Тараптардың кез келгені Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оларды шешу үшін өтініш жасауға құқылы.

63. При исполнении своих обязательств по настоящему Дополнительному соглашению, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Дополнительного соглашения, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 5 к Дополнительному соглашению.
9. Основания освобождения Сторон от ответственности по Дополнительному соглашению
64. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств, если они явились следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих поставке товара) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Дополнительному соглашению.
65. Срок исполнения Сторонами обязательств по Дополнительному соглашению продлевается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами, но не более 2 (двух) календарных месяцев.
66. О наступлении обстоятельств непреодолимой силы любая из Сторон обязана в течение 5 (пяти) календарных дней с даты их наступления информировать другую Сторону. Обстоятельства непреодолимой силы должны быть подтверждены уполномоченным органом и (или) Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
67. Неуведомление или несвоевременное уведомление о наступлении обстоятельств непреодолимой силы лишает Стороны права ссылаться на любое из вышеуказанных обстоятельств как основание, освобождающее от ответственности за неисполнение обязательств, за исключением случаев, когда обстоятельства непреодолимой силы явились причиной невозможности его осуществления.
68. Если полное или частичное исполнение Сторонами обязательств невозможно в срок свыше 2 (двух) месяцев, то любая из Сторон вправе расторгнуть Дополнительное соглашение и произвести взаиморасчеты.
10. Порядок разрешения споров
69. Все споры, возникающие между Сторонами по Дополнительному соглашению, разрешаются путем переговоров (в устной и (или) письменной форме) в течение 14 (четырнадцати) календарных дней с момента обращения той или иной Стороной.
В случае невозможности разрешения споров путем переговоров, любая из Сторон вправе обратиться за их разрешением в соответствии с законодательством Республики Казахстан в суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.

70. Осы Қосымша келісіммен реттелмеген құқықтық қатынастар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен реттеледі.
11. Хат-хабар
71. Қосымша келісім бойынша барлық коммуникативтік құжаттарда Қосымша келісімнің күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуға тиіс.
Осы Қосымша келісімде көзделген құжаттарда жолдар арасындағы ендірмелерге, өшірулерге немесе қосып жазуларға жол берілмейді.
72. Қосымша келісімнің Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен, сондай-ақ бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
Жазбаша түрде жасалған хат-хабар Қосымша келісімде немесе Тараптардың хаттарында көрсетілген Тараптардың электрондық мекенжайларына сканерленген түрде де берілуі мүмкін. Мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.
73. Қосымша келісім бойынша хат-хабар Тараптарға Қосымша келісімде көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
74. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар Қосымша келісімде көрсетілген Тараптың электрондық мекенжайына оны жіберген күні жеткізілген болып есептеледі.
12. Құпиялылық
75. Қосымша келісімнің қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Қосымша келісімнің уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Қосымша келісімді жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;

70. Правоотношения, не урегулированные настоящим Дополнительным соглашением, регламентируются гражданским законодательством Республики Казахстан.
11. Корреспонденция
71. Все коммуникативные документы по Дополнительному соглашению должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Дополнительного соглашения.
В документах, предусмотренных настоящим Дополнительным соглашением, не допускается вставок между строками, подтирок или приписок.
72. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Дополнительному соглашению, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы, а также электронного документа, сформированного в информационной системе единого дистрибьютора или на веб-портале закупок и удостоверенного электронной цифровой подписью.
Корреспонденция, составленная в письменном виде, также может быть передана в сканированном виде на электронные адреса Сторон, указанные в Дополнительном соглашении или письмах Сторон. В таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
73. Корреспонденция по Дополнительному соглашению должна направляться Сторонам по реквизитам, указанным в Дополнительном соглашении.
74. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной на электронный адрес Стороне, указанный в Дополнительном соглашении, в день ее направления.
12. Конфиденциальность
75. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Дополнительного соглашения, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Дополнительного соглашения, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Дополнительного соглашения раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
76. Қосымша келісімге сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
13. Қорытынды ережелер
77. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісімді бұзуға құқылы, бұл жағдайда Тараптардың міндеттемелерді орындауын тоқтату дереу жүзеге асырылады және Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді. Бұл ретте Өнім беруші Қосымша келісімді бұзу күніне оны бұзуға байланысты нақты шығыстар үшін ғана ақы талап етуге құқылы.
78. Қосымша келісімге барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Қосымша келісім жасасу нысанында жасалса, күшіне ие болады.
79. Тараптар өз құқықтарын, оның ішінде бір-бірінен талап ету құқықтарын және Қосымша келісімде көрсетілген міндеттемелерді үшінші тұлғаларға беруге немесе қайта табыстауға құқығы жоқ.
80. Қандай да бір Тараптың заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген жағдайда, ол осындай өзгерістер болған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етуге міндетті.
81. Қосымша келісім жазбаша нысанда қазақ және орыс тілдерінде бірдей заңды күші бар 2 (екі) данада, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан жасалды.
82. Қазақстан Республикасының заңнамасы Қосымша келісімнің талаптарына қатысты бөлігінде өзгерген жағдайда, Тараптар тиісті қосымша келісім жасасу жолымен Қосымша келісімге тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
83. Қосымша келісім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін, ал Тараптардың тауарға ақы төлеу, қандай да бір айыппұл санкцияларын төлеу, Қосымша келісімге көзделген жағдайларда тауарды ауыстыру/қайтару және міндеттемелерді орындауды қамтамасыз етуді ұстап қалу жөніндегі міндеттемелерді орындау бөлігінде-Тараптар оларды толық орындағанға дейін қолданылады.
84. Тараптар, егер Тараптардың міндеттемелерін орындау мерзімінің аяқталуы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс күніне немесе мемлекеттік мерекелерге түссе, осы міндеттеме бар Тарап үшін аяқталу мерзімі келесі жұмыс күніне дейін автоматты түрде ұзартылады деп келісті.
14. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік және өзге де деректемелері
Бірыңғай дистрибьютор:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
1-қосымша
Нысан
Берілетін тауардың тізбесі
Прайстың арнайы позициясы (ПАП)
Халықаралық патенттелмеген атауы
Саудалық атауы
Шығарылу нысаны
Өндіруші
Өлшеп-оралуы №
Өлшем бірлігі
Бірлігі үшін бағасы, теңге
Бірліктер саны
Сомасы (теңге)
Оның ішінде қосылған құн салығы (ҚҚС)
Беру графигі

5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
76. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Дополнительным соглашением, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
13. Заключительные положения
77. Единый дистрибьютор имеет право расторгнуть Дополнительное соглашение, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным, в этом случае прекращение исполнения обязательств Сторонами осуществляется немедленно, и Единый дистрибьютор не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику. При этом Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Дополнительного соглашения, на дату его расторжения.
78. Все изменения и дополнения к Дополнительному соглашению будут иметь силу, если они совершены в той же форме что и заключение Дополнительного соглашения.
79. Стороны не вправе передавать или переуступать свои права, в том числе права требования друг к другу, и обязательства, указанные в Дополнительном соглашении, третьим лицам.
80. В случае изменения юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она обязана в течение 5 (пять) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомить об этом другую Сторону.
81. Дополнительное соглашение составлен в письменной форме на казахском и русском языках в 2 (два) экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
82. В случае изменения законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий Дополнительного соглашения, Стороны обязуются внести соответствующие изменения и дополнения в Дополнительное соглашение путем заключения соответствующего дополнительного соглашения.
83. Дополнительное соглашение вступает в силу с даты его подписания и действует по 31 декабря 20__ года включительно, а в части исполнения обязательств Сторон по оплате товара, уплате каких-либо штрафных санкций, замене/возврата товара в предусмотренных Дополнительном соглашении случаях, и удержания обеспечения исполнения обязательства – до их полного исполнения Сторонами.
84. Стороны договорились, что, если истечение срока исполнения обязательств Сторон выпадает на выходной день согласно трудовому законодательству или государственные праздники, для Стороны, к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически продлевается до следующего рабочего дня.
14. Юридические адреса, банковские и иные реквизиты Сторон
Единый дистрибьютор:
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
________________ должность
Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик:
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
________________ должность
Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому дополнительному
соглашению № __ к Типовому
долгосрочному договору
поставки лекарственных средств
и медицинских изделий (между
единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Перечень поставляемого товара
Специальная позиция прайса (СКП)
Международное непатентованное название
Торговое наименование
Форма выпуска
Производитель
Фасовка №
Единица измерения
Цена за единицу, тенге
Количество единиц
Сумма (тенге)
В том числе налог на добавленную стоимость (НДС)
График поставок
ИТОГО:

ЖИЫНЫ: Сома _______ құрайды, оның ішінде қосылған құн салығы (ҚҚС) сомасы 0,00 (нөл теңге) құрайды.
Бірыңғай дистрибьютор:
Өнім беруші:
_______________________
_____________________
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
2-қосымша
Нысан
Медициналық иммунобиологиялық препараттар партиясын қабылдау актісі
Жөнелту адресаты: _______________________________________________________
Тасымалдау барысында жоспарланған аялдамалар: ____________________________
Жөнелту күні (әуе/теміржол жүкқұжаттарының деректеріне сәйкес): _____________
________________________________________________________________________
Жүктің межелі пунктке келген күні мен уақыты _______________________________
Препараттың атауы: ______________________________________________________
Ұйым, өндіруші: _________________________________________________________
Қаптамалардың немесе құтылардың (ампулалардың) саны: _____________________
Дозалар (литр, таблетка) саны: _____________________________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі: ______________________________________________
Медициналық иммунобиологиялық препараттардың жарамдылық мерзімі:
________________________________________________________________________
Еріткіш құтылардың (ампулалардың) саны: ___________________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі: ______________________________________________
Еріткіштің жарамдылық мерзімі: ___________________________________________
Индикаторлардың көрсеткіштері: түсінің өзгеруі, жүктің жай-күйі _______________
________________________________________________________________________
Контейнерлердің жалпы саны: _____________________________________________
Таңбалаудың болуы: _____________________________________________________
Жеткізу кезіндегі қаптамалардың жай-күйі (бүтіндіктің бұзылуы, зақымданудың,
деформацияның, ылғал іздерінің болуы, жазбалардың өшірілуі): __________________
Тапсырды: ______________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады: _____________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда) (Сатып алушының уәкілетті өкілінің қолы)
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
3-қосымша
Нысан
Қабылдау-беру актісі
___________________
(Тауар қабылдау орны)
"___" _______ 20__ жыл
(Тауарды қабылдау күні (қабылдау-беру фактісі бойынша толтырылады)
Атауы
Серия
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сомасы, теңге
1
2
Жиыны:
(__________ теңге ___________ тиын)
Буып-түю және таңбалау бойынша талаптарды сақтау шарттары
_______________________________________________________________
Тауарға қауіпсіздік және сапа туралы қорытындылар (сәйкестік сертификаттары)
қоса беріледі және тексерілді _______________________
Температура датчиктерінің/индикаторларының көрсеткіштері (бар болса)
__________________________________________________________
Температуралық режимді сақтау ___________________________________
Тауарға жүкқұжаттарға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойды.
Алшақтық актісінің болуы ________________________________________
Сенімхаттар бойынша Тараптар өкілдерінің өкілеттіктері белгіленді.
Тапсырды: ______________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады: _____________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(сенімхат бойынша Сатып алушының уәкілетті өкілінің қолы)
Сатып алушы: Өнім беруші:
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
4-қосымша
Нысан
Берілетін тауардың өлшемдері (физикалық сипаттамасы) туралы ақпарат
Прайстың арнайы позициясы (ПАП)
Халықаралық патенттелмеген атауы
Саудалық атауы
Дәрілік нысаны
Өлшем бірлігі
Өндіруші
Өнім берушінің атауы
Өлшеп-оралуы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
Кестенің жалғасы
Екінші қаптаманың өлшемі
Салмағы, грамм
Паллетке (түпқоймаға) орналастыру үшін көліктік қаптамалардың ұсынылатын биіктігі-миллиметр
Биіктігі мм
Ұзындығы мм
Ені мм
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
Бірыңғай дистрибьютор:
Өнім беруші:
_______________________
_____________________
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
5-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

Сумма составляет ________, в том числе сумма налога на добавленную стоимость (НДС) составляет 0,00 (ноль тенге).
Единый дистрибьютор:
Поставщик:
_______________________
_____________________
Приложение 2
к Типовому дополнительному
соглашению № __ к Типовому
долгосрочному договору
поставки лекарственных средств
и медицинских изделий (между
единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Акт приема партии медицинских иммунобиологических препаратов
Адресат отправления: ___________________________________________________
Запланированные остановки в ходе транспортирования: ______________________
Дата отправки (согласно данных авиа/железнодорожных накладных):
_______________________________________________________________________
Дата и время прибытия груза в пункт назначения: ____________________________
Наименование препарата: ________________________________________________
Организация, изготовитель: ______________________________________________
Количество упаковок или флаконов (ампул): ________________________________
Количество доз (литров, таблеток): ________________________________________
Номер серии, контрольный номер: ________________________________________
Срок годности медицинского иммунобиологического препарата: _______________
Количество флаконов (ампул) растворителя: ________________________________
Номер серии, контрольный номер: ________________________________________
Срок годности растворителя: _____________________________________________
Показания индикаторов: изменение цвета, состояние груза ____________________
Общее число контейнеров: _______________________________________________
Наличие маркировки: ____________________________________________________
Состояние упаковок на момент доставки (нарушение целостности, наличие
повреждения, деформации, следов влаги, стертость записей): _________________
Сдал: _________________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял: _______________________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя Покупателя)
Приложение 3
к Типовому дополнительному
соглашению № __ к Типовому
долгосрочному договору
поставки лекарственных средств
и медицинских изделий (между
единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Акт приема-передачи
_____________________
(Место приема товаров)
"___" _______ 20__ года
(Дата приема товаров
(заполняется по факту приема-передачи)
Наименование
Серия
Единица измерения
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
1
2
Итого:
(__________ тенге ___________тиын)
Условия соблюдения требований по упаковке и маркировке
__________________________________________________________________
Заключения о безопасности и качестве (сертификаты соответствия) на товар
прилагаются и проверены___________________________________________
Показания температурных датчиков/индикаторов (при наличии) __________
Соблюдение температурного режима _________________________________
Накладные на товар и счета-фактуры уполномоченными представителями
Сторон подписаны.
Наличие акта расхождения __________________________________________
Полномочия представителей Сторон по доверенностям установлены.
Сдал:_____________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял: __________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Покупателя по доверенности)
Покупатель: Поставщик:
Приложение 4
к Типовому дополнительному
соглашению № __ к Типовому
долгосрочному договору
поставки лекарственных средств
и медицинских изделий
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Информация о размерах (физических характеристиках) поставляемого товара
Специальная позиция прайса(СКП)
Международное непатентованное наименование (МНН)
Торговое наименование
Лекарственная форма
Единица измерения
Производитель
Наименование поставщика
Фасовка
вторичная упаковка
транспортной упаковки
Продолжение таблицы
Размер вторичной упаковки
Вес, грамм
Рекомендуемая высота транспортных упаковок для размещения на паллете (поддон), миллиметр
Высота мм
Длина мм
Ширина мм
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
Единый дистрибьютор:
Поставщик:
_______________________
_____________________
Приложение 5
к Типовому дополнительному
соглашению № __ к Типовому
долгосрочному договору
поставки лекарственных средств
и медицинских изделий (между
единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Антикоррупционные требования

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің тізімі
Уәкілетті өкілдердің атауы
Қабылдау орны
Электрондық пошта мекенжайы
Бірыңғай дистрибьютор:
Өнім беруші:
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
7-қосымша
Нысан
1-ші дана - жүк жіберушіге
2-ші дана - жүк алушыға
3-ші және 4-ші дана - тасымалдаушыға
№ТАУАРЛЫҚ-КӨЛІКТІК ЖҮКҚҰЖАТ_______
20___ ж. "___" ___________________.
Автомобиль _______________________ жол жүру парағына №_____ серия _______ код маркасы, мемлекеттік нөмірлік белгісі
Тасымалдаушы______________________ Жүргізуші _____________Тасымалдау түрі _________________________________ код
атауы тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тапсырыс беруші (төлеуші) __________________________________________________
__________________________________код
атауы
Жүк жіберуші _____________________________________________________________
_____________________________код
атауы
Жүк алушы________________________________________________________________
_____________________________код
атауы
Тиеу пункті ________________________ Түсіру пункті _______________________ Бағдар №
Басқа мекенжайға жіберу ____________________ 1. Тіркеме _________________ Гар. №
Тіркемеге берілген кепілдік нөмірі №
жаңа алушының атауы мен мекенжайы маркасы, мемлекеттік нөмірлік белгісі
__________________________________________ 2. Тіркеме _________________ Гар. №
Тіркемеге берілген кепілдік нөмірі №
жауапты адамның қолы, маркасы, мемлекеттік нөмірлік белгісі
ЖҮК ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ*)
Н- о- м-е-нкл. №, код
прейск.
№ Позиция
тауар(жүк) өнімінің атауы немесе контейнерлердің нөмірі
Ө л- ш-е- м б- і-рл-і- г- і
с-ан-ы
б-ағ-ас-ы
С-ом
ас-ы
Ж-ү- к- п- е- н б- і- р- г- е- қ- ұ- ж- а- т
қ- а- п- т- а- м- а- н- ы- ң т- ү р- і
о-р-ы-н с-ан-ы
п а- л- л- е- т ао- р- ы нн ы ң- с а н ы
жүк- тің кө- ле- мі
(м3)
с
а л
ма
ғ
ы
н
а ны қт ау
т ә с і л і
жү кт і ң
к
о
ды
ж ү
к т ің
кл а сы
с
а
л
м
а
ғы
бр
у т
т , т
н
е
т
т
о
с
а
л
м
а
ғы
,
т
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
ЖИЫНЫ....
Барлығы сомаға келіп түсті ______________ босатуға рұқсат берді _____________
жазумен лауазымы қолы
Түзет. көрсетілген жүк.
саны
пломбымен, ыдыспен, қаптамамен__________
орны _____________
таңба жазумен
Брутто салмағы, т __________________________ тасымалдауға
жазумен
тапсырды _________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
қолы, мөртабан (бар болған жағдайда)
жүргізуші -экспедитор қабылдады _________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
жүргізушінің қолы
Түзет. көрсетілген жүк.
саны
пломбымен, ыдыспен, қаптамамен
____________ орны __________
таңба жазумен
Брутто салмағы, т ____________________
тасымалдауға
жазумен
жүргізуші-экспедитор тапсырды ___________________________
жүргізушінің қолы
қабылдады __________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) , қолы, мөртабан
_________________ берілген
20___ ж. "__" ______ № _________ сенімхат бойынша
жүкті алды _______________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_________________________
жүк алушының қолы
ТИЕУ-ТҮСІРУ ОПЕРАЦИЯЛАРЫ
Көлік қызметтері
____________
____________
____________
____________
Тәсіл
Уақыт, сағат, мин
Қосымша операциялар
Операция
Орындаушы. (тасымалдаушы, жіберуші, алушы)
Қол., қалп. мех. жүк көтергіш., сыйымд. қауға
КОД
келу
кету
тұрып қалу
уақыт, мин.
атауы, саны
жауапты адамның қолы
15
16
17
18
19
20
21
22
23
тиеу
түсіру
БАСҚА ДА МӘЛІМЕТТЕР (тасымалдаушы толтырады)
Жасалған актілер
туралы белгілер:
__________
__________
__________
__________
__________
жол топтары бойынша тасымалдау қашықтығы, км
пайдалану коды
клинеттен көлік қызметі үшін
түзету коэфф.
айыппұл
барлығы
қалаға
I топ.
II топ
III топ
клиенттен
жүргізушіге
жүргізу. бағасы
негізгі, тариф
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Бағасын есептеу
Тоннасы үшін
Автокөлік пен тіркемені толтыра тиемеу
Арнайы көлік үшін
Көлік қызметі үшін
Тиеу-түсіру жұмысы (тонна)
Нормативтен тыс тұрып қалу
басқа да қосымша төлем
Тұрып қалған үшін жеңілдіктер
Барлығы
Жүкті бағалау
__________
__________
__________
__________
__________
Жүкті бағалаушының
қолы __________
тиеу
түсіру
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
Орындалды
Бағалау
Төлеуге
*) "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімде тауарлық-көліктік жүкқұжатта босатылатын барлық тауарлық-материалдық құндылықтардың атаулары мен сипаттамаларын атап көрсету мүмкіндік болмаса тауарлық-көліктік жүкқұжатқа тауарлық бөлім ретінде оның ажырамас бөлігі ретінде белгіленген тәртіппен бекітілген арнайы нысандар (тауарлық жүкқұжат мен басқа да нысандар) қоса берілуі тиіс, онда жүк жіберушілердің тауарлық-материалдық құндылықтарын тізімнен шығару және жүк алушыларға оны тіркеу жүргізіледі, сондай-ақ қоймалық, жедел және бухгалтерлік есепке алу жүргізіледі.

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 6
к Типовому дополнительному
соглашению № __ к Типовому
долгосрочному договору
поставки лекарственных средств
и медицинских изделий
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Список уполномоченных представителей Единого дистрибьютора в регионах Республики Казахстан
Наименование уполномоченных представителей
Место приемки
Адрес электронной почты
Единого дистрибьютора:
Поставщик:
Приложение 7
к Типовому дополнительному
соглашению № __ к Типовому
долгосрочному договору
поставки лекарственных средств
и медицинских изделий
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
1-й экз. - грузоотправителю
2-й экз. - грузополучателю
3-й и 4-й экз. - перевозчику
ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНАЯ НАКЛАДНАЯ № _______
"___" ___________________ 20___ г.
Автомобиль _______________________ к путевому листу №_____ серия _______
код марка, государственный номерной знак
Перевозчик ____________________ Водитель __________________
Вид перевозки ____________________________
____________________________________ код
наименование фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заказчик (плательщик) _____________________________________________________
_____________________________________ код
наименование
Грузоотправитель __________________________________________________________
код наименование
Грузополучатель ___________________________________________________________
________________________________________ код
наименование
Пункт погрузки __________________________
Пункт разгрузки __________________________
Маршрут №
Переадресовка ______________________
1. Прицеп _____________________________
Гарантийный номер присвоенный прицепу №
наименование и адрес нового получателя марка, государственный номерной знак
______________________________________________________________________
2. Прицеп ______________________________
Гарантийный номер присвоенный прицепу №
подпись ответственного лица марка, гос. номерной знак
СВЕДЕНИЯ О ГРУЗЕ*)
Номенкл. №, код
№ прейск. позиция
Наименование продукции товара (груза) или номера контейнеров
Единица измерения
Кол-в-о
Ц ен а
С у мм а
С грузом следуют документы
Вид упаков.
К во мест
К- во паллето мест
Объем груза
(м3)
Способ определ. массы
Код груза
Класс груза
Масса брутто, т
Масса нетто,
т
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
ИТОГО
Всего поступило на сумму ______________________________
Отпуск разрешил ______________________________________
прописью должность подпись
Указанный груз за исправ.
Кол.
пломбой, тарой, упаковкой
_______________________
мест __________________
оттиск прописью
Масса брутто, т
_______________________
к перевозке
прописью
Сдал ____________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
подпись, штамп (при его наличии)
Принял водитель-экспедитор
_________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись водителя
Указанный груз за исправ. Кол.
пломбой, тарой, упаковкой
_____ мест ____
оттиск прописью
Масса брутто, т
______________________
к перевозке
прописью
Сдал водитель-экспедитор
_______________
подпись водителя
Принял ______________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись, штамп
По доверенности № _____
от "__" ______ 20___ г.
выданной ______________
Груз получил ____________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
_____________________________
подпись грузополучателя
ПОГРУЗОЧНО-РАЗГРУЗОЧНЫЕ ОПЕРАЦИИ
Транспортные
услуги
_________
_________
_________
_________
Способ
Время, час, мин
Дополнительн. операции
Операция
Исполн. (первозч., отправит., получат.)
Руч., нал. мех. грузопод., емк. ковша
К О Д
прибытия
убытия
простоя
время, мин.
наименов., колич.
Подпись ответств. лица
18
19
20
21
22
23
24
25
26
погр.
разг.
ПРОЧИЕ СВЕДЕНИЕ (заполняется перевозчиком)
Отметки
о составленных
актах:
__________
__________
__________
__________
__________
расстояние перевозок по группам дорог, км
код эксп.
за трансп. услуги
поправ. коэфф.
штраф
всего
в гор.
I гр.
II гр.
III гр.
с клиента
водителю
расц. водит.
основ, тариф
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
Расчет стоимости
За тонны
Недогруз автомоб. и прицепа
За спец. трансп.
За трансп. услуги
Погр.-разгр. раб. (тонн)
Сверх норматив. простой
Прочие
доплаты
Скидки за сокр. простоя
Всего
Таксировка
_________
_________
_________
_________
_________
Подпись
таксировщика
____-____
погруз
раз гр.
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Выполнено
Расценка
К оплате
*) В тех случаях, когда в товарно-транспортной накладной в разделе "Сведения о грузе" нет возможности перечислить все наименования и характеристики отпускаемых товарно-материальных ценностей, в качестве товарного раздела к товарно-транспортной накладной должны прилагаться как неотъемлемая ее часть специализированные формы (товарная накладная и другие формы), утвержденные в установленном порядке, по которым производится списание товарно-материальных ценностей у грузоотправителей и оприходование их у грузополучателей, а также ведется складской, оперативный и бухгалтерский учет.

Мұндай жағдайларда "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімнің 1, 2, 4, 5, 6 және 7-бағандары тауарлық-көліктік жүкқұжатпен толтырылмайды. Көрсетілген бағандардың бос жолдарында олардың көшірмелерінің арнайы нысандарының атауы, нөмірлері мен күндері жазылады.
Сатып алушы:
Өнім беруші:
мөр (бар болған жағдайда) және қолы
мөр (бар болған жағдайда) және қолы
Бұйрыққа 23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
23-қосымша
Нысан
Берудің үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен өнім беруші арасында)
Нұр-Сұлтан қаласы
"___" _________20___ жыл
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, Жарғының негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес және _______________________________________________ негізінде төмендегілер туралы осы беру шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарттың мәні
1. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа 1-қосымшада көрсетілген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды (бұдан әрі – тауар) беруге міндеттенеді, ал Бірыңғай дистрибьютор тауарды қабылдауға және Шарттың тәртібі мен талаптары бойынша төлеуге міндеттенеді.
2. Өнім беруші тауарды жеткізу пункттеріне (қабылдау орындарына) (бөлу орталықтарына, операциялық қоймаларға) және Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағаздарында көрсетілген мөлшерде жүзеге асырады.
3. Шарттың мынадай қосымшалары Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады:
1) 1-қосымша "Берілетін тауар тізбесі";
2) 2-қосымша "Медициналық иммунобиологиялық препараттар партиясын қабылдау актісі (нысан)";
3) 3-қосымша "Қабылдау-беру актісі (нысан)".
4) 4-қосымша "Берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) туралы ақпарат".
5) 5-қосымша "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар";
6) 6-қосымша "Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің тізімі";

В этих случаях графы 1, 2, 4, 5, 6 и 7 раздела "Сведения о грузе" товарно-транспортной накладной не заполняются. В свободных строках указанных граф записываются названия специализированных форм, номера и даты их выписки.
Покупатель:
Поставщик:
Печать (при наличии) подпись
Печать (при наличии) подпись
Приложение 23 к приказу
Приложение 23 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой договор поставки (между единым дистрибьютором и поставщиком)
город Нур-Султан
"___" _________20___ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице __________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и ________________, именуемое в дальнейшем "Поставщик", в лице ________________________, действующего на основании ____________________, с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила) и на основании ________________________________________________, заключили настоящий договор поставки (далее – Договор) о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1. Поставщик обязуется поставить Единому дистрибьютору лекарственные средства и (или) медицинские изделия, указанные в приложении 1 к Договору (далее – товар), а Единый дистрибьютор обязуется принять товар и оплатить в порядке и на условиях Договора.
2. Поставка товара осуществляется Поставщиком в пункты доставки (места приемки) (распределительные центры, операционные склады) и в количестве, указанных в разнарядках Единого дистрибьютора.
3. Неотъемлемой частью Договора являются следующие приложения Договора:
1) приложение 1 "Перечень поставляемого товара (форма)";
2) приложение 2 "Акт приема партии медицинских иммунобиологических препаратов (форма)";
3) приложение 3 "Акт приема-передачи (форма)".
4) приложение 4 "Информацию о размерах (физических характеристиках) поставляемого товара";
5) приложение 5 "Антикоррупционные требования";
6) приложение 6 "Список уполномоченных представителей Единого дистрибьютора в регионах Республики Казахстан";

7) 7-қосымша "Тауарлық-көліктік жүкқұжат".
2. Шарттың бағасы
4. Шарттың бағасы ____________________________ теңгені (соманы санмен және жазумен) құрайды.
Шартқа 1-қосымшада тауардың атауы, сипаттамасы, саны, бірлігі үшін бағасы, тауарды беру сомасы мен мерзімдері көрсетілген.
5. Шарттың бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтарды, алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, тауарды орау мен таңбалауға арналған шығындарды, сондай-ақ өнім берушінің тауардың жетіспеушілігін, жиынтықталмауын немесе тиісті емес сапасын (жасырын ақауларын), оның бүлінуін анықтауға, тауарды сақтандыру мен беруге байланысты барлық шығыстарын қамтиды.
6. Тауар бірлігі үшін баға Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін (тауар бірлігі үшін бағаның азаюын қоспағанда) тіркелген болып қалады.
7. Өнім берушіні таңдауға негіз болған сапаның және басқа да шарттардың өзгермеуі шартымен Шартқа өзгерістер енгізуге тараптардың келісімі бойынша мынадай жағдайларда:
1) дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың бағасы және тиісінше Шарт бағасы азайғанда;
2) осы Қағидаларда көзделген жағдайларда дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың көлемі өзгергенде;
3) өнім беру шарты бойынша дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның сауда атауының өзгермеуі шартымен өндіруші, тіркеу куәлігін ұстаушы немесе өндіріс орны (өндірістік алаң) өзгергенде;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы) негізінде дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның қалған партиясын тіркеу куәлігінің қолданылу және Қазақстан Республикасына әкелу мерзімінің аяқталуында жол беріледі.
8. Заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті бюджеттер бекітілгеннен кейін Бірыңғай дистрибьюторға тапсырыс берушілердің түзетілген өтінімінде ұсынылған сатып алынатын тауардың көлемі азайған жағдайда, Тараптар беру көлемін тиісінше азайту және Шарт сомасын мөлшерлес өзгерту бойынша Шартқа өзгерістер енгізуге міндетті.
9. Бірыңғай дистрибьютордың төмендетілмейтін қорын қамтамасыз ету мақсатында немесе сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың көлемі ұлғайған жағдайда тауарды жеткізу көлемін және Шарт бағасын мөлшерлес ұлғайтуға жол беріледі.
3. Төлем тәртібі
10. Шарт бойынша берілген тауар үшін төлемді Бірыңғай дистрибьютор тауардың тиісті партиясы берілген күннен бастап 90 (тоқсан) банктік күн ішінде теңгемен жүргізеді.
Егер Өнім беруші отандық тауар өндіруші болып табылған жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор өзі өндірген және берген тауар үшін төлемді тауар берілген күннен бастап 60 (алпыс) банктік күн ішінде жүргізеді.

7) приложение 7 "Товарно-транспортная накладная".
2. Цена Договора
4. Цена Договора составляет ______________________________ (сумма цифрами и прописью) тенге.
Наименование, характеристика, количество, цена за единицу товара, сумма и сроки поставки товара указаны в приложении 1 к Договору.
5. Цена Договора включает в себя все налоги, сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку и маркировку товара, а также все расходы Поставщика, связанные с обнаружением недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества (скрытых дефектов) товара, его порчей, по страхованию и поставке товара.
6. Цена за единицу товара остается фиксированной (за исключением уменьшения цены за единицу товара) до полного исполнения Сторонами своих обязательств.
7. Внесение изменений в Договор при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, допускается в следующих случаях:
1) уменьшения цены на лекарственные средства и (или) медицинские изделия и соответственно цены договора;
2) изменения объема лекарственных средств и (или) медицинских изделий в случаях, предусмотренных настоящими Правилами;
3) изменения производителя, держателя регистрационного удостоверения или места производства (производственной площадки) при условии неизменности торгового наименования лекарственного средства или медицинского изделия по договору поставки;
4) истечения срока действия регистрационного удостоверения и ввоза в Республику Казахстан оставшейся партии лекарственного средства и (или) медицинского изделия на основании разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения.
8. В случае уменьшения объемов закупаемого товара, представленных в скорректированной заявке заказчиков Единому дистрибьютору после утверждения соответствующих бюджетов в установленном законодательством порядке, Стороны обязаны внести в Договор изменения по соответствующему уменьшению объема поставки и соразмерному изменению суммы Договора.
9. Допускается соразмерное увеличение объемов поставки товара и цены Договора в целях обеспечения неснижаемого запаса Единого дистрибьютора или в случае увеличения объемов закупаемых лекарственных средств, медицинских изделий.
3. Порядок оплаты
10. Оплата за поставленный товар по Договору производится Единым дистрибьютором в тенге в течение 90 (девяноста) рабочих дней с даты поставки соответствующей партии товара.
В случае, если Поставщик является отечественным товаропроизводителем, оплата за произведенный и поставленный им товар производится Единым дистрибьютором в течение 60 (шестидесяти) рабочих дней с даты поставки товара.

11. Төлем Өнім беруші уақтылы ұсынған және Бірыңғай дистрибьютор тауарды беруді растайтын құжаттардың тиісті түрде ресімделген түпнұсқаларын немесе электрондық нысандарын алған жағдайда жүргізіледі:
1) Өнім берушінің қағаз жеткізгіште немесе электрондық нысанда жазып берілген шот-фактуралары. Өнім беруші электрондық шот-фактураны электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берген жағдайда баспа нысанындағы шот-фактура. Қағаз жеткізгіштегі және электрондық нысандағы шот-фактуралар салық заңнамасының талаптарына сәйкес келуге тиіс;
2) қауіпсіздік және сапа туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімі көрсетілген деректерді, шығарылған жерінің белгісін, Тауардың СЭҚ ТН кодын, тауарларға арналған декларацияның нөмірін, тауарларға арналған декларациядан алынған тауар позициясының нөмірін немесе тауарларды әкелу немесе жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті немесе біржолғы әкелуге рұқсат беру құжатының нөмірін қамтитын тарапқа тауарды босатуға арналған жүкқұжат;
3) Шарттың 2 және (немесе) 3-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша Тараптар қол қойған тауарды қабылдау-беру актісі;
4) Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның уәкілетті өкілінің тауарды қабылдағаны туралы белгісі бар тауар-көлік жүкқұжаты;
5) тауардың саны мен сапасы бойынша қабылданғаны туралы Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның өкілінің белгісі бар Өнім берушінің орау парағы;
6) Тараптар қол қойған өзара есеп айырысуларды салыстыру актісінің түпнұсқасы (Өнім беруші осы құжатты тауардың соңғы партиясымен ұсынады).
4. Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету
12. Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілі ретінде Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына және (немесе) электрондық банктік кепілдікке енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнаны таңдайды.
13. Өнім беруші Шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз ету ретінде ақшалай жарнаны таңдаған жағдайда:
1) Өнім беруші Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ақшалай жарна ретінде Шарт сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде Бірыңғай дистрибьютордың Шартта көрсетілген банктік шотына ақша аударуды жүзеге асырады.
2) Шарт сомасы ұлғаю жағына қарай өзгерген жағдайда, Өнім беруші өзгерістер енгізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға оның жалпы сомасы Шарттың жаңа сомасының 3 (үш) пайызына тең болатындай қосымша ақшалай жарнаны аударады, ал Шарт сомасы азаю жағына қарай өзгерген жағдайда Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге тиісті айырманы Өнім берушінің Шартта көрсетілген банктік шотына аударады.

