Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 30 маусымдағы № ҚР ДСМ-60 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 шiлдеде № 28668 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 59-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаменті осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және тергеу изоляторларында ұсталатын адамдарға қатысты – 2022 жылғы 1 шілдеден бастап, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарға қатысты – 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылады және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 30 маусымдағы
№ ҚР ДСМ-60 Бұйрықпен
бекітілген
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 59-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің (бұдан әрі – ҚАЖ) мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмекті ұйымдастыру тәртібін айқындайды.

Об утверждении правил организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2022 года № ҚР ДСМ-60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2022 года № 28668.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
В соответствии с подпунктом 59-1) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые правила организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2022 года и распространяется в отношении лиц, содержащихся в следственных изоляторах уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы – с 1 июля 2022 года, в отношении лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы – с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 июня 2022 года
№ ҚР ДСМ-60
Правила организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 59-1) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (далее – УИС).

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) дәрілік сезімталдық тест (бұдан әрі – ДСТ) – туберкулез микобактериясының туберкулезге қарсы препараттарға (бұдан әрі – ТҚП) сезімталдық спектрін анықтау;
2) жағымсыз құбылыс – дәрілік препаратты қолданумен себеп-салдарлық байланысына қарамастан ол тағайындалған субъектінің денсаулығы жай-күйінің кез келген жағымсыз өзгеруі;
3) қақырық микроскопиясының оң нәтижесімен өкпе туберкулезі (бактерия бөлу) – ем жүргізілгенге дейін қақырық жағындысының микроскопиясы кезінде кем дегенде бір порцияда қышқылға көнбейтін бактерияларды анықтау;
4) молекулалық-генетикалық әдістер (бұдан әрі – МГӘ) – медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін және фтизиопульмонологиялық ұйымдар деңгейінде жүргізілетін туберкулезді және дәрілерге көнбейтін туберкулезді анықтаудың полимерлік тізбектік реакцияға негізделген жедел әдістері.
2-тарау. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру тәртібі
1-параграф. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастырудың негізгі ережелері
3. ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек:
1) ҚАЖ мекемелерінің дәрігерлік амбулаторияларында – қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын, қауіпсіздігі орташа, кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздігі орташа, қауіпсіздігі барынша жоғары, төтенше қауіпсіз, толық қауіпсіз және аралас қауіпсіз мекемелерде құрылатын адамдарға медициналық көмек көрсететін ұйымның құрылымдық бөлімшелерінде;
2) ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсететін ҚАЖ мекемелерінің базасында орналасқан тиісті фтизиопульмонология орталығының құрылымдық бөлімшелерінде (бұдан әрі – ФОҚБ);
3) қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға ҚАЖ мекемелерінің орналасқан жері бойынша денсаулық сақтау субъектілерінде көрсетіледі.
4. ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын адамдарды туберкулезге зерттеп-қарау:
1) ТИ және ҚАЖ мекемелеріне түскен кезде (карантинде болған алғашқы үш тәуліктің ішінде) кеуде ағзаларын флюорографиялық зерттеу арқылы;
2) жылына 2 рет өткізілетін кеуде қуысы ағзаларын флюорографиялық зерттеу арқылы профилактикалық медициналық қарап-тексерулер кезінде;
3) ауруға байланысты медициналық көмекке жүгінген кезде жүргізіледі.