11. Оплата производится при условии своевременного представления Поставщиком и получения Единым дистрибьютором надлежащим образом оформленных оригиналов или электронных форм документов, подтверждающих поставку товара:
1) счет-фактуры Поставщика, выписанной на бумажном носителе или в электронной форме. В случае выписки Поставщиком электронной счет-фактуры посредством информационной системы электронных счетов-фактур – счет-фактура в печатной форме. Счета-фактуры на бумажном носителе и в электронной форме должны соответствовать требованиям налогового законодательства;
2) накладной на отпуск товара на сторону, включающей данные с указанием номера и срока действия заключения о безопасности и качестве, признак происхождения, код товара ТН ВЭД, номер декларации на товары, номер товарной позиции из декларации на товары или заявления о ввозе товаров или уплате косвенных налогов или номера разрешительного документа на разовый ввоз;
3) акта приема-передачи товара, подписанного Сторонами по форме согласно приложениям 2 и (или) 3 Договора;
4) товаротранспортной накладной Поставщика с отметкой о принятии товара Единого дистрибьютора или его уполномоченного представителя;
5) упаковочного листа Поставщика с отметкой Единого дистрибьютора или его представителя о принятии товара по количеству и качеству;
6) оригинал акта сверки взаимных расчетов, подписанного Сторонами (данный документ представляется Поставщиком с последней партией товара).
4. Обеспечение исполнения Поставщиком обязательств по Договору
12. Поставщик в качестве способа обеспечения исполнения своих обязательств по Договору выбирает гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Единого дистрибьютора и (или) электронную банковскую гарантию.
13. В случае выбора Поставщиком в качестве гарантийного обеспечения исполнения Договора денежного взноса:
1) Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Договора осуществляет перечисление денег на банковский счет Единого дистрибьютора, указанный в Договоре, в размере 3 (трех) процентов от суммы Договора в качестве денежного взноса;
2) в случае изменения суммы Договора в сторону увеличения, Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня внесения изменений перечисляет Единому дистрибьютору дополнительный денежный взнос таким образом, чтобы его общая сумма равнялась 3 (три) процентам от новой суммы Договора, а в случае изменения суммы Договора в сторону уменьшения – Единый дистрибьютор перечисляет Поставщику соответствующую разницу на банковский счет Поставщика, указанный в Договоре;

3) Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға негіздер болмаған кезде Шарт бойынша тауарды беру жөніндегі міндеттемелерді толық көлемде орындаумен бір мезгілде тоқтатылады. Бірыңғай дистрибьютор кепілдікті ақшалай жарнаның сомасын Өнім берушіге аударуды Өнім беруші Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағаннан кейін Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша не Өнім берушінің мұндай өтініші болмаған кезде, Шарт талаптары сақталған кезде Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
4) Кепілдікті ақшалай жарнаны ұстап қалу негізі туындаған кезде Бірыңғай дистрибьютор веб-портал арқылы Өнім берушіге ақшаны ұстап қалу туралы хабарламаны, сондай-ақ өзара есеп айырысудың тиісті салыстырып-тексеру актісін қол қою үшін жібереді.
14. Өнім беруші Шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз ету ретінде электрондық банк кепілдігін таңдаған жағдайда:
1). Өнім беруші Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша Шарт сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде электрондық банк кепілдігін береді.
2) Шарт сомасы ұлғаю, сол сияқты азаю жағына қарай өзгерген жағдайда, Өнім беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын Шарттың жаңа сомасына 3 (үш) пайызға дейін келтіре отырып, бұрын берілген банк кепілдігіне өзгеріс не баға ұлғайған жағдайда денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша жеке электрондық банк кепілдігін ұсынады.
3) Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша шарт бойынша міндеттемелерді Өнім беруші толық орындағаннан кейін не өнім берушінің осындай өтініші болмаған кезде Шарт талаптары сақталған кезде Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде кепілгер банкке Шарт бойынша міндеттемелерді өнім берушінің толық тиісінше орындауы және электрондық банк кепілдігін Өнім берушіге қайтару мүмкіндігі туралы хабарлайды;
4) Бірыңғай дистрибьютор міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын банк кепілдігі түрінде ұстап қалу жағдайы туындаған кезде банк кепілдігін Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына берген банкке Өнім берушіні веб-портал арқылы бір мезгілде хабардар ете отырып, банк кепілдігі сомасын төлеу туралы талапты жібереді. Банк банк кепілдігінің сомасын төлеуден бас тартқан немесе оны банк кепілдігінде көзделген мерзімде төлемеген жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша сотқа жүгініп, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен банктен банк кепілдігінің сомасын өндіріп алады.

3) обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Договору прекращается одновременно с исполнением обязательств по поставке товара по Договору в полном объеме при отсутствии оснований для удержания суммы обеспечения исполнения обязательства. Перечисление Поставщику суммы гарантийного денежного взноса осуществляется Единым дистрибьютором по письменному обращению Поставщика после полного исполнения Поставщиком обязательств по Договору, либо, при отсутствии такого обращения Поставщика, в течение 10 (десяти) рабочих дней после истечения срока действия Договора при соблюдении условий Договора;
4) при наступлении основания удержания гарантийного денежного взноса Единый дистрибьютор направляет Поставщику посредством веб-портала уведомление об удержании денег, а также соответствующий акт сверки взаимных расчетов для подписания.
14. В случае выбора Поставщиком в качестве обеспечения исполнения Договора электронную банковскую гарантию:
1) Поставщик в течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания Договора представляет Единому дистрибьютору электронную банковскую гарантию через веб-портал Единого дистрибьютора в размере 3 (три) процента от суммы Договора, по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения;
2) в случае изменения суммы Договора, как в сторону увеличения, так и уменьшения, Поставщик в течение 10 (десять) рабочих дней представляет Единому дистрибьютору изменение к ранее представленной банковской гарантии с приведением суммы обеспечения исполнения обязательства до 3 (три) процентов к новой сумме Договора, либо, в случае увеличения цены, отдельную электронную банковскую гарантию по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения;
3) Единый дистрибьютор после полного исполнения Поставщиком обязательств по Договору по письменному обращению Поставщика либо, при отсутствии такого обращения Поставщика, в течение 10 (десяти) рабочих дней после истечения срока действия Договора при соблюдении условий Договора уведомляет банка-гаранта о полном надлежащем исполнении Поставщиком обязательств по Договору и возможности возврата электронной банковской гарантии Поставщику;
4) Единый дистрибьютор при наступлении случая удержания суммы обеспечения исполнения обязательства в виде электронной банковской гарантии направляет банку-гаранту, требование о выплате суммы банковской гарантии с одновременным уведомлением Поставщика через веб-портал. В случае отказа банка в выплате суммы банковской гарантии или ее невыплате банком в предусмотренный банковской гарантией срок, Единый дистрибьютор взыскивает сумму банковской гарантии с банка в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, обратившись в суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.

15. Қамтамасыз ету сомасын ұстап қалу негізі болмаған жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор Шарттың 8-тарауына сәйкес Өнім берушінің өсімақы және (немесе) айыппұл төлеу жөніндегі міндеттемелерін өтеу есебіне орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға құқылы.
16. Мынадай жағдайлар Бірыңғай дистрибьютордың Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға негіз болып табылады:
1) өнім беруші беруден бас тартқан;
2) Өнім берушінің Шартта көзделген тауарды немесе тауардың бірнеше партиясын беру мерзімдерін бұзуы немесе тауардың мерзімінде берілмеген көлеміне қарамастан, жиынтық мәнде мерзімін өткізіп алу күнтізбелік 90 (тоқсан) күнге жеткен;
3) бірыңғай дистрибьютор Қағидалардың 344-тармағына сәйкес Шартты біржақты тәртіппен бұзған.
Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету шарасын Өнім берушіні Шартта жол берілген бұзылу туралы жазбаша хабардар ету жолымен қабылдайды.
17. Өнім берушінің тауарды беру мерзімдерін бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеуі Өнім берушіні Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету сомасын Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына төлеуден босатпайды.
18. Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тұрғысынан үшінші тұлғаларда тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына алып келетін қандай да бір іс-әрекеттер немесе мәмілелер жасауына жол берілмейді.
5. Тауарды орау және таңбалау
19. Өнім Бірыңғай дистрибьюторға тиеу/түсіру, оны темір жол және (немесе) автомобиль көлігімен тасымалдау, ауыстырып тиеуді қоса алғанда, түсіру кезінде тауардың бүлінуден сақталуын қамтамасыз ететін паллеттерде, тиісті қаптамада жеткізілуі тиіс.
20. Таңбалау, тұтыну қаптамасы және тауарды қолдану жөніндегі нұсқаулық Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпке сәйкес келуі тиіс.
6. Ерекше жағдайлар
21. Қабылдау орнында іс жүзінде беру күнінен кешіктірмей Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне Шартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) туралы ақпарат беруге міндетті.
22. Өнім беруші Тараптар Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға электрондық пошта арқылы және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінің порталында (бұдан әрі – БФАЖ) тауардың әрбір атауы бойынша Шарттың ағымдағы орындалуы туралы ақпаратты (өндіру, кедендік тазарту рәсімі, қауіпсіздігі мен сапасын бағалау, сақтау, жөнелту/ тасымалдау және өзге) ұсынуға міндеттенеді.

15. В случае отсутствия основания удержания суммы обеспечения, Единый дистрибьютор вправе удержать сумму обеспечения исполнения в счет погашения обязательств Поставщика по уплате пени и (или) штрафа, в соответствии с главой 8 Договора.
16. Основаниями удержания Единым дистрибьютором суммы обеспечения исполнения обязательств Поставщика по Договору являются следующие случаи:
1) отказ поставщика от поставки;
2) когда нарушение или нарушения Поставщиком предусмотренных договором сроков поставки товара или нескольких партий товара в суммарном выражении достигают 90 (девяносто) календарных дней просрочки независимо от объемов не поставленного в срок товара;
3) расторжения единым дистрибьютором договора в одностороннем порядке в соответствии с пунктом 344 Правил.
Мера обеспечения исполнения обязательств Поставщика по Договору принимается Единым дистрибьютором путем письменного уведомления Поставщика о допущенном нарушении Договора.
17. Уплата Поставщиком неустойки за нарушение сроков поставки товара не освобождает Поставщика от уплаты в пользу Единого дистрибьютора суммы обеспечения исполнения обязательства по Договору.
18. Не допускается совершение Поставщиком каких-либо действий или сделок, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на предмет обеспечения исполнения обязательства до полного исполнения обязательств по Договору.
5. Упаковка и маркировка товара
19. Товар должен быть поставлен Единому дистрибьютору на паллетах, в соответствующей упаковке, обеспечивающей сохранность товара от повреждений при погрузке/разгрузке, перевозке его железнодорожным и (или) автомобильным транспортом, разгрузке, включая перевалки.
20. Маркировка, потребительская упаковка и инструкция по применению товара должны соответствовать требованиям законодательства Республики Казахстан и порядку, установленному уполномоченным органом в области здравоохранения.
6. Особые условия
21. Не позднее даты фактической поставки в месте приемки, Поставщик обязан представить уполномоченному представителю Единого дистрибьютора информацию о размерах (физических характеристиках) поставляемого товара по форме согласно приложению 4 к Договору.
22. Поставщик обязуется до подписания Сторонами акта приема-передачи Товара, представлять Единому дистрибьютору информацию о текущем исполнении Договора по каждому наименованию товара (производство, процедура таможенной очистки, оценка безопасности и качества, хранение, отгрузка/ транспортировка и иное) по электронной почте и (или) на портале информационной системы Единого дистрибьютора (далее – ЕФИС).

36. Өнім берушінің тауарды Бірыңғай дистрибьюторға оның қоймасында беруі Шартқа 3-қосымшада көзделген тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюымен ресімделеді (МИБП беру Шартқа 2-қосымшада көзделген актімен қосымша ресімделеді).
37. Тауарды тасымалдаудың ұйғарылған температуралық шарттарының бұзылуы немесе жол берілмейтін ауытқуы анықталған жағдайда, тауар партиясы карантинге жатқызылады және өткізуге арналған тауардан физикалық оқшауланады.
38. Тауарды қабылдау кезінде сәйкессіздік (тауардың жетіспеушілік, жиынтықталмау немесе тиісті емес сапасы, тасымалдаудың ұйғарылған температуралық шарттарының бұзылу фактісі) анықталған жағдайда Бірыңғай дистрибьютор осындай фактілер (ескертулер немесе ақаулар) анықталған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей алшақтық (наразылық) актісін жасауға және Өнім берушіге оның Шартта көрсетілген электрондық мекенжайына жіберуге тиіс.
39. Өнім беруші алшақтық (наразылық) актісіне оны алғаннан кейін күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде жауап беруі тиіс.
40. Өнім беруші көрсетілген мерзімде жауап бермеген жағдайда алшақтық (наразылық) актісін өнім беруші қабылдаған болып есептеледі.
41. Жасырын ақаулардың (сыну, ақау, нұсқаулықтардың болмауын қоса алғанда, жетіспеушілік, бүлінбеген екінші орамдағы бастапқы орамның ақауы, орамдағы таңбаның сәйкессіздігі, жетіспеушілік, жиынтықталмау) немесе тауардың тиісінше сапасыздығының (бұдан әрі – ақаулы тауар) анықталғаны туралы Тараптар қабылдау-беру актісіне қол қойғаннан кейін Бірыңғай дистрибьютор немесе оның уәкілетті өкілдері 1 (бір) жұмыс күні ішінде алшақтық (наразылық) актісін жасауға және Өнім берушіге оның Шартта көрсетілген электрондық мекенжайына жіберуге міндетті.
42. Өнім беруші алшақтық (наразылық) актісіне оны алғаннан кейін 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде жауап беруі тиіс.
43. Өнім беруші көрсетілген мерзімде жауап бермеген жағдайда алшақтық (наразылық) актісін өнім беруші қабылдаған болып есептеледі.
44. Ақаулы өнім карантинге ұшырайды және сатуға арналған тауардан осы мақсат үшін бөлінген және тиісті жерде физикалық оқшауланады.
45. Өнім беруші ақаулы тауарды толық алып қоюды (қайтаруды) және ауыстыруды не алшақтық (наразылық) актісі болған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде тауар құнын өтеуді жүргізуге міндетті. Бұл ретте тауарды ауыстырудың міндетті шарты оның сапасы мен басқа да техникалық сипаттамаларының шартта айқындалған талаптарға сәйкестігі болып табылады.
46. Осы Шарттың 39, 42-тармақтарында айқындалған тауардың кемшіліктерін жоймау не уақтылы жою тауар берушіге тауарға ескертулер ұсынылған күннен бастап тауарды уақтылы жеткізбеу ретінде бағаланады және Өнім берушінің осы Шартта көзделген жауапкершілігіне алып келеді.

36. Передача Поставщиком товара Единому дистрибьютору на его складе оформляется подписанием акта приема-передачи товара, предусмотренным приложением 3 к Договору (поставка МИБП дополнительно оформляется актом, предусмотренным, приложением 2 к Договору).
37. В случае выявления нарушения или недопустимого отклонения предписанных температурных условий транспортировки товара, партия товара подвергается карантину и физически изолируется от товара, предназначенного для реализации.
38. При приемке товара, в случае обнаружения несоответствия (факта недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества товара, нарушения предписанных температурных условий транспортировки), Единый дистрибьютор не позднее 1 (один) рабочего дня с момента обнаружения таких фактов (замечаний или дефектов) должен составить акт расхождения (рекламации) и направить Поставщику на его электронный адрес, указанный в Договоре.
39. Поставщик должен предоставить ответ на акт расхождения (рекламации) в течение 3 (три) календарных дней после его получения.
40. В случае не предоставления Поставщиком ответа в указанный срок, акт расхождения (рекламации) будет считаться принятым Поставщиком.
41. Об обнаружении скрытых дефектов (бой, брак, недостача, включая отсутствие инструкций, дефект первичной упаковки при неповрежденной вторичной упаковке, несоответствие маркировки на упаковке, недостача, некомплектность) или ненадлежащего качества товара (далее – дефектный товар) после подписания Сторонами акта приема-передачи, Единый дистрибьютор или его уполномоченные представители обязаны в течение 1 (один) рабочего дня составить акт расхождения (рекламации) и направить Поставщику на его электронный адрес, указанный в Договоре.
42. Поставщик должен предоставить ответ на акт расхождения (рекламации) в течение 5 (пять) календарных дней после его получения.
43. В случае не предоставления Поставщиком ответа в указанный срок, акт расхождения (рекламации) будет считаться принятым Поставщиком.
44. Дефектная продукция подвергается карантину и физически изолируется от товара, предназначенного для реализации, в отведенном и соответствующем для этой цели месте.
45. Поставщик обязан произвести полное изъятие (возврат) и замену дефектного товара, либо возмещение стоимости товара в течение 15 (пятнадцать) календарных дней с даты акта расхождения (рекламации). При этом обязательным условием замены товара является его соответствие качества и других технических характеристик условиям, определенным Договором.
46. Неустранение либо несвоевременное устранение недостатков товара, определенными пунктами 38, 41 настоящего Договора, расценивается как несвоевременная поставка товара, начиная с даты предъявления Поставщику замечаний к товару, и влечет ответственность Поставщика, предусмотренную настоящим Договором.

47. Өнім беруші берген, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтін тауар "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі № 360-VI ҚРЗ Кодексінің 250-бабының 4-тармағына сәйкес айқындалған тәртіппен Бірыңғай дистрибьютор тиісінше қайтарғаннан кейін өткізуге және медициналық қолдануға жарамсыз деп есептеледі және Өнім беруші жоюға тиіс. Бұл ретте өнім беруші күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде осындай тауарды ауыстыруға немесе бірыңғай дистрибьютордың шеккен залалдарын қоса алғанда, осындай тауардың құнын өтеуге міндетті.
7. Тауарға берілген кепілдіктер
48. Өнім беруші сақтау шарттарын сақтаған кезде тауардың таңбалануына немесе өзге де тану деректеріне сәйкес оның жарамдылық мерзімі ішінде тауардың барлық көлеміне кепілдік береді.
49. Кепілдік мерзімі шеңберінде Өнім беруші өз есебінен және тәуекелмен кепілді міндеттемелерді орындау жағдайының туындағаны туралы Бірыңғай дистрибьютордың жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Бірыңғай дистрибьюторда немесе денсаулық сақтау ұйымдарында (Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілерінде) сапасыз тауарды ауыстыруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
50. Берілетін тауардың сапасы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде және нормативтік құжаттарында белгіленген талаптарға сәйкес келуі және Шарттың 32-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тиісті құжаттамамен расталуы тиіс.
51. Тауардың сапасы Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынылған үлгілерге, тіркеу дерекнамасында айқындалған сипаттамаларға сәйкес келуге және уәкілетті орган бекіткен тұтынушыға арналған ақпаратты қамтитын құжаттармен сүйемелденуі тиіс.
52. Егер тауар осындай кепілдіктерге немесе сипаттамаларға сәйкес келмесе, Өнім беруші қосымша ақы төлемей сәйкес келмейтін тауарды тиісті сападағы тауармен алмастырады.
53. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Шарт бойынша тауар үшінші бір тұлғалардың пайдасына кепіл нысанасы болып табылмайтындығына, патенттік құқықтарды қоса алғанда, үшінші бір тұлғалардың құқығынан бос екеніне және өткізу үшін ешқандай шектелмегендігіне кепілдік береді.
54. Беру сәтіне Қағидалардың талаптары өзгерген жағдайда тауардың жарамдылық мерзімі жаңа редакциядағы Қағидалардың талаптарына сәйкес келуі тиіс.
8. Міндеттемелерді бұзғаны үшін жауапкершілік
55. Өнім беруші тауарды беру мерзімдерін бұзған жағдайда Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға мерзімі өткен әрбір күн үшін мерзімінде берілмеген тауар құнының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ 0,5 ең төмен есептік көрсеткіштен кем емес және Шартта көзделген мерзімде берілмеген тауар құнының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.

47. Поставленный Поставщиком товар, не соответствующий требованиям законодательства Республики Казахстан, считается непригодными к реализации и медицинскому применению и подлежит уничтожению Поставщиком в порядке, определенном согласно пункту 4 статьи 250 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", после соответствующего возврата Единым дистрибьютором. При этом Поставщик обязан в течение 15 (пятнадцать) календарных дней произвести замену такого товара или возместить стоимость такого товара, включая понесенные убытки Единого дистрибьютора.
7. Гарантии на товар
48. Поставщик предоставляет гарантию на весь объем товара в течение срока его годности согласно маркировке или иным опознавательным данным на товар, при соблюдении условий хранения.
49. В рамках гарантийного срока Поставщик обязуется за свой счет и риск осуществить замену у Единого дистрибьютора или организаций здравоохранения (заказчиков Единого дистрибьютора) некачественного товара в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента получения письменного уведомления Единого дистрибьютора о наступлении случая исполнения гарантийных обязательств.
50. Качество поставляемого товара должно соответствовать требованиям, установленными нормативными правовыми актами и нормативными документами Республики Казахстан, и подтверждаться соответствующей документацией, указанной в подпункте 2) пункта 31 Договора.
51. Качество товара должно соответствовать образцам, представленным на государственную регистрацию (перерегистрацию) в Республике Казахстан, характеристикам, определенным регистрационным досье, и сопровождаться документами, содержащими информацию для потребителя, утвержденными уполномоченным органом.
52. Если товар не соответствует таким гарантиям или спецификациям, Поставщик без дополнительной оплаты, заменяет несоответствующий товар товаром надлежащего качества.
53. Поставщик гарантирует Единому дистрибьютору, что товар по Договору не является предметом залога в пользу третьих лиц, свободен от прав третьих лиц, включая патентные права, и никак не ограничен для реализации.
54. Срок годности товара в случае изменения требований Правил к моменту поставки должен соответствовать требованиям Правил в новой редакции.
8. Ответственность за нарушения обязательств
55. В случае нарушения Поставщиком сроков поставки товара Поставщик обязан уплатить Единому дистрибьютору неустойку в размере 0,1 (ноль целых, одна десятых) процента от стоимости не поставленного в срок товара за каждый день просрочки, но не менее 0,5 минимальных расчетных показателей и не более 10 (десять) процентов от стоимости, не поставленного в предусмотренный Договором срок товара.

56. Өнім беруші тұрақсыздық айыбын төлеуді Бірыңғай дистрибьютордың шоты негізінде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың Шартта көзделген банктік шотына тұрақсыздық айыбын аудару жолымен Бірыңғай дистрибьютордың шотын алған сәттен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде жүргізеді. Тұрақсыздық айыбы шарт бойынша кестеде көзделген тауарды тиісінше берудің соңғы күнінен кейінгі күннен бастап және тауарды іс жүзінде берудің күнін қоса алғанда есептеледі.
57. Өнім беруші тауардың барлығын немесе бір бөлігін беруден жазбаша бас тартқан жағдайда Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Шартта көзделген Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына аудару жолымен оған қатысты тауарды беруден бас тарту жасалған Шарт бойынша тауар құнының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл төлеуге міндетті.
58. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге ұсынған тұрақсыздық айыбын Өнім беруші Шарт бойынша берілген тауар үшін ақы төлеу бойынша Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьюторға қоятын талаптарын есепке алу жолымен төлеуі мүмкін.
59. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге алынбай қалған пайданы қоса алғанда, қандай да бір шығыстар мен шығындарды өтемей-ақ, Өнім берушінің орындамаған бөлігінде Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы, егер:
1) Өнім берушінің Шарт бойынша тауарды немесе тауардың қандай да бір партиясын беру мерзімін үздіксіз бұзуы күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ұзақтығына жетсе;
2) Өнім беруші Шартта график бойынша тауарды желтоқсан айында беру мерзімін бұзуға жол берсе, бұл Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне тауарды Өнім берушіден уақтылы қабылдауға және оны ағымдағы қаржы жылы өткенге дейін Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілеріне беруге мүмкіндік бермейді;
3) Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қағидаларда белгіленген мерзімдерде (отандық тауар өндірушілер үшін) Қазақстан Республикасының аумағында тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес толық өндірілгенін немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшырағанын растайтын, берілетін тауарға ішкі айналым үшін "СТ-KZ" тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсынбаса;
4) Шарт жасасу алдындағы сатып алу рәсімі кезінде Қағидалар бойынша оны қабылдамауға негіз болып табылатын Өнім берушінің үлестес болу фактісі анықталса.
5) өсімпұлды және (немесе) айыппұлды төлеуді кешіктіру 15 (он бес) күнтізбелік күннен асса;
6) Өнім беруші Қағидалардың 345-тармағының талаптарын бұза отырып, Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұсынса.
60. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың шартты біржақты тәртіппен бұзуы туралы тиісті жазбаша хабарламасын алған күннен бастап Өнім берушінің орындамаған бөлігінде Шарт бұзылды деп есептеледі, онда Бірыңғай дистрибьютор Шарттың бұзылу себебін, оған қатысты Шарт бұзылатын тауардың атауын, күші жойылатын шарттық міндеттемелердің көлемін көрсетеді. Мұндай жазбаша хабарлама Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Бұл ретте Шарттың орындалмаған бөлігінде Тараптар міндеттемелерінің тоқтатылуына қарамастан, Бірыңғай дистрибьютордың Шарт бойынша Өнім беруші бұрын берген тауарға ақы төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындауы Шарттың 11-тармағында көзделген мерзімдерде жүргізіледі.

56. Оплата неустойки производится Поставщиком на основании счета Единого дистрибьютора путем перечисления неустойки на банковский счет Единого дистрибьютора, предусмотренный Договором, в течение 7 (семи) календарных дней с момента получения Поставщиком счета Единого дистрибьютора. Неустойка начисляется, начиная со дня, следующего за последним днем надлежащей поставки товара, предусмотренного графиком по Договору, и по день фактической поставки товара включительно.
57. В случае письменного отказа Поставщика от поставки всей или части товара Поставщик обязан оплатить Единому дистрибьютору штраф в размере 10 (десяти) процентов от стоимости товара по Договору, в отношении которого сделан отказ от поставки, путем перечисления его на банковский счет Единого дистрибьютора, предусмотренный Договором.
58. Неустойка, предъявленная Единым дистрибьютором Поставщику, может быть оплачена Поставщиком путем зачета требований Поставщика к Единому дистрибьютору по оплате за поставленный по Договору товар.
59. Единый дистрибьютор вправе расторгнуть в одностороннем порядке Договор в неисполненной Поставщиком части без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков, включая упущенную выгоду, если:
1) непрерывное нарушение Поставщиком срока поставки товара или какой-либо партии товара по Договору достигнет продолжительности в 45 (сорок пять) календарных дней;
2) Поставщиком допущено нарушение срока поставки товара по графику в Договоре в декабре месяце, что не позволяет уполномоченным представителям Единого дистрибьютора своевременно принять товар у Поставщика и поставить ее заказчикам Единого дистрибьютора до истечения текущего финансового года;
3) Поставщик не представляет Единому дистрибьютору сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на поставляемый товар, подтверждающий, что он полностью произведен или подвергнут достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан, в сроки, установленные Правилами (для отечественных товаропроизводителей);
4) установлен факт аффилированности Поставщика, являвшийся по Правилам основанием для его отклонения при процедуре закупа, предшествовавшей заключению Договора;
5) задержка выплаты пени и (или) штрафа превысит 15 (пятнадцать) календарных дней;
6) поставщик представил обеспечение исполнения Договора с нарушением требований пункта 345 Правил.
60. Договор считается расторгнутым в неисполненной Поставщиком части со дня получения Поставщиком соответствующего письменного уведомления Единого дистрибьютора о расторжении Договора в одностороннем порядке, где Единым дистрибьютором указывается причина расторжения Договора, наименование товара, в отношении которого расторгается Договор, объем аннулируемых договорных обязательств. Такое письменное уведомление является неотъемлемой частью Договора. При этом, несмотря на прекращение обязательств Сторон в неисполненной части Договора, исполнение Единым дистрибьютором обязательств по оплате ранее поставленному Поставщиком товара по Договору производится в сроки, предусмотренные пунктом 11 Договора.

61. Берілген тауар үшін төлемді негізсіз кешіктірген жағдайда Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің жазбаша хабарламасы мен шотының негізінде Өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін берілген тауар үшін ақы төлеу жөніндегі берешек сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ берілген тауар үшін ақы төлеу жөніндегі берешек сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
62. Өнім беруші сақтау орындарынан тауардың барлық ақаулы партиясын ауыстыру және (немесе) толық алып қою (қайтару) жөніндегі міндеттемелерді бұзған жағдайда, Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға шарт бойынша сақтау орындарынан тауардың барлық сапасыз (бүлінген және (немесе) ақаулы) партиясын ауыстыру және (немесе) толық алып қою (қайтару) жөніндегі міндеттемелерді бұзған әрбір күн үшін ауыстыруға, алып қоюға (қайтаруға) жататын тауар құнының 1 (бір) пайызы мөлшерінде, бірақ 10 (он) пайыздан аспайтын тұрақсыздық айыбын төлейді. Көрсетілген жауапкершілік Шарттың 47-тармағында көрсетілген Өнім берушінің міндеттемелерін бұзғаны үшін де қолданылады.
Тұрақсыздық айыбын төлеу Тараптарды Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
63. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 5-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
9. Тараптарды Шарт бойынша жауапкершіліктен босату негіздері
64. Тараптар өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, тауар жеткізуге тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару) салдары болып табылса, бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда жауапкершіліктен босатылады.
65. Тараптардың шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағайдалары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен уақытқа мөлшерлес, бірақ күнтізбелік 2 (екі) айдан аспайтын уақытқа ұзартылады.
66. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы Тараптардың кез келгені олар басталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде екінші Тарапты хабардар етуге міндетті. Еңсерілмейтін күш жайғдайларды уәкілетті орган және (немесе) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасы растауға тиіс.

61. В случае необоснованной задержки оплаты за поставленный товар Единый дистрибьютор на основании письменного уведомления и счета Поставщика обязан уплатить Поставщику неустойку в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от суммы задолженности по оплате за поставленный товар за каждый день просрочки, но не более 10 (десяти) процентов от суммы задолженности по оплате за поставленную товар.
62. В случае нарушения Поставщиком обязательств по замене и (или) полному изъятию (возврату) всей дефектной партии товара с мест хранения, Поставщик оплачивает Единому дистрибьютору неустойку в размере 1 (один) процент от стоимости товара, подлежащей замене, изъятию (возврату), за каждый день нарушения обязательств по замене и (или) полному изъятию (возврату) всей некачественной (поврежденной и (или) дефектной) партии товара с мест хранения по Договору, но не более 10 (десяти) процентов. Указанная ответственность распространяется в том числе за нарушение обязательств Поставщиком, указанных в пункте 46 Договора.
Уплата неустойки не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств по Договору.
63. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 5 к Договору.
9. Основания освобождения Сторон от ответственности по Договору
64. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств, если они явились следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих поставке товара) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.
65. Срок исполнения Сторонами обязательств по Договору продлевается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами, но не более 2 (двух) календарных месяцев.
66. О наступлении обстоятельств непреодолимой силы любая из Сторон обязана в течение 5 (пяти) календарных дней с даты их наступления информировать другую Сторону. Обстоятельства непреодолимой силы должны быть подтверждены уполномоченным органом и (или) Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".

67. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы хабарламау немесе уақтылы хабарламау, еңсерілмейтін күш жағдайлар оны жүзеге асыру мүмкін еместігінің себебі болып табылған жағдайларды қоспағанда, Тараптарды міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
68. Егер Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауы 2 (екі) айдан астам мерзімде мүмкін болмаса, онда Тараптардың кез келгені Шартты бұзуға және өзара есеп айырысуды жүргізуге құқылы.
10. Дауларды шешу тәртібі
69. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар сол немесе өзге Тарап өтініш жасаған кезден бастап күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешіледі.
Дауларды келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, Тараптардың кез келгені Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оларды шешу үшін өтініш жасауға құқылы.
70. Осы Шартпен реттелмеген құқықтық қатынастар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен реттеледі.
11. Хат-хабар
71. Шарт бойынша барлық коммуникативтік құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуға тиіс.
Осы Шартта көзделген құжаттарда жолдар арасындағы ендірмелерге, өшірулерге немесе қосып жазуларға жол берілмейді.
72. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен, сондай-ақ бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
Жазбаша түрде жасалған хат-хабар шартта немесе Тараптардың хаттарында көрсетілген Тараптардың электрондық мекенжайларына сканерленген түрде де берілуі мүмкін. Мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.
73. Шарт бойынша хат-хабар Тараптарға Шартта көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
74. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар Шартта көрсетілген Тараптың электрондық мекенжайына оны жіберген күні жеткізілген болып есептеледі.

67. Неуведомление или несвоевременное уведомление о наступлении обстоятельств непреодолимой силы лишает Стороны права ссылаться на любое из вышеуказанных обстоятельств как основание, освобождающее от ответственности за неисполнение обязательств, за исключением случаев, когда обстоятельства непреодолимой силы явились причиной невозможности его осуществления.
68. Если полное или частичное исполнение Сторонами обязательств невозможно в срок свыше 2 (двух) месяцев, то любая из Сторон вправе расторгнуть Договор и произвести взаиморасчеты.
10. Порядок разрешения споров
69. Все споры, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются путем переговоров (в устной и (или) письменной форме) в течение 14 (четырнадцати) календарных дней с момента обращения той или иной Стороной.
В случае невозможности разрешения споров путем переговоров, любая из Сторон вправе обратиться за их разрешением в соответствии с законодательством Республики Казахстан в суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.
70. Правоотношения, не урегулированные настоящим Договором, регламентируются гражданским законодательством Республики Казахстан.
11. Корреспонденция
71. Все коммуникативные документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора.
В документах, предусмотренных настоящим Договором, не допускается вставок между строками, подтирок или приписок.
72. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы, а также электронного документа, сформированного в информационной системе единого дистрибьютора или на веб-портале закупок и удостоверенного электронной цифровой подписью.
Корреспонденция, составленная в письменном виде, также может быть передана в сканированном виде на электронные адреса Сторон, указанные в Договоре или письмах Сторон. В таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
73. Корреспонденция по Договору должна направляться Сторонам по реквизитам, указанным в Договоре.
74. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной на электронный адрес Стороне, указанный в Договоре, в день ее направления.

12. Құпиялылық
75. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
76. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
13. Қорытынды ережелер
77. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Бірыңғай дистрибьютор Шартты бұзуға құқылы, бұл жағдайда Тараптардың міндеттемелерді орындауын тоқтату дереу жүзеге асырылады және Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді. Бұл ретте Өнім беруші Шартты бұзу күніне оны бұзуға байланысты нақты шығыстар үшін ғана ақы талап етуге құқылы.
78. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарт жасасу нысанында жасалса, күшіне ие болады.
79. Тараптар өз құқықтарын, оның ішінде бір-бірінен талап ету құқықтарын және Шартта көрсетілген міндеттемелерді үшінші тұлғаларға беруге немесе қайта табыстауға құқығы жоқ.
80. Қандай да бір Тараптың заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген жағдайда, ол осындай өзгерістер болған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етуге міндетті.
81. Шарт жазбаша нысанда қазақ және орыс тілдерінде бірдей заңды күші бар 2 (екі) данада, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан жасалды.
82. Қазақстан Республикасының заңнамасы Шарттың талаптарына қатысты бөлігінде өзгерген жағдайда, Тараптар тиісті қосымша келісім жасасу жолымен Шартқа тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
83. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін, ал Тараптардың тауарға ақы төлеу, қандай да бір айыппұл санкцияларын төлеу, Шартта көзделген жағдайларда тауарды ауыстыру/қайтару және міндеттемелерді орындауды қамтамасыз етуді ұстап қалу жөніндегі міндеттемелерді орындау бөлігінде-Тараптар оларды толық орындағанға дейін қолданылады.

12. Конфиденциальность
75. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
76. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
13. Заключительные положения
77. Единый дистрибьютор имеет право расторгнуть Договор, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным, в этом случае прекращение исполнения обязательств Сторонами осуществляется немедленно, и Единый дистрибьютор не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику. При этом Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Договора, на дату его расторжения.
78. Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены в той же форме что и заключение Договора.
79. Стороны не вправе передавать или переуступать свои права, в том числе права требования друг к другу, и обязательства, указанные в Договоре, третьим лицам.
80. В случае изменения юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она обязана в течение 5 (пять) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомить об этом другую Сторону.
81. Договор составлен в письменной форме на казахском и русском языках в 2 (два) экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
82. В случае изменения законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий Договора, Стороны обязуются внести соответствующие изменения и дополнения в Договор путем заключения соответствующего дополнительного соглашения.
83. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует по 31 декабря 20__ года включительно, а в части исполнения обязательств Сторон по оплате товара, уплате каких-либо штрафных санкций, замене/возврата товара в предусмотренных Договором случаях, и удержания обеспечения исполнения обязательства – до их полного исполнения Сторонами.

84. Тараптар, егер Тараптардың міндеттемелерін орындау мерзімінің аяқталуы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс күніне немесе мемлекеттік мерекелерге түссе, осы міндеттеме бар Тарап үшін аяқталу мерзімі келесі жұмыс күніне дейін автоматты түрде ұзартылады деп келісті.
14. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік және өзге де деректемелері
Бірыңғай дистрибьютор:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Берудің үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында)
1-қосымша
Нысан
Берілетін тауардың тізбесі
Прайстың арнайы позициясы (ПАП)
Халықаралық патенттелмеген атауы
Саудалық атауы
Шығарылу нысаны
Өндіруші
Өлшеп-оралуы №
Өлшем бірлігі
Бірлігі үшін бағасы, теңге
Бірліктер саны
Сомасы (теңге)
Оның ішінде қосылған құн салығы (ҚҚС)
Беру графигі
ЖИЫНЫ: Сома _______ құрайды, оның ішінде қосылған құн салығы (ҚҚС) сомасы 0,00 (нөл теңге) құрайды.
Бірыңғай дистрибьютор:
Өнім беруші:
_______________________
_____________________
Берудің үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында)
2-қосымша
Нысан
Медициналық иммунобиологиялық препараттар партиясын қабылдау актісі
Жөнелту адресаты: _______________________________________________
Тасымалдау барысында жоспарланған аялдамалар: ____________________
Жөнелту күні (әуе/теміржол жүкқұжаттарының деректеріне сәйкес):
_________________________________________________________________
Жүктің межелі пунктке келген күні мен уақыты: _______________________
Препараттың атауы: _______________________________________________
Ұйым, өндіруші: __________________________________________________
Қаптамалардың немесе құтылардың (ампулалардың) саны: ______________
Дозалар (литр, таблетка) саны: ______________________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі: _______________________________________
Медициналық иммунобиологиялық препараттардың жарамдылық мерзімі:
__________________________________________________________________
Еріткіш құтылардың (ампулалардың) саны: ____________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі: _______________________________________
Еріткіштің жарамдылық мерзімі: _____________________________________
Индикаторлардың көрсеткіштері: түсінің өзгеруі, жүктің жай-күйі ________
Контейнерлердің жалпы саны: _______________________________________
Таңбалаудың болуы: _______________________________________________
Жеткізу кезіндегі қаптамалардың жай-күйі (бүтіндіктің бұзылуы, зақымданудың,
деформацияның,ылғал іздерінің болуы, жазбалардың өшірілуі):
_________________________________________________________________
Тапсырды: ________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады: _______________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінің қолы)
Берудің үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында)
3-қосымша
Нысан
Қабылдау-беру актісі
___________________
(Тауар қабылдау орны)
"___" _______ 20__ жыл
(Тауарды қабылдау күні (қабылдау-
беру фактісі бойынша толтырылады)
Атауы
Серия
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сомасы, теңге
Жиыны:
(__________ теңге ___________ тиын)
Буып-түю және таңбалау бойынша талаптарды сақтау шарттары
_____________________________________________________________________
Тауарға қауіпсіздік және сапа туралы қорытындылар (сәйкестік сертификаттары)
қоса беріледі және тексерілді ____________________________________________
Температура датчиктерінің/индикаторларының көрсеткіштері (бар болса) ______
Температуралық режимді сақтау _________________________________________
Тауарға жүкқұжаттарға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойды.
Алшақтық актісінің болуы _______________________________________________
Сенімхаттар бойынша Тараптар өкілдерінің өкілеттіктері белгіленді.
Тапсырды: ____________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады: ___________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(сенімхат бойынша Бірыңғай дистрбьютордың уәкілетті өкілінің қолы)
Берудің үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында)
4-қосымша
Нысан
Берілетін тауардың өлшемдері (физикалық сипаттамасы) туралы ақпарат
Прайстың арнайы позициясы (ПАП)
Халықаралық патенттелмеген атауы
Саудалық атауы
Дәрілік нысаны
Өлшем бірлігі
Өндіруші
Өнім берушінің атауы
Өлшеп-оралуы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
Кестенің жалғасы
Екінші қаптаманың өлшемі
Салмағы, грамм
Паллетке (түпқоймаға) орналастыру үшін көліктік қаптамалардың ұсынылатын биіктігі-миллиметр
Биіктігі мм
Ұзындығы мм
Ені мм
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
Бірыңғай дистрибьютор:
Өнім беруші:
_______________________
_____________________
Берудің үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында)
5-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

84. Стороны договорились, что, если истечение срока исполнения обязательств Сторон выпадает на выходной день согласно трудовому законодательству или государственные праздники, для Стороны, к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически продлевается до следующего рабочего дня.
14. Юридические адреса, банковские и иные реквизиты Сторон
Единый дистрибьютор:
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
________________ должность
Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик:
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
________________ должность
Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому договору поставки
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Перечень поставляемого товара
Специальная позиция прайса (СКП)
Международное непатентованное название
Торговое наименование
Форма выпуска
Производитель
Фасовка №
Единица измерения
Цена за единицу, тенге
Количество единиц
Сумма (тенге)
В том числе налог на добавленную стоимость (НДС)
График поставок
ИТОГО:
Сумма составляет ________, в том числе сумма налога на добавленную стоимость (НДС) составляет 0,00 (ноль тенге).
Единый дистрибьютор:
Поставщик:
_______________________
_____________________
Приложение 2
к Типовому договору поставки
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Акт приема партии медицинских иммунобиологических препаратов
Адресат отправления: ______________________________________________
Запланированные остановки в ходе транспортирования: ________________
Дата отправки (согласно данных авиа/железнодорожных накладных):
_________________________________________________________________
Дата и время прибытия груза в пункт назначения: ______________________
Наименование препарата:___________________________________________
Организация, изготовитель: _________________________________________
Количество упаковок или флаконов (ампул): ___________________________
Количество доз (литров, таблеток): ___________________________________
Номер серии, контрольный номер:____________________________________
Срок годности медицинского иммунобиологического препарата: __________
Количество флаконов (ампул) растворителя:____________________________
Номер серии, контрольный номер:____________________________________
Срок годности растворителя:_________________________________________
Показания индикаторов: изменение цвета, состояние груза _______________
Общее число контейнеров:___________________________________________
Наличие маркировки: _______________________________________________
Состояние упаковок на момент доставки (нарушение целостности, наличие
повреждения, деформации, следов влаги, стертость записей):
_________________________________________________________________
Сдал: ____________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял: __________________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя Покупателя)
Приложение 3
к Типовому договору поставки
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Акт приема-передачи
___________________
(Место приема товаров)
"___" _______ 20__ года
(Дата приема товаров (заполняется по факту приема-передачи)
Наименование
Серия
Единица измерения
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
1
2
Итого:
(__________ тенге ___________тиын)
Условия соблюдения требований по упаковке и маркировке
__________________________________________________________________
Заключения о безопасности и качестве (сертификаты соответствия) на товар
прилагаются и проверены___________________________________________
Показания температурных датчиков/индикаторов (при наличии) __________
Соблюдение температурного режима _________________________________
Накладные на товар и счета-фактуры уполномоченными представителями
Сторон подписаны.
Наличие акта расхождения __________________________________________
Полномочия представителей Сторон по доверенностям установлены.
Сдал:_____________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял: __________________________________________________________
Печать (при наличии)
(подпись уполномоченного представителя Покупателя по доверенности)
Покупатель: Поставщик:
Приложение 4
к Типовому договору поставки
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Информация о размерах (физических характеристиках) поставляемого товара
Специальная позиция прайса(СКП)
Международное непатентованное наименование (МНН)
Торговое наименование
Лекарственная форма
Единица измерения
Производитель
Наименование поставщика
Фасовка
вторичная упаковка
транспортной упаковки
Продолжение таблицы
Размер вторичной упаковки
Вес, грамм
Рекомендуемая высота транспортных упаковок для размещения на паллете (поддон), миллиметр
Высота мм
Длина мм
Ширина мм
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
Единый дистрибьютор:
Поставщик:
_______________________
_____________________
Приложение 5
к Типовому договору поставки
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Антикоррупционные требования

Мұндай жағдайларда "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімнің 1, 2, 4, 5, 6 және 7-бағандары тауарлық-көліктік жүкқұжатпен толтырылмайды. Көрсетілген бағандардың бос жолдарында олардың көшірмелерінің арнайы нысандарының атауы, нөмірлері мен күндері жазылады.
Сатып алушы:
Өнім беруші:
мөр (бар болған жағдайда) және қолы
мөр (бар болған жағдайда) және қолы
Бұйрыққа 24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
24-қосымша
Нысан
№ __________ күні ____________
Кімге:______________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Шарттың бағасын төмендету туралы ұсыныс
Бірыңғай дистрибьютор лот бойынша № ___________________________ (хабарландырудағы/сатып алу веб-порталындағы нөмірі) __________________________________________________ сатып алу шартының бағасын төмендету туралы келіссөздерге қатысуды ұсынады.

В этих случаях графы 1, 2, 4, 5, 6 и 7 раздела "Сведения о грузе" товарно-транспортной накладной не заполняются. В свободных строках указанных граф записываются названия специализированных форм, номера и даты их выписки.
Покупатель:
Поставщик:
Печать (при наличии) подпись
Печать (при наличии) подпись
Приложение 24 к приказу
Приложение 24 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
№ __________ дата _________
Кому
____________________________
(наименование потенциального
поставщика)
Предложение об уменьшении цены договора
Единый дистрибьютор предлагает принять участие в переговорах об уменьшении
цены договора по закупу
______________________________________________________________________,
по лоту № ____________________ (номер в объявлении/на веб-портале закупок).

"Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысының 335-тармағына сәйкес тендер жеңімпазы мен комиссия арасындағы шарттың бағасын төмендету туралы келіссөздер олардың арасындағы уағдаластық бойынша, оның ішінде қашықтықтан, шарт бағасын төмендету туралы ұсыныс жіберілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өтуі мүмкін екендігін хабарлаймыз.
р/с
Дәрілік затты/медициналық бұйымды беруге баға ұсынысының мазмұны
Мазмұны
(әлеуетті өнім беруші толтыру үшін)
1
Дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның атауы (халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы)
2
Сипаттамасы
3
Өлшем бірлігі
4
Тіркеу куәлігінің (куәліктердің)/біржолғы әкелуге рұқсаттың №
5
Дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның саудалық атауы
6
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша дәрілік нысаны/сипаттамасы (шығару нысаны)
7
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өлшем бірлігі
8
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өндіруші
9
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өндіруші елі
10
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша өлшеп-оралуы (қаптамадағы өлшем бірліктерінің саны)
11
Жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 шарттарында теңгемен бірлік бағасы/Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы (Бірыңғай дистрибьютор сатып алған жағдайда)
12
Өлшем бірлігіндегі саны (көлемі)
13
Әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, ҚҚС-ты және басқа да салықтарды, төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарын, басқа да шығыстарды қоса алғанда, жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 беру шарттарымен теңгемен жеткізу сомасы
14
Беру графигі
*әлеуетті өнім берушінің бағасы/Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын ескере отырып
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _____________
Бұйрыққа 25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
25-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
____________________________
(Бірыңғай дистрибьютордың,
сатып алуды
ұйымдастырушының,
тапсырыс берушінің атауы)
Тендер жеңімпазының шарт бағасын төмендету туралы келіссөздерге қатысудан бас тартуы
_____________________________________________________ (жеңімпаз-әлеуетті өнім
берушінің атауы) лот бойынша № _________________ (хабарландырудағы/сатып алу веб-
порталындағы нөмірі), себебі бойынша
______________________________________________________ (тиісті негіздемені көрсету)
______________________________ сатып алу жөніндегі шарттың бағасын төмендету туралы
келіссөздерге қатысудан бас тартады.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _________________
Бұйрыққа 26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
26-қосымша
Нысан
Шығ. № __________
Күні ____________
Кімге:______________________
____________________________
(Бірыңғай дистрибьютордың,
сатып алуды ұйымдастырушының,
тапсырыс берушінің атауы)
Электрондық банк кепілдігі (шарттың орындалуын қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы: __________________________________________________________
(атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі және банктің басқа деректері)
№_____________________ кепілдік міндеттеме
_________________
"___" ___________ _____ ж.
(орналасқан жері)
____________________________ (Өнім берушінің/Орындаушының атауы) (бұдан әрі –
Өнім беруші/ Орындаушы) №________ "__" ______ ж. Шарт/қосымша келісім (бұдан әрі –
Шарт/Қосымша келісім) жасасқанын назарға ала отырып, __________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(тауарлардың немесе қызметтердің сипаттамасы)
Сіз Шартта/Қосымша келісімде Өнім беруші/Орындаушы оның орындалуын
қамтамасыз етуді жалпы сомасы ________________________________ (сомасы санмен және
жазумен) теңгеде банктік кепілдік түрінде енгізетінін қарастырдыңыз.
Осымен Банк __________________________________ (банктің атауы) жоғарыда
көрсетілген Шарт бойынша кепілдік беруші болып табылатынын растайды, Шартта және
"Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан
Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысында (бұдан әрі –
Қағидалар) көзделген негіздемелер бойынша Сіздің ақы төлеуге жазбаша талабыңызды
алғаннан кейін Сізге Сіздің талабыңыз бойынша ____________________________ соманы
(сомасы санмен және жазумен) төлеуге кері қайтарылмайтын міндеттемені өзіне алады.
Осы кепілдік оған қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Өнім беруші Шарт
бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтке дейін қолданылады.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _________________
Бұйрыққа 27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
27-қосымша
Нысан
№ __________
Күні ____________
Кімге:______________________
____________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Ақшалай жарна түріндегі қамтамасыз етуді ұстап қалу туралы хабарлама (шарттың орындалуын қамтамасыз ету)
Осымен _______________________ (тапсырыс берушінің, сатып алуды
ұйымдастырушының немесе Бірыңғай дистрибьютордың атауы) № ____________________
"__" __________ 20__ ж. шарт (қосымша келісім) бойынша ___________________________
себебінен мөлшері _____________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге ақшалай
жарна түрінде енгізілген міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің ұсталғаны туралы
("Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан
Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысында көзделген шарттың
орындалуын қамтамасыз етуді ұстап қалу негізі) хабарлайды.
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _____________
Бұйрыққа 28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
28-қосымша
Нысан
№ __________
Күні ____________
Кімге:______________________
___________________________
(банктің атауы)
Кімге: (мәлімет үшін):
___________________________
___________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Электрондық банк кепілдігін төлеу туралы талап
(шарттың орындалуын қамтамасыз ету)
Осымен _______________________ (тапсырыс берушінің, сатып алуды
ұйымдастырушының немесе Бірыңғай дистрибьютордың атауы) _____________________
(сомасы санмен және жазумен) теңге № ____________________ "__" __________ 20__ ж.
шарт (қосымша келісім) бойынша ________________________________________ себебінен
мөлшері _____________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге электрондық банк
кепілдігін төлеуді ("Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық
көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысында
көзделген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұстап қалу негізі) талап етеді.
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _____________
Бұйрыққа 29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
29-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
(бірыңғай дистрибьютордың
атауы)
Кімнен:_____________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу конкурсына қатысуға өтінім нысаны
Әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің толық атауы
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі мен күні
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
Әлеуетті өнім берушінің заңды, пошталық мекенжайы және электрондық поштасының мекенжайы, байланыс телефондары
Заңды тұлғаның банктік деректемелері (банктің немесе оның филиалының толық атауын қоса алғанда)
Заңды тұлғаның бірінші басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
___________________________________________ (әлеуетті өнім берушінің толық атауы) осы
өтініммен әлеуетті өнім беруші ретінде медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді
шарттарын жасасу конкурсына қатысуға ниет білдіреді және медициналық техниканы
мынадай лоттар бойынша:

К сведению сообщаем, что в соответствии с пунктом 335 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан", переговоры об уменьшении цены договора между победителем тендера и комиссией могут пройти по договоренности между ними, в том числе дистанционно, в течение пяти рабочих дней со дня направления предложения об уменьшении цены договора.
№ п/п
Содержание ценового предложения на поставку лекарственного средства/медицинского изделия
Содержание
(для заполнения потенциальным поставщиком)
1
Наименование лекарственного средства или медицинского изделия (международное непатентованное название или состав)
2
Характеристика
3
Единица измерения
4
№ Регистрационного удостоверения (удостоверений)/разрешения на разовый ввоз
5
Торговое наименование лекарственного средства или медицинского изделия
6
Лекарственная форма/характеристика (форма выпуска) по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
7
Единица измерения по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
8
Производитель, по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
9
Страна происхождения по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
10
Фасовка (количество единиц измерения в упаковке) по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
11
Цена за единицу в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки/цена с наценкой Единого дистрибьютора (в случае закупа Единым дистрибьютором)
*
12
Количество в единицах измерения (объем)
13
Сумма поставки в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов, платежей и сборов, другие расходы
14
График поставки
* цена потенциального поставщика/цена с учетом наценки Единого дистрибьютора
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя _____________
Приложение 25 к приказу
Приложение 25 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Кому:
____________________________
____________________________
(наименование Единого
дистрибьютора, организатора
закупа, заказчика)
Отказ победителя тендера от участия в переговорах об уменьшении цены договора
____________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика-победителя)
отказывается от участия в переговорах об уменьшении цены договора по закупу
______________________________________, по лоту № ____________________
(номер в объявлении/на веб-портале закупок)
по причине __________________________________________________________
(указать соответствующее обоснование).
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) _________________
Приложение 26 к приказу
Приложение 26 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Исх. № __________
Дата ____________
Кому: ______________________
____________________________
(наименование и реквизиты
Единого дистрибьютора,
организатора закупа, заказчика)
Электронная банковская гарантия (вид обеспечения исполнения договора)
Наименование банка:
_______________________________________________________
(наименование, бизнес-идентификационный номер и другие реквизиты банка)
Гарантийное обязательство № _____________________
_________________
(местонахождение)
"___"___________ _____ г.
Принимая во внимание, что ___________________________________________
(наименование Поставщика/ Исполнителя), (далее – Поставщик/Исполнитель)
заключил Договор/Дополнительное соглашение №________ от "__" ______ г.
(далее – Договор/Дополнительное соглашение) на поставку (оказание)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(описание товаров или услуг)
и Вами было предусмотрено в Договоре/Дополнительном соглашении, что
Поставщик/Исполнитель внесет обеспечение его исполнения в виде банковской
гарантии на общую сумму ______________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге.
Настоящим Банк __________________________________ (наименование банка)
подтверждает, что является гарантом по вышеуказанному Договору и берет на себя
безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную
______________________________________________ (сумма в цифрах и прописью),
по получении Вашего письменного требования на оплату, по основаниям,
предусмотренным Договором и постановлением Правительства Республики Казахстан
от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения
закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных
лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования,
фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан".
Данная гарантия вступает в силу со дня ее подписания и действует до момента
полного исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) _________________
Приложение 27 к приказу
Приложение 27 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
№ __________
дата _________
Кому ___________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Уведомление об удержании гарантийного обеспечения в виде денежного взноса
(обеспечение исполнения договора)
Настоящим _____________________________________________________________
(наименование заказчика, организатора закупа или Единого дистрибьютора)
уведомляет об удержании обеспечения исполнения обязательств, внесенного в виде
денежного взноса в связи с:_________________________________________________
(основание для удержания обеспечения исполнения договора предусмотренной
постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375
"Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств,
медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг
и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики
Казахстан") по договору (дополнительного соглашения) № _____
от "__"_________ 20__г. в размере _________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя _____________
Приложение 28 к приказу
Приложение 28 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
№ ___________
дата _________
Кому: _____________________________________________________________
(наименование банка)
Кому (для сведения):
___________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Требование об оплате электронной банковской гарантии
(обеспечение исполнения договора)
Настоящим _______________________ (наименование заказчика, организатора закупа
или Единого дистрибьютора) требует выплатить электронную банковскую гарантию
в связи с: __________________________________ (основание для удержания
обеспечения исполнения договора предусмотренной постановлением Правительства
Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил
организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и
специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу
некоторых решений Правительства Республики Казахстан") по договору
(дополнительного соглашения) № _________________ от "__"_________ 20__г.
в размере _______________________________________ (сумма в цифрах и прописью) тенге.
закупок) – в размере ______________________________ (сумма в цифрах и прописью) тенге.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя _____________
Приложение 29 к приказу
Приложение 29 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Кому:
____________________________
(наименование единого
дистрибьютора)
От кого:
____________________________
(наименование потенциального
поставщика)
Заявка на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники
Сведения о потенциальном поставщике:
Полное наименование потенциального поставщика
Номер и дата свидетельства о государственной регистрации юридического лица
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
Юридический, почтовый адрес и адрес электронной почты, контактные телефоны потенциального поставщика
Банковские реквизиты юридического лица (включая полное наименование банка или его филиала)
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя юридического лица
_______________________________________________________________________
(полное наименование потенциального поставщика) настоящей заявкой выражает
желание принять участие в конкурсе на заключение долгосрочных договоров
поставки медицинской техники в качестве потенциального поставщика и выражает
согласие поставить медицинскую технику, по следующим лотам:

1)_______________ (лот нөмірі) ______________________ (медициналық техниканың атауы);
2)________________ (лот нөмірі) ________________________ (медициналық техниканың
атауы), "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан
Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысында (бұдан әрі –
Қағидалар) көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес беруге келісімін білдіреді.
Әлеуетті өнім беруші Қағидаларда көзделген талаптармен және шарттармен танысқанын
және конкурстық комиссияға өзінің құқықтылығы, біліктілігі, медициналық техниканы
берудің сапалық және өзге де сипаттамалары туралы дәйексіз мәліметтер бергені үшін,
сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де
шектеулер жөніндегі жауапкершілік туралы хабардар етілгенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы өтінімдегі мәліметтердің және оған қоса берілетін
құжаттардың анықтығын растайды:
р/с №
Құжат атауы
Осы өтінім конкурстың қорытындылары шығарылғанға дейін жарамды.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
___________________________ (әлеуетті өнім берушінің атауы)
Бұйрыққа 30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
30-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы берудің үлгі ұзақ мерзімді шарты (бірыңғай дистрибьютор мен өнім беруші арасында)
Нұр-Сұлтан қаласы
"___" _________20___ жыл
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, __________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес және "___" _______ ж. № ____медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға арналған конкурс қорытындыларының хаттамасының негізінде төмендегілер туралы осы Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

1) _______________ (номер лота) ___________________________________________
(наименование медицинской техники);
2) _______________ (номер лота) ___________________________________________
(наименование медицинской техники), в соответствии с требованиями и условиями,
предусмотренным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня
2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных
продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и
(или) в системе обязательного социального медицинского страхования,
фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила).
Потенциальный поставщик подтверждает, что ознакомлен с требованиями и
условиями, предусмотренными Правилами, и осведомлен об ответственности
а предоставление конкурсной комиссии недостоверных сведений о своей
правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках поставки
медицинской техники, а также иных ограничениях, предусмотренных действующим
законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик подтверждает достоверность сведений в данной заявке
и прилагаемых к ней документов:
№ п\п
Наименование документа
Настоящая заявка действует до подведения итогов конкурса.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии)
___________________________ (наименование потенциального поставщика)
Приложение 30 к приказу
Приложение 30 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой долгосрочный договор поставки медицинской техники
(между единым дистрибьютором и поставщиком)
город Нур-Султан
"___" _______ 20__ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице __________, действующего на основании ____________, с одной стороны, _________, именуемое в дальнейшем "Поставщик", в лице ________, действующего на основании __________, с другой стороны, именуемые совместно в дальнейшем "Стороны", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила) и на основании протокола итогов конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки медицинской техники от "___" ______ 20__ года № ___ заключили настоящий Долгосрочный договор поставки медицинской техники (далее – Договор) о нижеследующем:

1. Шарттағы ұғымдар
1. Шартта төменде санамаланған ұғымдар мынадай мағынаға ие:
1) Медициналық техниканы сатып алудың үшжақты шарты (бұдан әрі – Сатып алудың үшжақты шарты) – осы Шарт шеңберінде Бірыңғай дистрибьютор, Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында жасалатын шарт;
2) Тапсырыс берушілер – медициналық қызметтер көрсететін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілері;
3) қаржы жылы – күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан басталатын және 31 желтоқсанында аяқталатын Шарт орындалатын уақыт кезеңі;
4) тауар – сатып алудың үшжақты шарттарының талаптарына сәйкес Өнім беруші Тапсырыс берушілерге беретін, Шартта көзделген медициналық техника және ілеспе көрсетілетін қызметтер;
5) ілеспе көрсетілетін қызметтер – сатып алудың үшжақты шарты бойынша тауарды беру процесінде Тапсырыс берушілерге көрсететін қызметтер, оның ішінде тасымалдау, монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары, Тапсырыс берушінің медициналық персоналын тауарды пайдалану бойынша оқыту, Техникалық жәрдем көрсету;
6) жеткізу пункті – Сатып алудың үшжақты шарттары бойынша Өнім берушінің Тапсырыс берушілерге тауарды беру орны;
7) беру сәті – тауарды қабылдау-беру актісіне сәйкес Өнім берушінің Тапсырыс берушілерге тауарды беру уақыты;
8) кепілдікті сервистік қызмет көрсету – техникалық қызмет көрсетудің кез келген түрлерін, жабдықтың техникалық диагностикасын және ақауын анықтауды, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын, өнім беруші (дайындаушы, орындаушы), оның ішінде қашықтықтан (мамандандырылған бағдарламалар мен жабдықтарды пайдалана отырып, онлайн режимінде, баркодпен сәйкестендірілген деректерді беру арнасы немесе өзге де әдіспен) көрсететін техникалық консультацияларды қамтитын, қойылған медициналық техниканы ақаусыз күйде ұстау жөніндегі өндіруші зауыт белгілеген шығыс материалдары мен тозатын тораптарды қалпына келтіруді қоспағанда, осы Шартта, Сатып алудың үшжақты шарттарында айқындалған мерзімге тегін тиісінше пайдаланылған және сақталған қызметтер кешені.
2. Шарттың мәні
2. Өнім беруші ____ (______) жыл ішінде Тапсырыс берушілерге жиынтықтағы тауарды Сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес Шартқа 1-қосымшаға және Шартқа 2-қосымшада көзделген техникалық ерекшелікке сәйкес жеткізу пункттеріне жеткізуге, ал Бірыңғай дистрибьютор қаржы жылында Тапсырыс берушілерде осындай тауарға қажеттілік болған кезде осындай қажеттілік туралы Өнім берушіге жеткізуге және Бірыңғай дистрибьютор, Өнім беруші мен Тапсырыс берушілер арасында Сатып алудың үшжақты шарттарын жасасуды қамтамасыз етуге міндеттенеді.

1. Понятия в Договоре
1. В Договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее значение:
1) Трехсторонний договор закупа медицинской техники (далее – Трехсторонний договор закупа) – договор, заключаемый между Единым дистрибьютором, Заказчиком и Поставщиком в рамках настоящего Договора;
3) Заказчики – местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги, а также субъекты здравоохранения, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
4) финансовый год – период времени, начинающийся 1 января и заканчивающийся 31 декабря календарного года, в течение которого осуществляется исполнение Договора;
5) товар – медицинская техника и сопутствующие услуги, предусмотренные Договором, поставляемые Поставщиком Заказчикам в соответствии с условиями Трехсторонних договоров закупа;
6) сопутствующие услуги – услуги, оказываемые Поставщиком Заказчикам в процессе поставки товара по Трехстороннему договору закупа, в том числе транспортировка, монтаж, пуско-наладочные работы, обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара, оказание технического содействия;
7) пункт доставки – место поставки товара Поставщиком Заказчикам по Трехсторонним договорам закупа;
8) момент поставки – время передачи товара Поставщиком Заказчикам согласно акту приема-передачи товара;
9) гарантийное сервисное обслуживание – комплекс услуг по поддержанию поставленной медицинской техники в исправном состоянии, включающий любые виды технического обслуживания, техническую диагностику и дефектацию оборудования, ремонтно-восстановительные работы, технические консультации, которые оказывает поставщик (изготовитель, исполнитель), в том числе дистанционно (в режиме онлайн, с использованием специализированных программ и оборудования, каналом передачи данных, идентифицированным баркодом или иным методом), при условии ее надлежащего использования и хранения бесплатно на срок, определенный настоящим Договором, Трехсторонними договорами закупа, за исключением восстановления расходных материалов и изнашиваемых узлов, установленных заводом-производителем.
2. Предмет Договора
2. Поставщик обязуется поставлять в течение ____ (______) лет Заказчикам в пункты доставки в соответствии с Трехсторонними договорами закупа товар в комплектации согласно приложению 1 к Договору и технической спецификации, предусмотренной приложением 2 к Договору, а Единый дистрибьютор при наличии потребности у Заказчиков в таком товаре в финансовом году, доводить о такой потребности Поставщику и обеспечивать заключение между Единым дистрибьютором, Поставщиком и Заказчиками Трехсторонних договоров закупа.

3. Баға белгілеу
3. Тауардың бағасы Шартқа 1-қосымшада көзделген және Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде өзгеріссіз қалады.
4. Шартқа 1-қосымшадағы тауардың бағасы Бірыңғай дистрибьютор ұйымдастырған және Қағидаларға сәйкес Шарт жасасу алдында конкурс өткізу кезінде Өнім беруші ұсынған ___ (пайыз) мөлшерінде баға жеңілдігін ескереді.
5. Шартты орындауға байланысты салық салуды Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізеді.
6. Өнім берушінің тауарды жеткізу пункттеріне және басқа да ілеспе қызметтерге дейін тасымалдау құны Сатып алудың үшжақты шартының бағасына кіреді.
7. Сатып алудың үш жақты шартын жасасу кезінде оның бағасы Шартта көзделген тауар бағасынан және тауар санынан жиынтықта қалыптастырылады.
8. Тауар бағасын өзгертуге Қағидаларда көзделген жағдайларда және тәртіппен Тараптардың Шартқа және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартына қосымша келісім жасасуы арқылы жол беріледі.
9. Егер денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Қағидаларға сәйкес тауарға шекті бағаны Өнім беруші жасасқан Сатып алудың үшжақты шарты бойынша осындай тауарды беру мерзімі аяқталғанға дейін өзгерткен жағдайда, Сатып алудың үшжақты шартында тауар бағасын өзгертуге Тапсырыс берушінің келісімімен ғана жол беріледі.
10. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторды және (немесе) Тапсырыс берушіні жазбаша хабардар ете отырып, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде тауарға бағаны азайтуға құқылы. Мұндай жағдайда Тараптар Шартқа және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартына тиісті қосымша келісім жасасады.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
11. Бірыңғай дистрибьютор:
1) жыл сайын Шарттың қолданылу мерзімі ішінде Шартта көзделген тауарға Тапсырыс берушілердің өтінімдерін алған кезден бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, Тапсырыс берушілер қажеттілік мәлімдеген тауар көлемдерімен Сатып алудың үшжақты шарттарына қол қоюға және оларды Өнім берушіге қол қоюға жіберуге;
2) Өнім беруші Үшжақты шарттарға қол қойғаннан және қайтарғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды тапсырыс берушілерге қол қоюға жіберуге міндетті.
12. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Өнім берушіден Шартта көзделген мерзімдерде Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауар беру туралы есеп алуға;
2) Өнім берушінің тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді орындауын бақылауды жүзеге асыруға;
3) Қағидаларда немесе Шартта көзделген жағдайларда Өнім берушімен шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.

3. Ценообразование
3. Цена на товар предусмотрена приложением 1 к Договору и остается неизменной в течение срока действия Договора за исключением случаев, предусмотренных Правилами.
4. Цена на товар в приложении 1 к Договору учитывает ценовую скидку Поставщика в размере ___ (процентов), представленную им при проведении конкурса, организованного Единым дистрибьютором и предшествовавшего заключению Договора в соответствии с Правилами.
5. Налогообложение, связанное с исполнением Договора, производится Сторонами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Стоимость транспортировки Поставщиком товара до пунктов доставки и других сопутствующих услуг входит в цену Трехстороннего договора закупа.
7. При заключении Трехстороннего договора закупа его цена формируется суммарно из цен на товар, предусмотренных Договором, и количества товара.
8. Изменение цены товара допускается в случаях и порядке, предусмотренных Правилами, путем заключения Сторонами дополнительного соглашения к Договору и (или) Трехстороннему договору закупа.
9. В случае, если уполномоченный орган в области здравоохранения изменил предельную цену на товар в соответствии с Правилами до окончания срока поставки такого товара Поставщиком по заключенному Трехстороннем договору закупа, изменение цены на товар в Трехстороннем договоре закупа допускается только с согласия Заказчика.
10. Поставщик вправе уменьшить цену на товар в течение срока действия Договора, письменно уведомив об этом Единого дистрибьютора и (или) Заказчика. В таком случае Стороны заключают соответствующее дополнительное соглашение к Договору и (или) Трехстороннему договору закупа.
4. Права и обязанности Сторон
11. Единый дистрибьютор обязан:
1) ежегодно в течение срока действия Договора не позднее 20 (двадцати) календарных дней с момента получения заявок Заказчиков на товар, предусмотренный Договором, подписывать и направлять Поставщику на подписание Трехсторонние договоры закупа с объемами товара, потребность на которые заявлена Заказчиками;
2) после подписания и возврата Поставщиком Трехсторонних договоров в течение 1 (один) рабочего дня направлять их на подписание Заказчикам.
12. Единый дистрибьютор вправе:
1) получать от Поставщика отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в сроки, предусмотренные Договором;
2) осуществлять контроль за исполнением Поставщиком гарантийного сервисного обслуживания товара;
3) в предусмотренных Правилами или Договором случаях расторгнуть Договор с Поставщиком в одностороннем порядке.