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) тест на лекарственную чувствительность (далее – ТЛЧ) – определение спектра чувствительности микобактерий туберкулеза к противотуберкулезным препаратам (далее – ПТП);
2) нежелательное явление – любое неблагоприятное изменение в состоянии здоровья субъекта, которому назначался лекарственный препарат, независимо от причинно-следственной связи с его применением;
3) легочный туберкулез с положительным результатом микроскопии мокроты (бактериовыделение) – при микроскопии мазка мокроты до проведения лечения обнаружены кислотоустойчивые бактерии по меньшей мере в одной порции;
4) молекулярно-генетические методы (далее – МГМ) – ускоренные методы диагностики туберкулеза и туберкулеза с лекарственной устойчивостью на основе полимеразной цепной реакции, которые проводятся на уровне организаций, оказывающих первичную медико-санитарную помощь и фтизиопульмонологических организаций.
Глава 2. Порядок организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Параграф 1. Основные положения организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
3. Медицинская помощь лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях УИС, оказывается в:
1) врачебных амбулаториях учреждений УИС – структурных подразделениях организаций здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь лицам, содержащимся в учреждениях УИС, создаваемых в учреждениях средней безопасности, средней безопасности для содержания несовершеннолетних, максимальной безопасности, чрезвычайной безопасности, полной безопасности и смешанной безопасности;
2) структурных подразделениях соответствующего центра фтизиопульмонологии, расположенных на базе учреждений УИС, оказывающих медицинскую помощь лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях УИС (далее – СПЦФ);
3) субъектах здравоохранения по месту нахождения учреждений УИС для лиц, больных туберкулезом, содержащихся в учреждениях минимальной безопасности.
4. Обследование на туберкулез лиц, содержащихся в учреждениях УИС, проводится:
1) при поступлении (в течение первых трех суток пребывания в карантине) путем флюорографического исследования органов грудной клетки;
2) во время профилактических медицинских осмотров 2 раза в год путем флюорографического исследования органов грудной клетки;
3) при обращении за медицинской помощью по поводу заболевания.

5. ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын туберкулезге күдікті адамдар диагноз қойылғанға дейін изоляторға (камераға) орналастырылады.
6. ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек "Туберкулез профилактикасы жөніндегі іс-шараларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-214/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21695 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-214/2020 бұйрық) сәйкес көрсетіледі.
2-параграф. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру тәртібі
7. ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек амбулаториялық және стационарлық жағдайларда көрсетіледі.
8. ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға амбулаториялық жағдайларда медициналық көмек дәрігерлік амбулаторияларда көрсетіледі.
9. ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға стационарлық жағдайларда медициналық көмек ФОҚБ-да көрсетіледі.
10. Тергеу изоляторында ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға стационарлық жағдайларда медициналық көмек тергеу изоляторларының дәрігерлік амбулаторияларда көрсетіледі.
11. Қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға стационарлық жағдайларда медициналық көмек ҚАЖ мекемелерінің орналасқан жері бойынша аумақтық фтизиопульмонология орталықтарында көрсетіледі.
12. Туберкулезбен ауыратын адамдар ФОҚБ-ға мынадай медициналық құжаттармен келіп түседі:
1) рентген- және флюоро зерттеп-қараудың архивтік деректері;
2) МГӘ, микроскопия және бактериологиялық зерттеулер деректері;
3) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрық) бекітілген № 052/е "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" нысаны;
4) эпидемиологиялық тексеру деректері;
5) ауыстыру эпикризі.
13. ФОҚБ-да қақырық жағындылары микроскопиясының, ДСТ нәтижелеріне және мынадай бейінді бөлімшелер (палаталар) бойынша тағайындалған емдеу режиміне (эпидемиологиялық мәртебе) сәйкес науқастарды жеке серуендеу аумағымен бөлек емдеуге жатқызу қамтамасыз етіледі:
1) рифампицинге сезімталдығы сақталған бактерия бөлетін науқастарға арналған бөлімше;