13. Өнім беруші:
1) Бірыңғай дистрибьютор ұсынған Шартта көзделген тауарды беруге Сатып алудың үшжақты шарттарына оларды Бірыңғай дистрибьютордан алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қол қоюға;
2) Тапсырыс берушіден банктік кепілдік немесе кепілдікті ақшалай жарна түрінде Сатып алудың үшжақты шарты бағасынан 1 (бір) пайыз мөлшерінде Тапсырыс берушінің банктік шотына Сатып алудың үшжақты шарты бойынша Өнім берушінің міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етуді 10 (он) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің пайдасына енгізуге;
3) Тапсырыс берушілерге Сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес ____ (____) жыл ішінде Шартта көзделген тауарға қойылатын талаптарға сәйкес келетін тауарды беруге;
4) Тапсырыс берушіні 5 (бес) жұмыс күні бұрын Сатып алудың үшжақты шартында көрсетілген Тапсырыс берушінің электрондық поштасына хабарлама жіберу арқылы тауардың берілетіні туралы хабардар етуге;
5) Сатып алудың үшжақты шарттарында көзделген тәртіппен және мерзімдерде тауарды беру орындарында тауарды пайдалану бойынша Тапсырыс берушілердің медициналық персоналын тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және оқытуды жүзеге асыруға;
6) Шартта және Сатып алудың үшжақты шарттарында көзделген тәртіппен және мерзімдерге сәйкес тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға;
7) Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауарды беру туралы есепті тауар берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде, ал тауарды беру кідіртілген жағдайда Шарт бойынша берудің болжамды мерзімі басталған күнге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын ұсынуға;
8) тауарды беру жөніндегі міндеттемелерді орындау мүмкін болмаған немесе тауарды беру мерзімдері бұзылған жағдайларда Шарттағы және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартындағы бұзушылықтарды жою үшін қолданылатын шаралар туралы ақпаратты ұсына отырып, Бірыңғай дистрибьюторды және Тапсырыс берушілерді жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
9) Сатып алудың үшжақты шартында көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің пайдасына айыппұлдар мен тұрақсыздық айыбын төлеуге;
10) Шартта көзделген мерзімдерде немесе Бірыңғай дистрибьютордың талап етуі бойынша оған Тапсырыс берушіге кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асырғанын растайтын құжаттарды ұсынуға міндетті.
14. Өнім беруші:
1) Бірыңғай дистрибьюторға мәлімделген Тапсырыс берушілердің Шартта көзделген тауарға қажеттілігі кезінде Шарттың қолданылу мерзімі ішінде онымен Сатып алудың үш жақты шарттарын жасасуды талап етуге;
2) Сатып алудың үшжақты шартында көзделген мерзімдерде Тапсырыс берушіден алдын ала төлемді және Сатып алудың үшжақты шарты бойынша берілген тауар үшін төлемді алуға құқылы;

13. Поставщик обязан:
1) подписывать представленные Единым дистрибьютором Трехсторонние договоры закупа на поставку товара, предусмотренного Договором, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня их получения от Единого дистрибьютора;
2) вносить в пользу Заказчика в течение 10 (десяти) рабочих дней обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Трехстороннему договору закупа в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика в размере 1 (один) процент от цены Трехстороннего договора закупа со дня его получения от Заказчика;
3) поставлять Заказчикам в течение ____ (____) лет в соответствии с Трехсторонними договорами закупа товар, предусмотренный Договором, соответствующий требованиям, предъявляемым к товару;
4) уведомлять Заказчика за 5 (пять) рабочих дней о поставке товара путем направления сообщения на электронную почту Заказчика, указанную в Трехстороннем договоре закупа;
5) осуществлять монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчиков по эксплуатации товара в местах доставки товара в порядке и сроки, предусмотренные Трехсторонними договорами закупа;
6) в соответствии с порядком и в сроки, предусмотренные Договором и Трехсторонними договорами закупа, осуществлять гарантийное сервисное обслуживание товара;
7) представлять Единому дистрибьютору отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в течение 2 (два) рабочих дней с даты поставки товара, а в случае задержки поставки товара – за 3 (три) рабочих дня до даты наступления предполагаемого срока поставки по Договору;
8) в случаях невозможности исполнения обязательств по поставке товара или нарушения сроков поставки товара незамедлительно уведомлять Единого дистрибьютора и Заказчиков в письменном виде с представлением информации о принимаемых мерах для устранения нарушений Договора и (или) Трехстороннего договора закупа;
9) оплачивать в пользу Заказчика штрафы и неустойку в случаях, предусмотренных Трехсторонним договором закупа;
10) в предусмотренные Договором сроки или по требованию Единого дистрибьютора представлять ему документы, подтверждающие осуществление гарантийного сервисного обслуживания Заказчику.
14. Поставщик вправе:
1) при заявленной Единому дистрибьютору потребности Заказчиков в товаре, предусмотренном Договором, требовать заключения с ним Трехсторонних договоров закупа в течение срока действия Договора;
2) в предусмотренные Трехсторонним договором закупа сроки получить от Заказчика предварительную оплату и оплату за поставленный по Трехстороннему договору закупа товар;

3) Сатып алудың үш жақты шарттарында көзделген жағдайларда Тапсырыс берушілерден оның пайдасына тұрақсыздық айыбын төлеуді талап етуге, мынадай жағдайларда:
4) Сатып алудың үшжақты шарты бойынша міндеттемелер толық орындалған жағдайда, Тапсырыс берушіден Сатып алудың үшжақты шарты бойынша Өнім беруші ұсынған кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға;
5) Тапсырыс берушімен Сатып алудың үшжақты шартына қол қойылғанға дейін Шарт бойынша тауарды беруден бас тартуға құқылы, бірақ қатарынан 2 (екі) жылдан артық болмауы тиіс.
5. Тауарды беру
15. Өнім беруші тауарды жеткізу пункттеріне тасымалдау кезінде оның зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті қаптамадағы Сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес жеткізу пункттеріне Тапсырыс берушілерге тікелей беруді жүзеге асырады.
16. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауды Тапсырыс беруші мен Өнім беруші беру сәтінде олардың өкілдерінің тауарды қабылдау-беру актісіне қол қою жолымен жүргізеді.
17. Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күн тауарды беру күні болып есептеледі.
18. Сатып алудың үшжақты шарты бойынша берілетін тауар Өнім беруші берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) саны бойынша: тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілгенге сәйкес;
2) жиынтықтау бойынша: сатып алынатын медициналық техниканың жиынтықталуына сәйкес (Шартқа 1-қосымша);
3) сапа бойынша: техникалық ерекшелікте көрсетілген (Шартқа 2-қосымша) сапаға, тіркеу куәлігіне сәйкес нөмірі мен қолданылу мерзіміне сәйкес;
4) тауарды қабылдау-беру актісіне сәйкес монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстарын жүргізгеннен кейін.
6. Тауарға кепілдік және кепілдікті сервистік қызмет көрсету
19. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілетін тауардың үшінші бір тұлғалардың құқығынан және тәуелдіктерінен еркін екеніне, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модель болып табылатынына кепілдік береді.
20. Өнім беруші өзіне беру сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей өндірілген тауарды беру бойынша міндеттемелер қабылдайды.
21. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Өнім беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай ішінде қамтамасыз етеді.
22. Кепілдіктің және кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің егжей-тегжейлі шарттары Сатып алудың үш жақты шарттарымен реттеледі.
7. Жауапкершілік және Шартты бұзу негіздері
23. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тұрақсыздық айыбын төлеуге арналған шотты жібереді, Өнім беруші оны алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде төлеуге міндетті.

3) требовать оплаты с Заказчиков в его пользу неустойки в предусмотренных Трехсторонними договорами закупа случаях;
4) в случае полного исполнения обязательств по Трехстороннему договору закупа возвратить от Заказчика представленное Поставщиком гарантийное обеспечение по Трехстороннему договору закупа;
5) отказаться от поставки товара по Договору до подписания с Заказчиком Трехстороннего договора закупа, но не более 2 (два) лет подряд.
5. Поставка товара
15. Поставка товара осуществляется Поставщиком непосредственно Заказчикам в пункты доставки в соответствии с Трехсторонними договорами закупа в упаковке, способной предотвратить его повреждение или порчу во время транспортировки в пункты доставки.
16. Приемка товара по количеству и качеству производится Заказчиком и Поставщиком в момент поставки путем подписания их представителями акта приема-передачи товара.
17. Датой поставки товара считается дата подписания акта приема-передачи товара.
18. Товар, поставляемый по Трехстороннему договору закупа, считается переданным Поставщиком и принятым Заказчиком:
1) по количеству: согласно указанному в акте приема-передачи товара;
2) по комплектации: согласно комплектации закупаемой медицинской техники (приложение 1 к Договору);
3) по качеству: согласно качеству, указанному в технической спецификации (приложение 2 к Договору), номеру и сроку действия согласно регистрационного удостоверения;
4) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ, согласно акту приема-передачи товара.
6. Гарантия на товар и гарантийное сервисное обслуживание
19. Поставщик гарантирует, что товар, поставляемый в рамках Договора, является свободным от прав и притязаний третьих лиц, новым, неиспользованным, новейшим либо серийной моделью, отражающей все последние модификации конструкций и материалов.
20. Поставщик принимает на себя обязательства по поставке товара, произведенного не позднее 24 (двадцать четыре) месяцев к моменту поставки.
21. Гарантийное сервисное обслуживание обеспечивается Поставщиком в течение 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара.
22. Подробные условия гарантии и гарантийного сервисного обслуживания регулируются Трехсторонними договорами закупа.
7. Ответственность и основания расторжения Договора
23. Заказчик направляет Поставщику счет на оплату неустойки, Поставщик обязан оплатить его в течение 7 (семь) рабочих дней со дня его получения.

24. Мыналар:
1) Шартта көзделген міндеттемелерді бірнеше рет бұзу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға арналған лицензияны кері қайтарып алу;
3) қатарынан 2 (екі) жыл ішінде беруден бас тарту (себептері мен жағдайларына қарамастан);
4) сапасыз тауарды бірнеше рет беру жағдайлары Шартты бұзу үшін негіздер болып табылады.
25. Шартты бұзу негіздері туындаған кезде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге шартты толық немесе ішінара біржақты тәртіппен бұзу туралы жазбаша хабарлама жібереді. Өнім беруші осындай хабарламаны алған күннен бастап Шарт бұзылды деп есептеледі.
26. Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін, егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару) салдары болып табылса, Шарт бойынша міндеттемелерді Тараптардың орындауына тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін болса жауапкершіліктен босатылады.
27. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 4-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
8. Дауларды шешу тәртібі
28. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар Тараптар арасындағы келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешіледі.
29. Тараптар арасында дауды шешу мүмкін болмаған жағдайда, Тараптардың бірі Бірыңғай дистрибьютор орналасқан жердегі мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа тиісті талап-арызбен екінші Тарапқа жүгінуге құқылы.
9. Хат-хабар
30. Шарт бойынша барлық құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуға тиіс. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Көрсетілген хат-хабар Шартта көрсетілген Тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.

24. Основаниями для расторжения Договора являются:
1) неоднократное нарушение обязательств, предусмотренных в договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан;
3) отказ от поставки (независимо от причин и обстоятельств) в течение 2 (два) лет подряд;
4) случаи неоднократной поставки товара ненадлежащего качества.
25. При наступлении оснований расторжения Договора Единый дистрибьютор направляет Поставщику письменное уведомление о расторжении Договора полностью или частично в одностороннем порядке. Договор считается расторгнутым со дня получения Поставщиком такого уведомления.
26. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств) запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению Сторонами обязательств по Договору.
27. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 4 к Договору.
8. Порядок разрешения споров
28. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются путем переговоров (в устной или письменной форме) между Сторонами.
29. В случае невозможности разрешения спора между Сторонами, одна из Сторон вправе обратиться к другой Стороне с соответствующим иском в специализированный межрайонный экономический суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.
9. Корреспонденция
30. Все документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы. Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон, указанной в Договоре, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.

31. Шарт бойынша хат-хабар Тараптардың Шартта көрсетілген деректемелері бойынша Тараптарға жіберілуге тиіс. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, ол жолданған Тарап оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар ол жіберілген Тарапқа берілген күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі.
32. Өнім беруші тарапынан Бірыңғай дистрибьютордың Сатып алудың үшжақты шартына қол қоюға ұсынысына жазбаша жауаптың болмауы немесе оның 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қойылған түрде қайтарылмауы Өнім берушінің Шарт бойынша тауарды беруден бас тартуы ретінде қаралады.
10. Құпиялылық
33. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
34. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
11. Қорытынды ережелер
35. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда жасалса, оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрлерімен куәландырылса, күшіне ие болады.
36. Тарап екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
37. Қандай да бір Тараптың заңды мекенжайының атауы және басқа да деректемелері өзгерген жағдайда, ол осындай өзгерістер болған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етеді. Мұндай жағдайда Шартқа өзгерістер енгізу талап етілмейді.

31. Корреспонденция по Договору должна направляться Сторонам по реквизитам Сторон, указанным в Договоре. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.
32. Отсутствие со стороны Поставщика письменного ответа на предложение Единого дистрибьютора на подписание Трехстороннего договора закупа или его невозврат в подписанном виде в течение 5 (пять) рабочих дней рассматривается как отказ Поставщика от поставки товара по Договору.
10. Конфиденциальность
33. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (три) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
34. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
11. Заключительные положения
35. Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме в виде дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью Договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатями Сторон.
36. Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны, передавать свои права и обязанности по Договору третьим лицам.
37. В случае изменения наименования юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она в течение 5 (пять) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомляет об этом другую Сторону. Внесение изменений в Договор в таком случае не требуется.

38. Тараптардың Шартпен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
39. Шарт тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада жасалды.
12. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Бірыңғай дистрибьютор:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ мерзімді
шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында)
1-қосымша
Нысан
Тауардың тізбесі мен жиынтықталуы
р/с №
Медициналық техниканың атауы
Жиынтықталуы
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Ең жоғары баға жеңілдігін ескере отырып, толық жиынтықтағы медициналық техника бірлігінің құны, теңге
Беру мерзімі
Жиыны
Бірыңғай дистрибьютор
Өнім беруші
_____________________
_____________________
мөр орны
мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ мерзімді
шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
2-қосымша
Нысан
Техникалық ерекшелік
Тауардың атауы:
Тіркелген атауы:
Сатып алынатын модель:
Өндіруші:
Тіркеу нөмірі:
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі:
Егжей-тегжейлі техникалық сипаттамасы:
Пайдалану шарттарына талаптар:
Беру мерзімі:
Тауарлар жаңа әрі бұрын қолданылмаған түрде жеткізіледі. Тауардың әр жиынтығы қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасымен жабдықталады. Тауарды әкелу және сату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Жеткізу жиынтығы тауарлардың және барлық жиынтығының нақты техникалық сипаттамалары көрсетіліп және осы кестенің әрбір тармағына жекелеп (жиынтығы немесе жабдық бірлігі) сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, электр қуаты ешқандай қосымша жалғастыру тетігінсіз немесе транформаторсыз 220 Вольт, аспаптармен бірге берілген бағдарламалық жасақтама түпкі алушының орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамасына сәйкес болуы тиіс. Өнім беруші тауарды жеткізу рәсімін аталған тауармен жұмыс істеу үшін персоналды оқытуға құжатпен расталған білікті мамандардың қолдауын, тауарды орнатуды, жөндеуді және іске қосуды қамтамасыз етеді. Тауарды жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді. Кепілдікті сервистік және техникалық қызмет көрсету және жөндеу мерзімі түпкі алушыға ресми хабарланған сәтінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде істен шыққан жабдыққа жөндеу жүргізу немесе оны ауыстыра отырып, жабдықты пайдалануға беру сәтінен бастап кемінде 37 (отыз жеті) айды құрайды. Қызмет көрсетудің кепілдікті мерзімі ішінде сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы тоқсанына кемінде 1 рет жүзеге асырады. Техникалық ерекшелікке техникалық және пайдалану сипаттамаларын, сондай-ақ модельдер мен өндірушілерді көрсетуден басқа, жеткізілетін тауарлардың фотосуреттері де қоса беріледі. Өлшеу құралдарына жататын тауарлар Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының тізіліміне енгізілген. Жабдықты орнатуға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті орнату алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Бөлме жайды сыртқы пішіні бойынша есіктердің стандартты ойығынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр), инсталляциялық дайындаумен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын көлемді жабдық. Жұмыс орнына жеткізуді, жабдықты түсіруді, қаптамасын ашуды, орнатуды, аспаптарды жөндеуді және іске қосуды, олардың сипаттамасының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне сәйкестігін (дәлдігі, сезгіштігі, өнімділігі және өзгелер) тексеруді, персоналды оқытуды Өнім беруші жүзеге асырады.
Бірыңғай дистрибьютор:
мөр орны
Өнім беруші:
мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ мерзімді
шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
3-қосымша
Нысан
кімге: Бірыңғай дистрибьюторға
Өнім берушінің тауарды беруі туралы есебі
р/с №
Өңір
Тапсырыс беруші
Медициналық техниканың атауы (модель)
Үшжақты шарттың нөмірі мен күні
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Сомасы, теңге
Қабылдау-беру актісіне қол қою күні
Өнім беруші ______________________
мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ мерзімді
шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
4 қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

38. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные Договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
39. Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
12. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Единый дистрибьютор:
_____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность _____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик:
_____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому долгосрочному
договору поставки
медицинской техники
(между единым
дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Перечень и комплектация товара
№ п/п
Наименование медицинской техники
Комплектация
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Стоимость единицы медицинской техники в полной комплектации с учетом максимальной ценовой скидки, тенге
Срок поставки
Итого
Единый дистрибьютор
_____________________
место печати
Поставщик
_____________________
место печати
Приложение 2
к Типовому долгосрочному
договору поставки
медицинской техники
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Техническая спецификация
Наименование товара:
Регистрационное название:
Закупаемая модель:
Производитель:
Регистрационный номер:
Срок действия регистрационного удостоверения:
Подробное техническое описание:
Требования к условиям эксплуатации:
Срок поставки:
Товар поставляется новым и ранее неиспользованным. Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с товаром, установку, наладку и подключение товара. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Срок гарантийного сервисного и технического обслуживания и ремонта составляет не менее 37 (тридцать семь) месяцев с момента ввода оборудования в эксплуатацию с проведением ремонта, вышедшего из строя оборудования или его срок не более 30 (тридцать) календарных дней с момента официального уведомления Заказчика. Сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не реже 1 раза в квартал. К технической спецификации кроме описания технических и эксплуатационных характеристик, а также моделей и производителей, прилагаются фотографии поставляемого товара. Товар, относящийся к измерительным средствам, внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение персонала осуществляет Поставщик.
Единый дистрибьютор:
место печати
Поставщик:
место печати
Приложение 3
к Типовому долгосрочному
договору поставки медицинской
техники (между единым
дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
кому: Единому дистрибьютору
Отчет о поставке товара Поставщиком
№ п/п
Регион
Заказчик
Наименование медицинской техники (модель)
Номер и дата трехстороннего договора
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Сумма, тенге
Дата подписания акта приема-передачи
Поставщик ______________________
место печати
Приложение 4
к Типовому долгосрочному
договору поставки медицинской
техники (между единым
дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Антикоррупционные требования

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
9. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл шеңберінде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге комплаенс-тексеру жүргізу құқығын өзіне қалдырады.
10. Комплаенс-тексеру жүргізу барысында Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіні ынтымақтастықтан бас тарту үшін негіздердің / теріс ақпараттың / өзге де мәліметтердің болуын, оның ішінде, бірақ онымен шектелмей, сыбайлас жемқорлық көріністерін, ақшаның ізін жасыруды және терроризмді қаржыландыруды қоса алғанда, қандай да бір заңсыз қызметке қатыстылығын, Өнім берушінің, оның акционерлерінің/ құрылтайшыларының/қатысушыларының, басшыларының ынтымақтастыққа тыйым салатын халықаралық санкцияларға ұшыраған адамдар тізімінде болуын тексереді.
Бұйрыққа 31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящих Антикоррупционных требований, в течение 10 (десяти) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
9. В рамках противодействия коррупции, Единый дистрибьютор оставляет за собой право провести комплаенс-проверку Поставщика.
10. В ходе проведения комплаенс-проверки Единый дистрибьютор проверяет Поставщика на предмет наличия оснований для отказа в сотрудничестве/негативной информации/иных сведений, в том числе, но не ограничиваясь, причастность к какой-либо незаконной деятельности, включая проявления коррупции, отмывание денег и финансирование терроризма, наличие Поставщика, его акционеров/учредителей/участников, руководителей в списке лиц, подпавших под международные санкции, запрещающие сотрудничество.
Приложение 31 к приказу
Приложение 31 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
31-қосымша
Нысан
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен (бірыңғай дистрибьютор мен келісімшарттық өндіруге тапсырыс беруші арасында) биоаналогиялық дәрілік препараттарды (биоаналогтар, биосимилярлар) берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу конкурсына қатысуға өтінім
1. Шет мемлекеттің заңды тұлғасы және (немесе) Қазақстан Республикасындағы заңды тұлға туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасының аумағындағы өкілдік (филиал)
1.
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің атауы
2.
Шетелдік заңды тұлғаның шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын ақпарат, егер шетелдік тауар өндірушінің Қазақстан Республикасының аумағында өкілдігі (филиалы) болса өкілдікті (филиалды) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы ақпарат және өкілдік (Филиал) туралы ереже
3.
Орналасқан жері: заңды мекенжайы/орналасқан жері, нақты орналасқан жері
4.
Қазақстан Республикасының аумағында өкілдік (филиал) үшін Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
5.
Шетелдік заңды тұлғаның және (немесе) Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының (Қазақстан Республикасының аумағындағы өкілдіктің (филиалдың) басшысы
(лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(телефон, факс, электрондық пошта)

от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Заявка на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки биоаналогичных лекарственных препаратов (биоаналогов, биоподобных лекарственных препаратов, биосимиляров) с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства)
1. Сведения о юридическом лице иностранного государства и (или) о юридическом лице в Республике Казахстан (представительство (филиал) на территории Республики Казахстан)
1.
Наименование потенциального поставщика (заказчика контрактного производства)
2.
Информация, подтверждающая, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, если иностранный товаропроизводитель имеет представительство (филиал) на территории Республики Казахстан, – информация об учетной регистрации (перерегистрации) представительства (филиала) и положение о представительстве (филиале)
3.
Местонахождение: юридический адрес/местожительство, фактическое местонахождение
4.
Бизнес-идентификационный номер (БИН) для представительства (филиала) на территории Республики Казахстан
5.
Руководитель иностранного юридического лица и (или) юридического лица Республики Казахстан (представительства (филиала) на территории Республики Казахстан)
(должность, Ф.И.О. (при его наличии))
(телефон, электронная почта)

2. Жоба туралы мәліметтер
6.
Жобаның атауы
7.
Жобаны іске асыратын орны
8.
Заңды тұлғаның бекітілген активтеріне инвестициялардың көлемі (ағымдағы және келешектегі кезеңдердегі инвестициялар ескеріледі)
(теңге)
9.
Жобаны қаржыландыру көздері меншіктіқарыз қаражаты, оның ішінде өтінім беру күніне жобаға салынған қаражат
(әлеуетті өнім берушінің шотында жеткілікті қаржы қаражатының, актілермен және/немесе қаржылық құжаттармен расталған мүлікті сатып алу-сату шартының болуы туралы банктің анықтамасы)
(қарыз берушіде осындай қаражаттың бар екендігі туралы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, қаржы қаражатының қарыз шарты, кредиттік лимит беру туралы шарт)
10.
Қазақстан Республикасында дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның мемлекеттік тіркелуінің бар-жоғы туралы ақпарат
11.
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды мақұлдауының бар-жоғы туралы ақпарат
12.
Дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның қазақстандық қамту үлесін кезең-кезеңімен ұлғайту мерзімдері мен мөлшерлерін көрсете отырып, жобаны іске асыру мерзімдері
13.
Дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндіру жоспарланатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы

2. Сведения о проекте
6.
Наименование проекта
7.
Место реализации проекта
8.
Объем инвестиций в фиксированные активы юридического лица (учитываются инвестиции текущего и будущих периодов)
(тенге)
9.
Источники финансирования проекта собственные и (или) привлекаемые финансовые средства, в том числе вложенные в проект на дату подачи заявки
(справка банка о наличии на счету потенциального поставщика достаточных финансовых средств, договора купли-продажи имущества, подтвержденные актами и (или) финансовыми документами)
(договор займа финансовых средств с приложением подтверждающих документов о наличии таких средств у займодателя, договор о предоставлении кредитного лимита)
10.
Информация о наличии государственной регистрации лекарственного средства и (или) медицинского изделия в Республике Казахстан
11.
Информация о наличии переквалификации Всемирной Организации Здравоохранения лекарственного средства и (или) медицинского изделия
12.
Сроки реализации проекта c указанием сроков и размеров поэтапного увеличения доли казахстанского содержания лекарственного средства и (или) медицинского изделия
13.
Наименование лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения планируемых к производству лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения

3. Ғылыми-технологиялық негіздеме
14.
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған технологиялық жабдықтың болуы туралы ақпарат
(меншік құқығында технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжат (өзге де заттық құқық)
15.
Жеке әзірлеменің атауы/ технология трансфері/ мәртебесін көрсете отырып, ғылыми-зерттеу институттарымен келісімнің және (немесе) меморандумның болуы (ұйым игерді / игеру жоспарлануда / әзірлеу жоспарлануда / өзге)
(мәлімделген өнімге ғылыми-технологиялық бастаманы растайтын құжат)
4. Өнімнің экспорттық әлеуеті
16.
Экспортқа шығарылған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы
Өтінімге қосымша: ____________________________________ (Келісімшарттық өндірудің
тапсырыс берушісі) өтінімдегі және қоса берілген құжаттардағы ақпараттың дұрыстығын
(анықтығын) мәлімдейді және кепілдік береді және берудің ұзақ мерзімді шартын бұзу
талаптарымен танысты.
Шет мемлекеттің және (немесе) Қазақстан Республикасындағы заңды тұлғасы басшысының
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) __________________________
Қолы, мөрі (бар болған жағдайда)
Бұйрыққа 32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
32-қосымша
Нысан
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен (бірыңғай дистрибьютор мен келісімшарттық өндіруге тапсырыс беруші арасында) биоаналогиялық дәрілік препараттарды (биоаналогтар, биосимилярлар) берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу конкурсына қатысуға өтініміне қоса берілетін құжаттар тізімдемесі
Құжаттың атауы
Күні мен нөмірі
Қысқаша мазмұны
Құжатқа қол қойған кім
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және лауазымын көрсету)
Түпнұсқа, көшірме, нотариалды куәландырылған көшірмесі (керегін көрсету)
Парақтың нөмірі
Бұйрыққа 33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
33-қосымша
Нысан
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушілерімен дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі арасында)
Нұр-Сұлтан қаласы
"___" _________20___ жыл
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, __________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен осы дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

3. Научно-технологическое обоснование
14.
Информация о наличии технологического оборудования для производства лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения
(документ, подтверждающий наличие на праве собственности (иное вещное право) технологического оборудования)
15.
Наименование собственной разработки/ трансфер технологии/ наличие соглашения и (или) меморандума с научно-исследовательскими институтами, с указанием статуса (освоено организацией / планируется к освоению / планируется к разработке / иное)
(документ подтверждающий научно-технологическую инициативу на заявленную продукцию)
4. Экспортный потенциал продукции
16.
Наименование лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения выведенных на экспорт
Приложение к заявке: _____________________ (заказчик контрактного производства)
заявляет и гарантирует правильность (достоверность) содержащейся в заявке
и прилагаемых документах информации и ознакомлен с условиями расторжения
долгосрочного договора поставки.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя юридического лица иностранного государства
(или) Республики Казахстан
______________________________
Подпись, печать (при наличии)
Приложение 32 к приказу
Приложение 32 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Опись документов, прилагаемых к заявке на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки биоаналогичных лекарственных препаратов (биоаналогов, биоподобных лекарственных препаратов, биосимиляров) с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства)
Наименование документа
Дата и номер
Краткое содержание
Кем подписан документ (указать должность и Ф.И.О (при его наличии))
Оригинал, копия, нотариально засвидетельствованная копия (указать нужное)
Номер страницы
Приложение 33 к приказу
Приложение 33 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства)
город Нур-Султан
"___" _______20____г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице __________, действующего на основании ____________, с одной стороны, _________, именуемое в дальнейшем "Заказчик контрактного производства", в лице ________, действующего на основании __________, с другой стороны, именуемые совместно в дальнейшем "Стороны", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила), заключили настоящий Долгосрочный договор поставки лекарственных средств и медицинских изделий с заказчиком контрактного производства (далее – Договор) о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі:
1) осы Шартқа 1-қосымшада санамаланған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың (бұдан әрі – Тауар) өндірісін кестеге және осы Шартқа 2-қосымшада көрсетілген инвестициялық жобаны іске асыру кезеңдеріне және осы Шарт жасалған күннен бастап 3 (үш) жылдан кешіктірілмейтін мерзімде, ___________________ мекенжай бойынша (бұдан әрі – Инвестициялық жоба) жолға қоюға/ұйымдастыруға, Бірыңғай дистрибьюторға инвестициялық жобаның кезеңдеріне сәйкес тауардың өндірістік желісі іске қосылған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беруге дайындығы туралы хабардар етуге;
2) инвестициялық жобаны іске асыру барысында өндірілетін тауарға "СТ-KZ" ішкі айналыс үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсына отырып, инвестициялық жобаға сәйкес қазақстандық қамту үлесін кезең-кезеңмен ұлғайтуды қамтамасыз етуге;
3) Өнім беруші өндіретін тауарды (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеуге жатпайтын тауарды қоспағанда) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру және тауарды беру басталғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға мынадай құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсыну:
- фармацевтикалық көрсетілетін қызметке лицензияны;
- инвестициялық жобаны іске асыру нәтижесінде өндірілетін тауарға тіркеу куәлігін;
- Тауар Инвестициялық жобаны іске асыру нәтижесінде өндірілетін тауарға "СТ-KZ" ішкі айналыс үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты;
- ИСО 13485 сапаны басқару жүйесі стандартының талаптарына сәйкес дәрілік заттарды өндіру үшін тиісті өндірістік практика (GМP) стандарттарының енгізілгенін растайтын құжатты;
4) осы Шартқа 2-қосымшада көрсетілген Инвестициялық жобаны іске асыру графигі мен кезеңдеріне сәйкес Бірыңғай дистрибьюторға объектіні пайдалануға беру және (немесе) жаңғыртуды аяқтау туралы егжей-тегжейлі есеппен Бірыңғай дистрибьюторға хабарлама ұсынылған сәттен бастап 3 (үш) жылдан кешіктірмейтін мерзімде тауарды жеткізуді бастауға;
5) Қағидаларда, осы Шартта және оған қосымша келісімдерде белгіленген тәртіппен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде Бірыңғай дистрибьюторға Тауарды беру басталғаннан бастап 10 (он) жыл ішінде беруге міндетті.
Тауардың бірінші партиясын әрбір атауы бойынша жеке беру күні жеткізілімнің басталуы болып табылады.

1. Предмет договора
1. Заказчик контрактного производства обязуется:
1) наладить/организовать производство лекарственных средств и (или) медицинских изделий, перечисленных в приложении 1 к настоящему договору (далее – Товар), по адресу: ___________________ (далее – Инвестиционный проект), согласно графику и этапам реализации Инвестиционного проекта, указанным в приложении 2 к настоящему договору, и в срок не позднее 3 (трех) лет с даты заключения настоящего Договора, представить Единому дистрибьютору уведомление о готовности к поставке лекарственных средств и (или) медицинских изделий в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента запуска производственной линии Товара согласно этапам Инвестиционного проекта;
2) обеспечить поэтапное увеличение доли казахстанского содержания согласно Инвестиционному проекту с предоставлением сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на производимый в ходе реализации Инвестиционного проекта Товар;
3) осуществить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию производимой Поставщиком Товара (за исключением Товара, не подлежащего регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан) и до начала поставок представить Единому дистрибьютору нотариально заверенные копии следующих документов:
- лицензии на фармацевтическую деятельность;
- регистрационного удостоверения на производимый в результате реализации Инвестиционного проекта Товар;
- сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на производимый в результате реализации Инвестиционного проекта Товар;
- документа, подтверждающего внедрение стандартов надлежащей производственной практики (GМP) для производства лекарственных средств в соответствии с требованиями стандарта системы управления качеством ИСО 13485;
4) начать поставку Товара Единому дистрибьютору согласно графику и этапам реализации Инвестиционного проекта, указанным в приложении 2 к настоящему договору в срок не позднее 3 (трех) лет с момента представления Единому дистрибьютору уведомления с подробным отчетом о завершении работ по реализации Инвестиционного проекта;
5) поставлять Товар Единому дистрибьютору в течение 10 (десяти) лет с начала ее поставки в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) в порядке, установленном Правилами, настоящим договором и дополнительными соглашениями к нему.
Началом поставки является дата поставки первой партии Товара по каждому наименованию отдельно.

2. Бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Өнім беруші өндіретін Тауарды Бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енгізгеннен, тауарға шекті бағалар белгіленгеннен, Өнім беруші осы Шарттың 1-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген міндеттемелерді орындағаннан және тиісті қаржы жылына арналған беру графигі ұсынылғаннан кейін Өнім берушіден Тауарды ТМККК және МӘМС шеңберінде оны беру басталғаннан бастап 10 (он) жыл ішінде медициналық ұйымдар (тапсырыс берушілер) мәлімдеген және ТМККК және МӘМС шеңберінде оларға қажетті көлемде, Өнім берушімен осы Шартқа олардың қолданылу мерзімі бір қаржы жылына арналған жыл сайынғы қосымша келісімдер жасасу жолымен сатып алуға, Өнім берушіге Тауарды осы Шартқа қосымша келісімдерде айқындалған бағалармен және мерзімдерде Өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен төлеуге міндеттенеді.
2. Тараптардың Тауарды беру жөніндегі міндеттемелері
3. Беру кезеңі басталғаннан кейін Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушілерден алдын ала өтінімдерді алған және келесі қаржы жылына арналған жыл сайынғы қажеттілікті қалыптастырған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Өнім берушіге Тауардың халықаралық патенттелмеген атауы, оның саны/көлемі, графигі, беру орын(дары) және техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді қамтуға тиіс алдын ала өтінімді ұсынады.
4. Бірыңғай дистрибьютор түпкілікті өтінімді Өнім берушіге түпкілікті өтінімдерді қалыптастырғаннан және Тапсырыс берушілердің жыл сайынғы қажеттілігінен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.
5. Өнім берушіні таңдау үшін негіз болған сапаның және басқа да талаптардың өзгермеуі шартымен осы Шартқа жекелеген қаржы жылына арналған қосымша келісімге:
1) жеке қаржы жылына арналған тауарға бағаны және тиісінше осы Шартқа қосымша келісімнің бағасын азайту бөлігінде тараптардың өзара келісімі бойынша; және (немесе)
2) тауар көлемінің өзгеруі бөлігінде жол беріледі.
6. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге берген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей осы Шартқа жеке қаржы жылына қосымша келісімдерге қол қоюға міндеттенеді. Мұндай қосымша келісімдерде Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, Қағидаларда және осы Шартта көзделген тауар жеткізілімінің елеулі талаптары қамтылуға тиіс.
3. Өнім берушінің есебі
7. Өнім беруші есепті кезеңнен кейінгі оныншы күннен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторға инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы, инвестициялық жобаны іске асыру барысында өндірілетін тауарға "СТ-KZ" ішкі айналыс үшін тауардың шығу тегі туралы сертификат бере отырып, қазақстандық қамту үлесін кезең-кезеңімен ұлғайту процесі туралы, жұмыстар аяқталғаннан кейін тауарды тіркеу процесі туралы жартыжылдық есеп беруге міндетті. Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьютордың сұрау салуы бойынша ол сұратқан нысан бойынша қосымша есептерді/ақпаратты ұсынуы Тараптармен келісілген мерзімдерде жүзеге асырылады.

2. Единый дистрибьютор обязуется после включения уполномоченным органом в области здравоохранения, в список Единого дистрибьютора производимого Поставщиком Товар, установления предельных цен на Товар, исполнения Поставщиком обязательств, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 1 настоящего договора, и представлении графика поставки на соответствующий финансовый год, покупать у Поставщика Товар в течение 10 (десяти) лет с начала ее поставки в рамках ГОБМП и ОСМС в объемах, заявленных медицинскими организациями (заказчиками) и необходимых им в рамках ГОБМП и ОСМС, путем заключения с Поставщиком ежегодных дополнительных соглашений к настоящему договору со сроками их действия на один финансовый год, оплачивать Поставщику Товар по ценам и в сроки, определенным в дополнительных соглашениях к настоящему договору, путем перечисления денег на банковский счет Поставщика.
2. Обязательства Сторон по поставке Товара
3. После наступления периода поставки, Единый дистрибьютор не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты получения предварительных заявок от Заказчиков и формирования ежегодной потребности на следующий финансовый год, представляет Поставщику предварительную заявку, которая должна содержать сведения о международном непатентованном наименовании Товара, ее количестве/объеме, графике, месте(ах) поставки и технических характеристиках.
4. Окончательная заявка Единым дистрибьютором представляется Поставщику в срок не позднее 30 (тридцать) календарных дней после формирования окончательных заявок и ежегодной потребности Заказчиков.
5. Внесение изменения в дополнительное соглашение к настоящему договору на отдельный финансовый год при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора Поставщика, допускается:
1) по взаимному согласию Сторон в части уменьшения цены на Товар и соответственно цены дополнительного соглашения к настоящему договору на отдельный финансовый год; и (или)
2) в части изменения объема Товара.
6. Поставщик обязуется подписывать дополнительные соглашения к настоящему договору на отдельный финансовый год не позднее 10 (десять) рабочих дней с даты предоставления Поставщику Единым дистрибьютором. Такие дополнительные соглашения должны содержать существенные условия поставки, предусмотренные Гражданским кодексом Республики Казахстан, Правилами и настоящим договором.
3. Отчетность Поставщика
7. Не позднее десятого числа, следующего за отчетным периодом Поставщик обязан представлять Единому дистрибьютору полугодовой отчет о ходе реализации Инвестиционного проекта, о процессе поэтапного увеличения доли казахстанского содержания с предоставлением сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на производимый в ходе реализации Инвестиционного проекта Товар, о процессе регистрации Товара после завершения работ. Предоставление Поставщиком дополнительных отчетов/информации по запросу Единого дистрибьютора по запрашиваемой им форме осуществляется в согласованные Сторонами сроки.

2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
34-қосымша
Нысан
________ жылғы №______________ Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушілерімен дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді үлгі шартына (бірыңғай дистрибьютор мен келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі арасында) үлгі қосымша келісім №
Нұр-Сұлтан қаласы
"___" _________20___ жыл
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, Жарғының негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес және _______________________________________ негізінде төмендегілер туралы дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартына (бұдан әрі – Қосымша келісім) осы Қосымша келісімді жасасты:
1. Қосымша келісімнің мәні
1. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісімге 1-қосымшада көрсетілген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды (бұдан әрі – тауар) беруге міндеттенеді, ал Бірыңғай дистрибьютор тауарды қабылдауға және Қосымша келісімнің тәртібі мен талаптары бойынша төлеуге міндеттенеді.
2. Өнім беруші тауарды жеткізу пункттеріне (қабылдау орындарына) (бөлу орталықтарына, операциялық қоймаларға) және Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағаздарында көрсетілген мөлшерде жүзеге асырады.
3. Қосымша келісімнің мынадай қосымшалары Қосымша келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады:
1) 1-қосымша "Берілетін тауар тізбесі";
2) 2-қосымша "Медициналық иммунобиологиялық препараттар партиясын қабылдау актісі (нысан)";
3) 3-қосымша "Қабылдау-беру актісі (нысан)";
4) 4-қосымша "Берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) туралы ақпарат";
5) 5-қосымша "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар";
6) 6-қосымша "Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің тізімі";

от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовое дополнительное соглашение № к Типовому долгосрочному договору поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий с заказчиком контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства) от ________ года №______________
город Нур-Султан
"___" _________20___ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице __________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и ________________, именуемое в дальнейшем "Поставщик", в лице ________________________, действующего на основании ____________________, с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила) и на основании ________________________________________________, заключили настоящее Дополнительное соглашение к Долгосрочному договору поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (далее – Дополнительное соглашение) о нижеследующем:
1. Предмет Дополнительного соглашения
1. Поставщик обязуется поставить Единому дистрибьютору лекарственные средства и (или) медицинские изделия, указанные в приложении 1 к Дополнительному соглашению (далее – товар), а Единый дистрибьютор обязуется принять товар и оплатить в порядке и на условиях Дополнительного соглашения.
2. Поставка товара осуществляется Поставщиком в пункты доставки (места приемки) (распределительные центры, операционные склады) и в количестве, указанных в разнарядках Единого дистрибьютора.
3. Неотъемлемой частью Дополнительного соглашения являются следующие приложения Дополнительного соглашения:
1) приложение 1 "Перечень поставляемого товара (форма)";
2) приложение 2 "Акт приема партии медицинских иммунобиологических препаратов (форма)";
3) приложение 3 "Акт приема-передачи (форма)".
4) приложение 4 "Информацию о размерах (физических характеристиках) поставляемого товара";
5) приложение 5 "Антикоррупционные требования";
6) приложение 6 "Список уполномоченных представителей Единого дистрибьютора в регионах Республики Казахстан";

Мұндай жағдайларда "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімнің 1, 2, 4, 5, 6 және 7-бағандары тауарлық-көліктік жүкқұжатпен толтырылмайды. Көрсетілген бағандардың бос жолдарында олардың көшірмелерінің арнайы нысандарының атауы, нөмірлері мен күндері жазылады.
Сатып алушы:
Өнім беруші:
мөр (бар болған жағдайда) және қолы
мөр (бар болған жағдайда) және қолы
Бұйрыққа 35-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
35-қосымша
Нысан
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушілерімен медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі арасында)
Нұр-Сұлтан қаласы
"___" _________20___ жыл
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, __________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес және "___" _______ ж. № ____ Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға арналған құжаттарды қарау қорытындылары хаттамасының негізінде төмендегілер туралы осы Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарттағы ұғымдар
1. Шартта төменде санамаланған ұғымдар мынадай мағынаға ие:
1) Медициналық техниканы сатып алудың үшжақты шарты (бұдан әрі – Сатып алудың үшжақты шарты) – осы Шарт шеңберінде Бірыңғай дистрибьютор, Тапсырыс беруші мен Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі арасында жасалатын шарт;
2) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі – Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан өндірушімен келісімшарттық өндірісі бар және онымен дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды келісімшарттық өндіруге шарт жасасқан (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда) заңды тұлға;

В этих случаях графы 1, 2, 4, 5, 6 и 7 раздела "Сведения о грузе" товарно-транспортной накладной не заполняются. В свободных строках указанных граф записываются названия специализированных форм, номера и даты их выписки.
Покупатель:
Поставщик:
Печать (при наличии) подпись
Печать (при наличии) подпись
Приложение 35 к приказу
Приложение 35 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой долгосрочный договор поставки медицинской техники с заказчиками контрактного производства (между единым дистрибьютором и заказчиком контрактного производства)
город Нур-Султан
"____" ___________ 20__ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице __________, действующего на основании ____________, с одной стороны, _________, именуемое в дальнейшем "Заказчик контрактного производства", в лице ________, действующего на основании __________, с другой стороны, именуемые совместно в дальнейшем "Стороны", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила), и на основании протокола итогов рассмотрения документов на заключение долгосрочных договоров поставки медицинской техники с Заказчиком контрактного производства от "___" ______ 20__ года № ___ заключили настоящий Долгосрочный договор поставки медицинской техники с заказчиком контрактного производства (далее – Договор) о нижеследующем:
1. Понятия в Договоре
1. В Договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее значение:
1) Трехсторонний договор закупа медицинской техники (далее – Трехсторонний договор закупа) – договор, заключаемый между Единым дистрибьютором, Заказчиком и Заказчиком контрактного производства в рамках настоящего Договора;
2) Заказчик контрактного производства - юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), имеющее контрактное производство с производителем, расположенным на территории Республики Казахстан, и заключившее с ним договор на контрактное производство медицинской техники;

3) Тапсырыс берушілер – медициналық қызметтер көрсететін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілері;
4) қаржы жылы – күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан басталатын және 31 желтоқсанында аяқталатын Шарт орындалатын уақыт кезеңі;
5) тауар – сатып алудың үшжақты шарттарының талаптарына сәйкес Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушілерге беретін, Шартта көзделген медициналық техника және ілеспе көрсетілетін қызметтер;
6) ілеспе көрсетілетін қызметтер – сатып алудың үшжақты шарты бойынша тауарды беру процесінде Тапсырыс берушілерге Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі көрсететін қызметтер, оның ішінде тасымалдау, монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары, Тапсырыс берушінің медициналық персоналын тауарды пайдалану бойынша оқыту, Техникалық жәрдем көрсету;
7) жеткізу пункті – Сатып алудың үшжақты шарттары бойынша Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің Тапсырыс берушілерге тауарды беру орны;
8) беру сәті – тауарды қабылдау-беру актісіне сәйкес Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің Тапсырыс берушілерге тауарды беру уақыты;
9) кепілдікті сервистік қызмет көрсету – техникалық қызмет көрсетудің кез келген түрлерін, жабдықтың техникалық диагностикасын және ақауын анықтауды, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын, өнім беруші (дайындаушы, орындаушы), оның ішінде қашықтықтан (мамандандырылған бағдарламалар мен жабдықтарды пайдалана отырып, онлайн режимінде, баркодпен сәйкестендірілген деректерді беру арнасы немесе өзге де әдіспен) көрсететін техникалық консультацияларды қамтитын, қойылған медициналық техниканы ақаусыз күйде ұстау жөніндегі өндіруші зауыт белгілеген шығыс материалдары мен тозатын тораптарды қалпына келтіруді қоспағанда, осы Шартта, Сатып алудың үшжақты шарттарында айқындалған мерзімге тегін тиісінше пайдаланылған және сақталған қызметтер кешені.
2. Шарттың мәні
2. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі:
1) Шарт жасалған кезден бастап үш жылдан аспайтын кезеңде Шартқа 1-қосымшаға және Шартқа 2-қосымшада көзделген техникалық ерекшелікке сәйкес тізбе бойынша медициналық техника өндірісін жолға қоюға/ұйымдастыруға;
2) Бірыңғай дистрибьюторды Шартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес медициналық техниканы беруге дайындығы туралы жазбаша нысанда хабардар етуге;

3) Заказчики – местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги, а также субъекты здравоохранения, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
4) финансовый год – период времени, начинающийся 1 января и заканчивающийся 31 декабря календарного года, в течение которого осуществляется исполнение Трехстороннего договора закупа;
5) товар – медицинская техника и сопутствующие услуги, предусмотренные Договором, поставляемые Поставщиком Заказчикам в соответствии с условиями Трехсторонних договоров закупа;
6) сопутствующие услуги – услуги, оказываемые Заказчиком контрактного производства Заказчикам в процессе поставки товара по Трехстороннему договору закупа, в том числе транспортировка, монтаж, пуско-наладочные работы, обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара, оказание технического содействия;
7) пункт доставки – место поставки товара Заказчиком контрактного производства Заказчикам по Трехсторонним договорам закупа;
8) момент поставки – время передачи товара Заказчиком контрактного производства Заказчикам согласно акту приема-передачи товара;
9) гарантийное сервисное обслуживание – комплекс услуг по поддержанию поставленной медицинской техники в исправном состоянии, включающий любые виды технического обслуживания, техническую диагностику и дефектацию оборудования, ремонтно-восстановительные работы, технические консультации, которые оказывает Заказчик контрактного производства (изготовитель, исполнитель), в том числе дистанционно (в режиме онлайн, с использованием специализированных программ и оборудования, каналом передачи данных, идентифицированным баркодом или иным методом), при условии ее надлежащего использования и хранения бесплатно на срок, определенный настоящим Договором, Трехсторонними договорами закупа, за исключением восстановления расходных материалов и изнашиваемых узлов, установленных заводом-производителем.
2. Предмет Договора
2. Заказчик контрактного производства обязуется:
1) в период не превышающий трех лет с момента заключения Договора наладить/организовать производство медицинской техники по перечню в соответствии с приложением 1 к Договору и технической спецификацией, предусмотренной приложением 2 к Договору;
2) уведомить в письменной форме Единого дистрибьютора о готовности к поставке медицинской техники согласно приложениям 1 и 2 к Договору;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсат беру құжаттарын алғаннан және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Бірыңғай дистрибьютор арқылы медициналық техниканы сатып алу үшін тізбені бекіткеннен кейін Шартқа 1-қосымшаға және Шартқа 2-қосымшада көзделген техникалық ерекшелікке сәйкес жиынтықтағы тауарды сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес Тапсырыс берушілерге 7 (жеті) жыл ішінде жеткізу пункттеріне жеткізуге, ал Бірыңғай дистрибьютор қаржы жылында Тапсырыс берушілерде осындай тауарға қажеттілік болған кезде, осындай қажеттілік туралы Өнім берушіге жеткізу және Бірыңғай дистрибьютор, Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі және Тапсырыс берушілер арасында Сатып алудың үшжақты шарттарын жасасуды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
3. Баға белгілеу
3. Тауардың бағасы Шартқа 1-қосымшада көзделген және Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде өзгеріссіз қалады.
4. Шартты орындауға байланысты салық салуды Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізеді.
5. Өнім берушінің тауарды жеткізу пункттеріне және басқа да ілеспе қызметтерге дейін тасымалдау құны Сатып алудың үшжақты шартының бағасына кіреді.
6. Сатып алудың үш жақты шартын жасасу кезінде оның бағасы Шартта көзделген тауар бағасынан және тауар санынан жиынтықта қалыптастырылады.
7. Тауар бағасын өзгертуге Қағидаларда көзделген жағдайларда және тәртіппен Тараптардың Шартқа және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартына қосымша келісім жасасуы арқылы жол беріледі.
8. Егер денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Қағидаларға сәйкес тауарға шекті бағаны Өнім беруші жасасқан Сатып алудың үшжақты шарты бойынша осындай тауарды беру мерзімі аяқталғанға дейін өзгерткен жағдайда, Сатып алудың үшжақты шартында тауар бағасын өзгертуге Тапсырыс берушінің келісімімен ғана жол беріледі.
9. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторды және (немесе) Тапсырыс берушіні жазбаша хабардар ете отырып, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде тауарға бағаны азайтуға құқылы. Мұндай жағдайда Тараптар Шартқа және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартына тиісті қосымша келісім жасасады.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
10. Бірыңғай дистрибьютор:
1) жыл сайын Шарттың қолданылу мерзімі ішінде Шартта көзделген тауарға Тапсырыс берушілердің өтінімдерін алған кезден бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, Тапсырыс берушілер қажеттілік мәлімдеген тауар көлемдерімен Сатып алудың үшжақты шарттарына қол қоюға және оларды Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне қол қоюға жіберуге;

3) после получения предусмотренных законодательством Республики Казахстан разрешительных документов и утверждения уполномоченным органом в области здравоохранения перечня для закупа медицинской техники через Единого дистрибьютора поставлять в течение 7 (семь) лет Заказчикам в пункты доставки в соответствии с Трехсторонними договорами закупа товар в комплектации согласно приложению 1 к Договору и технической спецификации, предусмотренной приложением 2 к Договору, а Единый дистрибьютор при наличии потребности у Заказчиков в таком товаре в финансовом году, доводить о такой потребности Поставщику и обеспечивать заключение между Единым дистрибьютором, Заказчиком контрактного производства и Заказчиками Трехсторонних договоров закупа.
3. Ценообразование
3. Цена на товар предусмотрена приложением 1 к Договору и остается неизменной в течение срока действия Договора за исключением случаев, предусмотренных Правилами.
4. Налогообложение, связанное с исполнением Договора, производится Сторонами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Стоимость транспортировки Заказчиком контрактного производства товара до пунктов доставки и других сопутствующих услуг входит в цену Трехстороннего договора закупа.
6. При заключении Трехстороннего договора закупа его цена формируется суммарно из цен на товар, предусмотренных Договором, и количества товара.
7. Изменение цены товара допускается в случаях и порядке, предусмотренных Правилами, путем заключения Сторонами дополнительного соглашения к Договору и (или) Трехстороннему договору закупа.
8. В случае, если уполномоченный орган в области здравоохранения изменил предельную цену на товар в соответствии с Правилами до окончания срока поставки такого товара Заказчиком контрактного производства по заключенному Трехстороннем договору закупа, изменение цены на товар в Трехстороннем договоре закупа допускается только с согласия Заказчика.
9. Заказчиком контрактного производства вправе уменьшить цену на товар в течение срока действия Договора, письменно уведомив об этом Единого дистрибьютора и (или) Заказчика. В таком случае Стороны заключают соответствующее дополнительное соглашение к Договору и (или) Трехстороннему договору закупа.
4. Права и обязанности Сторон
10. Единый дистрибьютор обязан:
1) ежегодно в течение срока действия Договора не позднее 20 (двадцати) календарных дней с момента получения заявок Заказчиков на товар, предусмотренный Договором, подписывать и направлять Заказчику контрактного производства на подписание Трехсторонние договоры закупа с объемами товара, потребность на которые заявлена Заказчиками;

2) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Үшжақты шарттарға қол қойғаннан және қайтарғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды Тапсырыс берушілерге қол қоюға жіберуге міндетті.
11. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінен Шартта көзделген мерзімдерде Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауар беру туралы есеп алуға;
2) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді орындауын бақылауды жүзеге асыруға;
3) Қағидаларда немесе Шартта көзделген жағдайларда Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.
12. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі:
1) Бірыңғай дистрибьютор ұсынған Шартта көзделген тауарды беруге Сатып алудың үшжақты шарттарына оларды Бірыңғай дистрибьютордан алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қол қоюға;
2) Тапсырыс берушіден банктік кепілдік немесе кепілдікті ақшалай жарна түрінде Сатып алудың үшжақты шарты бағасынан 1 (бір) пайыз мөлшерінде Тапсырыс берушінің банктік шотына Сатып алудың үшжақты шарты бойынша Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етуді 10 (он) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің пайдасына енгізуге;
3) Тапсырыс берушілерге Сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес ____ (____) жыл ішінде Шартта көзделген тауарға қойылатын талаптарға сәйкес келетін тауарды беруге;
4) Тапсырыс берушіні 5 (бес) жұмыс күні бұрын Сатып алудың үшжақты шартында көрсетілген Тапсырыс берушінің электрондық поштасына хабарлама жіберу арқылы тауардың берілетіні туралы хабардар етуге;
5) Сатып алудың үшжақты шарттарында көзделген тәртіппен және мерзімдерде тауарды беру орындарында тауарды пайдалану бойынша Тапсырыс берушілердің медициналық персоналын тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және оқытуды жүзеге асыруға;
6) Шартта және Сатып алудың үшжақты шарттарында көзделген тәртіппен және мерзімдерге сәйкес тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға;
7) Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауарды беру туралы есепті тауар берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде, ал тауарды беру кідіртілген жағдайда Шарт бойынша берудің болжамды мерзімі басталған күнге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын ұсынуға;
8) тауарды беру жөніндегі міндеттемелерді орындау мүмкін болмаған немесе тауарды беру мерзімдері бұзылған жағдайларда Шарттағы және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартындағы бұзушылықтарды жою үшін қолданылатын шаралар туралы ақпаратты ұсына отырып, Бірыңғай дистрибьюторды және Тапсырыс берушілерді жазбаша түрде дереу хабардар етуге;

2) после подписания и возврата Заказчиком контрактного производства Трехсторонних договоров в течение 1 (один) рабочего дня направлять их на подписание Заказчикам.
11. Единый дистрибьютор вправе:
1) получать от Заказчика контрактного производства отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в сроки, предусмотренные Договором;
2) осуществлять контроль за исполнением Заказчиком контрактного производства гарантийного сервисного обслуживания товара;
3) в предусмотренных Правилами или Договором случаях расторгнуть Договор с Заказчиком контрактного производства в одностороннем порядке.
12. Заказчик контрактного производства обязан:
1) подписывать представленные Единым дистрибьютором Трехсторонние договоры закупа на поставку товара, предусмотренного Договором, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня их получения от Единого дистрибьютора;
2) вносить в пользу Заказчика в течение 10 (десяти) рабочих дней обеспечение исполнения обязательств Заказчика контрактного производства по Трехстороннему договору закупа в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика в размере 1 (один) процент от цены Трехстороннего договора закупа со дня его получения от Заказчика;
3) поставлять Заказчикам в течение ____ (____) лет в соответствии с Трехсторонними договорами закупа товар, предусмотренный Договором, соответствующий требованиям, предъявляемым к товару;
4) уведомлять Заказчика за 5 (пять) рабочих дней о поставке товара путем направления сообщения на электронную почту Заказчика, указанную в Трехстороннем договоре закупа;
5) осуществлять монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчиков по эксплуатации товара в местах доставки товара в порядке и сроки, предусмотренные Трехсторонними договорами закупа;
6) в соответствии с порядком и в сроки, предусмотренные Договором и Трехсторонними договорами закупа, осуществлять гарантийное сервисное обслуживание товара;
7) представлять Единому дистрибьютору отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в течение 2 (два) рабочих дней с даты поставки товара, а в случае задержки поставки товара – за 3 (три) рабочих дня до даты наступления предполагаемого срока поставки по Договору;
8) в случаях невозможности исполнения обязательств по поставке товара или нарушения сроков поставки товара незамедлительно уведомлять Единого дистрибьютора и Заказчиков в письменном виде с представлением информации о принимаемых мерах для устранения нарушений Договора и (или) Трехстороннего договора закупа;

9) Сатып алудың үшжақты шартында көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің пайдасына айыппұлдар мен тұрақсыздық айыбын төлеуге;
10) Шартта көзделген мерзімдерде немесе Бірыңғай дистрибьютордың талап етуі бойынша оған Тапсырыс берушіге кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асырғанын растайтын құжаттарды ұсынуға міндетті.
13. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі:
1) Бірыңғай дистрибьюторға мәлімделген Тапсырыс берушілердің Шартта көзделген тауарға қажеттілігі кезінде Шарттың қолданылу мерзімі ішінде онымен Сатып алудың үш жақты шарттарын жасасуды талап етуге;
2) Сатып алудың үшжақты шартында көзделген мерзімдерде Тапсырыс берушіден алдын ала төлемді және Сатып алудың үшжақты шарты бойынша берілген тауар үшін төлемді алуға құқылы;
3) Сатып алудың үш жақты шарттарында көзделген жағдайларда Тапсырыс берушілерден оның пайдасына тұрақсыздық айыбын төлеуді талап етуге, мынадай жағдайларда:
4) Сатып алудың үшжақты шарты бойынша міндеттемелер толық орындалған жағдайда, Тапсырыс берушіден Сатып алудың үшжақты шарты бойынша Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі ұсынған кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға;
5) Тапсырыс берушімен Сатып алудың үшжақты шартына қол қойылғанға дейін Шарт бойынша тауарды беруден бас тартуға құқылы, бірақ қатарынан 2 (екі) жылдан артық болмауы тиіс.
5. Тауарды беру
14. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды жеткізу пункттеріне тасымалдау кезінде оның зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті қаптамадағы Сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес жеткізу пункттеріне Тапсырыс берушілерге тікелей беруді жүзеге асырады.
15. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауды Тапсырыс беруші мен Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі беру сәтінде олардың өкілдерінің тауарды қабылдау-беру актісіне қол қою жолымен жүргізеді.
16. Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күн тауарды беру күні болып есептеледі.
17. Сатып алудың үшжақты шарты бойынша берілетін тауар Өнім беруші берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) саны бойынша: тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілгенге сәйкес;
2) жиынтықтау бойынша: сатып алынатын медициналық техниканың жиынтықталуына сәйкес (Шартқа 1-қосымша);
3) сапа бойынша: техникалық ерекшелікте көрсетілген (Шартқа 2-қосымша) сапаға, тіркеу куәлігіне сәйкес нөмірі мен қолданылу мерзіміне сәйкес;
4) тауарды қабылдау-беру актісіне сәйкес монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстарын жүргізгеннен кейін.
6. Тауарға кепілдік және кепілдікті сервистік қызмет көрсету
18. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Шарт шеңберінде берілетін тауардың үшінші бір тұлғалардың құқығынан және тәуелдіктерінен еркін екеніне, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модель болып табылатынына кепілдік береді.

9) оплачивать в пользу Заказчика штрафы и неустойку в случаях, предусмотренных Трехсторонним договором закупа;
10) в предусмотренные Договором сроки или по требованию Единого дистрибьютора представлять ему документы, подтверждающие осуществление гарантийного сервисного обслуживания Заказчику.
13. Заказчик контрактного производства вправе:
1) при заявленной Единому дистрибьютору потребности Заказчиков в товаре, предусмотренном Договором, требовать заключения с ним Трехсторонних договоров закупа в течение срока действия Договора;
2) в предусмотренные Трехсторонним договором закупа сроки получить от Заказчика предварительную оплату и оплату за поставленный по Трехстороннему договору закупа товар;
3) требовать оплаты с Заказчиков в его пользу неустойки в предусмотренных Трехсторонними договорами закупа случаях;
4) в случае полного исполнения обязательств по Трехстороннему договору закупа возвратить от Заказчика представленное Заказчиком контрактного производства гарантийное обеспечение по Трехстороннему договору закупа;
5) отказаться от поставки товара по Договору до подписания с Заказчиком Трехстороннего договора закупа, но не более 2 (два) лет подряд.
5. Поставка товара
14. Поставка товара осуществляется Заказчиком контрактного производства непосредственно Заказчикам в пункты доставки в соответствии с Трехсторонними договорами закупа в упаковке, способной предотвратить его повреждение или порчу во время транспортировки в пункты доставки.
15. Приемка товара по количеству и качеству производится Заказчиком и Заказчиком контрактного производства в момент поставки путем подписания их представителями акта приема-передачи товара.
16. Датой поставки товара считается дата подписания акта приема-передачи товара.
17. Товар, поставляемый по Трехстороннему договору закупа, считается переданным Заказчиком контрактного производства и принятым Заказчиком:
1) по количеству: согласно указанному в акте приема-передачи товара;
2) по комплектации: согласно комплектации закупаемой медицинской техники (приложение 1 к Договору);
3) по качеству: согласно качеству, указанному в технической спецификации (Приложение 2 к Договору), номеру и сроку действия согласно регистрационного удостоверения;
4) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ, согласно акту приема-передачи товара.
6. Гарантия на товар и гарантийное сервисное обслуживание
18. Заказчик контрактного производства гарантирует, что товар, поставляемый в рамках Договора, является свободным от прав и притязаний третьих лиц, новым, неиспользованным, новейшим либо серийной моделью, отражающей все последние модификации конструкций и материалов.

19. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі өзіне беру сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей өндірілген тауарды беру бойынша міндеттемелер қабылдайды.
20. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай ішінде қамтамасыз етеді.
21. Кепілдіктің және кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің егжей-тегжейлі шарттары Сатып алудың үш жақты шарттарымен реттеледі.
7. Жауапкершілік және Шартты бұзу негіздері
22. Тапсырыс беруші Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне тұрақсыздық айыбын төлеуге арналған шотты жібереді, Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі оны алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде төлеуге міндетті.
23. Мыналар:
1) Шартта көзделген міндеттемелерді бірнеше рет бұзу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға арналған лицензияны кері қайтарып алу;
3) қатарынан 2 (екі) жыл ішінде беруден бас тарту (себептері мен жағдайларына қарамастан);
4) сапасыз тауарды бірнеше рет беру жағдайлары Шартты бұзу үшін негіздер болып табылады.
24. Шартты бұзу негіздері туындаған кезде Бірыңғай дистрибьютор Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне Шартты толық немесе ішінара біржақты тәртіппен бұзу туралы жазбаша хабарлама жібереді. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі осындай хабарламаны алған күннен бастап Шарт бұзылды деп есептеледі.
26. Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін, егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару) салдары болып табылса, Шарт бойынша міндеттемелерді Тараптардың орындауына тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін болса жауапкершіліктен босатылады.
27. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 4-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
8. Дауларды шешу тәртібі

19. Заказчик контрактного производства принимает на себя обязательства по поставке товара, произведенного не позднее 24 (двадцать четыре) месяцев к моменту поставки.
20. Гарантийное сервисное обслуживание обеспечивается Заказчиком контрактного производства в течение 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара.
21. Подробные условия гарантии и гарантийного сервисного обслуживания регулируются Трехсторонними договорами закупа.
7. Ответственность и основания расторжения Договора
22. Заказчик направляет Заказчику контрактного производства счет на оплату неустойки, Заказчик контрактного производства обязан оплатить его в течение 7 (семь) рабочих дней со дня его получения.
23. Основаниями для расторжения Договора являются:
1) неоднократное нарушение обязательств, предусмотренных в договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан;
3) отказ от поставки (независимо от причин и обстоятельств) в течение 2 (два) лет подряд;
4) случаи неоднократной поставки товара ненадлежащего качества.
24. При наступлении оснований расторжения Договора Единый дистрибьютор направляет Заказчику контрактного производства письменное уведомление о расторжении Договора полностью или частично в одностороннем порядке. Договор считается расторгнутым со дня получения Заказчиком контрактного производства такого уведомления.
25. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств) запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению Сторонами обязательств по Договору.
26. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 4 к Договору.
8. Порядок разрешения споров