5. Лица с подозрением на туберкулез, содержащиеся в учреждениях УИС, помещаются в изолятор (камера) до постановки диагноза.
6. Медицинская помощь лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях УИС, оказывается в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-214/2020 "Об утверждении правил проведения мероприятий по профилактике туберкулеза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21695) (далее – приказ № ҚР ДСМ-214/2020).
Параграф 2. Порядок организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
7. Медицинская помощь лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях УИС, оказывается в амбулаторных и стационарных условиях.
8. Медицинская помощь в амбулаторных условиях лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях УИС, оказывается во врачебных амбулаториях.
9. Медицинская помощь в стационарных условиях лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях УИС, оказывается в СПЦФ.
10. Медицинская помощь в стационарных условиях лицам, больным туберкулезом, содержащимся в следственных изоляторах, оказывается во врачебных амбулаториях следственных изоляторов.
11. Медицинская помощь в стационарных условиях лицам, больным туберкулезом, содержащимся в учреждениях минимальной безопасности оказывается в территориальных центрах фтизиопульмонологии по месту нахождения учреждений УИС.
12. Лица, больные туберкулезом, поступают в СПЦФ со следующими медицинскими документами:
1) архивные данные рентген- и флюорообследования;
2) данные МГМ, микроскопии и бактериологического исследований;
3) форма № 052/у "Медицинская карта амбулаторного пациента", утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – приказ № ҚР ДСМ-175/2020);
4) данные эпидемиологического расследования;
5) переводной эпикриз.
13. В СПЦФ обеспечивается раздельная госпитализация лиц, больных туберкулезом, с отдельной прогулочной территорией, в соответствии с результатами микроскопии мазков мокроты, ТЛЧ и назначенным режимом лечения (эпидемиологическим статусом) по следующим профильным отделениям (палатам):
1) отделение для лиц, больных туберкулезом, с бактериовыделением с сохраненной чувствительностью к рифампицину;

2) рифампицинге сезімталдығы сақталған бактерия бөлмейтін науқастарға арналған бөлімше;
3) дәрілерге көнбейтін туберкулезен ауыратын науқастарға арналған бөлімше;
4) бактерия бөлетін, ерекше ем алмайтын созылмалы туберкулезбен ауыратын науқастарға арналған бөлімше.
14. Бактерия бөлетін науқастарды емдеуге арналған ФОҚБ-ның әрбір бөлімшесі "Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 тамыздағы № ҚР ДСМ-96/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21080 болып тіркелген) сәйкес аймақтарға бөлінеді.
15. ФОҚБ-ның әрбір бөлімшесінде препараттарды беруге және олардың қабылдануын бақылауға арналған бөлме бөлінеді. Туберкулезбен ауыратын адамдардың ТҚП қабылдауы ҚАЖ мекемесі жасағы бастығының қатысуымен медицина қызметкерінің тікелей бақылауымен жүргізіледі.
16. Емдеу басталар алдында фтизиатр дәрігер науқаспен ТҚП-ны бақылаумен қабылдау қажеттілігі, емдеудегі үзілістердің қауіптілігі, ауруды емдеудің ұзақтығы мен күрделілігі, ықтимал жағымсыз құбылыстар, айналадағылар үшін инфекциялық қауіптілік туралы әңгіме жүргізеді және № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрыққа 1-қосымшаның 3-қосымша парағына сәйкес пациенттің хабардар етілген келісімі толтырылады.
17. Жазаны өтеу кезеңінде емдеудің толық курсынан өтпеген бактерия бөлетін туберкулезбен ауыратын науқасты босатқанға дейін бір ай бұрын оған мәжбүрлеп емдеуді тағайындау үшін құжаттарды сотқа ұсынады.
18. Диспансерлік есепке алу және бақылау тобында тұратын туберкулезбен ауыратын, ФОҚБ-дан, ҚАЖ мекемелерінен босатылатын адамдардың тізімдері осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
3-параграф. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын туберкулезбен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру кезінде дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету тәртібі
19. ҚАЖ мекемелерінде туберкулезбен ауыратын адамдар "Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23885 болып тіркелген) сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ТҚП-мен қамтамасыз етіледі.