5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
33. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген жағдайда өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
11. Қорытынды ережелер
34. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда жасалса, оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрлерімен куәландырылса, күшіне ие болады.
35. Тарап екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
36. Қандай да бір Тараптың заңды мекенжайының атауы және басқа да деректемелері өзгерген жағдайда, ол осындай өзгерістер болған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етеді. Мұндай жағдайда Шартқа өзгерістер енгізу талап етілмейді.
37. Тараптардың Шартпен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
38. Шарт тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада жасалды.
12. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Бірыңғай дистрибьютор:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ мерзімді
шартына (бірыңғай дистрибьютор
мен келісімшарттық өндірудің
тапсырыс берушісі арасында)
1-қосымша
Нысан
Тауардың тізбесі мен жиынтықталуы
р/с
Медициналық техниканың атауы
Жиынтықталуы
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Жиынтықтағы бөліністегі құны, теңге
Беру мерзімі
Жиыны
Бірыңғай дистрибьютор
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі
_____________________
_____________________
мөр орны
мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ мерзімді
шартына (бірыңғай дистрибьютор
мен келісімшарттық өндірудің
тапсырыс берушісі арасында)
2-қосымша
Нысан
Техникалық ерекшелік
р/с №
Өлшемшарттар
Сипаттау
1
Медициналық техниканың атауы
2
Жиынтықтауға талаптар
р/с №
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің атауы
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің техникалық сипаттамасы
Талап етілетін саны (өлшем бірлігін көрсете отырып)
Негізгі жиынтықтаушылар
Қосымша жиынтықтаушылар
Шығыс материалдары және тозатын түйіндер:
3
Пайдалану шарттарына қойылатын талаптар
4
Медициналық техниканы беруді жүзеге асыру шарттары (ИНКОТЕРМС 2020 сәйкес)
DDP белгіленген пункт
5
Медициналық техниканы беру мерзімі
___күнтізбелік күн
6
Өнім берушінің, оның Қазақстан Республикасындағы сервистік орталықтарының не үшінші құзыретті тұлғаларды тарта отырып, медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету жағдайлары
Медициналық техникаға 37 айдан кем емес мерзімде кепілді сервистік қызмет көрсету.
Жоспарлы техникалық қызмет көрсету тоқсанына кемінде 1 рет жүргізілуі тиіс.
Техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстар пайдалану құжаттамасының талаптарына сәйкес орындалады және мыналарды қамтуы тиіс:
- пайдаланылған ресурстық құрамдас бөліктерді ауыстыру;
- медициналық техниканың жекелеген бөліктерін ауыстыру немесе қалпына келтіру;
- медициналық техниканы баптау және реттеу; осы медициналық техникаға тән жұмыстар және т.б.;
- негізгі механизмдер мен тораптарды тазалау, майлау және қажет болған кезде іріктеу;
- медициналық техника корпусының сыртқы және ішкі беттерінен оның құрамдас бөліктерінің шаңын, кірін, тоттану және тотығу іздерін жою (ішінара блоктық-тораптық бөлшектеумен);
- медициналық техниканың нақты түріне тән пайдалану құжаттамасында көрсетілген өзге де операциялар.
7
Ілеспе қызметтерге қойылатын талаптар
Тауардың әрбір жиынтығы мәтінінің қазақ немесе орыс тілдеріне аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасының жиынтығымен жабдықталады. Тауарларды өткізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Беру жиынтығы осы кестенің әрбір тармағы (жиынтық немесе жабдық бірлігі) үшін тауардың және барлық жиынтықтың нақты техникалық сипаттамаларын көрсете отырып сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, қосымша адаптерлерсіз немесе трансформаторларсыз, электр қуаты 220 Вольт. Аспаптармен бірге берілетін, Тапсырыс берушінің орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамамен үйлесімді бағдарламалық қамтылым. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды беру процесін білікті мамандармен сүйемелдеуді қамтамасыз етеді. Тауарды беруді жүзеге асыру кезінде Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды ұсынады. Өлшеу құралдарына жататын тауар Қазақстан Республикасының өлшеу құралдарының тізіліміне енгізілуге тиіс. Жабдық орнатылғанға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті инсталляция алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Есіктердің стандартты ойықтарынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр) сыртқы габариттері бойынша үй-жайды инсталляциялау алдындағы дайындықпен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын ірі жабдық. Жабдықты жұмыс орнына жеткізуді, түсіруді, аспаптарды қаптамадан алуды, орнатуды, реттеуді және іске қосуды, олардың сипаттамаларының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне (дәлдік, сезімталдық, өнімділік және басқалар) сәйкестігін тексеруді, штатта тиісті мамандар, өндірушінің қызметкерлері болмаған кезде, Тапсырыс берушінің медициналық (аппликациялық тренинг) және техникалық персоналды оқытуды (растайтын құжат бере отырып, қызмет көрсетудің базалық деңгейіне) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі жүзеге асырады.
Бірыңғай дистрибьютор
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі
_____________________
_____________________
мөр орны
мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ мерзімді
шартына (бірыңғай дистрибьютор
мен келісімшарттық өндірудің
тапсырыс берушісі арасында)
3-қосымша
Нысан
Кімге: Бірыңғай дистрибьюторға
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің тауарды беруі туралы есебі
р/с №
Өңір
Тапсырыс беруші
Медициналық техниканың атауы (модель)
Үшжақты шарттың нөмірі мен күні
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Сомасы, теңге
Қабылдау-беру актісіне қол қою күні
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі ______________________ мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ мерзімді
шартына (бірыңғай дистрибьютор
мен келісімшарттық өндірудің
тапсырыс берушісі арасында)
4 қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
33. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
11. Заключительные положения
34. Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме в виде дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью Договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатями Сторон.
35. Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны, передавать свои права и обязанности по Договору третьим лицам.
36. В случае изменения наименования юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она в течение 5 (пять) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомляет об этом другую Сторону. Внесение изменений в Договор в таком случае не требуется.
37. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные Договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
38. Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
12. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Единый дистрибьютор:
_____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Заказчик контрактного производства:
_____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому долгосрочному
договору поставки медицинской
техники (между единым
дистрибьютором и заказчиком
контрактного производства)
Форма
Перечень и комплектация товара
№ п/п
Наименование медицинской техники
Комплектация
Количество, единиц
Стоимость в разрезе комплектации, тенге
Срок поставки
Итого
Единый дистрибьютор
Заказчик контрактного производства
_____________________
_____________________
место печати
место печати
Приложение 2
к Типовому долгосрочному
договору поставки медицинской
техники (между единым
дистрибьютором и заказчиком
контрактного производства)
Форма
Техническая спецификация
№ п/п
Наименование
Описание
1
Наименование медицинской техники
2
Требования к комплектации
№ п/п
Наименование комплектующего к медицинской технике
Техническая характеристика комплектующего к медицинской технике
Требуемое количество (с указанием единицы измерения)
Основные комплектующие
Дополнительные комплектующие
Расходные материалы и изнашиваемые узлы:
3
Требования к условиям эксплуатации
4
Условия осуществления поставки медицинской техники (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2020)
DDP пункт назначения
5
Срок поставки медицинской техники
___календарных дней
6
Условия гарантийного сервисного обслуживания медицинской техники поставщиком, его сервисными центрами в Республике Казахстан либо с привлечением третьих компетентных лиц
Гарантийное сервисное обслуживание медицинской техники не менее 37 месяцев.
Плановое техническое обслуживание должно проводиться не реже чем 1 раз в квартал.
Работы по техническому обслуживанию выполняются в соответствии с требованиями эксплуатационной документации и должны включать в себя:
- замену отработавших ресурс составных частей;
- замене или восстановлении отдельных частей медицинской техники;
- настройку и регулировку медицинской техники; специфические для данной медицинской техники работы и т.п.;
- чистку, смазку и при необходимости переборку основных механизмов и узлов;
- удаление пыли, грязи, следов коррозии и окисления с наружных и внутренних поверхностей корпуса медицинской техники его составных частей (с частичной блочно-узловой разборкой);
- иные указанные в эксплуатационной документации операции, специфические для конкретного типа медицинской техники.
7
Требования к сопутствующим услугам
Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Заказчик контрактного производства обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами. При осуществлении поставки товара Заказчик контрактного производства предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Товар, относящийся к измерительным средствам, должен быть внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования Заказчик контрактного производства уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение медицинского (аппликационный тренинг) и технического персонала (базовому уровню обслуживания с выдачей подтверждающего документа) Заказчика осуществляет Заказчик контрактного производства.
Единый дистрибьютор:
место печати
Заказчик контрактного производства:
место печати
Приложение 3
к Типовому долгосрочному
договору поставки медицинской
техники (между единым
дистрибьютором и заказчиком
контрактного производства)
Форма
Кому: Единому дистрибьютору
Отчет о поставке товара Заказчиком контрактного производства
№ п/п
Регион
Заказчик
Наименование медицинской техники (модель)
Номер и дата трехстороннего договора
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Сумма, тенге
Дата подписания акта приема-передачи
Заказчик контрактного производства ______________________
место печати
Приложение 4
к Типовому долгосрочному
договору поставки медицинской
техники (между единым
дистрибьютором и заказчиком
контрактного производства)
Форма
Антикоррупционные требования

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
9. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл шеңберінде Бірыңғай дистрибьютор Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне комплаенс-тексеру жүргізу құқығын өзіне қалдырады.
10. Комплаенс-тексеру жүргізу барысында Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіні ынтымақтастықтан бас тарту үшін негіздердің/теріс ақпараттың/өзге де мәліметтердің болуын, оның ішінде, бірақ онымен шектелмей, сыбайлас жемқорлық көріністерін, ақшаның ізін жасыруды және терроризмді қаржыландыруды қоса алғанда, қандай да бір заңсыз қызметке қатыстылығын, Өнім берушінің, оның акционерлерінің/ құрылтайшыларының/қатысушыларының, басшыларының ынтымақтастыққа тыйым салатын халықаралық санкцияларға ұшыраған адамдар тізімінде болуын тексереді.
Бұйрыққа 36-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
36-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы сатып алудың үлгі үшжақты шарты (бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші мен келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі арасында)
Нұр-Сұлтан қаласы
"____" ___________ 20__ жыл
Бұдан әрі Бірыңғай дистрибьютор деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, __________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, және бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес және Бірыңғай дистрибьютор мен Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі арасында "___" _______ ж. № ____ Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартына (бұдан әрі – Ұзақ мерзімді шарт) сәйкес төмендегілер туралы осы медициналық техниканы берудің үшжақты шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящих Антикоррупционных требований, в течение 10 (десяти) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
9. В рамках противодействия коррупции, Единый дистрибьютор оставляет за собой право провести комплаенс-проверку Заказчика контрактного производства.
10. В ходе проведения комплаенс-проверки Единый дистрибьютор проверяет Заказчика контрактного производства на предмет наличия оснований для отказа в сотрудничестве/негативной информации/иных сведений, в том числе, но не ограничиваясь, причастность к какой-либо незаконной деятельности, включая проявления коррупции, отмывание денег и финансирование терроризма, наличие Поставщика, его акционеров/учредителей/участников, руководителей в списке лиц, подпавших под международные санкции, запрещающие сотрудничество.
Приложение 36 к приказу
Приложение 36 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой трехсторонний договор закупа медицинской техники (между единым дистрибьютором, заказчиком и заказчиком контрактного производства)
город Нур-Султан
"____" ___________ 20__ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем Единый дистрибьютор, в лице________, действующего на основании___________, с одной стороны, _________, именуемое в дальнейшем Заказчик контрактного производства, в лице__________, действующего на основании__________, с другой стороны, и ___________, именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице ________, действующего на основании _________, с третьей стороны, совместно именуемые Стороны, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила) и Долгосрочным договором поставки медицинской техники с заказчиком контрактного производства, от ___ _______ 20__ года № ___ между Единым дистрибьютором и Заказчиком контрактного производства (далее – Долгосрочный договор) заключили настоящий трехсторонний договор закупа медицинской техники (далее – Договор) о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіге: ___________ мекенжайы бойынша Шартқа 1-қосымшаға сәйкес жиынтықта және Шартқа 2-қосымшада көзделген техникалық ерекшелікке сәйкес медициналық техниканы (бұдан әрі – тауар) беруге, тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және Тапсырыс берушінің медициналық персоналын тауарды пайдалану бойынша оқытуды жүзеге асыру, Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Шарт бойынша Тапсырыс берушіге тауарды өткізу туралы Бірыңғай дистрибьюторға ай сайын тауарды беру туралы есеп беруге міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші тауарды Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінен қабылдауға және Шартта көзделген тәртіппен Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің банктік шотына ақша аудару жолымен оны төлеуге міндеттенеді.
2. Шарттың бағасы
2. Шарттың бағасы ____________________________ теңгені ( цифрмен және жазумен) құрайды.
3. Тауардың бағасы Ұзақ мерзімді шарт негізінде Шартқа 1-қосымшада көзделген және Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде өзгеріссіз қалады.
4. Шартты орындауға байланысты салық салуды Тараптар Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізеді.
5. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің тауарды жеткізу пунктіне дейін тасымалдау және басқа да ілеспе қызметтер құны Шарттың бағасына кіреді.
6. Егер денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Шарт бойынша Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің тауарды жеткізу мерзімі аяқталғанға дейін Қағидаларға сәйкес тауарға шекті бағаны өзгерткен жағдайда, Шартта тауарға бағаны өзгертуге Тапсырыс берушінің жазбаша келісімімен ғана жол беріледі.
3. Төлем тәртібі
7. Шарт бойынша тауарға ақы төлеуді Тапсырыс беруші Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің Шартта көрсетілген банктік шотына ақша аудару жолымен жүргізеді.
8. Тапсырыс беруші Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне Шарт бағасының 30 % (отыз пайызы) мөлшерінде алдын ала төлемді Шарт жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде төлейді. Жүргізілген алдын ала төлем тауардың берілуіне қарай оның жекелеген атауына қатысты пропорционалды түрде тауарға ақы төлеу шотына есепке алынады.
9. Тапсырыс беруші тауар бағасының 70% (жетпіс пайыз) мөлшерінде берілген тауар үшін түпкілікті төлемді Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оның берілуіне қарай тауардың жекелеген атауына қатысты пропорционалды түрде жүргізеді.
10. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің Тапсырыс берушіге мынадай құжаттарды ұсынуы берілген тауар үшін толық ақы төлеудің шарты болып табылады:

1. Предмет договора
1. Заказчик контрактного производства обязуется поставить Заказчику по адресу: ______ медицинскую технику (далее – товар) в комплектации согласно приложению 1 к Договору и соответствующую технической спецификации, предусмотренной приложением 2 к Договору, осуществить монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара, ежемесячно представлять отчет о поставке товара Единому дистрибьютору о реализации товара Заказчику по Договору по форме согласно приложению 3 к Договору, а Заказчик обязуется принять товар у Заказчика контрактного производства и оплатить его путем перечисления денег на банковской счет Заказчика контрактного производства в порядке, предусмотренном Договором.
2. Цена Договора
2. Цена Договора составляет _____________ (цифрами и прописью) тенге.
3. Цена на товар предусмотрена приложением 1 к Договору, на основании Долгосрочного договора, и остается неизменной в течение срока действия Договора за исключением случаев, предусмотренных Правилами.
4. Налогообложение, связанное с исполнением Договора, производится Сторонами в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
5. Стоимость транспортировки Заказчиком контрактного производства товара до пункта доставки и других сопутствующих услуг входит в цену Договора.
6. В случае если уполномоченный орган в области здравоохранения изменил предельную цену на товар в соответствии с Правилами до окончания срока поставки товара Заказчиком контрактного производства по Договору, изменение цены на товар в Договоре допускается только с письменного согласия Заказчика.
3. Порядок оплаты
7. Оплата товара по Договору производится Заказчиком путем перечисления денег на банковский счет Заказчика контрактного производства, указанный в Договоре.
8. Заказчик оплачивает Заказчику контрактного производства предварительную оплату в размере 30 (тридцать) процентов от цены Договора – в течение 10 (десять) рабочих дней со дня заключения Договора. Произведенная предварительная оплата зачитывается в счет оплаты товара пропорционально в отношении отдельного наименования товара по мере его поставки.
9. Окончательная оплата за поставленный товар в размере 70 (семьдесят) процентов от цены товара производится Заказчиком Заказчику контрактного производства пропорционально в отношении отдельного наименования товара по мере его поставки в течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания акта приема-передачи товара.
10. Условием полной оплаты за поставленный товар является представление Заказчиком контрактного производства Заказчику следующих документов:

1) шот-фактуралар;
2) босатуға арналған жүкқұжат;
3) Шартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстардың атауы және ауыстыруға жататын сервистік қызмет көрсету үшін шығыс материалдары көрсетілген сервистік қызмет көрсетуді жүргізу графигі;
4) Шартқа 5-қосымшаға сәйкес тауарды қабылдау-беру актісі;
5) егер тауар өлшеу құралы болып табылса, өлшеу құралын бастапқы тексеруден және сынақ жабдығын аттестаттаудан өткені туралы сертификат не өндіруші зауыттың бастапқы тексеруін тану туралы тиісті құжат;
6) Шартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік және (немесе) орыс тіліндегі техникалық және (немесе) пайдалану құжаттамасы;
7) рентген жабдығына жататын тауарға пайдалану параметрлерін бақылау хаттамасының көшірмесі;
8) тауардың тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
9) тауардың өлшеу құралы болып табылмайтынын немесе Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілгенін, тексеруден не метрологиялық аттестаттаудан өткенін немесе өлшеу құралының типін бекіту туралы ақпаратты растайтын құжаттың көшірмесі.
4. Тауарды беру
11. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды тікелей Тапсырыс берушіге Шартта көзделген мөлшерде және мерзімде тасымалдау кезінде тауардың зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті орамада жүзеге асырады.
12. Тауар ыдысының қаптамасы мен таңбалануы, сондай-ақ ішкі және сыртқы құжаттамасы тауарды беру кезінде қолданылатын Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тиіс.
13. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауды Тапсырыс беруші мен Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі беру сәтінде олардың өкілдерінің тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюы арқылы жүргізеді. Тауар тиісінше жеткізілген жағдайда Тапсырыс беруші мен Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі қабылдау-беру актісіне қол қоюға немесе қол қоюдан жазбаша дәлелді бас тартуды ұсынуға міндетті. Тараптардың бірінің тауарды қабылдау-беру актісіне уәжді түрде қол қоймауы осы актіге қол қою жөніндегі кедергілерді дереу жоюға алып келеді.
14. Тапсырыс беруші мен Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойған күн тауарды беру күні болып есептеледі. Егер Шартты орындау кезеңінде кез келген сәтте Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, онда ол Тапсырыс берушіге (көшірмесін – Бірыңғай дистрибьюторға) кідірту фактісі, оның болжамды ұзақтығы мен себебі туралы жазбаша хабарламаны электрондық пошта арқылы дереу жіберуге міндеттенеді.

1) счет-фактуры;
2) накладная на отпуск;
3) график проведения сервисного обслуживания с указанием наименования работ и подлежащих замене расходных материалов для сервисного обслуживания по форме согласно приложению 4 к Договору;
4) акт приема-передачи товара согласно приложению 5 к Договору;
5) сертификат о прохождении первичной поверки средства измерения и аттестации испытательного оборудования либо соответствующего документа о признании первичной поверки завода-производителя, если товар является средством измерения;
6) техническая и (или) эксплуатационная документации на казахском и (или) русском языке согласно приложению 2 к Договору;
7) копия протокола контроля эксплуатационных параметров на товар, относящийся к рентгеновскому оборудованию;
8) копия документа, подтверждающего регистрацию товара;
9) копия документа, подтверждающего информацию, что товар не является средством измерения или внесен в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, прошел поверку либо метрологическую аттестацию, или об утверждении типа средства измерения.
4. Поставка товара
11. Поставка товара осуществляется Заказчиком контрактного производства непосредственно Заказчику в количестве и сроки, предусмотренные Договором, в упаковке, способной предотвратить повреждение или порчу товара во время транспортировки.
12. Упаковка и маркировка тары товара, а также документация внутри и снаружи должны соответствовать требованиям действующего на момент поставки товара законодательства Республики Казахстан.
13. Приемка товара по количеству и качеству производится Заказчиком и Заказчиком контрактного производства в момент поставки путем подписания их представителями акта приема-передачи товара. В случае надлежащей поставки товара Заказчик и Заказчик контрактного производства обязаны подписать акт приема-передачи или предоставить письменный мотивированный отказ от подписания. Мотивированное не подписание акта приема-передачи товара одной из Сторон влечет незамедлительное устранение препятствий по подписанию данного акта.
14. Датой поставки товара считается дата подписания Заказчиком и Заказчиком контрактного производства акта приема-передачи товара. Если в период выполнения Договора в любой момент Заказчик контрактного производства столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товара, то он обязуется незамедлительно направить Заказчику (копию - Единому дистрибьютору) по электронной почте письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине.

15. Шарт бойынша берілетін Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген санда монтаждаудан және іске қосу-баптау жұмыстарын жүргізгеннен кейін;
2) сатып алынатын тауарды жиынтықтауға сәйкес жиынтықтау бойынша;
3) техникалық ерекшелікте көрсетілген сапа, тіркеу куәлігінің және тауардың әрбір атауына арналған тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімі бойынша.
16. Егер тауарды монтаждау үшін бөлме жайды арнайы дайындауды талап еткен жағдайда, Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Шартқа қол қойылған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде Тапсырыс берушіні бөлме жайды дайындау қажеттілігі және монтаждау үшін жағдайлар туралы жазбаша хабардар етеді.
17. Тапсырыс беруші беру басталғанға дейін 15 (он бес) күнтізбелік күннен кешіктірмей Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісін арнайы бөлме жайдың дайындығы және монтаждау үшін жағдайлар туралы жазбаша хабардар етеді.
18. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауармен жұмыс істеу, тауарды монтаждау, орнату, баптау және қосу үшін персоналды оқытуға құжаттамалық растамасы бар білікті мамандардың тауарды беру және монтаждау процесін сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
19. Тауарды беруді жүзеге асыру кезінде Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіге қызмет көрсетудің кепілдік мерзімі өткеннен кейін тауарға бағдарламалық қамтамасыз етуге қол жеткізу үшін сервис-кодтарды ұсынады.
20. Тапсырыс беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай өткенге дейін Шарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша тауардың орналасқан жерін және пайдаланылуын қамтамасыз етуге міндеттенеді, объективті қажеттілік болған жағдайда, көшіру Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен келісу бойынша жүзеге асырылады, сондай-ақ Бірыңғай дистрибьюторға хабарлама жіберіледі.
5. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
21. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Шарт бойынша Тауар берушінің кепілдік (кепілдіктен кейінгі) сервистік қызмет көрсету мониторингін жүзеге асыруға;
2) Шарттың орындалуын бақылауға міндетті.
22. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінен Шартта көзделген мерзімдерде Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауар беру туралы есеп алуға;
2) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің тауарға кепілдік берілген сервистік қызмет көрсетуді орындауын бақылауды жүзеге асыруға;
3) Қағидаларда, Ұзақ мерзімді шартта немесе Шартта көзделген жағдайларда Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісімен Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.

15. Товар, поставляемый по Договору, считается переданным Заказчиком контрактного производства и принятым Заказчиком:
1) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ по количеству, указанному в акте приема-передачи товара;
2) по комплектации согласно комплектации закупаемого товара;
3) по качеству, указанному в технической спецификации, номеру и сроку действия регистрационного удостоверения и заключения о безопасности и качестве товара на каждое наименование товара.
16. В случае, если товар требует специальной подготовки помещения для монтажа товара, Заказчик контрактного производства в течение 10 (десять) календарных дней с момента подписания Договора письменно уведомляет Заказчика о необходимости подготовки помещения и условий для монтажа.
17. Заказчик не позднее, чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до начала поставки письменно уведомляет Заказчика контрактного производства о готовности специального помещения и условий для монтажа.
18. Заказчик контрактного производства обеспечивает сопровождение процесса поставки и монтажа товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с товаром, монтаж, установку, наладку и подключение товара.
19. При осуществлении поставки товара Заказчик контрактного производства представляет Заказчику сервис-коды для доступа к программному обеспечению на товар после истечения гарантийного срока обслуживания.
20. Заказчик обязуется обеспечить местонахождение и использование товара по адресу, указанному в пункте 1 Договора до истечения 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара, в случае объективной необходимости передислокация осуществляется по согласованию с Заказчиком контрактного производства, а также направляется уведомление Единому дистрибьютору.
5. Права и обязанности Сторон
21. Единый дистрибьютор обязан:
1) осуществлять мониторинг гарантийного (постгарантийного) сервисного обслуживания Поставщиком товара по Договору;
2) контролировать исполнение Договора.
22. Единый дистрибьютор вправе:
1) получать от Заказчика контрактного производства отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в сроки, предусмотренные Договором;
2) осуществлять контроль за исполнением Заказчиком контрактного производства гарантийного сервисного обслуживания товара;
3) в предусмотренных Правилами, Долгосрочным договором или Договором случаях расторгнуть Договор с Поставщиком в одностороннем порядке.

23. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі:
1) 10 (он) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіден Шарт бағасын алған күннен бастап оның бағасының 1 (бір) пайызы мөлшерінде Тапсырыс берушінің банктік шотына банктік кепілдік немесе кепілдікті ақшалай жарна түрінде Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз етуді Тапсырыс берушінің пайдасына енгізуге;
2) Тапсырыс берушіге Шартта көзделген мерзімде Ұзақ мерзімді шартта, Шартта көрсетілген оған қойылатын талаптарға сәйкес келетін тауар беруге;
3) Тапсырыс берушіні 5 (бес) жұмыс күні бұрын Шартта көрсетілген Тапсырыс берушінің электрондық поштасына хабарлама жіберу арқылы тауардың жеткізілгені туралы хабардар етуге;
4) Шартта көзделген тәртіппен және мерзімдерде тауарды жеткізу орнында тауарды пайдалану бойынша тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және Тапсырыс берушінің медициналық персоналын оқытуды жүзеге асыруға;
5) Шартта көзделген тәртіпке және мерзімдерге сәйкес тауарға кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға;
6) Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауарды беру туралы есепті тауар берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде, ал тауарды беру кідіртілген жағдайда Шарт бойынша берудің болжамды мерзімі басталған күнге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын ұсынуға;
7) тауарды беру жөніндегі міндеттемелерді орындау мүмкін болмаған немесе тауарды беру мерзімдері бұзылған жағдайларда, Бірыңғай дистрибьюторды және Тапсырыс берушіні Шартты және (немесе) Ұзақ мерзімді шартты бұзушылықтарды жою үшін қолданылатын шаралар туралы ақпаратты ұсына отырып, жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
8) Шартта көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің пайдасына айыппұлдар мен тұрақсыздық айыбын төлеуге;
9) тоқсан сайынғы кепілдік сервистік қызмет көрсетуді өткізгеннен кейін бірыңғай дистрибьюторға Тапсырыс берушіге кепілдік сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыруды растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынуға міндетті.
24. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі:
1) Шартта көзделген мерзімдерде Тапсырыс берушіден алдын ала ақы төлеуді және Шарт бойынша берілген тауар үшін төлемді алуға;
2) Шартта көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің пайдасына тұрақсыздық айыбын төлеуін талап етуге;
3) Шарт бойынша міндеттемелер толық орындалған жағдайда Тапсырыс берушіден Шарт бойынша Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі ұсынған кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға құқылы.
25. Тапсырыс берушіі:
1) Шарт талаптарына сәйкес Шарт бойынша Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне Шартта белгіленген мерзімдерде тауар ақысын төлеуге;

23. Заказчик контрактного производства обязан:
1) внести в пользу Заказчика в течение 10 (десять) рабочих дней обеспечение исполнения обязательств Заказчика контрактного производства по Договору в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика в размере 1 (один) процент от цены Договора со дня его получения от Заказчика;
2) поставить Заказчику в предусмотренные Договором сроки товар, соответствующий предъявляемым к нему требованиям, указанным в Долгосрочном договоре, Договоре;
3) уведомлять Заказчика за 5 (пять) рабочих дней о поставке товара путем направления сообщения на электронную почту Заказчика, указанную в Договоре;
4) осуществить монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара в месте его доставки в порядке и сроки, предусмотренные Договором;
5) в соответствии с порядком и в сроки, предусмотренные Договором, осуществлять гарантийное обслуживание товара;
6) представлять Единому дистрибьютору отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в течение 2 (два) рабочих дней с даты поставки товара, а в случае задержки поставки товара – за 3 (три) рабочих дня до даты наступления предполагаемого срока поставки по Договору;
7) в случаях невозможности исполнения обязательств по поставке товара или нарушения сроков поставки товара незамедлительно уведомлять Единого дистрибьютора и Заказчика в письменном виде с представлением информации о принимаемых мерах для устранения нарушений Договора и (или) Долгосрочного Договора;
8) оплачивать в пользу Заказчика штрафы и неустойку в предусмотренных Договором случаях;
9) после проведения ежеквартального гарантийного сервисного обслуживания предоставлять Единому дистрибьютору копии документов, подтверждающих осуществление гарантийного сервисного обслуживания Заказчику.
24. Заказчик контрактного производства вправе:
1) в предусмотренные Договором сроки получить от Заказчика предварительную оплату и оплату за поставленный по Договору товар;
2) требовать оплаты Заказчиком в пользу Заказчика контрактного производства неустойки в предусмотренных Договором случаях;
3) в случае полного исполнения обязательств по Договору возвратить от Заказчика представленное Заказчиком контрактного производства гарантийное обеспечение по Договору.
25. Заказчик обязан:
1) в установленные Договором сроки оплачивать Заказчику контрактного производства товар по Договору в соответствии с условиями Договора;

2) Шарт бойынша тауар жеткізілімін төлеу мерзімі бұзылған жағдайда, Өнім берушінің пайдасына Шартта көзделген тұрақсыздық айыбын төлеуге;
3) Тараптар тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне Шарт бойынша кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға;
4) Қазақстан Республикасында медициналық бұйымдарға сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыру қағидаларында айқындалған, жеткізілген Тауарды пайдалану жөніндегі шарттарды сақтауға міндетті.
26. Тапсырыс беруші:
1) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінен Шарт бойынша тауар жеткізілімін талап етуге;
2) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің Тапсырыс берушінің пайдасына Шартта көзделген жағдайларда тұрақсыздық айыбын төлеуін талап етуге құқылы.
6. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің кепілдіктері мен міндеттемелері
27. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Шарт шеңберінде берілетін тауардың конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модель болып табылатынына кепілдік береді, бұл ретте Өнім беруші беру сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей өндірілген тауарды беру бойынша міндеттемелерді өзіне қабылдайды.
28. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Шарт бойынша берілген тауардың қалыпты пайдалану кезінде конструкциясына, материалдарына немесе жұмысына байланысты ақаулары болмайтынына кепілдік береді.
29. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай ішінде қамтамасыз етеді.
30. Тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсету мыналарды қамтиды:
1) жекелеген бөліктерді ауыстыру немесе қалпына келтіру;
2) осы тауарға тән баптау және реттеу және өзгелер;
3) негізгі механизмдер мен тораптарды тазалау, майлау және қажет болған жағдайда іріктеу;
4) Тауар корпусының сыртқы және ішкі беттерінен коррозия мен тотығуды жою;
5) пайдалану құжаттамасында көрсетілген тауардың нақты түріне тән өзге де жұмыстар.
31. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің білікті маманы кепілдіктің барлық мерзімі ішінде және Шартқа 2-қосымшаға сәйкес тоқсанына кемінде 1 (бір) рет жүзеге асырады.
32. Кепілдікті сервистік қызмет көрсету нәтижелері бойынша Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс беруші мен Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің уәкілетті өкілдері қол қоятын шартқа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің орындалған жұмыстарының актісін жасайды.

2) в случае нарушения срока оплаты поставки по Договору оплачивать в пользу Заказчика контрактного производства неустойку, предусмотренную Договором;
3) возвратить Заказчику контрактного производства гарантийное обеспечение по Договору после подписания сторонами акта – приема передачи Товара в течение 5 (пять) рабочих дней;
4) соблюдать условия по эксплуатации поставленного Товара, определенные в Правилах осуществления сервисного обслуживания медицинских изделий в Республике Казахстан, эксплуатационной документации на Товар.
26. Заказчик вправе:
1) требовать от Заказчика контрактного производства поставки товара по Договору;
2) требовать оплаты Заказчиком контрактного производства в пользу Заказчика неустойки в предусмотренных Договором случаях.
6. Гарантии и обязательства Заказчика контрактного производства
27. Заказчик контрактного производства гарантирует, что товар, поставляемый в рамках Договора, является новым, неиспользованным, новейшим либо серийной моделью, отражающей все последние модификации конструкций и материалов, при этом Заказчик контрактного производства принимает на себя обязательства по поставке товара, произведенного не позднее 24 (двадцать четыре) месяцев к моменту поставки.
28. Заказчик контрактного производства гарантирует, что товар, поставленный по Договору, не будет иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании.
29. Гарантийное сервисное обслуживание обеспечивается Заказчиком контрактного производства в течение 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара.
30. Гарантийное сервисное обслуживание Товара включает в себя:
1) замену или восстановление отдельных частей;
2) настройку и регулировку, специфические для данного товара и иные;
3) чистку, смазку и при необходимости переборку основных механизмов и узлов;
4) удаление коррозии и окисления с наружных и внутренних поверхностей корпуса Товара;
5) иные указанные в эксплуатационной документации работы, специфические для конкретного типа товара.
31. Гарантийное сервисное обслуживание осуществляется квалифицированным специалистом Заказчика контрактного производства не менее 1 (один) раза в квартал в течение всего срока гарантии и согласно приложению 2 к Договору.
32. По результатам гарантийного сервисного обслуживания Заказчик контрактного производства составляет акт выполненных работ гарантийного сервисного обслуживания товара по форме согласно приложению 6 к Договору, который подписывается уполномоченными представителями Заказчика и Заказчика контрактного производства.

33. Тауар сынған жағдайда Тапсырыс беруші Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісін жазбаша түрде хабардар етеді.
34. Осындай хабарламаны алғаннан кейін Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі хабарламаны алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей болжамды жөндеудің себептерін, мерзімдерін айқындау үшін білікті маманның тауар орналасқан жерге келуін қамтамасыз етеді.
35. Жөндеу жүргізу кезінде Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі, Тапсырыс берушінің кінәсінен тауардың зақымдануы, сондай-ақ Тапсырыс берушінің тауарды өз бетінше жөндеу белгілері анықталған жағдайларды қоспағанда, дайындаушы зауыт өндірген қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдаланады немесе ақаулы тауарды немесе оның бөліктерін Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ауыстырады.
36. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқулар немесе өзгерістер (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Тапсырыс беруші ұсынатын қызметтер) жіберілмейді.
37. Берілген тауардың саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, бұл сәйкессіздіктер Шартқа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкессіздіктер туралы актіде көрсетіледі.
38. Тапсырыс беруші алынған тауардың сапасына байланысты барлық наразылықтар туралы Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісін жазбаша түрде, бірақ тауарды қабылдау-беру актілеріне қол қойылғаннан кейін 72 (жетпіс екі) сағаттан кешіктірмей жедел хабардар етеді. Бұл ретте Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің берілген тауарға қатысты барлық ескертулерін жоюға міндеттенеді.
39. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушінің хабарламасын алғаннан кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе) тауардың саны мен сапасын тексеруге қатысу үшін өз өкілін жібереді.
40. Сапасы мен саны жақсарған, сондай-ақ осындай тауардың бағасы, көлемі мен беру мерзімі сақталған кезде берілетін тауарды немесе оның бір бөлігін тауардың басқа атауымен ауыстыруға жол беріледі. Тауарды ауыстыру кезінде Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі мен Тапсырыс беруші Шартқа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарды ауыстыру актісін жасайды және оған қол қояды.
7. Өзге жағдайлар
41. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушімен қабылдау-беру актісіне қол қойылғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға Шартты орындаудың барлық кезеңдері (өндіру, сақтау, жөнелту) туралы ақпаратты айына бір рет беруге міндеттенеді.

33. В случае поломки товара, Заказчик в письменном виде уведомляет Заказчика контрактного производства.
34. После получения подобного уведомления Заказчик контрактного производства не позднее 3 (три) рабочих дней с момента получения уведомления обеспечивает приезд квалифицированного специалиста на место дислокации товара для определения причин, сроков предполагаемого ремонта.
35. При проведении ремонта Заказчик контрактного производства использует запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем, или заменяет бракованный товар или его части без каких-либо расходов со стороны Заказчика, кроме случаев, когда выявлены повреждения товара, возникшие по вине Заказчика, а также признаки самостоятельного ремонта товара Заказчиком.
36. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Заказчиком) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
37. В случае обнаружения несоответствия поставленного товара по количеству и качеству сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте о несоответствиях по форме согласно приложению 7 к Договору.
38. Заказчик оперативно уведомляет Заказчика контрактного производства в письменном виде обо всех претензиях, связанных с качеством полученного товара, но не позднее 72 (семьдесят два) часов после подписания актов приема-передачи товара. При этом Заказчик контрактного производства обязуется в течение 30 (тридцать) рабочих дней устранить все замечания Заказчика к поставленному товару.
39. Заказчик контрактного производства не позднее трех рабочих дней после получения уведомления Заказчика (если иной срок не указан в уведомлении) направляет своего представителя для участия в проверке количества и качества товара.
40. Допускается замена поставляемого товара или его части другим наименованием товара при улучшении качества и количества, а также сохранения цены, объема и срока поставки такого товара. При замене товара Заказчик контрактного производства и Заказчик составляют и подписывают акт замены товара по форме согласно приложению 8 к Договору.
7. Особые условия
41. Заказчик контрактного производства обязуется один раз в месяц представлять Единому дистрибьютору информацию обо всех стадиях исполнения Договора (производство, хранение, отгрузка) до подписания акта приема-передачи с Заказчиком.

42. Тауарды беру басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні бұрын Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіге және Бірыңғай дистрибьюторға Шарттың нөмірі мен күнін, берілетін тауардың атауын, тауардың бағасын көрсете отырып, алдағы беру туралы ақпаратты электрондық поштаға жазбаша түрде хабарлауға міндетті.
43. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіге тауарды Шартта көзделген межелі жерге дейін жеткізуге тиіс.
44. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіге өндіруші зауыт дайындайтын немесе өткізетін қосалқы бөлшектер туралы ақпаратты, атап айтқанда Тапсырыс беруші Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінен сатып алу үшін таңдай алатын және кепілдік мерзімі өткеннен кейін оларды пайдалана алатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын ұсынуға міндеттенеді.
45. Егер қандай да бір себептер бойынша Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі қосалқы бөлшектер өндіруді тоқтатуды жоспарлаған жағдайда, Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіге қажетті мөлшерде қажетті сатып алуды жүргізуге мүмкіндік беру және мәлімет үшін Бірыңғай дистрибьюторды хабардар ету үшін осындай оқиға туралы дереу жазбаша хабарлауға тиіс.
46. Тараптар қол қойған және келіскен жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Өнім беруші ұсынатын қызметтер) жол берілмейді.
47. Егер кез келген өзгеріс Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне Шарт бойынша тауар беру үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда Шарттың бағасы немесе екеуі де Шартқа тиісті өзгерістер енгізу жолымен тиісті түрде түзетіледі. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің осы тармақ шеңберінде түзету жүргізуге барлық сұрау салулары Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
48. Тапсырыс беруші Шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз етуді Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне мынадай жағдайларда:
1) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің шарттық міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты шартты бұзуы;
2) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Шарт бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған;
3) Шартта көзделген орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкцияларын төлемегенде қайтармайды;
49. Тапсырыс беруші Шарт бойынша тауарға алдын ала ақы төлеуді жүргізгенге дейін Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды беруді жүргізбейді.

42. За 5 (пять) рабочих дней до начала поставки товара Заказчик контрактного производства обязан сообщить Заказчику и Единому дистрибьютору в письменном виде на электронную почту информацию о предстоящей поставке с указанием номера и даты Договора, наименования поставляемого товара, цены товара.
43. Заказчик контрактного производства должен поставить товар Заказчику до места назначения, предусмотренного Договором.
44. Заказчик контрактного производства обязуется предоставить Заказчику информацию о запасных частях, изготавливаемых или реализуемых заводом-изготовителем, а именно, стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Заказчика контрактного производства и использовать их после истечения гарантийного срока.
45. В случае если по каким-то причинам Заказчик контрактного производства планирует прекращение производства им запасных частей, Заказчик контрактного производства должен немедленно письменно уведомить Заказчика о таком событии, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах и известить Единого дистрибьютора для сведения.
46. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Заказчиком контрактного производства) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных и согласованных Сторонами.
47. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Заказчику контрактного производства для поставки товара по Договору, то цена Договора, или и то, и другое соответствующим образом корректируется путем внесения в Договор соответствующих изменений. Все запросы Заказчика контрактного производства на проведение корректировки в рамках данного пункта должны быть предъявлены в течение 30 (тридцать) календарных дней со дня получения Заказчиком контрактного производства Заказчиком контрактного производства распоряжения об изменениях от Заказчика.
48. Гарантийное обеспечение исполнения договора не возвращается Заказчиком Заказчику контрактного производства в случаях:
1) расторжения договора в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением Заказчиком контрактного производства договорных обязательств;
2) неисполнения или исполнения ненадлежащим образом Заказчиком контрактного производства обязательств по Договору;
3) неуплаты штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение, предусмотренных Договором;
49. До проведения Заказчиком предварительной оплаты товара по Договору, поставка товара Заказчиком контрактного производства не производится.

8. Наразылық
50. Тауар сынған немесе зауыттық/өндірістік ақаулар анықталған жағдайда, Тапсырыс беруші кез келген белгілі байланыс тәсілімен (ұялы байланыс, телефон, e-mail) Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісін және Бірыңғай дистрибьюторды жазбаша түрде хабардар етеді.
51. Осындай хабарламаны алғаннан кейін Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі хабарламаны алған кезден бастап (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тауардың ақау немесе сыну себептерін айқындау үшін білікті маманның тауар орналасқан жерге келуін қамтамасыз етуге міндетті.
52. Тауардың немесе оның белгілі бір бөлігінің ақаулары расталған жағдайда, Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі мұндай ауыстыру тауардың сапасы мен басқа да техникалық сипаттамаларының нашарлауына алып келмейтін жағдайда, ақаулы тауарды немесе белгілі бір бөлігін тегін ауыстыруды жүргізуге міндетті.
53. Ақаулы тауарды жөндеуді немесе ауыстыруды Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі Тапсырыс берушінің жазбаша хабарламасын алған кезден бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жүргізуге тиіс.
54. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі жөндеу жүргізу кезінде Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі (дайындаушы зауыт) өндірген жаңа және бұрын пайдаланылмаған қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдалануға немесе Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ақаулы тауарды немесе оның бөлігін ауыстыруға міндетті.
55. Егер ақаулы тауарды жөндеу немесе ауыстыру мерзімі күнтізбелік 20 (жиырма) күннен артық белгіленген болса, онда Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі жөндеу жүргізу мерзіміне немесе ақаулы тауарды ауыстырғанға дейін Тапсырыс берушіге ақаулы тауарды ауыстырғанға немесе жөнделген тауарды қайтарғанға дейін соған ұқсас жұмыс істейтін тауарды беруге міндетті.
56. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі ұқсас жұмыс істейтін тауарды (жиынтықтауыштарды, торапты) ұсынбаған жағдайда, Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі тауарды жөндеу кезеңіне кепілдік сервистік қызмет көрсету мерзімін ұзартуға міндеттенеді.
57. Сапасы мен саны жақсарған, сондай-ақ беру бағасы, көлемі мен мерзімі сақталған кезде тауарды немесе оның белгілі бір бөлігін тауардың басқа атауымен ауыстыруға жол беріледі.
9. Тараптардың жауапкершілігі
58. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне Тапсырыс берушінің алдында Шарт талаптарын бұзғаны үшін мүліктік жауапкершіліктің мынадай түрлері жүктеледі:
1) тауардың барлығын немесе бір бөлігін беруден бас тарту берілмеген (берілмей қалған) тауар бағасының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл салу және алдын ала төлемді қайтару;

8. Рекламация
50. В случае поломки товара или выявлении заводских/производственных дефектов, Заказчик незамедлительно любым известным способом связи (мобильная связь, телефон, e-mail) в письменном виде уведомляет Заказчика контрактного производства и Единого дистрибьютора.
51. После получения подобного уведомления Заказчик контрактного производства обязан в срок не более (трех) рабочих дней с момента получения уведомления, обеспечить приезд квалифицированного специалиста на место нахождения товара для определения причин дефекта или поломки товара.
52. В случае подтверждения дефектов товара или его определенной части, Заказчик контрактного производства обязан произвести бесплатную замену дефектного товара или определенной части при условии, что такая замена не приведет к ухудшению качества и других технических характеристик товара.
53. Ремонт или замена дефектного товара должны быть произведены Заказчиком контрактного производства в течение 20 (двадцать) рабочих дней с момента получения им письменного уведомления Заказчика.
54. При проведении ремонта Заказчик контрактного производства обязан использовать новые и ранее неиспользованные запасные части, и узлы, произведенные Заказчиком контрактного производства (заводом-изготовителем) или заменить бракованный товар или его часть без каких-либо расходов со стороны Заказчика.
55. В случае, если срок ремонта или замены дефектного товара будет установлен в более чем 20 (двадцать) календарных дней, то Заказчик контрактного производства обязан на срок проведения ремонта или до замены дефектного товара предоставить Заказчику аналогичный работающий товар, до замены дефектного или возврата отремонтированного товара.
56. В случае не предоставления Заказчиком контрактного производства аналогичного работающего товара (комплектующие, узел), Заказчик контрактного производства обязуется продлить срок гарантийного сервисного обслуживания на период ремонта товара.
57. Допускается замена товара или его определенной части другим наименованием товара при улучшении качества и количества, а также сохранении цены, объема и срока поставки.
9. Ответственность Сторон
58. Заказчик контрактного производства несет перед Заказчиком за нарушение условий Договора следующие виды имущественной ответственности за:
1) отказ от поставки всей или части товара – штраф в размере 10 (десять) процентов от цены не поставленного (недопоставленного) товара и возврат предварительной оплаты;

2) Шарт бұзылған жағдайда Тапсырыс берушіге Шарт бойынша алдын ала төлемді қайтармау немесе уақтылы қайтармау мерзімі өткен әрбір күн үшін алдын ала төлем мөлшерінің 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ алдын ала төлем мөлшерінің 10 (он) пайызынан аспайтын өсімақы;
3) тауарды Шартта көзделген мерзімде уақтылы бермеу, сондай-ақ сапасыз немесе ақаулы тауарды ауыстыру, оның кемшіліктерін жою мерзімдері бұзылған жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін шарт бойынша берілмеген тауар бағасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ Шарт бойынша берілмеген тауар бағасының 10 (он) пайызынан аспайтын өсімақы;
4) тауарға кепілдікті қызмет көрсетуді уақтылы жүргізбеу – мерзімі өткен әрбір күн үшін тауар бағасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ тауар бағасының 10 (он) пайызынан аспайтын өсімпұл.
59. Тапсырыс беруші Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне тұрақсыздық айыбын төлеуге арналған шотты жібереді, Өнім беруші оны алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде төлеуге міндетті.
60. Тапсырыс берушіге Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің алдында Шарт талаптарын бұзғаны үшін мүліктік жауапкершіліктің мынадай түрлері жүктеледі:
1) тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюдан негізсіз бас тарту Шарт бойынша тауар бағасының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл;
2) Шарттың 3-бөлімінде көрсетілген төлем тәртібін бұзғаны үшін мерзімі өткен әрбір күн үшін Шарт бойынша уақтылы төленбеген сома мөлшерінің 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшерінде, бірақ Шарт бойынша уақтылы төленбеген сома мөлшерінің 10 (он) пайызынан аспайтын тұрақсыздық айыбы;
3) кепілдікті сервистік қызмет көрсету бойынша орындалған жұмыстардың актілеріне қол қоюдан негізсіз бас тартқаны үшін тауар бағасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшерінде айыппұл.
61. Шарт бойынша тұрақсыздық айыбын төлеуді екінші Тараптан шағым мен тиісті шотты алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде Шарт бойынша Тарап жүргізеді.
62. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптарға Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жауапкершілік шаралары жүктеледі.
63. Тұрақсыздық айыбын немесе айыппұлды төлеу Тараптарды Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
64. Тапсырыс беруші және (немесе) Бірыңғай дистрибьютор:
1) Шартта көзделген міндеттемелерді бірнеше рет бұзғаны үшін;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға арналған лицензияны кері қайтарып алғанда;
3) сапасы лайықсыз тауар бірнеше рет берілген жағдайда Шартты бұзуға құқылы.

2) невозврат или несвоевременный возврат предварительной оплаты Заказчику по Договору в случае расторжения Договора, – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от размера предварительной оплаты за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от размера предварительной оплаты;
3) несвоевременную поставку товара в срок, предусмотренный Договором, а также в случае нарушения сроков замены некачественного или дефектного товара, устранения его недостатков – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от цены не поставленного товара по Договору за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от цены не поставленного товара по Договору;
4) несвоевременное проведение гарантийного обслуживания товара – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от цены товара за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от цены Товара.
59. Заказчик направляет Заказчику контрактного производства счет на оплату неустойки, Заказчик контрактного производства обязан оплатить его в течение 7 (семь) рабочих дней со дня его получения.
60. Заказчик несет перед Заказчиком контрактного производства за нарушение условий Договора следующие виды имущественной ответственности за:
1) необоснованный отказ от подписания акта приема-передачи товара – штраф в размере 10 (десять) процентов от цены товара по Договору;
2) за нарушение порядка оплаты, указанного в разделе 3 Договора, – неустойка в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от размера несвоевременно оплаченной суммы по Договору за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от размера несвоевременно оплаченной суммы по Договору;
3) за необоснованный отказ от подписания актов выполненных работ по гарантийному сервисному обслуживанию – штраф в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от цены товара.
61. Оплата неустойки по Договору производится Стороной по Договору в течение 7 (семь) рабочих дней с даты получения претензии и соответствующего счета от другой Стороны.
62. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны также несут меры ответственности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
63. Оплата неустойки или штрафа не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств по Договору.
64. Заказчик и (или) Единый дистрибьютор вправе расторгнуть Договор за:
1) неоднократное нарушение обязательств, предусмотренных в Договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан;
3) в случае неоднократной поставки товара ненадлежащего качества.

1. Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіің тарабы
_________________________________________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
2. Тапсырыс берушінің тарабы
_________________________________________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
Құрамдағы комиссия (әр тараптан): __________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісінің атауы
_________________________________________________________________________
Жөнелтушінің (өндірушінің) атауы мен мекенжайы
_________________________________________________________________________
МТ атауы ________________________________________________________________
Шот-фактураның күні мен нөмірі __________Босатуға арналған жүкқұжаттың күні мен нөмірі
________________________________________________________________________
МТ орнату күні _____________________ МТ орнату орны _______________________
МТ іске қосу-баптау күні _________________ МТ жай-күйі ______________________
Сериялық нөмірі ____________________ Шыққан жылы ________________________
Көрсетілген жабдық монтаждалған, ретке келтірілген, толық жинақталған (қажеттінің астын сызу).
Қызмет көрсететін медициналық персоналды оқыту жүргізілді __________________
Анықталған ақаулардың, ауытқулардың толық сипаттамасы және олардың сипаты:
________________________________________________________________________
Ақау себептері, саны мен сапасының ауытқуы туралы комиссияның қорытындысы:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) көрсетілген комиссия мүшелерінің қолдары:
1. ______________ 2. ________________ 3. ____________________ 4.
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі_________ Тапсырыс беруші _________ мөр орны мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен келісімшарттық
өндірудің тапсырыс берушісі арасында)
6-қосымша
Нысан
Кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің орындалған жұмыстарының актісі
"____"___________20___жыл
Тапсырыс беруші:
________________________________________________________________________
Тауарды ораластыру орны (бұдан әрі – МТ):
________________________________________________________________________
Кепілдікті сервистік қызмет көрсету жұмыстарын орындау орны: Тапсырыс берушінің
аумағында, Өнім берушінің сервистік орталығының жағдайларында (қажеттінің астын сызу)
МТ сатып алудың үшжақты шартының нөмірі мен күні:
________________________________________________________________________
Орындалған жұмыстар:____________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
МТ жөндеу кезінде жұмсалған материалдар
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Ақаулық түрлері:
Бағдарлама қатесі, техникалық ақаулық, механикалық ақаулық (қажеттінің астын сызу)
Жөндеу түрлері: кепілдік жөндеу, кепілдік емес жөндеу (қажеттінің астын сызу)
Техникалық қорытынды: __________________________________________________
________________________________________________________________________
МТ тапсырды:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(Тапсырыс беруші) ________________________
МТ қабылдады:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(Келісімшарттық өндірудің тапсырыс
берушісі) ________________________
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен келісімшарттық
өндірудің тапсырыс берушісі арасында)
7-қосымша
Нысан
Сәйкессіздік туралы акт
Қабылдау-беру күні ____________________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы мен мекенжайы ________________________________________
______________________________________________________________________________
Өнім берушінің атауы ___________________________________________________________
Медициналық техиканың атауы __________________________________________________
Зауыттық/сериялық нөмірі ______________________________________________________
Медициналық техиканың орналасқан орны ________________________________________
Жиынтықталуы: ________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Жұмысқа жарамдылық және опциялар, режимдердің бар болуы және тағы басқалар:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Айқындалған ақаулардың, ауытқулардың егжей-тегжейлі сипатталуы және олардың сипаты:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Ақаулардың, сан мен сапасының ауытқуларының себептері туралы комиссияның қорытындысы
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісі (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
_____________________ (қолы) _______________
Тапсырыс беруші (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
_____________________ (қолы) _______________
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен келісімшарттық
өндірудің тапсырыс берушісі арасында)
8-қосымша
Нысан
Тауарды ауыстыру актісі
________________________
"____" ________ 20__ жыл
Акт жасау және тауарды қабылдау орны (бұдан әрі – МТ)

1. Сторона Заказчика контрактного производства
________________________________________________________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
2. Сторона Заказчика
________________________________________________________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
Комиссия в составе (от каждой стороны):
________________________________________________________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
Наименование Заказчика контрактного производства
________________________________________________________________________
Наименование и адрес отправителя (изготовителя)
________________________________________________________________________
Наименование МТ _______________________________________________________
Дата и номер счета-фактур ____________________________
Дата и номер накладной на отпуск _____________________
Дата установки МТ __________________________________
Место установки МТ _________________________________
Дата пуско-наладки МТ ______________________________
Состояние МТ ______________________________________
Серийный номер_____________________________________
Год выпуска ________________________________________
Указанное оборудование смонтировано, налажено, полностью укомплектовано
(нужное подчеркнуть).
Проведено обучение обслуживающего медицинского персонала
_____________________________________________________________________
Подробное описание выявленных дефектов, отклонений и их характер:
_____________________________________________________________________
Заключение комиссии о причинах дефекта, отклонениях количества и качества:
_____________________________________________________________
Подписи членов комиссии с указанием Ф.И.О. (при его наличии):
1. ______________ 2. ________________ 3. ____________________ 4.
Заказчик контрактного производства
_______________
Заказчик ___________________
место печати
место печати
Приложение 6
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и заказчиком контрактного
производства)
Форма
Акт выполненных работ гарантийного сервисного обслуживания
"____"___________20___года
Заказчик:
___________________________________________________________________
Место дислокации товара (далее – МТ):
___________________________________________________________________
Место выполнения работ гарантийного сервисного обслуживания: на территории
Заказчика, в условиях сервисного центра Поставщика (нужное подчеркнуть)
Номер и дата трехстороннего договора закупа МТ: __________________________
Выполненные работы: __________________________________________________
______________________________________________________________________
Затраченные материалы при ремонте МТ __________________________________
Типы неисправностей:
Ошибка программы, техническая неисправность, механическая неисправность
(нужное подчеркнуть)
Виды ремонта: гарантийный ремонт, не гарантийный ремонт (нужное подчеркнуть)
Техническое заключение:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
МТ сдал:
Ф.И.О. (при его наличии)
(Заказчик) ________________________
МТ принял:
Ф.И.О. (при его наличии)
(Заказчик контрактного
производства) ________________________
Приложение 7
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и заказчиком контрактного
производства)
Форма
Акт о несоответствиях
Дата приема-передачи ___________________________________________________
Наименование и адрес Заказчика __________________________________________
_______________________________________________________________________
Наименование Заказчика контрактного производства _________________________
_______________________________________________________________________
Наименование медицинской техники _______________________________________
Заводской/серийный номер _______________________________________________
Место дислокации медицинской техники ___________________________________
Комплектность: _________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Работоспособность и наличие опций, режимов и так далее: ____________________
_______________________________________________________________________
Подробное описание выявленных дефектов, отклонений и их характер: __________
_______________________________________________________________________
Заключение комиссии о причинах дефекта, отклонений количества и качества: ___
_______________________________________________________________________
Заказчик контрактного производства (Ф.И.О. (при его наличии))
_____________________ (подпись) _______________
Заказчик (Ф.И.О. (при его наличии))
_____________________ (подпись) _______________
Приложение 8
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и заказчиком контрактного
производства)
Форма
Акт замены товара
________________________
"____" ________ 20__ года
Место составления акта и приемки товара (далее - МТ)

8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
9. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл шеңберінде Бірыңғай дистрибьютор Келісімшарттық өндірудің тапсырыс берушісіне комплаенс-тексеру жүргізу құқығын өзіне қалдырады.
10. Комплаенс-тексеру жүргізу барысында Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіні ынтымақтастықтан бас тарту үшін негіздердің / теріс ақпараттың / өзге де мәліметтердің болуын, оның ішінде, бірақ онымен шектелмей, сыбайлас жемқорлық көріністерін, ақшаның ізін жасыруды және терроризмді қаржыландыруды қоса алғанда, қандай да бір заңсыз қызметке қатыстылығын, Өнім берушінің, оның акционерлерінің/ құрылтайшыларының/қатысушыларының, басшыларының ынтымақтастыққа тыйым салатын халықаралық санкцияларға ұшыраған адамдар тізімінде болуын тексереді.
Бұйрыққа 37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ ҚР ДСМ–113 бұйрығына
37-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы сатып алудың үлгі үшжақты шарты (бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында)
Нұр-Сұлтан қаласы
"____" ___________ 20__ жыл
Бұдан әрі Бірыңғай дистрибьютор деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, __________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі Өнім беруші деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, және бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар) және Бірыңғай дистрибьютор мен Өнім беруші арасында "___" _______ ж. № ____ Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартына (бұдан әрі – Ұзақ мерзімді шарт) сәйкес төмендегілер туралы осы медициналық техниканы берудің үшжақты шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарттың мәні
1. Өнім беруші Тапсырыс берушіге: ___________ мекенжайы бойынша Шартқа 1-қосымшаға сәйкес жиынтықта және Шартқа 2-қосымшада көзделген техникалық ерекшелікке сәйкес медициналық техниканы (бұдан әрі – тауар) беруге, тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және Тапсырыс берушінің медициналық персоналын тауарды пайдалану бойынша оқытуды жүзеге асыру, Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Шарт бойынша Тапсырыс берушіге тауарды өткізу туралы Бірыңғай дистрибьюторға ай сайын тауарды беру туралы есеп беруге міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші тауарды Өнім берушіден қабылдауға және Шартта көзделген тәртіппен Өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен оны төлеуге міндеттенеді.

8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящих Антикоррупционных требований, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
9. В рамках противодействия коррупции, Единый дистрибьютор оставляет за собой право провести комплаенс-проверку Поставщика.
10. В ходе проведения комплаенс-проверки Единый дистрибьютор проверяет Поставщика на предмет наличия оснований для отказа в сотрудничестве / негативной информации / иных сведений, в том числе, но не ограничиваясь, причастность к какой-либо незаконной деятельности, включая проявления коррупции, отмывание денег и финансирование терроризма, наличие Поставщика, его акционеров/учредителей/участников, руководителей в списке лиц, подпавших под международные санкции, запрещающие сотрудничество.
Приложение 37 к приказу
Приложение 37 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 ноября 2021 года
№ ҚР ДСМ–113
Форма
Типовой трехсторонний договор закупа медицинской техники
(между единым дистрибьютором, заказчиком и поставщиком)
город Нур-Султан
"____" ___________ 20__ года
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем Единый дистрибьютор, в лице________, действующего на основании___________, с одной стороны, _________, именуемое в дальнейшем Поставщик, в лице__________, действующего на основании__________, с другой стороны, и ___________, именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице ________, действующего на основании _________, с третьей стороны, совместно именуемые Стороны, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила) и Долгосрочным договором поставки медицинской техники, от ___ _______ 20__ года № ___ между Единым дистрибьютором и Поставщиком (далее – Долгосрочный договор) заключили настоящий трехсторонний договор закупа медицинской техники (далее – Договор) о нижеследующем:
1. Предмет договора
1. Поставщик обязуется поставить Заказчику по адресу: ______ медицинскую технику (далее – товар) в комплектации согласно приложению 1 к Договору и соответствующую технической спецификации, предусмотренной приложением 2 к Договору, осуществить монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара, ежемесячно представлять отчет о поставке товара Единому дистрибьютору о реализации товара Заказчику по Договору по форме согласно приложению 3 к Договору, а Заказчик обязуется принять товар у Поставщика и оплатить его путем перечисления денег на банковской счет Поставщика в порядке, предусмотренном Договором.

2. Шарттың бағасы
2. Шарттың бағасы ____________________________ теңгені ( цифрмен және жазумен) құрайды.
3. Тауардың бағасы Ұзақ мерзімді шарт негізінде Шартқа 1-қосымшада көзделген және Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде өзгеріссіз қалады.
4. Шартты орындауға байланысты салық салуды Тараптар Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізеді.
5. Өнім берушінің тауарды жеткізу пунктіне дейін тасымалдау және басқа да ілеспе қызметтер құны Шарттың бағасына кіреді.
6. Егер денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Шарт бойынша Өнім берушінің тауарды жеткізу мерзімі аяқталғанға дейін Қағидаларға сәйкес тауарға шекті бағаны өзгерткен жағдайда, Шартта тауарға бағаны өзгертуге Тапсырыс берушінің жазбаша келісімімен ғана жол беріледі.
3. Төлем тәртібі
7. Шарт бойынша тауарға ақы төлеуді Тапсырыс беруші Өнім берушінің Шартта көрсетілген банктік шотына ақша аудару жолымен жүргізеді.
8. Тапсырыс беруші Өнім берушіге шарт бағасының 30 % (отыз пайызы) мөлшерінде алдын ала төлемді Шарт жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде төлейді. Жүргізілген алдын ала төлем тауардың берілуіне қарай оның жекелеген атауына қатысты пропорционалды түрде тауарға ақы төлеу шотына есепке алынады.
9. Тапсырыс беруші тауар бағасының 70% (жетпіс пайыз) мөлшерінде берілген тауар үшін түпкілікті төлемді Өнім берушіге тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оның берілуіне қарай тауардың жекелеген атауына қатысты пропорционалды түрде жүргізеді.
10. Өнім берушінің Тапсырыс берушіге мынадай құжаттарды ұсынуы берілген тауар үшін толық ақы төлеудің шарты болып табылады:
1) шот-фактуралар;
2) босатуға арналған жүкқұжат;
3) Шартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстардың атауы және ауыстыруға жататын сервистік қызмет көрсету үшін шығыс материалдары көрсетілген сервистік қызмет көрсетуді жүргізу графигі;
4) Шартқа 5-қосымшаға сәйкес тауарды қабылдау-беру актісі;
5) егер тауар өлшеу құралы болып табылса, өлшеу құралын бастапқы тексеруден және сынақ жабдығын аттестаттаудан өткені туралы сертификат не өндіруші зауыттың бастапқы тексеруін тану туралы тиісті құжат;
6) Шартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік және (немесе) орыс тіліндегі техникалық және (немесе) пайдалану құжаттамасы;
7) рентген жабдығына жататын тауарға пайдалану параметрлерін бақылау хаттамасының көшірмесі;
8) тауардың тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
9) тауардың өлшеу құралы болып табылмайтынын немесе Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілгенін, тексеруден не метрологиялық аттестаттаудан өткенін немесе өлшеу құралының типін бекіту туралы ақпаратты растайтын құжаттың көшірмесі.

2. Цена Договора
2. Цена Договора составляет _____________ (цифрами и прописью) тенге.
3. Цена на товар предусмотрена приложением 1 к Договору, на основании Долгосрочного договора, и остается неизменной в течение срока действия Договора за исключением случаев, предусмотренных Правилами.
4. Налогообложение, связанное с исполнением Договора, производится Сторонами в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
5. Стоимость транспортировки Поставщиком товара до пункта доставки и других сопутствующих услуг входит в цену Договора.
6. В случае если уполномоченный орган в области здравоохранения изменил предельную цену на товар в соответствии с Правилами до окончания срока поставки товара Поставщиком по Договору, изменение цены на товар в Договоре допускается только с письменного согласия Заказчика.
3. Порядок оплаты
7. Оплата товара по Договору производится Заказчиком путем перечисления денег на банковский счет Поставщика, указанный в Договоре.
8. Заказчик оплачивает Поставщику предварительную оплату в размере 30 (тридцать) процентов от цены Договора – в течение 10 (десять) рабочих дней со дня заключения Договора. Произведенная предварительная оплата зачитывается в счет оплаты товара пропорционально в отношении отдельного наименования товара по мере его поставки.
9. Окончательная оплата за поставленный товар в размере 70 (семьдесят) процентов от цены товара производится Заказчиком Поставщику пропорционально в отношении отдельного наименования товара по мере его поставки в течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания акта приема-передачи товара.
10. Условием полной оплаты за поставленный товар является представление Поставщиком Заказчику следующих документов:
1) счет-фактуры;
2) накладная на отпуск;
3) график проведения сервисного обслуживания с указанием наименования работ и подлежащих замене расходных материалов для сервисного обслуживания по форме согласно приложению 4 к Договору;
4) акт приема-передачи товара согласно приложению 5 к Договору;
5) сертификат о прохождении первичной поверки средства измерения и аттестации испытательного оборудования либо соответствующего документа о признании первичной поверки завода-производителя, если товар является средством измерения;
6) техническая и (или) эксплуатационная документации на казахском и (или) русском языке согласно приложению 2 к Договору;
7) копия протокола контроля эксплуатационных параметров на товар, относящийся к рентгеновскому оборудованию;
8) копия документа, подтверждающего регистрацию товара;
9) копия документа, подтверждающего информацию, что товар не является средством измерения или внесен в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, прошел поверку либо метрологическую аттестацию, или об утверждении типа средства измерения.

4. Тауарды беру
11. Өнім беруші тауарды тікелей Тапсырыс берушіге Шартта көзделген мөлшерде және мерзімде тасымалдау кезінде тауардың зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті орамада жүзеге асырады.
12. Тауар ыдысының қаптамасы мен таңбалануы, сондай-ақ ішкі және сыртқы құжаттамасы тауарды беру кезінде қолданылатын Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тиіс.
13. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауды Тапсырыс беруші мен Өнім беруші беру сәтінде олардың өкілдерінің тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюы арқылы жүргізеді. Тауар тиісінше жеткізілген жағдайда Тапсырыс беруші мен Өнім беруші қабылдау-беру актісіне қол қоюға немесе қол қоюдан жазбаша дәлелді бас тартуды ұсынуға міндетті. Тараптардың бірінің тауарды қабылдау-беру актісіне уәжді түрде қол қоймауы осы актіге қол қою жөніндегі кедергілерді дереу жоюға алып келеді.
14. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойған күн тауарды беру күні болып есептеледі. Егер Шартты орындау кезеңінде кез келген сәтте Өнім беруші тауарды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, онда ол Тапсырыс берушіге (көшірмесін – Бірыңғай дистрибьюторға) кідірту фактісі, оның болжамды ұзақтығы мен себебі туралы жазбаша хабарламаны электрондық пошта арқылы дереу жіберуге міндеттенеді.
15. Шарт бойынша берілетін Өнім беруші берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген санда монтаждаудан және іске қосу-баптау жұмыстарын жүргізгеннен кейін;
2) сатып алынатын тауарды жиынтықтауға сәйкес жиынтықтау бойынша;
3) техникалық ерекшелікте көрсетілген сапа, тіркеу куәлігінің және тауардың әрбір атауына арналған тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімі бойынша.
16. Егер тауарды монтаждау үшін бөлме жайды арнайы дайындауды талап еткен жағдайда, Өнім беруші Шартқа қол қойылған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде Тапсырыс берушіні бөлме жайды дайындау қажеттілігі және монтаждау үшін жағдайлар туралы жазбаша хабардар етеді.
17. Тапсырыс беруші беру басталғанға дейін 15 (он бес) күнтізбелік күннен кешіктірмей Өнім берушіні арнайы бөлме жайдың дайындығы және монтаждау үшін жағдайлар туралы жазбаша хабардар етеді.
18. Өнім беруші тауармен жұмыс істеу, тауарды монтаждау, орнату, баптау және қосу үшін персоналды оқытуға құжаттамалық растамасы бар білікті мамандардың тауарды беру және монтаждау процесін сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
19. Тауарды беруді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші Тапсырыс берушіге қызмет көрсетудің кепілдік мерзімі өткеннен кейін тауарға бағдарламалық қамтамасыз етуге қол жеткізу үшін сервис-кодтарды ұсынады.

4. Поставка товара
11. Поставка товара осуществляется Поставщиком непосредственно Заказчику в количестве и сроки, предусмотренные Договором, в упаковке, способной предотвратить повреждение или порчу товара во время транспортировки.
12. Упаковка и маркировка тары товара, а также документация внутри и снаружи должны соответствовать требованиям действующего на момент поставки товара законодательства Республики Казахстан.
13. Приемка товара по количеству и качеству производится Заказчиком и Поставщиком в момент поставки путем подписания их представителями акта приема-передачи товара. В случае надлежащей поставки товара Заказчик и Поставщик обязаны подписать акт приема-передачи или предоставить письменный мотивированный отказ от подписания. Мотивированное не подписание акта приема-передачи товара одной из Сторон влечет незамедлительное устранение препятствий по подписанию данного акта.
14. Датой поставки товара считается дата подписания Заказчиком и Поставщиком акта приема-передачи товара. Если в период выполнения Договора в любой момент Поставщик столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товара, то он обязуется незамедлительно направить Заказчику (копию - Единому дистрибьютору) по электронной почте письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине.
15. Товар, поставляемый по Договору, считается переданным Поставщиком и принятым Заказчиком:
1) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ по количеству, указанному в акте приема-передачи товара;
2) по комплектации согласно комплектации закупаемого товара;
3) по качеству, указанному в технической спецификации, номеру и сроку действия регистрационного удостоверения и заключения о безопасности и качестве товара на каждое наименование товара.
16. В случае, если товар требует специальной подготовки помещения для монтажа товара, Поставщик в течение 10 (десять) календарных дней с момента подписания Договора письменно уведомляет Заказчика о необходимости подготовки помещения и условий для монтажа.
17. Заказчик не позднее, чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до начала поставки письменно уведомляет Поставщика о готовности специального помещения и условий для монтажа.
18. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки и монтажа товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с товаром, монтаж, установку, наладку и подключение товара.
19. При осуществлении поставки товара Поставщик представляет Заказчику сервис-коды для доступа к программному обеспечению на товар после истечения гарантийного срока обслуживания.