2) отделение для лиц, больных туберкулезом, без бактериовыделения с сохраненной чувствительностью к рифампицину;
3) отделение для лиц, больных туберкулезом, с лекарственной устойчивостью;
4) отделение для лиц, больных хроническим туберкулезом с бактериовыделением, не получающим специфического лечения.
14. Каждое отделение СПЦФ для лечения лиц, больных туберкулезом с бактериовыделением, зонируется в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 августа 2020 года № ҚР ДСМ-96/2020 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21080).
15. В каждом отделении СПЦФ выделяется комната для выдачи ПТП и наблюдения за их приемом. Прием ПТП лицами, больными туберкулезом, проводится под непосредственным наблюдением медицинского работника в присутствии начальника отряда учреждения УИС.
16. Перед началом лечения с лицами, больными туберкулезом, проводится беседа о необходимости приема ПТП под контролем, опасности перерывов в лечении, длительности и сложности лечения заболевания, возможных нежелательных явлениях, инфекционной опасности для окружающих и заполняется информированное согласие пациента в соответствии с вкладным листом 3 приложения 1 к приказу № ҚР ДСМ-175/2020.
17. За месяц до освобождения документы лиц, больных туберкулезом с бактериовыделением, не прошедших полный курс лечения в период отбывания наказания, передаются в суд для назначения принудительного лечения.
18. Списки лиц, больных туберкулезом, освобождающихся из СПЦФ, учреждений УИС, состоящих в группе диспансерного учета и наблюдения формируются по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Параграф 3. Порядок лекарственного обеспечения при организации оказания медицинской помощи лицам, больным туберкулезом, содержащимся с учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
19. Лица, больные туберкулезом, в учреждениях УИС обеспечиваются ПТП в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-75 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23885).

20. ТҚП сақтау және тасымалдау шарттары "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-19 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22230 болып тіркелген) сәйкес қамтамасыз етіледі.
21. ТҚП-ның келуі мен шығысының барлық жағдайлары ТҚП-ның келіп түскен (босатылған) күні № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрықпен бекітілген "Туберкулезге қарсы препараттарды есепке алу журналы" № ТБ-018/е нысанға енгізіледі.
22. ТҚП шығысын тіркеу дәрілік қамтамасыз етудің ақпараттық жүйесінде (ДҚАЖ) жүзеге асырылады.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын туберкулезбен
ауыратын адамдарға
медициналық көмек көрсетуді
ұйымдастыру қағидаларына
қосымша
Аумақтық фтизиопульмонология орталығының құрылымдық бөлімшесінен, қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінен босатылатын, диспансерлік есепке алу тобында тұратын туберкулезбен ауыратын адамдардың тізімі (бұдан әрі – І ДЕТ) (ай сайын)
_____________________________________________________облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің мекемесі
№№
Т.А.Ә., туған күні
Тізімді жіберген мекеменің атауы
Диагнозы/ ДЕТ
Босау барысында
Босату күні
Мекенжайы (үй және сотталғанның көрсеткен мекенжайы); нақты үйінің мекенжайы (арнайы бөлім бойынша)
ТМБ + / –*
Емдеуді бастау күні, емдеу схемасы
*ТМБ –туберкулез микобактериялары

20. Условия хранения и транспортировка ПТП обеспечиваются согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2021 года № ҚР ДСМ-19 "Об утверждении правил хранения и транспортировки лекарственных средств и медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22230).
21. Все случаи прихода и расхода ПТП заносятся в форму № ТБ 018/у "Журнал регистрации противотуберкулезных препаратов", утвержденную приказом № ҚР ДСМ-175/2020 в день поступления (отпуска) ПТП.
22. Регистрация расхода ПТП осуществляется в информационной системе лекарственного обеспечения (ИСЛО).
Приложение
к правилам организации
оказания медицинской помощи
лицам, больным туберкулезом,
содержащимся в учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы
Список лиц, больных туберкулезом, освобождающихся из структурного подразделения территориального центра фтизиопульмонологии, учреждений уголовно-исполнительной системы, состоящих в группе диспансерного учета (далее – ГДУ І) (ежемесячно)
учреждение Департамента уголовно-исполнительной системы по
_____________________________________________________________ области
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения
Наименование учреждения, направившего список
Диагноз /ГДУ
На момент освобождения
Дата освобождения
Адрес (домашний и который указал осужденный); фактический домашний адрес (по специальной части)
МБТ* + /–
Дата начала лечения, схема лечения
*МБТ – микобактерии туберкулеза