20. Тапсырыс беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай өткенге дейін Шарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша тауардың орналасқан жерін және пайдаланылуын қамтамасыз етуге міндеттенеді, объективті қажеттілік болған жағдайда, көшіру Өнім берушімен келісу бойынша жүзеге асырылады, сондай-ақ Бірыңғай дистрибьюторға хабарлама жіберіледі.
5. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
21. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Шарт бойынша Тауар берушінің кепілдік (кепілдіктен кейінгі) сервистік қызмет көрсету мониторингін жүзеге асыруға;
2) Шарттың орындалуын бақылауға міндетті.
22. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Өнім берушіден Шартта көзделген мерзімдерде Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауар беру туралы есеп алуға;
2) Өнім берушінің тауарға кепілдік берілген сервистік қызмет көрсетуді орындауын бақылауды жүзеге асыруға;
3) Қағидаларда, Ұзақ мерзімді шартта немесе Шартта көзделген жағдайларда Өнім берушімен Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.
23. Өнім беруші:
1) 10 (он) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіден Шарт бағасын алған күннен бастап оның бағасының 1 (бір) пайызы мөлшерінде Тапсырыс берушінің банктік шотына банктік кепілдік немесе кепілдікті ақшалай жарна түрінде Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз етуді Тапсырыс берушінің пайдасына енгізуге;
2) Тапсырыс берушіге Шартта көзделген мерзімде Ұзақ мерзімді шартта, Шартта көрсетілген оған қойылатын талаптарға сәйкес келетін тауар беруге;
3) Тапсырыс берушіні 5 (бес) жұмыс күні бұрын Шартта көрсетілген Тапсырыс берушінің электрондық поштасына хабарлама жіберу арқылы тауардың жеткізілгені туралы хабардар етуге;
4) Шартта көзделген тәртіппен және мерзімдерде тауарды жеткізу орнында тауарды пайдалану бойынша тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және Тапсырыс берушінің медициналық персоналын оқытуды жүзеге асыруға;
5) Шартта көзделген тәртіпке және мерзімдерге сәйкес тауарға кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға;
6) Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауарды беру туралы есепті тауар берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде, ал тауарды беру кідіртілген жағдайда Шарт бойынша берудің болжамды мерзімі басталған күнге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын ұсынуға;
7) тауарды беру жөніндегі міндеттемелерді орындау мүмкін болмаған немесе тауарды беру мерзімдері бұзылған жағдайларда, Бірыңғай дистрибьюторды және Тапсырыс берушіні Шартты және (немесе) Ұзақ мерзімді шартты бұзушылықтарды жою үшін қолданылатын шаралар туралы ақпаратты ұсына отырып, жазбаша түрде дереу хабардар етуге;

20. Заказчик обязуется обеспечить местонахождение и использование товара по адресу, указанному в пункте 1 Договора до истечения 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара, в случае объективной необходимости передислокация осуществляется по согласованию с Поставщиком, а также направляется уведомление Единому дистрибьютору
5. Права и обязанности Сторон
21. Единый дистрибьютор обязан:
1) осуществлять мониторинг гарантийного (постгарантийного) сервисного обслуживания Поставщиком товара по Договору;
2) контролировать исполнение Договора.
22. Единый дистрибьютор вправе:
1) получать от Поставщика отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в сроки, предусмотренные Договором;
2) осуществлять контроль за исполнением Поставщиком гарантийного сервисного обслуживания товара;
3) в предусмотренных Правилами, Долгосрочным договором или Договором случаях расторгнуть Договор с Поставщиком в одностороннем порядке.
23. Поставщик обязан:
1) внести в пользу Заказчика в течение 10 (десять) рабочих дней обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Договору в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика в размере 1 (один) процент от цены Договора со дня его получения от Заказчика;
2) поставить Заказчику в предусмотренные Договором сроки товар, соответствующий предъявляемым к нему требованиям, указанным в Долгосрочном договоре, Договоре;
3) уведомлять Заказчика за 5 (пять) рабочих дней о поставке товара путем направления сообщения на электронную почту Заказчика, указанную в Договоре;
4) осуществить монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара в месте его доставки в порядке и сроки, предусмотренные Договором;
5) в соответствии с порядком и в сроки, предусмотренные Договором, осуществлять гарантийное обслуживание товара;
6) представлять Единому дистрибьютору отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в течение 2 (два) рабочих дней с даты поставки товара, а в случае задержки поставки товара – за 3 (три) рабочих дня до даты наступления предполагаемого срока поставки по Договору;
7) в случаях невозможности исполнения обязательств по поставке товара или нарушения сроков поставки товара незамедлительно уведомлять Единого дистрибьютора и Заказчика в письменном виде с представлением информации о принимаемых мерах для устранения нарушений Договора и (или) Долгосрочного Договора;

8) Шартта көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің пайдасына айыппұлдар мен тұрақсыздық айыбын төлеуге;
9) тоқсан сайынғы кепілдік сервистік қызмет көрсетуді өткізгеннен кейін бірыңғай дистрибьюторға Тапсырыс берушіге кепілдік сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыруды растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынуға міндетті.
24. Өнім беруші:
1) Шартта көзделген мерзімдерде Тапсырыс берушіден алдын ала ақы төлеуді және Шарт бойынша берілген тауар үшін төлемді алуға;
2) Шартта көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің Өнім берушінің пайдасына тұрақсыздық айыбын төлеуін талап етуге;
3) Шарт бойынша міндеттемелер толық орындалған жағдайда Тапсырыс берушіден Шарт бойынша Өнім беруші ұсынған кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға құқылы.
25. Тапсырыс берушіі:
1) Шарт талаптарына сәйкес Шарт бойынша Өнім берушіге Шартта белгіленген мерзімдерде тауар ақысын төлеуге;
2) Шарт бойынша тауар жеткізілімін төлеу мерзімі бұзылған жағдайда, Өнім берушінің пайдасына Шартта көзделген тұрақсыздық айыбын төлеуге;
3) Тараптар тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде Өнім берушіге Шарт бойынша кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға;
4) Қазақстан Республикасында медициналық бұйымдарға сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыру қағидаларында айқындалған, жеткізілген Тауарды пайдалану жөніндегі шарттарды сақтауға міндетті.
26. Тапсырыс беруші:
1) Өнім берушіден Шарт бойынша тауар жеткізілімін талап етуге;
2) Өнім берушінің Тапсырыс берушінің пайдасына Шартта көзделген жағдайларда тұрақсыздық айыбын төлеуін талап етуге құқылы.
6. Өнім берушінің кепілдіктері мен міндеттемелері
27. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілетін тауардың конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модель болып табылатынына кепілдік береді, бұл ретте Өнім беруші беру сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей өндірілген тауарды беру бойынша міндеттемелерді өзіне қабылдайды.
28. Өнім беруші Шарт бойынша берілген тауардың қалыпты пайдалану кезінде конструкциясына, материалдарына немесе жұмысына байланысты ақаулары болмайтынына кепілдік береді.
29. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Өнім беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай ішінде қамтамасыз етеді.
30. Тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсету мыналарды қамтиды:
1) жекелеген бөліктерді ауыстыру немесе қалпына келтіру;
2) осы тауарға тән баптау және реттеу және өзгелер;
3) негізгі механизмдер мен тораптарды тазалау, майлау және қажет болған жағдайда іріктеу;
4) Тауар корпусының сыртқы және ішкі беттерінен коррозия мен тотығуды жою;

8) оплачивать в пользу Заказчика штрафы и неустойку в предусмотренных Договором случаях;
9) после проведения ежеквартального гарантийного сервисного обслуживания предоставлять Единому дистрибьютору копии документов, подтверждающих осуществление гарантийного сервисного обслуживания Заказчику.
24. Поставщик вправе:
1) в предусмотренные Договором сроки получить от Заказчика предварительную оплату и оплату за поставленный по Договору товар;
2) требовать оплаты Заказчиком в пользу Поставщика неустойки в предусмотренных Договором случаях;
3) в случае полного исполнения обязательств по Договору возвратить от Заказчика представленное Поставщиком гарантийное обеспечение по Договору.
25. Заказчик обязан:
1) в установленные Договором сроки оплачивать Поставщику товар по Договору в соответствии с условиями Договора;
2) в случае нарушения срока оплаты поставки по Договору оплачивать в пользу Поставщика неустойку, предусмотренную Договором;
3) возвратить Поставщику гарантийное обеспечение по Договору после подписания сторонами акта – приема передачи Товара в течение 5 (пять) рабочих дней;
4) соблюдать условия по эксплуатации поставленного Товара, определенные в Правилах осуществления сервисного обслуживания медицинских изделий в Республике Казахстан.
26. Заказчик вправе:
1) требовать от Поставщика поставки товара по Договору;
2) требовать оплаты Поставщиком в пользу Заказчика неустойки в предусмотренных Договором случаях.
6. Гарантии и обязательства Поставщика
27. Поставщик гарантирует, что товар, поставляемый в рамках Договора, является новым, неиспользованным, новейшим либо серийной моделью, отражающей все последние модификации конструкций и материалов, при этом Поставщик принимает на себя обязательства по поставке товара, произведенного не позднее 24 (двадцать четыре) месяцев к моменту поставки.
28. Поставщик гарантирует, что товар, поставленный по Договору, не будет иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании.
29. Гарантийное сервисное обслуживание обеспечивается Поставщиком в течение 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара.
30. Гарантийное сервисное обслуживание Товара включает в себя:
1) замену или восстановление отдельных частей;
2) настройку и регулировку, специфические для данного товара и иные;
3) чистку, смазку и при необходимости переборку основных механизмов и узлов;
4) удаление коррозии и окисления с наружных и внутренних поверхностей корпуса Товара;

5) пайдалану құжаттамасында көрсетілген тауардың нақты түріне тән өзге де жұмыстар.
31. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы кепілдіктің барлық мерзімі ішінде және Шартқа 2-қосымшаға сәйкес тоқсанына кемінде 1 (бір) рет жүзеге асырады.
32. Кепілдікті сервистік қызмет көрсету нәтижелері бойынша Өнім беруші Тапсырыс беруші мен Өнім берушінің уәкілетті өкілдері қол қоятын шартқа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің орындалған жұмыстарының актісін жасайды.
33. Тауар сынған жағдайда Тапсырыс беруші Өнім берушіні жазбаша түрде хабардар етеді.
34. Осындай хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші хабарламаны алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей болжамды жөндеудің себептерін, мерзімдерін айқындау үшін білікті маманның тауар орналасқан жерге келуін қамтамасыз етеді.
35. Жөндеу жүргізу кезінде Өнім беруші, Тапсырыс берушінің кінәсінен тауардың зақымдануы, сондай-ақ Тапсырыс берушінің тауарды өз бетінше жөндеу белгілері анықталған жағдайларды қоспағанда, дайындаушы зауыт өндірген қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдаланады немесе ақаулы тауарды немесе оның бөліктерін Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ауыстырады.
36. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқулар немесе өзгерістер (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Тапсырыс беруші ұсынатын қызметтер) жіберілмейді.
37. Берілген тауардың саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, бұл сәйкессіздіктер Шартқа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкессіздіктер туралы актіде көрсетіледі.
38. Тапсырыс беруші алынған тауардың сапасына байланысты барлық наразылықтар туралы Өнім берушіні жазбаша түрде, бірақ тауарды қабылдау-беру актілеріне қол қойылғаннан кейін 72 (жетпіс екі) сағаттан кешіктірмей жедел хабардар етеді. Бұл ретте өнім беруші 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің берілген тауарға қатысты барлық ескертулерін жоюға міндеттенеді.
39. Өнім беруші Тапсырыс берушінің хабарламасын алғаннан кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе) тауардың саны мен сапасын тексеруге қатысу үшін өз өкілін жібереді.
40. Сапасы мен саны жақсарған, сондай-ақ осындай тауардың бағасы, көлемі мен беру мерзімі сақталған кезде берілетін тауарды немесе оның бір бөлігін тауардың басқа атауымен ауыстыруға жол беріледі. Тауарды ауыстыру кезінде Өнім беруші мен Тапсырыс беруші Шартқа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарды ауыстыру актісін жасайды және оған қол қояды.

5) иные указанные в эксплуатационной документации работы, специфические для конкретного типа товара.
31. Гарантийное сервисное обслуживание осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не менее 1 (один) раза в квартал в течение всего срока гарантии и согласно приложению 2 к Договору.
32. По результатам гарантийного сервисного обслуживания Поставщик составляет акт выполненных работ гарантийного сервисного обслуживания товара по форме согласно приложению 6 к Договору, который подписывается уполномоченными представителями Заказчика и Поставщика.
33. В случае поломки товара, Заказчик в письменном виде уведомляет Поставщика.
34. После получения подобного уведомления Поставщик не позднее 3 (три) рабочих дней с момента получения уведомления обеспечивает приезд квалифицированного специалиста на место дислокации товара для определения причин, сроков предполагаемого ремонта.
35. При проведении ремонта Поставщик использует запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем, или заменяет бракованный товар или его части без каких-либо расходов со стороны Заказчика, кроме случаев, когда выявлены повреждения товара, возникшие по вине Заказчика, а также признаки самостоятельного ремонта товара Заказчиком.
36. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Заказчиком) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
37. В случае обнаружения несоответствия поставленного товара по количеству и качеству сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте о несоответствиях по форме согласно приложению 7 к Договору.
38. Заказчик оперативно уведомляет Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с качеством полученного товара, но не позднее 72 (семьдесят два) часов после подписания актов приема-передачи товара. При этом Поставщик обязуется в течение 30 (тридцать) рабочих дней устранить все замечания Заказчика к поставленному товару.
39. Поставщик не позднее трех рабочих дней после получения уведомления Заказчика (если иной срок не указан в уведомлении) направляет своего представителя для участия в проверке количества и качества товара.
40. Допускается замена поставляемого товара или его части другим наименованием товара при улучшении качества и количества, а также сохранения цены, объема и срока поставки такого товара. При замене товара Поставщик и Заказчик составляют и подписывают акт замены товара по форме согласно приложению 8 к Договору.

7. Өзге жағдайлар
41. Өнім беруші Тапсырыс берушімен қабылдау-беру актісіне қол қойылғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға Шартты орындаудың барлық кезеңдері (өндіру, сақтау, жөнелту) туралы ақпаратты айына бір рет беруге міндеттенеді.
42. Тауарды беру басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні бұрын Өнім беруші Тапсырыс берушіге және Бірыңғай дистрибьюторға Шарттың нөмірі мен күнін, берілетін тауардың атауын, тауардың бағасын көрсете отырып, алдағы беру туралы ақпаратты электрондық поштаға жазбаша түрде хабарлауға міндетті.
43. Өнім беруші Тапсырыс берушіге тауарды Шартта көзделген межелі жерге дейін жеткізуге тиіс.
44. Өнім беруші Тапсырыс берушіге Өнім беруші дайындайтын немесе өткізетін қосалқы бөлшектер туралы ақпаратты, атап айтқанда Тапсырыс беруші Өнім берушіден сатып алу үшін таңдай алатын және кепілдік мерзімі өткеннен кейін оларды пайдалана алатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын ұсынуға міндеттенеді.
45. Егер қандай да бір себептер бойынша Өнім беруші қосалқы бөлшектер өндіруді тоқтатуды жоспарлаған жағдайда, Өнім беруші Тапсырыс берушіге қажетті мөлшерде қажетті сатып алуды жүргізуге мүмкіндік беру және мәлімет үшін Бірыңғай дистрибьюторды хабардар ету үшін осындай оқиға туралы дереу жазбаша хабарлауға тиіс.
46. Тараптар қол қойған және келіскен жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Өнім беруші ұсынатын қызметтер) жол берілмейді.
47. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша тауар беру үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда Шарттың бағасы немесе екеуі де Шартқа тиісті өзгерістер енгізу жолымен тиісті түрде түзетіледі. Өнім берушінің осы тармақ шеңберінде түзету жүргізуге барлық сұрау салулары Өнім беруші Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
48. Тапсырыс беруші Шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз етуді Өнім берушіге мынадай жағдайларда:
1) Өнім берушінің шарттық міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты шартты бұзуы;
2) Өнім беруші Шарт бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған;
3) Шартта көзделген орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкцияларын төлемегенде қайтармайды;
49. Тапсырыс беруші Шарт бойынша тауарға алдын ала ақы төлеуді жүргізгенге дейін Өнім беруші тауарды беруді жүргізбейді.
8. Наразылық
50. Тауар сынған немесе зауыттық/өндірістік ақаулар анықталған жағдайда, Тапсырыс беруші кез келген белгілі байланыс тәсілімен (ұялы байланыс, телефон, e-mail) Өнім берушіні және Бірыңғай дистрибьюторды жазбаша түрде хабардар етеді.

7. Особые условия
41. Поставщик обязуется один раз в месяц представлять Единому дистрибьютору информацию обо всех стадиях исполнения Договора (производство, хранение, отгрузка) до подписания акта приема-передачи с Заказчиком.
42. За 5 (пять) рабочих дней до начала поставки товара Поставщик обязан сообщить Заказчику и Единому дистрибьютору в письменном виде на электронную почту информацию о предстоящей поставке с указанием номера и даты Договора, наименования поставляемого товара, цены товара.
43. Поставщик должен поставить товар Заказчику до места назначения, предусмотренного Договором.
44. Поставщик обязуется предоставить Заказчику информацию о запасных частях, изготавливаемых или реализуемых Поставщиком, а именно, стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
45. В случае если по каким-то причинам Поставщик планирует прекращение производства им запасных частей, Поставщик должен немедленно письменно уведомить Заказчика о таком событии, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах и известить Единого дистрибьютора для сведения.
46. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Поставщиком) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных и согласованных Сторонами.
47. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки товара по Договору, то цена Договора, или и то, и другое соответствующим образом корректируется путем внесения в Договор соответствующих изменений. Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данного пункта должны быть предъявлены в течение 30 (тридцать) календарных дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
48. Гарантийное обеспечение исполнения договора не возвращается Заказчиком Поставщику в случаях:
1) расторжения договора в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением Поставщиком договорных обязательств;
2) неисполнения или исполнения ненадлежащим образом Поставщиком обязательств по Договору;
3) неуплаты штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение, предусмотренных Договором;
49. До проведения Заказчиком предварительной оплаты товара по Договору, поставка товара Поставщиком не производится.
8. Рекламация
50. В случае поломки товара или выявлении заводских/производственных дефектов, Заказчик незамедлительно любым известным способом связи (мобильная связь, телефон, e-mail) в письменном виде уведомляет Поставщика и Единого дистрибьютора.

51. Осындай хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші хабарламаны алған кезден бастап (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тауардың ақау немесе сыну себептерін айқындау үшін білікті маманның тауар орналасқан жерге келуін қамтамасыз етуге міндетті.
52. Тауардың немесе оның белгілі бір бөлігінің ақаулары расталған жағдайда, Өнім беруші мұндай ауыстыру тауардың сапасы мен басқа да техникалық сипаттамаларының нашарлауына алып келмейтін жағдайда, ақаулы тауарды немесе белгілі бір бөлігін тегін ауыстыруды жүргізуге міндетті.
53. Ақаулы тауарды жөндеуді немесе ауыстыруды Өнім беруші Тапсырыс берушінің жазбаша хабарламасын алған кезден бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жүргізуге тиіс.
54. Өнім беру жөндеу жүргізу кезінде Өнім беруші (дайындаушы зауыт) өндірген жаңа және бұрын пайдаланылмаған қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдалануға немесе Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ақаулы тауарды немесе оның бөлігін ауыстыруға міндетті.
55. Егер ақаулы тауарды жөндеу немесе ауыстыру мерзімі күнтізбелік 20 (жиырма) күннен артық белгіленген болса, онда Өнім беруші жөндеу жүргізу мерзіміне немесе ақаулы тауарды ауыстырғанға дейін Тапсырыс берушіге ақаулы тауарды ауыстырғанға немесе жөнделген тауарды қайтарғанға дейін соған ұқсас жұмыс істейтін тауарды беруге міндетті.
56. Өнім беруші ұқсас жұмыс істейтін тауарды (жиынтықтауыштарды, торапты) ұсынбаған жағдайда, Өнім беруші тауарды жөндеу кезеңіне кепілдік сервистік қызмет көрсету мерзімін ұзартуға міндеттенеді.
57. Сапасы мен саны жақсарған, сондай-ақ беру бағасы, көлемі мен мерзімі сақталған кезде тауарды немесе оның белгілі бір бөлігін тауардың басқа атауымен ауыстыруға жол беріледі.
9. Тараптардың жауапкершілігі
58. Өнім берушіге Тапсырыс берушінің алдында Шарт талаптарын бұзғаны үшін мүліктік жауапкершіліктің мынадай түрлері жүктеледі:
1) тауардың барлығын немесе бір бөлігін беруден бас тарту берілмеген (берілмей қалған) тауар бағасының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл салу және алдын ала төлемді қайтару;
2) Шарт бұзылған жағдайда Тапсырыс берушіге Шарт бойынша алдын ала төлемді қайтармау немесе уақтылы қайтармау мерзімі өткен әрбір күн үшін алдын ала төлем мөлшерінің 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ алдын ала төлем мөлшерінің 10 (он) пайызынан аспайтын өсімақы;
3) тауарды Шартта көзделген мерзімде уақтылы бермеу, сондай-ақ сапасыз немесе ақаулы тауарды ауыстыру, оның кемшіліктерін жою мерзімдері бұзылған жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін шарт бойынша берілмеген тауар бағасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ Шарт бойынша берілмеген тауар бағасының 10 (он) пайызынан аспайтын өсімақы;
4) тауарға кепілдікті қызмет көрсетуді уақтылы жүргізбеу – мерзімі өткен әрбір күн үшін тауар бағасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ тауар бағасының 10 (он) пайызынан аспайтын өсімпұл.

51. После получения подобного уведомления Поставщик обязан в срок не более (трех) рабочих дней с момента получения уведомления, обеспечить приезд квалифицированного специалиста на место нахождения товара для определения причин дефекта или поломки товара.
52. В случае подтверждения дефектов товара или его определенной части, Поставщик обязан произвести бесплатную замену дефектного товара или определенной части при условии, что такая замена не приведет к ухудшению качества и других технических характеристик товара.
53. Ремонт или замена дефектного товара должны быть произведены Поставщиком в течение 20 (двадцать) рабочих дней с момента получения им письменного уведомления Заказчика.
54. При проведении ремонта Поставщик обязан использовать новые и ранее неиспользованные запасные части, и узлы, произведенные Поставщиком (заводом-изготовителем) или заменить бракованный товар или его часть без каких-либо расходов со стороны Заказчика.
55. В случае, если срок ремонта или замены дефектного товара будет установлен в более чем 20 (двадцать) календарных дней, то Поставщик обязан на срок проведения ремонта или до замены дефектного товара предоставить Заказчику аналогичный работающий товар, до замены дефектного или возврата отремонтированного товара.
56. В случае не предоставления Поставщиком аналогичного работающего товара (комплектующие, узел), Поставщик обязуется продлить срок гарантийного сервисного обслуживания на период ремонта товара.
57. Допускается замена товара или его определенной части другим наименованием товара при улучшении качества и количества, а также сохранении цены, объема и срока поставки.
9. Ответственность Сторон
58. Поставщик несет перед Заказчиком за нарушение условий Договора следующие виды имущественной ответственности за:
1) отказ от поставки всей или части товара – штраф в размере 10 (десять) процентов от цены не поставленного (недопоставленного) товара и возврат предварительной оплаты;
2) невозврат или несвоевременный возврат предварительной оплаты Заказчику по Договору в случае расторжения Договора, – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от размера предварительной оплаты за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от размера предварительной оплаты;
3) несвоевременную поставку товара в срок, предусмотренный Договором, а также в случае нарушения сроков замены некачественного или дефектного товара, устранения его недостатков – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от цены не поставленного товара по Договору за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от цены не поставленного товара по Договору;
4) несвоевременное проведение гарантийного обслуживания товара – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от цены товара за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от цены Товара.

74. Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан қазақ және орыс тілдерінде 3 (үш) данада жасалды.
75. Шарт оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және ____ жылғы 31 желтоқсанға дейін, ал өзара есеп айырысу және кепілдікті сервистік қызмет көрсету бөлігінде Тараптар оларды толық орындағанға дейін қолданылады.
12. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Бірыңғай дистрибьютор:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
мөр
Өнім беруші:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
мөр
Тапсырыс беруші:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
мөр
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен өнім беруші арасында)
1-қосымша
Нысан
Тауардың тізбесі мен жиынтықталуы
р/с
Медициналық техниканың тізбесіне сәйкес р/с №
Медициналық техниканың атауы
Жиынтықталуы
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Ең жоғары баға жеңілдігін ескере отырып, толық жиынтықтағы медициналық техника бірлігінің құны, теңге
Сатып алынатын медициналық техниканың бірлік саны
Сомасы, теңге
Беру мерзімі
_____ күнтізбелік күн
кешіктірмей
_____ ж.
Жиыны
Жиыны
Бірыңғай дистрибьютор
Өнім беруші
Тапсырыс беруші
_____________________
_____________________
_____________________
мөр орны
мөр орны
мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен өнім беруші арасында)
2-қосымша
Нысан
Техникалық ерекшелік
Тауардың атауы:
Тіркелген атауы:
Сатып алынатын модель:
Өндіруші:
Тіркеу нөмірі:
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі:
Егжей-тегжейлі техникалық сипаттамасы:
Пайдалану шарттарына талаптар:
Беру мерзімі:
Тауарлар жаңа әрі бұрын қолданылмаған түрде жеткізіледі. Тауардың әр жиынтығы қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасымен жабдықталады. Тауарды әкелу және сату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Жеткізу жиынтығы тауарлардың және барлық жиынтығының нақты техникалық сипаттамалары көрсетіліп және осы кестенің әрбір тармағына жекелеп (жиынтығы немесе жабдық бірлігі) сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, электр қуаты ешқандай қосымша жалғастыру тетігінсіз немесе транформаторсыз 220 Вольт болуы тиіс. Аспаптармен бірге берілген бағдарламалық жасақтама түпкі алушының орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамасына сәйкес болуы тиіс. Өнім беруші тауарды жеткізу рәсімін аталған тауармен жұмыс істеу үшін персоналды оқытуға құжатпен расталған білікті мамандардың қолдауын, тауарды орнатуды, жөндеуді және іске қосуды қамтамасыз етеді. Тауарды жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді. Кепілдікті сервистік және техникалық қызмет көрсету және жөндеу мерзімі түпкі алушыға ресми хабарланған сәтінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде істен шыққан жабдыққа жөндеу жүргізу немесе оны ауыстыра отырып, жабдықты пайдалануға беру сәтінен бастап кемінде 37 (отыз жеті) айды құрайды. Қызмет көрсетудің кепілдікті мерзімі ішінде сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы тоқсанына кемінде 1 рет жүзеге асырады. Техникалық ерекшелікке техникалық және пайдалану сипаттамаларын, сондай-ақ модельдер мен өндірушілерді көрсетуден басқа, жеткізілетін тауарлардың фотосуреттері де қоса беріледі. Өлшеу құралдарына жататын тауарлар Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының тізіліміне енгізілген. Жабдықты орнатуға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті орнату алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Бөлме жайды сыртқы пішіні бойынша есіктердің стандартты ойығынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр), инсталляциялық дайындаумен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын көлемді жабдық. Жұмыс орнына жеткізуді, жабдықты түсіруді, қаптамасын ашуды, орнатуды, аспаптарды жөндеуді және іске қосуды, олардың сипаттамасының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне сәйкестігін (дәлдігі, сезгіштігі, өнімділігі және өзгелер) тексеруді, персоналды оқытуды Өнім беруші жүзеге асырады.
Бірыңғай дистрибьютор:
мөр орны
Өнім беруші:
мөр орны
Тапсырыс беруші:
мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен өнім беруші арасында)
3-қосымша
Нысан
Кімге: Бірыңғай дистрибьюторға
Өнім берушінің тауарды беруі туралы есебі
р/с
Өңір
Тапсырыс беруші
Медициналық техниканың атауы (модель)
Үшжақты шарттың нөмірі мен күні
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Сомасы, теңге
Қабылдау-беру актісіне қол қою күні
Өнім беруші ______________________
мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен өнім беруші арасында)
4-қосымша
Нысан
Кепілдікті сервистік қызмет көрсету графигі
"____" __________20___жыл
Тапсырыс беруші: __________________________________________________________
Медициналық техниканы орнату орны: ________________________________________
__ _________ 20__ года № _____ Медициналық техниканы берудің үшжақты шартына сәйкес
Жабдықтың атауы
Саны, бірлігі
Кепілдікті сервистік қызмет көрсету кезінде жүргізілетін жұмыстардың атауы
Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүргізуге арналған шығыс материалдары
Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүргізу кезеңі
Өнім беруші
_______________________
мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен өнім беруші арасында)
5-қосымша
Нысан
Тауарды қабылдау-беру актісі
_______________________________________________
Тауарды қабылдау және акті жасау орны (бұдан әрі - МТ)
"____" ___________ 20__ ж.

74. Договор составлен в 3 (три) экземплярах на казахском и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
75. Договор вступает в силу с момента его подписания и действует по 31 декабря ____ года, а в части взаиморасчетов и гарантийного сервисного обслуживания – до их полного выполнения Сторонами.
12. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Единый дистрибьютор
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
печать
Поставщик
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
печать
Заказчик
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
печать
Приложение 1
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Перечень и комплектация товара
№ п/п
№ п/п согласно перечню медицинской техники
Наименование медицинской техники
Комплектация
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Стоимость единицы медицинской техники, в полной комплектации с учетом максимальной ценовой сидки, тенге
Кол-во единиц закупаемой медицинской техники
Сумма,
тенге
Срок поставки
_____ календарных дней
Не позднее
_____ г.
Итого
Итого
Единый дистрибьютор
_____________________
место печати
Поставщик
_____________________
место печати
Заказчик
_____________________
место печати
Приложение 2
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Техническая спецификация
Наименование товара:
Регистрационное название:
Закупаемая модель:
Производитель:
Регистрационный номер:
Срок действия регистрационного удостоверения:
Подробное техническое описание:
Требования к условиям эксплуатации:
Срок поставки:
Товар поставляется новым и ранее неиспользованным. Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с товаром, установку, наладку и подключение товара. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Срок гарантийного сервисного и технического обслуживания и ремонта составляет не менее 37 (тридцати семи) месяцев с момента ввода оборудования в эксплуатацию с проведением ремонта вышедшего из строя оборудования или его срок не более 30 (тридцати) календарных дней с момента официального уведомления Заказчика. Сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не реже 1 раза в квартал. К технической спецификации кроме описания технических и эксплуатационных характеристик, а также моделей и производителей, прилагаются фотографии поставляемого товара. Товар, относящийся к измерительным средствам, внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционных подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение персонала осуществляет Поставщик.
Единый дистрибьютор:
место печати
Поставщик:
место печати
Заказчик:
место печати
Приложение 3
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Кому: Единому дистрибьютору
Отчет о поставке товара Поставщиком
№ п/п
Регион
Заказчик
Наименование медицинской техники (модель)
Номер и дата трехстороннего договора
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Сумма, тенге
Дата подписания акта приема-передачи
Поставщик ______________________
место печати
Приложение 4
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
График гарантийного сервисного обслуживания
"____"___________20___года
Заказчик: ______________________________________________________________
Место установки медицинской техники: ___________________________________
В соответствии с трехсторонним договором поставки медицинской техники от __ _________ 20__ года № _____
Наименование оборудования
Количество, единиц
Наименование работ, проводимых при гарантийном сервисном обслуживании
Расходные материалы для проведения гарантийного сервисного обслуживания
Период проведения гарантийного сервисного обслуживания
Поставщик
_______________________
Место печати
Приложение 5
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Акт приема-передачи товара
_______________________________________________
Место составления акта и приемки товара (далее - МТ)
"____" ________ 20__ г.

1. Өнім берушінің тарабы ____________________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
2. Тапсырыс берушінің тарабы ________________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
Құрамдағы комиссия (әр тараптан): ____________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
Өнім берушінің атауы _______________________________________________________
Жөнелтушінің (өндірушінің) атауы мен мекенжайы ______________________________
МТ атауы ____________________________________
Шот-фактураның күні мен нөмірі ___________ Босатуға арналған жүкқұжаттың күні мен нөмірі ______________
МТ орнату күні ___________________________ МТ орнату орны ___________________
МТ іске қосу-баптау күні ___________________ МТ жай-күйі ______________________
Сериялық нөмірі _________________________ Шыққан жылы ____________________
Көрсетілген жабдық монтаждалған, ретке келтірілген, толық жинақталған (қажеттінің астын сызу).
Қызмет көрсететін медициналық персоналды оқыту жүргізілді ___________________
Анықталған ақаулардың, ауытқулардың толық сипаттамасы және олардың сипаты:
________________________________________________________________________
Ақау себептері, саны мен сапасының ауытқуы туралы комиссияның қорытындысы: ________________________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) көрсетілген комиссия мүшелерінің қолдары:
1. ______________ 2. ________________ 3. ____________________ 4.
Өнім беруші _________________ Тапсырыс беруші ___________________
______________________________ _______________________________
мөр орны мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен өнім беруші арасында)
6-қосымша
Нысан
Кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің орындалған жұмыстарының актісі
"____" ___________20___жыл
Тапсырыс беруші: __________________________________________________________
Тауарды ораластыру орны (бұдан әрі – МТ): ____________________________________
Кепілдікті сервистік қызмет көрсету жұмыстарын орындау орны: Тапсырыс берушінің
аумағында, Өнім берушінің сервистік орталығының жағдайларында (қажеттінің астын сызу)
МТ сатып алудың үшжақты шартының нөмірі мен күні: __________________________
Орындалған жұмыстар: _____________________________________________________
МТ жөндеу кезінде жұмсалған материалдар ____________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Ақаулық түрлері:
Бағдарлама қатесі, техникалық ақаулық, механикалық ақаулық (қажеттінің астын сызу)
Жөндеу түрлері: кепілдік жөндеу, кепілдік емес жөндеу (қажеттінің астын сызу)
Техникалық қорытынды: ____________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
МТ тапсырды:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(Тапсырыс беруші) ________________________
МТ қабылдады:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(Өнім беруші) ________________________
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен өнім беруші арасында)
7-қосымша
Нысан
Сәйкессіздік туралы акт
Қабылдау-беру күні _________________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы мен мекенжайы _____________________________________
Өнім берушінің атауы _______________________________________________________
Медициналық техиканың атауы _______________________________________________
Зауыттық/сериялық нөмірі ___________________________________________________
Медициналық техиканың орналасқан орны _____________________________________
Жиынтықталуы: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жұмысқа жарамдылық және опциялар, режимдердің бар болуы және тағы басқалар:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Айқындалған ақаулардың, ауытқулардың егжей-тегжейлі сипатталуы және олардың сипаты:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ақаулардың, сан мен сапасының ауытқуларының себептері туралы комиссияның қорытындысы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Өнім беруші (Т.А.Ә. (бар болса)) ________________(қолы)_______________
Тапсырыс беруші (Т.А.Ә. (бар болса)) _____________________(қолы)_______________
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс
беруші мен өнім беруші арасында)
8-қосымша
Нысан
Тауарды ауыстыру актісі
________________________________________________
Акт жасау және тауарды қабылдау орны (бұдан әрі – МТ)
"____" ________ 20__ жыл

1. Сторона Поставщика __________________________________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
2. Сторона Заказчика ____________________________________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
Комиссия в составе (от каждой стороны): ___________________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
Наименование поставщика _______________________________________________
Наименование и адрес отправителя (изготовителя) ___________________________
Наименование МТ_______________________________________________________
Дата и номер счета-фактур ________ Дата и номер накладной на отпуск__________
Дата установки МТ _________________ Место установки МТ__________________
Дата пуско-наладки МТ_________________ Состояние МТ_____________________
Серийный номер_______________________ Год выпуска ______________________
Указанное оборудование смонтировано, налажено, полностью укомплектовано
(нужное подчеркнуть).
Проведено обучение обслуживающего медицинского персонала________________
Подробное описание выявленных дефектов, отклонений и их характер: __________
_______________________________________________________________________
Заключение комиссии о причинах дефекта, отклонениях количества и качества:
_______________________________________________________________________
Подписи членов комиссии с указанием Ф.И.О. (при его наличии):
1. ______________ 2. ________________ 3. ____________________ 4.
Поставщик ____________________
______________________________
место печати
Заказчик _______________________
_______________________________
место печати
Приложение 6
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Акт выполненных работ гарантийного сервисного обслуживания
"____"___________20___года
Заказчик: ______________________________________________________________
Место дислокации товара (далее – МТ): ____________________________________
Место выполнения работ гарантийного сервисного обслуживания: на территории
Заказчика, в условиях сервисного центра Поставщика (нужное подчеркнуть)
Номер и дата трехстороннего договора закупа МТ: ___________________________
Выполненные работы: ___________________________________________________
Затраченные материалы при ремонте МТ ___________________________________
Ошибка программы, техническая неисправность, механическая неисправность
(нужное подчеркнуть)
Виды ремонта: гарантийный ремонт, не гарантийный ремонт (нужное подчеркнуть)
Техническое заключение: ________________________________________________
МТ сдал: ______________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
(Заказчик)_______________________
МТ принял:
Ф.И.О. (при его наличии)
(Поставщик)________________________
Приложение 7
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Акт о несоответствиях
Дата приема-передачи ___________________________________________________
Наименование и адрес Заказчика___________________________________________
Наименование Поставщика _______________________________________________
Наименование медицинской техники_______________________________________
Заводской/серийный номер _______________________________________________
Место дислокации медицинской техники ___________________________________
Комплектность: _________________________________________________________
Работоспособность и наличие опций, режимов и так далее: ____________________
Подробное описание выявленных дефектов, отклонений и их характер: __________
_______________________________________________________________________
Заключение комиссии о причинах дефекта, отклонений количества и
качества: _______________________________________________________________
Поставщик (Ф.И.О. (при его наличии)) _______________ (подпись) _____________
Заказчик (Ф.И.О. (при его наличии)) _________________ (подпись) _____________
Приложение 8
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Акт замены товара
_______________________________________________
Место составления акта и приемки товара (далее - МТ)
"____" ________ 20__ года